Petőfi Népe, 1980. október (35. évfolyam, 230-256. szám)

1980-10-21 / 247. szám

1980. október 21. • PETŐFI NÉPE • ^ SPORT* SPORT .SPORT Jó játék és szép győzelem Kecskehtéíi SC—Kossuth KFSE 3—0 (2—0) • Kisznyér a kapust is kicselezte már, de utána kisodródott, s mögötte látható védő még a gólvo- t Lakatos keze a magasban. Hálóban a KSC má- nalról ki tudta rúgni a labdáját. sodlk gólja. (Banczik István felvételei) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Divinyi (Szilágyi, Fazekas). KSC: Erdei — Beles, Csordás, Elekes, Gara — Lakatos, Szabó, Kisznyér — Tapasztó, Horváth, Tar. Edző: Rákosi Gyula. KKFSE: Varga — Szabó S., Gellért, Dálnoki (Gáspár), Szabó L. — Schaffer, Rubold, Polon-yi, Flórián — Molnár (Göcső a 76. percben), Becsei. Edző: Nagy Já­nos. A mérkőzés kezdetére az eső' elállt, de a pálya csúszós maradt, s néhol a fű alatti tócsák okoztak kellemetlen meglepetéseket táma­dóknak és védőknek egyaránt. Az 1. percben a jobb oldalon Beles jutott egészen az alapvona­lig, de a beadás pillanatában meg­csúszott, leperdült lábáról a lab­da. Támadott a kecskeméti együt­tes, s szinte állandóan a vendégek térfelén folyt a játék, de bosszan­tó apró hibák, felesleges cselek, vagy éppen a tócsákban -leragadt labda akadályqzta meg az ígére­tes akciók befejezését. Az 5. perc­ben már a negyedik szögletet ível­te be a KSC. A 13. percben Kisz­nyér hátulról indulva hirtelen ki­ugrott. Kicselezte már a kifutó kapust is, de kissé kisodródott, s mire kapura gurított, Szabó S. visszaért, s a gólvonalról szöglet­re vágta a labdát. A 14. percben középen Szabó elé perdült a labda. Lövésébe Gellért beletette a lá­bát. A 20. percben Lakatos mintegy 22 méterről váratlanul megcéloz­ta a bal felső sarkot. Varga- kapus nagy bravúrral ütötte szögletre a már gólnak látszó lövést. A 24. percben Gara balról belőtt labdá­ját Horváth élesen fejelte a léc mellé. Még egy perc sem telt el, s a jobb oldalon felbukkanó Hor­váth lövését ismét Varga men­tette bravúrosan. A 30. percben Horváth jobbról laposan adott, középre. Szabó egy apró mozdulattal tovább pöckölte a labdát Tar elé, aki a 16-os vo­nalról laposan a jobb alsó sarok­ba lőtt. 1—0. A 38. percben ismét a jobb ol­dalon futott a KSC támadása, de a labda a védőkről visszapattant a kaputól mintegy 35 m-re álló Lakatoshoz. A középpályás megin­dult vele, s mikor észrevette, hogy mindenki leadást vár, hirtelen ne­kiiramodott. Varga kapus kétség- beesetten kiindult, de fölötte La­katos nagy nyugalommal a bal felső sarokba emelte a labdát. 