Petőfi Népe, 1980. november (35. évfolyam, 257-281. szám)

1980-11-25 / 276. szám

1980. november 25. • PETŐFI NÉPE • 7 Parázs jelenet a Volán kapuja előtt. (Banczlk István felvétele) szakos Kikilait. A budapesti csa­pat így négy, csatárral támadva, az 55. perctől kezdve mindinkább átvette a kezdeményezést. A KSC kapuja előtt gyors egymásután­ban adódtak a helyzetek. A 61. percben Katona lövése suhant el keresztben a kecskeméti kapu előtt. A 66. peroben Katona tá­voli lövése a felső kapufáról jött vissza. A felpattant labdát Kiki- lai — senkitől sem zavartatva — a bal felső sarokba fejelte. 2—I. A következő negyedóra a Vo­lán-támadók és a KSC-védők el­keseredett harcát hozta. A kecske­métiek nem tudták elöl tartani a labdát, s csak a védelem nyugal­ma, s Erdei néhány jó védése, no meg a szerencse mentette meg a KSC kapuját az újabb góltól. Nehezen vánszorogtak a percek, s csak a hajrában jött fel ismét a KSC. A 90. percben Szabó ug­ratta ki Meszlényit, aki már csak a kapussal állt szemben, de Ker­tész hárította a lövést. Az első félidőben a KSC nyo­masztó fölényben játszott, s akár még 2—3 gólt is lőhettek, volna. A szünet után, amikor a Volán taktikát változtatott, a kecskemé­ti csapat fáradt középpályás sora nem tudott velük lépést tartani, így időnként elég nagy nyomás hárult a védelemre. Az egyenlítés a levegőben lógott. Egyénileg Erdeinek csak apró bizonytalankodásai voltak. A hát­védsorban Elekes és Csordás hi­bátlanul játszott, s Beles is jól tartotta a nagyon ügyes szélsőjét. A középpályán Kisznyér és Sörös nagy lelkesedéssel harcolt. A vé­gére azonban elfáradtak. Lakatos változatlanul formán kívül van. Elöl Horváth jól küzdött, s nem rajta, hanem a partjelzőn múlt, hogy nem iratkozhatott fel a gól­lövők közé. Meszlényi és Tar is több jó elfutással tűnt ki, de Meszlényi két nagy gólhelyzetet is elhibázott. Igaz, betegsége után alig egy hete van komoly edzés­ben. A 22. Volán csapatából Barto- sik, Hajdú, Goschler és Katona játéka emelkedett ki. Németh L. játékvezető jól látta meg a szabálytalanságokat, s megfékezte a durvaságokat, de egyszer a partjelzője megtévesz­tette. Szabó Zoltán NB II. Középcsoport SPORT.SPORT - SPORT Biztos vezetés után keserves győzelem Kecskeméti SC — 22. sz. Volán 2—1 (2—0) Kecskemét, 3000 néző. Vezette: 1, 1 WB II Németh L. ik. .dMmmemt KSC: Erdei — Beles, Elekes, Csordás, Gara — Lakatos, Sörös, (Szabó a 80. percben), Kisznyér — Meszlényi, Horváth, Tar. 22. sz. Volán: Kertész — Halá­szi, Bartosik, Magyar (Kikilai a szünetben), Tóth — Hajdú, Ara­nyosi, Andorka — Németh, Gosch­ler, Katona. Edző: Preiner Kál­mán. Kellemes időben, viszonylag •tűrhető pályán úgy indult