Petőfi Népe, 1980. szeptember (35. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-09 / 211. szám

1980. szeptember 9. • PETŐFI NEPE • V SPORT * SPORT • SPORT Kihagyott helyzetek után 11-es döntött Kecskeméti SC—BVSC 1—0 (0—0) • Kisznyér elől tisztáz a BVSC védelme. Széktől Stadion, 2500 néző. Ve­zette: Szávó. KSC: Erdei — Kutasi, Beles, Elekes, Gara (Csordás á szünet­ben) — Lakatos, Horváth — Mesz- lényi, Szabó Kisznyér, Tar (Sörös a 72. percben). Edző: Rákosi Gyu­la. BV$C: Fáik — Bodnár, Petró, Huszárik, Csikós — Németh (Gő- gicz a 76. percben), Pécsi (Krómer ‘ a 67. peroben), Deák — Berecz, Papp. Edző: Ubrankovics Mihály. Nagy lendülettel kezdett a kecs­keméti csapat, s már a 2. percben kimaradt az első nagy gólhelyzet. Kutasi a jobb oldalon megiramo­dott, majd középre lőtte a labdát, pontosan Kisznyér fejére, aki a bal sarokba csúsztatta, ám bal- szerencséjére Fáik is éppen oda helyezkedett és hárítani tudott. A 4. percben, a BVSC első ellentá­madásánál Berecz három védőt is kicselezett, majd a kiinduló Er­dei mellett kapura lőtt, de a lab­da keresztbe elsuhant a jobb ka­pufa mellet. A 7. percben Kisznyér kiugrat­ta a jobbösszekötő helyén üresen hagyott Szabót, aki egyedül ve­zette kapura a labdát, s amikor 'Fáik kimozdult, kapura lőtt. A kapus nagy bravúrral, lábbal szögletre hárított. A 10. percben ismét Szabó ugrott ki a jobb ol­dalon. Lövésszerű beadása túlju­tott a kapuson, de a labda a ka­pufát súrolva végül a háló tete­jére esett. A 12. percben G.ara nagy hibája borzolta a kedélyeket. Röviden gurított haza, s a szemfüles Be­recz rácsapott a labdára, majd nagy helyzetből nem találta el a kaput. Az első negyedóra fergeteges rohamai után a játék súlypontja a pálya közepére tolódott. A KSC most is támadásban maradt, de BVSC-védők jól fogtak embert, s a megszerzett labdákat nem rúg­ták el, hanem ügyesen és céltu­datosan adogattak. Csak a 43. percben adódott újabb lehetőség. Meszlényi a jobb oldalon már túl­jutott a védőjén, amikor megcsú­szott, s elesett. A labda így is visszakerült Szabó elé, aki azon­ban átengedte a lendületesen ér- ’^ezó .Kutasinak, aki 20 méterről nagy lövést küldött, alig néhány centiméterrel a bal alsó sarok mellé. ■ A második félidő is kecskeméti gólhelyzettel kezdődött. Szabó a jobb óldalon kicselezte a védőket és a beívelt labdát Tar egyből — igaz nem túl 'erősen — a jobb fel­ső sarok felé irányította, de Fáik biztosan hárított. • Horváth Iába lendül lövésre. Ez a labda sajnos elkerülte a kaput. (Banczik István felvételei) Az 55. percben már a KSC ka­puja előtt .maradt ki egy nagy helyzet. A 16-os magasságában szabadrúgáshoz jutott a vasutas csapat. A beívelt labda átszállt a jobb