Petőfi Népe, 1979. november (34. évfolyam, 256-280. szám)

1979-11-27 / 277. szám

1979. november 27. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT* SPORT • SPORT Nagyszerű játék, látványos gólok Kecskeméti SC—Budafoki MTE 5—2 (2—1) Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Kuti. KSC: Leskó — Kutasi, Elekes I., Csordás, Elekes II. — Szabó, Lakatos, Kocsis (Bedzsula a 75. percben) — Farkas, Kisznyér, Sö­rös (Puskás a 75. percben) Edző: Molnár Ferenc. Budafok: Lengyel — Béress, Kapitány, Tóth A., Vizi — Pozsár, Mészáros, Tóth B. — Erdővégi, Mörtel (Kacsányi a 65. percben), Krisztin. Edző: Dobesch Gyula. Nagy iramban indult a játék a KSC támadásaival, az első helyzet mégis a kecskeméti kapu előtt adódott. Az 5. percben Tóth A. szabadrúgása átsuhant a védők •között. Amikor felpattant, Krisz­tin 5 m-ről a bal sarokra fejelte, de Leskó gyors vetődéssel meg­szerezte a labdát. A 11. percben Farkas belőtt labdáját Kisznyér kapura perdítette, de Lengyel ré­sen volt. A 14. percben Farkas iramodott meg a jobb oldalon. Átjátszotta a keresztező Kapi­tányt, s egyedül tört kapura, de az ötösön belevezette a labdát a védőkbe, pedig Kisznyér középen üresen várta az átadást. A 18. percben Sörös középen, fordulás­ból lőtt, s a labda a felső kapu­fáról pattant vissza. A 28. percben a KSC térfelének közepén szabadrúgáshoz jutott a Budafok. Vizi futott neki a lab­dának, de a közelben álló Pozsár váratlanul a sorfal mellett kiugró Erdővégi elé gurított, aki a vető­dő Leskó alatt a jobb kapufa tö­vét találta el, s onnan a hálóba pattant a labda. 0—1. A váratlan gól néhány percre zavart is okozott a KSC-védelem- ben, s a 37. percben az előretörő Vizi a 16-osról lőtt a kapu fölé. A 41. percben a Budafok tér­felének közepén Pozsár és Mészá­ros adogatott. Mészáros elcsúszott, és a résen levő Kisznyér rácsapott a labdára. Két lépéssel elhúzta a védők mellett, majd úgy lőtt, hogy a labda a jobb kapufáról vá­gódott a hálóba. 1—1. A következő percben a bal oldalon bravúros cselekkel há­rom védő közül hozta ki a lab'dát, majd hirtelen középre lőt­te. Kisznyér előrevetődve a kapu jobb oldalába fejelte az éles be­adást. 2—1. Alig kezdődött meg a második játékrész, már gólt ért el a KSC. A középkörből szabadrúgást ível­tek előre. A labda lepattant a vé­dőkről, s Kisznyér egyből, nagy erővel a jobb felső sarokba bom­bázta. 3—1. A Budafok heves támadásokkal válaszolt. Mörtel kétszer egymás után középen tört előre. Először Leskó szedte fel előle a labdát, másodszor 20 m-ről fölé lőtt a nyurga csatár. Az 52. percben Csordás távoli- lövése egy védőn irányt változtatva a bal sarok fe­lé perdült. Lengyel már verve volt, de a labda centiméterekkel a léc mellett ment ki. Az 53. percben Sörös középen kapott jó labdát, s már a 16-oson belül járt, amikor Kapitány buk­tatta. Kuti játékvezető közvetlen közelben állt, s azonnal a 11-és pontra mutatott. A büntetőt Kisz­nyér nagy erővel a jobb alsó sa­rokba vágta. 