a mér­kőzés, ahogy az utóbbi időben szinte valamennyi hazai találko­zó. A Volán-játékosok megszáll­ták a kapujuk előterét, s védekez­tek keményen, sokszor szabályta­lanul, de igen szervezetten. Ma­gas védőjátékosaik rendre elfejel­ték a labdákat az alacsonyabb KSC-csatárok elől., A különbség csupán az volt, hogy a labdákat nem mindig rúgták el céltalanul, hanem néhány esetben gyors el­lentámadást is indítottak. Így volt ez mindjárt a 2. percben, amikor Katona váratlan lövését Erdei a léc alól öklözte szögletre. A 6. percben Kisznyér 25 m-es, élesen lecsapódó szabadrúgása elsuhant a jobb kapufa tövénél. All. perc­ben Sörös remekül ugrott ki a jobb szélen. Nagy erővel, laposan középre lőtt labdája a jó ütemben érkező Meszlényi sípcsontjáról élesen vágódott, alig néhány cen­timéterre a kapu mellé. A 16. percben szabadrúgásból Meszlényi a kapu elé lőtte a lab­dát. A késlekedő védők között Horváth a hálóba pöckölte a lab­dát. A partjelző — aki nem vet­te figyelembe, hogy a kapus mel­lett, a gólvonal közelében még egy védő, az 5-ös számú Tóth is ott állt — lest jelzett, s a játékvezető nem adta meg a gólt. A 24. percben a kiugró Söröst választották el a labdától az alap­vonal közelében. Két perc múlva a 4-es Magyar kapott sárga lapot durvaságért. A 30. percben Tar lö­vésébe Bartosik tette bele a lábát, s a labda szögletre pattant. A 32. percben Kisznyér remek átadásával Horváth jó ütemben ugrott ki. A kifutó kapus alatt is elgurította a labdát, de éppen a jobb kapufa mellé. A közönség a kihagyott nagy helyzeten felül azon is bosszankodott, hogy az in­diszponált Varga partjelző most is lest jelzett. Igaz, a játékvezető fe­lülbírálta. A 34. percben Tar beadása nagyszerű helyzetben találta Sö­röst, ám egy védő a 11-es pon­ton lerántotta. A csatár estében is a hálóba fejelte a labdát, de a játékvezető már belesípolt az ak­cióba és 11-est ítélt. A büntetőt Kisznyér a jobb sarokba rúgta,, s a vetődő kapus csak érinteni tud­ta a labdát. 1—0. A 40. percben Sörös hozta’ fel a labdát. A lesre játszó védők ki­húzódtak, így a kecskeméti játé­kos egyedül vállalkozott kitörésre. A kapus kifutott, és Sörös mellet­te s hálóba gurított. 2—0. A szünet után az első támadá­sokat még a KSC vezette. Az 50. percben Beles a jobb szélen három védőt is lefutott. Beadását Hor­váti) fejjel kapura csúsztatta, de Kertész mentett. A pályán közben nagyot válto­zott a játék képe. Kitűnt, hogy a Volán edzője a szünetben nem véletlenül cserélte be a gyors, erő­1. Budafok 17 9 6 2 35—22 24 2. Ganz-M. 17 8 6 3 35.-22 22 3. SZEOL AK 17 8 6 3 28—18 22 4. Pénzügyőr 17 7 8 2 24—17 22 5. Kecskemét 17 8 4 5 23—20 20 6. B.