Petőfi Népe, 1979. október (34. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-02 / 230. szám

1979. október 2. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT* SPORT Megérdemelt hazai győzelem SZEOL AK—Kecskeméti SC 3—1 13—1) EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Bp. Honvéd—Ü. Dózsa 2—1 (1—0) Népstadion, 40 000 néző, vezet­te: Palotai Góllövők: Nagy A., Gyimesi, il­letve Tóth A. Sárga lap: Jurácsik (Ü. Dózsa). Ferencváros—Vasas 1-1 (1—0) Népstadion, 40 000 néző, vezet, te: Pádár. Góllövők: Nyilasi, illetve Vára- di (11-esből). Sárga lap: Takács, Jancsika (FTC), illetve Török. Komjáti, Zombori, Halász (Va­Rába ETO—MTK-VM 3—2 (3—1) Győr, 4000 néző, vezette: Maczkó. Góllövők: Hannich, Póczik. Pö. löskei, illetve Sebestyén, Ko­vács B. Pécsi MSC—Volán SC 2—2 (0—0) Pécs, 4000 néző, vezette: Kúti. Góllövők: Dobány, Lőrincz, il­letve Aranyosi, Szakái. Békéscsaba—Videoton 2—1 (1—1) Békéscsaba, 10 000 néző, vezette: Jaczina. Góllövők: Kőhalmi 2 (11-esből), illetve Csongrádi. Tatabánya—Salgótarján 1—0 (1—0) Salgótarján, 5000 néző, vezette: Tátrai. Góllövő: Schmidt. MÁV Előre—Pécsi VSK 3—0 (0—0) Székesfehérvár, 2000 néző, ve­zette; Urbán. Góílövők: László II. 2, Litvik. Sárga lap: Szabó J. (PVSK). Diósgyőr—Dunaújváros 2—1 (1—0) Diósgyőr, 5000 néző, vezette: Nagy M. Góllövők: Oláh, Váradi, illetve Sajó. Debrecen—Zalaegerszeg 0—0 Debrecen, 15 000 néző, vezette: Nagy B. Az NB I. állása l. FTC 8 4 4 — 20-9 12 2. Bp. Honvéd 8 5 2 1 17—11 12 3. Rába ETO 8 5 1 2 14—11 11 4. PMSC 8 4 2 2 13—8 10 5. DVTK 8 5 — 3 12—7 10 '6. Videoton 8 3 3 2 14—12 9 7. MÁV Előre 8 3 3 2 12—10 9 8. Debrecen 8 3 3 2 11—9 9 9. Vasas 8 3 2 3 20—17 8 10. MTK-VM 8 2 4 2 13—12 8 11. ZTE 8 3 2 3 11—10 8 12. Békéscsaba 8 3 2 3 12—14 8 13. Tatabánya 8 3 1 4 10—12 7 14. STC 8 1 4 3 10—13 6 15. Ü. Dózsa 8 3 — 5 17—22 6 16. Volán SC 8 2 2 4 12—19 6 17. PVSK 8 1 1 6 4—15 3 18. Dunaújváros 8 — 2 6 8—19 2 Nyugalomba vonul az idősebb Pataky Akik csak egy kicsit is jár­tasak a kerékpársportban, jól ismerik a Pataky nevet. Az idő­sebb Pataky József egykor a ha­zai élgárda egyik legjobbja volt, 1947-ben és 1948-ban a világbaj­nokságon is részt vett. Hosszú pályafutása alatt 526 versenyt — ebből 67 nemzetközit — nyert meg, többször volt magyar baj­nok. Amikor befejezte aktív szerep­lését, edző lett, s egészen máig a BVSC szakosztályának volt lel­kes irányítója. Idősebb Pataky József 60 éves, nyugdíjba vonul. A búcsú alkal­mából hétfőn rövid ünnepséget' tartottak a Szőnyi úti sporttele­pen, ahol nemcsak a klub ve­zetői, a szakosztály tagjai, hanem egykori versenyzőtársai is kö­szöntötték. Az örökifjú sportem­ber átadta a vezetőedzői tisztet — a fiának, ifjabb