Petőfi Népe, 1980. augusztus (35. évfolyam, 179-204. szám)

1980-08-19 / 194. szám

1980. augüsátas 19. • PETŐFI N: . SPORT* SPORT .SPORT ÖKÖLVÍVÁS MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG A Baja nyerte a forduló rangadóját Hét sárga lap az egyetlen gól nélküli mérkőzésen A Honvéd Kun Béla SE nyerte a Petőfi Népe Kupát SB Az előzetes várakozás csak részben igazolódott be. A hagyo­mányos Petőfi Népe Kupa III— IV. osztályú és ifjúsági ökölvívó­versenyre 17 egyesület 96 ökölví­vója nevezett. Mire a mérlege­lésre került sor, már 19 egyesület jelentkezett, de a tényleges in­dulólétszám csökkent, mégpedig elsősorban az if júsági korcsoport­ban. — Sajnos sok edző taktikázik — magyarázta a fiatalok távol- maradását Balzsai Károly, a KSC ökölvívó-szakosztályának vezető edzője. — Vagy inkább talán titkolóznak. Kecskeméten kerül sor a területi ifjúsági baj­nokságra, s néhány edző eljött megfigyelni az ellenfeleket, de a saját versenyzőit otthon hagyta. Végül a két osztályban 56 fel­nőtt és 32 ifjúsági versenyző .mér­legelt be, s így a nézők sem csa­lódtak. Az első két napon 30—30, a vasárnapi döntőben 15 pár mér­kőzését láthatták, s akadt néhány igen kemény csata, bár a ver­seny színvonala ezzel együtt nem volt túlságosan magas. A legtöbb ökölvívót a Honvéd Kun Béla SE indította, s mivel versenyzői jól helyt is álltak, a félegyháziak fö­lényesen nyerték a pontversenyt, s igazolták azokat a híreket, amit az utóbbi hetekben a bevonulások utáni erősödésről már hallottunk. Az .ifjúsági korcsoportban sajnos akadt két olyan súlycsoport is. »hol csaik 1—1 nevező akadt, s több súlycsoportban pedig mind­járt döntőre is sor került, mert ketten jelentkeztek. A kiírá# ér­teiméiben a 3—4 fős súlycsopor­tokban körmérkőzés formájában dőlt el a helyezések sorsa. A leg­népesebb végül a felnőtt kisvál- tósúly lett, ahol 15 ökölvívó mér­legelt, s a 'küzdelem így két cso- pontban folyt. IFJÚSÁGIAK: Papírsúly (1 induló): 1. Klárik János .(Hatvani MÁV Kinizsi). Légsúly (2 induló) 1. Kincses György (KAC-MEDOSZ), 2. Do­rogi (Paks). Harmatsúly (4 induló) 1. Bene János (Szolnoki 605. sz. DSK), 2. Herbsz Z. (Paks) 3. Tassi (STC) és Algács (Csepel). Pehelysúly (3 induló) 1. Kana­las József (Váci Vasas Izzó) 2. Rácz (H. Kun B. SE) 3. Kovács J. (KSC). Könnyűsúly (4 induló) 1. Nagy J. (Váci Vasas Izzó) 2. Bán (KSC) 3. Kovács K. (STC) és Piszmán (H. Kun B. SE). Kisváltósúly (2 induló) 1. Orbán András (KSC) 2. Tóth A. (KSC- MEDOSZ). Váltósúly (5 induló) 1. Erőss Já­nos (Bonyhádi Spartacus), 2. Kiss I. (Esztergomi 317. sz. DSK) 3. Jusztin (KSC) és Herbszt J. (Cse­pel). Nagyváltósúly (1 induló) 1. Gál Gáspár (KSC). Középsúly (7 induló) 1. Szegedi Gábor (KSC) 2. Freidlik (Bajai SK) 3. Kozák (Bajai SK) és Czir- ják (Csepel SC). Félnehézsúly (2 induló) 1. Oláh Gyula (STC) 2. Cseh (Szolnoki 605. sz. DSK). Nehézsúly (1 induló) 1. Jáger István (KAC-MEDOSZ). Ifjúsági pontversenyben: 1. Kecskeméti SC 20 pont, 2. KAC- MEDOSZ 