-gyarmat 17 8 4 5 27—27 20 7. Bem J. SE 17 6 7 4 27—24 19 8. MÁV Előre 17 6 6 5 25—25 18 9. DÉLÉP SC 17 6 6 5 27—29 18 10. Szegedi D. 17 8 1 8 32—26 17 11. BVSC 17 6 5 6 19—24 17 12. KKFSE 17 6 4 7 28—24 16 13. Váci Izzó 17 4 8 5 29—26 16 14. Építők SC 17 5 5 7 21—28 15 15. Oroszlány 17 4 6 7 17—19 14 16. Dorog 17 5 4 8 18—25 14 17. Bp. Spartacus 17 5 3 9 18—25 13 18. 22. Vplán 17 3 6 8 24—31 12 19. BKV Előre 17 3 5 9 12—28 11 20. D.-újv. Ép. 17 3 4 10 19—28 10 BVSC—Építők SC 4­-2 MÁV Előre—Ganz-MAVAG 1­-1 Kossuth KFSE—DÉLÉP SC 5­-0 Balassagyarmat—SZEOL AK 0­-0 Szegedi D.—Dorog 2­-0 Budafok—váci Izzó MTE 2­-0 H. Bem J. SE—Bp. Spartacus 1­-0 Pénzügyőr SE—BKV Előre 1­-0 Dunaújvárosi Ép.—Oroszlány 0­-0 MA: ASZTALITENISZ Az úttörő-olimpia megyei dön­tője: Dávod, Ált. Iskola, 9 óra. SAKK A A BÁCSPRIM '80 nemzet­közi nyílt sakkverseny 6. forduló­ja: Kecskemét, BÁCSÉP-sakkte- rem, 15 óra. TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 47. heti totónyere­mények az illeték levonása után a kővetkezők: 13 fcalálatos szelvény egy daraib, amely egyben 13 plusz 1 ta- lálatos is, a nyeremény és a jutalom együttesen 2 486 611 forint; 12 találatos 55, nyereményük 22 606 forint, 11 talá­latos 673, nyereményük 1847 forint. 10 találatos 4859. nyereményük 376 forint. A közölt güek! adatok tájékoztató jelle­SAKK Négy külföldi versenyző az élen 1. Bakony—MÁV DAC 2—2 x 2. Olajbányász—Kömló o—1 2 3. Sopron—Haladás 2—2 x 4. Sellye—Keszthely 1—1 x 5. MÁV Előre—Ganz M. 1—1 x 6. Váci Izzó—Budafok 0—2 2 7. Bologna—Napoli 1—1 x 8. Brescia—Torino 1—1 x 9. Cagliari—Roma 1—0 1 10. Como—Fiorentina 2—1 1 11. Juventus—Inter 2—l l 12. Plstoiese—Perugia 1—0 1 13. Spal—Genoa 2—2 x-H Rimini—Atalanta l—l x MEGLEPŐ GYŐZELMEK — ÖT MÉRKŐZÉSEN NYERTEK A VENDÉGCSAPATOK KIÁLLÍTÁSOK. SARGALAPOK. A 17. FORDULÓBAN Megyei labdarúgó-bajnokság 33. perc. Oskolás gyors elfutása után a beadást Mari vágta a léc alá. 3—0. 50. perc. A hazai védők Soroza­tos hibája után Patai a kifutó Far­kas mellett a kapuba gurított. 3—1. 75. perc. Tóth a fajszi 16-osnál átfejelte a védők fölött a labdát, majd a Védőket megkerülve az ötösön lőni készült, amikor búk. tatták. A 11-est Kecskés értékesí­tette. 4—1. 86. perc. A 16-os sarkánál sza­badrúgáshoz jutott a hazai csapat. Bús a sorfal felett védhetetlenül csavarta a labdát a jobb felső sarokba. 