oldalra, majd amikor ismét kapu elé ívelték, a felugró Berecz 5 méterrel, előírásszerűén lefejel­te a jobb alsó saroknál a gólvo­nalra. Erdei egy reflexmozdulat­tal lábbal mentett. Az 58. percben Meszlényi be­lőtt labdája a 'hálótartó vasról pattant le. Két perc múlva Ele­kes futott fel a bal oldalon. A be­ívelt labdát Meszlényi kapásból belsővel az oldalhálóba rúgta. A 75. percben egy jobbról beívelt labda pattogott a BVSC kapuja előtt. Szabó előtt üres volt a kapu, de addig várt, amíg elrúgták előle a labdát. A 77. percben szerezte meg a győztes gólt a KSC. Egy előre­ívelt labdára Fáik kifutott, de a nemrég csereként beállt Sörös gyorsabb volt. Átfejelte a labdát. a kapus fölött, majd amikor utá­naindult, a vetődő Fáik elkapta Söröst és lerántotta. Szávó játék­vezető habozás nélkül a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Kisz­nyér nagy erővel, laposan a jobb alsó sarokba lőtte, úgy, hogy a lab­da a vasról messze kipattant. 1—0. A 80. peroben a felugró Erdeit Papp kilökte a labda alól, s bár a labda ezután túljutott a gólvona­lon, a játékvezető már korábban lefújta az esetet. A BVSC már felhagyott a vé­dekezéssel, s támadni próbált, de a ritmusváltás nehezen ment, s mivel a védelmük kissé fellazult, inkább a kecskemétiek előtt adó­dott újabb gólszerzési lehetőség. A 82. percben Horváth lőtt a jobb sarok mellé, majd a 80. percben két szöglethez is jutott a KSC, s a másodikat Kisznyér 10 m-ről a léc fölé fejelte. • A kecskeméti csapat fergeteges rohamai az elején meglepték a vasutasokat, s ekkor akár több gólt is lőhettek volna a KSC csa­tárai. A helyzetek azonban kima­radtak, s a BVSC hosszú időn át ügyesen tartogatta a labdát, s a kikényszerített lassú iram a fővá­rosiak számára volt kedvezőbb, sőt az ügyesen cselező Berecz, és az erőszakos Papp néhányszor zavart is okozott a kecskeméti védelem­ben. A kecskeméti csapat a máso­dik félidő közepén sikerrel gyor­sította fel a játék iramát, s ez né­hány veszélyes támadás után vé­giül 11-est, gólt eredményezett. A hajrában a BVSC mindent meg- próbált, de ekkor is inlkább a kecskemétiek növelhették volna az előnyt. Egyénileg Erdeinek volt két bravúros védése s végig nagyon biztosan őrizte a kaput Kutasi és Elekes nemcsak a védekezésben hanem a támadások segítésében is kitűnt. A középpályások sokat vol­tak játékban, de nagy hibás záZa­lákkal játszottak. Szabó és Mesz­lényi nagy helyzeteket hagyott ki. Kisznyér sokat mozgott, de a hely­zeteket ő is elhibázta. Sörös 'beál­lása után gyorsult fel a kecske­méti támadósor. Szávó játékvezetőnek a legna­gyobb gondot a partjelzőjének so­rozatos tévedései okozták. Szabó Zoltán NB II. Középcsoport állása 1. Budafok 6 4 1 1 16— 11 9 2. Szegedi Dé 6 4­2 13— 8 8 3. Kecskemét 6 3 2 1 8— 7 8 4. SZEOL AK 6 2 3 1 10— 6 7 5. B.