Petőfi Népe, 1980. április (35. évfolyam, 77-100. szám)

1980-04-15 / 87. szám

/ 1980. április 15. • PETŐFI NÉPE 0 7 SPORT* SPORT - SPORT Megérdemelt csehszlovák győzelem Csehszlovákia—Magyarország 3—2 (1—0) Prága, 45 000 néző. Vezette: Renggli (Baumann, Pesconi). Csehszlovákia: Netolicka — Ma- zura, Macela, Radimec, Rygel — Sv'oboda, Berger, Nemec — Ja- necka, Vizek, Licka. Magyarország: Katzirz — Szán­tó, Salamon, Baranyi, Kutasi — Pál, Komjári, Tatár — Fekete, Kiss, Kozma. Cserék: Komjáti helyett Pász­tor (52 perel, Kiss helyett Pa- róczai (60 perc), Svoboda helyett Rótt (69 perel, Licka helyett Vaclavicek (87. perel. Nagy lendülettel kezdett a cseh­szlovák' csapat, a magyarok csak védekeztek. Törvényszerűen jött a hazai vezetőgól. A 18. percben Rygel bal oldalon elhúzott. Be-' adása átszállt a védők fölött és Janecka, mintegy 14 méterről, *kapásból óriási gólt zúdított a léc alá. 1—0. Továbbra is a csehszlovákok kezdeményeztek, de igazi helyze­tük nem volt. A 41. percben szög­let után Tatár a kapufára fejel­te a labdát. Alig kezdődött meg a második félidő, gólt kapott a vá­logatottunk, A bal oldalon a csehszlovákok vagy fél méterrel a vonalon kívülről hozták be a labdát, de a partjelző nem je­lezte. Végül Szántó szabálytalan­kodott. A beívelt szabadrúgást a teljesen szabadon hagyott Macela kapura fejelte. A labda á bal kapufáról visszapattant. Mindenki csak dermedten nézte, hogy Vi­zek közelről a vetődő Katzirz mellett a jobb sarokba gurított. 2—0. Az 52. percben Kozma balról középre ívelt. Fekete fejjel'meg­csúsztatta a labdát és Komjáti előrevetődve a jobb sarokba fe­jelte. 2—1. Az 54. percben Pásztor beadá­sát Fekete a jobb felső sarok mellé fejelte. Újra a hazaiak ke­rültek nagy mezőnyfölénybe. A 77. percben Janecek többször is kicselezte Baranyit. Vizekhez adott,. aki balra, az ötösön belül — jó egyméteres .lesen — tanyá­zó Licka elé adta. A csatár a hálóba gurította. A játékvezető megadta a gólt. 3—1. A 82. percben Paróczait a 16- oson belül Licka buktatta. A li­est Tatár a kapu bal oldalába lőt­te. 3—2. A 90. percben Szántó nagy hely­zetből a kapd mellé lőtt. Az eredmény nem fejezi ki hűen a játék igazi képét. A cseh­szlovák csapat minden tekintet­ben felülmúlta a magyar váloga­tottat. Lelkesebbek, gyorsabbak voltak, szervezettebben játszottak. Mind egyénileg, mint pedig csa­patként is jobbaknak bizonyul­tak. Más kérdés, hogy a második gól előtt a partjelző tévedett, a harmadik góljukat pedig ordító leshelyzet előzte meg. Ezzel együtt is megérdemelték a továbbjutást. A magyar csapatban csak Katzirz, Salamon és Pál felelt meg. A többiek kritikán alul játszottak. Ügy, ahogy az NB I-ben is szok­tak. Beigazolódott, hogy a cseh­szlovákok nemhiába bíztak ab­ban, hogy náluk színvonalasabb a bajnokság. Ezt tükrözte bizony a mutatott játék. Gyenge játékkal vesztett a KSC Vasas Izzó—KSC 2—0 (1—0) Budapest, 600 néző, vezette: Kőrös. Vasas Izzó: Pálinkás — Révész, Horváth, Schuszter, Antal — Kis­teleki, Szűcs, Zöldi, Szilágyi, Bo- da (Czanka, a