13, 3. Váci Vasas Izzó 10 pont. FELNŐTTEK: Papírsúly (2 induló) 1. Szalon- tai Péter (KSC) 2. Mohácsi TE). Légsúly (3 induló) 1. Borsodi József (H. Kun B. SE), 2. Papp (Óbuda TSZ SK) 3. Gáspár (STC). Harmatsúly (2 induló) 1. Kiss Ferenc (H. Kun B. SE), 2. Var­ga (Debreceni VMTE). Pehelysúly (5 induló) 1. Kalmár László (Debreceni VMTE) 2. Raj- czi (Kaposvári Dózsa) 3. Pomgó (H. Kun B. SE) és Szujó (Paks). Könnyüsúly (3 induló) 1. Rácz Péter (Debreceni VMTE) 2. Breják (Kaposvári Dózsa) 3. Fehér Cse- (Kaposvári Dózsa) 3. Fehér (Cse­pel SC). Kisváltósúly A csoport (8 indu­ló) 1. Hűlik József (H. Kun B. SE) 2. Szemán (Debreceni VMTE) 3. Horváth (Törekvés) és Kocsis (KAC-MEDOSZ). Kisváltósúly B csoport (7 indu­ló) 1. Gajár György (Óbuda TSZ SK) 2. Takács (H. Kun B. SE) 3. Kelemen (Komlói Bányász) és Ka- tona (Debreceni VMTE). Váltósúly (9 induló) 1. Reidli Zoltán) H. Kun B. SE) 2. Csető (H. Kun B. SE) 3. Kovács Z. (Hatvani MÁV Kinizsi) és Frei (Paks). Nagyváltósúly (7 induló) 1. Szi­lágyi Attila (Debreceni VMTE), 2. Bajtai (H. Kun B. SE) 3. Ni­kola (Törek vés) és' Von a (Csepel)'. Középsúly (4 induló) 1. Sánta Ernő (H. Kun B. SE) 2. Harmat (Bajai SK) 3. Vékony (DELEP) és Bestlits (Törekvés). Félnehézsúly (2 induló) 1. Pa­tai János (Komlói Bányász) 2. 2. Szabó (H. Kun B. SE). Nehézsúly (3 induló) 1. Katona János (Óbuda TSZ SK) 2. Varga J. (STC) 3. Kalányos (Komlói Bá­nyász). Az összesített pontverseny vég­eredménye: 1. Honvéd Kun Béla SE 42 pont, 2. Kecskeméti SC 25 pont, 3. Debreceni VMTE 22 pont. A legtechnikásabb versenyzők kiülöndíját az ifjúságiaknál Kana­las József (Váci Vasas Izzó), a felnőtteknél Reidli Zoltán (Hon­véd Kun Béla SE) kapta. A leg­eredményesebb edző díját Borbély Sándor (Honvéd Kun Béla SE) vette át. Sz. Z. • Sánta, a H. Kun Béla SE versenyzője boldogan veszi át a győztesnek járó emléktárgyat Tőrök Lászlótól, a MÖSZ megbízottjától. 9 Dr Hont! Géza, a megyei ökölvívó szövetség el­nöke átadja a Petőfi Népe Kupát Csatlós Imrének, a Honvéd Kun Béla SE képviselőjének. (Banczik István felvételei) Bajai SK—Jánoshalma 2—1 (2—1) Baja, 2000 néző, vezette: Köböl. BSK: Giliára — Pintér, Petrese- viics, Priikidánovics, Takács, Ra­dies, Harsányi, Szabó T. (Németh), Pesti, Sárközi (Decsi), Szabó G. Edző: Rónai Sándor. Jánoshalma: Balogh — Faddi, Maráczi, Uilbán, Bényi, Laki, Tá- pai, Liliom, Bátyai, Gieslnger, Jó- zsa (Szuhanek). Edző: Zag József. 7. perc: Laki szögletét Gilián elvétette, s a berobbanó Bátyai közelről a hálóba fejelte a lab­dát. 1——0. 32. perc: Prikidánovics kapu elé ívelt szabadrúgását Szabó G. 15 miéterről a hal alsó sarokba lőtte. I—1. 40. perc: Sárközi elfutott a vé­dők mellett, már csak Maráozival állt szemiben, aki a 16-oson belül lerántotta. A megítélt 11-est Ra­dies értékesítette. 2—1. 