Petőfi Népe, 1980. december (35. évfolyam, 282-305. szám)

1980-12-02 / 282. szám

1980. december 2. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT - SPORT - SPORT A hó és az eső volt a legnagyobb ellenfél a megyei labdarúgó-bajnokság „tavaszi" nyitányán Sok helyzet maradt ki Kecskeméti SC—DÉLÉP SC 1—0 (0—0) • A DÉLÉP—KSC mérkőzésen Meszlényi! szereli szabálytalanul a szegedi Terhes. Szeged, 600 néző. Vezette: Ja- czina. KSC: Erdei — Kutasi, Elekes. Csordás, Beles — Sörös (Szabó az 56. percben), Lakatos, Kisznyér — Meszlényi, Horváth, Tar. Edző: Rákosi Gyula. DÉLÉP SC: Leskó — Czompó. Terhes, Zádori, Parti — Mészár. Diószegi (Kovács a 81. percben). Miklós E. — Miklós J., Török, Mészáros (Gyovai a 29. percben). Edző: Mészáros Imre. A viszonylag jól letisztított pá­lya talaja mély és csúszós volt. Az első negyedórában nagyon ügyelt mindkét csapat a védeke­zésre, s a játék csak a két 16-os közt hullámzott. Az első említés­re méltó esemény a 16. percben történt. Lakatos jobbról élesen belőtt labdáját Kisznyér 8 méter­ről kapura fejelte, de Leskó bra­vúrosan védett. A 17. percben Kisznyér tálalt jó labdát Lakatos elé, aki azonban rosszul vette át a labdát, s a kapujából kilépő Leskó menteni tudott.* A 20. percben Erdei a 16-oson kívülre futva kézzel mentett Tö­rök elől. A megítélt szabadrúgást Török a sorfalba lőtte. A 28. perc­ben Csordás buktatta Törököt a kaputól mintegy 25 méterre. Mik­lós J. szabadrúgása a kapu fölé szállt. A 30. percben Kisznyér reme­kül szerelt a KSC térfelén, de amikor előrelendült, Mészár há­tulról felvágta. Sárga lapot ka­pott. A 33. percben a csúszós talaj miátt Csordás elhibázott egy lab­dát, s utána Elekes csak szabály­talanság árán tudta megállítani Törököt. Jaczinia játékvezető Ele­kesnek is felmutatta a sárga la­pot. A szabadrúgást Diószegi nagy erővel küldte kapura, de Erdei hárította a lövést. A szünet után a kecskeméti csa­pat fokozatosan fölényt harcolt ki. Az 56. percben Lakatos húzott el a bal oldalon, de szögletre szerelték. A szögletet Tar ívelte be. Leskó kezéből kiperdült a lab­da éppen Sörös elé, aki azonban addig tétovázott, amíg elpöcköl- táta^lőlé: Most Meszlényi elé ke­rült,- aki szintén kivárt, s végül Zádor felszabadított. A 74. percben Tar a félvonal D. Dózsa—Bp. Honvéd Z—I (1-0) Megyeri út 3000 néző vezette: Pá­dár. Gólszerzők: Bodnár. Töröcslk illetve Kozma. Nyíregyháza—Vasas 1—0 (0—0) Nyíregyháza. 15 000 néző*, vezette: Szávó. Gólszerző: Pető. Békéscsaba—Volán 2—1 (l—0) Békéscsaba, 4000 néző. vezette: Kuli. Gólszerzők: ‘ Vágási. Budavári illetve Németh. * Zalaegerszeg—Pécsi MSC 1—0 (3—0) Zalaegerszeg. 2000 néző. vezette: Mo­hácsi, Gólszerző: Gass (U-esből). közelében Szabó elé adta a labdát, aki egy csellel becsapta a védő­ket, hirtelen kiugrott, és a kifutó Leskó mellett élesen a kapu jobb oldalába lőtt. 1—0. A hajrában elkeseredetten ro­hamozott a hazai csapat, de a támadások sorra elakadtak a jól záró kecskeméti védőkön. A végig jó iramú mérkőzésen a KSC többet kezdeményezett. Fő­leg a szünet után, a jobb közép­pályásai révén került fölénybe a kecskeméti csapat, és számos gól­helyzetet dolgoztak ki, amiből csak egyet sikerült értékesíteni. Ez.