Petőfi Népe, 1980. október (35. évfolyam, 230-256. szám)

1980-10-07 / 235. szám

SPORT-SPORT -SPORT Csatársor nélkül nincs győzelem Kecskeméti SC —Dunaújvárosi Építők 0—0 # Szabó lab­dája elsuhan a védők és a be­rohanó Sörös feje fölött is. t Jobbra: ezen a mérkő­zésen gyakori volt az ilyen jelenet. Med­ve a mezénél fogva rántja vissza Hor- váthot. Pádár játékvezető ezt, s a többit sem fújta le. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Kiállítások, sárga lapok a rangadókon 1980. október 1. • PETŐFI NÉPE • 1 Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Pádár (Aczél, Bubori). KSC: Erdei — Beles, Csordás, Hanyecz (Tőit Cs. a 83. percben;, Gara — Lakatos, Szabó, Sörös — Horvátih, Kisznyér, Tar (Tapasztó a 78. percben). Edző: Rákosi Gyula. Dunaújvárosi Építők: Hancsák — Hódermarszki, Medve, Misko- vics, Tóth —■ Bódi, Bogárdi, Már- tha — Béres, Miklós, Element (Ármai a 67. percben). Edző: For­ma, gigini Károly. Az első negyedóra azzal telt el, hogy a KSC támadni próbált, a vendégcsapat pedig lassított, a sa­ját térfelén, adogatott, s szinte minden harmadik labdát — haza- adásként — a saját kapusuk kapta. Közben, a 6. percben Csor­dás könnyelműen Miklósba rúgta a labdáit, s meleg helyzet adódott a hazai' kapu előtt. A 11. percben Erdei a 16-osnál mentett. A -ki­dobott labdából Kisznyér indított, Szabó Horváth elé fejelte a lab­dát, aki azonban kivárt, s elrúg­ták előle. A 19. percben Gara unta meg a csatárok tehetetlenségét, s hatalmas lövését a felső sarok­ból húzta le Hancsák. A 23. percben. Szabó átemelé­sét egy védő kézzel ütötte el a lövésre készülő Horváth elől. A 18 m-es szabadrúgást Szabó Ga­ra elé gurította, aki a sorfalon keresztül nagy érövéi kapura lőtt. Hancsák kapus remekül helyez­kedve 'hárított. A 27. percben Miklós kapott sárga lapot durva­ságért. A Dunaújváros szoros emberfo­gással védekezett, s a kapujuk elé tömörülve egy-egy KSC támadóra olykor több védő is jutott így bizony még gólhelyzet is ritkán adódott. A 39. percben Beles tört előre. Vagy 20 m-ről váratlanul, nagy erővel kapura lőtt, s csak centiméterekkel a léc fölé A 42. percben Gara hátulról nagy lendülettel indult meg. Át­kígyózott a védők során, s várat­lanul a kapu előtt termett. Mint­egy 8 méterről, kissé éles szögből nagy erővel lőtt, s Hancsák kapus egy "reflex mozdulattal a léc fölé nyomta a labdát. A szünet után sem sokat vál­tozott a-játék -képe. Az 50. perc­ben Szabó jobb oldali szögletét Hanyecz egyből a bal sarok felé továbbította, de Hancsák ezt is megfogta Az 58. percben Szabó húzott el a jobb szélen. A beadást Tar teljesen tiszta helyzetben kapta, még a jobb sarkot is meg­nézte magának, aztán vagy egy méterrel a kapu mellé lőtt. A labda ezekben a percekben ritkán került át a