Petőfi Népe, 1980. szeptember (35. évfolyam, 205-229. szám)

1980-09-30 / 229. szám

1980. szeptember 30. 0 PETŐFI NÉPE • 1 SPORT-SPORT - SPORT Kitűnő játékkal megérdemelt győzelem Kecskeméti SC — Szegedi Dózsa 3—2 (1—1) Megyei labdarúgó-bajnokság Harmincöt gól a 9. fordulóban — Elvesztette veretlenségét a BSK — Tiszakécske—Kiskunhalas: K, O. Szeged, 3000 néző. Vezette: Hu­ták. . KSC: Erdei — Fabisz (Tóth Cs. a 77. percben), Beles, Hanyecz, Cara — Szabó (Tapasztó a 77. percben), Lakatos, Sörös — Hor­váth, Kisznyér, Tar. Edző: Rá­kosi Gyula. Szegedi Dózsa: Merley — Ződi, Pécsik, Olasz, Nagy — Ladányi, Pipicz, Antal — Kozma, Puskás, Gerecz (Nádasdi a szünetben). Edző: Rábay László. A KSC öltözőjében rendkívül ideges volt a hangulat a mérkő­zés előtt. Csakhamar az is kide­rült, hogy Szabó belázasodott, de ennek ellenére vállalta a játékot. A Dózsa kezdett nagyobb len­dülettel. A 2. percben Pipicz ug­rott ki a védők közül. Lövése az oldalhálóban akadt meg. Az 5. percben ismét Pipicz tört előre. Ügyes cselekkel már a 16-oson belül járt, amikor a hátrafutó Tar szögletre szerelte. A 12. percben egy hosszú átadással Szabó ugrott ki. Merley kifutással mentett előle. A folytatás is egyelőre a szegedi csapat fölényét mutatta. A 18. percben Antal erős lövését fogta Erdei. A 23. percben a kiugró Kozma elől mentett az utolsó pil­lanatban a vele hátrafutó Tar. Két perc múlva Antal beadását Puskás Erdei kezébe lőtte. A 29. percben szerezte meg a vezetést a hazai együttes. Puskás ügyes csellel becsapta a védőket, s a kimozduló Erdei mellett a hálóba lőtt. 0:1. A válasz szerencsére nem ké­sett. Rögtön a kezdés után Szabó futott el a jobb oldalon. Az alap­vonal közeléből felnézve, észre­vette, hogy Merley beadást vár­va kimozdul, s ravaszul kapura lőtt. A visszafélé nyúló Merley már csak érinteni tudta a labdát, s az a hálóba csapódott. 1—1. A játék ezután sokkal változa­tosabb és kiegyenlítettebb lett, s a helyzetek inkább a szegedi ka­pu előtt adódtak. A 35. percben Pócsikról lepattant egy labda, s éppen Horváth elé, aki azonban 14 m-ről, igen nagy l^lyzetből a kapu mellé küldte. A 42. percben Sörös remekül húzott el a bal ol­dalon. Pontosan tálalt Horváth elé, aki azonban nagy helyzetből a kapusba lőtte a labdát. A szünet után az 52. percben Olasz 25 méterről küldött nagy lövését Erdei üggyel-bajjal védte. A következő perc viszont már a KSC vezető gólját, hoza. Cara ügyes cselek után nagy erővel kö­0 Gara, Beles és Erdei figyeli • sorfalról lepattanó labdát. (Far­kas Tibor felvétele.) zcpre lőtte a labdát, s a jó ütem­ben érkező Horváth a hálóba to­vábbította. 