Petőfi Népe, 1980. március (35. évfolyam, 51-76. szám)

1980-03-11 / 59. szám

1980. március 11. • PETŐFI NÉPE # 7 SPORT* SPORT • SPOR i hibázott el a KSC 0 Puskás (a középen álló védó'től takarva) lövi a KSC vezető gólját. Sok helyzetet Kecskeméti SC—Építők SC 2 Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Eőry (Mézes, Szekeres). KSC: Erdei — Kutasi, Elekes I., Csordás, Elekes II. — Kocsis, Szabó, Hanyecz — Farkas. Sörös (Tapasztó a 75. percben), Puskás. Edző: Molnár Ferenc. Építők SC: Szekeres (Hegedűs a szünetben — Szabó Páncsics dr. Bolyki (Fekete II. a 27. perc­ben), Popovics — Oláh. Varga, Palotai — Fekete I., Máté, Lé­vai. Edző: Thómann Antal. Nagy lendülettel kezdétt a kecs­keméti csapat, s már a 3. perc­ben megszerezte a vezetést. Far­kas jobbról ívelt szögletet. Kö­zépen Szabó fejjél megcsúsztatta a labdát, s a jókor érkező Pus­kás az ötös vonalról a kapu jobb oldalába továbbította. 1—0. A folytatás sem volt sokkal .rosszabb. A KSC egymás után vezette a támadásokat, s a jobb oldalon Farkast alig tudták tar­tani. A 6. percben egy kipattanó labdából Csordás 18 méterről óriási lövést küldött kapura, s a labda a bal oldali lécről pattant vissza a mezőnybe. A 20, percben Kutasi előbb •lyukat rúgott, majd másodszorra mégis sikerült szerelnie a labdá­ra csapó Fekete I-et. Az ellentá­madásból a bal oldalon tisztán induló Puskás kapta a labdát, aki egyből a jobb szélen nagy len­dülettel meginduló Farkas elé tette. Farkas lefutotta Bolykit, kicselezte a kapust is. Erős lövése az üres kapuba rohanó Szabóról visszapattant. s másodszorra nagy erővel a léc alá bombázott. 2—0. A 25. percben a jobb oldalon Szabó ügyes cselekkel becsapta a védőjét. Pontosan tálalt a befutó Sörös elé, aki azonban 8 m-ről csúnyán mellé rúgta a' labdát. A játék állandóan az Építők SC térfelén folyt, s bosszantó volt, hogy Mézes partjelző tévedései miatt kétszer is elakadt a KSC gólt ígérő támadása. Közben Thómann edző lecsérélte Bolykit, ám kiderült, hogy a helyére hú­zódó Varga sem tudott megbir­kózni a gyors Farkassal. Más kér­dés, hogy sajnos, például teljesen egyedül tört kapura. A védők már i le is álltak, ám Farkas a bizonytalanul toporgó kapus mel­lett sem tudta a hálóba gurítani a labdát. A 45. percben Farkas szöglete után Hanyecz az ötös Súlyos vereség Bp. Spartacus—Jánoshalma 6 Kőér u., 500 néző, vezette: Haj­dú. Bp. Spartacus: Radics — Dudás, Horváth, Öze, Szebelkó — Molnár (Becsei), Kruppa!, Gergely — Lázi (Kelemen), Szalai, Benyó. Edző: I(orogi József. Jánoshalma: Balogh (Csernák) — Geisinger, Bátyai, Liliom (Tá- pai), Fenyvesi — Angeli, Laki, Márkus — Tóth, Horváth L., Ko­vács. Edző: Rapcsák Tivadar. Az első negyedórában a János­halma játszott fölényben. Az 5. percben egy kapu előtti kavarodás után Horváth L. átemelte a lab­dát a fekvő kapuson, s Szebelkó már csak a gólvonalon túlról rúg­ta ki a mezőnybe. A játékvezető azonban nem adta meg a gólt. Ez visszavetette a Jánoshalma táma­dókedvét. A 14. percben Szalai egyedül tört a jánoshalmi kapu felé, a le­sen álló Kruppaihoz továbbított, aki 8 méterről a kapuba gurította a labdát, 'l—0. A 29. percben Gergely Dudás­hoz játszott, aki 10 méterről szép gólt lőtt. 2—0. A 30. percben hibázott a jános­halmi védelem. Les miatt leállt a hátsó sor, egy játékos azonban belül maradt, s így Benyó érvé­nyes gólt fejelt. 