Pataky József­nek, az ebykor ugyancsak sok­szoros magyar bajnoknak. (MTI) Szeged, 200 néző. Vezette: Pál­völgyi. SZEOL AK: Újhelyi — Hevesi, Kozma Z., Forgács, V. Tóth — Hágelmann E. (Vígh a 68. perc­ben), Hegedűs J., Petró (Na'hóczki a szünetben) — Kozma Gy., Há­gelmann T., Kunszt. Edző: kovács Józsőf KSC: Leskó — Elekes II., Ele­kes I., Kovács, Beles — Lakatos, Csordás, Farkas (Frei a 78. perc­ben), Prikidánovics (Kocsis . a szünetben) —Tapasztó, Sörös. Ed­ző: Molnár Ferenc. Szegedi viszonylatban igen mér­sékelt volt a közönség érdeklődé­se a mérkőzés iránt, Mindjárt a hazaiak lendültek támadásba, s a 3. percben Petró lőtt a kapu mellé jó helyzetből. A 12. percben Farkas kapott jó labdát. Elfutott a jobb oldalon, s bár V. Tóth szo­rongatta, 8 méterről kapura lőtt. Újhelyi szögletre mentett. A 17. percben Sörös elöl az utolsó pil­lanatban rúgta el a labdát Kozma Z. A 22. percben Petró 10 m-ről küldött lövésébe Elekes l. beletet­te a lábát, s a közben feleslegesen •kimozduló Leskó fölött a hálóba hullott. 1—0. A 29. percben Kunszt lövése Les- kóról kipattant, balszerencsére éppen Kozma Gy. elé, aki közelről nem hibázott. 2—0. A 30. percben Csordás átadásá­val Beles futott fel egészen az alapvonalig. Középre lőtt labdáját Tapasztó egyből a hálóba pofozta. 2—1. A 42. percben Kozma Gy. beadá­sát Elekes 1. elvétette, s a labda Jánoshalma, 800 néző. Vezette: Dravecz. Jánoshalma: Csernák — Bátyai, Maráczi, Fenyvesi IV., Liliom — Angeli, Márkus (Balogh a 88. percben), Tápai — Suihanek (Bá­nyai a 80. percben), Horváth, Jó- zsa. Edző: Fertőszegi Béla. Ganz-MAVAG: Puzder — Ara­nyosi, Bodoki (Balázs a szünet­ben), Zimonyi, Nagy P. — Gu- gyerás. Selenka, Birkás — Vei- land (Nagy S. az 55. percben), Herédi, Simon. Edző: Kaszás Gá­bor. Kitűnő időben, jánoshalmi tá­madásokkal kezdődött a mérkő­zés és a hazaiak fölénye a 25. percben érett góllá. Angeli re­mek átadásával a jobb oldalon felfutó Bátyai indult meg. Lefu­totta a védőket és mintegy 18 méterről nagy lövést zúdított Puzder kapujába. 1—0. Továbbra is a hazaiak támadá­sait láthattuk és a 39. percben növelte előnyét a Jánoshalma. Most Tápai volt az akció elindí­tója, s a gyors Horváthot ugrat­ta ki, aki egyedül tört kapura, majd a kiinduló kapus mellett a kapu bal oldalába lőtt. 2—0. A félidő hajrájában a Ganz- MÁVAG is vezetett néhány tá­madást, ám ezeket biztosan há­rította a jól szervezett hazai vé­delem. A szünet után sem sokat vál­tozott a játék képe. Az első húsz percben inkább a mezőnyben pattogott a labda. A Ganz-MÁ- VAG cserélt, de ez sem hasz­nált. Helyette durvaságokkal próbáltak eredményt kicsikarni, s Dravecz játékvezető két sárga lappal jutalmazta ezt a harcmo­dort. A 60. percben 3 méterről így a teljesen tisztán álló Hágel­mann T. elé került, aki egy iga­zítás után a léc alá vágta. 