Petőfi Népe, 1980. szeptember (35. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-16 / 217. szám

1986, s*eptei»hsr 19. , áiöí í KEi SPORT* SPORT - SPORT CSELGÁNCS- A Bp. Spartacus a Kecskeméti Judo Kupa győztese Megyei labdarúgó-bajnokság Döntetlen a kiskunfélegyházi rangadón — A Jánoshalma súlyos vereséget szenvedett • Kincses Wiltmann ellen küzd. Színpompás kép fogadta azokat a lelkes szurkolókat, akik vasárnap délelőtt, már a kezdésként jelzett 10 óra előtt kilátogattak a kecskeméti Városi Sportcsarnokba. A terem hosszában felállított három szőnyegen vagy százan nyüzsögtek. A bemelegítés utolsó perceit „.gyúrta” a II. Kecskeméti Judo Kupa száznál is’több résztvevője. Gyors számlálás, s kiderült, hogy ami a külföldieket illeti, a jugoszláv sportolók ki­vételével, mindenki pontosán megérkezett. A szovjet csapat, Szimferopol válogatottja már pénteken Kecskeméten volt, de teljes csa­pattal indultak az olaszok, a két NSZK-beli együttes is. A magyar verenyzők is szép számban érkeztek, csupán — s ez a tény még utólag külön téma lehet — a váloga­tottak hiányoztak a mezőnyből. Az olimpiát nyert csapatból csak a két kecskeméti fiú, Kincses és Kiss Endre neve került zési listára. A többiek, egyelőre még nem pihenték ki az olimpia fáradalmait. Hiányoz­tak, de ettől függetlenül szinte valamennyi súlycsoportban igen erős mezőny gyűlt ösz- sze. A versenyt délelőtt a 86, 95 és a +95 kg-osok versenyével kezd­ték, de a délelőtti programban a legnépesebb — összesen 22 indu- lós — 78 kg-os súlycsoportból is lebonyolítottak néhány mérkő­zést. A 86 kg-ban Kiss Endre ígére­tesen kezdett. Ellenfelét, az NSZK-'beli Fa'bert már a 30 má­sodpercben kilépésért keikokuval intették, s pontosan 1 perc telt el, amikor egy szép dobással Kiss Endre ippont ért el. A folytatás már nem volt ilyen jó. Sajnos a sorsolás sem. A következő ellen­fele ugyanis a szegedi Szabó Mik­lós lett, aki ellen Kiss Endrének — mint legtöbbször — most sem sikerült semmi. A 3. helyért Kiss Szvobo- dával, Török az NSZK-beli Alser-' ral mérkőzött először, s mindkét-., ten ipponnal nyeritek. Utána Kiss Endre Tóth ellen wazaarival nyert, s Török is legyőzte Szilá­gyit­A 95 kg-osok döntője mindössze 1 percig tartott. A 37. másodperc­ben Molnárt kilépésért keikoku­val intették, ma'jd a 60. másod­percben egy szabálytalan lá'bolló miatt leléptették. A 60 kg-osok súlycsoportjában Kincses Tibor sem volt túlságo­san „népszerű” a -bírák előtt. A második mérkőzésén, Wittmann ellen egy kivetődésért keikokut kapott, s ezzel vesztett. Még a harmadik helyért mérkőzhetett, de a miskolci Gercsák ellen ve- ' zetett már 2 kokával, most is kei- kokuval intették. Utána hiába rohamozta végig a mérkőzést, s kokát, jukó-t ért el sorozatban. Mindez kevés volt. s az egyetlen akciót sem csinált Gercsák nyert. A 71 kg-ban Nagysolymosi biz­tosan haladt a döntő felé. Itt a spartacuáos Darók volt az ellen­fele. s az utolsó percben, amikor már jukóval vezetett Nagysoly­mosi, egy