kecskeméti tér­félre, de az is igaz, hogy ha a vendégek mégis néha előre, me­részkedtek, mindig meleg pilla­natok adódtak a kecskeméti kapu előtt. Az 57. percben Bódi a 16-os sarkáról lőtt váratlanul kapura, s a labda a vetődő Erdei alatt elsuhanva csak mintegy fél mé­terrel kerülte el a jobb alsó sar­kot. A 80. percben Ármai közé­pen átjátszotta Csordást, s egye­dül indult a kapu felé. Beles Mintegy háromezer néző volt kí­váncsi az országos gokart-bajnok­ság ötödik fordulójára Kecskemé­ten. Akik kilátogattak a BÁCSÉP gokartstadionjába, nem csalód­tak. Nagy küzdelmet, igazi ver­sengést láthattak. A bajnoki pon­tokért való harc közepette számos futamban akadtak bukások, gép­törések, csalódások, s természete­sen váratlan örömök is. A várakozásnak megfelelően nagy küzdelem folyt a kecskeméti Boros László és a Volánbusz ver1- senyzője, Kesjár Csaba között. Ez­úttal a technika Kesjár javára döntött... | utána iramodott, s bár szerelni nem tudta, a csatár szorongatott helyzetből lőtt, s labdája még így is súrolta a felső lécet A váratlan szegedi győzelem után a szurkolók a szemerkélő esőben is szép számmal gyülekez­tek a Széktói Stadionban. A KSC végig támadta a mérkőzést, de a támadók és a középpályások gyen­ge, ottlét nélküli játéka kevésnek bizonyult a jól szervezett véde­lem áttöréséhez. A dunaújváro­siak szorosan, fogtak embert, nem. csak a kecskeméti csatárokat, ha­nem a középpályásokat is szigo­rúan őrizték. Jellemző, hogy szinte valamennyi kecskeméti gólhelyzet a hátvédek előretörése nyomán alakult ki. Ezt a lehető­séget sajnos viszonylag ritkán használták ki a kecskemétiek. Egyénileg Erdeinek nem volt védendvalója. A védelem közepén Csordás néhányszor bizonytalan­kodott. Beles és Gara volt a csa­pat 'legjobbja. Hanyecz keveset vállalt magára s hamar el is fá­radt. A középpályások gyenge na­pot fogtak ki. Sörös igyekezett közülük leginkább, de igazán ő sem tudta segíteni a támadásokat, és Szabó is csak néhány öncélú csellel tűnt ki. A támadósorban Horváth idegenül mozgott a neki szokatlan helyen, Kisznyér most is reménytelenül birkózott a vé­dők gyűrűjében, Tar pedig az élső Szép reményekkel tette meg az első köröket Rózsi Béla is. Sajnos a technika ördöge ezúttal őt is utólérte... Géphiba miatt nem. csak vezető helyét, de a versenyt is fel kellett adnia. Biztatóan szerepeltek viszont a Kecskeméti Spartacus go-kartosai. Kecskeméti József harmadik he- lyezése mindenképpen kellemes meglepetés. A magyar bajnokság ötödik for- dulójának eredményei, nemzetközi licences géposztály: 1. Kesjár Csa­ba (Volánbusz), 2. Boros László (BÁCSÉP SC), 3. Nagy József (Győri Volán). kihagyott helyzete után nagyon elbátortalanodott. A vendégcsapatból Hancsák ka­pus nagyszerű helyezkedésével, nem látványosan, mégis