-gyarmat 6 2 3 1 7— 8 7 6. Oroszlány 6 3 1 2 ío­8 7 7. Pénzügyőr 6 2 3 1 io— 12 7 8. Bem SE 6 1 4 1 9— 9 6 9. MÁV Előre 6 2 2 2 7— 7 6 10. BKV Előre 6 2 2 2 6— 6 6 11. Dorog 6 3­3 # 8— 9 6 12. BVSC 6 3­3 8— 12 6 13. Bp. Spartacus 6 2 2 2 6— 10 6 14. Építők SC 6 2 2 2 3— 8 6 15. KKFSE 6 2 1 3 12— 7 5 16. Váci Izzó 6 1 3 2 12— 10 5 17. DÉLÉP SC• 6 1 3 2 8— 7 5 18. G.-MA VÁG 6 2 1 3 10— 11 5 19. 22. sz. Volán 6 1 2 3 7— 12 4 20. D.-újV. Ép. 6­1 5 6­-12 1 Honvéd Bem §E—SZEOL AK 3—3 Kossuth KFSE—Pénzügyőr SE 1—1 MÁV Előre—Építők SC 1—0 Ganz-MAVAG—Budafok 1—4 D. Építők—Szegedi Dőzsa 1—2 DÉLÉP SC—Oroszlányi B. 1—3 Bp. Spartacus—BKV Előre 2—2 22. sz. Volán—Dorog 3—2 Váci Izzó—Balassagyarmat 2—2 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Ferencváros—Vasas 1—0 (0—0) Népstadion, 12 000 néző, vezet­te: Jaczina. Gólszerző: Ebedli. Nyíregyháza—Békéscsaba 2—0 (2—0) Békéscsaba, 10 000 néző, vezet­te: Mohácsi. Gólszerzők: Kiss, Czeczeli. MTK-VM—Ű. Dózsa 1—t (1—1) Népstadion, 10 000 néző, vezet­te: Kúti. Gólszerzők: Borsó, illetve Tóth. Pécsi MSC—Videoton 1—1 (0—0) Pécs, 10 000 néző, vezette: Hartmann. | Gólszerzők: Kardos, illetve No- váth. I Volán SC—Rába ETO 1—0 (0—0) Czabán S. tor, 4000 néző, ve­zette: Soós. Gólszerző: Magos. Zalaegerszeg—Csepel 2—0 (1—0) Zalaegerszeg, 4000 néző, vezet­te: Palotai. Gólszerzők: Gass (11-esből); Halász. Kaposvár—Dynaújváros 3—0 (1—0) Kaposvár, 8000 néző, vezette: Büki. Gólszerzők: Bíró, Gulyás, Házi. Debrecen—Diósgyőr 0—0 Debrecen, 10 000 néző, vezette: Pálvölgyi. Tatabánya—Bp. Honvéd 1—1 (0—0) Kispest, 7000 néző, vezette: Pá-, dár. Gólszerzők:, Schmidt (11-esből), illetve Bodonyi. Az NB I. állása 1. FTC 7 4 2 1 18— 6 10 2. Nyíregyháza 7 4 2 1 8— 3 10 3. Vasas . 7 3 3 1 15—10 9 4. Videoton 7 4 1 2 11— 9 9 5. Tatabánya 7 2 4 1 7— 5 8 6. Kaposvár 7 3 2 2 11—10 8 7. Békéscsaba 7 3 2 2 U—ll 8 8. Rába ETO 7 2 3 2 9— 7 7 9. Volán SC 5 3 1 1 7— 5 7 10; Ű. Dózsa 7 2 3 2 12—12 , 7 11. PMSC 7 2 3 2 9— 9 7 12. Debrecen 7 3 1 3 8— 8 7 13. Bp. Honvéd 5 2 2 1 7— 4 5 14. Csepel 7 2 1 4 11—10 5 15. MTK-VM 7 1 3 3 7—11 5 16. ZTE 7 1 2 4 8—15 4 17. Dunaújváros 6 1­5 6—20 2 18. DVTK 6­1 5 3—13 1 • A sorrendben 107. Vasas —Fe­rencváros mérkőzésen az FTC az 50, győzelmét szerezte. A képen Farkas Tibor, a Kecskemétről a Vasasba került csatár viszi el a labdát őrzője, Takács mellett. (Farkas Tibor felvétele.) Megyei labdarúgó-bajnokság A pályaválasztók napja — Megerősítette vezető helyét a BSK — Kikapott a Kun Béla SE — Pontot vesztett a Jánoshalma és a KTE Bajai SK—Kiskörös 4—0 (0—0) Baja; 1500 néző, vezette: Kávai (Szabó Horváth). BSK: Maizlinger — Pintér, Mol­nár, Prikidánovics, Takács, Öno- dy, Szabó T., Pesti, Kovács L., (Sárközi) Radics, Szabó G., (Cse- hok). Edző: Rónai Sándor. Kiskőrös: Vass — Petróczi, Kiss I., Bakos, Podobni, Jenei, Fábián (Szentgyörgyi), Berekszá- szi, Szávay, Tóth, Kiss L. Edző: Meskó István. Kiegyenlített és gyenge játék jellemezte az első félidőt. 