fojtás fogását ellenfele lekopogta. A 78 kg-osok döntőjé­be meglepetésre Németh és a kecskeméti, de jelenleg a Honvéd színeiben versenyző Kálmán Jó­• Nagysolymosi Sándor, a 71 kg-os súlycsoport kecskeméti győztese az emelvény tetején. zsef került. Karfeszítéssel Németh nyert. A verseny eredményei: 60 kg (14 induló): 1. Petz Lász­ló (Bp. Honvédj, 2. Wittmann (Bp. Spartacus!, 3. Fényes (Bp. Spar­tacus! és Gercsák (BVSCj, 5. Var­ga (BVSCj és Kincses (KSC). 65 kg (16 induló): 1. Kollár Fe­renc (Bp. Spartacus!, 3. Radnai (Honvéd Szalvai SEj, 3. Hoffmann (MVSCj és Seidl (0. Dózsa!, 5. Csoknyi (0. Dózsa-! és Hanufer, (Debreceni Dózsa!. 71 kg (13 induló): 1. Nagysoly­mosi Sándor (KSCj, 2. Darók (Bp. Spartacus!. 3. Faraga (Bp. Hon- ■ védj és Gyetkó (MVSCj. 5. Pillér (Bp. Spartacus!, és Szántó (Ú. Dózsa!. 78 kg (22 induló): 1. Németh Károly (Bp. Honvéd!, 2. Kálmán ,(B-p. Honvéd!, 3. Kovács (Debre­ceni Dózsa! és Hangyási (Ü. Dó­zsa!, 5. Karácsony (Bp. Honvéd! és Angyal (MVSCf. • A 65 kg- osok ered­ményhirdetése 86 kg (18 induló): 1. Szabó Mik­lós (SZEOL AKI, 2. Czinege (Ü. Dózsa!, 3. Kiss E, (KSCj és Török (KSCj, 5. Tóth (Ű. Dózsa! és Szi­lágyi (Bp. Spartacus!. 95 kg (10 induló): 1. E. Kovács Károly (KSCj, 2. Molnár L. (Bp. Spartacus!, 3. Takács (Bp. Spar­tacus! és V. Muntyán (Szimfero­pol válogatott!, 5. I. Zatov (Szim­feropol válogatott! és Dubovszky (Bp. Honvéd!. +95 kg (14 induló): 1. Gára Nándor (Pécsi VSKj, 2. Papp (Szekszárdi Dózsa!. 3. M. Jurjev (Szimferopol válogatott! és Bod a (Ű. Dózsa!, 5. Csák (Bp. Sparta­cus! és Varga F. (Szekszárdi Dó­zsa!. A pontversenyt és ezzel a 11. Kecskeméti Judo Kupát a Bp. Spartacus csapata nyerte 25 pont­tal. 2. Kecskeméti SC 20, 3. Új­pesti Dózsa 19 pont. Szabó Zoltán • Edzők a dobogón. Sági József, a cselgáncsszö­vetség főtitkára adta át a Kecskeméti Judo Kupát a győztes csapatok edzőinek. Balról: Horváth Ist­ván (C. Dózsa), az emelvény tetején Kroner Fe­renc (Bp. Spartacus), jobbról: Varga András (KSC). Honvéd Kun Béla SE— Bajai SK 1—1 (1—1) Kiskunfélegyháza, 800 néző, ve­zette: Lenhart P. (Medovárszky, Kokovecz). HKBSE: .Osztopáni — Fronebl, Koczka, Pavelkó, Cséve, Fuksz, Vitális (Kálmán), Fekete, Agócs, Szenthy, Széli, (Szász). Edző: Ku- rucz István. BSK: Majzlinger — Pintér, Molnár, Prikidánovics, Pesthy, Ta­kács, Harsányi, Ónodi, Radics, Szabó T., Szabó G., (Csehók). Ed­ző: Rónai Sándor. A mérkőzés mintegy 6—8 per­ces késéssel kezdődött, mert Mol­nár, Takács és Szabó T. , cipőjét szabálytalannak találta a játék­vezető. A széltől támogatott hazai csa­pat nagy iramban kezdett és a 2. percben Fuksz került lövőhelyzet­be. Nyolc méterről leadott erős lövését Majzlinger reflexmozdu­lattal szögletre küldte, majd a be. ívelt szöglet után Koczka az ötös­ről nagy helyzetben fölé fejelt. 