Petőfi Népe, 1979. december (34. évfolyam, 281-305. szám)

1979-12-04 / 283. szám

1979. december 4. • PETŐFI NÉPE 6 7 SPORT* SPORT * SPORT A KSC-nek volt több gólhelyzete A Honvéd Kun Béla SE került az élre Ganz-MAVÁG—Kecskeméti SC 1—1 (1—1) Budapest, 500 néző. Vezette: Ta- polczai. Ganz-MÁVAG: Balázsi — Ara­nyosi, Gyugyerás, Zimonyi, Nagy P., — Veiland (Szepesi a 60. perc­ben), Balázs, Nagy Z., Simon — Birkás, Herédi. Edző: Kaszás Gá­bor. KSC: Leskó — Kutasi, Elekes I., Csordás, Elekes II. — Lakatos, Farkas, Kocsis — Tapasztó, Kisz- nyér (Bedzsula a 85. percben), Sörös (Puskás a 46. percben). Edző: Molnár Ferenc. A Ganz-MÁVAG taktikáján lát­ható volt, hogy tart a KSC-től, s bár jó iramban indult a játék, a fővárosiak harcmodora mindjárt a kecskeméti támadók megfélem­lítése volt. Ebben, sajnos, a játék­vezetőre is segítő ' partnerként számíthattak. A KSC kezdeménye­zett, s csak a 10. percben ment az első lövés Leskó kapujára. Sajnos, a következőből már gól is lett. A 13. percben Veiland szögleténél a KSC-védők egymás­ra vártak, Leskó későn mozdult ki, s Balázs a keze mellett a há­lóba fejelte a labdát. 1 —0. A 22. percben Herédi jobbról ívelt be, s a KSC kapusa hárított jó érzékkel. A 24. percben Ta­pasztó szöglete után Kocsis fejelt kapura, illetőleg néhány centimé­terrel a léc mellé. A 29. percben Kisznyér lövését ütötte szögletre Balázsi. Egy perc múlva Farkas pontos beadását Kisznyér Kocsis elé csúsztatta, aki azonban 8 m- ről a kapus kezébe emelte a lab­dát. A 32. percben Kisznyért kímé­letlenül rúgták fel a 16-os sarká­nál. A szabadrúgást Csordás a kapu mellé lőtte. A KSC rohamai végül a 43. percben hozták meg az egyenlí­tést. Farkas ragyogó egyéni ala­kítással szinte az egész MÁVAG- védelmet kicselezte, májd 14 m- röl nagy gólt lőtt a bal sarokba. 1—1. A szünet után, a 48. percben, Simont igen nagy lesről engedte el a játékvezető, de a kifutó Les­kó leszedte a csatár lábáról a lab­dát. Az 56. percben Birkás várat­lanul hanyatt vetődve célozta meg a kecskeméti kaput, s Leskó szögletre mentett. Az 58. percben Simon elhúzott Kutasi mellett, majd mintegy 25 m-ről óriási lö­vést zúdított kapura, de a labda a kapufáról vágódott le. Ismét a KSC percei következ­tek. Csordás remek labdával in­dította Farkast, s a mintaszerű beadást Puskás 10 lépésről a ka­pu fölé fejelte. A 75. percben jobbról Csordás ívelt be, s most Kocsis fejese suhant el a kapufa mellett. A 80. percben a KSC kapuja előtt adódott meleg helyzet. Má­sodpercekig ide-oda pattogott a labda, végül Kutasi felszabadí­tott. A 89. percben Farkas futott el a jobb szélen egészen az alapvo­nalig. A belőtt labdáK Puskás 5 méterről a kapufára fejelte. Ez volt az utolsó lehetőség a győze­lem megszerzésére. Az első félidőben, a gyorsan megszerzett MÁVAG-vezetés után állandóan a Ganz-MÁVAG térfe­lén volt a labda, ám az egyenlí­tés csak a félidő hajrájában si­került. A második félidőben fo­kozódtak a durvaságok. A fővá­rosi csapat védői nem