65. perc: Sárközi középre lőtt labdáját Kovács élesen a hálóba fejelte. 1—0. 67. perc: Szabó T. szögletét Sárközi élesen a bal alsó sarokra fejelte, Vass csak nehezen hárí­tott. 70. perc: Radics—Ónody össz- játék után Ónody 8 méterről lőtt a hálóba. 2—0. 78. perc: Radics a kiskőrösi vé­dők gyűrűjében cselezgetett, a labda visszapattant hozzá, és biz­tosan lőtt a hálóba. 3—0. 85. perc: A kiskőrösi kaputól 20 méterre a BSK jutott szabad­rúgáshoz,- Radics a védők lába között lőtt a hálóba. 4—0. Sár­ga lap: Szabó G., Pintér. Jók: Pintér, (a mezőny legjobbja) Pri­kidánovics, Pesti, Sárközi, Radics, illetve Jenei, Kiss, Tóth. Ifjúságiak: BSK—Kiskőrös 5—0 (3—0). Vezette: Szabó S. Góllö­vők: Csincsák 3, -Lőrincz 2. Jók: Kiing, Csincsák, Lőrincz. Csányi László Kiskunfélegyházi Szövetkezeti SE —Honvéd Mezőfi SE 1—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, ve­zette: Farkas, (Szentgyörgyi, Sen- dula). Szöv. SE: Endre — Zs. Juhász, Horváth, Vidéki, (Kürthy), Kó- kai, Majoros, Szabó M., Jókai, Dongó, Kurucz, Iványi (Kopasz), Edző: Klincsók Pál. H. Mezőfi SE: Tasnádi — Pong-, rácz, Rózsa, Domonics, Szemző, (Szívós), Kormos, Egyed, Magyar L., (Kovács), Radics, Kovács J. Boldis. Edző: Krivy Ottó. 17. perc: Szabó a bal oldalon kicselezett két támadó játékost, majd a kapu elé lőtte a labdát, amely egy védőről lepattant, és Kurucz egyből, mintegy tíz mé­terről nagy erővel a hálóba lőtt. 1—0. 55. perc: Egyed ’ 35 m-es nagy erejű, szabadrúgását'. Endre má­sodszorra tudta csak megfogni. 56. perc: Kovács J. egyéni já­ték után kicselezte a hazai védő­ket, majd kapura húzott. Endre kifutott a csatár elé, Kovács el­gurította a kapus mellett a lab­dát, de Majoros a gólvonalról fel­szabadított. 60. perc: Boldis közeli nagy lö­vését Endre vetődve védte. 63. perc: Majoros a büntetőte­rületen belül szabálytalankodott. A játékvezető „csak” közvetett szabadrúgást ítélt a vendégek ja­vára, amelynek végén Boldis 10 méteres nagy erejű lövését Endre a bal felső sarokból tornázta szögletre. 