Petőfi Népe, 1979. október (34. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-30 / 254. szám

1979. október 30. • PETŐFI NÉPE • 7 Törökfáin az 54-es út mentén várja vendégeit az UNIVER ÁFÉSZ vendéglője finom, Ízletes házi készítésű ételek 30 ft alatti áron kaphatok. GAZDAG ÁRUVÁLASZTÉKOT KÍNÁL A VÁSÁRLÓKNAK ÁZ ÉTTEREM MELLETTI SZÖVETKEZETI VEGYESBOLT. KÁVÉ ÜDÍTŐK JÓ ÉTVÁGYAT 1 VEGXESÜZLKT FELVÁGOTTAK tej ^ /TERMÉKEK KJ (/TEKÉITEK Ú/SEEREK A KÁVÉ TEA A I BO ARUVALASZTÉKKAL VÁRJUK VÁSÁRLÓINKAT tip A OS S2TIT ZEREK GYIÁRUK bős 2, Mikula, Karádi I., Karádi II., Karsai. Bajai Tsz SK—Tompa 2-1 (0-0) Tompa, 200 néző, vezette: Né­meth. Bajai Tsz SK: Tóth L. — Hol- czer, Andruskó, Vörös, Vidosa, Bartos, Tóth A., Övári II. (Pál­mai), Németh (Hohner), Kiing, Gál. Edző: Pálmai Sándor. ,Tompa: Moravecz — Grócz, Czombos, Bálint, Horváth, Szilvá- si dr., Fodor (Baráth), Sass (Vígh), Béleczki, Kábái, Bella. Edző: Szűcs László. Az első félidőben említésre méltó esemény nem történt. Az 57. percben Moravecz tizenhato­son belül buktatta a vendégek egyik csatárát. A büntetőt Övári értékesítette. A 75. percben Ká­bái kapáslövését nem tudta hárí­tani Tóth K. (1—1. A 80. percben Gál lesgyanús helyzetből a bi­zonytalan védők mellett lőtt gólt. 2—1. Jók: Tóth A., Bartos, And­ruskó. A tompái csapatból senkit sem lehet kiemelni. Ifjúságiak: Tompa—Bajai Tsz SK 0—4. Kiskőrös—H. Szamuely SE 5—2 (2—1) Kiskőrös, 400 néző, vezette: Dömény. Kiskőrös: Ba — Petróczl, Kun, Antal, Hajnák, Juhász K., Pola- reczki, Juhász L., Sárközi, Hom­lok (Jenei), Katona (Bajusznács). Edző: Diácsi Sándor. H. Szamuely SE: Rásky — Bar­na (Baksa), Lengyel, Szalontai, Kántor (Ungi) Király, Szabó, Fe- minger, Rácz, Rózsavölgyi, Vitek. Edző: Malomszegi Ottó. Gyenge játék. A hazai csapat már a 3. percben vezetést szerzett Sárközi révén, kapushibából. 1—0. Katona növelte az előnyt. 2—0. A 35. percben Rácz szépített. 2—1. A második félidőben a csere­ként beállt szemfüles Bajusznács gólt rúgott. 3—1. A 75. percben kezezés miatt megítélt 11-est Rácz értékesítette. 3—2, Kiskőrös erősített és Bajusznács két góljá­val biztosan győzött. Jók: Ba­jusznács, Hajnák, Juhász L., il­letve Rácz, Rózsavölgyi, Vitek. Bajai SK—Tlszakécske 7—0 (1—0) Baja, 700 néző, vezette: Kávai. BSK: Maizlinger — Simon, Mol­nár, Papp, Márity, Pintér (Ger­mán), Cseke, Takács, Radics, Harsányi, Valkai. Edző: Rónai Sándor. .....■ .................. T iszakécske: Széles! — Laczkó, Bella, Domonics, Kecskés, Varga, Kisjuhász (Kámi), Pálinkás, Osko- lás, Bus, Józsa (Mari). Edző: Do­bó István. Jó labdarúgó-időben jó mérkő­zést látott a közönség. A 23. perc­ben Simon remek szabadrúgását Harsányi lőtte a hálóba. 