ismertek kíméletet. Ennek köszönhető Kisz­nyér sérülése is. Szerencsére a kecskeméti játékosok nem viszo­nozták a durvaságokat, s jóval több helyzetük volt még így is. A csapatból Leskó a gólnál hi­bázott, később kétszer is védett gólnak látszó lövést. A védelem minden tagja igen jó teljesítményt nyújtott. A középpályán Kocsis -védőmunkája emelhető ki. Elöl a sokat mozgó Farkas okozott leg­több gondot a MÁVAG védőinek. Az egész csapat küzdőszelleme di­cséretes volt. Tapolczai játékvezető túlságo­san elnéző volt a hazai csapat durvaságaival szemben. Kerpesits Béla Küzdelmes mérkőzésen nyert a Jánoshalma Jánoshalma—Pénzügyőr 4—3 (1—1) Jánoshalma, 700 néző. vezette: Mézes. Jánoshalma: Balogh — Bátyai, Maráczi, Fenyvesi, Szegezdi (Fad- di) — Angeli, Gisinger, Tápai’— Horváth P. (Huszti). Horváth L., Márkus. Edző: Szegedi Oszkár. Pénzügyőr. Sarlós — Bene (Vi­da), Bogdán, Csekő, Herédi — Eipel, Kovács, Lesti, Mozner — Nap. Petrák (Hordái). Edző: Kiss László. Nagy szélben kezdődött a mér­kőzés. Az első negyedóra jobbára mezőnyjátékkal telt el. Ezt kö­vetően a Jánoshalma vette át a kezdeményezést. Veszélyesen tá­madott. Az első gólra mégis a 25. percig kellett várni. Ekkor Sze­gezdi 20 méteres lövése a jobb felső sarokba vágódott. 1—0. A gól után a Pénzügyőr nagy lendülettel támadott. A 37. perc­ben a hazai védők szögletre men­tettek. A sarokrúgást Nap ívelte középre, ahol Kovács merész be- vetődéssel fejelte a labdát a há­lóba. 1—1. A 39. percben Angeli nagy­erejű lövése a kapufán csat­tant. A félidő hajrájában ismét felváltva támadtak a csapatok. Komoly gólhelyzet azonban egyik kapu előtt sem alakult ki. Szünet utánra lecsendesedett a szél. A második félidőt a Pénz­ügyőr kezdte lendületesebben. A 48. percben Nap szögletét Petrák fejelte a kapuba. 1—2. A vendégek vezető gólja után a Jánoshalma vette át a játék irányítását, s nagy lendülettel tá­madott. Több kapu előtti jelenet után is szögletre mentettek a vendégek. Az 50. percben Angeli szép cselsorozat után indította Horváth L-t, aki futtából, 16 mé­terről lőtt a jobb sarokba. 2—2. Az 52. percben Tápai 20 mé­teres lövését védte Sarlós. A 68. percben isióét a vendégeknek volt biztató gólszerzési lehetőségük. Szerencsére Nap 5 méterről a fel­ső kapufát találta el. Nagy iramú, változatos volt a játék ezekben a percekben. A 73. percben Angeli átcselezte magát a ■védőkön, ügyesen gurította a lab­dát Márkus elé, aki 14 méterről a jobb sarokba lőtt. 3—2. Egy perccel később Eipel nagy erejű lövését védte Balogh. A 82. percben eldőlt a két pont sorsa. Angeli ezúttal is ügyes cse­lekkel játszotta át a védőket, Hor­váth L-hez gurította a labdát, aki 12 méterről a sarokba rúgta. 4—2. A gól után tovább támadott a hazai csapat. A 85. percben Gi­singer a kapufát találta el, a visz- szapattanó labdát Márkus elhi­bázta. A 88. percben Tápai 20 méteres lövését védte a Pénzügy­őr kapusa. A 91. percben a szögletzászló közeléből ívelhetett szabadrúgást Victa. A középre rúgott labdát Bogdán fejelte a kapuba. 