3—1. A szünet után a 47. percben' Kunszt szinte a teljes kecskeméti védelmet kicselezte, majd éles szögből leadott lövése elsuhant a kapu előtt. Az 55. percben Laka­tos jó labdáját Farkas 10 méterről a kapusba lőtte. A 62. percben Lakatos lőtt centiméterekkel a léc fölé. A 67. percben Hágelmann T. erős lövését Leskó hárította. A 80. percben Sörös ügyes cselek után lőtt a kapu mellé. A 81. perc­ben Tapasztó ugrott ki a védők közül, s Újhelyi mellett a hálóba lőtt, ám a partjelző beintésére a játékvezető nem adta meg a gólt. A jó iramú mérkőzésen a hazai­ak — elsősorban a kecskeméti vé­delem bizonytalankodásai miatt — hamar döntésre vitték a dolgot. A KSC védelme sokszor létszámfö­lényben is egymásra várva nem avatkoztak be a játékba. Leskó az első gólnál 'hibázott. Elekes II. nem tudta tartani Kunsztot, Ele­kes I. a harmadik gólnál hibázott nagyot. Beles is csak a második félidőben játszott megnyugtatóan. A védelem legjobbja Kovács volt, aki sok nehéz helyzetben tisztá­zott. A középpályán Lakatos az első félidőben elég szürkén, a szü­net után viszont nagyon jól ját­szott. Csordás, Prikidánovics és Farkas is nagy hibaszázalékkal játszott. Elöl Tapasztó és Sörös is a védelmi túlerővel birkózott, és gyakran sikerrel is, de a közép­pályáról alig kaptak támogatást. lőtt a kapu mellé. A 75. percben egy pillanatra kihagyott a hazai védelem. A gyors Herédi ezt azonnal kihasználta. 2—1. A gól felhozta a vendégeket, s most ők támadtak elkeseredetten, de a jánoshalmi védelem, élén Maráczival, mindent hárított. A 86.- percben egy partdobás körül támadt vita után Horváth sajnos elvesztette a fejét, s utánrúgásért piros lapott kapott. A jánoshalmi csapat a mérkő­zés nagyobb részében fölényben játszott, sokkal több helyzetük is volt, s megérdemelten szerezték meg az értékes két pontot. Jók: Maráczi, a mezőny legjobbja, Tá­pai, Csernák, illetve Aranyosi, Ziimonyi, Selenka. NB II. Középcsoport • 1. Csepel 9 8 — 1 23—5 16 2. KKFSE 9 6 1 2 19—11 13 3. Vác 9 4 4 1 15—5 12 4. Izzó 9 4 4 1 14—10 12 5. Dunakeszi 9 5 1 3 11—10 11 6. BVSC 9 4 2 3 11—6 10 7. Kecskemét 9 3 3 3 16—10 9 8. SZEOL AK 9 3 3 3 12—10 9 9. BKV E. 9 2 5 2 10—9 9 10. Bem SE 9 3 2 4 13-8 8 11. Ganz-M. 9 4 — 5 13—13 8 12. Szegedi D. 9 3 2 4 10—11 8 13. Budafok 9 2 4 3 11-14 8 14. Bp. Spart. 9 3 2 4 10—13 8 15. D.újv. Ep. 9 2 4 3 9—14 8 16. 22. volán 9 1 5 3 9—14 7 17. Esztergom 9 2 3 4 12—20 7 18. Építők 9 2 2 5 7—11 6 19. Pénzügyőr 9 2 2 5 9—17 6 20. Jánoshalma 9 2 l 6 6—29 5 D.