á teljesen reális győzelmet je­lentette. Egyénileg Erdeinek kevés dol­ga akadt. A hosszú kényszerpihe­nő után Kutasi keményen és jól játszott. Csordás is jól rombolt, csak Elekes volt kissé bizonyta­lan. Beles egyszerű eszközökkel teljesen kikapcsolta a játékból a mozgékony Miklós J.-t, A középpályán Kisznyér a csa­pat és a mezőny legjobbja volt. A nehéz talajon megállás nélkül harcolt, indította a támadásokat, s kis szerencsével gólt is szerez­hetett volna. Lakatos méltó tár­sa volt. Sörös csak 50 percig bír­ta erővel. A támadósorban Meszlényi a jó megoldásokat bosszantó hibák­Ferencváros—Kaposvár 6—2 (2—1) Üllői út 7000 néző, vezette: Tátrai. Gólszerzők: Nyilasi 3. Szokolai, Po­gány (11-esből), Rab illetve Gulyás 2 (egyet 11-esből). Dunaújváros—MTK-VM 2—1 (1—0) Hungária krt., 1500 néző, vezette: Pa­lotai. Gólszerzők: Bódi. Segesvári illetve Turner. Rába ETO—Diósgyőr 2—0 (1—0) Győr, 500 néző, vezette: Büki. Gólszerzők: Gyurmánczi. Szabó. Csepel—Debrecen l—l (1—0) Debrecen, 2000 néző, vezette: Huták. Gólszerzők: Tulipán illetve Kerekes (11-esből). kai keverte. A bal oldalon Tar lendületes, és főleg a szünet után aktív volt. Horváth erőszakos, kemény játékot mutatott, de a befejezésekkel adós maradt. A csereként beállt Szabó szép gól­jával eldöntötte a mérkőzést. Jaczina játékvezető igen jól kézben tartotta a mérkőzést, és nagyvonalúan, jól bíráskodott. Kerpesics Béla NB II. Középcsoport 1. Budafok 17 9 6 2 35—22 24 2. SZEOL AK 18 9 6 3 30—18 24 3. Ganz-M. 17 8 6 3 35—22 22 4. Pénzügyőr 17 7 8 2 24—17 22 5. B.-gyarmat 18 9 4 5 31—27 22 6. Kecskemét 18 9 4 5 24—>20 22 7. Bem J. SE 17 6 7 4 27—24 19 8. MÁV Előre 18 fi 6 6 26—27 18 9. DÉLÉP SC 18 6 6 6 27—30 18 io. Szegedi D 17 8 1. 8 32—28 17 11. Váci Izzó 18 4 9 5 30—27 17 12. BVSC 17 6 5 6 19—24 17 •13. KKFSE 18 6 4 8 28—26 is 14. ÉDÍtők SC 17 5 5 7 21—28 15 IS. Dorog 18 5 5 8 20—27 15 16. 22. Volán 18 4 6 8 26—32 14 17. Oroszlány , 18 4 6 8 17—23 14 18. Bd. SDartácus 17 5 3 9 18—25 13 19. BKV Előre 18 3 6 9 13—29 12 20. D.újv. Építők 18 3 5 10 21—30 11 SZEOL AK—Kossuth KFSE 2—0 Váci Izzó—BKV Előre . 1—1 Oroszlány—Balassagyarmat 0^ " 22. sz. Volán—MÁV Előre *2—1 Dorog—Dunaújvárosi Epitők 2—2 A Videoton—Tatabánya mérkőzés el­maradt. az nb i. Állasa 1. FTC 17 10 5 2 39—17 25 2. Videoton 16 11 2 3 31—17 24 3. Vasas 17 9 5' 3 36—19 23 4. Honvéd 17 9 3 5 31—19 21 5. Nyíregyháza 17 8 5 4 16—11 21 6. Békéscsaba 17 8 4 5 22—20 20 7. Tatabánya 16 7 5 4 20—12 19 8. Ü. Dózsa 17 6 6 5 32—29 18 9. Csepel 17 5 5 7 22—19 15 10. Rába ETO Í7 4 7 6 18—19 15 11. PMSC 17 5 5 7 18—23 15 12. Volán 17 5 5 7 21—17 15 Í3. ZTE 16 6 3 8 25—32 15 14. Debrecen 17 6 2 9 18—22 