4—3. Mérsékelt színvonalú első fél­idei játék után, nagy iramú, küz­delmes találkozót láthatott a közönség. Ebben a Jánoshalma bizonyult jobbnak, s megérde­melten nyert. Jók: Angeli (a me­zőny legjobbja). Horváth L., Gi­singer, illetve Nap, Bogdán, Eipel. A játékvezető mindkét csapat terhére többször tévedett. Hajtman Józsefné NB II. KÖZÉPCSOPORT 1. Csepel 18 15 1 2 36—9 31 2. Izzó 18 11 4 3 41—23 26 3. SZEOL 18 9 6 3 26—16 26 4. Építők 18 8 4 6 24—21 20 5. D.újv. Építők 18 6 7 5 24—25 19 6. KSC 18 6 6 6 34—23 18 7. Bem SE 18 7 4 7 24—18 18 8. BKV E. 18 5 8 5 25—23 18 9. KKFSE 18 8 2 8 27—28 18 10. Bp. Spart. 18 7 4 7 21—27 18 11. Vác 18 5 7 6 24—20 17 12. BVSC 18 6 5 7 23—21 17 13. Budafok 18 6 5 7 25—27 17 14. Szegedi D. 18 7 2 9 27—26 16 15. Ganz-M. 18 6 4 8 25—30 16 16. 22. Volán 18 4 8 6 22—27 16 17. Dunakeszi 18 7 2 9 19—24 16 18. Pénzügyőr 18 5 3 10 21—32 13 19. Esztergom 18 3 6 9 19—33 12 20. Jánoshalma 18 4 2 12 17—51 10 Budafok—KKFSE 2—0 BVSC—H. Bem J. SE 0—1 Szegedi Dózsa—Bp. Vasas Izzó 3—1 Dunakeszi—22. sz. Volán 2—1 Vác—Bp. Spartacus 0—2 Esztergomi Vasas—SZEOL AK 0—2 D.újvárosi Epitők—BKV Előre 2—1 Építők—Csepel 1—1 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Ferencváros—Diósgyőr 3—1 (1—0) Üllői út. 10 000 néző. vezette: Tompa. Góllövők: Pusztai, Pogány illetve Sa­lamon (öngól). Oláh. Sárga lap: Zsiborás (FTC), Tatár. Oláh (DVTK). Debrecen—Békéscsaba 2—2 (0—0) Debrecen, íoooo néző, vezette: Macz- kó. Góllövők: Jankovícs, Feledi illetve Mártái, Vágó. Sárga lap: Zsömbörgi (Békéscsaba). Videoton—Volán 2—1 (0—1) Székesfehérvár, 4000 néző, vezette: Lauber. Góllövők: Burcsa 2, illetve Aranyosi. Sárga lap: Szakái (Volán). Dunaújváros—Pécsi VSK 2—2 (1—1) Pécs, 3000 néző. vezette: Mohácsi. Góllövök: Szűcs. Nagy II. illetve Kresz (ll-esböl). Stájer. Újpesti Dózsa—MAv Előre 6—i (3—1) Megyeri út. 4000 néző, vezette: Győri. Góllövők: Fazekas 4, Fekete, Sarlós illetve Lazsányi. Sárga lap: Lityik, Tóth (MÁV Előre). Bp. Honvéd—MTK-VM 3—2 (2—1) Kispest. 3000 néző, vezette: Palotai. Góllövők: Garaba. Paróezai illetve Varga (öngól), Kovács B., Borsó. Salgótarján—Pécsi MSC 1—1 (1—0) Salgótarján, 4000 néző, vezette: Pá- dá r. Góllövők: Kiss illetve Dohány. Sárga lap: Tapaszti, Bodnár (PMSC). Tatabánya—Zalaegerszeg 1—1 (1—0) Tatabánya, 3000 néző. vezette: Urban. Góllövök: Csapó (U-esből) illetve Si­mon. Sárga lap: Knapik (Tatabánya). Si­mon (ZTE). Vasas—Rába ETO 1—1 (1—0) Győr. 2000 néző. vezette: Bártfai. Góllövök; Kiss illetve Hannich. az NB i. Állasa 1. Bp. Honvéd 14 8 4 2 25—17 20 2. FTC 14 7 5 2 32—18 19 3. Videoton 14 8 3 3 32—19 19 4. Vasas 14 6 5 3 33—24 17 5. Debrecen 14 5 6 3 21—16 16 6. ZTE 14 6 4 4 21—19 16 7. Rába ETO 14 7 2 5 24—25 16 8. DVTK 14 7 1 6 18—15 15 9. MTK-VM • 14 5 4 5 25—24 14 10. Tatabánya 14 5 4 5 21—20 14 11. PMSC 14 4 5 5 18—16 13 12. Ü. Dózsa 14 5 3 6 30—30 13 13. Békéscsaba 14 4 5 5 20—25 13 14 MAV E. 14 3 5 '6 