újv. Építők—Budafok 2—2 Csepel—Bp. V. Izzó 3—0 22. sz. Volán—Bp. Spartacus 1—2 Pénzügyőr—Kossuth KFSE 1—2 Dunakeszi Vasutas—BVSC 2—0 BKV Előre—Honvéd Bem J. SE 2—0 Építők SC—Váci Híradás 1—0 Esztergomi Vasas—Szegedi Dózsa 1—2 Biztosan nyert a Jánoshalma Jánoshalma—Ganz-MÁVAG 2—1 (2—0) Öt csapat nyert idegenben Kkfházi Szövetkezeti SE— Honvéd Kun B. SE 1—I (1—1) Kiskunfélegyháza, 1800 néző. Vezette: Franciskovics. Kkfházi Szöv. SE: Gulyás — Zs. Juhász, Majoros, Kürthy, Vidéki, Dongó, Jókai, Palásti, Szabó M., Sahin, Iványi L. (Rádi, Jernei). Edző: Klincsok Pál. Honv. Kun B. SE: Gulyás — • Gyöngyösi, Horváth, Tóth Cs., Csé- ve, Kókai (Barna), Darányi (Fi- tala), Szabó, Kisznyér, Meszlényi, Evanics. Edző: Kurucz István. A 20. percben Iványi szögletére Sahin mozdult leggyorsabban, s az „elalvó” védők mellett megsze­rezte a vezető gólt. 1—0. Két perc múlva Szabó jobbról ívelt szabad­rúgására Mfeszlényi jó ütemben ugrott fel, s a hálóba fejelte a labdát. 1—1. A 32. percben Mesz­lényi ügyes cselek után, kissé ki­sodródott helyzetből a kifutó Gu­lyás mellett az üres kapura gurí­totta a labdát. A labda a gólvonal felé gurult, amikor Evanics két méterről a hálóba lőtte. A part­jelző beintésére a játékvezető ér­vénytelenítette a gólt. Sok volt a szabálytalanság, s ez alaposan fel- forrósította a kedélyeket a pályán és a nézőtéren is. Az 50. percben Cséve • lövését Gulyás kiejtette. Kisznyér rögtön ismételt, de Gu­lyás óriási bravúrral hárított. A 76. percben Meszlényi vezette a labdát a Szövetkezeti SE térfe­lének közepén. Vidéki hátulról le­rántotta. Meszlényit a mentők vitték kórházba, ahol később kulcscsonttörést állapítottak meg. A 82. percben Jernei hatalmas lö­vését a levegőben úszva ütötte ki a Kun B. SE kapusa. ' A küzdelmes mérkőzésen a hon­védegyüttes valamivel közelebb állt a győzelemhez. Jók: Zs. Ju­hász, Palásti, Sahin, Kürthy, il­letve Horváth, Tóth Cs., Meszlé­nyi, Evanics. Ifjúságiak: Honvéd Kun B. SE —Kkfházi Szövetkezeti SE 3—1 (1—1). Góllövők: Kárász, Beck. Ajtai, illetve Dobos. KTE—Solt vadkert 6—0 (1—0) Kecskemét, 1200 néző, vezette: Kovács (Csongrád megyéből). KTE: Kerpits — Herczeg (Tán- czos). Szabó I., Nagyhegyesi (Ko­máromi), Érsek, Seres, Horváth, Virágh, Csurka, Porhanda, Bo- hács. Edző: Vereb István. Soltvadkert: Klam (Mayer) — Viszkók, Eiler, Eifer, Frittmann, Gerber dr., Mészáros, Kárász, Fá­bián, Oláh, Köpe. Edző: Meskó István. * A KTE azonnal támadólag lé­pett fel, a Soltvadkert védekezés­re kényszerült. A 12. percben Bo- hács bal alsó- sarokra tartó lövé­sét Klam szép vetődéssel ütötte ki. Fél perc múlva egy sokkal ve­szélytelenebb támadásból Virágh gólt ért el. 1—0. A 25. percben egy lassú előreadott labdára Ger­ber dr. teljesen egyedül indult, egy pillanatra megtorpant, s ez elég volt arra, hogy Kerpits elüsse elő­le a labdát. Szünet után a KTE csapatát mintha kicserélték volna, teljes erővel támadtak. Az 52. percben Seres egy labdát egészen az alap­vonal mellől a hálóba lőtt. Klam alászaladt. 