87. perc: Boldis 8 méterről cé­lozta meg a jobb felső sarkot, Endre a levegőben úszva, nagy bravúrral szögletre ütötte a lab­dát. A kulturáltabb labdarúgást be­mutató vendégek a mérkőzés nagy részében mezőnyfölényben játszottak, de csatáraik a legjobb helyzeteket is elhibázták, vagy pedig Endre kapus védett bravú­rosan, és így az első félidő elején elért hazai gól végül is a győzel­met jelentette a Szövetkezeti SE számára, bár a játék képe alap­ján a pontosztozkodás reálisabb eredmény lett volna. Jók: Endre, Horváth, illetve Boldis, Tasnádi, Radics, Kovács J. Farkas Tibor Sükösd—Miske 2—1 (1—0) Sükösd, 400 néző, vezette: Czen- czik, (Dobos, Lakatos). Sükösd: Szén te — Jagicza, Ba- da, Lakner, Kovács, Lógó, Pán- csics, Maursa, Szabó, (Reich), Su­dár, Szeitz, (Faddi). Edző: Varga Imre. Miske: Domonkos .— Pakolicz, Illés, Horváth, Hayerbacher, Czár, Nagy, Bedzsula, Petrecz, Dézsi, Kokányi. Edző: Gacs Tibor. 4. perc: A felfutó Kovácsról „megfeledkeztek” a miskei vé­dők, s zavartalanul lőhetett a hálóba. 1—0. 3. perc: Lógó a félpályáról in­dult, senki sem tudta feltartóz­tatni, s a kimozduló kapus mel­lett bebiztosította a győzelmet. 2,-0. Teljes erőbedr’ issal küzdött mindkét csapat, kiegyenlített volt a játék. A hazaiak rutinosan át­vészelték a kritikus időszakokat, a vendégek nem tudták kihasz­nálni kínálkozó helyzeteiket. Ki­váló kapusteljesítményeket lát­hattunk. Jók: Szente, Kovács, Lógó, il­letve Domonkos, Bedzsula, Czár. Ifjúságiak: Sükösd—Miske 7—0 (3—0). Góllövők: Lógó 2, Kusz- tor 2, Takács 2, Vass 1. Varsányi József Jánoshalma—Lajosmizse 3—3 (2—1) Jánoshalma, 600 néző, vezette: Tóth. Jánoshalma: Balogh — Faddi, Maráczi, Giesinger, Bátyai, Li­liom, T'ápai, Nagy, (Török), Laki, Szuhanek, Farkas, (Józsa). Edző: Zag József. Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Kucsera, Kovács, Márkli, Ábel, Bendle, Kuger, Kocsis, Vajda, Kállai (Benkó). Edző: Gerőházi Tihamér. 28. perc: Liliom jobb oldali be­adását Tápai perdítette a kapu­ba. 1—0. 30. perc: Nagy 20 méterről ha­talmas gólt lőtt. 2—0. 38. perc: Kállai 18 méteres lö-' vése a jobb kapufa éléről vágó- dbtt a hálóba. 2—1. 46. perc: Kocsis kihasználta a jánoshalmi védők megingását, és gólt lőtt. 2—2. 72. perc: A Laki buktatásáért megítélt szabadrúgást Maráczi a bal alsó sarokba lőtte. 3—2. 80. perc: Kucsera fejesgóllal egyenlített. 3—3. A hazai csapat állt közelebb a győzelemhez. Ifjúságiak: Jánoshalma—Lajos­mizse 1—0. Tiszakécske—Izsák 2—1 (1—1) Tiszakécske, 600 néző, vezette: Gróza, (Prókai, Uhrin) Békés me­gyéből. Tiszakécske: Szélesi — Terjékí (Bállá), Kurucsai, Kecskés, Sánta, Varga, Oskolás, (Tóth), ‘Katona, Kisjuhász dr., Bus, Mari. Edző: Bánhidi József. Izsák: Antal — Németh, Bog­dán, (Molnár), Jakus, Bőthi, Bor­nemissza, (Czirkos), Tóth, Loson- czi, Hajnal, Trecsikó, Szélpál. Ed­ző: Szász Sándor. 8. perc: Katona a jobb oldalon három védőt is kicselezve mintegy 15 méterről kapura lőtt, a jobb sarok felé tartó labda a vetődő Antal kezéből kiperdült és a be­robbanó Man a kapuba vágta. 