3—0.' A 35. percben 'Szalai egyéni já­ték után hatalmas lövést küldött a kapuba. 4—0. Fordulás után újra fellángolt a Jánoshalma. Sorra vezette táma­dásait. Az 55. percben Horváth L. kiugrott a védők közül, de mi­előtt lőhetett volna, buktatták a 16-oson belül. A 11-est Horváth L. értékesítette. 4—1. A 62. percben újabb törlesztési A hollandiai Voorburgban rendezett női röplabda KEK-döntőben a Bp. Va­sas Izzó együttese utolsó mérkőzésén 3:0 (14, 9, 13) arányban győzött a nyu­gatnémet USC Münster ellen, és ezzel megszerezte a Kupagyőztesek Európa Kupáját. (MTI) A spanyol Alicante férfi kézilabda­együttese bekerült a KEK-döhtőbe. A spanyolok nemcsak az ejs5 mérkőzé­sen nyertek a svéd Göteborg ellen, sajkáról tiszta helyzetből lőtt, de labdája a bal oldali léc mellett suhant el, s a berobbanó Sörös sem érte el. A szünetben kapust cserélt az Építők SC. s' a beálló Hegedűs egészen közelről, szinte állan­dóan a 16-oson kívül helyezke­dett. A 48. percben Szabó — az Építők 2-es számú játékosa — egy akción belül előbb Kocsist, majd sípszó után Puskást rúgta fel, de még figyelmeztetést sem kapott. Az 52. percben Farkas beadását Sörös szépen fejelte kapura, s Hegedűs nagy bravúr­ral mentett. Az első ’ félidő nagy irama, s a nehéz talaj sokat kivett a KSC- játékosokból. Mintegy fél órán keresztül az Építők játszott, eny­he mezőnyfölényben, de helyze­tei továbbra is csak a KSC-nek voltak. Az 56. percben Puskás lőtt jó helyzetből gyengén, majd két perc múlva Hegedűs kapus messzire kifutva tisztázott lábbal Farkas elől. A 67. percben Pus­kás a 11-es ponton kapta a lab­dát, de mire megfordult, már el is vették tőle. Egy perc múlva Máté ívelt kapura, s a lehulló labdát Erdei szögletre nyomta. Az ellentámadásból Farkas a bal oldalon húzott el. de a döntő pillanatban hosszan szöktette ma­gát. A 74. percben egy szabadrú­gás után Csordás fején megcsú­lehetősége volt a Jánoshalmának. Fenyvesi átjátszotta a védőket, de a kapusba lőtte a labdát. A 75. percben Becsei indította Benyót, aki Csernák mellett a kapuba rúgta a Spartacus 5. gól­ját. 5—1. A 80. percben szögletrúgáshoz jutott a hazai csapat. A beívelt labdát Benyó a kapufára fejelte, majd a visszapattanó labdát a kapuba sodorta. 6—1. Az 5. percben érvénytelennek minősített jánoshalmi gól nagyon visszavetette a vendégeket. A Spartacus által lőtt lesgól után hi­bát hibára halmoztak, s már csak a vereség nagysága volt kérdé­ses. Jók: Kruppai, Benyó, Becsei. A Jánoshalmában senki sem nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. Hajtmann Józsefné NB II. Középcsoport 1. Csepel 24 19 3 2 48—11 41 2. Izzó 24 15 6 3 59-^29 36 3. SZEOL 24 12 8 4 39—20 32 4. Bem SE 24 10 7 7 32—22 27 5. Kecskemét 24 9 8 7 44—2a 26 6. Bp. Spart. 