5—1. A Tiszakécske mindvégig ötle­tes, gyors játékkal, ilyen arány­ban is megérdemelten nyert az időnként egészen tetszetősen ját­szó fajsziak ellen. Jók: Tóth, Ka­tona, Varga, illetve Vajda, Mezei, Patai. Ifjúságiak: Tiszakécske—Fájsz 7—0 (3—Oj. Vezette: Lavati. Góllö- vők: Fekecs 2, Bagi, Juhász, Ke. rekes, Horváth, Tóth I. Jók: Hor­váth, Juhász, Fekecs, illetve Já­nosi, Soós. Zsuffa Lajos Honvéd Kun B. SE—Kkfházi Szövetkezeti SE 1—0 (0—0) Kiskunfélegyháza, 1200 néző. Vezette: Medovárszky (Mészáros, Krátki.j H. Kun. B. SE: Vadon—Szarvas, Pavelkó, Koczka, Cséve, Fuksz, Somogyi, Szenthy, Evanics, Agócs, Janicsák. Edző: Kurucz István. Kkfházi Szöv. SE: Endre (Né- medij — Kürthy, Horváth, Majo­ros, Vidéki, Jókai, Dongó, Kókai, Szabó M. (Karsai Gy.j Kuruc, Ivá- nyi. Edző: Klincsok Pál. 13. perc: Endre kapus, aki addig már háromszor mentett bravúro­san, egy védés után a földöh ma. radt, s nem tudta folytatni a játé­kot. 60 perc: Evanics szöglete után a Szövetkezeti SE védői egymásra vártak, s a közbeugró Pavelkó védhetetlenül fejelte a labdát a kapuba. 1—0. A mindvégig sportszerű, kemény, nagy iramú helyi rangadón a mi. nimális arányú Honvéd győzelem reális eredmény. Ennyivel jobb 'volt a Kun Béla SE. Jók: Evanics, Cséve, Pavelkó, Agócs, Koczka. illetve Horváth, Majoros, Vidéki, Némedi. Ifjúságiak: Kkfházi Szövetkezeti SE—H. Kun B. SE 2—1 (0—0) Góllövők: Karádi I., Szabó J., illetve Kárász. Jók: Karádi I., Fábián, illetve Kárász. Farkas Tibor Kecskeméti TE—Honvéd Mezőfi SE 1—0 (0—0) Kecskemét, Mezőfi pálya, 500 néző. Vezette: Horváth Gy. (Hor­váth I., Zsigó.) KTE: Kerpits—Magyar, Virágh, Nagyhegyesi, Csinger, Seres, Tán. czos, Vági (Petényi), Leskó (Gyu­lai). Porhanda. Horváth. Edző: Vereb István. H. Mezőfi SE: Tasnádi — Pong-- rácz. Egyed, Domonics, Rózsa, Kormos, Szemző, Magyar, Kovács J., Szőllősi, Boldizs (Szabó). Edző: Krivy Ottó. 49. perc. Egy hosszan előrevá. gott labdánál Kovács J. hibát vé­tett. s elpattant tőle a labda. Se­res felismerte a lehetőséget, s 18 m-ről egyből kapura lőtt. Tasnádi könnyen akart hárítani, de kezé­ről a labda a hálóba pattant. 1—0. Érdekes, jó játékot hozott a he­lyi rangadó, hiszen mindkét csa­pat elsősorban támadni, golf rúgni próbált. Talán a KTE volt inkább mezőfölényben, de helyzet mindkét kapu előtt bőven adó­dott. Végül egy védőjátékos és a kapus hibája a KTE javára dön­tött, s mivel ők voltak a lelkeseb­bek, meg is érdemelték a győzel­mei Jók: Seres, Horváth, Magyar Tánczos, illetve Egyed, Rózsa, Szőlősi. Kristóf Tibor Tiszakécske—Fájsz 5—1 (3—0) Tiszakécske, 600 néző. Vezette: Németh (Lavati, Szikszai). Tiszakécske: Farkas — Ézsiás, Varga, Kecskés, Sánta (Józsa L.) Tóth, Katona, Kisjuhász dr., Os­kolás, Bús, Mari (Józsa A.). Edző: Bánhidi József. Fájsz: Kráczer — Kupusz, Po- lareczki, Csaplovics, Mezei, Posz. tobányi. Vajda (Fang), Kovács S., Horváth, Patai, Zsákai. Edző: Franczia László. 24. perc Oskolás jobb oldali szöglete után Bús nagy erővel a felső kapufát találta el. A vissza­pattanó labdát Katona a hálóba helyezte. 