bravúro­san védett. Több esetben is biztos gólitóli mentette meg csapatát. Medve és Bogárdi játszott még jól. Pádár játékvezető feltűnően erély­telen volt a szabálytalanságokkal szemben, s néhányszor a partjel­zői is megtévesztették. Szabó Zoltán NB II. Középcsoport 1. Budafok 10 6 2 2 24—18 14 2. SZEOL AK 10 5 3 2 16—10 13 3. Kecskemét 10 5 3 2 12—12 13 4. DÉLÉP SC 10 4 4 2 18—10 12 5. Ganz-M. 10 5 2 3 19—14 12 6. Pénzügyőr 10 4 4 2 16—13 12 7. B.-gyarmat 10 4 3 3 13—11 11 8. Szegedi D. 10 5 — 5 20—16 10 9. MÁV Előre 10 3 4 3 9—10 10 10. BVSC 10 4 2 4 10—16 10 11. KKFSE 10 4 1 5 16—12 9 12. Váci Izzó 10 2 5 3 16—13 9 13. Oroszlány 10 4 1 5 14—14 9 14. Dorog 10 4 1 5 11—14 9 15. Bp. Spart. 10 3 3 4 12—16 9 16. Építők SC 10 3 3 4 9—16 9 17. Bem SE 10 2 4 4 14—16 8 18. BKV Előre ‘ 10 3 2 5 9—16 8 19. 22. Volán 10 1 5 4 10—16 7 20. D-újv. Ép. 10 2 2 6 10—15 6 Ganz-MA VÁG—Pénzügyőr 1—0 Bp. Spartacus—Váci Izzó l—1 DÉLÉP SC—Építők SC 2—1 Oroszl. Bányász—Budafoki MTE 1—2 Dorog—H. Bem J. SE 0—l Kossuth KFSE—Balassagyarmat 1-0 SZEOL AK—BKV Előre 2—0 MÁV Előre—Szegedi Dózsa 1—0 22. sz. Volán SE—BVSC 0—0 a nagydíjat Nemzeti licences géposztály: 1. Dancsi István (Győri Volán), 2. Kozák András (Győri Volán), 3. Tóth Tibor (IKARUS Alba Regia) ..., 5. Farkas Tibor (Kecskeméti Spartacus), 6. Borok László (Vo­lánbusz). 250 köbcentiméteres géposztály: 1. Novák István (BKV Előre), 2. Bognár Csaba (Gépipari Spartacus SE), 3. Kecskeméti József (Kecs­keméti Spartacus). 125 köbcentiméteres széria gép- ' osztály: 1. Bodrogi János (Duna­újvárosi Volán), 2. Mészáros Ist­ván (Dunaújvárosi Volán), 3. La- czó Pál (Szarvasi Vas-Fém Szöv.). 50 köbcentiméteres speciál gép­osztály: 1. Lengyel Attila (Veszp­rémi Volán), 2. Térmeg Sándor (Veszprémi Volán), 3. Szigetvári. Mátyás (Debreceni ^Spartacus). Ifjúsági széria géposztály: 1. Né- dics Péter (Debreceni AFIT), 2. Lachmann István (Győri Volán), 3. Magyar Róbert (Győri Volán) .... 5. Cséplő Zoltán (Kecskeméti Spartacus). A BÁCSÉP nagydíjáért kiírt 15 körös versenyben öt csapat vetél­kedett az elsőségért Á végered­mény: 1. BÁCSÉP SC (Boros László, Tormási Attila, Kovács Sándor), 2. Volánbusz, 3. Győri AFIT. Az ünnepélyes eredményhirdetés alkalmával Kertész Gábor, a BÁCSÉP SC elnöke adta át a dí­jakat. Honvéd Kun Béla SE— Lajosmlzse 1—0 (0—0) Kiskunfélegyháza, 500 néző, ve­zette: Szeles (Fábry, Sütő). . H. Kun B. SE: Osztopámi — Fronebl, Pavelkó, Koczka, Cséve, Fuksz, 'Kálmán (Széli), Evanics, Somogyi, Szenthy, Janicsák. Ed­ző: Kurucz István. Lajosmizse: Papp — Tóth, Ábel, Csdmav Bende, Kállai, Kucsera (Kovács), Vajda (Molnár), Márk- li, Kocsis, Ungel. Edző: Gerőházi Tihamér. 