1—0. Szünet után mintha más csapat lépet volna a pályára. Az 50. percben Radics remek szóló után középre ívelt bomba gólt lőtt. 2—0. Az 52, percben ismét Radics volt a főszereplő, éles beadását Takács lőtte a hálóba. 3—0. Az 55. percben Harsányi Radics elé gurított, aki nem hibázott. 4—0. A 68. percben Harsányi a térfél közepéről indulva lefutotta a vé­dőket, és a hosszú sarokba lőtt. 5—0. A 72. percben Radics közép­re adott labdájával Valkai ugrott ki és a bal sarokba lőtt. 6—0. A 76. percben Valkai—Cseke össz- játék után Cseke lőtt bomba gólt. 7—0. A BSK ilyen irányban is megérdemelte a győzelmet. Ifjúságiak: BSK—Tiszakécske 5—2 (2—0). Siikösd—Kiskunhalas 1—1 (0—0) Sükösd, 150 néző, vezette: Var­ga. Siikösd: Szente — Kernya, Ba- da, Faddi, Kovács, Lógó, Pán- csics, Marusa, Szabó (Kollár), Sut dár, Szeicz. Edző: Varga József. Kkh.: Szabó — Izsák (Nagy I.), Agócs, Kiss R., Szőke I., Fuksz, Körösi, Mészáros, Karsai, Tóth, Szőke M. Edző: Virágh István.-Egyértelmű sükösdi fölény, a befejezések azonban nem sikerül­tek. A vendégek inkább a bizton­ságos védekezéssel törődtek. Az 58. percben Bada 20 méteres lö­vésével szemben Szabó tehetetlen volt. 1—0. Egy pert múlva Agócs ügyesen szöktette Kársait, aki kiegyenlített. 1—1. Sárga lap: Szőke I., Tóth L. Jók: Bada, Ko­vács, illetve Faddi Fuksz. Szabó. Ifjúságiak: Sükösd—KAC 2—0 (1—0). Kecskeméti TE—Fájsz 2—0 (0—0) Fájsz, 400 néző, vezette: Kiss. KTE: Kerpits — Seres, Nagy, Érsek (Horváth), Komáromi, Sza­bó, Kovács, Morvái, Csurka, Por- handa, Bohács. Edző: Vereti Ist­ván. Fájsz: Fatér — Kupusz, Szabó, Csaplovics (Kráczer), Baráth, Posztobányi, Dinnyés, Kiss (Hor­váth), Herner, Gombkötő, Zsákai. Edző: Balogh Gyárfás. Jó iramú mérkőzésen 75 perc­ben keresztül nem tudták beven­ni a kitűnően védő Fatér kapu­ját a KTE csatárai. A 75. percben a szabadon felfutó Seres nagy gólt lőtt. 1—0. A befejezés előtf három perccel Porhanda lövése a felső lécről vágódott a hálóba. 2—0. Jók: Kovács, Morvái, illetve Fatér, Zsákai. Ifjúságiak: KTE—Fájsz 5—0. Kalocsai SE—Lajosmlzse 4—2 (3—1) Kalocsa, 500 néző, vezette: ifj. Molnár. Kalocsai SE: Szabadi — Pong- rácz, Kapitány, Pécsi, Illés I., Jenei, Matos (Nemes), Horváth (Szabó), Kováts, Lakatos, Illés II. Edző: Farkas András. Lajosmizse: Kripkó — Tóth (Czima), Abel (Tarjányi), Rózsás, Bende, Kállai, Molnár, Vajda II., Kislőrincz, Kovács, Márkli. Edző: Bánhidi József. Az eredmény a Lajosmizse ré­széről hízelgő, hiszen gólhelyzetek sorát hagyta ki a kalocsai csapat. Góllövők: Illés I., Lakatos, Jenei 2, illetve Illés 2. Sárga lap: Beqf de, Ábel. Ifjúságiak: Kalocsa—Lajosmi­zse 2—0. Góllövő: Kovács F. A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Állasa 1. Bajai SK 13 9 3 1 33—7 21 2. H. Kun B. SE 13 9 2 2 32-« 20 3. KAC 13 8 3 2 34—21 19 4. KTE 13 8 2 3 34—15 18 5. Kalocsa 13 8 2 3 26—15 18 G. Izsák 13 6 4 3 12—13 16 7. Kkfh. Szöv. SE 13 5 5 3 26—18 15 8. Lajosmizse 13 4 7 2 20—15 15 9. H. Mezőfi SE 13 6 2 5 17—15 14 10. Tiszakécske 13 6 1 6 20—23 13 11. Soltvadkert 13 5 3 5 15—23 13 12. Tompa 13 3 5 5 13—24 11 13. Sükösd 13 3 4 6 15—16 10 14. Fájsz 13 3 3 7 12—19 9 15. Kiskőrös 13 3 2 8 15—27 8 16. H. Szamuely SE 13 2 1 10 26—38 5 17. Bajai Tsz SK 13 1* 3 9 7—38 5 18. H. Gábor A. SE 13 1 2 10 8—32 4 A MEGYEI IFJÚSÁGI labdarúgo-bajnoksag Állasa 1. Bajai SK 11 8 3 — 44—13 19 2. KTE 11 8 1 2 31—11 17 3. Kalocsa 10 8 — 2 36—6 16 4. H. Kun B. SE 10 7 1 2 24—11 15 5. Tiszakécske 11 7 — 4 30—13 14 fi. Lajosmizse 11 5 2 4 30—14 12 7. Soltvadkert 11 5 2 4 21—26 12 8. KAC 10 4 2 4 21—19 10 9. Kiskőrös 10 4 2 4 14—16 10 10. Kkfh. Szöv. SE 10 3 3 4 11—15 9 11. Sükösd 10 4 — 6 22—16 8 12. Bajai Tsz SK 11 3 — 8 20—40 6 13. Tompa 10 2 — 8 8—40 4 14. Fájsz 10 — 3 7 7—32 3 15. Izsák 11 1 1 9 6—53 3 Honvéd Kun Béla SE—Honvéd Mezőfi SE 3—0 (3—0) Kecskemét, 300 néző, vezette: Bubori (Csongrád megyéből). H. Kun Béla SE: Osztopáni — 1 Gyöngyösi, Tóth, Horváth, Kókai, Fitala, Darányi, Taskó (Putnoki), Szász, Janicsák, Evanics. Edző: Kurucz István. H. Mezőfi SE: Pető — Szívós, Lantos, Kucsera, Szepesi, Pirisi, Rózsa, Szabó, Baukó, Szűcs, Szé- csényi (Makó). Edző: Krivy Ottó. Kezdés után azonnal támadás­ba lendült a H. Kun Béla SE, és már a 12. percben Janicsák szép átadását Szász védhetetlenül lőt­te a hálóba. 1—0. A fölényét újabb gólra váltotta a H. Kun B. SE. Kókai beadását Darányi visz- szafejelte, ebből a labdát Fitala góllá értékesítette. 2—0. A 35. percben Janicsák egyéni játék után a jobb alsó sarokba lőtt. 3—0. Ez után csökkent a já­ték irama, esemény nem történt. A második félidőben megválto­zott a játék képe, úgy nézett ki, hogy mindkét csapat megelégedett az eredménnyel, összegezve a mérkőzést két részre lehet bon­tani. Az első félidőben jól ját­szott a H. Kun B. SE, amit a gyorsan elért három gól is bizo- n'yít, a második félidőben ala­csony színvonalú volt a játék, né­mi Mezőfi-fölénnyel. Jók: Dará­nyi, Horváth, Fitala, illetve Ró­zsa, Kucsera. Soltvadkert—H, Gábor Áron SE 2—1 (2—0) Kiskunhalas, 150 néző, vezette: Czenczik. Soltvadkert: Mayer — Köpe, Frittmann, Kárász, Galántai, Mé­száros, Oláh, Eiler, Cseh (Gerber dr.), Kolek (Szentgyörgyi). Edző: Meskó István. H. Gábor A. SE: Brinza — Ser­főző, Dedák, Bergmann, Halász, Kocsis, Kovács P., Erdős, Piuko- vics, Czvianov (Juhász F.), Kiss (Korom). Edző: Kévés Ferenc. Közepes iramú mérkőzésen a Soltvadkert már a 7. percben ve­zetést szerzett, amikor a felfutó Mészáros labdáját Eiler tovább­fejelte Kolek elé, aki Brinza fö­lött a hálóba emelte. 