12. perc: Fekete jól ugratta ki középen Fukszot, aki két csel után a tizenhatoson belülre ve­zette a labdát. Prikidánovics há­tulról becsúszva próbált szerelni, de a labda helyett a középpályás lábát találta el. A megítélt bün­tetőnek Fronebl futott neki, egy mozdulattal becsapta Majzlingert, majd a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1—0. 43. perc: Pintér hosszú átadás­sal indította a jobb oldalon Ónó- dit, aki lerázta őrzőjét, majd egye­dül vezette kapura a labdát. Osz­topáni kifutott eléje, de a vendé­gek csatára a kapus felett okosan a hálóba küldte a BSK kiegyenlí­tő gólját. 1—1. 60. perc: Csehók átadásával Ra­dics a hazai védelem „jóvoltából" teljesen egyedül vezethette kapu­ra a labdát. Osztopáni kifutott és a tizenegyes ponton látványos lábravetődéssel sikerült tisztáznia a szinte százszázalékos gólhelyze­tet A nagy rohamokkal kezdő hazai csapat megérdemeltén vezetett az első negyedóra végén. A félidő vége felé, amikor már mindenki a szünetet jelző sípszót várta, egy gyors jobb oldali támadás végén a Baja megszerezte a kiegyenlí­tést és ez teljesen sokkolta a ha­zai játékosokat, akikj kqzöt^ ezep a. mérkőzésen nem volt egyetlen olyant játékos sem,“ aki* a' pályán összefogta volna a csapatot. Jók: Osztopáni, Pavelkó, illetve Majzlinger, Takács, Szabó T., Óno­di. Ifjúságiak: BSK—H. Kun B. SE 6—1 (4—1). Góllövők: Lőrincz 4. Csincsák 2, illetve Tóth Cs. 11-esböl. Jók: Antal, Csincsák. Lőrincz, illetve: a tartalékos ha­zai csapatban senkit sem lehet ki­emelni. Farkas Tibor KTE—Jánoshalma 6—0 (2—0) Kecskemét, 700 néző, vezette: Köböl (Szekeres, Börcsök). KTE: Kerpits — Magyar, Érsek, Nagyhegyesi, Leskó, Seres, Tán- czos, Hájer, Vági, Porhanda, Mor­vái. Edző: Vereb István. Jánoshalma: Balogh — Dobos (Nagy), Maráczi, Bátyai, Faddi. Liliom. Laki, Tápai, Giezinger, Kovács, Bényi, (Szuhanek). Edző: Zag József. 32. perc: Morvái a jobb szélen elfutott, mintaszerű beadását Há­jer kapura fejelte, a labda a ka­pufáról vágódott a hálóba. 1—0. 44. perc: Tánczos belőtt labdá­ját Leskó a kapus mellett fejelte a kapuba. 2—0. 67. perc: Morvái egyéni játék után növelte az eredményt. 3—0. 68. perc: Vági egy hátulról ka­pott labdát ügyesen lekezelt és a kifutó kapus mellett lőtt a háló­ba. 4—0: 84. perc: Tánczos szögletét Há­jer nagy lövéssel küldte a kapu­ba. 5—0. 88. perc: Hájer elfutott, kicse­lezte a kapust és az eredmény: 6—0. A rangadó mérkőzésen a KTE azonnal átvette a játék irányítá­sát. Szervezetten, bátran támadott, ellenfele teljesen beszorult. A második félidőben a jánoshalmi csapat teljesen visszaesett. A tá­madásban és a védekezésben is gyenge teljeítményt nyújtott. Jók: Hájer. Érsek, Morvái, Magyar. Nagyhegyesi. Seres, az ellenfél játékosai közül s.enkit sem lehet kiemelni. Ifjúságiak: KTE—Jánoshalma 0—0. Jók: Lajos, Makai, kerekes, illetve Urlanber, Ádám. Nagy. K. T. FOGATHAJTÁS Bárdos ismét világbajnok, a magyar csapat második Windsorban vasárnap befejeződött az ötödik négyesfogathajtó világbajnokság. Báiidos György (Gyöngyös! világbajnokhoz méltó, tel­jesítményt nyújtott; s megvédte elsőségét. A magyar csapat nem tud­ta megismételni a kecskeméti VB-n elért eredményét, így a második helyen végzett. Az ötödik VB végeredménye, egyéni összetett, világbajnok: Bár­dos. György 79, 2. Bowman (Nagy-Britanniaj 105, 3. Velstra (Hollan­dia) 115,5, 4. Holder (Nagy-Britannia) 124, 5. Fintha Gábor 136 (egyé­ni induló), 6. Musial (Lengyelország! 