2—0. A vendégek már az első gól után feladták a merev védekező taktikáit, de komoly gólhelyzetük nem akadt. A 42. percben Szabó egy cselsorpzat után Lakatos elé játszott, ő azonban kivárt, s nem jutott lövéshez, így visszagurított Tapasztó elé, aki éles szögből az oldadihálóba bombázott. A szünet után a honvéd együt­tes átszervezte a játékát, s az addigi 4—4—2-es felállást táma­dó taktika váltotta fel. A 47. perc­ben Szabó középen Kisznyér elé próbálta adni a labdát, de - egy víztócsa állította meg a támadást. A másik oldalon a 49. percben adódott az első helyzet. Polonyi teljesen egyedül húzott kapura, de Erdei merész kivetődéssel mentett előle. Az 51. percben Becsei közé­pen két védőt — s a játékvezetőt is — becsapott azzal, hogy kézzel tette maga elé a labdát, aztán jó helyzetből fölélőtte. A 83. percben 18 m-es szabadrúgásból Becsei vágta a labdát ismét messze a ka­pu fölé. A 65. percben középen Szabó cselezett, már két védőt is becsa­pott, s a harmadik lerántotta. A 11-est Kisznyér nagy erővel a jobb sarokba lőtte. 3—0. A 67. percben egy bosszantó já­tékvezetői hiba borzolta a kedé­lyeket. Az előrevágott labdára ugyanis Tar a KSC térfeléről in­dulva rajtolt, s vagy 20 m-es elő­nye volt, amikor Divinyi játék­vezető les címén megállította. A háromgólos előny birtokában a KSC kissé kiengedett, de a honvéd együttes még nem adta fel. A 70. percben Molnár került lövőhelyzetbe, de Erdei szögletre mentett. Ezután még kétszer is csak jóütemű kifutással tudott menteni a kecskeméti kapus. A 73. percben Becsei nagy lövése a felső léc élén felpattanva jutott az alapvonalon túlra. A 76. perc­ben Elekes az oldalvonal mentén elkaszálta Molnárt, s ezért sárga lapot mutatott fel a játékvezető. Még mindkét oldalon akadt egy- egy lehetőség, de az eredmény már nem változott. Az első félidőben a KSC sok- mozgásos, ötletes támadójátékkal lepte meg ellenfelét, s teljesen vé­dekezésre kényszerítette. A csú­szós talaj sem kedvezett túlságo­san a magas termetű játékosokból álló szentendrei csapatnak. A szünet után, amikor a vendé­gek négy csatárral támadtak, a játék sokkal kiegyenlítettebb lett, sőt hamarosan kiütközött a kecs­keméti védelem szokott hibája, az emberfogás hiánya. Észrevették, hogy Gara gyakran előre húzódik, s így a jobb oldalon vezetett gyors ellentámadásokkal néhányszor bi­zony nagyon meleg helyzetet te­remtettek a KSC kapuja előtt. Több ízben is csak Erdei kapus tudásán, vakmerőségén és nem utolsósorban szerencséjén múlott, hogy nem vették be. a kaput. Egyénileg Erdeinek az első fél­időben nem akadt dolga, a szünet után viszont többször is bravúro­san mentett. Belest nem tudták átjátszani, nagyon biztos pont volt. A szünet után viszont a védelem bal oldala ingadozott. A pálya kö­zepén Lakatos volt a játékmester, de Szabó és Kisznyér is rengete­get futott. Elöl most Horváth volt az „ék”, s nagyon keményen, ha­tározottan küzdött. A vendégcsapat kapujában Var­ga is nagyokat védett, bár az első gólnál későn vetődött. Gellért, Rubold és Molnár játszott jól. A KKFSE akkor volt jobb, amikor támadni próbált. Divinyi játékvezető — leszá­mítva azt az egy nagy tévedést — jól vezette a mérkőzést, bár part­jelzőitől kevés támogatást kapott. Szabó Zoltán NB II. Középcsoport 1. Budafok 12 7 3 2 30—20 17 2. DÉLÉP SC 12 5 5 2 22—13 15 3. Ganz-M. 12 6 3 3 25—18 15 4. SZEOL AK 12 6 3 3 20—14 15 5. Pénzügyőr 12 5 5 2 20—15 15 6. Kecskemét 12 6 3 3 16—15 15 7. B.