1—0. A 14. percben Oláh erős lövését Brin­za nagy bravúrral hárította. A honvéd-csatároknak is több hely­zetük volt, de ezeket kihagyták. A 40. percben Frittman éles beadását Ólán nagy erSveF a bäl ~ sarokba lőtte. 2—0. Szünet után jobbára csapkodó játék folyt, a 82. percbén Erdős futott el és kapura húzva a jobb sarokba lőtt. 2—1. A 83. percben Kovács P. kiállítva. A 87. perc­ben Gerber dr. három méterről gólhelyzetben hibázott. Sárga lap: Eiler. Jók: Frittmann, Kolek, Szabó, illetve Kocsis (a mezőny legjobbja), Bergmann. Kiskunfélegyházi Szöv. SE— Izsák 0—0 Kiskunfélegyháza, 500 néző, vezette: Nagy-Czirok. Kkfh.: Rigó (Gulyás) — Zs. Ju­hász, Majoros, Vidéki, Dongó, Kür­ti, Szabó, Jókai (Jernei), Sahin, Iványi L., Palásti. Edző: Kincsők Pál. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Jakus, Molnár, Nagy, Tóth, Bőthi, Mezei, Pataki, Szélpál (Ju­hász). Edző: Seres Lajos. Eseménytelen fél óra után a 35. percben Szabó hagyott ki gól­helyzetet. A 47. percben Mezei beadását Rigó húzta le Szélpál elől. Az 56. percben Mezei és Ri­gó összecsapott, Rigó belevetődött és megsérült. A 78. percben Pataki lövését Gulyás védte. Jók: Majo­ros, Kürti, Szabó, illetve Gyiffkó dr., Molnár, Nagy. Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SE— Izsák 6—0 (3—0) Góllövők: Do­Hétfőn délután Kecskeméten, a Cifrapalota emeleti dísztermé­ben ünnepélyes keretek közt nyílt meg a BÁCSPRIM elneve­zésű nemzetközi sakkmestertorna. A verseny színhelyén tartott ünnepélyes megnyitón dr. Erdélyi Tamás, a szervező bizottság ve­zetője köszöntötte a megjelente­ket, majd Kökény Ferenc, a Vá­rosi Testnevelési és Sportfelügye­lőség vezetője nyitotta meg a versenyt. Ezután Ábel Lajos, a városi sakkszövetség elnöke, és Verseczi Vilmos, a versenybíró­ság .vezetője ismertette a felté­teleket. Mint elmondták, a ver­seny a FIDE III. kategóriájába tartozik, s a résztvevők érték­számai alapján a nemzetközi mesteri norma megszerzéséhez 8, a FIDE mesteri szint teljesítésé­hez 6,5 pont megszerzése szüksé­ges. Megtörtént a sorsolás is, s a ver­senyzők a következő számokat húzták: 1. Kormányos Z. mi. (BÁCSÉP), 2. Perényl mester (Bp. Honvéd). 3. Ja- netschek m. (osztrák). 4. Roos m. (francia), 5. dr. Eperjesi m. (BVSC), 6. Rajna nkm. (Volán SC), 7. Cibulka m. (csehszlovák), 8. Lovass X. mj. (BÁCSEP), 9. Sindlik m. (jugoszláv), 10. Grószpéter nkm. (BACSEP). 