2:1. Az 59. percben Fabisz szabály­talankodott a 16-os sarkánál. Nagy szabadrúgását Erdei biztos kézzel hárította. A 62. percben Pipicz 10 méterről célozta meg a kaput, s Erdei nagy bravúrral ütötte ki a labdát. A 65. percben Garával szemben szabálytalan­kodtak a szegedi védők. Kisznyér 25 m-ről küldött szabadrúgását Merley szögletre ütötte. Az 59. percben a cselező Sza­bót Pécsik buktatta. A szabadrú­gást Szabó Cara elé tette, s a hát-, véd hatalmas lövését Merley csak kiütni tudta, pontosan Sörös elé, al i 8 méterről, nagy nyugalom­mal lőtte a hálóba. 3—1. A szegediek még ezután sem adták fel. A 72. percben Erdei Puskás lábáról szedte le a lab­dát. A 75. percben Fabisz sza­bálytalansága után az oldalvonal közeléből belőtt szabadrúgást is a kecskeméti kapus öklözte ki. •A 78. percben Pipicz a jobb ol- , dalon üresen hagyott Nádasdi ' elé adta a labdát, aki 12 méter­ről lőtt. A labda Lakatos lábán irányt változtatva került a kapu­ba. 3—2. Az utolsó percekben nagy erő­vel küzdött a Dózsa az egyenlíté­sért. de a kitűnően védő Erdei, s a jól záró kecskeméti védelemmel szemben tehetetlenek voltak. Nagy iramú, élvezetes mérkőzé­sen szerezte még a győzelmet a KSC. A védők most valóban szo­rosan, fegyelmezetten fogtak em­bert, s a középpályások is igye­keztek mindkét oldalt sokszor megjátszani. Ha Horváth valami­vel higgadtabb, akár az első fél­időben is bebiztosíthatta volna a győzelmet, hiszen a gyors kecské­méit támadások során a szege­diek vedel me többször is zavarba jött. Egyénileg Erdei nagyszerűen védett. Fabisz is jól játszott, amíg el nem fáradt. Beles biztos lábbal rombolt, s a védelem legjobbja volt. Gara két gól előkészítésében is benne volt. Jól játszott, s erő­vel is bírta. Hanyecz fejjátékával tűnt ki. Szabó betegen vállalta a játé­kot, s amíg a pályán volt, jól küz­dött. Sörös nagyon sokat mozgott, s szemfüles gólt lőtt. Lakatos a szokott, megbízható teljesítményét nyújtotta. Elöl Horváth volt leg­többet játékban, s bár kihagyott két óriási helyzetet, mégis jó tel­jesítményt nyújtott. Kisznyér já­tékán látszott, hogy érzi a sérülé­sét. A második félidőben hátul segített sokat. Végül Tar is bát­rabban játszott, mint az eddigi mérkőzéseken. A csereként beállt Tóth Cs. megbízhatóan. Tapasztó félénken játszott. A mérkőzés kemény volt, nagy iramú és igen sportszerű. Huták játékvezető kifogástalanul vezette. Kerpesics Béla NB II. Középcsoport állása 1. Budafok 9 3 2 2 22—17 12 2. Pénzügyőr 9 4 4 1 18—12 12 3. Kecskemét 9 5 2 2 12—12 12 4. SZEOL AK 9 4 3 2 14—10 11 5. B.-gyarmat 9 4 3 2 13—10 11 6. DÉLÉP SC 9 3 4 2 16— 9 10 7. Szegedi D. 9 5 — 4 20—15 10 8. Ganz-M. 9 4 2 3 18—14 10 9. Oroszlány 9 4 1 4 13—12 9 10. Dorog 9 4 1 4 11—13 9 11. BVSC 9 4 1 4 10—16 9 12. Építők SC 9 3 3 3 8—14 9 13. Váci Izzó 9 2 4 3 15—12 8 14. MÁV Előre 9 2 4 3 8—10 8 15. Bp. Spart. 9 3 2 4 11—15 8 16. BKV Előre 9 3 2 4 9—14 8 17. KKFSE 9 3 1 5 15—12 7 18. Bem SE 9 1 4 4 13—16 6 19. 