24 10 6 8 35—35 26 7. KKFSE 24 11 3 10 34—32 25 8. BKV Előre 24 7 11 6 31—30 25 9. D.újv. Építők 24 9 7 8 32—35 25 10. Vác 24 7 10 7 30—25 24 11. Építők SC 24 8 *8 8 33—33 24 12. Budafok 24 7 9 8 32—36 23 13. Ganz-M. 24 8 6 10 29—35 22 14. Szegedi D. 24 9 3 12 33—34 21 15. 22. Volán 24 5 11 3 31—40 21 1G. Pénzügyőr 24 7 5 12 33—40 19 17. BVSC 24 6 6 12 26—31 18 18. Esztergom 24 4 9 11 24—39 17 19. Dunakeszi 24 7 2 15 22—40 16 20. Jánoshalma 24 4 4 16 23—74 12 Budafoki MTE—Ganz-MÁVAG 1—0 Bp. V. Izzó—22-es Volán 2—1 SZEOL AK—BKV Előre 4—0 Honv. Bem J. SE—D.újv. Építők 1—0 Pénzügyőr SE—Csepel 1—2 BVSC—Szegedi Dózsa 0—1 Kossuth KFSE—Dunakeszi VSE 3—0 Vác—Esztergom 2—1 hanem a visszavágón is 28:25 (13:12) arányban. Az első függőjátszma után a máso­dik találkozó döntetlenül végződött a Korcsnoj—Petroszjan sakkvilágbajnoki negyeddöntő párosmérkőzésen. A női sakkvilágbajnoki negyeddöntő­ben a szovjet Gaprindasvlll 2,5:1,9 arányban vezet honfitársnője. Guriell ellen. (MTI) szott a labda. Fekete I. 7 m-ről fejelt kapura, de a labda a felső lécről kipattant. Ez volt egyéb­ként a vendégek egyetlen hely­zete a 90 perc alatt. A 77. percben ismét Farkas iramodott meg. Középen Tapasztó tisztán várta a labdát, ám Farkas a kint álló kapus fölött kapura ívelt, s labdája az üres kapu te­tejére esett. A 80. percben Farkas elől vagy 30 m-es kifutással men­tett Hegedűs kapus. A 83. perc­ben viszont egy belőtt labdánál Hegedűs késve indult ki, ám Far­kas is a labda alá futottt. A 87. percben egy kecskeméti támadás­nál Farkast csúnyán elkaszálták az ötös sarkán, de a játékvezető nem látott okot a beavatkozásra. Az első félidőben a kecskeméti csapat a helyzetek alapján akár 4—5 gólt is szerezhetett volna. A szünet után, amikor a csapatok elfáradtak, a játék lelassult, az Építők játszott enyhe mezőnyfö­lényben, de helyzetei akkor is a KSC-nek voltak. Egyénileg Erdeit nem tették ' próbára. A hátvédhármas minden tagja jól játszott. A középpályán Szabó bravúros dolgokat csinált 60 percig, aztán elfáradt, s in­kább hátul segített. Elöl Farkas nagyszerű dolgokat csinált, de el­képesztő helyzeteket rontott el. Szabó Zoltán MA: TANÁCSKOZÁS A lósporttenyésztéssel kapcso­latos országos tanácskozás: Kecs­kemét, SZMT-székház, 10 óra. SAKK A megyei felnőtt egyéni bajnok­ság X. fordulója: Kecskemét, SZMT-székház, 8 óra. Függőjátsz­mák 16 órától. TÖMEGSPORT Az Edzett ifjúságért bajai me­zei futóversenye: Baja, Kinizsi­pálya környéke (felnőttek és kö­zépiskolások részvételével), 14.30- tól. A Kecskeméti Konzervgyár Ta­nácsköztársasági Kupa férfi kis­pályás labdarúgótornája: Kecs­kemét, konzervgyári sporttelep, 14.30-tói. SAKK Továbbra is Ábel és Lovass az élen Nyolc fordulót fejeztek be a megyei egyéni sakkbajnokság so­rán, s jelenleg változatlanul Ábel és Lovass áll az élen, de Kormá­nyos és Salánki is szorosan a nyomukban van. VII: forduló: Miklós—Lovas D. 0:1, Horváth J.