1—0. 31. perc: Hasonló körülmények között egyenlített az izsáki csa­pa! Szélpál 18 méteres lövése a tiszakécskei 'kapusról kipattant, a késlekedő védők között Hajnal rá­csapott a labdára és egyenlített. 1—1. 53. perc: Sánta jobbról ívelt be egy szabadrúgást. A védőktől szo­rongatott Tóth mintegy 12 méter­ről a jobb sarokba csúsztatta a labdát. 2—1. A hazai együttes csak nehezen nyert a mezőnyben jól játszó izsá­ki csapat ellen. Jók: Katona, Tóth, illetve Hajnal, Bőthi, Szélpál. Ifjúságiak: Tiszakécske—Izsák 2—2 (2—0). Vezette: Prókai. Gól­lövők: Bagi 2, illetve Czomba, Pé­kár. Zsuffa Lajos Soltvadkert— Honvéd Kun Béla SE 2—1 (0—1) Soltvadkert, 500 néző, vezette: Nagy-Czirok, (Sárközi, Kazinczi). Soltvadkert: Májer — Viszkok, (Eifert), (Eiler, Galántai, Kárász, Lehr, Magyar Szabó F., Mészáros (Szűcs), Oláh, Cseh. Edző: Fábián Dezső. H. Kun B. SE: Osztopáni — Fro- nebl, Fekete, (Földi), Koczka, Csé- ve, Fuksz, Agócs, Pavelkó, Szász, Szentéi, (Hágelmann) Széli. Edző: Kurucz István. 44.- perc: Védelmi hiba utón Széli elhúzta a labdát a kifutó Májer mellett, majd 14 m-ről a jobb sarakba lőtt. 0—1. 56. perc: Magyar átadását Oláh egy csel utón a hosszú sarokba lőtte. 1—1. 78. perc: Fronebl hazaadását Szűcs elcsípte, lövése a 'kapusról ismét eléje került, majd az üres kapuba küldte a vadkerti csapat győztes gólját. 2—11 Nagy iramú kemény mérkőzésen a vadkerti csapat lelkes játéká­val megérdemelt győzelmet ara­tott a körülményes vendégcsapat­tal szemben. Jók: Galántai, Kárász, Szabó F. illetve Pavelkó. Ifjúságiak: Soltvadkert—H. Kun B. SE i—2 (0—0). Vezette: Sárki Qö lövők: Sz. Tóth, Sza­mosi. u.etve Tóth Cs., Barta. Jók: Széki Holczimmer, illetve Tóth. András István Kis .umhalasi AC-MEDOSZ— Harta ,1—0 (0—0) Kiskunhalas, 500 néző, vezette: Őrző, (Szabó J., Berta). KAC-MEDÖSZ: Szabó M. — Halász, Tóth, Szabó L., Kiss R., MA: KÉZILABDA' NB II. férfimérkőzés: Taurusz SE—BÁCSÉP, Bp. 9 óra. • Tasnádi megszerzi a labdát Ivá­nyi elől a Szöv. SE—Mezőfi SE mérkőzésen. (Farkas Tibor felvé­tele.) Udvari, Juhász, (Izsák), Körösi; Veres (Ficsor), Karsai, Szőke SÍ Edző: Virágh István. Harta: Hosztaffy — Kiss, Hor­váth, Baján, P. Szabó, Nagy; (Pandúr), Fazekas, Garamvölgyi, Sós, Frei, Bleszák. Edző: Kocsi Ká­roly. 85. perc: Körösi beadását Ficsor fejjel megcsúsztatta, a labda Ud­vari elé került, aki a kapu johb oldalába ívelt. 