4—1. A vezetés egy kicsit könnyel­művé tette a KSC-védőket, s Krisztin középen nagy helyzetbe került, szerencsére hosszan szök­tette magát. A 66. percben mégis szépített a vendégcsapat. Krisztin vezette a labdát, majd 25 m-ről váratlanul lőtt. A labda a kint álló Leskó fölött a felső léc alsó lapjára, s onnan a hálóba vágó­dott. 4—2. A 67. percben Tóth B. szabad­rúgását Leskó hárította, majd a másik oldalon Szabó lapos lövése suhant el a jobb alsó sarok mel­lett. A 70. percben Farkas egé­szen az alapvonalig futott, s on­nan belőtte a labdát. Kisznyér befutva, a védőket megelőzve a hálóba lőtt, de a játékvezető, a partjelző téves beintésére nem adta meg az egyébként teljesen szabályos gólt. A 74. percben Kisz­nyér remek cselekkel forgatta meg a budafoki védőket, de a lö­vésébe Lengyel belenyúlt, s így a labda szögletre pattant. A 79. percben Puskás — aki néhány perccel korábban állt be — a kaputól mintegy 30 m-re lö­vésre szánta el magát, s a jól eltalált labda a kapu bal oldalába vágódott. 5—2. A 81. percben még Leskó men­tett kifutva lábbal, majd Szabó labdájával Kisznyér kilépett a védők közül, de éles szögből, a kifutó Lengyel fölött a léc fölé bombázott. Ezen a mérkőzésen mindent lát­hattunk, ami a labdarúgásban szép és érdekes. Óriási iram, öt­letes megoldások, látványos gólok tették felejthetetlenné a délutánt. A KSC már az első félidőben is (hatalmas iramot diktált, de a Budafok ekkor még nagyon jól. védekezett, sőt egy cseles szabad­rúgásból vezetéshez is jutott. A kecskemétiek dicsérete, hogy ez­után még tudtak fokozni, s Kisz­nyér szemfülessége révén egy perc alatt fordítottak az eredmé­nyen. A szünet után a KSC tovább támadott, de a védekező budafo­kiak, a megszerzett labdákból villámgyors ellentámadásokkal sokszor veszélyeztették a kaput, s ez a nagy iramú küzdelem egé­szen az utolsó percig tartott. A KSC védelméből mindenki nagyon jó teljesítményt nyújtott. Kutasi azzal emelkedett a többiek fölé, hogy néhány előretörésével és beadásával a támadásokat is segítette. A középpályán Szabó látványos dolgokat produkált, s Lakatos csak azzal maradt el tő­le, hogy az átadásai nem mindig voltak pontosak. Elöl Farkas soro­zatban átjátszotta az őrzésére hátravont Tóth A.-t, de a beadá­sai nem mindig sikerültek. Sörös teljesítménye is javult, Kisznyér pedig a négy góljával alaposan letette a névjegyét az NB II-ben. A Budafok csapatából Kapi­tány, Pozsár, Tóth B. és Krisztin tűnt ki. Kuti játékvezetőt a nagyon sportszerűen küzdő csapatok nem állították nehéz feladatok elé. Egyetlen hibáját azzal követte el, hogy elfogadta a partjelzője téves intését, s nem adta meg Kisznyér szabályos gólját., Szabó Zoltán Súlyos védelmi hibák, kihagyott helyzetek BKV Előre—Jánoshalma 2—1 (1—0) BP., Knopp u., 400 néző, vezet­te: Tóth L. BKV Előre: Gőgös — Fekete G., Gulácsi, Nagy (Juhász), Pe- rényi — Gaburi, Gubán. Török — Udvarev Gábor, Kapcsos. Edző: Borbély András. Jánoshalma: Balogh (Csernák) — Maráczi — Bátyai, Pápai. Fad- di. Fenyvesi — Horváth L., An- geli, Márkus — Péter ,(Józsa), Geisinger. Megbízott edző: Zag József. Kezdés után a Jánoshalma len­dült támadásba, Horváth L. szép cselsorozattal indult az ellenfél kapuja felé, a 16-osnál azonban buktatták. A szabadrúgást Angeli a sorfalba lőtte. Változatos me­zőnyjáték folyt, hazai fölénnyel. A Jánoshalma gyors ellentáma­dásokkal kísérletezett. A 18. percben Udvarev szabad­rúgását hárította Balogh,, majd pár perc múlva Gábor közeli lö­vését védte. Ellentámadás után Angeli 20 méteres lövését hárí­totta Gőgös. A 30. percben a Jánoshalma került mezőnyfölénybe. A beszo­rult hazai csapat a 16-os kör­nyékén megszerezte a labdát, és veszélyes ellenakciót indított. Nem sokkal később hasonló el­lentámadásból szerzett előnyt a BKV Előre. A 38. percben o saját büntetőterületükön megszerzett labdával jól indították a felfutó jobbhátvédet. Fekete beadását Gábor kapta, s 10 méterről a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 1—0. A gól további lendületet adott a hazai támadásoknak, amelyek eredményeként azonban csak a kapufát találták el. A második félidő lendületes já­tékot hozott. A jánoshalmi csa­pat több szép támadást is veze­tett. Az 57. percben Horváth L. elől merész kivetődéssel mentett a kapus, majd Angeli szerezte meg a labdát, de lövése elakadt az egyik védőn. A 65. percben megszületett a jánoshalmiak egyenlítő gólja. Horváth L. megszerzett egy kapu felé gurított labdát, egy csellel becsapta a kimzoduló kapust, és a hálóba gurított, 1—1. Ezt követően mindkét csapat döntésre akarta vinni a két pont sorsát. Felváltva támadtak a csa­patok. Végül is a 74. percben a BKV Előrének ■ sikerült megsze­reznie a győzelmet jelentő gólt. A kaputól 10 méterre pattogott a labda. Több védő is elrúghatta volna. Végül is Udvarevhez került, aki a kapufára lőtte. A kipattanó labdát Kapcsos éles szögből, nagy erővel rúgta a rövid sarokba. 2—1. A gól után elkeseredetten tá­madott a Jánoshalma. A 81. perc­ben Horváth L. egyedül tört ka­pura, átcselezte magát a védő­kön. s már csak a kifutó kapus­sal állt szemben, de lövése Gőgös lábán akadt el. A mezőnyjáték alapján nem volt lényeges különbség a két csapat között. A Jánoshalma , ve­reségét két megelőzhető védelmi hiba, illetve számos kihagyott gól­helyzet okozta. Jók: Fekete, Gu­lácsi, Gubán, illetve Maráczi, Fenyvesi. Márkus. Tóth játékvezető mindvégig ki­tűnően bíráskodott, nem hagyta magát megtéveszteni a" büntető- területen belüli műesésekkel. Hajtman Józsefné NB II. Középcsoport 1. Csepel 17 15 2 35—8 30 2. Izzó 16 11 4 1 39—18 26 3. SZEOL 17 8 6 3 24—16 23 4. Építők 17 8 3 6 23—20 19 5. BKV E. 17 5 8 4 24—21 18 6. KKFSE 17 8 2 7 27—2« 18 7. KSC 17 6 5 6 33—22 17 8. Vác 17 5 7 5 24—18 17 9. D.újv. E. 17 5 7 5 22—24 17 10. Bem SE 17 6 4 7 23—18 16 11. 22. Volán 17 4 8 5 21—25 16 12. Bp. Spart. 