-gyarmat 12 5 3 4 19—19 13 8. Szegedi D. 12 6 — 6 23—19 12 9. MÁV Előre 12 4 4 4 17—18 12 10. Építők SC 12 4 4 4 12—18 12 11. Oroszlány 12 4 3 5 15—15 11 12. Dorog 12 5 1 6 15—19 11 13. Bp. Spart. 12 4 3 5 14—18 11 14. KKFSE 12 4 2 6 17—16 10 15. Váci Izzó 12 2 6 4 20—22 10 16. Bem J. SE 12 2 6 4 16—18 10 17. BVSC 12 4 2 6 12—20 10 18. 22. Volán 12 2 5 5 16—19 9 19. BKV Előre 12 3 3 6 10—20 9 20. D.újv. Ép. 12 3 2 7 15—18 8 Ganz-MAVAG—Szegedi Dózsa 3—1 Oroszlány-Építők SC - 0—0 DÉLÉP SC—.Pénzügyőr SE * 2—2 Dorog—BKV Előre 3—0 Bp. Spartacus—Dunaújvárosi Ép. 3—0 22-es Volán—Váci Izzó MTE 6—1 MÁV Előre—Balassagyarmat 7—3 SZEOL AK—BVSC 3-1 Budafok—H. Bem J. SE l—1 • I 1 | ' I IU : I ■ ' . - . \ EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Cjpesti Dózsa—Ferencváros 3—0 (2—0) Üllői út, 32 000 néző, vezette: Kuti. Gólszerzők: Sarlós, Fekete, Nagy. Csepel—Dunaújváros 1—0 (0—0) Csepel, 1000 néző, vezette: Pa­lotai. Gólszerző: Tulipán. Vasas—Békéscsaba 4—0 (3—0) Fáy u., 3000 néző, vezette: Kő­rös. Gólszerzők: Kiss 2, Izsó, Zom- bori. Videoton—Volán 7—2 (4—0) Székesfehérvár, 4000 néző, ve­zette: Tátrai. |i Az FTC—Ú. Dózsa rangadón Tóth fejeli e| a labdát Szabó F. elől. Farkas Tibor felvétele) ZTE—Tatabánya 2—1 (0—0) Zalaegerszeg, 3000 néző, vezet­te: Hartmann. Gólszerzők: Mihalecz (11-esből), Galántai, illetve Deákvári. Debrecen—MTK-VM 2—0 (1—0) Debrecen, 6000 néző, vezette: Győri. Gólszerző: Kerekes 2. Bp. Honvéd—Kaposvár 2—1 (1-1) Kispest, 5000 néző, vezette: Nagy M. Gólszerzők: Esterházy, Kozma illetve Bíró. Diósgyőr—Pécsi MSC 0—0 Diósgyőr, 7000 néző, vezette: Szávó. Rába ETO—Nyíregyháza 0—0 Győr, 2500 néző, vezette: Lau- ber. az nb i. Állasa 1. FTC ; 11 6 3 2 25—11 15 2. Vasas 11 6 3 2 23—12 15 3. Nyíregyháza 11 6 3 2 11—5 15 4. Bp. Honvéd 10 6 2 2 20—10 14 5. Videoton 11 6 2 3 20—15 14 6. O. Dózsa 11 4 4 3 20—18 12 7. Békéscsaba 11 5 2 4 15—16 12 8. Tatabánya 11 3 5 3 14—9 11 9. Volán SC 11 4 3 4 17—20 11. 10. Csepel 11 4 2 5 14—11 10 11. Rába ETO 11 3 4 4 12—12 10 12. ZTE ll 4 2 5 19—24 10 13. PMSC 11 3 4 4 12—18 10 14. Debrecen 11 4 1 8 12—16 9 15. DVTK 11 3 3 5 11—17 9 16. Kaposvár 11 3 2 6 13—21 8 17. MTK-VM 11 1 4 6 10—20 6 18. D.