16—26 11 15. Volán SC 14 3 4 7 17—27 10 16. STC 14 1 7 6 15—22 9 17. Dunaújváros 14 2 5 7 18—27 9 18. PVSK 14 2 4 R 14—30 8 Honvéd Kun Béla SE—Honvéd Szamuely SE 1—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, vezette: Dobos. H. KBSE: Osztopáni — Gyön­gyösi,. Horváth, Tóth, Kókai, Meszíényi, Fiatala, Darányi, Fe­kete (Wéber), Szász, Janicsák. Edző: Kurucz István. H. Szamuely SE: Varga G. — Lehoczki, Kiss, László, Kántor, Vitek, Király, Rózsavölgyi, Rácz, Feminger, Varga P. Edző: Ma­lomszegi Ottó. A 3. percben Szász elhúzta a labdát a kifutó kapus mellett is, de kisodródott és nem tudta ér­tékesíteni. A 15. percben Tóth 17 méteres szabadrúgása után a labda a felső kapufa alsó lap­járól a gólvonalra pattant, majd Kiss felszabadította a kaput. A 43. percben Meszíényi ravaszul nyesett szögletrúgása érintés nél­kül csavarodott a kapuba. 1—0. A 60. percben Horváth sárga la­pot kapott, majd két perc múl­va pirosat. A 69. 'percben Jani- csákot a tizenhatoson belül fel­vágták, a büntetőt Kókai a ka­pufára lőtte. A 76. percben Var­ga P., a 85. percben Wéber is sárga lapot kapott. A 88. perc­ben Szász már csak a kapussal állt szemben, de nagy helyzetben a kezébe emelt. Jók: Gyöngyösi és Tóth, illetve a Szamuely SE egész csapata dicséretet érdemel, lelkes játékáért. Bajai SK—Izsák 0—0 Baja, 600 néző, vezette: Berta. BSK: Gilián — Simon, Molnár, Popp, Pintér, Cseke, Petresevics (Glavatiy), Csincsák, (Vasvári), Radics, Harsányi. Edző: Rónai Sándor. Izsák: Varga — Németh, Bog- dány, Jakus, (Horváth), Molnár, Nagy, Tóth, Bőthi, Mezei, Pata­ki, Szélpál. Edző: Seres Lajos. A jól védekező, és a kapura is veszélyes vendégcsapat érett já­tékával rászolgált az egyik pont­ra. A hazaiak szétesően játszot­tak. Jók: Gilián, Tóth. Sárga lap: Bogdán. Ifjúságiak: BSK—Izsák 2—0 (2—0). Góllövők: Stéger, Lőrincz. Tiszakécske­1—0 (1—0) Kiskunhalasi AC Tiszakécske, 600 néző, vezette: Kávai. Tiszakécske: Szélesi — Laczkó, Balia I., Domonics, Sánta, (Pá­linkás), Varga, Oskolás, Terjéki, Mari (Száraz), Bus, Józsa. Edző: Dobó István. KAC: Szabó — Dobra, Tóth, Fuksz, Izsák, Kiss R., Körösi, Pe- rényi, Karsai, Szőke S., Juhász. Edző: Virágh István. A 20. percben Oskolás átját­szotta őrzőjét. Az alapvonalról • beadott és a jókor érkező Mari a kapu bal oldalába vágta a lab­dát. 1—0. Két perc múlva Bus előtt adódott nagy helyzet, de hibázott. Az első és lényegében az egyetlen kiskunhalasi helyzet a 35. percben adódott. Perényi nagy lövése centiméterekkel ke­rülte a bal felső sarkot. A 47. percben Józsa hagyott ki gól­szerzési lehetőséget, majd az 54. percben Mari fejesét védte bra­vúrral Szabó. Az utolsó percben Mari közvetlen közelről fejelt a kapu mellé. A tiszakécskei csa­pat végigtámadta a mérkőzést, s nagyobb arányban is győzhetett volna. A KAC védekezésre ren­dezkedett be. Ritka ellentáma­dásaik veszélytelenek voltak. Jók: Laczkó, Oskolás, Mari, Var­ga, illetve Fuksz, Szőke, Karsai. Ifjúságiak: Tiszakécske—Kis­kunhalasi