Petőfi Népe, 1980. május (35. évfolyam, 101-126. szám)

1980-05-20 / 116. szám

198«. május SO. • PETŐFI NÉPE • 1 ig PO §3 r-sPORi r .spor] | FOGATHAJTÁS * Muity Ferenc nyerte az első fordulót CSAPATBAN: ELSŐ BÁCS-KISKUN MEGYE Az időjárás nem fogadta kegyeibe az országos fogathajtó-bajnokság népes mezőnyét. A hűvös, áztató eső csak a maratonhajtás idejére állt el. Versenyzőink így is kimagasló teljesítményt nyúj­tottak. Különösen Muify Ferenc érdemel dicsére­tet, aki remek teljesítménnyel múlta felül világhí­rű vetélytársait. Külön öröm számunkra, hogy az egyéni győzelem mellett csapatban is Bács-Kiskun diadalmaskodott az országos bajnokság első fordu­lóján. A bemutatkozás és díjhajtás nem sok jóval kez­dődött. Az esős, szeles időben be sem tudtak mele­gíteni a fogatok. Ilyen előjellel indult a tiszaalpári Juhász László, akit elsőnek szólítottak. A bemuta­tásért 6, a díjhajtásért 45 hibapontot kapott. Majd­nem a dupláját, mint a később rajtoló riválisok. Me­gyei bajnokunk nem ok nélkül volt ejkeseredelt... A többiek sem remekeltek, de legalább versenyben maradtak egymással. Fintha 3, 25, Bálint 3, 24, Bárdos 2, 18, Fülöp 3, 19, Muity 4, 28 pontot kapott. A szombati maraton, immár ha­gyományosan, alaposan próbára tette a mezőnyt. Nehéz, rendkí­vül goromba terepen, vendégma­rasztaló agyagos sárban süly- lyedtek a kocsikerekek. A több mint 9 kilométeres „C" szakaszra jellemző volt, hogy egy kocsi fel­borult, Fehér István, a hazai pá­lya előnyét élvező versenyző pe­dig kocsirúdtöréssel és 20 , perces késésssel vergődött a célba Muity Ferenc, a kiskunfélegy­házi Lenin Tsz SK kiváló verseny­zője a közönséget és a szakembe­reket is ámulatba ejtő módon irá­nyította fekete noniusait a nehéz terepen. Mindössze egy hibapont­tal ért célba. Fülöp 12, Juhász 5- hibapontot kapott. A vetélytár- sak sem hajtottak sokkal rosszab­bul. Bárdos 7, Bálint 2, Fintha 0 hibapont. A mezőny erősségére jellemző volt, hogy a „gyilkos terep” pró­bára tette ugyan a hajtókát, de különösebben nem szórta szét. A vasárnapi akadályhajtás előtt az / (Szilvásváradj 37, 5. Fintha Gábor (Hortobágyi 50, 6. Sipos (DömsödJ 56 hibaponttal. Csapatban: 1. Bács-Kiskun megye (Muity Fe­renc, Fülöp Sándor, Juhász László) 67, 2. Heves megye 86, 3. Pest megye 148, 4. Békés megye 229 ponttal. — Jó erőfelmérés volt a domb­óvári verseny — mondta Lőrincz István, a megyei lovasszövetség főtitkára. — Hajtóink jó felké­szültségről tettek tanúságot. Kü­lön élmény volt Muity Ferenc haj­tása. aki ezúttal is bizonyította ki­vételes tehetségét. Fülöp fogata szintén jól együtt van, új lova re­mekül beépült, s várható, hogy az elkövetkező versenyeken ismét szép sikereket ér el. Az idén vá­logatott keretbe került Juhász sem okozott csalódást. Ha a Dombóvá­ron mutatott formát sikerül állan­dósítani, illetve fokozni, megvéd­hetjük presztízsünket a nemzetkö­zi versenyeken is. B. I. első és ötödik helyezett között mindössze 7 pont volt. Szelleme­sen összeállított akadálypálya vár­ta a