szünetben!, Sipőcz. Edző: Tóthegyi Tibor. KSC: Erdei — Kutasi, Elekes í., Csordás, Elekes II., Lakatos, Sza­bó, Hanyecz, Farkas, Sörös Ta­pasztó. (Beles az 55. percben!. Edző: Molnár Ferenc. Óvatos, tapogatózó játékkal teltek el az első percék, s a pá­lya középső részén folyt a já­ték. A 7. percben egy jobb oldali ak­ció után Tapasztó fejjel Sörös elé csúsztatta a labdát, s tíz méterről a . felső kapufa élét találta el. A 12. percben Sipőcz 20 méter­ről küldött szabadrúgását védte ‘Érdéi. ió'-A 15. percben Sipőcz jó cselek után bal oldalról élesen középre lőtte a labdát, de Erdei jó ér­zékkel a mezőnybe öklözte. Sza­bó mentett ezután szögletre a be­ívelt szögletet. Erdei lehúzta. A 18. percben Lakatos felvágta Bodát .a 16-oson. Sipőcz . a sza­badrúgást élesen lőtte a kapu elé, s a fedezetlenül hagyott Boda a hálóba csúsztatta a labdát. 1—0. (A védők rosszul helyezkedése okozta a gólt.! A vezetés felhozta a hazai csapatot, nagy erővel ro­hamoztak. Egymás után öt szög­letet tisztázott a KSC-védelem. A 35. percben Sörös a félpá­lyánál kiugrott, de a kifutó Pá­linkás a kapujától 20 méterré csúnyán felvágta. Kőrös sárga la­pot adott a kapusnak. A 37. percben Tapasztó beadá­sát Szabó fejjel Sörös elé tette, aki azonban lyukat rúgott. Szünet után az Izzó fölénye már a 47. percben meghozta az eredményt. Elekes II. késlekedett a labda elrúgásával. Sipőcz sze­rezte meg, majd egy-két lépés után 18 méterről óriási bombát zúdított a jobb felső sarokba. g2b-4)i tKiqmiln rno-iéH ,-Jpu A KSC • a végére' teljesen visz- szaesetti’'szinte n‘em iá ttidták a támadók az Izzó kapuja elé ke­rülni. 65. percben Elekes I. buk­tatta a kitörő Zöldit. Sárga lapot kapott. 84. percben Lakatos lab­dájával Farkas a bal oldalon ug­rott ki, Egy csel után 10 méterről lőtt, s a labda Révészről szögjetre pattant. Megérdemelt, biztos győzelmét aratott az Izzó. A KSC csapata gyenge teljesítményt nyújtott, pe­dig az Izzó tartott ettől a mér­kőzéstől. Annyira, hogy az első félidőben biztosított védekező taktikát választottak. Sokkal lel­kesebben is játszottak, valóban a győzni akarás fűtötte őket. A KSC játékosaiból hiányzott a lelkesedés, és az elképzelés. Sö­rösnek így is volt több gólhely­zete, de indiszponált játéka miatt nem tudta kihasználni. A KSC eleve lemondott a támadó játék­ról, a középpályát igyekeztek megerősítenti, ám ennek ellené­re az Izzó.-játékosok könnyen tud­ták a labdákat átvenni. Erdei a gólokról nem tehet. A hátvédek nem fogtak szorosan embert. A középpályán, mindenki elképzelés nélkül játszott, s Száj- Tjó—Lakájos' pá'^ igen, sok', labdái eladott. Elöl a gyors Farkas szinte szó­hoz sem jutott a kemény védő­je mellett. Sörös erőtlenül ját­szott, s két nagy helyzetet is kihagyott. Tapasztó a bal oldalon ahg-alig kapott labdát. * Kőrös játékvezető jól vezette a mérkőzést. Kerpesics Béla Régen várt siker a hazai pályán Jánoshalma—Szegedi Dózsa 2—1 (0—1) Jánoshalma, 300 néző. Vezette: Dravecz. Jánoshalma: Balogh — Giezin- ger, Bátyai, Tóth (Józsa a 67. percben!, Márkus — Faddi, Laki, Tápai — Péter, Horváth, Kovács. Edző: Rapcsák Tivadar. Szegedi Dózsa: Makai — Emődi dr., Bíró, Bánfi (Csömör a 42. percben! — Nagy, Czirok (Kanász a 65. percben!, Mohácsi, Pócsik — Ladányi, Kun, Szabó. Edző: dr. Kalocsai Géza. Mindkét csapat nagyon óvato­san kezdett, s a Védekezésre ügyel­ve nem mert kitámadni. Az első komoly lövést a 20. percben lát­tuk, amikor Ladányi célozta meg a jánoshalmi kaput, és Balogh nagy bravúrral védte a hálóba tartó labdát. A szegedi csapat va­lamivel aktívabb volt a játéknak ebben a szakaszában, és a 25. percben a vezetést is megszerez­ték. A kapu előtt ide-oda patto­gott a labda. A jánoshalmi véde­lem nem tudott felszabadítani, s végül Makai lábáról a hálóba ke­rült a labda. 0—1. ^A 35. percben Bánfi kapott sár­ga lapot. A 40. percben ismét Ba­logh bravúrja következett. Kun nagy lövését rAentette. Döntetlen Mexikóban A Portisch—Szpasszkij sakk­világbajnoki jelölti negyeddöntő vasárnap függőben maradt hato­dik játszmája a folytatásban dön­tetlenül végződött. A Mexikóban zajló eseményen ez alkalommal Portisch vezette a fehér bábukat, s az 55. lépésben ajánlotta a játszmát döntetlenre, amelyet /a 'szovjet nemzetközi nagymester el­fogadott. A találkozón pillanat­nyilag Portisch 3,5:1,5 arányban vezet. (M'rtj A szünet után kiegyenlítettebb lett a játék. A 47. percben Faddi hagyott ki nagy helyzetet. IJárom méterről nem találta el a kaput. Kemény, változatos játék követ­kezett. Előbb Czirok, majd Faddi kapott sárga lapot. A 65. percben Szabó nagy lövését ismét Balogh hárította szögletre. A hajrában a jánoshalmi csapat rákapcsolt, s mindinkább fölényt harcoltak ki. A 75. percben szöglethez jutott a Jánoshalma. Laki ívelte be, pon­tosan Horváthoz, aki laposan ka­pura gurított, s a labda a későn eszmélő kapus hasa alatt a háló­ba jutott. 1—1. A 80. percben Márkus labdájá­val Kovács indult meg, majd né­hány lépés után Horváthot ugrat­ta ki, aki lefutotta a védőket és a hálóba lőtte a jánoshalmi csa­pat győztes gólját. 2—1. Az utolsó 10 percben is a hazai csapat támadásait láthattuk. A mérkőzés első felében a játék még kiegyenlített volt, bár a Dó­zsa vezető gólja után már a já- noshalmiak vették át az 1 iráiiyí- tást. A hazaiak azonban csak az utolsó negyedórában játszottak igazán jól, s akkor akár több gólt is lőhettek volna, mert a FORSSA A női kosárlabda EB selejtező 'cso­portjának utolsó mérkőzésén Finnor­szág 94:59 (52:30) arányban legyőzte Belgiumot. A csoportból a győztes fin­nek és a második helyen végzett bel­gák jutottak a szeptemberi jugoszláviai EB tizenkettes mezőnyébe. LODZ Férfi sakkversenv kezdődött. Az első fordulóban Faragó Iván döntetlent ját­szott a finn Ráste-val. míg Lukács a lengyel Adamskyval szemben szerzett fél pontot. VARSÓ Ifjúsági válogatottak súlvemelő-via- dalán a lengyelek 8:i arányban legyőz­ték Magyarországot, A magyar együt­tes egyetlen győzelmét a 110 kg fölöt­szegedi csapat elfáradt. A játék egészének színvonala azonban így sem érte el a közepest.