—Ruppáner 1:0, Gera—Komoróczki 0:1, Csala— Szécsényi 1:0, Faddi—Tóth 1:0, Kurucsainé—Haragos 0:1, Kuru- csai—Sztrikinácz 0:1. Kormányos —Salánki, Ábel—Lovass, Brandies —Madi, Lénárt—Baksai, Molnár —'Rajnai döntetlen. VIII. • forduló: Kormányos— Ábel, Salánki—Lovass, Lovas D. —Brandies, Madi—Orbán, Rajnai —Miklós, Ruppáner—Molnár, Lé­nárt—Donkó, Haragos—Faddi, Czibulka—Sztrikinácz, Szécsényi —Gera döntetlen. Horváth J.— dr. Erdélyi 0:1, Pólyák—Komo­róczki 1:0, Baksai—Csala 0:1, Kurucsainé—Tóth 1:0. Az élcsoport: Ábel, Lovass I. 6, Salánki, Kormányos 5,5, Lovas D., Pólyák, Brandies, Madi, dr. Er­délyi 5 pont. SOROKBAN • SOROKBAN —1 (4—0) Hét gólt lőtt a Honvéd Kun Béla SE - csak 11-essel nyert a BSK Honvéd Mezőfi SE— Kiskun­félegyházi Szöv. SE 1—1 (1—0) Kecskemét, 100 néző, vezette: Francziskovics (Nagy II., Sárkö­zi). H. Mezőfi SE: Kovács M. — Szí­vós, Egyed, Rózsa, Kucsera, Szem­ző, Szabó, Radics, Szűcs, Kovács J. (Baukó), Magyar. Edző: Krivy Ottó. Kkfh. Szöv. SE: Szalai — Vidé­ki, Majoros, Zs. Juhász, Palásti, Dongó, Térjék, (Rádi), Sahin, Jó­kai, Szabó, Kürti, (Barta). Edző: Klimcsók Pál. A 12. percben egy hosszú be­adásból Szűcs maga elé tette a labdát és a. rosszul helyezkedő ka­pus mellett megszerezte a vezetést. I— 0. Az 50. percben a hazai csa­pat védelme „rövidzárlatot” ka­pott és csak nézték, amint Majo­ros szögletrúgás után a hálóba fe­jelte a labdát. 1—1. Kemény belemenésekkel tarkí­tott, közepes színvonalú, mindkét részről tervszerűtlen játék folyt. A 76. percben Szűcs egyéni játék után kicselezte az ellenfél védel­mét és a kaputól mintegy hat mé­terre szándékosan buktatták. A II- es ítélet elmaradt. A játékve­zető hibát követett el, amikor a jogos büntetőt nem adta meg. Jók: Szűcs, Egyed, Szemző, il­letve Majoros, Dongó, Vidéki. K. T. KAC—Soltvadkert 2—1 (1—1) Kiskunhalas, 700 néző, vezette: Jung (Köböl, Veres). KAC: Pintér — Körösi, Tóth L., Dobra, Agócs, Fuksz, Tóth I. Sző­ke I., Mészáros, Karsai, Szőke II. (Juhász L.). Edző: Virágh István. Soltvadkert: Haász — Viszkok, Eiler, Galántai, Lehr, Frittmann, Oláh, Szabó J., Mészáros, Kugel- man, Cseh. Edző: Meskó István. A 12. percben Mészáros a jobb oldalon lefutotta a hazai védőket és közelről a bal sarokba lőtt. 1— 0. A 18. percben kapu előtti kava­rodás végén a soltvadkerti vé­dőkről visszapattant labdát Szőke II. a hálóba rúgta. 1—1. A 60. perc­ben V iszkokot durvaság miatt a játékvezető kiállította. A 72. perc­ben Szőke I. beadására Karsai jó­kor érkezett és közelről megsze­rezte a KAC győztes gólját. 2—1. A 84. percben Frittmann a 11-fest a kapu mellé lőtte. Nagy taktikai harc jellemezte a két szomszédvár összecsapását, a látottak alapján a pontosztozko­dás lett volna igazságos. Jók: Tóth L., Dobra, Fuksz, illetve Eiler, Frittmann, Mészáros. I f j ús ági ak: K AC-r-Soltvadkert 1-—0 (0—0). Góllövő: Nagy F. Jók: Kovács, Nagy, Vágó, illetve Holaimmer, Szamosi. Szalai László Tiszakécske—Kecskeméti TE 0—0 Tiszakécske, 600 néző, vezette: Bogyó I. (Uhrin, Medovarszki. Tiszakécske: Szelesi — Terjéki, Varga, Kecskés, Sántha, Kisjuhász dr., Losonczi, (Száraz), Domonics, (Mari), Oskolás, Ézsiás, Bus. Ed­ző: Dobó