AC 1—1 (1—0). Gól­lövők: Kirill, illetve Nagy F. Honvéd Mezőfi SE—Bajai Tsz SK 4—2 (2—1) Kecskemét, 100 néző, vezette: Németh. H. Mezőfi: Pető — Szívós, Egyed, Kucsera, Rózsa, Szűcs, Szepesi. Sántha, (Makó) Szőllősi. Szabó, Baukó, (Halász). Edző: Krivy Ottó. Bajai Tsz SK: Kovács — Hol- czer, Andruskó,' Bohos, Vidosa, Tóth A., Ónodi, Bóhner. Németh, (Pálmai), Kiing, Gál, (Hohner). Edző: Pálmai Sándor. / Az első félidő elején gyenge színvonalú minden elképzelés nélküli játék folyt. A 28. perc­ben egy váratlan támadásból Szőllősi Szabó elé emelte a lab­dát, aki a hálóba tejelte. 1—0. A 38. percben Szűcs, könnyelmű­en kezelt le egy labdát, Kiing közbeugrott. 1—1. Most már élén- kebb lett a játék a Mezőfi egy­re jobban támadásba lendült. A 42. percben Sántha beadását Sze­pesi fejelte a kapuba. 2—1. A 65. percben Szűcs labdájából Szől­lősi növelte az előnyt. 3—1. A 72. percben Szűcs magas beadására Szepesi jókor érkezett és a há­lóba fejelt. 4—1. A 78. percben szögletrúgás után Hóhner a há­lóba lőtt. 4—2. A játék a máso­dik félidőben jobb volt, a Mező­fi megérdemelten győzött. Jók: Szűcs, Szepesi, Szabó illetve Bo­hos, Holczer. Sükösd—Fájsz 0—0 Sükösd, 200 néző, vezette: Papp J. Sükösd: Szén te — Kernya, Ba- da, Faddi, Kovács, (Reich), Lógó, Páncsics, Marusa, Szabó, Sudár, Kollár. Edző: Varga Imre. Fájsz: Fatér — Kupusz, Zsá- kai, Szabó, Posztobányi, Kras- nyánszki. Barabás, Kovács, Csap- lovics, Heiner, (Horváth), Kiss. Edző: Balogh Gyárfás. A fajszi csapat némi szeren­csével, de végül is megérdemel­ten jutott az értékes ponthoz. Jók: Faddi, Bada, illetve Szabó, Kiss. Ifjúságiak: Sükösd—Fájsz 2—1 (1—0). Góllövők: Kusztor, Lógó. H. Gábor Áron SE—Tomp* 2—0 (2—0) Kiskunhalas, 150 néző, vezet-’ te: Farkas. H. Gábor A. SE: Brindza — Serfőző, Kocsis, Halász, Kiss, Holló (Juhász), Bergmann, Hűli (Dedák), Erdős, Piukovics, Kor­mos. Edző: Kévés Ferenc. Tompa: Bella A. — Gróth, Czombos, Horváth G., Horváth I. , Bella I., Szilvási dr., Csong­rádi, Baráth (Bohner), Béleczki, Kábái. Edző: Szűcs László. Alacsony színvonalú játékban két büntetőből már az első fél­időben eldőlt a mérkőzés sorsa. A 20. percben Erdőst a büntető- területen belül lerántották. A 11 -est Piukovics nagy erővel jobb sarokba lőtte. 1—0. A 35. perc­ben, ismét 11-esből Piukovics a bal sarokbahlőtte a labdát. 2—0. Szünet után mindkét kapunál adódtak helyzetek így az 55. percben egy nagy erejű szabad­rúgást Brindza a léc alól tor­názta szögletre. Jók: Kocsis, Kiss, illetve Bella A., Grót. Kiskőrös—KTE 3—3 (1—0) Kiskőrös, 800 néző, vezette: Zsigó. Kiskőrös: Vass — Petróczi, Dé­nes, Hajnák, Podobni, Polereczki, Fábián (Jenei), Juhász K., Sárkö­zi, Juhász L. (Homlok), Katona. Edző: Biácsi Sándor. KTE: Kerpits — Seres, Nagy, Nagyhegyesi, Petényi (Komáromi), Virágh, Mányoki, Morvái (Hor­váth), Csurka, Porhanda, Kovács. Edző: Vereb István. Sportszerű, de kemény játék folyt, mindkét kapunál kimarad­tak a helyzetek. A 20. percben Ka­tona felvágásáért megítélt bün­tetőt Petróczi vágta a kapuba. 