- Jók: Balogh (a mezőny legjobb­ja!, Faddi, Horváth, Kovács, il­letve Mohácsi, Kun, Nagy. Hajtman Józsefné NB II. Középcsoport 1. Csepel 29 23 4 2 57—14 50 2. Vasas Izzó 29 18 . 8 3 70—33 44 3. SZEOL AK 29 14 9 6 48—28 37 4. Bp. spart. 29 13 8 8 41—37 34 5. Bem SE 29 12 9 8 38—26 33 6. Vác ­29 10 12 7 38—29 32 7. Kecskemét ' 29 11 9 9 55—39 31 8. Budafok 29 9 12 8 42—39 30 9. KKFSE 29 13 3 13 30—41 29 10. D.újv. Ép 29 9 10 10 38—45 28 11. BKV Előre 29 8 11 10 37—41 27 12. Ganz-M. 29 10 7 12 35—43 27 13. Építők SC 29 8 10 11 34—38 26 14. Pénzügyőr 29 10 5 14 41—49 25 15. Szegedi Dózsa 29 9 6 14 36—40 24 16. 22. sz. Volán 29 5 14 10 37—49 24 17. BVSC 29 7 9 13 31—34 23 18. Esztergom 29 6 10 13 30—46 22 19. Dunakeszi 29 7 5 17 23—43 19 20. Jánoshalma 29 5 5 19 26—82 15 22. sz. Volán—Vác 3­—3 BKV Előre—Bp. Spartacus 1—2 D.újvárosi Építők—Ganz-MÁVAG 2—3 Dunakeszi—Budafok 0—0 Pénzügyőr SE—Bem SE 2—1 Csepel—Esztergom 2—0 SZEOLr AK—KKFSE 4—1 Építők SC—BVSC 0—0 ti súlycsoportban Balázs szerezte 342,5 (162.5. 205) kg-val. JEREVÁN A nemzetközi íj ász versenyen a ma­gyar Nagy Ferenc 2320 körrel a 42. he­lyen végzett. MORZINE A Francia-Alpokban Morzine-ban tíz ország részvételével rendezett nemzet­közi jégtánc versenyen a Remport Gab­riella—Nagy Sándor jégtáncospár 13 induló közül a nyolcadik helyen vég­zett. BUDAPEST Az MSZBT vendégeként Budapesten tartózkodó Lev Jasin. a volt világhírű szovjet kapus hétfőn látogatást tett az MLSZ-ben. és hosszasan elbeszélgetett a szövetség vezetőivel a labdarúgó­sport időszerű kérdéseiről. (MTI) SOROKBAN • SOROKBAN Idegenben nyert a két élcsapat • A Kkfházi Szövetkezeti SE—Honvéd Szamuely SE mérkőzésen a félegyházi Iványi lő kapura Boksay mellett. (Farkas Tibor felvétele.) Bajai SK—Honvéd Mezőfi SE 2—1 (2—0) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Köböl (Jung, Jármai dr.). BSK: Majzlinger — Glavatity, Molnár, Popp, Cseke (Takács), Márity, Kovács, Harsányi, Radics, Ónodi, Szabó (Vasvári!. Edző: Ró­nai Sándor. H. Mezőfi SE: Magyar J. — Ur- bán, Rózsa, Szívós, Egyed, Szem­ző, Kucsera, Radics, Szőllősi, Szűcs, Magyar. Edző: Krivy Ottó. 30. perc. Egy kapu előtti ütkö­zés után a játékvezető 11-est ítélt a BSK javára. A büntetőt Radics laposan a hálóba vágta. 1—0. 39. perc. Harsányi szöglete Ma­gyarról kipattant, Kovács & háló­ba lőtt. 2—0. 72. perc. Egy kapu előtti kava­rodás köziben a játékvezető 11-est adott a Mezőfi SE javára. Egyed nem hibázott. 2—1. 80. perc. Egy magas labdára Majzlinger és Szőllősi ugrott fel, a kapus kiejtette a labdát és Ku­csera belőtte a hálóba, de a játék­vezető érvénytelenítette a gólt. A nagy érdeklődéssel várt mér­kőzés csalódást okozott. A labda­rúgásból keveset lehetett látni. A sportszerűségen kívül a két csapa­tot semmi másért nem lehet di­csérni. A játékvezető, az első, kis­sé elhamarkodott 11-es után al­kalmazkodott a színvonalhoz. Jókr Márity, Molnár, Glavatity, illetve Egyed, Kucsera, Magyar J. K. T. Honvéd Kun Béla SE— Honvéd Gábor Á. SE 4—0 (2—0) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Dobos (Berta, S. Juhász). H. Kun" B. SE: Osztopáni — Gyöngyösi, Horváth, Fronebl, Fi- tala (Putnoki), Tóth, Fekete, Da­rányi, Evanics, Meszlényi, Jani­csák (Véber). Edző: Kurucz Ist­ván. H. Gábor A. SE: Brindza — Serfőző (Juhász), Dedák, Kiss, Kovács, Kocsis (Kormos), Hűli, Erdős, Piukovics, Holló, Halász. Edző: Jeges Sándor. 