István. KTE: Kerpits — Seres, Nagy, Érsek, (Bohács), Komáromi, Hor­váth, Kovács, (Hetényi), Virágh, Csurka, Porhanda, Nagyhegyesi. Edző: Vereb István. Küzdelmes mérkőzésen nagy taktikai harc folyt. A játék első fe­lében a hazai csapat, míg a máso­dik félidőben a vendégek játszot­Kettős fordulót játszottak a ko­sárlabda NB I-ben, utolsót a kö­zel háromhónapos bajnoki kény­szerszünet előtt. A BSK mindkét mérkőzését megnyerte, a KSC va­sárnap nehezen nyert a Székesfe­hérvár ellen. SZOMBATON: Bajai SK—Körmendi Dózsa FM1E 96—66 (45—35) Baja, 700 néző. Vezette: Kar­dos, Szabó IV.­BSK: Ágfalvi (11), Gorjanácz (29), Szabó (6), Kancsár (10), Ka­rácsonyi (12). Csere: Hosszú (14), Varga (4), Kovács (2). Edző: Ko­vács József. I f júságiak: BSK—Körmendi DFMTE 92—60 (47—28). Bp. Vasas Izzó—Kecskeméti SC 93—65 (41—29) Bp. Megyeri út. 200 néző. Ve­zette: Horváth G., Holócsi. KSC: Velkey (12), Felföldi (11), Tóth (17)’, Székedi, Szeredai (4). Csere: Kovács T. (8), Veress (7), Kovács G., Csorvási (6). Edző: Kégel Tamás. VASÁRNAP: Bajai SK—Oroszlányi Bányász 77—72 (43—38) Oroszlány, 500 néző. Vezette: Nagy K., Domonkos. tak enyhe mezőnyfölényben. Jók: Kecskés, Szelesi, Terjéki, illetve Porhanda, Horváth, Nagyhegyesi. Ifjúságiak: Tiszakécske—KTE 1— 1 (1—0). Vezette: Uhrin. Gól­lövők: Kerekes, illetve Gyulai. Zsuffa Lajos Lajosmizse—Fájsz 3—1 (1—0) Lajosmizse, 300 néző, vezette: Horváth I. (Fink, Kiss B.) . Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel, Csima, Kovács, Márkli, Ben- de, Kislőrincz, Molnár, (Lukács), Vajda, Kállai. Edző: Bánhidi Jó­zsef. Fájsz: Fatér — Kupusz, Szabó, Horváth, Kovács, Posztobányi, Barabás, (Baráth), Kiss, (Csovbo- rics), Herner, László, Zsákai. Ed­ző: Balogh Gyárfás. A 22. percben Vajda kicselezte a védőkét, visszagurított és Kislő­rincz 4 méterről a kapuba pofoz­ta a labdát. 1—0. Az 50. percben egy előrerúgott labdára' Herner rácsapott, lefutotta a védőket és a jobb sarokba gurított. 1—1. A 70. percben Vajda remek labdát adott Lukácsnak, aki - óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 2—1. A 78. perc­ben Márkli beívelt labdájára Kál­lai emelkedett legmagasabbra és szép gólt fejelt a bal sarokba. 3—1. A Lajosmizse végigtámadta a mérkőzést, de a szórványos fajszi akciók is mindig veszélyt jelentet­tek a hazai kapura. Jók: Kállai, Vajda, Lukács, il­letve Horyáth, Zsákai. Ifjúságiak: Lajosmizse—Fájsz 4—0 (2—0). Vezette: Fink. Góllö­vők: Bódis 2, Csorba J., Seprűs. Jók: Radics, Helik, Sinkovics, Sep­rűs, illetve Tamás, Fekete, Gulyás. Bánhidi József Sükösd—Kalocsa 2—0 (1—0) Sükösd, 300 néző, vezette: Zsi- gó (Vereb, Kiss A.) Sükösd: Szente — Kernya, Ba- da, Faddi, Kovács, (Kollár), Lógó, Tóth, Marusa, Szabó, Páncsics, Sudár. Edző: Varga Imre. . Kalocsa: Niezner — Kapi­tány, Pécsi, Pongrácz, Szabó J., (Szabó S.), Horváth, Varjú, Ko­vács, Lakatos, (Bencsics), Matos. Edző: Farkas András. A 27. percben Kovács az ötösre, ívelt labdáját Lógó visszatette Ma- rusának, aki. szép gólt lőtt. 1—0. A 74. percben Bada becsúszó sze­relését szabálytalannak látta a já­tékvezető s 11-est ítélt. A bünte­tőt Kapitány a kapu mellé lőtte. A 87. percben gyors ellentámadás végén Kollár beadásából Sudár lőtt a hálóba. 