-újváros 10 2 1 7 15—28 5 A Dunaújváros—Bp. Honvéd mérkő­zést későbbi Időpontban játsszák le. Megyei labdarúgó-bajnokság Kilenc mérkőzésen nyolc pontot szereztek a vendégcsapatok Kecskeméti TE—Fájsz 2—0 (1—0) Fájsz, 300 néző, * vezette: ifj. Molnár (Trisz, Papp). KTE: Kerpits — Csinger, (Les- kő), Magyar, Nagyhegyesi, Peté­nyi, Seres, Tóth (Horváth), Vi- rágh, Vági, Porhanda, Morvái. Edző: Vereb István. Fájsz: Fatér — Kupusz, Pole- reczkii, Csaplovics, Kovács, Posz- tobányi, Vajda, Kovács, Kráczer, (Horváth), Kazal (Fang), Zsákai. Edző: Franczia László. 40. perc: Tóth szerezte meg a vezetést. 1—0. 81. perc: Szögletrúgásból Leskó Csaplovics mellett fejelt a háló­ba. 2—0. A mérkőzés nagyobb részében a hazai csapat egyenrangú ellenfél volt, de csatárai változatlanul gyengélkednek. Jók: Kovács F., Zsákai, Kazal, illetve Magyar, Vági, Porhanda. Ifjúságiak: KTE—Fájsz 10—0 (2—0). Góliövők: Diós 3, Lajos 3, Gyulai 3, Gár 1. Hegedűs Sándor Honvéd Mezőfl SE—Soltvadkert 1—0 (1—0) Soltvadkert, 100 néző, vezette: Farkas (Sendula, Lavati). H. Mezőfi SE: Tasnádi — Szí­vós, Egyed, Domonics, Szemző, Kormos, Lantos, Rózsa. Ézsiás (Il­lés), Magyar, Boldis. Edző: Krivy Ottó. Soltvadkert: Mayer — Viszkok, (Köpe), Eiler, Galántai, Eifert, Kárász, Magyar, (Oláh), Mészá­ros, Bohács, Szűcs, Cseh. Edző: Fábián Dezső. 36. perc: Szívós beadását Rózsa 8 m-ről védhetetlenül fejelte a bal sarokba. 1—0. A végig jobban játszó honvéd csapat még sok helyzetet ki is hagyott. Jók: Szemző. Kormos, Rózsa, il­letve Mayer, Kárász. András István Honvéd Kun B. SE—Miskei Tsz SK 4—2 (2—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, ve­zette: Nagy-Czirok K. (Szikszai, Kazinczi). H. Kun BSE: Vadon — Fronebl, Földeák, Pavelkó, Cséve, Fuksz, Száll, (Kálmán), Evanics, Somo­gyi, (Hágelmann), Szenthy, Jani- csák. Edző: Kurucz István. Miske: Domonkos — Pákolicz,. Bananyi, Illés, Weitstem, Czár, Nagy, Bedzsuía, Petrecz, Hor­váth, Kákonyi. Edző: Gacs Tibor. 8. perc: Fuksz keresztlabdáját Cséve Janicsákhoz továbbította, aiki futtából hatalmas erejű lövést zúdított a bal felső sarokba. 1—0. 33. perc: Pavelkó a félpályánál szerezte meg a labdát. Széli elé adta, aki mintegy • 30 méterről bombagólt lőtt a felső sarokba. 2—0. 50. perc: Janicsák átadását Fuksz egyből kapura lőtte. A lab­da a kapufa éléről kipattant. So­mogy ott termett és közelről a há­lóba lőtt. 3—0. 55. perc: Petrecz 18 m-es nagy erővel meglőtt szabadrúgása Va­don feje felett csapódott a háló­ba. 3—1. 73. perc: Kákonyi a hazai vé­dők „díszkísérete” mellett a fele­zővonalról vezette kapu felé a lab­dát. A tizenhatos sarkáról élesen a jobb alsó sarokba lőtt. 3—2. 