Petőfi Népe, 1980. augusztus (35. évfolyam, 179-204. szám)

1980-08-12 / 188. szám

1980. augusztus* 12. • PETŐFI NÉPF SPORT - SPORT - SPORT NB II. Középcsoport KÉZILABDA Idegenben nyert a BÁCSÉP Bácsép —Vasas HTG 31—7 (17—3) NB II férfi. Budapest, HTG pálya. Vezette: Andiska, Kincses, BÁCSÉP: Sebessy — Deák (2), Hajba (9), Sípos (1), Sápi (9), Schmidt (7), Harmatos (3). Cse-. re: Ronkó. A hollandiai Sittardban befe­jeződött a junior vízilabda Euróba- baj nokság. Az utolsó fordulóban Magyar- ország válogatottja 9:4, (4:2, 1:1, 0:1, 4:0)' arányú vereséget szenvedett a Szovjetuniótól, így áz első helyért mindvégig ver­senylóén. lévő együttes végiül is harmadik lett, bronzérmet szer­zett. A végeredmény: Európa-baj­nok Spanyolország 5 mérkőzés, 8 pont (43—33.) 2. Szovjetunió 5 mérkőzés 6 pont (39—32). 3. Magyarország 5 mérkőzés 6 pont (30—31), 4. NSZK 5 mérkőzés 5 pont 37— 37), A vártnál sokkal biztosabban, nagy gólaránniyal nyert Budapes­ten a BÁCSÉP csapata, a tarta­lékos gárdával kiálló hazaiak el­len. Lelkes játékáért a BÁCSÉP együttesének minden tágja dicsé­retet érdemel. ■ 1 5. Románia S mérkőzés 3 pont (25—35), 6. Olaszország 5 mérkőzés 2 pont (36—42). AZ ÖTÖDIK FORDULÓ IS FÜGGŐ Az olaszországi Abano Termében fo­lyó Hübner—Porttsch sakkvilágbajnoki elődöntő páros mérkőzés ötödik játsz­mája öt órai Játék után a 40. lépésben függőben maradt. A találkozó Jelenlegi állása: 1,5:1,5 (2). Labdarúgás Szerdán kezdődik Kiskunfélegy­házán a Kiskun Kupa labdarúgó- torna. A Honvéd Kun B. SE pá­lyán 16 órai kezdettel KSC—Lehel SC (Jászberény) találkozó lesz, majd ezt követően 17.45-kor Hon­véd Kun B. SE—Kkfházl Szövet­kezeti SE mérkőzés szerepel a mű. soron. X. Építők SC 2 2 — — 3—1 4 2. DÉLÉP SC ,2 1 1 — 5—1 3 3. Oroszlány 2 1 1 — 5—2 3 4. G-MÄVAG 2 1 1 — 4—3 3 5. MÁV Élőre 2 1 1 — 3—2 3 6. Váci V. Izzó 2 1 — 1 7—4 2 7. Szegedi D. 2 1 — 1 5—2 2 8. KKFSE 2 1 —. 1 4—3 2 9. B.-gyarmat 2 1 —’ 1 2—1 2 10. Bem SE 2 — 2 — 3—3 2 11. BKV E\<5re 2 1 — 1 2—2 2 12. Budafok 2 1 — 1 2—3 2 Dorog 2 1 — 1 2—3 2 Kecskemét 2 1 — 1 2—3 2 15. BVSC 2 1 — 1 4—7 2 16. 22. Volán SE 2 — 1 1 3—4 1 17. SZEOL AK 2 — 1 1 1—2 1 18. Pénzügyőr 2 — 1 1 3—7 1 19. Bp.jgSpart. 2 — 1 1 1—5 1 20. Dujtfaujv. Ép. 2 — — 2 1—4 — MÁV «lőre—Oroszlány 2—2 Ganz-MAVAG—DÉLÉP 1—1 SZ&oL AK—Bp. Spartacus 1—1 Szegedi Dózsa—BVSC 5—1 Építők SC—Dunaújvárosi Építők 2—1 22-es Volán—H. Bem S£ 1—1 Balassagyarmat—BKV Előre 2—0 Váci Izzó—Pénzügyőr 5—1 Kossuth KFSE—Budafok 3—1 Kosárlabda Nemzetközi női kosárlabda- tornát rendeznek szeptember hó­napban Kecskeméten a Városi Sportcsarnokban. Magyarország női válogatottja mellett eddig Olaszország válogatottja a tor­na biztos résztvevője. SOROKBAN MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ­Idegenben nyert a Baja és a Lajosmizse • Váratlan, de biztos győzelmet szerzett Kiskunfélegyházán a