Petőfi Népe, 1980. október (35. évfolyam, 230-256. szám)

1980-10-14 / 241. szám

1980. október 14. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT* SPORT . SPORT FOGATHAJTÁS Megyei labdarúgó-bajnokság Csak a Jánoshalma nyert idegenben — Egy pontot szerzett a Bajai SK Miskén Egyéniben Muity Ferenc, csapatban Bács-Kiskun megye nyerte a bajnoki címet Vasárnap a Nyíregyházán ren­dezett harmadaik fordulóval1 befejeződött az idei négyesifogathajtó-bajnokság. A bajnoki címet Mudty Ferenc, a kiskunfélegyházi Lenin Tsz hajtó­ja szerezte meg az idén (lebonyo­lított három forduló alapján. Csa­patban. Bács-Kiskun megye együt­tese (Muity Ferenc, Fülöp Sán­dor, Juhász László) szintén meg­védte bajnoki címét. A 3. forduló, illetve a 18. ma­gyar hajtóderby végeredménye: 1. Fülöp Sándor 90, 2. Bárdos (Gyöngyös) 113, 3. Juhász 147, 4. Varga (Orosháza) 152, 5. Muity 174, 6. Mátyus (Szilvásvárad) 190 ponttal. A négyesfogathajitás 1980. évi bajnoka: Muity Ferenc 1550, 2. Fülöp 1150, 3. Bárdos 1050, 4. Fin- tha 1000, 5. Juhász 1000, 6. Má­tyus 800 ponttal. A csapatversenyben, bajnok: Bá'cs-Kiskun megye 3600, 2. Heves megye* 3100, 3. Pest megye 2800 ponttal. • Juhász László váloga­tott kerettaghoz méltó teljesítményt nyújtott. Gyorsabb, erőteljesebb volt az ellenfél Balassagyarmat — Kecskeméti SC 3—1 (2—0) Balassagyarmat, 2000 néző. Ve- I zette: Barna. Balassagyarmat: Balázs — Pri- beli, Szűcs, Hornyák, Lajkó — 1 Friedmann, Varga, Tóth — Sza-‘ lai. Kovács, Szedlák. Edző: Czim- mermann Gyula. KSC: Erdei — Beles, Csordás, I Hanyecz (Udvarhelyi a 77. pere­li ben), Gara — Lakatos (Sörös a I 77. percben), Szabó, Horváth — I Tapasztó, Kisznyér, Tar. Edző: i Rákosi Gyula. Az esőtől nagyon felázot't tató- I jú Dátetón, a. kecskeméti csapat in- |i ' dította az első támadásokat. A I ..2. pereiben Tar nagyszerű labdát I tálalt Kisznyér elé, aki a kaputól I 14 méterre teljesen tiszta helyzet­ben kivárt, s odalett a lehetőség. I A 4, percben Kisznyér 25 m-es |í szabadrúgása a kapu fölé szállt. 1 A hazaiak a 10. percben veszélyez- j tettek először. Szalai futott el, s jobbról élesen belőtt labdája el- I suhant a kapu előtt. A 14. percben fi az előretörő Pribeli hatalmas lö- I vését Erdei nagyszerű érzékkel j szögletre ütötte. A 20. percben i Hanyecz hibázott, s Szalai került j gólhelyzetbe, de elhamarkodta, s ! a kifutó Erdei mellett a kapu I mellé lőtt. A 22. percben Kisznyér | ügyes cselek uitán lőtt, s a kapus lábbal mentett. A 30. percben Szabó szögletre mentett Tóth elől, s ebből lett a I gól. A belőtt labdát Hornyák 5 méterről a hálóba fejelte. 