78. perc: Evanics pontos átadá­sával Hágelmann kilépett a lest reklamáló védők közül és a kifutó Domonkos mellett a hálóba gurí­tott. 4—2. A háromgólos vezetés birtokán ban a hazaiak könyedébben vet­ték a játékot és a végig nagy lel­kesedéssel küzdő miskei csapat ezt kihasználva szorossá tudta tenni a mérkőzés számszerű ered­ményét. Jók: Evanics (a mezőny legjobb­ja), Janicsák, Cséve, Fuksz, illetve Horváth, Bedzsuía, Illés, Kákonyi. Ifjúságiak: H. K. BSE—Miske 10—0 (4—0). Góllövők: Tóth F. 4, Tóth CS. 3, Kárász 2, Vidács J. Jók: Vidács L., Tóth Cs. Vidács. J., Tóth F., illetve Bállá, Kesznei. Farkas Tibor Jók: Mészáros, Dobra, illetve Szente. Ifjúságiak: Sükösd—Kiskunha­las 2—1 (2—1). Góllövők: Juhász, Takács, illetve Jáger. Varsányi József Lajosmizse—Kiskőrös 1—1 (1—1) Lajosmizse, 200 néző, vezette: Kovács, (Kiss, Asztalos). Lajosmizse: Papp — Tóth, Ábel, Molnár, (Kucsera), Bende, Lu­kács, Mányoki, Csima, Kocsis, Márkli, (Kovács), Unger. Edző: Gerőházi Tihamér. Kiskőrös: Szalontai — Petróczi, Hajnak, Dusnoki, Podobni, Bakos, Szentgyörgyi, Pruckner, Farkas, Kiss, Török. Edző: Meskó István. 20 perc: A bal oldalról begurí­tott labdát Papp kiejtette és Kiss közelről a hálóba lőtt. 0—1. 22. perc: Egy jobb oldali be­adásba az egyik vendég védő kéz­zel beleütött. A megítélt 11-est Csima helyezte a kapu jobb olda­lába. 1—1. A szervezetten védekező vendé­gek rajtaütéses támadásai min­dig veszélyt jelentettek a Lajos­mizse kapujára. A hazai csapat többet birtokolta a labdát, de já­tékuk nélkülözött minden elkép­zelést. A Kiskőrös lelkesedésben is messze felülmúlta ellenfelét, így a döntetlenre feltétlen rászol­gáltak. Jók: Bende, Csima, illetve Haj- nák, Pruckner, Petróczi. Ifjúságiak: Lajosmizse—Kiskő­rös 5—1 (1—0). Vezette: Kiss. Gól­lövők: Rubos 3, Kiss Gy„ Bódis. Jók: Rubos, Kiss Gy., Bódis, Tóth. Kocsis Zoltán Bajai SK— Harta 3—0 (1—0) Baja, 1000 néző, vezette: Kávai, ,(Berta, Szabó). BSK: Majzlinger — Glavatity, Petresevics, Prikidánovics, Ta­kács, Pintér, Harsányi, Pesti, De- csi, (Csincsák), Radics, Szabó G. Edző: Rónai Sándor. Harta: Hosztafi — Nagy J., Garamvölgyi, Kiss K., Baján, Ko­csis, Frei, P. Szabó, Kecskeméti, Soós, Fazekas, (Pandur). Edző: Kocsis Károly. 30. perc: Radics szögletét Ta­kács 15 méterről a jobb alsó sa­rokba fejelte. 1—0. 65. pereí-Pintér-t-« -lö-og-vpnar- lán durván iterimtqttákr: ; rúgást Radics védhetetlenül lőtte a jobb felső sarokba. 2—0. 75. perc: Radics a félpályáról in­dulva Csincsákhoz gurított, aki egyből visszajátszotta a labdát és Radics nem hibázott. 3—0. A végig fölényesen játszó BSK megérdemelten nyerte a mérkő- kést. Jók: Radics, Pintér, Takács, Harsányi, illetve Hosztafi, Ko­csis, Kiss. Ifjúságiak: BSK—Harta 6—0 (2—0). Vezette: Berta. Góllövők: Lamperth 3, Pastrovics 3. Jók: Lamperth, Pastrovics, Czeller. Csányi László Tiszakécske—Jánoshalma 2—2 (1—0) Jánoshalma, 500 néző, vezette: Köböl. Tiszakécske: Szélest — Terjéki, Varga, Kisjuhász dr.. Kecskés, Katona, Mari, Sántha, Oskolás, Bus, Józsa, Tóth). Edző: Bánhidi József. Jánoshalma: Balogh — Faddi, Bátyai, Liliom, (Bényi), Maráczi, Nagy O., Laki, Kozma, Szuhanek, Kovács, Urbán. Edző: Zag József. Nagy iramban kezdődött a mér­kőzés, enyhe hazai fölénnyel de a vendégcsapat is bátran kezdemé­nyezett. ' 32. perc: Ártatlannak tűnő hely­zetben Faddi elcsúszott. A labdára Józsa csápott rá, és a kapu elé ívelte, majd Oskolás a hálóba po­fozta. 