1—0.,A 48. percben két KTE-védő és a kifutó kapus is összeszaladt, Sárközi a hálóba gurította a lab­dát. 2—0. Ezután a KTE kettős cseréje megzavarta az eddig jól játszó kiskőrösi védőket. A 60. percben Seres erős lövése után Vassról kipattant a labda, és a berobbanó Porhanda a hálóba vágta. 2—1. A 70. percben szabály­talankodtak a kiskőrösi védők a 16-osnál, a szabadrúgást Porhan­da a sorfal feletjt a jobb felső sa­rokba lőtte. 2—2. A 85. percben Porhanda szögletét Mányoki csúsztatta a hosszú sarokba. 2—3. A 90. percben Sárközi átadásából Polereczki megszerezte az egyen­lítést. 3—3. Kemény, de sportsze­rű mérkőzésen született meg a döntetlen eredmény. Jók: Petró­czi, Hajnák, Katona, illetve Seres, Porhanda, Virágh. Ifjúságiak: KTE—Kiskőrös 2—1. Kalocsai SE—Kkfh. Szöv. SE 1—0 (0—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Dö- mény. Kalocsa: Szabadi — Kapitány, Pécsi, Pongrácz, Illés I., Jenei, Horváth (Varjú), Matos, Kovács G., Illés II., Kovács F. (Csorba). Edző: Farkas András. Kkfh. Szöv. SE: Szalai — Zs. Juhász, Majoros, Vidéki, Dongó, Kürti, Térjék (Seres), Palásti, Sza­bó, Jókai (Rádi), Iván. Edző: Klimcsók Pál. A hazai csapat szinte végig tá­madta a mérkőzést, a helyzetek sokaságát hagyta ki. Végül egy öngól döntötte el a két pont sor­sát. Góllövő: Majoros (öngól). Jók: Pécsi, Kapitány, Kovács G., illetve Szalai, Zs. Juhász. Ifjúságiak: .Kalocsa—Kkfh. Szöv. SE 5—1. Lajosmizse—Soltvadkert 1—0 (1—0) Lajosmizse, 400 néző, vezette: Kávai. Lajosmizse: Kripkó — Lukács, Abel, Csima, Tóth, Márkli (Sinko- vics), Bende, Kislőrincz, Tarjányi (Kiss Gy.), Molnár, Kállai. Edző: Bánhidi József. Soltvadkert: Májer — Viszkok, Eiler, Galántai, Frittmann, Szabó, Kárász, Oláh, Koch, Gerber dr. (Cseh), Köpe. Edző: Meskó István. Közepes színvonalú mérkőzés, sportszerű játék. Mindkét oldalon maradtak ki helyzetek. A lelke­sebben és jobban játszó Lajosmi­zse megérdemelten győzött. Gól­lövő: Kállai. Jók: Csima, Máté, Kállai, illetve Frittmann, Oláh, Koch. A MEGYEI LABDARÜG Állasa í. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. TT9>ÍPpf: -•{ Honvéd Kun B. Bajai SK KAC Kalocsa KTE Izsák Lajosmizse Tiszakécske Kkfh. Szöv. SE H. Mezőfi SE Sükösd Soltvadkert Tompa Kiskőrös Fájsz Bajai Tsz SK H. Szamuely SE H. Gábor A. SE 13^ rjj. *T 18 12 4 2 38-8 28 18 11 5 2 42-8 27 18 11 4 3 43­-28 26 18 11 4 3 29—15 26 18 10 5 3 46­-21 25 18 7 7 4 17-17 21 18 6 8 4 25­-18 20 18 9 1 8 28­-30 19 18 6 6 6 32-29 18 18 7 4 7 24­-22 18 18 5 7 6 22­-19 17 18 5 5 8 20­-33 li 18 4 6 8 18­-33 14 18 5 3 10 24—40 13 18 4 4 10 18­-27 12 18 3 3 12 20­-52 9 18 3 2 13 31­-51 8 18 3 2 13 16—42 8 A MEGYEI IFJÚSÁGI LABDARÜGO-BAJNOKSÄG Állasa 1. Bajai SK 15 12 2. Kalocsa 15 12 3. KTE 15 12 4. H. Kun B. SE 14 8 5. Kiskőrös 15 8 6. Sükösd 15 8 7. Tiszakécske . 