1—0. Az első gól után sajnos hamar jött a második. A 35. percben. Tóth indította Szedlákot, aki elfutott a bal oldalon. Beadását a lesen álló Kovács a hálóba fejelte. A játék­vezető nem így látta, s megadta a gólt. 2—0. A 40. percben Beles futott fel a labdával. Beadását Tapasztó át­lépte, s így'a labda a teljesen tisz­tán álló Szabó elé került, aki azonban mintegy il2 méterről a kapust találta telibe. A 42. perc­ben Tapasztó 10 méterről, ka­pásból lőtt a kapu fölé. A fordulás után ismét a KSC irányította a játékot, s hamar gólt ért el. A 48. percben Horváth Ug­rott ki. Lövését a kapus csak ki­ütni tudta, és a befutó Tar a há­lóba lőtt. 2—1. A 62. percben Szalai labdáját Kovács 5 méterről a léc mellé lőt­te, majd három perc múlva Ko­vács lövését Erdei hárította. A 70. percben Hanyecz nem tudta elfejelni a labdát Kovács elől, aki Szedlák elé csúsztatta, és a szélső 15 méterről a hosszú sa­rokba lőtt. 3—1. A 72. percben. Szalai két csel után Erdei kezébe lőtte a labdát, majd a 74. percben ismét Szalai futott el, s Erdei mellett is elgu­rította a labdát, de nem találta el a kaput. A 78. percben. Szalai be­adását Kovács fölLélőtte. A 80. percben Sörös jól ugrott ki, s a hálóba lőtt, de a játékvezető — az egyébként teljesen szabályos gólt — les címén, nem adta meg. A nagy iramú mérkőzés elején, a KSC mindjárt a 2. percben meg­szerezhette volna a vezetést. Ké­sőbb a kemény és gyors hazai együttes fölénybe került, s a szé­leken vezetett támadásai gyakran okoztak zavart a kecskeméti vé­delemben. A szünet után rövid időre felcsillant az egyenlítés le­hetősége, de a sokat körülményes- kedő kecskeméti csatárok nem tudták kihasználni a helyzeteket. Hanyecz hibája, s a hazaiak újabb gólja után már reménytelen volt a KSC helyzete. Egyénileg Erdei a gólokról nem tehetett. Csordás gyakran lassú­nak bizonyult. Beles néhány hi­báját eltekintve jól játszott. Gara többször is alulmaradt a Szálai­val vívott csatóban. Hanyecz sem tudta megoldani a rábízott felada­tot. A középpályás sor körülmé­nyes, lassú volt. Legtöbbet Szabó volt játékban, de a leadásai célt tévesztettek, s kihagyott egy óriási helyzetet is. Elöl Kisznyér válto­zatlanul hullámvölgyiben van. Tapasztó és Tar az igyekezetért dicsérhető. A csereként beállt Ud­varhelyinek volt néhány ügyes megmozdulása. A kecskeméti csa­pat egészbe véve most sem tudta megismételni a Szegedi Dózsa el­len mutatott1 jó játékot. Barna játékvezető sokat hibá­zott, s főleg a KSC terhére téve­dett. Kerpesics Béla NB U. KÖZÉPCSOPORT 1. Budafok 11 7 2 2 29—19 16 2. DÉLÉP SC 11 5 4 2 20—11 14 3. Pénzügyőr 11 5 4 2 18—13 14 4. Ganz-M. 11 5 3 3 22—17 13 5. SZEOL AK 11 5 3 3 18—13 13 6. B.