22. Volán 9 1 4 4 10—16 6 20. D.-újv. Ép. 9 2 1 6 10—15 5 BKV-Elfire—DÉLEP SC 0—3 Pénzügyőr SE—Bp. Spartacus 3—0 Dorog—Oroszlányi Bányász 2—1 Budafok MTE—SZEOL AK 4—1 Építők SC—22-es Volán l—l H. Bem J. SE—B.gyarmat 2—3 BVSC—Ganz-MAVAG 0—0 Dunaújv. Építők—Kossuth KFSE 2—1 Váci Izzó—MÁV Előre 1—1 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN JOTÓ Tatabánya—Ü. Dózsa 5—0 (2—0) Tatabánya, 5000 néző, vezette: Kőrös. Gólszerzők: P. Nagy 3, Kovács, Hermann. Kiállítva: Tóth J. (O. Dózsa). Dunaújváros—Videoton 4—1 (2—0) Dunaújváros, 4000 néző, vezette: Kuti. Gólszerzők: Weimper, Nagy II., Giron, Disztl P. (öngól), illetve Szabó. Pécsi MSC—Békéscsaba i—0 (0—0) Pécs, 5000 néző, vezette: Büki. Gólszerző: Dobány. Nyíregyháza—Csepel 1—0 (1—0) Nyíregyháza, 15 000 néző, vezet­te: Tátrai. Gólszerző: Czeczeli. Ferencváros—MTK-VM 3—1 (1—0) Népstadion, 12 000 néző, vezet­te: Pádár. Gólszerzők: Rab, Nyilasi, Boda (öngól), illetve Sebestyén. Diósgyőr—Zalaegerszeg 3—2 (2—1) Diósgyőr, 7000 néző, vezette: Bártfai. Gólszerzők: FUkő (11-esből), Fe­kete, Szemere, illetve Kereki, Né- der (öngól). Rába ETO—Debrecen 1—0 (1—0) Győr, 2000 néző, vezette: Nagy M. Gólszerző: Mile. Vasas—Bp. Honvéd 1—0 (0—0) Népstadion, 15 000 néző, vezet­te: Palotai. Gólszerző: Kiss. Volán SC—Kaposvár 5—1 (1—1) Bp., Czabán S. tér, 3000 néző, vezette: Győri. Gólszerzők: Szakái, Zombori, Sebők, Martos (11-esből), Seres Il­letve Házi. Az NB I. állása A totó 33. heti eredményei A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság tájékoztatása szerint a 39. heti totónyeremények az illeték levonása után a következők: 13 ta- lálatos szelvény 6 darab, nyere­ményük egyenként 263 987 forint; ezek közül 13 plusz 1 találatos 3 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 439 978 forint; 12* találatos 131, nyereményük 8061 forint, 11 találatos 2251, nyereményük 469 forint; 10 találatos 16 458, nyere­ményük 96 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. (MTI) 1. FTC 9 6 2 1 25— 8 14 2. Nyíregyháza 9 5 2 2 10— 5 12 3. Tatabánya 9 3 •5 1 13— 6 11 4. Vasas 9 4 3 2 16—11 11 5. Videoton 9 5 1 3 13—ír 11 6. Békéscsaba 9 4 2 3 14—12 10 7. Volán SC 7 4 1 2 12— 8 9 8. Rába ETO 9 3 3 3 12—11 9 9. Ü. Dózsa 9 3 3 3 17—18 9 10. PMSC 9 3 3 3 11—14 9 11. Bp. Honvéd 7 3 2 2 11— 7 8 12. Kaposvár 9 3 2 4 12—18 8 13. Csepel 9 3 1 5 13—11 7 14. Debrecen 9 3 1 5 9—13 7 15. ZTE 9 2 2 5 12—19 6 16. DVTK 8 2 1 5 9—18 5 17. MTK-VM 9 1 3 5 9—17 5 18. Dunaújváros 8 2 1 5 11—12 5 1. Szekszárd—PVSK 1-3 2 2. Péti MTE—Sabarla 2—0 1 3. Sopron—Bauxitbányász 3—0 1 4. Dombóvár—Aluminium 2—4 2 5. Lehel SC—Ózd 1—1 X 6. Gyula—Nagybá tony 3—1 1 7. Bologna—’Roma 1—1 X 8. Brescia—Juventus 1—1 X 9. Cagliari—Ascoll 2—0 1 10. Como—Internazionale 1—0 1 11. Udlnese—Perugia