hajtókát. És természetesen a szokásos kiadós eső ... Mintegy tízezer néző volt kíváncsi a dön­tésre. Juhász 10 hibapontot kapott, Fülöp és Muity viszont hibátlan hajtással teljesítette az akadály- pályát. Sőt, az összevetésben is hibátlanok voltak, de a kiskunfél­egyházi hajtó jobb idővel ért cél­ba, így megelőzte csapattársát. A vetélytársak ezúttal nem remekel­tek. Bárdos 10, Bálint 20, Fintha 20 hibapontot vétett, s ezzel gya­korlatilag eldőlt a bajnoki cím, il­letve a helyezések sorsa. Az országos négyesfogáthajtó- bajnokság első fordulójának vég­eredménye, egyéni összetettben; Muity Ferenc (Kiskunfélegyházi Lenin Tsz SKJ 33, 2. Fülöp Sán­dor (KTEJ 34, 3. Bárdos György (Gyöngyös) 37, 4. Bálint Mihály Váci Híradás—Kecskeméti SC Vác, 1500 néző. Vezette: Strobl. . Vác: Payer — Eisemenn, Fó- ner, Szolnoki, Bajnóczy — Bodor, Bera, Répási (Bednarik az 50. percben) — Ács, Papp, Fried­mann. Edző: Mezei József KSC: Leskó (Erdei a 80. perc­ben) — Kutasi, Elekes L, Csor­dás, Elekes II. — Lakatos, Sza­bó, Hanyecz (Prikidánovics a 70. percben) — Farkas, Kisznyér. Sörös. Edző: Molnár Ferenc. A kitűnő talajú váci pályán mindkét csapat nagyon óvatos játékkal kezdett. A 3. percben Elekes I. rossz kirúgása után Papp 14 méterről a kapu mellé lőtt. A 8. percben Kutasi szög­letre mentett Friedmann elől. A 22. percben sípszó után Papp el­rúgta a labdát. Ezért sárga lap járt. Három perc múlva Papp 25 m-es lövését védte Leskó. A 27. percben Kisznyér—Szabó adoga­tás után Szabó éles szögből kül­dött lövését Payer hárította. A 31. percben Ács keresztbe lőtt labdája suhant el a KSC kapuja előtt. A 37. percben Sörös buk­tatásáért szabadrúgáshoz jutott a KSC. Kisznyér a sorfal mellett, néhány centiméterrel a kapu mel­lé' lőtte a labdát. A 42. percben a 16-oson belül Kisznyér ügyesen 3—1 (0—0) fordult le Bodorról, aki elhúzta a lábát, de a játékvezető továbbot intett. A szünet után váci támadások­kal folytatódott a játék. Répási lövését védte Leskó, majd a 49. percben Papp elhúzta a labdát a bizonytalankodó Elekes I. mel­lett, és 14 méterről a léc fölé bombázta. Az 53. percben az elő­retörő Szabótól Sörös gólhelyzet­ben kapta a labdát, de 12 méter­ről a kapu mellé gurította. A 63. percben Bednarik átadá­sát Papp vette át. Két csel után IS méterről a bal felső sarokba vágta. 1—0. A gól után a KSC védelmében zűrzavar támadt. A 67. percben Papp 18 méterről, a kint állá * Leskó fölött a hálóba lőtt. 2—0. A 75. percben Farkas beadását Szabó vétette el a kaputól alig 10 m-re. Egy pérc múlva a má­sik oldalon Balogh ugrott ki, nic.id elhamarkodottan a kapu mellé lőtt. A 80. percben Papp elvette a labdát a cselezni aka­ró Elekes X—tői, de kivárt, s vé­gül szerelték. A 82. percben Csor­dás kitűnő labdát adott Prikidá- njvicsnak, aki a 16-os sarkáról a hosszú sarokba lőtte. 2—1. A 85. percben egy előrevágott labdára Elekes II. és Béra indult. Elekes 11. érte el. s a kapuból kimoz­duló Erdei mellett a saját háló­jába küldte, öngól. 