15 7 8. KAC 15 6 9. Lajosmizse 14 fi 10. Soltvadkert 14 5 11. Kkfh. Szöv. SE 15 3 12. Bajai Tsz SK 14 4 13. Fájsz 15 2 14. Tompa 14 2 15. Izsák 15 1 — 54—13 27 2 53—9 25 2 47—14 25 3 27—15 19 5 28—19 18 7 34—23 18 6 32—29 18 6 33—26 15 6 32—16 14 7 23—36 12 8 14—35 10 - 10 23—43 8 3 10 16—3li 7 1 11 11—57 5 1 13 9—65 3 A táblázatban a Lajosmizse—Soltvad­kert eredménye nem szerepel, mert nem érkezett be. Cselgáncsozóink elutaztak a VB-re Hétfőn Párizsba utazott a magyar cselgáncsválogatott, amely teljes lét­számmai próbál szerencsét a csütör­töktől vasárnapig tartó 11. világbajnok­ságon. Az egyes súlycsoportokban a , következők képviselik a magyar színe­ket : Kollár Ferenc (60 kg. Bp. Spartacus). Radnai Csaba (65. Honvéd Szalvai SE). Molnár Károly (71. Bp. Honvéd). Han- g.vási László (78, U. Dózsa). Kiss End­re (86. Kecskeméti SC). Szepesi István (95, Ü. Dózsa, a sérült kecskeméti E. Kovács Károly helyett). Varga Imre (nehézsúly, Bp. Spartacus). Ozsvár András (abszolút kategória. Bp. Hon­véd) . A VB műsora: csütörtök: 95 kg és nehézsúly, péntek: 78 és 86 kg. szom­bat: 65 és 71 kg. vasárnap: 60 kg éü abszolút kategória. (MTI) TOTÓ MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 8.00: Tévétorna (ism.) (Színes.) 8.05: Iskolatévé. Földrajz (ált. isk. 7. oszt.) 10.05: Magyar nyelv (ált. isk. 2. oszt.). Szó-ra-ka-té-nusz Pörgetjük a pörgettyűt (Kiejtés — leírás) Orosz nyelv (ált. isk. 6. oszt.) Dalol a csíz Kézilabdasuli. Kapura- lövések és védések Óvodások filmműsora. Hogyan fogjunk tigrist. Csehszlovák bábfilm (ism.) (Színes.) Csata fekete-fehérben. Idesüss! Ajánlóműsor gyerekeknek (ism.) 12.05: Földrajz (ált. isk. 5. oszt.) — A Bakony 14.40: Földrajz (ált. isk. 7. oszt.) (ism.) 10.20: 10.45: 11.00: 11.20: 11.40: 15.15: Magyar nyelv (ism.) (Színes.) 15.30: Orosz nyelv (ism.) (Színes.) 15.55: Földrajz (ált. isk. 5. oszt.) 16.25: Hírek 16.30: Pápua Üj Guinea élő- - világa. A* krokodil. 16.55: Melyiket az ötezerből? Pályaválasztási műsor gyerekeknek. A kémény­seprő (ism.) 17.05: Reklám 17.10: Sakk-matt (Színes.) 17.30: Mindenki iskolája. Fizika. Hőtani alapismeretek 18.00: Reklám 18.05: Földrajz. 18.35: Elégedett-e eddigi életével? Riportfilm-sorozat, III. rész 18.50: A Jégsziget. A Horizont Szerkesztőség műsora 1.9.05: Olvassatok mindennap. Gyermekkönyvhét 19.10: Esti mese 19.20: Tévétorna (Színes.) 19.30: TV-Híradó (Színes.) 20.00: Gyökerek. Amerikai tévéfilmsorozat, XII 1—2. rész (Színes.) 21.35: Filmszem (Színes.) 22.25: TV-Hiradó 3. (Színes.) 2. MŰSOR: 20.00: Marsha és Udó. NSZK zenés film (ism.) (Színes.) 20.45: Lim-Iom. Kisfilm 21.05: TV-Híradó 2. (Színes.) 21.25: Reklám 21.30: Munkácsi Miklós: Vég­kiárusítás. Tévéfilm (ism.) KOSSUTH 8.57 9.44 10.05: 10.35 11.00: 11.39 Mi lett volna ... ha ide­jében megvalósulnak Kliegl találmányai Népdaicsokor Gyermekversek zenével Iskolák — őrsök — bará­tok. A VII. Országos Út­törő Parlamentről jelent­jük I. A Pénzügyörzenekar ját­szik Brahms: f-moll szonáta A sziget. Robert Merle regénye rádióra alkalmaz­va XI. rész 12.35: Törvénykönyv 12.50: Bob herceg. Huszka Jenő' operettjének rádióváltozata 14.20: Arcképek a bolgár iroda­lomból. Nikola Vapcarov 14.36: Nóták 15.28: Nyitnikék 16.05: Az amatőr zenei mozgalom híradója 17.07: Fiatalok stúdiója 17.32: Mozart-operaáriák. 