85. perc: Janicsákot akasztották a lajosmizsei védők a tizenhatos előtt mintegy három méterrel. A megítélt szabadrúgást Koczka végezte el. Ravaszul csavart lö­vése a sorfal felett a 'bal felső sa­rokba tartott, Papp kapus látvá­nyos vetődéssel a felső lécre nyomta a labdáit, és a berobbanó Somogyi három méterről a háló­ba fejelte a két ponit sorsát el­döntő gólt. 1—0. 91. perc: Kállai a félpályánál „megtapsolta” Szeles játékvezető egyik ítéletét, amiért a lajosmi- zseiek kapitánya piros lapot ka- patt, s levonulása közben még be­lerúgott aiz Ott áldogáló Szélibe is. Mindvégig szikrázóén kemény mérkőzést vívott a két csapait. A hazaiak a találkozó nagy részében többet birtokolták a labdáit, sok támadásit is .vezettek, de a gyá­moltalan csatárok képtelenek vol­tak számottevő helyzetet kialakí­tani Papp kapuja, előtt. Már úgy látszott, hogy gól nélkül ér véget a mérkőzés, amikor egy ügyes szabadrúgás után Somogyi góljá­val eldőlt a két pont sorsa. A hát- ralévő időben még jobban felfor­rósodott a hangulat a pályán, és Kállai kiállítása után a nézőtéren is, de a kapuk már nem forogtak veszélyben. Jók: Cséve, Janicsák, Koozka, Fuksz, illetve Ábel, Bende, Tóth, Papp. Ifjúságiak: H. Kun B. SE—La- josmizse 1—0 (0—0). Góllövő: Aj- tai. Jók: Vidács L., Tóth F., Ká­rász, Vidács J., illetve Radics, Farkas, Csorba. Farkas Tibor Fájsz—Kiskőrös 0—0 Fájsz, 300 néző, vezette: Kávai (Kara, Karácsony). Fájsz: Tamaskó — Kupusz, Po- lereczki, Csaplovics, Kovács II., Posztobányi (Horváth), Patai, Ko­vács 1., Kráczer, Csupor, Zsákai. Edző: Franczia László. Kiskörös: Szalontai — Szent- györgyi, Hajnák, Szávay, Bakos, Kiss, Farkas, Pabar, Dusnoki, Prukner, Tóth. Edző: Meskó Ist­ván. Ideges, kapkodó játékot hozott a mérkőzés, mindkét csapat na­gyon gyenge támadójátékával tűnt ki. Kiemelkedő teljesítmény egyik csapatban sem volt. Ifjúságiak: Kiskőrös—Fájsz 4—1 (0—0). Miske—Soitvadkert 2—2 (2—1) Soitvadkert, 300 néző. Vezette: Varga (Kiss, Horváth). Miske: Domokos — Pákolicz (Dézsi), Illés, Dobai, Hajerbacher, Czár, Nagy, Bedzsula, Petrecz, Horváth, Kákonyi. Edző: Gacs Tibor. Soitvadkert: Majer — Kárász, Eiler, Lehr (Köpe), Frittmann, Magyar (Cseh), Oláh, Galántal, Mészáros, Bohács, Szűcs. Edző: Fábián Dezső. 16. perc: Szűcs a kifutó kapus lába között a hálóba gurított. 0—1. 31. perc: Bedzsula átadását Horváth a kapu jobb oldalába emelte. 1—1. 34. perc: egy beívelt labdát Nagy 2 méteres lesről a hálóba helyezett. A játékvezető megadta a gólt. 2—1. I 78. perc: szabadrúgásból, mint­egy 22 m-ről Eiler egyenlített. 