11. Lukács nkm. (Bp. Spartacus), 12, Ca- bilo m. (jugoszláv). A verseny 14.30-kor az alábbi páro­sításban kezdődött: Kormányos—Cabilo, Perényl—Lukács, Janetschek—Grószpéter. Roos—Sindlik, dr. Eperjesi—Lovass, Rajna—Cibulka. A keddi ellenfelek: Cabilo—Cibulka, Kormányos—Perényl, Lovass—Rajna, Lukács—Janetschek, Sindli—dr. Eper­jesi. Grószpéter—Roos. A verseny naponta 15—20 óráig tart. Az első függőnap szerdán, október 31-én 9 órakor lesz. Sz. Z. hettek volna. Amikor azonban a honvéd csapat nagyobb sebesség­re kapcsolt, ezt a kecskemétiek már nem tudták átvenni. Ettől kezdve végig a ceglédiek három középpályása — Morvái, Guboro- vics és Krómer — kezében volt a karmesteri pálca, s mivel senki sem próbálta őket zavarni, szinte azt csináltak a pályán, amit akar­tak. A kecskeméti védelem szinte állandóan munkában volt, s mi­vel a középpályások „légüres’’ térben mozogtak, így ők is in­kább hátrahúzódtak. A kecskemé­ti támadósor így magára hagyva, reménytelenül birkózott a ke­mény ceglédi védelemmel. A KSC védelmében mindenki odaadóan küzdött, s mindenki csinált hibákat is. A középpályán Szabó az első félórában remekül játszott, aztán elfáradt, s beszür­kült a többiek közé. A kecskemé­tiek játékát ezen a mérkőzésen a rengeteg rossz, pontatlan átadás és a kevés mozgás jellemezte. Ha valamivel szemfülesebbek a Bem SE csatárai, bizony könnyen elvi- hették volna mindkét pontot is. Győri játékvezető a szabályta­lanságok megítélésénél elég sokat tévedett, s a partjelzői is sokszor becsapták. Mivel mindez körülbe­lül egyformán sújtotta mindkét csapatot, így egyik félnek sem le­hetett több oka a panaszra. Szabó Zoltán NB II. Középcsoport 1. Csepel 13 12 — 1 28—5 24 2. Izzó 13 8 4 1 28—15 20 3. Vác 13 5 6 2 21—11 16 4. SZEOL 13 5 5 3 18—13 15 5. Budafok 13 5 5 3 20—16 15 6. KKFSE 13 7 1 5 23—20 15 7. BVSC 13 5 4 4 18—14 14 8. D.újv. Építők 13 4 6 3 17—18 14 9. Dunakeszi 13 6 1 6 13—15 13 10. Bem SE 13 4 4 5 19—13 12 11. Szegedi D. 13 5 2 6 20—17 12 12. Ganz-M. 13 5 2 6 17—17 12 13. BKV E. 13 2 8 3 15—15 12 14. Építők 13 5 2 6 15—16 12 15. KSC 13 3 4 6 20—Ú 10 16. 22. Volán 13 1 8 4 14—22 10 17. Bp. Spart. 13 3 4 6 12—21 10 18. Pénzügyőr 13 3 3 7 13—23 9 19. Esztergom 13 2 5 6 15—26 9 20. Jánoshalma 12 2 2 9 9—41 6 Pénzügyőr SC—BVSC 1—2 Építők SC—Szegedi Dózsa 3—0 Bp. Vasas izzó—Bp. Spartacus 4—0 Csepel—Kossuth KFSE 2—0 BKV Előre—Budafok l—l 22. sz. Volán—Ganz-MAVAG 1—1 SZEOL AK—Vác 2—1 Dunakeszi Vasutas—Esztergom 2—0 SPORT* SPORT • SPOR 1 Megkezdődött a BÁCSPRIM mestertorna Négy csapat nyert idegenben Nehezen tartották itthon az egyik pontot Kecskeméti SC—Honvéd Bem SE 1—1 (1—0) Kecskemét, 1500 néző. Vezette: Győri. KSC: Leskó — Kutasi, Elekes I., Csordás, Elekes