Lajosmi­zse csapata a Szövetkezeti SE ellen. A képen 6-os számmal Kállai, a la- josmizsei csapat legjobbja csapata ötödik gólját lövi a hazaiak hálójába. (Farkas Tibor felvétele) Lajosmizse—Kkfh. Szövetkezeti SE 5—2 (4—1) Kiskunfélegyháza, 500 néző. ve­zette: Dobos (Czenczik, Lakatos). Lajosmizse: Kripkó —. Kovács, (Tóth), Ábel, Kucsera, Bende, Kál­lai, Lukács, Vajda II. (Molnár), Márkli, Kocsis, Csima. Edző: GerŐházi Tivadar. Kkfh. Szöv. SE: Szalai (Endre) — Kürthy, (Szabó M.), Horváth, Vidéki, Kókai, Majoros, Palásti, Jókai, Dongó, Kurucz, Iványi. Edző: Klincsók Pál. 16. perc: Kókai az alapvonal közeléből a kapu felé ívelt, Krip­kó rosszul mozdult ki a beadásra és Iványi magasan felugorva két lépésről a hálóba fejelte a hazai­ak vezető gólját. 0—1. 18. perc: Lukács fejese a ka­pufától kifelé pattant éppen Vaj­da II. elé. aki ismét a kapu elé ívelt és a beálló hazai védők kö­zül Bende fejjel a hálóba juttat­ta a labdát. 1—1. 23. perc: Szabadrúgásból Ko­csis ívelt a kapu elé. Lukács fej­jel megcélozta a bal alsó sarkot, a labda azonban végül is Bende lábáról jutott a hálóba. 2—1. 25. perc: Kucsera a kapu elé lőt­te a labdát és a jókor érkező Kál­lai tíz méterről egyből a hálóba bombázott. 3—1. 38. perc: Csima a fél pályáról ívelt egy szabadrúgást. Szalai fel­ugrott. de kiejtette a labdát. Kál­lai rácsapott és öt méterről a há­lóba helyezte. 4—1. 65. perc: .Csima 35 méteres bal alsó sark óba tartó szabadrúgását Endre kapus kiütötte. Kállai ott termett és éles szögből a hálóba lőtt. 5—1. 78. perc: Iványi jobb oldalról ívelt be szögletet és Kurucz ma­gasan felugorva öt méterről a há­lóba fejelt. 5—2. A minden csanatrészben jobb lajosmizseiek teljesen megérde­melten szerezték meg a győzel­met a szétesően játszó hazaiak ellen. Jók: Kállai (a mezőnv leg­jobbja), Bende. Csima. Kocsis. Márkli. illetve Horváth. Jókai Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SE—T.a- iosmizse 1—1 (1—1). Góllövők: Karádi II., illetve Lukács. Farkas Tibor Honvéd Mezőfi SE—Harta 2—0 (0—0) Kecskemét, 400 néző, vezette: Horváth I. (Kiss A., Tapodi). H. Mezőfi SE: Tasnádi — Pong- rácz, Rózsa, Kormos, Szemző Egyed. Szőllősi. Magyar, Kovács, Illés (Radics), Ónodi. Edző: Krivy Ottó. Harta: Páli — Horváth, Kiss, Garaímvölgyi, Baján, (Nagy), P Szabó, Kövesi, Bleszák, (Pandúr), Kocsis. Fazekas, Soós. Edző: Ko­csis Károly. 75. perc: Egy kapu előtti kava­rodásból Magyar közelről meg­szerezte a vezetést. 1—0. 68. perc: Kovács ügyesen fu­tott el és a kapus mellett a háló­ba lőtt. 2—0. 71 perc: Kocsis teljesen egyedül futott el, de csak a kapufát talál­ta el. A H. Mezőfi SE csaoat jól ját­szott. A kapura is sokkal veszé­lyesebb volt. Győzelmük telies egészében. megérdemelt. Jók: Ónodi. Rózsa. Szemző, illetve Kö­vesi, Garamvölgyi, Kiss. • K. T. KAC-MEDOSZ—Fájsz 2—1 (1—1) Kiskunhalas, 500 néző, vezette: Trisz. KAC-MEDOSZ: Pintér — Ha­lász, Tóth L., Szabó L., Dobra. Udvari; Körösi, Szőke, Mészáros, Karsai, Nagy, (Ficsor). Edző: Vi- rágh István. Fájsz: Tamaskó — Kupusz, Po- lerecaki, Mezei, (Kazal), Kovács 1., Posztobány.i, Vajda, Kovács 11., Herner, (Csaplovics), Patai, Zsákai. Edző: Franczia László. 