14 15. DVTk 17 3 6 8 14—25 12 16. Dunaújváros 17 4 4 9 23—40 12 17. MTK-VM 17 2 6 9 13—29 10 18. Kaposvár 17 3 4 10 20—39 10 Miske—Honvéd Meződ SE 2—1 (2—1) Kecskemét, 100 néző. Vezette: Kiss A. (Vereb, Kiss B.) Miske: Domokos — Baranyai, Illés, Dobai, Hajerbacher, Páko- licz, Sürü, Bedzsula, Petrecz (Bé- nyei), Horváth, Kákonyi. Edző: Gacs Tibor. H. Mezöfi SE: Tasnádi — Pong- rácz (Szabó L.), Egyed, Domo- nics. Kormos, Rózsa, Szemző, Ma­gyar, Illés, Szőllösi, Boldizs. Ed­ző: Kriivy Ottó. 4. perc. Az első miskei támadás során Bedzsula ügyes cselekkel a Mezöfi SE kapuja elé került, majd önzetlenül Kákonyi elé ad­ta a labdát, s a csatár megsze­rezte a vezetést. 1—0. 39. perc. Egy hosszan előrevá­gott labdával Boldizs elfutott. Ki- - cselezte a védőket és a 16-oson be­lül buktatták. A 11-est Magyar a bal sarokba küldte. 1—1. 43. perc. A kaputól mintegy 25 m-re szabadrúgáshoz jutott a miskeí csapat. A beívelt labdánál a hazai védők állva maradtak, így Petrecz akadálytalanul fejel­hetett a hálóba. 2—í. A miskei gárda azzal a látható céllal érkezett, hogy „kibekkelik” a mérkőzést. Szoros védőfalat vontak a kapujuk elé, így hiába volt állandó mezőnyfölényben a Mezöfi SE. gólt nem tudott elérni. Egy. érdekes cserét is feljegyez­hettünk. Az 55. percben, amikor Petrecz megsérült, Bényei állt a miskei kapuba, s Domokos — aki egyébként köztudottan kitűnő me­zőnyjátékos is — előrement a csatársorba, s kitűnően tartotta a labdát. Jók: Sűrű, Illés. Bedzsula. Do­mokos. A Mezöfi SE csapatából senkit sem lehet kiemelni Kristóf Tibor Kkfházi Szövetkezeti SE—Fájsz 4—1 (2—0) Kiskunfélegyháza, 100 néző. Vezette: Telsz. Kkfházi Szöv. SE: Némedi —• Kürthy, Horváth (Zs. Juhász), Vidéki, Kókai, Majoros, Szabó M., Jókai, Dongó, Kurucz, Iványi (Ko­pasz). Edző: Kllncsok Pál. Fájsz: Kráczer — Kupusz, Hor­váth, Csaplovics, Mezei, (Tamas-* kó), Posztobányi, Vajda, Ko- móczi. Kovács, Csupor, (Raffael), Zsákai. Edző: Franczia László. 15. perc. Iványi szöglete után a fajszi_ védők „leragadtak” és__a jó ütemben közbeugró Jókai 8 m-ről M hálóba J,ejglt§ § -0. % 35. perc. Mezei a 16-os oldalvo­nalánál, de már a büntetőterüle­ten belül felvágta Dongót. A 11-est Dongó a balra mozduló Kráczer mellett nagy erővel a jobb sa­rokba lőtte. 2—0. 60. perc. Jókai szögletét Kurucz magasra ugorva fejelte a hálóba. 3—0. 65. perc. Kovács átadásával Tál maskó egyedül ugrott ki. Ráve­zette a labdát a kifutó Némedire, aki először elütötte előle, de a lab­da visszapattant Tamaskóhoz, aki másodszorra a kapuba lőtte. 3—1. 80. perc. Jókai labdájával Kó­kai a félvonaltól indult meg a ka­pu felé. Több védőn is átvitte a labdát, majd a kifutó Kráczer fö­lött a hálóba emelte. 