17.45: A Szabó család 18.15: Hol volt, hol nem volt . . . 18.25: Mai könyvajánlatunk 19.18: Mindenki zeneiskolája 20.11: Gazdasági minifórum 20.41: Magyar előadóművészek Szenthelyi Miklós hegedül 21.29: A világ ,,másik” fele. VII. rész 22.20: Világtörténelem dióhéjban 22.30: Rácz Aladár cimbalmozik saját feldolgozásaiból 22.52: Meditáció — a tudományos fejlődés végkövetkezteté­seiről. Hermann István írása 23.02: Nagy mesterek — világ­hírű előadóművészek U.10: Táncdalok 3. MŰSOR A TOTO 48. HETI EKEDMl NYKI PETŐFI 8.05: Ifjúsági dalok 8.20: Tíz perc külpolitika 8.33: Társalgó. 10.33: Zenedélelőtt 12.25: Látószög. Ifjúsági jegyzet 12.33: Melódiakoktél 13.30: Gyermekkönyvhét 13.45: Éneklő Ifjúság 14.00: Kettőtől hatig ... A Pe­tőfi rádió zenés délutánja 18.00: Tip-top parádé 18.38: Beszélni nehéz 18.50: Népi zene. 19.20: Véleményem szerint 19.30: Csak fiataloknak! 20.33: Mindenki Könyvtára 21.06: Az európai popzene csil­lagai 21.42: Verbunkosok, nóták 22.30: Ránki György szerzemé­nyeiből 23.10: Egy éj Velencében. . 11.05: Válaszolunk hallgatóinknak 1. Építők SC—Csepel 1—1 X — még egyszer 2. Esztergom—SZEOL AK 0—2 2 11.20: Kórusok. 3. Szegedi D.—Bp. V. Izzó 3—1 1 12.02: Szerelmi bájital. Részletek 4. Ganz-M.—Kecskemét l—l X Donizetti operájából 5. Eger—Szolnoki MÁV MTE l—0 1 13.07: A kamarazene kedvelőinek 6. B. TASK—Hódm.vásárhely 1—0 l 13.57: Dzsesszfelvételekből 7. Avellino—Juventus l—0 1 14.40: Magyar Irodalmi Arckép­8. Bologna—Lazio 1—0 1 csarnok 9. Cagliari—Internazionale 1—1 X 15.00: Biológia — előkészítő egye­10. Pescara—Napoli l—0 l temi felvételi vizsgára 11. Roma—Fiorentina 2—1 l 15.30: Zenekari muzsika 12. Ata lant a—Como 0—0 X 16.45: Mi a véleményed? Politi­kai vitaműsor 13. Brescia—Palermo-H 2—1 l 17.05: Magyarországon először. Kabalevszkij: Az idő — 14. Pistoiese—Monza a köd miatt szakadt. leibe­hat románc Marsak-ver­15. Körmend—MAv DAC 2—0 t 8.08: Vonós kamarazene 9.00: Iskolarádió 9.30: Zenekari muzsika sekre 17.30: Valóság-e a válság? Világ- gazdasági dokumentummű­sor ■ 18.00: Händel: Rodelinda. Há- romfelvonásos opera 19.05: Az Iskolarádió műsora diákoknak, tanároknak és szülőknek 19.35: Az operaközvetítés folyta­tása 22.10: Napjaink zenéje. Matuz István fuvolaestje a Ze­neakadémia nagytermében A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 48, heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a követ­kezők : 13 találatos szelvényt 7 fogadó ért el, nyereményük egyenként 233 382 Ft. Egy 13 plus/ 1 találatos szelvény volt, a nyeremény és a jutalom együtt 777 94(» forint, a 308 darab 12 találatos szel­vényre egyenként 3336 forintot, a 2567 11 találatra 424 forintot fizetnek. 10 ta­lálatos 17 37i db. nyereményük 93 fo­rint. a közölt adatok tájékoztató jel­legűek. (MTll