1—0. 31. perc. Mari kapáslövése is a kapufáról pattan le. Most Tóth szerezte meg a labdát, s néhány lépés után a kapu jobb oldalába lőtte. 2—0. A szombat, vasárnapi 3—4. for­duló után nagyjából már kiala­kult a BÁCSPRIM ’80 nemzetkö­zi saikkverseny élmezőnye. A ver­seny első harmada végén négyen vannak elöl 3—3 ponttal. Vala­mennyi külföldi. Ostermayer, Do­naldson, Hausner, ás Dobrovolsky vezet. Közülük talán az utóbbi szereplése meglepetés, mert nem számították az esélyesek közé. Vasárnap az NSZK-beli Oster- meyer és az amerikai Donaldson egymás ellen mérkőzött. Oster- meyernek sokáig nyerési , esélye volt, de ellenfele szívós védeke­zéssel megmentette a fél pontot. A négy vezető versenyzőt a 2,5 pontosok népes csoportja követi. Vasárnap este Liangov, Polgár, Örev, M. Kovács, Zsinka, Perecz, Salánki, Gross, Perényi és Forgács •állt fél ponttal a vezetők mögött. Öröm, hogy Salánki tartja magát, s ugyanennyi pontja lehet Kormá­nyosnak is, ha nem veszíti el a Havelkó elleni függőjátszmát. A többi kecskeméti a középmezőny­ben van. Kétpontos Varasdy és ifj. Károlyi, s két győzelmével Abel is felzárkózott. Tehát Jvala- mennyi BÁCSÉP-sakkozó ver­senyben van még a magasabb minősítésért, s növelhetik nem­zetközi értékszámukat. A 3. FORDULÖ: Donaldson—Perényi 1:0, Zsin­ka—Somogyi 1:0, dr. Perecz—Szí­nes 1:0, dr. Erdélyi—Liangov 0:1, Havelko—Bánás 1:0, Holst—Va­rasdy 0:1, Lovass—Gross 0:1, Sin- kovics—Forgács 0:1, Radulescu— Ábel 0:1. Döntetlenek: Osterme-' yer—Hausner, Polgár—Dobrovols­ky, dr. Eperjesi—Orev, Gyantar— Kormányos, M. Kovács—Salánki, Filep—Pintér, Dosztán—Vukovics, Kluger—Károlyi, Bajovics—Gele- ta, Balogh—Glatt , Hradeczky— Enst. 4. FORDULÖ: Hausner—Gyantar 1:0, Dobro­volsky—dr. Eperjesi 1:0, Gross— Geleta 1:0, Perényi—Kluger 1:0, Forgács—Bajovics 1:0, Pintér— Hradeczky 0:1, Somogyi—Holst 1:0, Szines—Ábel 0:1, Glatt— Ernst 1:0, Sinkovlcs—Radulescu 1:0. Döntetlenek: Ostermeyer— Donaldson, Liangov—Polgár, Orev—M. Kovács, Zsinka—dr. Pe­recz, Salánki—Filep, Varasdy— Dosztán, Vukovics—ifj. Károlyi, i dr. Erdélyi—Balogh, Bánás—Lo­vass. Függő: Kormányos—Havel- ko. EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Volán SC—Debrecen 1—0 (1—0) Czabán S. tér, 2000 néző, ve. zete: Pádár. Gólszerző: Németh. Vasas—Kaposvár 5—2 (2—2) Fáy u., 5000 néző, vezette: Soós. Gólszerzők: Kiss (egyet 11-es. bői), Kömjáti, Izsó, illetve Kiste, leki, Szlovák. Tatabánya—Csepel I—0 (0—0) Tatabánya, 3000 néző, vezette: .Pálvölgyi. Gólszerző: Hermann. Diósgyőr—Ü. Dózsa 2—2 (1—0) Diósgyőr, 10 000 néző, vezette: Mohácsi. Gólszerző: Szlisfka 2, illetve Nagy, Tóth J. Kiállítva: Boros­tyán. Dunaújváros—Rába