17 6 4 7 19—27 16 13. BVSC 16 5 5 6 21—19 15 14. Budafok 17 5 5 7 23—27 15 15. Ganz-M. 17 6 3 8 24—29 15 16. Szegedi D. 17 6 2 9 24—25 14 17. Dunakeszi 17 6 2 9 17—23 14 18. Pénzügyőr 17 5 3 9 18—23 13 19. Esztergom 17 3 6 8 19—31 12 20. Jánoshalma 17 3 2 12 13—48 8 Bp. Vasas Izzó—Ganz-MAVAG 5—1 SZEOL AK—Szegedi Dózsa 2—1 Építők- SC—Dunakeszi VSE 2—1 H. Bem J. SE­■Váci Híradás 1—0 22. sz. Volán—D.újv. Építők 1—2 Csepel—Bp. Spartacus 1—2 Pénzügyőr SE— •Esztergomi Vasas 2—0 Kossuth KFSE-BVSC 2—1 ŰTTÖRÖOLIMPIA Asztalitenisz-döntő Kecskeméten TOTÓ A TOTO 47. HETI EREDMÉNYEI 1. Sabaria—Kaposvár 3—2 1 2. KOMÉP—Alumínium 3—0 1 3. MÁV NTE—Olajb. 1—1 X 4. Bakony—Dorog 2—1 1 5. Lehel SC—Hódmezőv. 2—2 x 6. Gyöngyös—Nyíregyháza 0—1 2 7. Avellino—Inter. 0—0 x 8. Catanzaro—Lazio 2—í l 9. FiorenUna—Perugia 0—0 x 10. Pescara—Bologna 0—0 x 11. Udlnese—Torino 0—1 2 12. Genoa—Atalanta 1—0 1 13. Palermo—Lanerossl 0—0 x +1 Parma—Bari 1—1 x A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 47. heti totónyeremé­nyek, az illeték levonása után a kö­vetkezők: 13 találatos szelvény 14 darab, nye­reményük egyenként 129 716 forint: ezek közül 13 plusz 1 találatos 10 da­rab. a nyeremény és a Jutalom együtt 298 998 forint; 12 találatos 374, nyere­ményük 3237 Ft. 11 találatos 4009. nye­reményük 302 Ft, 10 találatos 26 387 db, nyereményük 69 forint. A közölt adatok tájékoztató Jelle­gűek. (MTI) Kecskeméten, a Forradalom úti Általános Iskola tornacsarnoka adott méltó otthont az úttörő­olimpia megyei döntőjének. A már hagyományos ünnepélyes keretek közöt megtartott meg­nyitón Farkas Ferenc, a megyei általános iskolai testnevelési szakfelügyelő mondott beszédet, majd a ^rendező iskola igazgató­ja, Csongor Attila köszöntötte a pajtásokat. Ezután nyolc aszta­lon, pergő ritmusú, színvonalas küzdelemben dőlt el a verseny sorsa. Eredmények: LEÁNYOK: III. korcsoport: 1. Gaál Dóra (Kecskemét város) 2. Fábián E. (Kecskemét járás) 3. Kuzniarszki I. (Kiskőrös). IV. korcsoport: 1. Sipos Kata­lin (Bajai járás) 2. Vajda M. (Kalocsai járás) 3. Lehoczki Gy. (Kiskunhalas). FIÜK: III. korcsoport: 1. Jelasity Ha­dován (Bajai járás), 2. Biró F. (Kalocsa) 3. Puskás T, (Kecske­méti járás). IV. korcsoport: 1. Zeller Zsolt (Kalocsai járás) 2. Hádi Cs. (Kecskeméti járás) 3. Konfár Z. (Kecskemét váro6). A pontversenyben: 1. Bajai já­rás (Dobos, Sipos, Jelasity, Tör­köly) 2. Kalocsai járás (Trapp, Vajda, Biró, Zeller) 3. Kecskemét város (Gaál, Zeller G., Benke, Konfár). A díjakat Csongor Attila igaz­gató adta át. A megyei úttörő- oliimpia első helyezettjei képvi­selik majd megyénket 1980. ja­nuár 3—4-én Szekszárdon az or­szágos döntőben. Harminc percnyi jó játékkal Magyar or szág-Csehszlovákia 3-0 (3-0) Olimpiai selejtező labdarúgó­mérkőzés, Diósgyőr 20 000 néző, vezette: Vautrot (Delmer, Girar­di), mindhárom francia. Magyarország: Veréb — Szán­tó, Salamon, Baranyi, Kutasi — Oláh, Tatár, Karsai (Pásztor) — Borostyán, Kiss, Fekete (Pogány). Csehszlovákia: Sémán — Mazu- ra, Radimec, Nachtmann (Rótt), Rygel — Sreiner, Vaclavicek, Berger — Janecka, Herda (Klou- cek), Licka. Góllövők: Tatár a 21., Karsai a 25. és Kiss a 38. peroben. Sárga lap: Kutasi a 79., Rygel a 89. percben. Szögletarány: 11:5 (5:2) Cseh­szlovákia javára. Meglepően jól kezdték a játé­kot a csehszlovákok. Védekező •felállásból gyorsan váltottak át támadásra, s néhány veszélyes helyzetet is teremtettek a magyar kapu előtt. Válogatottunk mint­egy negyedórányi játék után vet­te át a kezdeményezést, s meg­győző fölényt harcolt ki. Az ered­mény nem is maradt el. A lelkes, harcos szellemű, időnként ötle­tes játék gólokban is kifejezésre jutott. A második játékrészben nem lehetett ráismerni a magyar csa­patra. A csehszlovákok teljesen átvették a játék irányítását, s helyzeteik alapján akár ki is egyenlíthettek volna. A magyar csapat kapusának, Verébnek azonban ezen a találkozón nem lehetett gólt rúgni! A magyar olimpiai válogatott végül is annak köszönheti győ­zelmét, hogy kulcsemberei — Veréb, Karsai, Kiss — átlagon felüli teljesítményt nyújtva ma­gukkal ragadták a társakat is. Csak sajnálni lehet, hogy a bra­vúros első félidőt nem követte második. Egy biztos: az áprilisi visz- szavágón egy félidei jó játék min­den bizonnyal kevés lesz a to­vábbjutás kiharcolásához. Addig tovább kell javulni a magyar csapatnak mindazokban a köve­telményekben, amelyekben ezút­tal (is) csak fél órai teljesítmény­re futotta erejéből. A moszkvai olimpiai játékokon való részvétel feltétele: egy pont megszerzése. Néhány újság erről így tájékoztatott: „A magyar csa­patnak már egy pont is elég a csoportelsőséghez”. A látottak, mindkét félidő, s nem utolsósor­ban szokásos idegenbeli teljesít­ményük alapján reálisabban hangzik a mondat így: A magyar csapatnak legalább egy pont kell az olimpiai kiküldetéshez! Ennek a célnak kell alárendel­ni a munkát az elkövetkező idő­szakban. A csoport állása a visszavágó előtt: 1. Magyarország 3 2—1 5—1 4 2. Csehszlovákia 3 2—1 2—3 4 3. Lengyelország 4 1—3 1—4 2 Űjabb helycsere az élen Lajosmizse— Kiskunhalasi AC 3—0 (2—0) Lajosmizse, 400 néző, vezette: Czenczik. Lajosmizse: Kripkó — Lukács, Ábel, Csima, Kovács (Tarjányi), Tóth, Bende, Kislőrincz, Molnár, Vajda, Kállai. Edző: Bánhídi Jó­zsef. KAC: Szabó — Körösi, Dobra, Fuksz, Agócs, Kiss R., Ugrai, Mé­száros, Karsai, (Perényi), Szőke S., Szőke I. Edző: Virágh István. Lajosmizse kezdte a játékot, Molnár azonnal gólhelyzetbe ke­rült, lövés helyett középre játszott, s a védők kirúgták a kapu előte­réből a labdát. A 17. percben Kis­lőrincz ívelt a kapu elé, s a védők hiába próbáltak felszabadítani. A labda Kállai elé került, aki a bal alsó sarokba helyezte. 1—0. To­vább támadott a hazai csapat, a 29. percben Vajda kilépett a védők közül és a kifutó kapus mellett a hálóba helyezte a labdát. 