3—1. A váciak tartottak a KSC-től, s az: első félidőben óvatos, biz­tonsági játékra törekedtek. A szü­net után viszont teljesen átvették az irányítást, s ez gólokban is kifejezésre jutott. A nagy ter­metű Papp lefogását a kecske­métiek nem tudták megszervezni, s a szünet után ez néhány ’ perc alatt kétgólos vezetést jelentett. A bizonytalankodó KSC-védelem mellett akár többet is lőhettek volna a hazaiak. Egyénileg- Leskó a második gólért hibáztatható, mert kint állt a kapujából. A hátvédsor sokat bizonytalankodott. A középpályán Hanyecz a sérüléséig jól játszott. Lakatos hamar elfáradt. Szabó­nak csak felvillanásai voltak. Elöl Farkas nagyon gyengén játszott. Kisznyér egyedül nem boldogult a védők gyűrűjében. Sörös erőt­len volt, s egy nagy helyzetet el­hibázott. Prikidánovics szép gólt lőtt, de a váciak harmadik gól­jában is benne volt. Strobl já­tékvezető egyszer hibázott, egyéb­ként jól vezette a mérkőzést. Kerpesits Béla ismét kihagyta a helyzeteket A Jánoshalma Építők SC—Jánoshalma 1—0 (0—0) Jánoshalma, 1000 néző, vezette: Németh. Építők: Hegedűs — Gelesics, Varga, Popovics — Oláh, Pócza (Szekulov), Lévai, Sárközi — Fe­kete (Zsolnai), Palotai, Csaja. Edző: Thomann Antal. Jánoshalma: Balogh — Geiszin- ger, Bátyai, Liliom — Urbán, Faddi (Nagy), Laki, Tápai, Józsa (Márkus) — Horváth, Kovács. Edző: Rapcsák Tivadar. Negyedórái mezőnyjáték után Bátyai szöktette Józsát, aki ki­cselezte a védőket, de 15 méter­ről küldött lövését Hegedűs szög­letre mentette. A 38. percben Sárközi hatalmas erejű szabad­rúgását védte Balogh. A 42. perc­ben Tápai közelről a kapus kezé­be fejelte a labdát. Fordulás után ismét a János­halma kezdeményezett többet. A 47 percben Urbán kicselezte a védőket, egyedül tört kapura, de a kapusba lőtte a labdát. Az 50. percben Hegedűs Bátyai elől sze­rezte meg a labdát. Az 53. perc­ben a másik oldalon maradt ki gólhelyzet, Palotai azonban kapu fölé fejelte a labdát. A 70. perc­ben Oláh 20 méteres szabadrú­gását Balogh nagy bravúrral, láb­bal mentette. Két perccel később eldőlt a találkozó sorsa, Palotai Sárköközihez ívelt, , aki nehéz szögből lőtt a hálóba. 1—0. A 75. percben egyenlítési lehetősége volt a Jánoshalmának. Horváth kapta a labdát a büntetőterüle­ten belül, de lyukat rúgott, s a védők tisztáztak. A 80. percben Kovács 10 méterről a kapusba lőtte a labdát. Jó iramú, izgalmas mérkőzést játszott a két csapat. A jános­halmi csatárok ügyetlenségén múlott, hogy a győzelmet nem tudták megszerezni. Jók: Balogh, Kovács, Geiszinger. Németh játékvezető hibátlanul vezette a mérkőzést. Hajtmann Józsefné NB II. KÖZÉPCSOPORT í. Csepel 34 26 4 4 71—20 56 2. Izzó 34 21 10 3 79—38 52 3. SZEOL AK 34 16 10 8 55—36 42 4. Bem SE 34 15 11 8 50—33 41 S. Vác 34 12 13 9 48—38 37 6. Budafok 34 12 13 9 54—45 37 7. Bp. Spart. 34 13 10 11 46—47 36 8. Kecskemét 34 13 9 12 62—47 35 9. KKFSE 34 15 4 15 50—54 34 10. 22. Volán 34 10 14 10 46—52 34 11. Építők 34 11 11 12 42—45 33 12. BKV Előre 34 8 15 11 42—49 31 13. D.újv. Építők 34 10 11 13 41—52 31 G.