12. perc: Vajda lövése, Halá­szon irányt változtatva vágódott a kapu bal oldalába. 0—1. (ön­gól). 35. perc: Szabadrúgás után a labda Szabó L. elé pattant, aki 10 méterről egyenlített. 1—1. 46. perc: Nagy beadását Mészá­ros a kimozduló kapus mellett lőt­te a hálóba. 2—1. Helyenként kemény, sárga la­pokkal tarkított mérkőzésen (Kö­rösinek, Dobrának, Kársainak, Mészárosnak, illetve Kováck I- nek mutatta fel a játékvezető) nagy küzdelemben nyert a KAC. Jók: Halász, Tóth L„ Udvari, il­letve Posztobányi, Vajda. Zsákai. \ Ifjúságiak: KAC-MEDOSZ— Fájsz 3—1 (1—0). Vezette: Tur­csik. Góllövők: Katzenbách, illet­ve Fekete, Hubert. Árvái Mihály Honvéd Kun B. SE—Sükösd 1—1 (1—0) Sükösd, 400 néző, vezette: Sza­bó. H. Kun B. SE: Osztopáni — Fronebl, Földeák, Pavelkó, Kocz- ka, Fuksz, Agócs, (Szász), Szenti, Széli, Bvanics, Janicsák. Edző: Kurucz István. Sükösd: Szente — Jagicza, Ba- da, Reich, (Lakner), Faddi, Maru- sa, Páncsics, Lógó, Szeicz, .Sudár, Szabó, (Kollár). Edző: Varga Im­re. 9. perc: Lógó remekül eltalált lövését nagy bravúrral öklözte szögletre Osztopáni. 44. perc: Janicsák éles lövéssel szerezte meg a vezetést a vendég- csapatnak. 1—0. 67. perc: Marusa szögletét Pán­csics fejjel csúsztatta tovább Ló­gónak. aki a rövidsarokba to­vábbította a labdát. 1—1. 86. perc: Kollárt buktatták a büntetőterületen belül. A meg­ítélt 11-est Jagicza kapu mellé lőtte. Jók: Osztopáni, Koczka, Széli, illetve Szente. Páncsics, Lógó. Ifjúságiak: H. Kun BSE—Sü­kösd 4—2 (3—0). Góllövők: Tóth, Ajtai, Réczicza, Vidáts, illetve Lógó Z. 2. Harsányi József Tiszakécske—Kecskeméti TE 1—1 (0—0) Tiszakécske, 1000 néző, vezet­te: Kokavecz. Tiszakécske: Szélesi — Terjé- ki, Kurucsai, Kecskés, Sántha, Varga, Oskolás, Tóth, (Katona), Kissjuhász dr.. Buús, Mari. Edző: Bánhidi József. KTE: Kerpits — Virágh, Ko­máromi, Nagyhegyesi, Érsek, Se­res, Tánczos, (Szabó), Hajer, Pe­tényi, Portianda, Morvái (Tóth). Edző: Vereb István. 73. perc: Portianda szögletét Tóth magasra felugorva fejelte a jobb sarokba. 0—1. 76. perc: Egy bal oldalról be­ívelt labdára többen is rajtoltak, nagy kavarodás támadt a kapu előtt, végül Mari lőtte a labdát a kapuba. 1—1. 82. perc: Porhandát a játékve­zető reklamálásért kiállította. Kemény, helyenként durva mérkőzésen (Kecskés, illetve Tóth, Érsek kapott sárga lapos figyel­meztetést) a több helyzetet ki­dolgozó Tiszakécske állt közelebb a győzelemhez. Jók: Oskolás, Terjéki, Kissjuhász dr., Buús, il­letve Kerpits, Seres. Tóth. Ifjúságiak: Tiszakécske—KTE 3—2 (0—1). Góllövők: Fekecs. Bá- gi, Tóth, illetve Diós, Lajos V. Mohácsi Károly Bajai SK—Honvéd Radnóti SE 2—1 (0—0) Szabadszállás, 300 néző, vezet­te: Németh. BSK: Gilián — Pintér, Molnár, (Petresevics), Prikidánovics, Cse- hok, (Sárközi), Takács, Kovács, Pesti, Radics, Harsányi, Szabó. Edző: Rónai Sándor. H. Radnóti SE: Pásztor — Tóth, Kemenczei, Sebők, Gergely, Tö­rök, Kroh, Csovcsics, Vajda, (Ka- rakas), Turzó, Mari, (Fejes). Edző: Veress István. 