2—0. A szünet után is a hazaiak irá­nyították a játékot. A 80. percben Bende átívelt a bal oldalra. Kislő­rincz maga elé tette a labdát és szép gólt lőtt. 3—0. A Lajosmizse végig irányította a játékot a /jó iramú mérkőzésen. Kiállítva: Mé­száros a 75. percben reklamálá­sért. Sárga lap: Fuksz, illetve Vaj­da. A-Lajosmizse minden játékosa dicséretet érdemel odaadó játé­káért. A KAC-ból Szőke I., Körö­si és Dobra játéka emelkedett ki. Ifjúságiak: KAC—Lajosmizse 2—1 (1—0). H. Mezőfi SE—Izsák 0—0 Kecskemét, 100 néző, vezette: ifj. Molnár. H. Mezőfi SE: Pető — Szívós, Egyed, Szemző, Rózsa, Makó, Ku- csera, Szűcs, Szőllősi, Szepesi, Lantos. Edző: Krivy Ottó. Izsák: Varga — Németh, Bog­dán, Jakus, Molnár, Nagy, Tóth, Bőthi, Mezei, Pataki, Szélpál. Ed­ző: Seres Lajos. A hazai csapat kezdés után azonnal támadásba lendült A 10. percben Lantos jó beadását Szől­lősi 5 méterről kapásból fölé lőtte. A második félidő 51. percében Egyed reklamált, s a játékvezető figyelmeztette. A sorfal nehezen állt fel, Szemző újra reklamált, ezért sárga lapot kapott. A továb­biakban a játék menete ugyanaz volt, mint az első félidőben. Az Izsák két előretolt csatára meg­próbált az ellenfél védelmében za­vart kelteni, kevés sikerrel. Az izsáki csapat kemény, de teljesen sportszerű védekezése alapján az egyik pontot megérdemelte. Jók: Szűcs, Egyed, Lantos, illetve Me­zei, Tóth, Németh, Nagy. Kkfh. Szöv. SE—Tompa 2—1 (1—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, ve­zette: Nagy F. Kkfh. Szöv. SE: Szalai — Zs. Juhász, Majoros, Vidéki, Dongó, Kürthy, Seres M. (Térjék), Jókai, Sahin, Szabó M., Palásti, (Rádi). Edző: Klimcsók Pál. Tompa: Moravecz — Grósz, Czombos, Horváth G., Horváth I., Bella, Szilvássy dr., Czeglédi, (Ba- ráth), Kábái, Béleczky, Vigh (Pó- ner). Edző: Szűcs László. A 15. percben a 16-oson belül Czombos hátulról buktatta Szabót. A büntetőt Dongó nagy erővel lőt­te a kapu bal oldalába. 1—0. A 75. percben Horváth I. átadásával Baráth kiugrott és a kifutó Szalai mellett a hálóba gurított. 1—1. A 88. percben Jókai jobb oldalról ívelt be szögletet. Sahin fejjel megcsúsztatta, majd Rádi 6 mé­terről ugyancsak fejjel a jobb fel­ső sarokba küldte a hazaiak győz­tes gólját. 2—1. A csúszós pályán végig nagy küzdelmet vívott egy­mással a két csapat. Jók: Szalai, Jókai, Szabó M., illet­ve Moravecz, Czombos, Béleczky. Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SE— Tompa 2—2 (0—2). Góllövők: Za- rádi J. 2, illetve Gilányi, Jaramo- novics. Bajai SK—Soltvadkert 3—0 (2—0) * Baja, 600 néző, jv.: Bubori. BSK: Majzlinger — Simon, Mol­nár, Germán, Popp, Pintér, (Vas­vári), Cseke, Petresevics, Csincsák, Radics, Harsányi. Edző: Rónai Sándor. Soltvadkert: Mayer — Viszkok, Eiler, Galántai, Frittmann, Kárász, Eifert, Oláh, Gerber dr., Cseh, Mé­száros. Edző: Meskó István. Az 50. percben 3—0-ra vezetett a hazai csapat. Ezt követően is nagy fölényben játszott, de gól már nem esett. Góllövők: Radics 2, Simon. Sárga lap: Eiler, Kárász. Kiállítva: Eifert. Jók: Simon, Popp, Cseke, Csincsák, illetve Gerber dr., Mészáros, Eiler. Ifjúságiak: BSK—Soltvadkert 4—0 (3—0). Góllövők: Vágó, Bog­nár, Lőrincz, Kaleb. H. Gábor