2—2. Alacsony színvonalú, gyen­ge mérkőzés Jók: Illés, Horváth, illetve Eiler. Ifjúságiak: Soitvadkert—Miske 14—0 (7—0). Vezette: Kiss. Gól­lövők: Balta 5, Szamosi 4, Szekér 3, Zsikla, Szabadi. Jók: Balta, Szekér, Szamosi, András István Kiskunfélegyházi Szöv. SE— Kiskunhalas 3—1 (2—1) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Dobos (Lantos, Törőcsik). Kkfh. Szöv. SE: Endre — Zs. Juhász (Kopasz), Vidéki, Horváth, Kókai, Karsai, Szabó (Kürti), Jó­kai, Dongó, Kurucz, Iványi. Edző: Klincsók Pál. Kiskunhalas: Pintér — Kiss R., Tóth, Halász, Dobra, Izsák, Körö­si, Veres, Mészárps, Karsai (Lé­vai), Ficsor (Nagy). Edző: Virágh István. 23. perc: Vidéki durvaságért sárga lapot kapott, majd rekla­málásért kiállították. 26. perc: Karsai beadását Kö­rösi 14 méterről a kapu bal ol­dalába lóit te. 0—1. 33. perc: Szabó elfutott a jobb oldalon, és a kifutó Pintér fölött a kapu közepébe emeli. 1—1. 35. perc: Iványi lőtt a hálóba. 2—1. 88. perc: Kürti saját térfeléről indulva futotta le a védőket, és beállította a végeredményt. 3—1. A vendégek 67 percen át em­berhátrányban is jobban használ­ták ki helyzeteiket. Jók: Jókai, Dongó, Iványi, il­letve Körösi, Karsai. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Kkfh. Szöv. SE 3—2 <1—2). Góllövők: Jóljárt 2, Hajzer, illetve Szabó L., Karádi. Jók: Katzerbach, Balogh, Hajzer, illetve Szabó L., Fábián. Szalai László Bajai SK—Kecskeméti TE 2—0 (0—0) Baja, 1500 néző, vezette: Papp (Csongrád megyéből). BSK: Majzlinger — Glavatity, Molnár, Prikidánovics, Pesti, Ta­kács, Csincsák, Önody, Harsányi. Pintér, Radics (Szabó T.). Edző: Rónai Sándor. KTE: Kerpits — Magyar, Por- handa, Érsek, Nagyhegyesi, Se­res, Virágh, Vági, Tánczos, Mor­vái, Leskó (Petényi). Edző: Ve­réb István. 60. perc: Szabó T. 28 méteres szabadrúgása meglepte Kerpitset, ügyetlenül' ért hozzá, és a kipat­tanó labdát a befutó Csincsák fö­lött a kapuba emelte, amelyet Porhanda a gólvonal mögül meg­próbált még menteni. A vonalban lévő partjelző jelzésére a játék­vezető azonban gólt ítélt. 1—0. 70. perc: Harsányi betört a 16- oson belülre, egy csellel becsapta Porhandát, aki elbuktatta őt. A vitathatatlan 11-est Radics biz­tosan lőtte a hálóba. 2—0. Jók: Glavatity, Prikidánovics, Harsányi, Radics, Szabó T. Az első félidőben a vendégek biztonsági játékra törekedve, gyors ellenakciókra építve ját­szottak. Sikerült is elaltatni a hazai csapatot, amely ebben az időszakban lassan és sok pontat­lan átadással próbálta bevenni riválisa kapuját. A szünet után gyorsabb és keményebb lett a já­ték. A keménységet a játékvezető 3 sárga lappal (Magyar, Virágh, Vági) és végül egy kiállítással (Vági) „díjazta”. ' Összességében megérdemelt ha­zai győzelem született közepes színvonalú mérkőzésen. Ifjúságiak: Bajai SK—KTE 3—0 (2—0). Góllövők: Lampert, Fran- cziskovics, Vágó. Csínyl László Honvéd Mezöfi SE— Jánoshalma 2—1 (1—1) Jánoshalma, 500 néző. H. Mezöfi SE: Czvianó — Szí­vós, Egyed, Kormos, Domonics, Rózsa, Szemző, Magyar (Ézsiás), Önódy, Kovács, Boldis Edző: Krivy Ottó. Jánoshalma: Balogh — Giesin­ger, Bátyai, Urbán, Faddi, Li­liom, Laki, Tápai, Szuhanek (Bé- nyi), Farkas (Kovács),, Nagy. Ed­ző: Zag József. 