81. perc: Sárközi lefutotta vé­dőjét, de a menteni akaró Bátyai a 16-os előtt csúnyán eílrúgta. A játékvezető ezért kiállította. Sár­ga lapot kapott még Urbán, illet­ve Prikidánovics. A helyenként nagy iramú mér­kőzésen a BSK a találkozó nagy részében fölényben játszott, és több gólhelyzetet hagyott ki. Jók: Pintér, Prikidánovics, Pesti, Sár­közi, illetve Balogh, Tápai, Gei- singer. Ifjúságiak: Baljai SK—Jánoshal­ma 3—1 (1—0). Csányi László Kalocsai SE—Soltvadkerti TE 2—2 (2—1) Soltvadkert, ötszáz néző, vezet­te: Kávai. Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi, Szabó, Illés, Jenei, Szabó J., Mohácsi, Tóth (Kalmár), Sza- loki, Kovács (Bencsics). Edző: Farkas András. S. TE: Mayer — Viszkok, Eiter, Léhr, Galántai, Magyar, Oláh, Frittmann (Eifert), Szabó, Bokács, Kovács (Karasz). Edző: Fábián Dezső. 4. perc: Magyar szabadrúgásból szerzett vezetést. 0—1. 42. perc: Mohácsi egyenlített. 1—1. 40. perc: Szalóki szerzett veze­tést a Kalocsai SE-nék. 2—I. 63. perc: Kárász egyenlített és ezzel értékes pontot tudott otthon tartani a Soltvadkert. 2—2. Óriási küzdelem, ideges hangú­iéit jellemezte a mérkőzést. Jók: Illés, Szalóki, illetve Galántai, Kárász. Ifjúságiak: Soltvadkert—Kalo­csa 6—3 (3—2). Góllövők: Szűcs 5, Biibók, illetve Vén, Nánási, Ká- konyi. András István Kecskeméti TE—Kkfh. Szövetkezeti SE 3—3 (1—1) Kecskemét, 1000 néző, vezette: Nagy Czirok. KTE: Kerpits — Szabó, Komá­romi, Nagyhegyesi, Érsek, Seres, Tánczos (Tóth), Hájer, Horváth, Porhanda, Morvái (Leskó). Edző: Vereb István. Kkfh. Szöv. SE: Endre — Zs. Juhász, Vidéki, Horváth, Kókai, Majoros, Szabó, Jókai, Dongó, Kurucz, Iványi. Edző: Klincsók Pál. 32. perc: Horváth szélről kapu elé lőitt labdáját Hájer élesen a jobb alsó sarokba fejelte. 1—0. 44. perc: Komáromi fején meg­csúszott a labda, s Szabó elé pat­tant, aki kicselezte a kapust és a hálóba lőtt. I—1. 65. perc: a KTE védelme fel­lazult, ezt Kókai kihasználta, el­futott a labdával és megszerezte a vezetését, 1—2. 81. perc: a félegyházi kapu előtt Tóth elesett. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Porhanda érté­kesítette. 2—2. 83. perc: a leállt kecskeméti védelem mellett Horváth zavar­talanul fejelhetett a hálóba. 2—3. 84. perc: Kókai nagy igyekeze­tében a saját kapujába fejelte a labdát. 3—3. öngól. A mérkőzés úgy kezdődött, hogy gólokkal -nyer a kecskeméti csa­pat. Szünet után azonban a szö­vetkezeti együttes feladta védeke­ző taktikáját, s ennek köszönheti pontszerzését. Jók: Hájer, Nagy­hegyesi, illetve Endre, Horváth. Ifjúságiak: Kkifih. Szövetkezeti SE—Kecskeméti TE 2—<1 (2—0). Góllövők: Szabó J., Szabó I., il­letve Lukács. Jók: Szabó J., Ba­logh, Illés, iilletve Diós, Kovács. Kristóf Tibor Honvéd Kun Béla SE—Honvéd Radnóti SE 7—1 (4—1) Kiskunfélegyháza, 500 néző, vezette: Papp J. H. Kun Béla SE: Osztopáni — Fronebl, Fődeák, Koczka, Pável- kó, Somogyi, Széli (Száz), Evanics, Agócs, Szenthy, Janicsák. Edző: Kurucz István. H. Radnóti SE: Pásztor — Tóth, Török, Kemenczi, Bódi, Vajda (Frölich), Gergely, Csóvcsics, Sebő (Baróczi), Mari, Thurzó. Edző: Veres István. 