-MÁVAG 34 11 9 14 41—52 31 15. Szegedi Dózsa 34 11 8 15 48—47 30 16. Pénzügyőr 34 10 8 16 47—59 28 17. BVSC 34 7 12 15 34—39 26 18. Dunakeszi 34 10 6 18 30—47 26 19. Esztergom 34 7 11 16 32—50 25 20. Jánoshalma 34 5 5 24 26—94 15 Pénzügyőr—Ganí-MÁVAG 2—2 Budafok—SZEOL AK 3—0 Bp. Spartacus—Kossuth KFSE 2—3 D.újvárosi Építők—Dunakeszi 0—1 Szegedi Dózsa—BKV Előre 2—2 H. Bem J. SE—Csepel 4—2 Esztergom—22. sz. Volán ft—1 BVSC—Bp. Vasas Izzó 0—l Megőrizte vezető helyét a Bajai SK KTE—Kiskunfélegyházi Szöv. SE 4—0 (2—0) Kecskemét, 800 néző, vezette: Nagy-Czirok (Szi'kszaí, Csillaghe­gyi). KTE: Kerpits — Magyar. Vi- rágh, Nagyhegyesi, Érsek.' Seres, Petényi, Horváth (Komáromi), Szabó, Tánczos, Porhanda, Csűr- ka. Edző: Vereb István. KKFH. SZÖV. SE: Szalai (Gu­lyás) — Palásti, Majoros, Vidé­ki, Dongó, Kürti, Rigó (Térjék), SahLn, Jókai, Szabó, Iványi. Ed­ző: Klincsók Pál. 12. perc: Seres a jobb oldalon befutott beadásából Szabó maga­san kapura fejelt. A labda a kint álló kapus fölött a hálóba hul­lott. 1—0. 32. perc: Seres középmagasán adott be, a kapu előtt kavarodás keletkezett, amikor az egyik védő kézzel ütötte el a labdát, 11-es. Porhanda büntetőjét Szalai ki­ütötte, ismét Porhanda elé, aki nem hibázott. 2—0. 74. perc: Petényi belőtt labdá­ját a leálló védelem mellett Se­res fejelte a hálóba. 3—0. 81. perc: Csurka szólózott, nem támadta senki, jól eltalált lövé­sével szemben a kapus tehetetlen volt. 4—0. A mérkőzés elején a szövetke­zeti csapat erőteljesen, támadó ■ szellemben játszott. A kép a po­tyagól után teljesen mégváltozott. A KTE állandóan rohamozott, de csatárai a jobbnál jobb helyzete­ket is kihasználatlanul hagyták. A négy gólon kívül legalább any- nyi százszázalékos biztos helyzet maradt ki. Ezen a mérkőzésen a kiskun­félegyházi csapat egészen gyengén játszott. Jók: Seres, Porhanda, Horváth, Magyar. Ifjúságiak: KTE—Kkfh. Szöv. SE 5—1 (1—1). Kecskemét, vezet­te: Szikszai. Góllövők: Petrovácz 3, Gyulai 2, illetve Szabó L. Jók: Petrovácz, Trecskó, illetve Szabó L„ Szabó J., Fábián. K. T Fájsz—Tompa 4—1 (1—0) Fájsz. 300 néző. vezette: Né­meth (Berta. Karácsony). FÁJSZ: Tamaskó .— Kupusz (Csaplovics), Horváth, Baráth, Kovács, Posztobányi, Krasnyánsz- ki. Tamási, Herner, Barabás, Zsá- kai. Edző: Balogh Gyárfás. TOMPA: Moravecz — Grósz, Czombos, Horváth, Czeglédi, dr. Szilvási (Kábái), Bella, Kovács, Béleczki, Bálint, Fodor. Edző: Födi-fizván,,p.ojBsiBia^s . 40. perc; A sok kihagyott hely­zet után Herner talált a hálóba. 1—0. 49. perc: Posztobányi fejelte a labdát a léc alá. 2—0. 56. perc: Ismét Posztobányi volt eredményes. 3—0. 70. perc: Szöglet után Czombos fejelt gólt. 3—1. 82. perc: Barabás fejesgóllal ál­lította be a végeredményt. 