ETO 1— 1 (I—0) Dunaújváros, 3000 néző, vezette: Győri. Gólszerzők: Weimper, illetve Fűzi. Bp. Honvéd—Nyíregyháza 2— 0 (0—0) Kispest, 10 000 néző, vezette: Jaczina. Gólszerzők: Gyimesi, Nagy. Békéscsaba—ZTE I—0 (0—0) Békéscsaba, 5000 néző, vezette: Divinyi. Gólszerző: Vágási. Pécsi MSC—Ferencváros 1—1 (1—0) Pécs, 12 000 néző, vezette: Bárt. fai. Gólszerzők: Dárdai (11-esből), illetve Szokolai. Kiállítva: Murai. Videoton—MTK-VM 3—0 (1—0) Hungária krt, 3000 néző, vezet­te: Kőrös. Gólszerzők: Szabó 2, Ma jer. NB I. állása l. Videoton 16 11 2 3 31-T-17 24 2. Vasas . . 16 9 5 2 36—18 23 3. FTC 16 9 5 2 33—15 23 4. Bp. Honvéd 15 9 2 4 29—16 20 5. Tatabánya 16 7 5 4 20—12 'l9 6. NYVSSC v 16 7 5 4. T5—11 19 7. Békéscsaba lß 7 4 5 20—19 18 8. O. Dózsa 13 56 5 30—28 16 9. PMSC 16 5 5 6 18—22 15 10. Volán SC * 13 5 5 6 20—25 15 11. Csepel 16 5 4 7 21—18 14 12. Rába ETO 16 3 7 6 16—19 13 13. DMVSC 16 6 1 9 17—21 13 14. ZTE 16 5 3 8 24—32 13 15. DVTK 16 3 3 7 14-r23 12 16. Kaposvár IS 3 4x9 18—33 10 17. MTK VM . 16 2 6 8 12—27 10 18. D.-újváros 15 3 3 9 20—33 9 Miske—Harta 1—0 (0—0) Harta, 800 néző. Vezette: Papp (Szalai, Kiss): Miske: Domokos — Baranyi, II lés, Dobai, Hayerbacher, Czár Nagy, Bedzsula, Petrecz, Hor váth, Pákolitz. Edző: Gacs Tibor Harta: Páli — Kiss, Horváth Baján, Garamvölgyi, (Nagy), P Szabó, Kocsis, Frei, Sops, Kqvesi Pandur (Kecskeméti).* Edző: Kocsis Károly. 73. perc. A nemrég csereként beállt nagy feleslegesen cselezett. Bedzsula elvette tőle a labdát, s a bal oldalon megiramodott vele. Beadását a jó ütemben érkező Petrecz a kapu jobb oldalába lőt­te. 1—0. A mérkőzés legnagyobb részé­ben a hazai csapat „támadgatott”, de a vendégek gyors csatárai sok­kal veszélyesebbek voltak a kapu. ra. Jók: Bedzsula (a mezőny leg. ’ jobbja), Domokos, Illés, illetve Kövesi, Horváth. Ifjúságiak: Harta—Miske 5—0 (1—0) Góllövők: Juhász L. 3. Juhász Z., Kuncz. Jók: Juhász L., Rad- ványi, illetve JCohány, Hangya. ? .Brenner László Sükösd—Soltvadkert 3—2 (0—2) Sükösd, 200 néző. Vezette: Franciskovics. Sükösd: Szente — Jagicza, Sza­bó, Faddi, Kovács, Bada. Marusa, Reich, Kollár, Páncsics, Sudár (Lógó Z.) Edző: Varga Imre, Soltvadkert: Mayer — Viszkok (Eifert), Eiler, Oláh, Kárász, Frittmann, Cseh (Bohács), Ma. gyár, Galántai, Szűcs. Szabó. Ed­ző: Fábián Dezső. 3. perc: Magyar erős szabadrú­gását Szente csak kiütni tudta és a befutó Szűcs a léc alá lőtt. 0—1. 15. perc. Magyar vagy 30 m-ről lövésre szánta el magát. A váll­magasságban érkező, nem túl erős labdát Szente könnyen akarta fog­ni, de a kezei között a hálóba csúszott. 0—2. 50. perc. Kollár szöglete után Sudár ugrott a legmagasabbra, s' védhetetlenül fejelte a labdát a hálóba. 