A. SE—Fájsz 2—1 (0—1) Kiskunhalas, 150 néző, vezette: Horváth. H. Gábor A. SE: Brindza — Ser­főző, Kocsis, Halász, Kiss, Holló, Bergmann, Hűli (Juhász), Piuko- vics, Erdős, Kormos. Edző: Kévés Ferenc. Fájsz: Fatér — Kupusz, Szabó, Gombkötő, Pp$gtobányi, Baráth, (Horváth), Dinnyés, (Kovács), Her- ner, Kiss, Zsákai, Barabás. Edző: Balogh Gyárfás. Élénk iramú mérkőzésen a ha­zai csapat támadott többet, az el­ső helyzet a 25. percben adódott, amikor Piukovics lövését Fatér remekül hárította. A honvéd tá­madások ellenére a 43. percben a vendégek szerezték meg a veze­tést, partdobás után beívelt lab­dát Dinnyés a hálóba fejelte. 0—1. A második félidő is honvéd fö­lényben zajlott le, és a 75. perc­ben Erdős egyenlített. 1—1. A 79. percben ismét Erdős kapott jó labdát, jobbra kisodródva kapura lőtt és a labda a jobb kapufáról pattant a hálóba. Jók: Kocsis, Er­dős, Piukovics, illetve Szabó, Her- ner, Zsákai. Kalocsai SE— Honvéd Kun Béla SE 0—0 Kalocsa, 800 néző, vezette: dr. Rákóczi. Kalocsai SE: Niezner — Kapi­tány, Pécsi, Pongrácz, Illés L., Je­néi, Illés J., Horváth, (Nemes), Kováts, Csorba, (Szabó), Matos. Edző: Farkas András. H. Kun B. SE: Osztopáni — Meszlényi, Tóth, Horváth, Kókai, Darányi, Fiatala, (Fekete), Jani- csák, Szász, Gyöngyösi, Evanics. .Edző: Kurucz István. A kitűnően előkészített pályán a 15. percben Niezner szépen véd­te Szász lövését. A 60. percben újra Illés L. került helyzetbe, de közelről leadott lövését Osztopáni önfeláldozóan mentette. A 66. percben Tóth sárga lapot kapott. A 76. percben maradt ki a mér­kőzés legnagyobb helyzete, amikor Jenei két lépésről fejelt a kapu mellé. A 85. percben Pécsi a sa­ját kapufájára fejelte a labdát. Végig jó iramú, küzdelmes mérkő­zést hozott a rangadó, a döntetlen megfelelt a játék képének. Jók: Niezner, Pécsi, Illés L., Illés J., il­letve Darányi, Horváth, Meszlényi. Ifjúságiak: Kalocsa—H.’Kun Bé­la SE 1—1. Góllövők: Tóth R„ il­letve Ajtai. Kiskőrös—Bajai Tsz SK 3—2 (0—1) Kiskőrös, 400 néző, vezette: őr­ző. Kiskőrös: Vass — Petróczi, Dé­nes, Hajnák, Podobni, Juhász L., Juhász K., Sárközi, László, Fá­bián, Katona. Edző: Biácsi Sándor. Baja: Kovács — Holczer, Vido- sa, Vörös, Bohos, Ónodi, Bartos, (Gál), Tóth, (Bohner), Németh, Kiing, Pálmai. Edző: Pálmai Sán­dor. A kimaradt kiskőrösi gólhelyze­tek után a 25. percben Vassról ki­pattant labdát Kiing lőtte a háló­ba. 0—1. A 70. percben Sárközi­nek sikerült gólt fejelni. Ezután a csereként beállt Bohner a 77. perc­ben szép góllal egyenlített. 2—2. Nagy küzdelem indult meg a győz­tes gólért, amelyet a 85. percben Hajnáknak sikerült szép lövéssel megszerezni. 