l—l X 12. Atalanta—Verona 1—0 1 13. Foggia—Palermo 1—1 X + 1 Rlmini—Bari 3—1 1 Lajosmizse—Bajai SK 2—1 (2—1) Lajosmizse, 500 néző, vezette: Dobos (Kara, Szabó J.). Lajosmizse: Papp — Tóth, Ábel, Csima, Bende, Kállai, Kucsera, Vajda, Márkli, Kocsis, (Molnár), Unger. Edző: Gerőházi Tihamér. BSK: Majzlinger — Glavatity, Pintér, Prikidánovics, Pesti, Ta­kács, Radics, Onódi, Szabó T., (Csincsák), Harsányi, (Petrese- vics). Szabó G. Edző: Rónai Sán­dor. 12. perc: Radics 11-esét Papp kivédte. 31. perc: A 20 m-es szabadrú­gásból begurított labdát Vajda a lábak közt okosan a hálóba lőtte. 1—0. 38. perc: Jobb'oldali szabadrú­gás után a berobbanó Szabó a léc alá fejelt. 1—1. 40. perc: Bende közelről lőtte be a győzelmet jelentő gólt. 2—1. A nagy lelkesedéssel játszó ha­zai csapat a gólhelyzetek alapján rászolgált a győzelemre. Jók: Kucsera, Bende, Vajda, Unger, Csima, illetve Majzlinger, Prikidánovics, Glavatity. Ifjúságiak: Lajosmizse—BSK 1— 0 (1—0). Vezette:’ Kara. Góllö­vő: Helik. Jók: Helik, Kiss G., Robos, Farkas. H. Kun Béla SE—Fájsz 2—1 (1—1) Fájsz, 400 néző, vezette: Radó (Burai, Tóth) Baranya megyéből. H. Kun B. SE: Osztopáni — Fronebl, Pavelkó, Koczka, Cséve, Fuksz (Kálmán), Hágelman. Eva- nics. Agócs, Szenti, Somogyi. Ed­ző: Kurucz István. Fájsz: Tamaskó — Kupusz, Po- lereczki, Csaplovics, Kovács II., Posztobányi, Vajda (Patai), Hor­váth (Csupor), Kráczer, Kovács I-, Zsákéi. Edző: Franczia László. 11. perc: Kráczer átadásával Ko­vács I. a kapust is kicselezte, aki elhúzta a csatár lábát. A büntetőt Csaplovics lőtte a hálóba. 0—1. 34. perc. Agócs lőtt kapura. A labda egy védő lábában elakadt, és Tamaskó a saját kapujába ütöt­te. Öngól. 1—1. 71. perc: a kaputól 18 méterre szabadrúgáshoz jutott a vendég­csapat. Koczka futott a labdának, és a sorfal fölött lőtt a hálóba. 2— 1. A tartalékos hazai csapat job­ban játszott, lőtt két kapufát, és helyzetei alapján közelebb állt a győzelemhez. Jók: Csaplovics, Posztobányi, Polereczki, illetve Pavelkó, Fuksz, Evanics. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE— Fájsz 6—0 (4—0). Góllövők: Tóth 3, Gácsi (11-esből), Tóth Cs., Nagy G. Jók: Tóth F., Vidács J„ Buk- nicz, Vidács L. Hegedűs Sándor Harta—Jánoshalma 2—2 (1—1) Harta, 900 néző, vezette: Varga (Miklós, Kiss B.). Harta: Hosztafi — Kiss, Hor­váth, Baján, Garamvölgyi, Nagy, (Pandúr), Kocsis, Frei, Sós, Faze­kas (Bleszák), Kövesi. Edző: Ko­csis Károly. Jánoshalma: Balogh — Gizin- -ger. Bátyai, Urbán, Faddi, Liliom, Laki, Tápai, (Török), Szuhanek, Kovács G., Farkas (Nagy). Edző: Zag József. 14. perc: Szuhanek jól eltalált kapáslövésével 1—0. 25. perc: Sós cseles szabadrúgá­sával 1—1. 68. perc: Laki 11-es góljával 2—1. 