173.... 8. Muity Ferenc 183.... 18. Fülöp Sándor 250 ponttal. Csapatban, világbajnok: Nagy-Britannia (Fülöp herceg. George Bowman, Alwyn Holder) 229, 2. Magyarország (Bárdos György, Muity Ferenc, Fülöp Sándor) 262 ponttal, 3. Lengyelország 374. 4. Hollandia 493,5, 5. Svédország 534, 6. Svájc 540 ponttal.- Kiskunhalasi KAC-MEDOSZ— Honvéd Mezőfi SE 2—1 (2—0) Kecskemét, 500 néző, vezette: ifj. Molnár (Kiss, Mikus). KAC-MEDOSZ: Szabó M. (Pin­tér) — Halász, Dobra, (Juhász), Szabó L., Kocsis, Kiss R., Udvari, Mészáros, Karsai, Szőke, Tóth. Edző: Virágh István. H. Mezőfi SE: Tasnádi — Pong- rácz, Kormos, Domonics, Szemző, Szívós, Egyed, Magyar, Radics, (Ónodi), Kovács J., Boldis. Edző: Krivy Ottó. 5. perc: Szöglet után a Mezőfi védelme leállt, Tasnádi rosszul ment ki a kapuból, s Dobra köny- nyedén fejelt a hálóba. 1—0. 21. perc: A játékvezető a kapu­tól 6 méterre közvetett szabadrú­gást ítélt. A sorfal mellett a ka­pura tartó labdát Kiss R. kézzel kiütötte, 11-es. A büntetőt Egyed a kapufára lőtte. 31 perc: Mészáros egyéni játék után elfutott, s a jobb alsó sarok­ba lőtt. 2—0. 80. perc: A Kiskunhalas kapu­jától mintegy 25 méterre folyt a játék, Szabó M. kifutott, s Ónodi az üres kapuba lőtte a labdát. 2—1. Sportszerű, közepes színvonalú mérkőzésen a KAC-MEDOSZ les­taktikájának ellenszerét a H. Me­zőfi játékosai nem tudták megta­lálni. Ez volt az oka vereségük­nek. Jók: Szabó M., Mészáros, Tóth, illetve Kormos, Szívós, Ko­vács. Kristóf Tibor Lajosmizse—Kalocsa 2—2 (0—0) Lajosmizse, 400 néző, vezette: Nagy Czirok (Nagy II., Kazinczi). Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel, Kovács, Bende, Kállai, Ku- csera, Vajda, Márkli, Kocsis, (Sá­pi), Unger. Édző: Gerőházi Tiha­mér. Kalocsa: Szabadi — Kapitány, Pécsi, Kerek, Illés, Jenei, Szabó, (Kákonyi), Mohácsi, Szabó J„ Szalóky, Nemes. Edző: Farkas András. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt. A második félidőben a nagy becsvággyal támadó La­josmizse a 70. percben Vajda i bombagóljával megszerezte a ve­zetést. 1—0. A hazai csapat ma­radt támadásban, két súlyos vé­delmi hibából mégis a Kalocsa fordított. 79. perc: Mohácsi 25 méterről élesen a jobb álsó ’sarokba lőft 1—1. .. . „ „ . 84. perc: Jenei közelről fejelt a kapuba. 1—2. Az elkeseredetten támadó ha­zaiak a 90. percben Vajda góljá­val tartották otthon az egyik pon­tot. 2—2. Jók: Vajda, Bende. Ábel. Márk­li. illetve Illés. Szabadi. Mohácsi. Ifjúságiak: Kalocsa—Lajosmizse 2—1 (2—1). Vezette: Nagy II.. Góllövők: Kovács, Csupor, il­letve Bódis. Jók: Walter. PaDD, Bencsics. illetve Csorba. Triebl. Farkas. Kiskőrös—Tiszakécske 2—2 (1—1) Kiskőrös, 600 néző. vezette: Francziskovics (Kulman. Kiliti). Kiskőrös: Szalontai — Petróczi, Hajnák. Podobni. Bakos. (Pruk- ner). Jenei. Dusnoki, Szávay. Kiss I.. Tóth, (Kiss II.), Kolmájer. Ed­ző: Meskó István. Tiszakécske: Szélesi — Tóth, Kurucsai, Kecskés (Laczkó). Sán- tha. Varga. Oskolás, Bús. Kisju- hász dr.. Mari. Katona. Edző: Bánhidi József. 