5. perc. Janicsák beadását Meszlényi közelről a hálóba nyomta. 1—0. 7. perc. Ismét Jani­csák ívelt be, s Meszlényi most sem hibázott. 2—0. 50. perc. Egy rosszul sikerült, erős hazaadás ki­perdült Brindza kezéből és Vé­ber a hálóba emelte a labdát. 3— 0. 55. perc. Fekete elfutott és éles szögből a hálóba lőtt. 4—0. A Jkét_pon£ sorsát a csatársorok közti lényeges különbség döntötte el. Jók: Horváth, Fekete, Meszlé­nyi (á mezőny legjobbja), Jani­csák, illetve Dedák, Kocsis, Er­dős, Holló. Árvái Mihály Kecskeméti TE—Izsáki MEDOSZ 4—1 (3—0) Kecskemét, 900 néző. Vezette: Farkas (Csillaghegyi, Németh I.). KTE: Kerpits (Tasnádi) — Se­res, Érsek, Nagyhegyesi, Komáro­mi, Petényi (Bohácsl, Virágh, Ko­vács, Csurka, Porhanda, Tánczos. Edző: Ver eb István. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Jakus, Bőthi, Nagy, Tóth, Molnár, Mezei, Bogdány, Szélpál. Edző: Seres Lajos. 15. perc. Virágh jól időzített át­adását Csurka értékesítette. 1— Ili 37. perc. Csurka az alapvonalig futott, onnan Tánczos elé tette a labdát, aki nem hibázott. 2—0. 40. perc. Egyéni játék végén Ko­vács egészen nehéz szögből lőtt gólt. 3—0. 55. perc. Csurka lövését a kapus Virágh elé ütötte, aki nyugodtan lőtt a hosszú sarokba. 4—0. 82. perc. Egy szöglet után Nagy szépített. 4—1. Jók: Nagyhegyesi, Seres, Tán­czos, illetve Németh, Jakus, Mol­nár. Ifjúságiak: KTE—Izsák 6—0 (3—0). Góllövők: Trecskó 3, Diós, Petrovácz, Lukás. Jók: Trecskó, Petrovácz, Diós, illetve Cséplő. K. T. Tompa—Kiskunhalasi AC-MEDOSZ 1—1 (1—0) Tompa, 300 néző, vezette: Hor­váth (Máriás, Kiss). Tompa: Moravecz — Grósz, Czombos, Bella, dr. Szilvási, Hor­váth G., Baráth (Mucsi), Rózsahe­gyi (Sass), Czeglédi, Béleczki, Ká­bái. Edző: Szűcs László. Kiskunhalas: Szabó — Izsák (Pintér), Dobra, Fuksz, Agócs, Kiss R., Nemes, Mészáros, Karsai, Szőke II., Juhász (Szőke I.). Edző: Virágh István. 38. perc. Czeglédi bal oldali be­adását Béleczki kapura fejelte. A KAC kapusáról a labda a gólvo­nalra pattant. A partjelző beinté- sére Horváth játékvezető gólt ítélt. I—0. A gól miatt Szabó sportszerűtle­nül reklamált. Előbb sárga lapot majd újabb reklamálásért pirosat kapott. A kiállított kapus helyett Pintér állt a kapuba. 52. perc. Agócs a felezővonalról szabadrúgásból a 16-os elé ívelt, Fuksz ügyesen lekezelte, és , egy csel után a kapuba lőtte. 