4—1. A kiesési rangadónak számító mérkőzésen nagy erővel rohamo­zott a hazai csapat. Jók: Bara­bás, Herner, Posztobányi, illetve Czombos, Czeglédi. Ifjúságiak: Fájsz—Tompa 1—1 (0—0). Hegedűs Sándor Soltvadkert—Kiskörös 2—0 (1—0) Silvio Padillo, a Brazil Olim­piai Bizottság elnöke, a NOB tag­ja — aki az „Olimpia—80” szer­vező bizottság meghívására látoga­tott Moszkvába — nyilatkozatot adott az APN szovjet sajtóügy­nökségnek. A brazil sportvezető véleménye szerint a XXII. nyári olimpiai já­tékokra való felkészülésben a Szovjetunió teljes mértékben az olimpiai charta eszméit követte, és rendkívül sikeresen készül a játékok megtartására. Padillo el­ismerően szólt az olimpiai létesít­ményekről, ezek közül is kiemelte a fedett kerékpáros versenypályát és az olimpiai falut. Az amerikai olimpiai bizottság bojkottdöntéséről szólva Padillo kijelentette: „teljesen nyilvánva­ló, hogy ezt a döntést a Carter-ad- minisztráció példa nélkül álló, durva nyomásának engedve hoz­ták meg”. Az APN-nek adott nyilatkoza­ta végén a brazil sportvezető hangsúlyozta: „biztos vagyok ab­ban, hogy a 80-as olimpián a vi­lág ifjúsága ismét demonstrálja a barátságnak és a szolidaritás­nak azt a szellemét, amely min­dig is e sportfprum jellemzője volt, és csúfos kudarcot vallanak az Egyesült Államoknak azok a kísérletei, amelyek a 80-as olim­pia sikeres lebonyolításának meg­zavarására irányulnak”. • A Fehér Háznak az olimpiai mozgalom ügyeibe való megbo­csáthatatlan beavatkozása, azok a J. , Cseh, Mészáros, Eiler, Fábián. Edző: Meskó István. KISKÖRÖS: Vass — Petróczi, Dénes (Bakos), Polarecaki, Po- dobní. Juhász L.. Hajnák, Juhász K. , Sárközi, Dusnoki, Kiss (An­tal). Edző: Biácsi Sándor. 16. perc: Mészáros gólba tartó lövését Dénes kézzel ütötte ki. A megítélt büntetőt Visítok lőtte, de Vass bravúrral kiütötte. 36. perc: Eiler pontos átadását Mészáros, a kifutó Vass mellett a kapuba fejelte. 1—0. 54. perc: Egy rossz hazaadást Eiler elcsípett. A kifutó kapus mellett elhúzta, és az üres kapu­ba lőtte. 2—0. A két szomszédvár örök rang­adóján hatalmás küzdelemben a taktikusan és fegyelmezetten ját­szó soltvad'kerti csapat, a büntető és számos helyzet kihagyása el­lenére is biztos győzelmet ara­tott. Jók: Galántai. . Fr.ittmann, Cseh, Szabó J., illetve Vass, Po- lareczki. Podobni. Ifjúságiak': Soltvadkert—Kis­kőrös 1—1 (0—0). Vezette: Do­bos. Góllövők: Gilicza, illetve Sá- godi. András István Izsák—Sükösd 1—0 (1—0) Izsák. 400 néző. Vezette: Hor­váth I. (Kulmann, Kiliti). IZSÁK: Varga — Németh, Gyiffkó dr„ Bogdány, Molnár, Nagy. Tóth, Óber, Bőthi. Jakus, Szélpál. Edző: Seres Lajos. SÜKÖSD: Szente — Bada. Ja- gicza (Páncsics), Kovács, Szabó, Lógó, Kernya. Sudár. Reich. Ma- rusa. Szeitz. Edző: Varga Imre. 12. perc: Szélpál gyors elfutás után megszerezte a mérkőzést el­döntő gólt. 1—0. Az izsáki csapat végig fölény­ben játszott, s még két kapufát is lőtt. Jók: Szélpál. Bőthi. Németh, Tóth. illetve Szente, Kovács, Reich. Ifjúságiak: Izsák—Sükösd 1—1 (0—1). Góllövők: Kozma, illetve Kusztor. Bognár Balázs Tiszakécske—Kalocsai SE 1—0 (1—0) Tiszakécske, 700 néző, vezette: Szarvas, (Medovárczki, Lovrinyer). TISZAKÉCSKE: Szélesi — Ter- jéki, Losonczi, Domonics, Sántha, (Mari), Varga. Oskolás, Bállá, (Jó­zsa). Kisjuhász dr., Bus, Ézsiás. Edző: Dobó István. KALOCSA: Niezner — Kapi-* tány. Pécsi. Nemes. Illés,. Hor-., váth. Jenei, Matos, Kovács, Tóth, (Szabó), Kákonyi, (Varjú). Edző: Farkas András. 