4—1. A sáros, havas, mély talajú pá­lyán mindvégig nagy iramú, ke­mény csatát vívott, a két csapat. A hazaiak a kapu előtt sokkal határozottabbak. voltak. Jók: EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Marek Havelko (Lengyelország) a BÄCSPRIM ’80 győztese Tizenegy napon át tartó küz­delem után vasárnap ért véget a BÁCSPRIM ’80 nemzetközi sakkverseny. A végső győztes — nagy meglepetésre — a verseny egyik legfiatalabb résztvevője, a 21 éves lublini Marek Havelko lett. A lengyel sakkozó a ver­seny második felében hat mér­kőzésből öt pontot szerzett, s ez a temek teljesítmény meghozta számára a legnagyobb sikert. Egyedül lehetett első. Havelko játékstílusa kiforrott, s a játszma középső, döntő szakaszában át­ütő erővel játszott. A második helyen, mindössze fél ponttal leszakadva Ivan Hausner nemzetközi mester vég­zett, aki a gyengébbek ellen nyer­ni tudott, a többiekkel döntetle­nezett. Rendkívül nagy küzdelem folyt a további helyezésekért. M. Ko­vács volt a leggyorsabb. Már a 16. lépésben nyert Glatt ellen. A bolgár Orev Kluger nemzetközi mester legyőzésével biztosította helyét az élcsoportban. Ugyanez Zsihkának egy döntetlennel si­került. A leghosszabb az Oster- nte.ver—Perényi játszma volt. A Honvéd sakkozója sötét bábokkal a középjátékban jobban állt, gya­logelőnyt szerzett, majd a játsz­ma futóvégjátékká egyszerűsö­dött. ötórai játék után — ebéd­szünettel — folytatták, s még az eredményhirdetéskor is játszot­tak. A 70. lépésnél Perényi pon­tatlanságot követett el, s így 9 órás' játék után, este 8 órakor döntetlenre adták. A harmadik helyen tehát hármas holtverseny alakult ki. A nemzetközi mesteri normát senki sem teljesítette, de a ta­valy bevezetett nemzetközi minő­sítést — a FIDE mester címet — kilencen megszerezték. A verseny régen várt szakmai sikert hozott a kecskeméti sak­kozóknak is, Varasdy és Károlyi az élcsoportban végzett. Ábel és dr. Erdélyi teljesítették a ma­gyar mesteri cím megszerzéséhez szükséges normát, s a nemzet­közileg is jegyzett sakkozók közé kerültek Az ünnepélyes eredményhirde­tés alkalmával Gímes György ad­ta át a díjakat. Az első helyezett Havelko meghívást kapott az 1981. évi Tóth László nagymes-. terversenyre. A legszebb játsz­máért Kluger Gyula kapott kü- löndíjat. A rendezőség díját kap­ta Anton Csakirov versenybíró. A második alkalommal megren­dezett BÁCSPRIM nemzetközi verseny jól sikerült, s tovább nö­velte Kecskemét hírét a sakkvi­lágban. 9. forduló: Havelko—Hausner dönt., Pol­gár—Ostermeyer dönt., Zsinka— Glatt 0:1, Perényi—Dobrovolsky 1—0, Donaldson—Vukovics dönt., M. Kovács—Forgács 1:0, • Orev— Bajovics dönt., Varasdy—dr. Er­délyi 1:0, Hradeczky—Salánki dönt., Ernst—Kluger 0:1, Ba­logh—Liangov 0:1, Bánás—Ábel dönt., Somogyi—Sinkovics 1:0„ C-yantar—Gross 1:0, Dosztan— Pintér 1:0, Lovass—Filep dönt.. Színes—Kormányos dönt., Radu- lescu—Geleta 1:0. Holst erönyerö. 10. forduló: Glatt—Havelko 0:1, Hausner— Perényi 1:0, Liangov—Ostermeyer 1:0, Polgár—M. Kovács dönt., Vukovics—Zsinka 0:1, Károlyi— Varasdy dönt., Bajovics—Donald­son 0:1, Dobrovolsky—Orev 0:1, Kluger—dr. Perecz dönt., Somo­gyi—Hradeczky dönt., Salánki— Bánás 0:1, Forgács—Ábel 0:1, Gvantai*—Dosztan dönt., dr. Er­délyi—Színes 1:0, Ernst—Balogh 0:1, Sinkovics—Gross dönt., Pin­tér—Holst dönt., Kormányos— Fladulescu dönt., Geleta—Filep 0:1, Lovass erőnyerő. 