-gyarmat 11 5 3 3 16—12 13 7. Kecskemét 11 5 3 3 13—15 13 8. Szegedi D. 11 6 — 5 22—16 12 9. Építők SC 11 4 3 4 12—18 11 10. KKFSE 11 4 2 5 17—13 10 11. Váci Izzó 11 2 6 3 19—16 10 12. Oroszlány 11 4 2 5 15—15 10 13. MÁV Előre 11 3 4 4 10—15 10 14. BVSC 11 4 2 5 11—18 10 15. Bem J. SE 11 2 5 4 15—17 9 16. Bp. Spart. 11 3 3 5 12—18 9 17. Dorog 11 4 1 6 12—19 9 18. BKV Előre 11 3 3 5 10—17 9 19. D.újv. Ép. 11 3 2 6 15—16 8 20. 22. sz. Volán 11 1 5 5 10—18 7 Szegedi Dózsa—Bp. Spartacus 2—0 BVSC—DELEP SC 1—2 Pénzügyőr SEJ—22. sz. Volán 2—0 Építők SC— SZEOL AK 3—2 H. Bern J. SE—KKFSE 1— 1 D.újv. Építők—Szfv. MÁV Előre 5—1 BKV Előre—Oroszlány 1—1 Budafok—Dorog ‘ 5—1 Váci Izzó—Ganz-MÁVAG 3—3 TOTÓ KOSÁRLABDA Négy mérkőzésből egy győzelem A szombati NB I-es forduló: SZEOL AK—Bajai SK 90—78 (39—38) NB I. férfi. Szeged. 500 néző. Vezette: Matlári, Domonkos. BSK: Agfalvi (18), Karácsonyi (16), Kanicsár (2), Gorjanácz (8), Hosszú (18). Csere: Pék (8), Dara, Szabó (6), Kovács (2). Edző: Ko­vács József. Az első félidőben ki­egyenlített, szoros küzdelemben többnyire a szegediek ’ vezetlek 1—2 pontitól, majd a második fél­idő 7. .percétől fokozatosan el­húztak, és biztosan győztek. A pa­lánk alatt is a SZEOL volt a jobb. Jók: Dobi, Mészáros, illetve Ág­falvi, Hosszú. Ifjúságiak: BSK—SZEOL AK 77—54 (27—20). Bp. Honvéd—'Kecskeméti SC 106—53 (47—27) NB I. férfi. Bp. vezette: Karner; T n KSC: Tóth V. (3), Tóth A. (6), Széked! (2), Kovács (4), Farkas (13). Csere: Veress (20), Velkey (2), Véreb, Szaffnauer, Lakatos (4). Edző: Kégel Tamás. Vasárnapi NB I-es forduló: Bajai SK—Pécsi VSK 92—65 (50—29) NB I. férfi. Baja, 200 néző. Ve­zette: Kardos, Szabó IV. BSK: Ágfalvi (15), Karácsonyi (20), Kancsár, Hosszú (25), Gorja­nácz (7), Csere: Dara, Pék (14), Szabó (6), Csanádi, Kovács (5). Edző: Kovács József. A szombati vereség utón, s‘ a rossz időben nagyon kis számú közönség gyűlt össze a Pázmány utcai csarnokban. A 10. percben rhég 21—20 volt az állás, majd 5 perc alatt elhúzott a bajai csapat. A szünet utón Hosszú, Ágfalvi és Karácsonyi nagyszerű játéka el­len a pécsiek semmit sem tehet­tek, s a hajrában Pék is sorozat­ban távolról betalált. Jók: Ágfal­vi, Hosszú, Karácsonyi, illetve Rabb, Kovács. Ifjúságiak: BSK—PVSK 66—59 (27—39). MAFC—Kecskeméti SC 82—69 (39—39) NB I. férfi. Kecskemét. 400 néző. Vezette: Újvári, Varga. KSC: Kovács (7), Tóth V. (16), Tóth A. (13), Székedii (6), Farkas (16). Csere: Velkey, Szaffnauer, Veress (11). Edző: Kégel Tamás. Az,első félidőben felváltva ve­zettek a csapatok, s végig szoros volt az eredmény. A szünet utón a MAFC elhúzott, s bár a hajrá­ban feljött a KSC, a döntő pilla­natokban sorozatban eladták a labdát. A TOTO 41. HETI EREDMÉNYEI 1. Lehel SC—Gyöngyös 2—0 1 2. H.-böszörm.—Nagybátony 2—1 1 3. Szóin. MÁV MTE—Eger 2—0 1 4. D.újv. Ép.