37. perc: Egy jobb oldali akció során Bus 22 méterről nagy erő­vel lőtte a kapu bal oldalába a labdát. 1—0. Az első félidőben a kalocsaiak játszottak fölényben. Mindkét oldalon sok helyzet ma­radt ki. Jók: Bus, Kisjuhász dr.. Széles, illetve Niezner. Matos, Ko­vács. I f j úságiak: Tiszakécske—Kalo­csa 1—0 (0—0). Góllövő: Balaton- földvári. Jók: Ézsiás, Szekeres J„ Balatonfüredi. Zsufa Lajos KAC-MEDOSZ—H. Mezőfi SE 2—2 (1—1) próbálkozások, hogy saját önző céljaik érdekében használják fel az olimpiai mozgalmat, s az Egye­sült Államok szövetségeseire e cél­ból gyakorolt politikai és gazda­sági nyomás nem annyira az 1980-as olimpiának okoz súlyos károkat, mint inkább a nemzet­közi olimpiai mozgalomnak, a né­pek közötti béke és együttműkö­dés e fontos tényezőjének — álla­pítja meg a Pravda munkatársá­nak adott nyilatkozatában Igna- tyij Novikov, a Szovjetunió Mi­nisztertanácsának elnökhelyette­se, az olimpiai szervzőbizottság elnöke. — A Nemzetközi Olimpiai Bizottságba nemzetközi sportszö­vetségek, a világ sportközvélemé­nye, s a nemzeti olimpiai bizott­ságok abszolút többsége azonban feltétel nélkül támogatja az idei moszkvai olimpiai játékokat. • A Holland Olimpiai Bizottság végrehajtó bizottsága 7:1 arány­ban úgy döntött, hogy nem csat­lakozik a moszkvai nyári játékok Washington erőszakolta bojkott­jához. A testület ennek megfele­lő indítványt fog hétfőn este a 23 olimpiai sportág holland szövetsé­ge elé terjeszteni. Mivel a szövet­ségek többsége már korábban el­vetette a bojkott-terveket, biztos­nak látszik a holland csapat moszkvai utazása. Az Izlandi Olimpiai Bizottság vasárnap véglegesen az olimpiai részvétel mellett döntött. Karsai, Agócs. Edző: Virágh Ist­ván. H. MEZŐFI SE: Magyar — Ur­bán, (Pirisi), Rózsa, Kucsera, Szí­vós, Szűcs M., Egyed, (RadicsJ, Magyar L„ Szőlősi, Kovács, Óno­di. Edző: Krivy Ottó. 19. perc: Védelmi hibából Szől- lősi jobb oldalról belőtt labdáját Kovács közelről a kapuba továb­bította. 1—0. 42. perc: Körösi 30 méterről nagy lövést küldött. A kapus is beleért, de a labda a hálóba vá­gódott. 1—1. 48. perc: Szőke S. átadását Fuksz 25 méterről kapásból a bal felső sarokba vágta. 2—1. 69. perc: Kovács egyéni játék után 10 méterről a kapu jobb ol­dalába lőtt. 2—2. A heves iramú, nagy küzdel­met hozó mérkőzésen bármelyik csapat gólokkal nyerhetett volna. Így igazságosnak mondható a döntetlen. Jók: Kiss R., Tóth L„ Körösi, Mészáros, illetve Rózsa, Magyar L„ Kovács. Árvái Mihály Honvéd Kun B. SE—Lajosmlzse 3—0 (2—0) Kiskunfélegyháza, 600 néző, ve­zette: dr. Jármai (Paczali, Papp). HKBSE: Osztopáni — Gyön­gyösi, Bagdi, Tóth, Cséve, Fitala, Mezei, Evanics, (Taskó), Fekete, Szász, Janicsák. Edző: Kurucz István. LAJOSMIZSE: Kripkó (Szom­bati) — Tóth, Ábel, Csima, Ben- de. Kállai, Lukács, Vajda, Kis- lőrincz, Márkli, Kovács. Edző: Bánhidi József. 