1—1. Jók: Horváth G. (a mezőny leg­jobbja), Béleczki, Bella I., illet­ve Fukszt, Nemes, Karsai. Ifjúságiak: K AC-MEDOSZ— Tompa 3—1. Góllövők: Földes, Borbényi, Falisz, .illetve Járama- zovics. Jók. Veimpert, Rácz, illet­ve Földes, Falisz. Belágyi Mihály Sükösd—Tiszakécske 2—0 (0—0) Sükösd, 300 néző, vezette: Nagy- czirók (Sárközi, Nagy II.). Sükösd: Szente — Jagicza (Tóth), Bada; Reich, Faddi, Kemy, Páncsics, Kovács, Kollár, Marusa, Lógó. Edző: Varga Imre. Tiszakécske: Szélesi — Kecskés, Losonczi, Domonics, Sántha, Var­ga, Mari, Száraz, Kisjuhász dr., (Pálinkás), Bus, Ezsiás. Edző: Do­bó István. Az első félidő mérsékelt játé­kából Szente két szerencsés védé­se érdemelt említést. A folytatás már jobb volt. A Sükösd fokozatosan átvette az irányítást, s fölényét gólokra tud­ta váltani, ebben Kovács volt a fő­szereplő, aki először 18 méterről lőtt a bal felső sarokba. 1—0. 60. perc. Kollár beadását Ko­vács helyezte higgadtan Szélesi hálójába. 2—0. A hajrá a hazaia­ké volt, ebben a kécskei védelem is ludas, hiszen nem a csatárok­kal, hanem egymás ellen vívtak „szócsatát”. Jók: Kovács, Szente, Reich, illetve Sántha, Ezsiás. Ifjúságiak: Tiszakécske—Sü­köSd 2—1 (1—0). Góllövő: Bala­tonfüredi 2. Varsányi József Kkfh.. Szövetkezeti SE— Honvéd Szamuely SE 4—1 (2—0) Kiskunfélegyháza, 600 néző, ve­zette: Trisz (ifj. Molnár, Turcsik). Kkfh. Szöv. SE: Szalai — Zs. Juhász, Majoros, Vidéki, Kürthy, Dongó, Palásti, Jókai, Sahin, Sza­bó M., Iványi (Térjék). Edző: Klincsók Pál. H. Szamuely SE: Varga — Bak- sa, Kiss, László (Király), Kántor, Lehóczki, Szabó, Szalontai, Rácz, Vitek, Fehninger. Edző Malomsze­gi Ottó. 35. perc. Palásti a sarokzászló közeléből lágyan kapu elé ívelte a labdát. Varga kapus rossz ütemben mozdult ki a beadásra, és Szabó M. nyolc méterről a há­lóba fejelt. 1—0. 41. perc. Szabó M. lecsapott a védőkről lepattanó labdára, és 14 méterről kapura lőtt. A kipat­tanó labda ismét Szabó M. elé került, aki másodszorra 8 mé­terről a fekvő kapus felett a há­lóba fejelte a hazaiak második gólját. 2—0. 62. perc. Kürthy késlekedett a labda elrúgásával, Rácz elvette tőle, és 10 méterről a kifutó Szá­lai feje felett a hálóba ívelt. 2—1. 63. perc. Egy gyors hazai ellen- támadás után Dongó kapura lőtt, és a labda'nagy erővel vágódott a megdermedt Varga mellett a bál felső sarokba. 3—1. 68. perc. A Honvéd védői egy­másra vártak, Szabó M. beugrott közéjük, és mintegy tíz méterről a hálóba bombázott. 4—1. Küzdelmes mérkőzésen a hely­zeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet, a mérkőzés vé­gére teljesen elfáradt Szamuely SE ellen. Jók: Zs. Juhász, Szabó M., Palásti, Szalai, illetve Szalon- tai, Rácz, Fehninger, Baksa. Farkas Tibor Fájsz—Soltvadkert 3—1 (2—1) < Fájsz, 200 néző, vezette: Fran- cziskovics (Szabó, Mészáros). Fájsz: Fatér — Kupusz, Zsákai, Szabó, Baráth, Horváth, Barabás, Kovács, Kiss, Hemer. Posztobá- nyi. Edző: Balogh Gyárfás. Soltvadkert: Mayer — Viszkok, Tóth, Korom, Kugelman, Szabó, Galántai, Klam, Mészáros, Fritt- rnann. Cseh. Edző: Meskó István. 8. perc. Szabadrúgásból 25 mé­terről Kiss nagy gólt lőtt. 1—0. Kezezés miatt megítélt 11-esből Frittmann egyenlített. 1—1. 21. perc. Barabás éles beadását Galántai a saját kapujába fejelte. 2—1. 75. perc. Kiss futott él a jobb oldalon, beadását Posztobányi fe­jelte a hálóba. 