—MÁV Előre * 5—1 1 5. Építők SC—SZEOL AK 3—2 1 6. Péti MTE—Bauxitb. 3—3 X 7. Dombóvár—MÁV DAC 1—2 2 8. Haladás—Komló 1—1 . X 9. Foggia—Pisa 3—3 X 10. Lecce—Genoa 1—0 1 11. Palermo—Bari 1—1 X 12. Rimini—Taranto 1—1 X 13. Sampdoria—Pescara +1 3—1 1 S pal—Monza 3—1 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 41. heti totónyeremé- nyek az illeték levonása után a követ­kezők : 13 találatos szelvény 4 darab, nyere­ményük egyenként 425 676 forint. Ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény egy darab, a nyeremény és a jutalom együtt 993 244 forint. 12 találatos szelvény 122 darab nye­reményük egyenként 9304 forint. 11 találatos szelvény 1548 darab, nye­reményük egyenként 733 forint. A 10 találatos szelvények száma 11 067 darab, nyereményük egyenként 154 fo­rint. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. (MTI) labdarúgás A megyei labdarúgó-szövetség elnök­sége döntése értelmében a tavaszi első megyei fordulót november 30-ra előre­hozzák. Így a Kiskörös—Harta, Izsák— KTE, Kkfh. Szöv.—Fájsz. Sükö?d— BSK, Jánoshalma—Kalocsa, H. Mezöfi SE—Miske Tlszakécske—Lajosmizse, KAC-MEDOSZ—H. Kun B. SE és a H. Radnóti SE—Soltvadkert1 mérkőzéseket november 30-án 13 órakor játsszák le. # KTE—Honvéd Kun B. SE rangadón a sokat mozgó Vági viszi el a labdát Fuksz mellett. (Farkas Tibor felvétele.) Kecskeméti TE—Honvéd Kun Béla SE 1—0 (1—0) Kecskemét, 1000 néző, vezette: Jung (Madarász, Börcsök). KTE: Kerpits — Virágh, Érsek, Nagyhegyest Petényi, Seres, Tán- ezos (Leskó), Horváth, Vági, Por- handa, Morvái. Edző: Vereb Ist­ván. H. Kun B. SE: Osztopáni — Fro- nebl, Földeák, Janicsák, Cséve, Fuksz, Somogyi, (Széli), Evanics, Agócs, Szente, Pavelkó. Edző: Ku- rucz István. 20. perc: Vági erős lövését Osz­topáni csak kiütni tudta, Morvái a kapu közepébe helyezte a lab­dát. 1—0. 53. perc: Horváth nagyszerűen elfutott, de a lövés a kapufáról pattant vissza. Kemény, de sportszerű küzde­lem volt. A játékosok mindkét ol­dalon teljes erőbedobással har­coltak. Az utolsó húsz percben a KTE igyekezett lassítani a játé­kot. Ez sikerült, s az összehangol­tabb teljesítménye alapján a győ­zelmet megérdemelte a kecskemé­ti csapat. A H. Kun B. SE vere­ségéhez hozzájárult néhány játé­kos gyenge teljesítménye is. Jók: Érsek, (a mezőny legjobb­ja), Petényi, Vági, Porhanda, Vi­rágh, illetve Földeák, Fuksz, Eva­nics, Pavelkó. Ifjúságiak: KTE—H. Kun BSE 2—2 (0—0). Góllövők: Diós, Lu­kács, illetve Vidáts, Tóth F. Jók: Diós, Gál, Makai, illetve Kárász, Bukinácz, Vidáts, Máté. Kristóf Tibor Miske—Bajai SK 0—0 Miske, 800 néző, vezette: Zsigó, (Horváth Gy., Miklós P.F Miske: Domokos — Pákolicz, Il­lés, Dobai, (Wettstein) Hayer- bacher, Czár, Nagy, Bedzsula, Pet- recz, Horváth, Kákonyi. Edző: Gacs Tibor. Baja: Majzlinger — Glavatity, Molnár, Prikidánovics, Pintér, Ta­kács, Radics, (Csincsák), Pesti, Szabó T. (Csehok), Harsányi, Sza­bó G. Edző: Rónai Sándor. Küzdelmes mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győzelem­hez. Jók: Illés, Hayerbacher, il­letve Molnár, Prikidánovics. Ifjúságiak: Baja—Miské, H—0 (4—0). ■ ■■'-í.1 :-l* :?.ao>iój Kiss János Lajosmizse—Fájsz 2—1 (0—1> Lajosmizse, 300 néző, vezette: Francziskovics (Nagy II., Nagy Czirok). Lajosmizse: Papp — Tóth, (Ku- csera), Ábel, Csima, Bende,' Lu­kács, Molnár (Nagy), Mányoki, Márkli, Kocsis, Unger. Edző: Ge- rőházi Tihamér. Fájsz: Fatér — Kupusz, Pola- reczki, Csaplovics, Kovács J., Posztobányi, (Csupor), Vajda, Horváth, Kráczer, (Patai), Kovács S., Zsákai. Edző: Franczia László. 28. perc: Vajda 18 méterről bombagólt lőtt, a felső sarokba. 0—1. 58. perc: Bende bal oldali be­adását Lukács 4 m-röl fejelte a kapuba. 1—1. 80. perc: Mányoki Lukács elé fejelte a labdát, aki 8 méterről lőtt a hálóba. 2—1. Az első félidőben a sokat bi­zonytalankodó és szétesően játszó hazaiak ellen megérdemelten ve­zetett a fajszi csapat. A második félidőben a Lajosmi­zse rendezte sorait, beszorította ellenfelét és a sok gólhelyzetből kettőt sikerült értékesíteni. Jók: Márkli, Lukács, Mányoki, Kocsis, illetve Vajda, Fatér, Ko­vács J. Ifjúságiak: Lajosmizse—Fájsz 9—0 (3—0). Vezette: Nagy II. Gól- lövők: Bódis 4, Tóth 3, Helik, Kiss Gy. Jók: Helik, Bódis, Tóth, Trei­ber. Honvéd Mezöfi SE—Kalocsai SE 3—2 (2—1) Kecskemét, 300 néző, vezette: Németh (Szikszai, Farkas). H. Mezöfi SE: Czvianó — Szívós, Egyed, Domonics, Kormos, Rózsa, Szemző, Lantos, Kovács, (Illés), Ézsiás, Boldizs (Pálinkás). Edző: Krivy Ottó. Kalocsa: Niezner — Kapitány, (Nemes), Pécsi, Kerek, Szabó I. Jenei, (Kovács), Szalóki, Mohá­csi, Illés II., Illés I., Szabó II. Ed­ző: Farkas András. 6. perc: A kalocsai védelem megtorpant, Kovács elfutott és ügyesen pörgette a labdát Boldi­zsár elé, aki a kifutó Niezner mel­lett a' kapu közepébe lőtt. 1—0. 32. perc: Egy jobb oldalról éle­sen belőtt labda Szívós kezét érte. A 11-est Jenei élesen a jobb alsó sarokba küldte. 1—1. . 43. perc: Rózsa Szemző elé ad­ta a labdát, aki élesen a kapura lőtte. Szabó I. beletette a lábát, s az onnan a jobb sarokba vágó­dott. öngól. 2—l. 66. perc: Pécsi késlekedett és Illés a kapus mellett a hálóba lőtt. 3—1. 88. perc: Szalóki lassú partdobá­sából Szabó II. szépített. 