79. perc: Fazekas buktatásáért a bíró büntetőt ítélt, amelyet Sós értékesített 2—2. A látottak alapján döntetlen igazságos. Jók: Hosztafi, Kocsis, Sós, illet­ve Bátyai, Liliom, Laki. Ifjúságiak: Jánoshalma— Harta 8—2. Szekeres János KTE—Soltvadkert 3—1 (2—1) Kecskemét, 800 néző, vezette: Gróza (Szarvas M., Szarvas L.) Békés megyéből. KTE: Varga — Magyar, Csin- ger, (Leskó), Nagyhegyesi, Peté­nyi, Seres, Tánczos, Virágh, Vági, Porhanda, Morvái. Edző: Vereb István. Soltvadkert: Mayer — Kárász, Eiler, Eifert, Lehr, (Köpe), Fritt- mann, Oláh, Galántai (Szabó), Szűcs, Mészáros, Cseh. Edző: Fá­bián Dezső. 33. perc: Morvái elfutott és a fellazult védők mellett okosan a hálóba lőtt. 1—0. 38. perc: Oláh beadását Szűcs fejelte a kapuba. 1—1. 40. perc: Tánczos ütközöttFritt- mannal, majd tovább vezette a labdát. A 16-oson belül gáncsol­ták. A 11-est Porhanda élesen a jobb sarokba lőtte. 2—1. 51. perc: Tánczos a jobb olda­lon az alapvonalról beadta a lab­dát, s Vági a bal sarokba fejelte. 3—1. A KTE a tizenhatosig nagyon jól játszott, de a kapu előtt leg­alább hat óriási gólhelyzetet ha­gyott ki. Jók: Porhanda, Petényi, Seres, Vági, illetve Eifert, Oláh, Szűcs. Ifjúságiak: KTE—Soltvadkert 3—0 (2—0). Vezette: Szarvas M. Góllövők: Lukács, Diós, Lajos. Jók: Kocsis, Kerekes, Csernus, il­letve Szamosi, Zsikla. Kristóf Tibor Kiskőrös—Kkfh. Szöv. SE 2—1 (0—0) Kiskőrös, 300 néző, vezette: Őr­ző (Szabó S., Berta). Kiskőrös: Szalontai — Fábián, Horváth, (Jenei), Dusnoki, Bakos, Szávay, Hajnák, Prukner, Farkas, Kiss, Tóth (Podobni). Edző: Meskó István. Kkfh. Szöv. SE: Endre — Kar­sai, Vidéki, Horváth, Kókai, Ma­joros, Szabó, (Kiss II.), Jókai, (Ko­pasz), Dongó, Iványi, Kürti. Edző: Klincsók Pál. 51. perc: Félegyházi támadás után Dongó 16 méterről megsze­rezte a vezetést. 0—1. 68. perc: Jenei lövését Endre kiöklözte és a befutó Kiss meg­szerezte az egyenlítést. 1—1. 75. perc: Dusnoki elfutása után egy remek beadásból Farkas be­állította a végeredményt. 2—1. A második félidőben feljavult kiskőrösiek lelkes játékukkal rá­szolgáltak a győzelemre. Sárga lap: 42. perc: Majoros, 69. perc Horváth (Szöv. SE). Jók: Bakos, Farkas, illetve Horváth, Dongó. Ifjúságiak: Kiskőrös—Kkfh. Szöv. SE: 1—1 (1—0). Góllövők: Farkas, illetve Szabó. Jók: Farkas, Vidéki. Blácsi Sándor Tiszakécske—Kiskunhalas 7—0 (2—0) Tiszakécske, 900 néző, vezette: Karácsonyi (Kávai, Czenczik). Tiszakécske: Szélesi — (Farkas), Terjéki, Kurucsai, Kecskés, Sán- tha. Varga, Oskolás, Katona, (Tóth) Kisjuhász dr., Bus, Mari. Edző: Bánhidi József. Kiskunhalas: Szabó M. — Kő­rös, Halász, Szabó L., Lévai (Bog­dán), Kiss R., Udvari, Mészáros, Juhász, Szőke (Vörös), Tóth L. Edző: Virágh István. 20. perc: A kiskunhalasi kapu­tól 16 méterre szabadrúgáshoz ju­tott a hazai csapat. Kisjuhász dr. cselesen átlépte a labdát, és az el­mozduló sorfal fölött Bus a jobb felső sarokba csavarta. 