11. forduló: Havelko—Zsinka dönt., Haus­ner—Polgár dönt., M. Kovács— Glatt 1:0, Donaldson—Liangov dönt., Ostermeyer—Perényi dönt.. Kluger—Orev 0:1, dr. Perecz— Varasdy dönt., Ábel—Károlyi dönt., Bánás—dr. Erdélyi dönt.. Dosztan—Hradeczky dönt., Vuko­vics—Dobrovolsky 1:0, Bajovics —Cyantar dönt., Balogh—^Somo­gyi dönt., Gross—Forgács 1:0, Fi­lep—Ernst 1:0,. Sinkpvics—Salán­ki dönt., Holst;—Radulescu dönt., Kormányos—Lovass 1:0, Színes— Pintér 1:0. Erőnyerő Geleta. • Marek Havelko (Lengyelor­szág) a verseny győztese. A BÁCSPRIM '80 végeredménye: 1. Havelko (lengyel)' 8, 2. Hausner (csehszlovák) 7,5, 3. Zsinka 7, 4. M. Kovács 7, 5. Orev 7, 6. Ostermeyer 7, 7. Polgár 6,5, 8. Perényi 6,5, 9. Donaldson 6,5, 10: Glatt 6,5, 11. Liangov 6,5, 12. dr. Perecz 6, 13. Károlyi 6, 14. Vukovics 6, 15. Varasdy 6, 16. Ábel 6, 17. dr. Erdélyi 6, 18. Klu­ger 5,5, 19. Somogyi 5,5, 20. Ba­nks 5,5 pont. Dongó, Jókai, Vidéki, Kókai, il­letve Vajda, Zsákai, Csaplovics. Kráczer. Ifjúságiak: Kkfházi Szövetke­zeti SE—Fájsz 5—3 (2—2). GL: Karádi, Szabó L., Szabó J., Ró­zsa, Fábián, illetve Fekete 3. Jók: Karádi, Fábián, Cseh, illet­ve Fekete. Kiállítva Farkas, B. Farkas Tibor Kecskeméti TE—Izsák (1—I) (I—0) Izsák, 200 néző, vezette: Nagy Czirok (Sárközi, Kazinczi). KTE: Kerpits — Magyar, Vi­rág, Nagyhegyest Csingér, Seres, Tánczos, (Gyulai), Petényi, Les-* kő, (Érsek), Ponhanda, Horváth. Edző: Vereb István. ­Izsák: Antal — Németh,' Bog- dány, Jakus, (Földesi), Bőthi, ■Nagy,' (Hajnal), Tóth, Losonczi, Molnár, Bornemissza, Szélpál. Ed­ző: Szász Sándor. 8. perc: Tánczos—Leskó összjá- ték után a labda Horváth elé ke­rült, aki megszerezte a vezetést. 1—0. 65. perc: A 16-oson belül Lo- sonczit felvágták és a büntetőt Tóth értékesítette. 1—1. A KTE vezető gólja után az izsáklak játszottak fölényben, de inkább csak mezőnyjátékot foly­tattak, mivel a pályán csak csúsz­ni tudtak a játékosok. Jók: Magyar, Nagyhegyest Les­kó. illetve Tóth, Jakus, Losonczi. If jiúságliak: KTE—Izsák 5—1 (4—1). Góllövők: Csorna. Mészá­ros 2, Lengyel, Kocsis, illetve Bogdány Bognár Balázs Harla—Kiskörös 1—0 (0—0) Kiskunhalas, 150 néző, vezette: Szabó J. (Kara, Berta). Hanta: Páli — Kiss, Horváth. Baján, Garamvölgyi, P. Szabó. Kocsis, Frei, Soós, Kövesi, Pan­dúr, (Kecskeméti). Edző: Kocsis Károly. Kiskőrös: Vass—Petróczi, Szá- vay, Fábián, Bakos, Prukner. Tóth, Pál, Kiss L.. Farkas, Török. Edző: Meskó István. 