3—2. A sportszerű mérkőzés elején a Mezöfi SE támadott, de két korai sérülés visszavetette a csapatot. A második félidőben sokkal jobban játszott a Mezöfi SE. Jók: Egyed, Rózsa, Lantos, il­letve Jenei, Mohácsi, Illés II. K. T. Tiszakécske—H. Radnóti SE 2—0 (1—0) Tiszakécske, 400 néző, vezette: Berta (Dobos, Szabó J.) Tiszakécske: Farkas — Terjéki, Kurucsai, Kecskés, Sántha, Varga, Oskolás, Katona, (Józsa), Kisju- hász dr., Bus, (Tóth), Mari. Edző:, Banhidi József. H. Radnóti SE: Pásztor — Ke- menczei, Kiss T., Török, Gergely, Kovács, Kroó, (Karakas), Pallagi, Csovcsics, Thurzó, Bodó. Edző: Veres István. 6. perc: A jobb oldalról élesen belőtt labdát Pásztor kiejtette és a berobbanó Oskolás a kapu kö­zepébe lőtté. 1—0. 85. perc: Oskolás szögletét- a magasan, -felugró Kis juhász dr. ’á' bal felső iparokba fejelte. 2—0, - . Küzdelmes, de gyenge színvo­nalú mérkőzésen győzött a hazai együttes. Jók: Oskolás, Varga, illetve Pásztor, Kiss T., Csovcsics. Zsuffa Lajos Kiskörös—Kiskunhalas 3—0 (0—0) Kiskőrös, 200 néző, vezette: Trisz (Szalai, Turcsik). Kiskörös: Szalontai — Petróczi, Hajnák, Dusnoki, Bakos, Szent- györgyi, (Fábián), Tóth, (Pruck- ner), Podobni, Farkas, Kiss, Tö­rök. Edző: Meskó István. Kiskunhalas: Pintér — Körösi, Nagy, Izsák, Szabó, Kiss R., Ve­res, (Bogdán), Mészáros, Perényi, (Kocsis), Tóth L., Ficsor. Edző: Virágh István. 54. perc: Török beadásából Kiss szerzett vezétést. 1—0. 69. perc: Török a kiugró Dusno­ki elé játszott, aki a hálóba lőtt. 2—0. 78. perc: Kiss egyéni játék után állította be a végeredményt. 3—0. Eseménytelen első félidő után a cserékkel feljavult Kiskőrös erőn­létben és gyorsaságban is felül­múlta a halasiakat. Jók: Petróczi, Dusnoki, Podob­ni, Kiss, Török, illetve Tóth L., Körösi, Izsák. Ifjúságiak: Kiskőrös—Kiskun­halas 2—2 (0—1). Góllövők: Far­kas, Juhász, '.illetve Hajzer, Jó­jár. Biácsi Sándor Harta—Soltvadkert 3—1 (2—1) Harta, 400 néző, vezette: őrző (Szabó, Lakatos). Harta: Páli — Kiss, Baján, Ga- ramvölgyi. Nagy, Kocsis, P. Sza­bó, Sós, (Bleszák), Fazekas, Köve- si, Kecskeméti, (Pandúr). Edző: Kocsis Károly. Soltvadkert: Klamm (Majer) — Kárász, Eiler, Lehr, (Szabó), Eifert, Viszkok, Mészáros, Galán- tai, Szűcs. Magyar, Oláh. Edző: Fábián Dezső. 17. perc: Garamvölgyi a büntető területen belül ráesett a labdára. A 11-est Eiler értékesítette. 0—1. 36. perc: Kövesi fejesgóllal egyenlített. 1—1. 39. perc: Sós egyéni játék után lőtt a hálóba. 2—1. 67. perc: A késlekedő védők kö­zül Sós a kapuba emel. 3—1. Az élső húsz perc kivételével a, hazaiak irányították a játékot, helyzetek egész sorát hagyták ki, győzelmük nagyon biztos volt. Jók: Nagy, Kövesi, Sós, illetve Eiler, Magyar. Szekeres János Jánoshalma—Izsák 3—1 (1—1) Izsák, 300 néző, vezette: Kiss A. (Horváth, Vereb). Jánoshalma: Balogh — Giesin- ger, Bátyai, Liliom, Maráczi, Nagy, Laki, Józsa, Szuhanek, (Farkas), Kovács, Urbán, (Hegyi). Edző: Zag József. Izsák: Antal — Németh, Bog- dány, Jakus, Bőthi, Nagy, Tóth, Losonczi, (Bornemissza), Mezei, Hajnal, Trecskó, (Földesi). Edző: Szász Sándor. Jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. A vendégek megérde­melten vitték el a két bajnoki pontot. Góllövők: Szuhanek 3, illetve Mezei. Jók: Józsa, Maráczi, Ko­vács, illetve Németh, Bőthi, Haj­nal. Ifjúságiak: Jánoshalma—Izsák 4—4 (3—2). Góllövök: Nagy 2, Ádám 2, illetve Tóth 2, Csizma­dia, Koncsik. Bognár Balázs Kkfh. Szövetkezeti SE—Sükösdi MEDOSZ 3—1 (2—1) Kiskunfélegyháza, 400 néző, vezette: Uhrin Gy. Szöv. SE: Endre — Zs. Juhász, Horváth. Majoros, Karsai, Don­gó, Szabó M. (Kürthy), Kókai, Ku- "íüCZ, Jókai, Iványi L. Edző: Klin- csók PáL' . Sükösd: Szente — Bada, Lógó I., Reich, Faddi, Lógó II., Szabó, Kollár, Kovács, Takács, Marusa. Edző: Varga Imre. 13. perc: Karsai késlekedett a labda elrúgásával. Zs. Juhász lyu­kat is rúgott és Kollár közelről a hálóba lőtt. 0—1. 17. perc: Dongó ugratta ki közé­pen Kókait, aki kicsalta a kapust és közelről az üres kapuba gurí­totta a labdát. 1—1. 30. perc: Dongó . átadását Ku- rucz a tizenhatos előtt lekezelte. Egyet igazított a labdán, majd 18 méterről nagy erővel úgy lőtt a bal felső sarokba, hogy a labda- a kapufát érintve jutott a hálóba. 2—1. 70. perc: Kurucz 18 méteres szabadrúgásból ravaszul nyeste a labdát a hálóba. 3—1. A találkozón a hazaiak nagy fölényben játszottak, igen sok helyzetet kidolgoztak és csak Szente kapus bravúros védései­nek köszönhetően nem lett na­gyobb arányú a piros-kékek győ­zelme. Jók: Kurucz, Horváth, Dongó, illetve Szente, Kovács. Ifjúságiak: Sükösd—Kkfh. Szöv. SE 3—2 (2—0). Farkas Tibor A MEGYEI LABDAROGÖ-BAJNOKSAG Állasa 1. Bajai SK 11 7 3 1 21—7 17 2. H. Kun B. ; SE 11 6 2 3 28—12 14 3. KTE 11 5 4 2 22—9 14 4. Tiszakécske 11 5 4 2 20—9 14 5. H. Mezöfi SE 11 6 2 3 19—13 14 6. Kkfh. Szöv. SE 11 5 4 2 19—14 14 ' 7. Lajosmizse 11 4 5 2 20—13 13 8. Kalocsa 11 4 4 3 18—19 12 9. Harta 11 4 3 4 17—15 11 10. Soltvadkert 11 3 4 4 16—17 11 11. Jánoshalma 11 4 3 4 14—18 11 12. Miske 11 3 3 5 11—14 10 13. Sükösd 11 \4 1 6 12—20 9 14. Kiskörös 11 3 3 5 13—23 9 15. Kiskunhalas 11 3 3 5 8—23 9 16. Izsák 11 2 4 5 13—18. 8 17. Fájsz lí 2 2 7 7—16 6 18. H. Radnóti SE 11 — 4 7 8—26 4 A MEGYEI IFJÜSAGI bajnokság Állasa X Jánoshalma 10 7 2 1 40—13 17 2. BSK 10 8 — 2 42—6 16 3. Kalocsai SE 10 7 1 2 38—12 15 4. Soltvadkert 10 6 1 3 38—19 13 5. Tiszakécske 9 6 1 2 31—18 13 6. H. Kun B. SE 10 4 4 2 24—19 12 7. Lajosmizse 10 5 1 4 29—9 11 8. KTE 10 4 2 4 22—14 10 9. Kkfh. Szöv. SE 10 4 2 4 23—19 10 10. Kiskőrös 10 4 2 4 19—17 10 11. KAC-MEDOSZ 10 4 2 4 20—21 10 12. Sükösd 10 3 — 7 23—31 6 13. Izsák 9 1 4 4 10—25 6 14. Fájsz 10 2 — 8 9—50 4 15. Miske 9 1 1 7 10—64 3 16. Harta 9 — 1 & 10—51 1