55. perc: Mari jó labdával fut­tatta Csovcsicsot, aki a Radnóti SE-nek szerezte meg a vezetést. 0—1. 70. perc: Szabó egyéni játék után egyenlített. 1—1. 87. perc: Prikidánovics 17 mé­teres szabadrúgásból állította be a 2—1-es végeredményt. Az első 45 percben a Radnóti SE több helyzetet hagyott kihasz­nálatlanul. Szünet után a BSK játszott fölényben, de végülis egy jól eltalált szabadrúgás-góllal sze­rezte meg a győzelmet. Prikidánovics, illetve Vajda sárga lapos figyelmeztetést ka­pott. Jók: Szabó, Pintér. Gilián, il­letve Gergely (a mezőny legjobb­ja), Vajda, Tóth. Karakas Ferenc Izsák—Miske 3—0 (1—0) Izsák, 500 néző, vezette: Berta. Izsák: Antal — Németh, Bog- dány, Jakus, Bőthi, Nagy, Tóth, Losonczi, Mezei (Bornemissza). Hajnali Trecskó), Szélpál. Edző: Szász Sándor. Miske: Domokos — Pákovics, (Wettstein), Illés, Dobál, Hayer- bacher, Czár, Horváth, Bedzsula, Petrecz, Dézsi, (Nagy), Kákonyi. Edző: Gacs Tibor. 30. perc: Tóth szerzett vezetést az izsákiaknak. 1—0. 75. perc: Nagy váratlan lövését nem tudta védeni' a miskei kapus. 2—0. 84. perc: Szélpál állította be a végeredményt. 3—0. Az izsáAci csapat már az első félidőben is fölényben játszott és helyzetei alapján rászolgált a győzelemre. Jók: Antal (a mezőny legjobb­ja), Jakus, Mezei, illetve Illés, Kákonyi. Ifjúságiak: Izsák—Miske 0—0. Jók: Bencze, Koncsik, Nagy, il­letve Serfőző, Kolb. Bognár Balázs Kiskőrös—Kalocsai SE 2—1 (2—0) Kiskőrös, 500 néző. Vezette: Dömény (Nagy-Czirok, Sárközi). Kiskőrös: Szalontai — Bakos, Kiss II., Petróczi, Hajnak, Dusno- ki, Podobni, (Dénes), Ba Gy. £Fá| bián), Pa bar, Kiss I., Tóth. Edző: Meskó István. Kalocsai SE: Niezner — Kapi­tány, Pécsi, Kerek, (Dinnyés), Il­lés I., Jenei, (Bergmann), Szabó II., Mohácsi, Szabó I., Szalóki, Il­lés II. Edző: Farkas András. 22. perc. Dusnoki—Tóth volt a labda útja, s Tóth lőtte a hálóba. 1—0 44. perc. Ba Gy. átadásával Tóth ugrott ki, s a 16-oson belül járt, amikor hátulról fellökték. A li­est Petróczi értékesítette. 2—0. 58. perc. Szalóki 11-esből szépí­tett. 2—1. Kemény, de sportszerű küzde­lemben a helyzetek alapján meg­érdemelten nyert a Kiskőrös. Jók: Szalontai. Tóth. Dusnoki, illetve Niezner, Pécsi, Szabó II. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Kiskő­rös 3—0 (2—0). Vezette: Nagy- czirok. Góllövők: Kákái 2, Ko­vács. Biácsi Sándor Jánoshalma—Soltvadkert 1—0 (0—0) Jánoshalma, 1000 néző, vezette: Zsigó. Jánoshalma: Balogh — Gizin- ger, Maráczi, Faddi, Bátyai, Tá- pai, Bényi, (Józsa), Liliom, Szuha- nek, Urbán, Laki. Edző: Zag Jó­zsef. Soltvadkert: Mayer — Viszkok, Eiler, Eifert, (Lehr), Galántai, Ká­rász, Magyar, Oláh, Mészáros, Bo- hács. Cseh, (Köpe). Edző: Fábián Dezső. 