1—0. Küzdelmes, de mindkét részről sok hibával tarkított mérkőzésen győzött a halasi csapat, a lelke­sen játszó és sok helyzetet kiha­gyó vendégek ellen. A 35. percben Horváth (Har­ta) sárga lapot kapott. Jók: Sza­bó M., Tóth, Udvari, illetve Kiss, Horváth, P. Szabó. Ifjúságiak: KAC-MEDOSZ—f Harta 6—2 (2—1). Vezette: Berta. Góllövők: Horváth 2, Nagy 2, Jó­járt, Hajzer, illetve Faragó, Csehi! Jók: Jójárt, Rékási, Nagy F., illet­ve Faragó, Radványi. Árvái Mihály Kalocsai SE—Fájsz 2—1 <0—1) Kalocsa, 600 néző, vezette: Hor­váth Gy. (Bánki, Kiss B.) Kalocsa: Szabadi — Kapitány, Pécsi, Kerek, Illés H., Jenei, Sza­bó II., (Dinnyés), Mohácsi, Ne­mes, (Szabó I.) Szalóki, Illés I. Edző: Farkas András. Fájsz: Fatér — Kupusz, Pala- leczki, Csáplovics, Kovács, Poszto- bányi, Vajda, Kovács, Hemer, (Kráczer, Kazal), Patai, Zsákai. Edző: Franczia László. 32. perc: Hosszú indítás után Il­lés a kifutó Fatérba lőtte a labdát. 45. perc: Csáplovics 22 méteres lövése Pécsin irányt változtatott és a hálóban kötött ki. 0—1. 65. perc: Mohácsi szögletét Sza­bó II. csúsztatta tovább és Illés I: fejelte az egyenlítő gólt. 1—1. 75. perc: Illés I. 20 méteres sza­badrúgása a jobb felső sarokban kötött 'ki. 2—1. Közepes színvonalú mérkőzésen a vendégcsapat — míg bírta erő­vel — jól tartatta magát. Miután elfáradtak, a 'hazaiak kerekedtek felül és biztosan győztek. Góllöivők: Illés I. 2, illetve Csaplovács. Jók: Illés I., Kapi­tány, Mohácsi, illetve Fatér, Pa­tai. ' Kiállítva: Csáplovics a 80. perc­ben. Ifjúságiak: Kalocsa—Fájsz 9—0 (4—0). Góllövők: Vén 4, Kákonyi 3, Király, Bencsics. Jók: Vén, Ká­konyi, Papp. Kőszegi Ferenc H. Radnóti SE— Kecskeméti TE 1—1 Szabadszállás, vezette: Trisa (Turcsik, Cseh). Gólszerzők: Turzó illetve Morvái. Alacsony színvonalú mérkőzésen a KTE egy kivételével sorra elhi­bázta gólhelyzeteit. Szabadszállásról nem kaptunk: tudósítást. A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. Bajai SK 6 5 1­15— 4 11 2. Kecskeméti TÉ 6 2 4­12— 5 S 3. Tiszakécske 6 3 2 1 7— 4 8 4. Kkfh. Szöv. SE 6 3 2 1 11— 9 8 5. H. Kun B. SE 6 3 1 2 18— 9 7 6. Lajosmizse 6 2 3 1 13— 7 7 7. H. Mezőfi SE 6 3 1 2 10— 0 7 8. Jánoshalma 6 2 2 2 7— 7 8 9. Soltvadkert 6 2 2 2 7— 8 6 10. Kalocsai SE 6 2 2 2 8— 10 6 11. Kiskunhalas 6 2 2 2 5— 9 6 12. Fájsz 6 2 1 3 5— 6 5 13. Izsák 6 2 1 3 9— 11 5 14. Harta 6 2 1 3 6— 8 5 15. Sükösd 6 2 1 3 5— 9 5 16. Miske 6 2­4 5— 8 4 17. Kiskőrös 6 1 1 4 6— 14 3 18. H. Radnóti SE 6­1 5 4— 19 1 A megyei Ifjúsági labdarúgó­bajnokság állása: 1. Jánoshalma 6 5­1 20— 6 10 2. Bajai SK 5 4­1 14— 4 8 3. Lajosmizse 5 3 1 1 16— 3 7 4. Kalocsai SE 6 3 1 2 19—10 7 5. Kkfh. Szöv. SE 5 3 1 1 17—10 7 6. Tiszakécske 5 3 1 1 22—14 7 7. Kecskeméti TE 5 3­2 17— 7 6 8. H. Kun B. SE 5 1 3 1 9— 9 S 9. Soltvadkert 5 2 1 2 12—13 5 10. Kiskunhalas 6 2 1 3 12—15 5 11. Kiskőrös 5 2 . 3 10—11 4 12. Fájsz 5 2­3 7—20 4 13. Izsák 5 ­3 2 3—15 3 14. Miske' 5 1 1 3 7—28 3 15. Sükösd 5 1­4 12—17 2 16. Harta 5 | 1 4 6—21 1