3. perc: Mezei* átadását Szász két csel után 8 méterről vágta a hálóba. 1—0. 38. perc: Tóth szabadrúgása a sorfal felett a kapu bal oldalába csavarodott. 2—0. 55. perc: Janicsák a bal olda­lon vitte el a labdát az alapvo­nalig. Magasan a kapu elé ívelt. Fekete visszafejelte a befutó Fi­tala elé. aki a 16-osról egyből a kapuba lőtt. s a labda a kapufáról vágódott a jobb alsó. sarokba. 3—0. Küzdelmes mérkőzésen a hely­zeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten tartotta ott­hon a két bajnoki pontot-. Jók: Tóth. Osztopáni, Gyöngyösi, Ja­nicsák, illetve Kislőrincz. Kállai, Tóth, Vajda. Ifjúságiak: HKBSE—Lajosmi­zse 1—1 (0—0). Góllövők: Tóth Cs. (11-esből), illetve Tóth. Jók: p Kárász,. Tóth Cs.. Máthé, illetve Radi.cs, Cseh. Tóth. Treiber. Farkas Tibor Bajai SK—Honvéd Szamuely SE 2—1 (1—0) Kalocsa, 500 néző. Vezette: Dö- mény (Nagy II., Sárközi). 21. perc. Gyors bajai támadás végén Kovács volt eredményes. 1—0. 50. perc. A késlekedő bajai vé­dők közül Vitek kiugrott és egyen­lített. 1—1. 75. perc. Radics szerezte meg a BSK győztes gólját. 2—1. összeállította: Kristóf Tibor A MEGYEI labdarogó-bajnoksAg Állása 1. Bajai SK 30 21 7 2 71—15 49 2. H. Kun B. SE 30 22 4 4 72—16 48 3. KTE”“ 30 19 7 4 75—32 45 4. KAC-MEDOSZ 30 16 9 5 72—43 41 5. Kalocsa 30 14 6 10 43—33 34 6. Lajosmizse 30 12 10 8 41—32 34 7. Izsák 30 12 10 8 34—33 34 8. Tiszakécske 30 14 4 12 53—43 32 9. Sükösd 30 10 8 12 38—37 28 10. Fájsz 30 10 6 14 40—44 26 11. H. Mezőfi SE 30 10 6 14 37—42 26 12. Soltvadkert 30 10 6 14 34—54 26 13. Kkfh. Szöv. SE 30 8 9 13 42—51 25 14. Kiskőrös 30 9 4 17 36—58 22 15. Tompár 30 5 11 14 26—55 21 16. H. Szamuely SE 30 7 4 19 51—78 18 17. Bajai Tsz SK 30 6 5 19 31—77 17 18. Gábor A SE 30 6 2 22 29—82 14 A forduló válogatottja: Osztopáni {EL Kun B. SE) — Németh (Izsák). Tóth (H. Kun B. SE). Szabó (Sükösd). Se­res (KTE). Magyar (H. Mezőfi SE). Posztobányi (Fájsz). Szabó J. (Soltvad- kert). Kovács (H. Mezőfi SE). Bus (Ti­szakécske). Agócs (KAC-MEDOSZ). A MEGYEI IFJCSAGl labdarCgú-bajnoksag Állasa 1. Kalocsa 26 22 1 3 85—14 45 2. KTE 24 19 4 1 76—17 42 3. Bajai SK 26 19 4 3 82—20 42 4. H. Kun B SE 24 15 5 4 46—20 35 5. Lajosmizse 25 12 4 9 53—31 28 6. KAC-MEDOSZ 25 11 5 9 51—39 27 7. Kiskőrös 24 10 5 9 39—32 25 8. Tiszakécske 25 10 4 11 42—41 24 9. Kkfh. Szöv. SE 25 7 6 22 28—57 20 10. Sükösd *-24 9 1 14 45—39 19 11. Bajai Tsz SK 24 8 1 15 43—71 17 12. Soltvadkert 25 6 4 15 29—63 16 13. Fájsz 26 6 4 16 28—63 16 14. Tompa 24 3 3 18 18—85 9 15. Izsák 25 1 5 19 17—90 7 MA: ATLÉTIKA Az úttörőolimpia megyei dön­tője: Tiszakécske 8 óra. LABDARÚGÁS Serdülőbajnoksáp: Honvéd Kun B. SE—KSC II., Kiskunfél­egyháza, 1Ö óra. Soltvadkert, 1200 néző, vezette: Kiskunhalas, 500 néző, vezette: Szabó J. (Dobos, Őrző). Kövesi (Sör, Miseta). SOLTVADKERT: Mayer — KAC: Szabó — Kiss R„ Tóth Viszkok, Lehr, Frittmann, Ga- L., Juhász, Szőke J., Fuksz, Kőrö- lántai, Szabó F. (Tóth M.), Szabó si, Szőke S., (Tóth I.), Mészáros, Még hatvan nap Megérdemelt hazai győzelem