3. perc: a 16-os vonalánál Fő­deák és Pávelkó kísérletezett a labda elrúgásával, Csóvcsics azon­ban megszerezte köztük, és a há­lába lőtte a vendégcsapat vezető gólját. 0—1. 10. perc: Janicsák a 16-os sar­káról nagy lövésit küldött a ka­pura, A labda a kapufáról vágó­dott a hálóba. 1—1. 22. perc: Agócs—Pávelkó össz- jáfék után Pávelkó szerzett veze­tést a Kun Béla SE-nek. 2—I. 28. perc: a kapu előterében Pásztor kezéből kipattant a labda, és Janicsák közelről a hálóba to­vábbította. 3—1. 44. perc: Somogyi egyéni játék után a 16-os sarkáról nagy gólt lőtt a felső sarokba. 4—1. 57. perc: Szenthy átadása után Pávelkó szép cselekkel játszotta át a védelmet, majd a kimozduló kapus mellett megszerezte csapa­ta ötödik gólját. 80. perc: Pávelkó kicselezte a Radnóti SE védelmét, és a kifutó kapus mellett a hálóba ívelte a labdát. 6—<1. 87. perc: Somogyi középen in­dította Agócsot, aki megindult a labdával a kapu felé, és 14 mé­terről nagy gólt lőtt a bal felső sarokba. 7—1. A mindvégig sportszerű mérkő­zésen a nagy lelkesedéssel játszó félegylházi csapat ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. Jók: Pávelkó (a mezőny legjobbja), Evanics, Janicsák, Agócs, illetve Csóvcsics, Thurzó, Tóth. Farkas Tibor Honvéd Mezőfi SE—Kiskörös 5—2 (2—0) Kiskőrös, 500 néző, vezette: Zsiigó. Kiskörös: Szalontai -j- Kiss II., Hajnák, Petróczi. Bakos, Podobni, Dús maki (Fábián), Kiss I., Tóth, Abar, Beregszászi (Ba Gy.). Edző: Neskó István. H. Mezőfi SE: Tasnádi — Pong- rácz, Rózsa, Szívós, Egyed, Kor­mos, Illés, Magyar, Ónodi (Ra­dies), Kovács, Boldis. Edző: Krivy Ottó. 4. perc: Boldis kicselezte a vé­dőket, majd a kifutó kapus mel­lett a hálóba gurította a labdát. 1—0. 25. perc: Petróczi hibájából Ónodi növelte az előnyt. 2—0. 36. perc: Petróczit utánrúgásért a játékvezető kiállította. 46. perc: Egyed 40 méteres lab­davezetés után, a kiskőrösi védők kíséretében megszerezte a csapata 3. gólját. 47. perc: a Bakos buktatásáért megítélt tizenegyest Tóth értéke­sítette. 3—1. 53. perc: Bakos átadásával Kiss I. futott el és szépített. 3—2. 77. perc: Kovács nagy leshely­zetből rúgott gólt. 4—2. 90. perc: Kovács állította be a végeredményt. 5—2. A Dusraoiki sérülése miatt meg­gyengült kiskőrösi védelem nem bírt a Mezőfi SE csatáraival. Jók: Egyed, Boldis, Kovács, illetve Szalontai, Kiss I. Biácsi Sándor Fájsz—Sükösd 1—0 (0—0) Fájsz, 500 néző, vezette: Hor­váth. Fájsz: Fa tér — Kupusz, Pole- reczki, Csaploviics, Kovács, Posz- tobányi, Vajda, Horváth (Patai), Csupor (Kovács II.), Kazal, Zsá- kai. Edző: Francia László. Sükösd: Szente — Bada, Jagi- cza, Faddi, Szalai, Lakner, Lógó, Sugár, Táncsics, Marusa (Kovács), Szetz. Edző: Varga Imre. 54. perc: a csereként beállt Pa­tai kapáslövésével szemben tehe­tetlennek bizonyult a sükösdi ka­pus. 1—0. Az első félidőben a hazai csa­patnak volt több gólhelyzete, de a jól védő sükösdi kapussal nem bírtak a fajszi csatárok. Jók: Ko­vács I., Csaplovics, Zsákaí, illetve Szente, Szabó. Ifjúságiak: Fájsz—Sükösd 2—0 (0—0). Gól lövő: Jánosi 2. Hegedűs Sándor Harta—Izsák 3—1 (1—0) Harta, 1100 néző, vezette: Far­kas. Harta: Hosztafi — Nagy, Baján, Kiss, Frei, Garamvölgyi, T. Sza­bó, Kocsis (Horváth), Soós, Kö­ves i, Fazekas. Edző: Kocsis Ká­roly.' Izsák: Antal — Németh, Bogdán (Treskó), Jakus, Bőthi, Nagy, Tóth, Losonczi, Bornemissza, Hajnal (Molnár), Szél PáL Edző: Szász István. 