51. perc: Szuhanek átadását Laki a hálóba fejelte. 1—0. Kemény, kiegyenlített játék folyt az első félidőben, a szünet után a jánoshalmiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, de kitűnően játszott a Soltvadkert csapata is. Jók: Balogh, Laki, il­letve Mayer, Magyar, Mészáros. A MEGYEI labdarCgó-bajnoksAG Állasa 1. Bajai SK 2 2 — — 5—2 4 2. Lajosmizse 2 1 1 — 6—3 3 3. Kecskeméti TE 2 1 1 — 4—1 3 4. H. Kun B. SE 2 1 1 — 5—3 3 5. Soltvadkert 2 1 — 1 3—2 2 6. H. Mezőfi SE 2 1 — 1 2—1 2 7. Kiskőrös 2 1 — 1 3—3 2 Izsák 2 1 — 1 3—3 2 9. Tiszakécske 2 — 2 — 2—2 2 Kalocsai SE 2 1 — 1 2—2 2 11. Jánoshalma 2 1 — — 1—1 2 12. Kkfh. Szöv. SE 2 1 — 1 4—5 2 KAC-MEDOSZ 2 1 — 1 4—5 2 14. Harta 2 1 — 1 2—3 2 15. Miske 2 1 — 1 1—3 2 16. Sükösd 2 — 1 1 2—4 1 17. H. Radnóti SE 2 — — 2 2—5 — 18. Fájsz 2 — — 2 1—4 — A MEGYEI IFJOSAGI labdarügo-bajnoksag Állasa 1. Lajosmizse 2 1 1 — 7—1 3 2. KAC-MEDOSZ 2 1 1 — 5—3 3 3. H. Kun B. SE 2 1 1 — 4—2 3 4. Kecskeméti TE 2 1 — 1 8—3 2 5. Fájsz 2 1 — 1 5—4 2 6. Baja 1 1 — — 4—2 2 7. Kalocsa 2 1 — 1 4—2 2 8. Kiskőrös 2 1 — 1 4—3 2 9. Jánoshalma 1 1 ___ — 2 —1 2 10. Tiszakécske 2 1 — 1 3—8 2 11. Miske 1 — 1 — 0—0 1 12. Kkfh. Szöv. SE 2 — 1 2—5 1 13. Izsák 2 — 1 1 0—6 1 14. Sükösd 2 — — 2 2—6 — 15. Harta 1 — — 1 0—4 — A Jánoshalma—Soltvadkert mérkőzés eredménye nem érkezett be. FOGATHAJTÁS Bajnokok tündöklése és bukása Bács-Kiskun megye csapata'az első helyen Muity Ferenc hibátlan hajtással teljesítette a terepet. akadálynál leesett a bakról, a lo­vakat a földről már nem tudta megtartani, a 600 kg-os kocsi hátsó kereke átment a hajtó mell­kasán, majd a kocsi egy fának csapódott és felborult. Bálintot azonnal az egri kórházba szállí­tották, ahol megállapították, hogy komolyabb baja nem történt. A szerencsésnek éppen nem ne­vezhető előzmények után érthe­tően nagy volt az érdeklődés a versenyben előkelő helyen levő Fintha, és Muity szereplése iránt. Nem véletlenül, hiszen mindket­ten remekül hajtottak. Fintha mindössze egy hibapontot kapott, a megye reprezentánsai Muity és Juhász pedig hibapont nélkül ér­tek célba. Különösen Juhász tel­jesítménye okozott kellemes meg­lepetést. Muity a szakemberek ( Fintha Gábor nyerte az összetett versenyt. Felvételűnkön Váczi Ernőtől veszi át a tisztelet­díjat. (Banczik István felvételei) egybehangzó véleménye szerint magas színvonalon hajtotta végre a többek számára megoldhatat­lannak bizonyult feladatot. A X. országos négyesfogat-haj- tóbajnokság második fordulójá­nak végeredménye, bemutatás, díjhajtás: 1. Bárdos György (Gyöngyös),,21, 2. Fülöp Sándor (kecskeméti Magyar—Szovjet Ba­rátság Tsz) (25, 3. Fintha Gábor (Hortobágy) 26, 4. Muity Ferenc (kiskunfélegyházi Lenin Tsz) 28, 5. Mátyus Viktor (Szilvásvárad) 36. 