2—0. A KTÉ nagy Aka­rással harcolt, szinte minden lab­dát jól játszottak meg. A gólok további sorrendje: 58. perc: Csur­ka egyéni játékból 3—0, 72. perc: Bohács átadásából Csurka 4—0, 80. perc: Seres belőtt labdáját Hor­váth továbbította a hálóba, 5—0. A 82 percben Horváth egyéni já­téka után 6—0. A második félidő­ben a KTE nagy fölényben ját­szott, magabiztosan, ötletesen szőtték támadásaikat. A közönség többször nyíltszíni tapssal jutal­mazta a csapatot, és megelégedet­ten távozott. A Soltvadkert fáradt, ’ideges csapat benyomását keltette. Ifjúságiak: KTE—Soltvadkert 5—0 (4—0). Tiszakécske— Honvéd <Jábor A. SE 4—1 (3—1) Kiskunhalas. 100 néző, vezette: Huták. Tiszakécske: Farkas — Laczkó, Terjéki. Varga. Kecskés, Sántha, Oskolás, Pálinkás, Ézsiás (Mari), Kis juhász dr., Józsa. Edző: Dobó István. H. Gábor Á. SE: Tóth L. — Ser­főző, Dedák, Galántai (Kiss), Ha­lász, Kocsis (Kovács), Tóth A. (Kormos), Czvianov, Erdős, Piu- kovics. Edző: Kévés Ferenc. Közepes iram. A gyors Tisza­kécske mar a 10. percben vezetés­hez jutott. Oskolás beadását Jó­zsa fejelte a kapuba. 1—0. A 20. percben Piukovics egyenlített, 1— í. 24. percben Józsa, 38. percben Mari gólt lőtt. 3—1. 72. percben Mari 4—i. Sárga lapot kapott: Józsa, illetve Erdős, ak: utána pi­ros lapot is kapott. Jók: Laczkt, Oskolás, Kisjuhász dr.. Józsa, il­letve Serfőző, Halász. ' * Bajai SK—Kiskőrös i 2—1 (1—1) Kiskőrös, 500 néző, vezettes Var­ga .1. Baja: Majzlinger — Pintér, Si­mon, Popp, Petresev’ics (Márity), Germán, Kovács, Ónodi (Valkai), Radics, Cseke, Harsányi. Edző: Vi­rágh István. Kiskőrös: Ba — Peiróczi, Kun, Antal, Podobni, Juhász L., Haj- nák. Juhász II., Sárközi (Bajusz- nács), Katona, Kiss. Edző: Biácsi Sándor. Nagy iramú, sportszerű mérkő­zésen a szerencsésebb csapat győ­zött. A harmadik percben szabad­rúgásból beívelt labdát elvétették a kiskőrösi védők', és Radics sze­rezte meg a vezetést. 1—0. Ezután a kiskőrösiek vették át a kezdemé­nyezést. a 15. percben Kiss hagyott ki nagy gólhelyzetet. A 20. perc­ben Katona beadását Juhász érté­kesítette. 1—1. A második félidő­ben a kiskőrösiek egész sör gól­helyzetet hagytak ki. A 70. perc­ben Kiss már csak a kapussal állt szemben, de kapu fölé rúgta a labdát. A 75. percben ,Kiss került,; ismét gólhelyzetbe, de most kapu mellé lőtt. A 82. percben Kovács egyéni játék után szép góllal sze­rezte. meg a győzelmet. 