75. perc: Kapu előtti kavarodás után Kecskeméti 6 méterről meg­szerezte a győztes gólt. 1—0. A havas, csúszós talajú pályán a lelkesebb Harta megérdemelten győzött. Jók: Soós, Kecskeméti, illetve Petróczi. Ifjúságiak: Kiskőrös—Harta 5—3 (2—2). Vezette: Kara. Gól- ‘ lövők: Halasi 27 Juhász" 7. Far- -kas. illetve- Nagy -2. Juhász:* ® “ ^Biácsf Sándor * ■* Tiszakécske—Lajosmizse 2—0 (1—0) Tiszakécske, 250 néző. vezette: Medovárszky (ifj. Bodroga. Szarvas L.) Tiszakécske: Szélesi — Ezsiás. Kurucsai, (Mari), Kecskés. Sántha. Varga, Oskolás. Katona. Kisju- hász dr.. Bus, Tóth. Edző: Ban's* hidi József. Lajosmizse: Kripkó — Tóth. Ábel, Kovács, Bende, Kállai, Vaj­da, (Mányoki), Kocsis, (Unger), Márkli. Kucsera, Csima. Edző: Gerőházi Tihamér. 17. perc: Bus 18 méterről kül­dött lövését az ötösön álló Kripkó nem érte el, a gólba tartó labdát Ábel kézzel a léc fölé ütötte. 11-es. A büntetőt Kecskés értékesítette. 1—0. 80. perc: Sántha balról ívelt szögletét Kisjuhász dr. Mari elé csúsztatta, aki egyből a kapu jobb oldalába lőtt. 2—0 Sártengerben, viharos erejű szélben és szákadó esőben már- már elviselhetetlen körülmények között került sor a rangadó- jellegű mérkőzésre. A hazai csapat végig nagy ira­mot diktálva, lelkes, jó játékkal biztosan nyerte a színvonalas és sportszerű találkozót. Jók: Varga, (S mezőny legjobb­ja) Kisjuhász dr.. Bus, illetve Kripkó, Kállai, Bende. Ifjúságiak: Lajosmizse—Tisza­kécske 2—1 (0—0). Vezette: ifj. Bodroga. Góillövők: Radics, Tóth (öngól), illetve Juhász. Jók: Ra­dies, Boldis, Helik, illetve Sahin- ger, Juhász, Tóth. Zsuffa Lajos Kiskunhalas—H. Kun Béla SE I—1 (1—I) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Jung (Tóth, Varga). Kiskunhalas: Pintér — * Halász. Tóth, Juhász, Kiss R.. Nagy (Bog­dán), Udvari, Körösi, 'Mészáros (Kovács), Karsai, FLcsor.-Edző: Virágh István. H. Kun Béla SE: Vadon — So­mogyi, Koczka, Pávelkó, Cséve, Fuksz, Evanics, Szenti, Szarvas. Agócs (Szász), Janicsák. Edző: Kurucz István. 18. perc: Juhász egy balról be­ívelt labdát továbbított a kapuba. 1—0. 23. perc: Az Agócs elöl menteni akaró Juhász a saját kapujába fejelte a labdát. 1—1. Mérkőzésre alkalmatlan pályán küszködtek a csapatok a hóval. Jók: Halász, Tóth, Kiss R., Kar- . sai illetve Vadon, Pávelkó, Csé­ve, Fuksz. Ifjúságiak: Kun Béla SE—Kis­kunhalas 3—0 (0—0). Vezette: Tóth F. Góllövők: Ajtai 2, Vidács I. Árvái Mihály Jánoshalma—Kalocsa 2—0 (0—0) Jánoshalma, 200 néző, vezette: Kiss (Baranya megyéből). JSE: Balogh — Faddi, Giesin- ger, Nagy (Liliom), Maráczi. An- geli, Laki, Józsa (Bényi), Szuha- nek, Kovács, Urbán. Edző: Zag József. KSE: Niezner — Kapitány, Il­lés I., Kerek, Szabó, (Tóth), Mo­hácsi, Nemes, Lakatos, Szabó II.. Szalóki, Bergmann. Edző: Farkas András. 23. perc: Laki tört a 16-os elő­terébe. Illés szabálytalanul akasz­totta. Laki il-esét Niezner kiütöt­te, majd lábravetődéssel hárította. 50. perc: Ismét Laki „bújt ki” a védők közül, s Illés ezúttal is csak szabálytalanul tudta megállítani. A 11-est ezúttal Faddi védhetetle- nül rúgta a kapuba. 1—0. 