1—0. 25. perc: Bus a bal oldalon szök­tette Marit, aki éles szögből lőtt a kapuba. 2—0. 44. perc: Bus beadását Mari egyből kapura lőtte, a labda már túljutott a kiskunhalasi kapuson, és a menteni igyekvő Halász lá­báról a jobb felső sarokba került. 3—0. (öngól.) 50. perc: A lestaktikát erőltető vendég védők között Sántha ki­ugrott és nagy vágta után lőtt a halasi kapuba. 4—0. 55. perc: Szabó L. reklamálásért sárga lapos figyelmeztetést kapott. 80. perc: Oskolás remekül adott be, és a jókor érkező Kisjuhász dr. látványos fejessel szerezte meg a csapat ötödik gólját. 5—0. 85. perc: A kiskunhalasi védők már a félpályán túl néhány mé­terrel lesre akarták állítani a tá­madókat, de a hátulról induló Os­kolás lefutotta őket és biztosan lőtt a kapu közepébe. 6—0. 87. perc: Labdahordozásért 14 méterről közvetett szabadrúgás­hoz jutott a hazai csapat. Kuru­csai hátrasarkalta a labdát Var­gának, aki azt védhetetlenül küld­te a jobb sarokba. 7—0. 88. perc: Udvari megsértette a játékvezetőt, ezért a kiállítás sor­sára jutott. A hazai csapat a 7—0 ellenére is csak helyzeteinek töredékét(l) értékesítette. Jók: Sántha, Varga, Kisjuhász dr., Bus, illetve Szabó M. Ifjúságiak: Tiszakécske—Kis­kunhalas 2—0. Vezette: Kávai. Góllövők:' Fekecs, Ezsiás. Jók: Horváth, Tóth II., illetve Jóljárt, Rácz. Zsuffa Lajos Honvéd Mezőfi SE— Honvéd Radnóti SE 1—1 (1—0) Kecskemét, 200 néző, vezette: Francziskovics, (Sárközi, Kazin- czi). H. Mezőfi SE: Czvianó — Pong- rácz, Rózsa, Domonics, Kormos, Szemző, Radics (Ónodi), Szívós, Egyed, Magyar, Boldizs. Edző: Krivy Ottó. H. Radnóti SE: Pásztor — Ke- mecsei, Kiss, Török, Bódi. Kara- kas, Baróczi, (Krokh), Gergely, Thurzó, Pallagi, Csovcsics. Edző: Veres István. 6. perc: Radics jó labdával in­dította Boldizst, aki laposan a hosszú sarokba lőtt. 1—0. 82. perc: Szöglet után Gergely ragyogó fejessel küldte a jobb fel­ső sarokba a labdát. 1—1. Az eredmény igazságosnak mondható. Jók: Rózsa, Boldizs,. Czvianó, illetve Pallagi, Bódi, Csovcsics. - > K. F. Sükösd—Izsák 3—2 (1—1) Izsák, 300 néző, vezette: Bajnó- czi (Téli, Horváth). Sükösd: Szente — Boda, Jagi- cza, Faddi, Reich, Takács, Lógó, Sudár, Kovács, Marusa, Bajzi (Szabó). Edző: Varga Imre. Izsák: Antal — Németh, Bog- - dány, Jakus, Bőthi, Nagy, Földe- si, (Bornemissza), Losonczi, Haj­nal, (Horváth), Trecskó, Szélpál. Edző: Szász Sándor. Góllövők: Sudár 2, Marusa, il­letve Losonczi 2. Jók: Szente, Marusa, Sudár, il­letve Losonczi, Bőthi, Bogdány. Ifjúságiak: Izsák—Sükösd 3—1 (2—1). Góllövők: Tóth 2, Hajdú, illetve Lógó. Jók: Tóth, Csizma­dia, illetve Csomba. Bognár Balázs Miske—Kalocsa 2—2 (1—0) Miske, 1200 néző, vezette: Far­kas (Szikszai. Lavati). Miske: Domokos — Wettstein,. (Pákolicz), Illés, Dobai, Hayer- bacher. Czár, Nagy, Bedzsula, Pet- recz, Horváth, Kákonyi. Edző: Gacs Tibor. Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi, Kerek, Illés, Nemes (Tóth R.), Szabó, Mohácsi, Szabó J., Sza- lóky. (Kákonyi), Illés J. Edző: Farkas András. 8. perc: Wettstein kézzel ért a labdához, és a megítélt büntetőt Mohácsi másodszorra lőtte a há­lóba. 1—0. 50. perc: Petrecz a hálóba tar­tó labdáját Kapitány kézzel ütöt­te ki. A megítélt büntetőt Bedzsu­la elhibázta. 55. perc: Illés a védelem mellett elfutott és a hálóba lőtte a labdát 1—1. 60. perc: Petrecz megszerezte a vezetést. 1—2. 80. perc: Tóth egyenlített sza­badrúgásból. 2—2. A hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Jók: Illés, Kákonyi. Hayerbacher, illetve Niezner, Sza­bó, Tóth. Ifjúságiak: Kalocsa—Miske 3—í. Kiss János A megyei labdarúgó-bajnokság állása MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 9.15: Tévétorna (ism.) (Színes) 9.20: Óvodások filmműsora. A csodálatos kert. Szovjet rajzfilm (ism.) 9.40: idesttss! Ajánlóműsor gye­rekeknek (ism.) 10.05: Iskolatévé. Földrajz (ált. Isk. 5. oszt.) Kiskunság 10.30: Magyar nyelv (ált. isk. 2. oszt.) Szórakaténusz. (Szí­nes). Látod-e, hallod-e? 15.25: Iskolatévé (Ism.) Magyar nyelv. (Színes) 15.40: Földrajz (ism.) 10.25: Hírek 16.30: Magyar rövidfilmek a kép­ernyőn. 1. Nyitány. (Szí­nes). 2. A Pilisi Parkerdő. (Színes). 3. Borsos Miklós. 17.05: Tévébörze 17.15: A hazudós. Fejes Endre novellájának tévéváltoza­ta (ism.) 17.35: Reklám 20.15: Kárpáthy Gyula: Sakk, 17.40: BNV '80. Ősz. V I. rész. Kempelen úr. Tévéjáték. 17.55: Hogyan tanuljunk a Min- (Színes). I—II—III. rész denki Iskolájában? (Színes) Közben: 18.30: Reklám 18.35: Kísérleti riporter A Horizont Szerkesztőség műsora. (Színes) 19.00: Reklám 19.10: Tévétorna. (Színes) 19.15: Esti mese 19.30: Tv-hlradó. (Színes) 20.00: Will Shakespeare. Angol tévéfilmsorozat. (Színes) VI/5. rész: „A lázadást úgy útközben talál­tam ...” 20.50: „Gyönyörű átok (11 raj­tam ..." A szegedi kör­zeti stúdió műsora. (Szí­nes) Kb.: 21.25: Jó szórakozást! Hangosan gondolkodtunk Veszprém­ben. (Színes) 22.05: Tv-hiradó 3. (Szines) 2. MŰSOR: 20.00: BNV '80.* Ősz. V/l. rész (ism.) (Szines) 21.00: Tv-hlradó 2. (Szines). KOSSUTH 8.27: Többszemközt a Kossuth Klubban 8.57: Barokk kamarazene 9.44: Gyermekeknek. Hegyen­völgyön lakodalom. Pet- rolay Margit meséje ze­nével 10.05: MR 10—14 10.35: Romantikus operákból 11.39: Széchenyi István napló-' jából. V. rész: 1830—1832 12.35: Törvénykönyv 12.50: A zeneirodalom remek­műveiből 13.44: Szines népi muzsika 14.42: Arcképek a német iroda­lomból 15.10: Grieg: Peer Gynt — I. szvit 15.28: NyUnikék 16.05: Világhírű művészek ope­rettfelvételeiből 16.30: Brahms: C-dúr trió 17.07: Mozgásterek 17.32: Young: Eper és vér — Lenn a folyónál (Neil Young) 17.45: A Szabó család 19.15: Hangszerszólók 19.35: Az új magyar zene hó­napig. Kapcsoljuk a Zene- akadémia nagytermét. A Közben: Kb.: 20.20: A szépítő öregség. Magyar költők versei Kb.: 21.20: Meditáció Kb.: 21.30: Verbunkos és csárdás­muzsika 22.20: Amerikai hétköznapok. I. rész 22.30: A Rádió lemezalbuma 0.10: Operettdalok. PETŐFI 8.05: Kecskés Sándor tárogatón játszik 8.20: Tíz perc külpolitika 8.33: Társalgó 10.33: Zenedélelőtt 12.25: Látószög. Ifjúsági jegyzet 12.33: Melódiakoktél 13.33: Éneklő Ifjúság 11.00: Kettőtől hatig ... 18.00: Tip-top parádé 18.33: Moszkvából érkezett 19.03: A hanglemezbolt könnyű­zenei újdonságai 19.20: Uracsok, arszlánnők. Isz- lal Zoltán jegyzete Nagy Ignác reformkori képeiről 19.30: Csak fiataloknak! 20.33: Vidám könyvespolc 21.00: Gasparone. Részletek Millöcker operettjéből 21.57: Örökzöld dallamok 23.15: Nóták. 3. MŰSOR 9.00: Iskolarádió 9.30: Bemutatjuk új kórusleme- zűnket 9.55: Olasz operakettősök 10.22: A popzene hires szerző­párjai 11.05: Gálvölgyi Jánosnak hívják. Foglalkozása: színművész 11.35: Mahler: Dal a Földről — szimfónia 12.41: Magyar Irodalmi Arckép- csarnok 13.07: Operakórusok 13.35: A Debreceni Dzsessznapok felvételeiből 14.00: Délibáb Debrecenben 14.14: Bécsi klasszikus kamara­zene 15.43: Labirintus 15.58: Zenekari muzsika 17.30: Harminc perc alatt a Föld körűi 18.00: Ml újság a magyarországi operaszinpadokon 19.05: Iskolarádió 19.35: Népdalok a Dunántúlról 20.00: Fürtös köles bókol a szél­ben. Részletek a Si King- ből, az ó-kinai Dalos- könyvből 20.15: Operaáriák. Marija Biesku énekel 20.36: Töltsön egy órát kedven­ceivel 21.36: A háborúnak vége. Dobozy Imrével beszélget Kabdebó Lóránt 22.05: Az új magyar zene hónapja 1. Bajai SK 9 6 2 1 19— 7 14 2. H. Kun B. SE 9 5 2 2 27—11 12 3. Kecskeméti TE 9 4 4 1 21— 7 12 4. Tiszakécske 9 4 4 1 17— 7 12 5. Lajosmizse 9 3 5 1 18—11 11 6. H. Mezőfi SE 9 4 2 3 14—ló 10 7. Kkfh. Szöv. SE 9 3 4 2 13—12 10 8. Kalocsa 9 3 4 2 13—14 10 9. Soltvadkert 9 3 3 3 13—12 9 10. Harta 9 3 3 3 12—11 9 11. Jánoshalma 9 3 3 3 10—15 9 12. Kkhalas 9 3 3 3 7—17 9 13. Izsák 9 2 3 4 11—14 7 14. Miske 9 3 1 5 9—12 7 15. Sükösd 9 3 1 5 9—16 7 16. Kiskőrös 9 2 2 5 10—23 6 17. Fájsz 9 2 1 6 6—14 5 18. H. Radn. SE 9 — 3 6 7—23 3 A megyei ifiúságl bajnokság 1. Jánoshalma állása 9 7 1 1 36—10 13 2. Kalocsai SE 9 6 1 2 26—12 13 3. Bajai SK 8 6 — 2 28— 6 12 4. Tiszakécske 8 5 1 2 26—17 11 5. Kkfh. Szöv. SE 8 4 2 2 21—13 10 6. KTE 8 4 1 3 20— 9 9 7. Lajosmizse 8 4 1 3 20— 8 9 8. H. Kun BSE 8 3 3 2 18—15 9 9. Soltvadkert 8 4 1 3 18—19 9 10. Kiskőrös 8 3 1 4 13—14 7 11. Kiskunhalas 8 3 1 4 15—17 7 12. Izsák 8 1 3 4 6—11 3 13. Sükösd 8 2 — 6 17—22 4 14. Falsz 8 2 — fi 8—37 4 15. Miske 7 1 1 fi 10—39 3 16. Harta 7 — 1 6 10—33 l «X A