2—0. A végig sportszerű, heves küz­delem döntő pillanata a 11-es ki­hagyása volt, de egészében Sükösd -vitán felül rászolgált a győzelem­re. Jók: Kovács, Marusa, Szente, Bada, illetve Pécsi, Kovács G. Ifjúságiak: Kalocsa—Sükösd 2— 0 (0—0). Góllövő: Kákonyi 2. Jók: Kákonyi, Papp. Király, il­letve P.esti. Varsányi József Honvéd Szamuely SE—Izsák 2—1 (0—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Frisz (Szalai, Cseh). H. Szamuely SE: Varga G. — Baksa, Kiss, Lehóczki, Kántor, Szalontai, Szabó, Király, Rácz, Vitek, Varga P. Edző: Malomsze­gi Öttó. Izsák: Varga — Németh, Bog- dány, Jakus, Molnár, Nagy, Tóth, Bőthi, Ober, Pataki, Szélpál. Ed­ző: Seres Lajos. BSK: Ágfalvi (13), Hosszú (7), Karácsonyi (19), Kancsár (7), Gorjanácz (8). Csere: Pék (18), Szabó (6), Csanádi. Edző: Kovács József. Idegeskedett a -bajai csapat, s az elején a hazaiak vezettek. Kovács József edző a 11. percben kényte­len volt Karácsonyit lecserélni, aki addig ugyan már 10 pontot szerzett, de személyi és technikai hibái miatt már közel volt a ki­pontozódáshoz. Pék kitűnő dobó­teljesítményével, s a hajrában visszaállt Karácsonyi jó játékával végül értékes győzelmet szerzett a BSK. Ifjúságiak: Bajai SK—Oroszlány 129—55 (56—34). Kecskeméti SC—Székesfehérvári Építők 81—78 (50—47) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Szilvassy, Szabó III. KSC: Felföldi (16), Tóth (34), Székedi (9), Veress (10), Kovács (8). Csere: Szeredai (4), Kovács (6), Velkey. Edző: Kégel Tamás. Mindkét csapat nagyon sok vé­dekezési hibával játszott. Tóth és Felföldi eredményessége dön­tött a KSC javára. Velkeyt a 18. percben egy elhamarkodott íté­lettel kiállították. Az 58. percben Rácz kapu előtti kavarodásból megszerezte a veze­tést. 1—0. A 75. percben egy kor­szerű támadás végén Szabó bom­bázott a léc alá. 2—0. A 80. perc­ben a Szamuely SE védői a 16- oson belül szabálytalankodtak és a megítélt büntetőt Tóth értékesí­tette. 2—1. Jók: Rácz (a mezőny legjobbja), Szalontai, Baksa, Kiss, illetve Ober. Pala András Bajai SK—Tompa 1—0 (0—0) Baja, 700 néző, vezette: Őrző. BSK: Maizlinger — Petresevics, Molnár, Márity, Popp, Harsányi, Cseke, Takács, Kovács, Radics, (Valkai), Vasvári. Edző: Rónai Sándor. Tompa: Moravecz — Grósz, Bel­la I., Horváth, Czombos, Béleczki, Szilvási dr., Baráth, Czeglédi, Ká­bái, Sass. Edző: Szűcs László. Küzdelmes mérkőzésen a tom­pái csapat meglepően ügyesen ját­szott. A mérkőzésen végig fölény­ben játszott a BSK, a 62. percben Radics 11-esből lőtt góljával vé­gül is megérdemelten nyerte a mérkőzést. Jók: Harsányi, Cseke, Popp, illetve Horváth, Grócz., Ifjúságiak: BSK—Tompa 4—0. Csányi László Honvéd Kun B. SE—Bajai Tsz SK 7—0 (3—0) Kiskunfélegyháza, 500 néző, ve­zette: Németh (Szentgyörgyi, Les- , ták). HKBSE: Mikhárdi — Gyöngyö­si, Tóth, Kókai, Cséve, Taskó, Da­rányi, Evanics, Meszlényi, (Feke­te), Szász, (Wéber), Janicsák. Ed­ző: Kurucz István. Bajai Tsz SK: Tóth L. — And- ruskó. Bartos, Vörös, Vídosa, Bo- hus, Tóth Á. (Pálmai), Szűcs, Bochner, Németh, (Kiing), Lipo- katich. Edző: Pálmai Sándor. Kezdés után Gyöngyösi mintegy 40, méteres keresztlabdával Eva- nicsot indította, aki a 16-os sar­kából óriási lövést zúdított a léc alá. 1—0. A 10. percben Darányi szögletét Tóth L. kapus Meszlényi elé tenyerelte a labdát, aki a sok láb között 10 méterről a hálóba lőtt. 2—0. A 35. percben Janicsák Evanics elé csúsztatott, aki 16 mé­terről félfordulattal a jobb sa­rokba lőtte a labdát. 3—0. Az 57. percben Darányi hosszú labdával' indította középen Janicsákot, aki a kiinduló kapus mellett a hálóba lőtt. 4—0. A 65. percben Bartos kézzel ütött a labdába, a büntetőt Meszlényi a kapu fölé rúgta. A 75. percben Wéber tért ölelő átadá­sával Janicsák a bal oldalon kilé­pett a védők közül, és a bal felső sarokba lőtt. 5—0. A 80. percben Janicsák beadását Evanics lőtte kapura, Fekete beletette a lábát a labda útjába és az a vetődő ka­pus mellett a bal sarokba vágó­dott. 6—0. A 88. percben a bajai védők késlekedtek a közbelépés­sel és a közbeugró Taskó a hálóba rúgta a labdát. 7—0. A Kun Béla SE rohamai foko­zatosan felőrölték a vendégek ere­jét, és akár kétszámjegyű ered­mény is születhetett volna. Jók: Evanics (a mezőny legjobbja), Ja­nicsák, Darányi, Taskó, illetve Szűcs, Bartos, Bohus. Ifjúságiak: Honvéd Kun B SE— Bajai Tsz SK 3—1 (1—1). Góllö­vők: Tóth Cs., Ajtai, Csalár, illet­ve Pastrovics. Jók: Vidács, Ajtai, Kárász, Tóth Cs., illetve Tábori, Egyed, Pastrovicz. összeállította: Kristóf Tibor A MEGYEI LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG Állasa 1. H. Kun B. 20 14 4 2 47—9 32 2. Bajai SK 20 13 5 2 45—9 31 3. KAC 20 12 5 3 45—29 29 4. KTE 20 11 6 3 47—21 28 5. Kalocsa 20 11 5 4 29—17 27 6. Lajosmizse 20 7 8 5 28—20 22 7. Tiszakécske 20 10 2 8 31—31 22 8. Izsák 20 7 7 6 19—21 21 9. Sükösd 20 6 7 7 24—20 19 10. Kkfh. Szöv. 20 6 7 7 34—32 19 11. H. Mezőfi 20 7 5 8 26—25 19 12. Kiskőrös 20 7 3 10 30—42 17 13. Soltvadkert 20 6 5 9 24—37 17 14. Tompa . 20 5 6 9 20—35 16 15. Fájsz 20 4 4 12 20—32 12 16. Honv. Szamuely 20 4 2 14 35—55 10 17. Honv. Gábor A. 20 4 2 14 18—46 10 18. Bajai Tsz 20 3 3 14 21—62 9 A forduló válogatottja: Azente (Sü­kösd) — Terjéki (T.kécske), Bada (Sü­kösd). Eiler (Soltvadkert). Darányi (K. Kun B. SE). Evanics (H. Kun B. SE). Rácz (H. Szamuely SE). Vajda (La­josmizse). Fuksz (KAC). Porhanda (KTE). Kiss (Kiskörös). A MEGYEI IFJÚSÁGI LAQDARÜGÖ-BA^OKSAG Állasa 1. Bajai SK 17 14 3 61—13 31 2. Kalocsa 17 14 1 2 57—10 29 \3. KTE 17 13 2 2 52—15 28 4. Honvéd K. BSE 16 10 3 3 31—16 23 5. Kiskőrös 16 8 3 5 29—20 19 .6. Lajosmizse 17 7 3 7 37—21 17 7. KAC 17 7 3 7 35—28 17 8. Tiszakécske 17 7 3 7 34—33 17 9. Sükösd 16 8 *— 8 34—25 16 10. Soltvadkert 16 5 3 8 24—38 13 11. Kkfh. Szöv. 16 3 5 8 15—36 11 12. Bajai Tsz 16 5 — 11 27—47 10 13. Fájsz 17 2 3 12 16—43 7 14. Tompa 15 2 1 12 11—61 5 15. Izsák * 16 1 1 14 9—66 3 KOSÁRLABDA Kettős bajai győzelem LS