10. perc: Bátyai és Giesinger egymásra vártaik a közbeavatko­zással, Boldis elvitte előlük a labdát, és a tehetetlen kapus mellett a jobb sarokba helyezte. 1—0. 25. perc: szabadrúgáshoz jutott a Jánoshalma. A beívelt labdát többször is kapura fejelték, végül Bátyai fejese a jobb felső sarok­ba hűlt. 1—1. 57. perc: egy könnyű labdát Giesinger vétett el, s az az ötösön álló Kovácshoz gurult. Kovács rossz lövése keresztbe suhant volna el a kapu előtt. A külső ol­dalon álló Urbánt azonban fejbe találta, és róla a labda a kapuba gurult. 2—1 (öngól). 67. perc: Lakit a 11-es ponton fellökték. Az ítélet elmaradt. 90. perc: szögletet ívelt a Já­noshalma. A védők elnézték az ötössel egy magasságban érkező labdát, amelyet Bátyai a hálóba pöckölt. A játékvezető lökés miatt sza­badrúgást ítélt a vendégek javá­ra. Liliom „rálegyintett” az íté­letre, és ezért kiállították. A Mezöfi SE ötletesebben, job­ban játszott, mint a hazai csa­pat. Lehetőségeinek egy részét azonban elpuskázta, így végül a játékvezető segítsége révén sike­rült elvinnie mindkét bajnoki pontot. Jók: Boldizs, Szemző, Rózsa. A hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni. Sükösd—Tiszakécske 2—1 (1—0) Sükösd, 300 néző, vezette: Nagy Czirok (Kulman, Kiüti). Sükösd: Szemte — Bada, Lógó, Reich, Faddi, Szabó, Marusa, Ko­vács, Kollár, Sudár (Koprivonácz), Bajai. Edző: Varga Imre. Tiszakécske: Szélesi — Terjéki, Tóth (Józsa), Kecskés, Sántha, Varga, Oskolás, Katona, Kisjuhász dr., Bus, Mari. Edző: Bámhidi Jó­zsef. 15. perc:'Marusa beadását Ba­jai Kollár elé fejelte, aki 10 mé­terről megszerezte a vezető gólt, 1—0. 57. perc: Lógó a félpályáról in­dulva átkígyózott a védők között, majd a kapust is kicselezve gu­rított a hálóba. 2—0. 78. perc: Sántítva szögletét Mari akadálytalanul lőtte a hálóba. 2—1. A tiszakécskeiek múlt heti nagy győzőimé óvatosságra intette a ha­zaiakat. A sükösdiek nagy gondot fordítottak a védekezésre, a gól­jaik viszont azt mutatták, hogy a kécskei védelem is zavarba hoz­ható. Jók: Szente, Reich, Sudár, illet­ve Kecskés, Mari. 'Ifjúságiak: Tiszakécske—Sü­kösd 5—1 <3—0). Góllövők: Ézsiás, Szabó, Kerekes, Juhász, Fekecs, illetve Lógóz Z. Varsányi József Izsák—Honvéd Radnóti SE 1—1 (1—0) Szabadszállás, 400 néző, vezette: Szikszai (Farkas, Lavati). Izsák: Szabó — Németh, Tóth, Molnár, Bornemissza, Losonczi, Bőthi, Bogdány, Szélpál (Hor­váth), Trecskó (Földesi), Nagy. Edző: Szász Sándor. H. Radnóti SE: Pásztor — Ke- menczei, Kiss, Schwarcz, Török, Kardos (Thurzó), Gergely, Kroch, Csovcsics, Bogácsi (Flőrich), Se­bők. Edző: Veres István. 18. perc: kapu előtti kavarodás­ból Schwarcz saját kapujába rúg­ta a labdát. 