2—1. Az egyik bajnokesélyes bajai csapat­nak gólhelyzete sem volt, mégis két gólt rúgott. A helyzetek alap­ján a kiskőrösiek több góllal is nyerhettek volna. Jók: Podobni. Juhász L., Juhász II., Katona, il­letve Pfhtér, Simon, Kovács. Ifjúságiak: Kiskőrös—Baja 2—2 (1—2). Góllövők: Ba Gy. 2. illet­ve Bognár, Kővári. Kalocsai SE— H. Mezöfi SE 2—1 (0—0) Kalocsa. 600 néző, vezette: Les­ték. Kalocsa: Szabadi — Kapitány, Pécsi, Pavelkó, Illés, Mezei, Je­néi, Matos (Kákonyi), Horváth (Pongrácz), Lakatos, Kováts. Edző: Farkas András. Mezőfi SE: Domokos — Kutasi, Szűcs, Baukó (Makó), Szepesi, Ró­zsa, Szőllősi, Szabó, Szivák, Sán­tha. Kucsera. Edző: Krivjf Ottó. Ideges légkörben kezdődött a mérkőzés, s mivel a kiküldött já­tékvezető nem jelent meg, így a rangidős partjelző vezette le a mérkőzést, mégpedig igen jól. A Mezőfi Kutasi révén a 78. perc­ben megszerezte a vezetést. A ka­locsai csapat a 87. percben egyen­lített Lakatos szabadrúgás góljá­val, míg a győztes gól a 92. perc­ben Pécsi fejeséből született. A rendkívül durva mérkőzésen in­kább birkózást látott a közönség, mint jó játékot. Jók: Lakatos, Pé­csi, Kapitány, Pavelkó", illetve Kutasi, Baukó, Domokos. Sárga lap: Illés, Kutasi, Szőllősi. Kiskunhalasi AC—Fájsz 3—1 (1—0) Fájsz, 500 néző, vezette: Szabó. Kiskunhalas: Szabó — Körösi, Dobra, Fuksz, Agócs, Kiss, Izsák, Mészáros, Karsai, Szőke, Tóth. Edző: Virágh István. Fájsz: Fatér — Kupusz, Szabó, Csaplovics (Horváth), Kovács, Posztobányi, Baráth, Kiss (Bara­bás), Herner, Gombkötő, Zsákai. Edző: Balogh Gyárfás. A jó iramú mérkőzésen a hely­zeteit jobban kihasználó csapat győzött. Góllövők: Agócs 3, illet­ve Herner. Jók: Agócs, Fuksz, Tóth, Karsai, illetve Pesztobányi, Zsákai Ifjúságiak: Fájsz—KAC 0—0. Izsák Bajai Tsz SK 1— ü (J-—ú) Baja, 500 néző, vezette: Kará­csonyi. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Laki, Bőthi, Nagy, Tóth, Bogdán, Mezei, Pataki (Juhász), Szélpál. Edző: Seres Lajos. Baja: Zsibrek — Andruskó, Vi- dosa, Szemző, Vörös, Önódi (Hoh- ner), Gáspár, Bóhner, Németh, Kiing (Bohos). Lipokatich. Edző: Pálmai Sándor. Gyenge színvonalú mérkőzésen potyagóllal vesztett a hazai csapat. A döntetlen reálisabb eredmény lett volna. Góllövő: Laki. Jók: Varga, Szélpál, illetve Vidosa. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Izsák 6—0 (3—0). Lajosmizse—Sükösd 2— 1 (0—0) A Sükösdön játszott mérkőzés­ről a telexvonal hibája miatt lap­zártáig nem kaptunk tudósítást. Ifjúsági eredmény 2—0 a Lajos- mizse javára. A Tompa—Honvéd Szamuely SE mérkőzést október 3-án, szerdán délután 15 órai kezdettel játsszák le Tompán. A MEGYEI labdarugó-bajnokság Állasa 1. 