3—2. Változatos, nagy iramú küzdelmes mérkőzést lát­hatott a közönség. Jók: Petrőczi, Hajnák, Sárközi, illetve Vidosa, Bohos, Pálmai. Ifjúságiak: Kiskőrös—Bajai Tsz SK 2—0 (1—0). Góllövők: Baj, Les- ták. Sükösd—Kecskeméti TE 0—0 Sükösd, 300 néyő, vezette: Far­kas. Sükösd: Szente — Kernya, Ba- da, Faddi, Kovács, (Reich), Lógó, Páncsics, Marusa, Szabó, Sudár, Kollár. Edző: Varga Imre. KTE: Kerpits — Seres, Nagy, Nagyhegyesi, Komáromi, (Ma­gyar), Virágh, Kovács, Morvái, Mányoki, (Csurka), Porhanda, Bo- hács. Edző: Vereb Istv,án. Végig nagy iramú, izgalmas mérkőzésen került sor a pontosz- kodásra. A KTE támadott többet, mégis a hazaiaknak akadt több gólhelyzetük. Kerpits többször is bravúrosan mentett. A hazai csa­pat fegyelmezetten küzdött, s oda­adó játékával ellensúlyozni tudta a KTE fölényét. Jók: Szente, Pán­csics, Kollár,. Faddi, illetve Keí- pits, Porhandai Nagy. Ifjúságiak: KTE—Sükösd 3—1 (2—1). Góllövők: Gyulai 2, Lajos, illetve Kusztor. Tiszakécske—H. Szamuely SE 5—3 (3—1) Tiszakécske, 400 néző, vezette: Szabó. Tiszakécske: Balia II. — Laczkó, Terjéki, Balia I., Sántha, Varga, Oskolás, Pálinkás, (Száraz), Mari, Józsa, (Váczi), Bús. Edző: Dobó István. H. Szamuely SE: Varga G. — Jenei, Kiss, László, Lehóczki, Kán­tor, Szabó, Lengyel, (Szalontai), Varga P., Rózsavölgyi, Rácz. Ed­ző: Malomszegi Ottó. A hazai csapat lépett fel táma­dóan és már a 7. percben Józsa révén szerzett vezetést. A 10. perc­ben egy jobb oldali beadást Rácz a hálóba lőtt. 1—1. Néfey perc múlva Sántha futott el a bal ol­dalon. Remekül ívelt középre és a magasan felugró Józsa a jobb fel­ső sarokba fejelt. 2—1. A 33. perc­ben Bús szöglete átszállt a védők felett és a jókor érkező Varga a kapuba lőtt. 3—1. A 75. percben Oskolás beadását Józsa értékesítette 4—1. Három perc múlva Varga P. mintegy har­minc méterről talált a tiszakécs- kei kapuba. 4—2. A 80. percben ismét remek Józsa-gól született. 5—2. A befejezés előtti percben Varga beadásából Rácz lőtt gólt. 5—3. A hazai csapat biztosan győ­zött. Jók: Józsa (a mezőny leg­jobbja), Balia I., Varga, Terjéki, illetve Rácz, Varga P., Lehóczki. Kiállítva: Szabó. Sárga lap: Sza­lontai. A MEGYEI labdarügó-bajnoksag Állasa 1. Bajai SK 17 11 4 2 42—8 26 2. H. Kun B. SE 17 11 4 2 37—8 26 3. KAC 17 11 4 2 43—27 26 4. KTE 17 10 4 3 43—18 24 5. Kalocsa 17 10 4 3 28—15 24 6. Izsák 17 7 6 4 17—17 29 7. Lajosmizse 17 5 8 4 24—18 18 8. Kkfh. Szöv. SE 17 6 6 5 32—28 18 9. Tiszakécske 17 8 1 8 27—30 17 .10. Sükösd 17 5 6 6 22—19 16 11. H. Mezőfi SE 17 6 4 7 20—20 16 12. Soltvadkert 17 5 5 7 20—32 15 13. Tompa 17 4 6 7 18—31 14 14. Kiskőrös 17 5 2 10 21—37 12 15. Fájsz 17 4 3 10 18—27 11 16. Bajai Tsz SK 17 3 3 11 18—48 9 17. H. Szamuely SE 17 3 2 12 31—50 8 18. H. Gábor Á. SE 17 2 2 13 14—42 6 A MEGYEI IFJÚSÁGI labdarcgo-bajnoksAg Állasa 1. Bajai SK 14 11 3 — 52—13 25 2. Kalocsa 14 11 1 2 49—8 23 3. KTE 14 11 1 2 45—13 23 4. H. Kun B. SE 14 8 3 3 27—15 19 5. Kiskőrös 14 8 2 4 27—17 18 6. Tiszakécske 13 7 1 5 31—19 15 7. Lajosmizse 14 6 2 6 32—17 14 8. Sükösd 14 7 — 7 32—23 14 9. KAC 13 5 2 6 23—25 12 10, Soltvadkert 14 5 2 7 23—36 12 11. Kkfh. Szöv. SE 14 3 4 7 13-30 10 12. Bajai Tsz SK 14 4 — 10 23—43 8 13. Fájsz 13 2 3 8 16—34 7 14. Tompa 14 2 1 11 11—57 5 15. Izsák , i 13 l 1 11 9—63 l r