55. perc: Kovács játszotta át vé­dőjét. majd a kapu elé ívelt lab­dáját Laki fejelte a léc alá. 2—0. A csapatok 90 percen át elkese­redett küzdelmet vívtak egymás­sal. s a játékra alkalmatlan kö­rülményekkel. A kalocsaiak hő­siesen védekeztek, de a jánoshal­mi rohamok végül is megérdemelt győzelmet hoztak. Jók: Maráczi. Angeli, Laki. Kovács, Faddi, il­letve Niezner, Illés, Szalóki, Berg­mann. Ifjúságiak: Jánoshalma—Kalo­csa 0—0. Jók: Urlauber. Nagy L.. Hegyi. Czeller illetve Pap, Val­ter, Bencsik. Honvéd Radnóti SE— Soltvadkert 3—1 (2—0) Szabadszállás. 150 néző. Vezet­te: őrző (Lakatos. Kávai). H. Radnóti SE: Pásztor — Ke- menczei, Kiss, Bódi, Török, Kroh, Karakas, Sebők, Flőricz (Köves- dt). Kovács, Pallagi. Edző: Veres István. Soltvadkert: Klam — Viszkok, Eiler, Galántai. Oláh, Bohács, Sza­bó, Szabadi, Szűcs, Magyar, Ká­rász (Mayer). Edző: Fábián Dezső. Havas, csúszós pályán került sor a mérkőzésre. 25. perc. Bódi futtából, mintegy 25 méterről .ritkán látható, hatal­mas gólt lőtt. 1—0. 35. perc. Pallagi ugrott ki a vér dók közül, s a kifutó kapus mel­lett a hálóba lőtt. 2—0. 62. perc. Kemenczei hatalmas lövése a hálóban kötött ki. 3—0. 78. perc. A cselező Szűcsöt a 16-oson belül Török buktatta. A 11-est Eflér értékesítette. 3—1. A nehéz, .sáros talajon mind­két csapat nagy lelkesedéssel küzdött. A hazai csapat játszott ötletesebben. Jók: Bódi, Kemen­czei, Karakas, Pallagi. illetve Oláh, Bohács, Szűcs. Galántai. Karakas Ferenc A Siikösd—Bajai SK mérkőzés elmaradt a pálya alkalmatlansá­ga miatt. A MEGYEI LABDAROGÚ-BAJNOKSAG Állasa l. Bajai SK 17 ll 4 2 32—10 26 2. H. Kun B. SE 18 ÍJ 4 3 40—16 26 3. KTE 18 10 5 3 32—14 25 •». Tiszakécske 18 8 7 3 31—16 23 5. Jánoshalma 18 8 5 5 27—22 21 6. H. Mezöfi SE 18 9 2 7 27—19 20 7. Kkfh. Szöv. SE 18 7 6 5 26—20 20 8. Lajosmizse 18 6 7 5 26—20 19 9. Kalocsai SE 18 7 5‘ 6 26—28 19 10. Miske 18 7 4 7 21—24 18 ll. Harta 18 6 4 8 24—26 16 12. Kiskunhalas 18 6 4 8 15—32 16 13. Soltvadkert 18 4 6 8 24—28 14 14. Sükösd 17 6 2 9 19—29 14 15. Kiskőrös 18 5 4 9 19—30 14 16. Izsák 18 3 7 8 20—28 13 17. H. Radnóti SE 18 3 5 10 17—38 11 18. Fájsz 18 2 3 13 13—39 7 A MEGYEI IFJÚSÁGI bajnokság Állasa 1. Bajai SK 16 13 — 2 82—13 26 2. Kalocsai SE 16 12 2 2 57—15 26 3. Jánoshalma 16 10 4 2 52—17 24 4. Lajosmizse 16 11 1 4 51—12 23 5. H. Kun B. SE 16 9 4 3 50—25 22 6. Soltvadkert 15 10 1 4 53—23 21 7. KTE 16 7 4 5 41—21 18 8. Kiskőrös 16 7 4 5 35—27 18 9. Tiszakécske 16 8 1 7 46—30 17 10. Kkfh. Szöv. SE 16 6 2 8 38—41 14 11. Sükösd 16 s.5 10 27—38 10 12. KAC-MED. 16 4 2 10 24—41 10 13. Izsák 16 2 4 10 18—57 8 14. Fájsz 16 3 *0 13 20—80 6 15. Misks 15 2 1 12 14—93 5 16. Harta 15 l 2 13 22—77 4 TOTÓ A TOTO iS. HETI EREDMÉNYEI 1. Haladás—Olajbányász 2—1 1 2. Várpalota—Pécsi VSK 2—0 1 3. Építők SC—Pénzügyőr törölve 4. BKV Előre—Váci Izzó l—l X 5. Papp J. SE—özd 0—l 2 6. Nagybátony—Gyöngyös 2—3 2 7. Ascoli—Como 2—1 l 6. Ca tan za ro—J u ventus 0—0 X 9. Perugia—Cagliari l—l X 10. Pistoiese—Avellino 2—1 l ll. Torino—Fiorentlna l—l X 12. Atalanta—Sampdorla 1—3 i IS. Genoa—Lazio 0—0 X 14. Lecce—Pisa 2—1 l +i 22. Volán—MÁV Előre 2—1 1 sa I