2. KAC 9 7 2 — 27—14 16 Bajai SK 9 7 l 1 21—5 15 8. Kalocsa 9 7 — 2 20—7 U 4. H. Mezőfi SE 9 6 1 2 16—« 13 5. H. Kun B. SE 9 5 2 2 20—6 12 6. KTE 9 5 2 2 20—12 12 7. Tiszakécske 9 5 1 3 17—11 11 8. Lajosmizse 9 3 5 1 14—11 11 9. Izsák 9 4 3 2 11—12 li 10. Kkfh. Szöv. SE 9 3 3 3 15—10 9 11. Soltvadkert 9 3 2 4 9—18 8 12. H. Szamuely SE 8 2 1 5 17—18 5 13. Sükösd 9 1 3 5 8—14 5 14. Fájsz 9 1 3 5 7—15 5 15. Tompa 8 1 3 4 3—16 5 16. Kiskőrös 9 1 2 6 7—16 4 17. H. Gábor A. SE 9 — 2 7 4—22 2 18. Bajai Tsz SK 9 — 2 7 3—26 2 A MEGYEI IFJÚSÁGI LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Bajai SK 8 6 2 — 35—8 14 2. H. Kun B. SE 8 6 1 1 20—6 13 3. Tiszakécske 8 6 — 2 24—5 12 4. Lajosmizse 8 5 1 2 28—8’ ll 5. KTE 7 5 1 1 16—6 11 6. Kalocsa 6 5 — 1 24—3 10 7. KAC 7 3 2 2 17—14 8 8. Soltvadkert 8 3 1 4 17—26 7 9. Sükösd 7 3 — 4 17—10 6 10. Kkfh. Szöv. SE 7 2 2 3 5—13 6 11. Kiskőrös 7 1 2 4 7—14 4 12. Bajai Tsz SK 7 1 — 6 11—26 2 13. Fájsz 6 — 2 4 4—20 2 14. Tompa 6 1 — 5 4—31 2 15. Izsák 7 — — 7 3—42 — A Honvéd nyerte a Kecskeméti Judo Kupát Akik sokat vártak az idén első alkalommal kiírt Kecskeméti Ju­do Kupa nemzetközi cselgáncs­versenytől, egészen biztos, hogy nem is csalódtak. A kétnapos ver­seny a Városi Sportcsarnokban igazi, nagy nemzetközi összecsa­pások hangulatát idézte. A szín­vonal megítélése a szakemberek dolga. A közönség remek, ke­mény összecsapásokait láthatott, s ez a verseny Kecskeméten minden bizonnyal csak újabb híveket szerzett ennek a látványos sport­ágnak. Szombaton délután a résztve­vők ünnepélyes felvonulása után Fischer István, a városi tanács elnökhelyettese üdvözölte a részt­vevőket, s nyitotta meg a ver­senyt. A külföldi együttesek ott voltak teljes számban, s eljöttek a magyar élmezőnyből is mind­azok, a kik indulhattak, s csupán sérüléi vagy betegség miatt hiány­zott néhány válogatott kerettag. A 68 kg-ban például Tóth Béla és Kollár nem léphetett szőnyegre. A 65 kg-osok közül a két tatabá­nyai fiú, Gábor és Gerencsér hiányzott. A 71 kg-ban Nagysoly- mosi — aki előtte két hétig a vá­logatott edzőtáborában készült — orvosi tanácsra hagyta ki a ver­senyt. Az első napon a négy felső súly­csoportban vívtak ádáz küzdel­meket. A 78 kg-ban a kecskeméti Csikósnak most sem volt szeren­cséje. Sebők Albert viszont jól állt az újpesti Czinege ellen, de a befejezés előtt néhány másod­perccel szenvedett ipponos vere­séget. A 78 kg-ban Kiss Endrét ezen a napon nem lehetett megállíta­ni. Sorra aratta a 10 pontos győ­zelmeket. A nagy vetélytársát Ti- ralát (Honvéd) leszorította. A dön­tőben Tasnádi sérülésre hivatkoz­va nem is állt ki ellene. A 95 kg- ban E. Kovács Károly nem tudta a tőle elvárható eredményt hoz­ni. Bár a vetélytársa, az újpesti Pomikálszki sérülés miatt visz- szalépett, a másik újpesti cselgán- csozó, Szepesi legyőzte E. Ková­csot, s kikapott a jelenleg Honvéd­színekben versenyző testvérétől