11. perc: Nagy J. hatalmas sza­bad rúgásgöljával vezetéshez ju­tott a Harta. 1—0. 43. perc: Kövesi megszerezte a labdát, s már csak a kapussal állt szemben, amikor fellökték. A 11- est Fazekas a kapu mellé rúgta. 65. perc: Kocsis beadását Soós védhetetlenül lőtte a hálóba. 2—0. 76. perc: Soós szögletét P. Sza­bó fejjel csúsztatta a kapuiba. 3—0. 85. perc: a biztos vezetés bir­tokában könnyelműsködtek a har- taiak, ezt Szél Pál kihasználta. 3—1. Nagyiramú, küzdelmes mérkő­zésen nyert a hartai csapat. Jók: Nagy, Soós, Baján, illetve Antal, Bőthi, Szél Pál. Á mérkőzésen Frei, illetve Bornemissza kapott sárga lapot. Ifjúságiak: Harta—Izsák 1—1 (0—0). Gl.: Kovács, ill. Tóth. Szekeres János Lajosmizse—Kiskunhalas 0—0 Lajosmizse, 2500 néző, vezette: Szeles. Lajosmizse: Kriptó — Kovács, Ábel, Kucsera (Nagy), Bende, Kállai, Lukács, Vajda, . Márkli (Molnár), Tóth, Sima. Edző: Ge- rőházi Tihamér. Kiskunhalas: Szabó M. — Kö­rösi, Dobra, Szabó L., Nagy, Kiss, Udvari, Mészáros, Ficsor (Szőke I.), Szőke S., Tóth. Edző: Virág István. Szikrázóan kemény, küzdelmes mérkőzésen mindkét oldalon a gólhelyzetek egész sora maradt ki­használatlanul. A 27. pereiben a Lajosmizse, a 85-ben a Kiskun­halas hagyott ki tizenegyest. A Kiskunhalasból 5, a Lajosmizsé- ből 2 játékos kapott sárga lapos figyelmeztetést. Jók: Kriipkó, Kál­lai, illetve Szabó M., Szabó L., Mészáros. Ifjúságiak: Lajosmizse—Kis­kunhalas 6—0 (2—0). Góllövők: Bódis 2, Lukács, Kiss Gy., Kiss Z„ Sántha. Jók: Rübos, Hetik, Kiss Gy., Bódis. Tiszakécske—Miske 1—0 (0—0) Miske, 800 néző, vezette: őrző. Tiszakécske: Szélesi — Terjéki, Kurucsai (Tóth), Kecskés, Sánta, Varga, Oskolás, Katona (Bállá), Kisjuhász dr., Buús, Bari. Edző: Bánhidi József. Miske: Domokos — Baranyi, Illés, Dohai, Hayer.bacher, Czár, Horváth, Bedzsiüa, Petrecz, Dézsi, Kákonyi (Nagy). Edző: Gacs Ti­bor. 80. perc: Kisjuhász dr. bukta­tásáért szabadrúgáshoz jutott a miskei csapat. Bállá átemelte a labdát a sorfal felett, s a berob­banó Mari 5 méterről a kapuiba fejelte a labdát. 1—0. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen mindkét csapat sok gólhely­zetet hagyott kihasználatlanul. Jók: Teijjéki, Kecskés, Mari, illet­ve Illés, Bedzsula. Ifjúságiak: Tiszakécske—Miske 10—3 (5—0). Kiss János A MEGYEI LABDAROGO-BAJNOKSAG Állasa 1. Bajai SK 3 3 — — 7—3 6 2. H. Kun B. 3 2 1 — 12—4 5 3. H. Mezőfi 3 2 — 1 7—3 4 4. KTE 3 1 2 — 7—4 4 5. Lajosmizse 3 1 2 — 6—3 4 6. Harta 3 2 — 1 5—4 4 7. Tiszakécske 3 1 2 — 3—2 4 8. Soltvadkert 3 1 1 1 5—4 3 9. Kalocsai SE 3 1 1 1 4—4 3 10. Kkfh. Szöv. 3 1 1 1 7—8 3 11. KAC-MEDOSZ 3 1 1 1 