3—1. Jók: Zsákai, Szabó, Kiss, Posztobányi, illetve Szabó, Mészáros. Ifjúságiak: Fájsz—Soltvadkert 3—0 (0—0). Hegedűs Sándor Kalocsai SE—Bajai Tsz SK 4—1 (2—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Ka­rácsony (Őrző, Kara). Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi, Pongrácz, Illés L., Jenei, Horváth (Varjú), Matos, Kováts G., Tóth, Bergmann, Kákonyi. Edző: Farkás András. Bajai Tsz SK: Farkas — And- ruskó, Bartos, Vörös, Vidosa, Ba­kos, Szűcs, Tóth, Németh (Hol- czer), Lipokatidh, Taba, Kiing. Edző: Pálmai Sándor. 1. perc. Szöglet után Kováts pörgetett a kapuba. 1—0. 14: perc. Illés beadását Kováts fejelte a hálóba. 2—0. • 46. perc. Lipokatieh közelről lőtt gólt. 2—1. 47. perc. Kákonyi beadását Ma­tos lőtte a sarokba. 3—1. 52. perc. Kováts egyéni játék után a kapust is elfektette, majd a hálóba gurított. 4—1. A játék képe alapján a KSE még ilyen arányban is megérde­melten győzött. Jók: Kováts G. (a mezőny legjobbja), Tóth, Illés, il­letve Vidács, Bakos, Ambrus. Ifjúságiak: KSE—Baja 7—0. Góllövők: Kováts F, 3, Vén 2, Csu­por, Nemes. Jók: Sztankó, Vén, Kováts F. Kőszegi Ferenc Kiskőrös—Lajosmizse 0—0 Kiskőrös, 200 néző, vezette: Dö- mény (Vereb, Zsigó). Kiskőrös: Vass — Petróczi, Hajnák, Dusnoki, Podobni (Ju­hász), Beregszászi, Jenei, Bakos, Sárközi, Ba Gy. (Juhász K.), Kiss. Edző: Biácsi Sándor. Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel, Csima, Bende, Kovács, Lu­kács, Vajda, Kislőrincz, Márkli, Bódis (Sinkovics). Edző: Bánhidi József. A vendégek játékán látszott, hogy döntetlenre törnek. A hazai­ak pedig gyengén játszottak. Jók: Ábel, Bende, Vajda, illetve Pet­róczi, Hajnák, Dusnoki. Ifjúságiak: Lajosmizsg—Kiskő­rös 2—1 (1—0). Biácsi Sándor A MEGYEI LABDARÜGO-BAJNOKSAG 1. Bajai SK 25 17 6 2 61—11 40 2. Honvéd Kun B. 25 18 4 3 62—14 40 3. KTE 25 15 7 3 61—27 37 4. KAC 25 12 8 5 51—37 32 5. Kalocsa 25 13 5 7 37—22 31 6. Lajosmizse 25 9 10 6 32—25 28 7. Tiszakécske 25 12 3 10 45—35 27 8. Izsák 25 9 8 8 26—29 26 9. Sükösd 25 9 7 9 32—28 25 10. Kkfh. Szöv. 25 7 9 9 40—39 23 11. Kiskőrös 25 9 4 12 33—48 22 12. H. Mezőfi 25 8 5 12 30—33 21 13. Fájsz 24 8 4 13 31—38 20 14. Soltvadkert 25 7 5 13 28—50 19 15. Tompa 25 5 8 12 22—46 18 16. H. Gábor Á. 25 6 2 17 23—63 14 17. Bajai Tsz 25 5 4 16 28—70 14 18. H. Szamuely 25 5 3 17 41—68 13 A MEGYEI IFJÚSÁGI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Állasa 1. Kalocsa 21 18 1 2 72—11 37 2. Bajai SK 20 16 4 — 69—15 36 3. KTE 21 15 4 2 63—17 34 4. H. Kun B. 20 13 4 3 40—16 30 5. Lajosmizse 21 11 3 7 49—23 25 6. KAC-MEDOSZ 22 9 5 8 45—35 23 7. Kiskőrös 20 9 4 7 34—26 22 8. Tiszaikécske 21 9 4 8 40—36 22 9. Sükösd 20 8 — 12 35—34 16 10. Bajai Tsz 20 7 1 12 36—59 15 11. Soltvadkert 21 6 3 12 27—50 15 12. Kkfh. Szöv. 20 3 * 11 17—48 12 13. Fájsz 21 4 3 14 20—46 11 14. Tompa 19 2 1 16 14—76 5 15. Izsák 21 1 3 17 13—82 5 A forduló válogatottja Szalai (Kkfházi Szöv SE) — Németh (Izsák), Molnár (BSK), Horváth G. (Tompa)J Nagyhegye­si (KTE), Fuksz (KAC-MEDOSZ), Márity (BSK), Kovács (Sükösd), Kováts G. (Kalocsai SE), Meszlé­nyi (H. Kun B. SE), Janicsák (H. Kun B. SE).