1—2. 54. perc. Kollár lapos szögletét Páncsics a rövid saroknál átlép, te, s ezzel becsapta a védőket, s a labdát Bada a hálóba talpalta. 2—2. 60. perc. Lógó Z. egészen az alapvonalig vitte a labdát, s on­nan váratlanul kapura csavarta. A labda a meglepett Mayert meg­kerülve a felső sarokba csapódott. 3—2. A soltvadkerti csapat a hamar megszerzett kétgólos előny birto. kában magabiztosan játszott, de csak a hazaiak első góljáig, lelkes sükösdi csapat vert helyzet­ből fordította meg a mérkőzés, eredményét. Jók: Bada, Reich, il­letve Magyar, Szűcs, Viszkok. Ifjúságiak: Sükösd — Soldvad- kert 2—1 (0—0) Góllövők: Juhász, Kusztor, il. letve Szabadi. Varsányi József Bajai' SK—Kiskunhalas 3—1 (1—1) Kiskunhalas, 500 néző, vezette: Kulcsár (Hontai, Sólyom). BSK: Majzlinger — Glavatity, Petresevics,1 Prikidánovics, Pintér. Takács, Radics, Pesti, Szabó G., (Csincsák) Harsányi (Csehók), Ke­resztes. Edző: Rónai Sándor. Kiskunhalas: Pintér — Kiss R., Tóth, Szabó L., Dobra, Udvari Mészáros, Körösi, Veres. (Jóljárt) Karsai, Halász. Edző: Virágh Ist­ván. 9. perc: Harsányi cselezgetett a 16-oson belül a halasi, védők sze­relték. A játékvezető 11-est ítélt, amit Radics értékesített. 1—0. 23. perc: Ritkán látható góllal egyenlített a Kiskunhalas. Majz­linger á 16-oson belül labdázga­tott, a feldobott labdát Karsai térddel elrúgta, majd a kapu kö­zepébe lőtte. 1—1. 50. perc: Udvari sárga lapot, kapott. 61. perc: Szabó G. átadását Ta­kács a kapu közepébe lőtte 2—1. Az eset után Dobrát kiállította a játékvezető. 86. perc: Radics keresztbe lőtt labdáját Csincsák a jobb alsó sa_ rokba rúgta. 3—1. Kemény, .változatos küzdelmet hozott a rangadó mérkőzés. Jók: Glavatity, Petresevics, Takács, il­letve Szabó L., Karsai, Halász. Ifjúságiak: Bajai SK — Kiskun­halas 2—0. Vezette: Hantái. Gól. lövők: Kiing, Lőrincz. Jók: Kiing. Lőrinc, Csongor, illetve Ács, Ke­resztúri, Sz. Kovács. Árvái Mihály Kiskőrös—Jánoshalma 1—0 (0—0) Kiskőrös, 300 néző, vezette: Ka­rácsony, (Kiüti, Kulman). Kiskőrös: Vass — Petróczi, Dusnoki, Fábián, Bakos, Pruck. ner, Farkas (Ba), Szávai, Kiss L.. Tóth, Török, (Pái). Edző: Meskó István. Jánoshalma: Balogh — Faddi, Bátyai. Nagy, Angeü, Maráczí Laki, Pápai, Gilián, (Bényi). Ko­vács, Giezinger. Edző: Zag József. 70. perc: Dusnoki 28 méteres szabadrúgása Baloghról kipattant és Petróczi a kapu közepébe gu­rította. 1—0. 75. perc: Arigeli sárga lapot ka. pott. Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzésen a Jánoshalma nagy mezőnyfölényben játszott, de nem találta meg a jól záró kiskőrösi védelem nyitját. Jók: Petróczi, Pruckner, Tóth Ifjúságiak: Kiskőrös — János­halma 1—1 (1—0). Vezette: Ki­üti. Góllövök: Ságodi, illetve Nagy. Jók: Sipiczki, Csővári, illetve Czeller, Nagy, Hegyi. A. M. Lajosmizse—Izsák 1—0 (0—0) Izsák, 300 néző, vezette: Bodor. (Bajnóczi, Árok). Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Abél, Kovács, Bende, Kállai, Vaj. da, Unger, (Kocsis). Márkli, Ku- csera, (Mányai), Csima. Edző: Gecőházi Tihamér. '‘•Izsák: Antal. — Németh. Bog-, ‘ dány, Földes!, (Hajnal), Bőthr Nagy, Tóth. Trecskó. Molnár, Bornemissza, Széipál. Edző: Szász Sándor. A fordulás után az 55. percben kapu előtti kavarodásból Vajda góljával megszerezte a győzelmet a vendégcsapat. A döntetlen igaz. ságosabb lett volna. Jók: Molnár. Bogdány. Széipál. illetve Kripkó, Kovács, Csima. ‘ Ifjúságiak: Lajosmizse—Izsák 5—0 (2—0) Bognár Balázs1 H. Radnóti SE—Kalocsa 2—0 (0—0) ' Szabadszállás, 300 néző, vezette Dobos, (Németh S., Kasza). H. Radnóti: Pásztor — Kemen- czei, Kiss. Bódi, Török, (Köves- di). Mari, (Sebők), Karakas, Kroch. Flőrich, Pallagi, Csovcsics. Edző: Veres István. Kalocsai SE:Szabadi — Kapi­tány, (Bergmann), Pécsi, Kerek. Illés I., Nemes, Szalóki. Mohácsi. Illés II. (Szabó), Lakatos, Káko- nyi. Edző: Farkas András. 55. perc: Török óriási fejesgóllal szerezte meg a vezetést. 1—0. A 60. percben Pécsi, a 63-ban Kákonyi kiállítva. 76. perc: Csovcsics növelte a Radnóti előnyét. 2—0. Végig fölényben játszott a Radnóti SE. Jók: Pásztor, Bódi, (a mezőny legjobbja). Török, Kroch, illetve Illés I., Illés II. A . Karakas Ferenc A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Bajai SK 17 11 4 2 32—10 25 2. H. Kun B. SE 17 11 S 3 39—15 25 3. KTE 17 10 4 3 31—13 24 4. Tiszakécske 17 7 7 3 29—13 21 5. H. Mezőfi SE 17 9 2 6 26—17 20 6. Lajosmizse 17 6 7 4 26—18 19 7. Jánoshalma 17 7 5 5 25—22 1» 8. Kalocsai SE 17 7 5 5 26—26 19 9. Kkfh. Szöv. SE 17 6 6 5 22—19 13 10. Miske 17 6 4 7 19—23 16 11. Kiskunhalas '17 6 3 8 14—31 .15 12. Soltvadkert 17 4 3 7 23—25 14 13. Harta 17 5 4 8 23—26 14 14. Kiskőrös 17 5 4 8 19—29 14 15. Sükösd 17 6 2 9 19—29 14 16. Izsák 17 3 6 8 19—27 12; 17. H. Radnóti SE 17 2 5 10 14—37 9 18. Fájsz 17 2 3 12 12—35 7 A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása 1. Bajai SK 15 13­2 62—13 26 2. Kalocsai SE 15 12 1 2 57—15 25 3. Jánoshalma 14 10 3 2 52—17 23 4. Lajosmizse 15 10 1 4 49—11 21 5. Soltvadkert 15 10 l 4 53—23 21 6. H. Kun B. SE 15 8 4 3 49—25 20 7. Tiszakécske' 15 8 1 6 45—23 17 8. KTE 15 6 4 5 36—20 15 9. Kiskőrös ­15 6 4 5 30—24 IS IP. Kkfh. Szöv. SE 15 5 2 8 31—38 12 11. Sükösd 15 5­10 27—33 10 12. KAC-MEDOSZ 15 4 2 9 24—33 10 13. Izsá!k 15 2 4 9 17—52 8 14. Fájsz 15 3­12 17—75 6 15. Míske 15 2 1 12 14—93 5 16. Harta 15 1 2 12 19—72 4