1—0. (öngól). 66. perc: Csovcsics fejesgóllal egyenlített. 1—1. Jók: Bőthi, Bornemissza, Mol­nár, illetve Pásztor (a mezőny legjobbja), Csovcsics. Karakas Ferenc Kalocsai SE—Harta 3—2 (2—2) Kalocsa, 600 néző, vezette: Papp (Trisz, Turcsik). Kalocsa: Szabadi — Kapitány, Pécsi, Kerek, Illés I., Nemes (Je­ner), Szabó I. (Kovács), Mohácsi, Szabó HL, Szakály, IIllés II. Edző: Farkas András. Harta: Hosztafi — Kiss, Hor­váth (Kecskeméti), Baján, Ga- ramvölgyi, Nagy, Kocsis, P. Sza­bó, Soós (Bleszák), Fazekas, Kö- vesi. Edző: Kovács Károly. 11. perc: Szabó II. mintegy 20 méterről a jobb alsó sarokba lőtt/ 1—0. 14. perc: szögletrúgás után Kiss talált a hálóba. 1—1. 20. perc: egy kapuba tartó lab­dát Nemes kézzel hárított. A li­est Kiss értékesítette. 1—2. 33 perc: válaszként Kiss ütőt-, te ki kézzel a ihartai kapuba tartó labdát. A büntetőt Szakály lőtte a hálóba. 2—2. 85. perc: Szakály futott el a jobb oldalon, beadását Mohácsi lőtte a hálóba. 3—2. A jó iramú, érdekes mérkőzé­sen a hartai csapat végig egyen­rangú ellenfél volt. . Jók: Szakály, Mohácsi, Illés I., illetve Nagy, Kiss, Kövesi. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Harta 12—0. GóHövők: Vén 5, Király 2, Kákonyi 3, Paletta 2. Komolyta­lan játék miatt 15 perccel koráb­ban fújta le a mérkőzést a játék­vezető. Kőszegi Ferenc A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Bajai SK 10 7 2 1 21— 7 18 2. H. Kun B. SE 10 6 2 2 28—11 14 3. KTE 10 4 4 2 21— 9 12 4. Tiszakécske 10 4 4 2 18— 9 12 5. H. Mezöfi SE 10 5 2 3 16—11 12 6. Kkfh. Szöv. SE 10 4 4 2 16—13 12 7. Kalocsa 10 4 4 2 16—16 12 8. Lajosmizse 10 3 5 2 18—12 11 9. Soitvadkert 10 3 4 3 15—14 11 10. Harta 10 3 3 4 14—14 9 11. Miske 10 3 2 5 11—14 J 12. Jánoshalma 10 3 3 4 11—17 9 13. Sükösd 10 4 1 5 11—17 9 14. Kiskunhalas 10 3 3 4 8—20 9 15á Izsák 10 2 4 4 12—15 8 16. Kiskőrös 10 2 3 5 10—23 7 17. Fájsz 10 2 2 6 6—14 6 18. H. Radnóti SE 10 — 4 6 8—24 4 A megyei ifjúsági bajnokság állása 1. Jánoshalma 9 7 1 1 36— 9 15 2. Kalocsai SE 10 7 1 2 38—12 15 3. BSK 9 7 — 2 31—6 14 4. Tiszakécske 9 6 1 2 31—18 13 5. Soitvadkert 9 5 1 3 32—19 11 6. H. Kun B. SE 9 4 3 2 22—17 11 7. Kkfh. Szöv. SE 9 4 2 3 21—16, 10 8. Lajosmizse 9 4 1 4 20— 9 9 9. KTE 9 4 1 4 20—12 9 10. Kiskőrös 9 4 1 4 17—15 9 11. KAC-MEDOSZ 9 4 1 4 18—19 9 12. Izsák 8 1 3 4 8—21 5 13. Sükösd 9 2 — 7 20—29 4 14. Fájsz 9 2 — 7 9—41 4 15. Miske 8 1 1 6 10—53 3 16. Harta 8 — 1 7 10—45 1 • Boros László (12-es számmal) vezeti a mezőnyt. (Banczik István felvétele.) Közületek, magánosok, figyelem! A Szék- és Kárpitosipari Vállalat kecskeméti gyára (Kecskemét, Törökfái 159.) BEMUTATÓTERMÉBEN megvásárolhatók a gyár széktermékei, OTP-ügyintézés — udvarias kiszolgálás. 4030 GO-KART A BÁCSÉP SC nyerte