is. Nehézsúlyban a csoportmérkő­zéseken Peirovszki bírói döntéssel, egyébként teljesen jogosan győ­zött Varga ellen, aki azonban a döntőben visszavágott. Vasárnap reggel 9 órakor a há­rom alsó súlycsoport folytatta a küzdelmet. A 60 kg-ban — Kollár és Tóth távollétében — Petz és Kiss akadálytalanul haladt a dön­tő felé. A döntőben Petz azt csi­nált ellenfelével, amit csak akart. Még azt is megengedhette magá­nak, hogy két jukó után passzi­vitásért megintsék. A 65 kg-os döntőben Mészáros és a nagyon lelkes Patek a szó legszorosabb értelmében véres küzdelmet vívott. A 60 kg-ból súlycsoportot váltott Mészáros jól mutatkozott be. Már a 20. mp-ben jukót ért el, amire Patek csak kokéval tudott válaszolni, s hiá­ba rohamozott. Mészáros újabb jukóval növelte előnyét. A 6 perc végén egy összecsapásnál Patek szája felrepedt, s bár erősen vér­zett, az utolsó pillanatig nem adta fel. A 71 kg-ban a legnagyobb meg­lepetés Kerekes győzelme volt a válogatott Molnár ellen. Pedig Ke­rekes nagyon bátortalanul kezdett, s kétszer is intették. Utána vi­szont már akciókat csinált, Mol­nár pedig szinte semmit. Kerekes ezután sokkal aktívabb mérkőzé­sen győzött az NSZK-beli Füoht- majer ellen, de a döntőben telje­sen elbátortalanodott. Az elején • Kiss Endre (balról) Európa- bajnoki bronzérmesünk ezúttal búsásan kamatoztatta nemzetközi rutinját; kidolgozott akciókkal nyerte mérkőzéseit. • A testvéri Krím terület válogatottja ma este 19 órakor újra be­mutatkozik. Vendégeink ezúttal a KSC judósaival, csapatmérkőzés keretében mérik össze erejüket. (Banczik István (elvételei) ugyan volt egy akciója, amiért akár jukót is kaphatott volna, de a bírók nem értékelték. Utána teljesen átadta a kezdeményezést a román Vladnak, s végül ebben a súlycsoportban született az egyetlen külföldi győzelem. Eredmények: 60 kg (14 induló): 1. Petz (Hon­véd), 2. Kiss (Bp. SpartacQs), 3. Feigl (H. Szalvai SE) és V. Jepi- mokov (Krím). 65 kg (14 induló): 1. Mészáros (Honvéd), 2. Patek (Bp. Sparta­cus), 3. Kincses (KSC) és Mazurin (Krím). 71 kg (21 induló): 1. Nikolaj Vlad (Nitramonia Fogaras), 2. Ke­rekes (KSC). 3. Molnár (Honvéd) és Toplicsán (Csíkszereda). 78 kg (19 induló); 1. Keserű (Bp. Spartacus), 2. Czinege (Ú. Dózsa), 3. Hangyási (Ú. Dózsa) és Sebők (KSC). 86 kg (17 induló): 1. Kiss End­re (KSC), 2. Tasnádi (Honvéd), 3. Tirala (Honvéd) és Szabó (SZEOL AK). 95 kg (12 induló): 1. Szepesi (Ű. Dózsa), 2. E. Kovács J. (Honvéd), 3. E. Kovács J. (KSC) és Csák (Bp. Spartacus). + 95 kg (8 induló): 1. Varga (Bp. Spartacus), 2. Petrovszki (H. Szalvai SE), 3. Hadi (Kaposvár) és Ercsényi (Bajai SK). Pontversenyben:' 1. Bp. Honvéd 26, 2. Bp. Spartacus 23, 3. KSC 22 pont. Szabó Zoltán