6. Bálint Mihály (Szilvásvá­rad) 38, ... 11. Juhász László (ti- szaalpári Tiszatáj Tsz) 51 ponttal. M aratón haj tás: 1—2. Juhász László 0, Muity Ferenc. 0, 3. Fintha Gábor 1, 4. Sípos Lajos ÍDömsöd) 2,5, 5. Varga Sándor (Orosháza) 3,5, 6. Rédey Sándor (Üllő) 9, ... 14. Fülöp Sándor 87 ponttal. Akadályhajtás: 1. Fintha Gá­bor 0, 2. Juhász László 0 (10 pont az összevetésben), 3. Rédey Sán­dor 1,5, 4. Jobbágyi József (Nagy­vázsony) 5,5, 5. Bárdos György 10, 6. Mátyus Viktor 10, ... 10. Muity Ferenc 20,5, 12. Fülöp Sán­dor 22 ponttal. Egyéni összetettben: 1. Fintha Gábor 27, 2. Muity Ferenc 48,5, 3. Juhász László 51, 4. Mátyus Viktor 56, 5. Sípos Lajos 57, 6. Rédey Sándor 70,5, ... 11. Fülöp Sándor. Csapatban: 1. Bács-Kis­kun megye (Muity Ferenc, ’ Ju­hász László, Fülöp Sándor) 99,5 ponttal. B. I. Ideális körülmények között, ti­zenhat fogat részvételével ren­dezték meg Szilvásváradon az idei hajtóbajnokság második for­dulóját, amelynek legnagyobb tét­je a világbajnokságra való ki­utazás kiharcolása volt. Érdekes viszont, hogy ezúttal éppen azok hibáztak legtöbbet, akiknek nem forgott veszélyben a windsori szereplésük. Fülöp kezdte a sort. A Szána patak völgyében figyelmetlenül hajtott le a partoldalon; merede­ken fordult, kocsijának bal hátsó kereke megbillent, a segédhajtók nem egyensúlyoztak, nem számít­va a meredek fordulásra, s a ko­csi felborult. A fürdés túl sokba került. Fülöp a bemutatásban és díjhajtásban szerzett előkelő má­sodik helyéről a 14-re esett visz- sza. Válogatottunk ezúttal nem remekelt az akadályhajtásban sem, 22 hibapontot szedett össze, s ezzel a 11. helyre került. Fülöpöt az eddig vezető Bárdos követte a maratonhajtás sorrend­jében, s — az árokba is ... A vi­lágbajnok sem úszta meg fürdés nélkül. A Szána patakban Bár­dos keze a felcsapódó víztől meg­csúszol meghúzta a bal oldali hajtószárat, s lovai felkapaszkod­tak a bal oldali meredek partra, a kocsi pedig felborult, a patakba repítve hajtőt, fogatbírót, s az őt kísérő újságírót is. Az ostorhe- gyes és a gyeplős ló összeesett a meredek partoldalon. Azonnal megkezdődött a mentés. Kifogták a lovakat, a nyerges és a rudas felhúzta a kocsit, újra befogták az elejét, s a szintidő alig több mint képerces túllépésével foly­ta tb#t;i,a -útját., Bár ez a, bukás végleg megpecsételte Bárdos sor­sát. ’Másnap az- akadályhajtásban sem kedvezett neki a szerencse, 10 hibaponttal teljesítette a fel­adatot. Így az összetett verseny­ben ő is a sereghajtó mezőnybe került. A hazaiak versenyzőjének, Bá­lint Mihálynak sem kedvezett a szerencse. Igaz, a ,.C” szakasz vi­lágbajnokokat fürdető részét re­kordidő alatt (77 mp., a szintidő 90 mp. volt) teljesítette, a 3-as • Juhász László hibapont nélkül vette az akadályokat.