4—5 3 12. Jánoshalma 3 1 — 2 2—3 2 13. Izsák 3 1 — 2 4—6 2 14. Fájsz 3 1 — 2 2—4 2 15'. Kiskőrös 3 1 © 2 5—8 2 16. Miske 3 1 — 2 1—4 2 17. Sükösd 3 — 1 2 2—5 1 18. H. Radnóti 3 — — 3 3—12w — A Bajnokcsapatok Európa Kupájáért EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Bp. Honvéd—La Valletta 8—0 (4—0) Bp. Népstadion, 1500 néző. Ve­zette: Ramiz (albán). Bp. Honvéd: Gujdár — Paró- czai, Kocsis, Garaba, Varga — Gyiimesi, Nagy (Lukács a szünet­ben) — Bodonyk Esterházy, Daj­ka, Kúti. Edző: Tidhy Lajos. A szervezés „csodája” miatt csaknem üres volt a Népstadion lelátója,' amikor elkezdődött a BEK-mérkőzés. A Honvéd nagy lendülettel játszott, s már a 2. percben Bodonyi révén gólt ért el. 1—0. A 4. pereiben Garaba nö- vélte az eredményt. 2—0. A 26. pereiben Esterházy, a 43. percben szöglet után Kocsis növelte az eredményt. 4—0. A szünet után is tovább folyt a gólgyártás. Az 53., és 54. percben Dajka .talált a hálóba. 6—0. A 86. percben 11-es­ből Varga, majd a 90. percben Kúti szöglete után ismét Varga volt eredményes. 8—0, A gyenge ellenfél ellen inkább „edzőmérkőzést” játszott a Hon­véd. A La Vallette csapatálban a nyolc gól ellenére a kapus volt az egyik legjobb játékos. MTK-VM—Csepel 1—1 0—0) Csepel, 3000 néző. Vezette: Nagy M. GL: Török 11-esből, illetve Tuli­pán. Videoton—Kaposvári Rákóczi 4—1 (2—1) Kaposvár, 14 000 néző. Vezette: Tompa. Gl.: Tiber 2, Szabó, Burcsa, il­letve Fábián. Nyíregyháza—Pécsi MSC 0—0 Nyíregyháza, 16 000 néző. Vezet­te: Kuti. Hiába támadott az újonc hazai együttes, a csatársorban nem volt kellő átütőerő. Békéscsaba—Ű. Dózsa 1—1 (0—0) Békéscsaba, 12 000 néző. Vezette: Tátrai.' Gl.: Csepregi 11-esből, illetve Tóth A. 11-esből. A hazaiak büntetőből szereztek vezetést, majd Tátrai játékveze­tő jóvoltából a mérkőzés utolsó percében ugyancsak büntetőből egyenlített a Dózsa. Rába ETO—Tatabánya 2—0 (0—0) Győr, 5000 néző, Vezette: Büki. Gl.: Fűzi, Szabó O. Debrecen—ZTE 3—1 (I—1) Debrecen, 10 000 néző. Vezette: Mohácsi. Gl.: Szíjártó, Garamvölgyi, Kere­kes, illetve Szentesi Ferencváros—DVTK 2—1 (I—1) Üllői út, 20 000 néző. Vezette: Szá- vó. GL: Nyilasi, Murai, illetve Boros­tyán. Vasas—Dunaújvárosi Kohász 4—2 (1—1) Bp. Fáy utca, 4000 néző. Vezet­te: Lauber. Gl.: Rixer, Izsó, Zombori, Kiss, illetve Weimper, Segesvári. Az NB I. állása 1. FTC 3 2 1 — 11—2 5 2. Vasas 3 2 1 — 9—5 5 3. Debrecen 3 2 — 1 7—5 4 4. Békéscsaba 3 1 2 — 6—4 4 5. Kaposvár 3 2 — 1 7—7 4 6. Videoton 3 2 — 1 6—6 4 7. Csepel 3 1 1 1 6—4 3 8. Bp. Honvéd 2 1 1 — 4—2 3 9. Rába ETO 3 1 1 1 4—3 3 10. Nyíregyháza 3 1-1 1 3—2 3 11. Ü. Dózsa 3 1 1 1 5—5 3 12. PMSC 3 1 1 1 3—3 3 13. MTK-VM 3 — 2 1 4—6 2 14. Tatabánya 3 — 2 1 2—4 2 15. Dunaújváros 3 1 — 2 4—13 2 16. Volán SC 2 — 1 1 1—2 1 17. DVTK 3 — — 3 3—8 — A Volán SC—Bp. Honvéd mérkőzés későbbi időpontban kerül lejátszásra. • Nagy küzdelem. parázs verekedés a Sánta— Harmat mérkőzésen. • A mérkőzés forduló­pontja: a vezetőbíró rászámol a bajai öklözőre.