1—0. 62. perc: Szuhanek két védő között tört be a büntetőterületre, ahol szabálytalanul akasztották. A 11-est Laki értékesítette. 1—1. 70. perc: A vendégcsapat oldal­ról ívelte a szabadrúgást. A labda az egyik védő lábán erejét vesztve hullt a kapus kezébe. Balogh azonnal akart indítani, de a labda kiperdült kezéből és a befutó Tóth a hálóba továbbította. 2—1. 75. perc: Urbán keresztlabdájá­val Bátyai futott el, belőtt labdá­ját Kovács a hálóba fejelte. 2—2. Élvezetes, jó iramú mérkőzés ■ volt, amelyen a>bátran játszó ven­dégek — bár némi szerencsével — pontot raboltak. Jók: Kisjuhász, Oskolás, Kato­na, illetve Maráczi, Bátyai, Laki, Urbán. Ifjúságiak: Tiszakécske—Já­noshalma 2—1. Góllövők: Fekecs 2, illetve Juhász. Honvéd Radnóti SE—Kkfh. Szöv. SE 2—1 (2—1) Szabadszállás, 200 néző, vezet­te: Kasza, (Szabó S., Kulm an). H. Radnóti SE: Pásztor — Ke- menczei, Kiss, Bódi, Gergely, Króh, Mari, (Flörich),* Pallagi, Kovács, Csovcsics, Baróczi. Edző: Vereb István. Szöv. SE: Némedi Zs. Juhász, Kassai, Horváth, Kábái, Majoros, Szabó, Jókai (Endre), Dongó, Ku­rucz, Iványi. Edző: Klimcsók Pál. 15. perc: A Szöv. SE csapata 11- eshez jutott, amit Dongó értéke­sített. 0—1. 25. perc: Kiss sárga lapot ka­pott. 26. perc: Baróczi egyéni játék után egyenlített. 1—1. 36. perc: Pallagi szerezte a győz­tes gólt. 2—1. Jók: Pásztor (a mezőny leg­jobbja), Pallagi, Baróczi, illetve Dongó, Majoros. Karakas Ferenc Kalocsai SE—Izsák 2—0 (2—0) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Do­bos (őrző, Lakatos). Kalocsai SE: Niezner — Jenei, Illés I., Nemes (Tóth), Kerek, Sza- lóky. Dinnyés, (Szabó I.), Pécsi, Szabó II., Mohácsi, Kovács. Edző: Farkas András. Izsák: Antal — Németh, Bog- dány, Jakus, Bőthi (Trecskó), Nagy, Tóth, Losonczi, Bornemisz- sza, Hajnal, Szélpál. Edző: Szász Sándor. 10. perc: Kerek szerelése után Szabó II.-t indította, aki a kapust is kicselezve, lőtt a hálóba.^1^0.^. 2¥. perc. BzáíóSy—Mohácsi nde* - gatás után Mohácsi éles szögből lőtt a kapuba. 2—0. Az első félóra elteltével már csak az volt a kérdés, hogy mi­lyen különbséggel nyer a Kalo­csa, de a csapat — érthetetlenül — megelégedett az addig elért két góllal. Jók: Szalóky, Illés I., Sza­bó II., Mohácsi, illetye Németh, Szélpál. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Izsák 4—0 (0—0). GL: Berta 2, Vörös, Király. . Kőszegi Ferenc A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Bajai SK 12 8 3 1 24—7 19 2. H. Kun B. SE 12 7 2 3 32—14 16 3. KTE 12 6 4 2 24—9 16 4. H. Mezőfi SE • 12 7 2 3 20—13 16 5. Tiszakécske 12 5 5 2 22—11 15 6. Lajosmizse 12 4 6 2 21—14 14 7. Kkfh. Szöv. SE 12 5 4 3 20—16 14 8. Kalocsai SE 12 6 4 3 20—19 14 9. Jánoshalma 12 4 4 4 16—20 12 10. Harta 12 4 3 5 17—18 11 11. Kiskunhalas 12 4 3 5 9—23 11 12. Soltvadkert 12 3 4 5 16—18 10 13. Kiskőrös 12 3 4 5* 14—24 10 14. Miske 12 3 3 6 13—18 9 15. Sükösd 12 4 1 7 12—21 9 16. Izsák 12 2 4 6 13—20 6 17. H. Radnóti SE 12 1 4 7 10—27 6 A MEGYEI IFJÚSÁGI bajnokság allasa 1. BSK 11 9 — 2 48—6 18 2. Kalocsai SE U 8 1 2 42—12 17 3. Jánoshalma H 7 2 2 41—15 16. 4. Tiszakécske 10 7 1 2 33—19 19 5. H. Kun B. SE 11 5 4 2 34—19 fi 6. Lajosmizse 11 6 1 4 34—10 13 7. Soltvadkert 10 6 i 3 38—19 13 \ 8. KTE 11 5 2 4 32—14 12 9. Kkfh. Szöv. SE 10 4 2 4 23—19 10 10. KAC-MEDOSZ 11 4 2 5 21—23 10 11. Kiskőrös 11 4 2 5 20—22 10 12. Sükösd 11 4 — 7 25—32 8 13. Izsák 10 1 4 5 10—29 6 14. Fájsz 11 2 — 9 9—60 4 15. Miske 10 1 1 8 10—74 3 16. Harta 10 — 1 9 10—57 1 CSELGÁNCS Kisdobosok területi versenye Kiskunhalas—Siikösd 1—0 (0—0) Sükösd, 200 néző, vezette: Var­ga (Vereb, Kiss B.). Kiskunhalas: Pintér — Kiss R., Tóth, Szabó L., Dobra, Nagy, (Ko­csis), Izsák, Körösi, Jójárt, (Fi­csór), Mészáros, Halász. Edző: Vi- rágh István. Sükösd: Szente — Jagicza, Reich, Bada, Kovács, Marusa, Ló­gó I., Szabó, Bajai, Kollár, Lógó II. Edző: Varga Imre. 46. perc: A szünet után az első percben még el sem helyezkedtek a sükösdi védők, amikor Mészáros egy villámgyors támadás végén közelről a hálóba lőtt. 1—0. A' vendégek láthatóan döntet­lenre játszottak, majd a vezető gól után magabiztossá váltak, s min­den létező taktikai eszközt fel­használtak a minimális előny megszerzésére. Sikerük nem volt kétséges, hiszen a sükösdieknek nem volt egyetlen gólveszélyes tá­madásuk sem. Valamennyien voltunk már ré­szesei 10—11 éves gyerekek ver­senyének, ahol a versenytársak buzdításától volt hangos apálya. Méginkább fokozza a hangulatot, ha a küzdelem zárt teremben fo­lyik, mint például a Békéscsabán Tendezett kisdobos cselgáncs te­rületi bajnokságon. A sikeres sportág legfiatalabb utánpótlásának, s az őket kísérő szülőknek többnyire ez volt az el­ső igazi versenyélménye. A Kecskeméti SC fiatal csel- gáncsozói nem vallottak szégyent ezen a versenyen sem. Az élmé­nyeken felül eredményekben is gazdag csapat tért haza. A közel száz indulót felvonultató területi kisdobos-bajnokságról 14 kecske­méti cselgárucsozó' jutott fel az or­szágos döntőbe. Kerekes Sándor edző irányításával tehát jó mun- ■ ka folyik, a KSC cselgáncs-sport- x iskolájának kisdobos korosztályá­ban. A kecskeméti cselgáncsozók eredményei: 26 kg: 2. Göbölyös János, 3. Szabó Roland, 5. Borsos István. 29 kg: 2. Kovács József, 5. Bellus György. 32 kg: 3. Bor­bély Bemhardin, 5. Gerencsér László. 35 kg: 1. Szabó Zoltán, 5. Kasza Sándor. 38 kg: 5. Fodor Tibor. 45 kg: 2. Kun László, 3. Hegedűs Zsolt. 49 kg: 1. Kócsó Zsolt. £3 kg: 2. Bánó Zsolt.