30. perc: Mari sorozatos védelmi hibából szerezte meg a vezetést. 0—1. 33. perc: Szép kiskőrösi akció után Szávay bombagóllal egyen­lített. 1—1. 70. perc: Szávay lövéscsellel be­csapta a védőket és szép góllal megszerezte a vezetést. 2—1. 74. perc: Egy kapu elé rúgott labdára Szalontai kiindult. Dus­noki is elrúghatta volna, de Tóth lába közbenyúlt és a kapuba emel­te a labdát. 2—2. A kiskőrösi csapat szép góljai­ra a vendégek szerencsés gólok­kal tudtak válaszolni. Közepes színvonalú mérkőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Podobni. Szávay^ Dusnoki, Jenei, illetve Kisjuhász dr., Sán- tha, Oskolás. Sárga lap: 28. perc: Katona. 73. perc: Sántha. Ifjúságiak: Kiskőrös—Tiszakécs­ke 2—0 (0—0). Vezette: Kulman. Gőllövők: Farkas 2. Jók: Sipiczki.' Rácz. Farkas. Kiállítva: Bagi (Ti­szakécske). Biácsi Sándor Soltvadkert—Fájsz 4—0 (0—0) Fájsz. 400 néző, vezette: Dobos, (Németh, Mészáros). Fájsz: Tamaskó — Kupusz, Po- lereczki. Csupor. Kovács, Poszto- bányi. Kovács, Horváth. (Kazal). Kráczer. Patai, Zsákai. Edző: Franczia László. Soltvadkert: Maier — Köpe, Eiler. Szabó, Oláh. Kárász. Mészá- 1 ros. Gálán tai. Szűcs. Magyar. Lehív Edző: Fábián Dezső. fyí első félidőben a hazai csa­pat támadott, és több gólhelyze­tet hagyott ki. A 49. percben eav bal oldalról belőtt szabadrúgás Zsákai fején irányt változtatott és a kapuba hullt. 0—1 (öngól).' A gól után a hazai csapat támadott. és a fellazult védelem mellett a vendégek még három gólt lőttek, míg a hazai csatárok az adódó helyzeteiket is elügyetlenkedték. Góllövők: Zsákai, Szűcs 2, Ma­gyar. Jók: Kovács, Csupor, illetve Szűcs, Magyar. Ifjúságiak: Soltvadkert—Fájsz 3—1. Hegedűs Sándor Harta—Sükösd 3—0 (1—0) Harta, 600 néző, vezette: Zsigó (Vereb, Máriás). Harta: Páli — Kiss, Horváth, Baján, Garamvölgyi, Nagy, Frei, P. Szabó, Fazekas (Bleszák), Sós, Kocsis. Edző: Kocsis Károly. Sükösd: Szenté — Bada, Faddi, Kovács, Reich, Lakner, Lógó, Su<- dár, Páncsics, (Jagicza), Mamsa, Szeitz. Edző: Varga Imre. 7. perc: Sós,/Frei, összjátékután Sós ügyesen lőtt a hálóba. 1—0. 68. perc: Sós harminc méteres labdavezetés után 8 méterről a hosszú sarokba lőtt. 2—0. 82. perc: Frei egyéni játék után lőtt védhetetlenül a hálóba. 3—0. Szinte végig támadtak a ha­zaiak, helyzeteikből és játékukból ítélve rászolgáltak a győzelemre a mezőnyben szépen játszó, de ka­pura veszélytelen sükösdi csapat ellen. Jók: Sós, Kiss, Garamvölgyi, Nagy. illetve Jagicza, Sudár. Ifjúságiak: Sükösd—Harta 4—2. Szekeres János Izsák—Kkfh. Szöv. SE 0—0 Izsák, 300 néző, vezette: Szabó J., (Kávai, Kara), Izsák: Antal — Németh, Bog- dány (Földesi), Jakus, Bőthi, Nagy, Tóth, Losonczi, Hajnal (Borne­missza), Trecskó, Szélpál. Edző: Szász Sándor. Szöv. SE: Endre — Kürti, Vi­déki, Horváth, Kókai, Majoros, Szabó (Kopasz), Jókai. Dongó, Kurucz, Iványi. Edző: Klincsók Pál. Közepes iramú mérkőzésen több kapufát is lőttek a csapatok. Jók: Bőthi, Antal, Németh, il­letve Dongó, Jókai. Kürti. Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SE— Izsák 2—0 (0—0). Góllövök: Sza­bó. Vikola. Bognár Balázs Miske—H. Radnóti SE 2—1 (I—0) Miske, 600 néző, vezette: Né­meth (Szentgyörgyi, Sendula). Miske: Domokos — Pákolicz. (Wettstein), Illés, Dobai, Sűrű. Hayerbacher,. Nagy, Bedzsula, Petrecz, Horváth, Kákonyi, (Ko- hány). Edző: Gacs Tibor. H. Radnóti SE: Pásztor — Ke- menczei. Török, Bódi, Kiss, Kroh, Pallagi, Csovcsics, Thurzó, Ger­gely, (Karakas), Sebők, (Flöhrich). Edző: Veres István. 5. perc: Gyors jobb oldali tá­madás végén Nagy beadását Pet­recz fejelte a hálóba. 1—0. 65. perc: Petrecz befordult a vé­dőjéről és 16 méterről a kapu jobb oldalába lőtté a labdát. 2—0. 68. perc: Egy veszélytelen táma­dás végén Bedzsula lábáról került a labda a saját kapujába. 2—1 (öngól). Változatos, küzdelmes mérkőzé­sen a második félidőben nyújtott játéka és helyzetei alapján meg­érdemelten nyert a Miske. Jók: Petrecz, Horváth, Nagy, il­letve Csovcsics, Thurzó. Kiss János A MEGYEI LABDARCGO- BAJNOKSAG ÁLLASA 1. Bajai SK 7 5 2 — 16— 5 12 2. KTE 7 3 4 — 18— 5 10 3. Tiszakécske 7 3 3 — 9—6 0 4. Kkfh. Szöv. SE 7 3 3 l ll— 9 9 5. H. Kun B. SE 7 3 2 2 19—10 8 6. Lajosmizse 7 2 4 1 15— 9 8 *7. Soltvadkert 7 3 2 2 11— 8 8 8. Kiskunhalas 7 3 2 2 7—10 8 9. H. Mezőfi SE 7 3 l 3 11— 8 7 10. Harta 7 3 13 9—8 7 11. Kalocsa 7 2 3 2 10—12 7 is. Izsák 7 2 2 3 9—ll S 13. Miske ^ ­7 3 ­-47—9 6 11. J.halma 7 2 2 3 7—13 S 15. Fájsz­7 2 l 4 5—10 5 18. Sükösd 7 2 l 4 5—12 5 17. Kiskőrös 7 l 2 4 8—IS 1 18. Radn. SE . 7 — l 6 5—12 1 A megyei Ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása l. Jánoshalma 7 5 l 1 20— o ll 2. Bajai SK 6 5 ­- 1 20— 5 10 3. Kalocsai SE 7 4 1 2 21—11 9 4. Kkfh. Szöv. SE 6 4 l 1 19—10 9 5. Lajosmizse 6 3 l 2 17— 5 7 6. KTE 5 3 l 2 17— 7 7 7. Tiszakécske 6 3 l 2 22—IS 7 8. Soltvadkert 8 3 l 2 15—14 7 9. Kiskőrös 6 3 ­- 3 12—ll 6 10. Kiskunhalas S 2 l 3 12—15 5 11. H. Kun B. SE 8 1 3 2 10—15 5 12. Sükösd 7 2 ­- 5 16—19 4 13. Fájsz 5 2 ­- 4 8—21 4 14. Izsák 6 — .1 3 3—17 1 15. Miske 5 l l 3 7—28 3 16. Harta 6 — l 5 8—25 1 Dorog—DÉLÉP 1­—1 Szegedi D.—Balassagyarmat 4 _2 BVSC—Sz. MÁV Előre 2 —O H. Bem J. SE—Dunaűjv. Építők 1­_2 Bu dafoki MTE—22. sz. Volán l­—1 Építők SC—Bp.* Spartacus 2­—1 Oroszlányi Bányász —SZEOL AK 0 — 1 Váci Izzó—Kossuth KFSE 2 —0 Ganz-MAVAG—BKV Előre l —1 Előkészületi mérkőzések szerdán Két érdekes előkészületi mér­kőzésre is sor kerül szerdán dél­után. Kerekegyházán a község új. a hírek szerint remek pályáján a KTE vendégszerepei a teljes el­ső csapatával. Kiskunfélegyházán a Honvéd Kun B. SE vendége pedig a Kecskeméti SC csapata lesz. A tv-közvetítés miatt mind­két mérkőzés délután 15 órakor kezdődik.