II. — Hajer (Molnár a 75. percben), Kocsis, Szabó — Tapasztó, Puskás, Sörös (Dusnoki a 75. percben). Edző: Molnár Ferenc. Honvéd Bem SE: Rédei — Ken- deresi, Csuhay, Parti, Olajos — Morvái, Guborovics, Kromer — Károlyi (Zsidó a 76. percben), Dé- kány, Szabó (Havasi a 72. perc­ben). Edző: Nagy János. A KSC rossz előjelekkel készü­lődött a mérkőzésre. Kovács hét közben eltávozott Kecskemétről, s a sérültek listája is hosszú. Az első támadást is a vendégcsapat vezette. Károlyi a jobb szélen le­futotta Elekes Il-t, s éles szögbőr leadott lövése kiperdült Leskó ke­zéből, s csak. nagy nehezen.men- tett szögletre a védelem. A beívelt szöglet után .a bal oldalon szaba­don hagyott Szabó élesen lefejel­te a labdát, s az már túljutott Leskón is, amikor Kutasi a gól­vonalról mentett. A KSC első támadása is gólt ígért. Puskás jobbról laposan kö­zépre lőtte a labdát, s éppen a berohanó Sörös elé, ám az utolsó pillanatban egy védő belenyúlt, s így a labda elsuhant a kecskemé­ti csatár mögött. A 9. percben újabb nagy gól­helyzet maradt kihasználatlanul. Szabó jobbról belőtt labdáját Pus­kás lefejelte a teljesen tisztán ál­ló Tapasztó elé, aki még egyet igazított is rajta, majd 6 (!) mé­terről ügyetlenül a kapu fölé emelte. A kihagyott helyzetek a hon­véd együttest hozták fel, de a vezetést mégis a KSC szerezte meg. A 25. percben a félvonal kö­zeléből Csordás ívelt előre sza­badrúgást. Puskás fejjel meg­csúsztatta a labdát, s a nagy len­dülettel érkező Sörös egyből a jobb sarokba lőtte. 1—0. A góllal a kecskeméti csapat el is lőtte a „puskaporát”. A Bem SE teljesen átvette a játék irá­nyítását, a KSC pedig védekezés­re kényszerült. Igaz, a védelem akkor még jól zárt, de a vendé­gek fölényét mutatta a szünetig az 5—1-es szögletarány. A szünet után mintegy tíz per­cig kiegyenlített volt a játék, Pus­kás két szabadrúgása jelentett eseményt, de csak az első veszé­lyeztette a kaput, mert a máso­dikat csúnyán fölé rúgta. A har­madik szabadrúgást mintegy 20 méterről Szabó végezte el. Éles, csavart labdája átjutott a sorfa­lon, s a vetődő Rédei melléről le­pattant. Sörös rárohant, s a kapu torkában labda helyett a földbe rúgott. Az 58. percben egészen várat­lanul jött az egyenlítés. Középen Dékány indult meg egy labdával, de mivel Csordás és JCutasi is szemben állt vele, nem látszott veszélyesnek a helyzet. Sajnos Leskó is kifutott, s a 16-osnál né­gyen csaptak össze. A labda végül mégis Darányié lett, s a három földön fekvő KSC-játékos mellett a hálóba vágta. 1—1. A folytatás a kecskemétiek szá­mára nem volt szívderítő. A ceg­lédi csapat nagy iramot diktált, s a KSC olykor 6—7 emberrel is védekezett. Szinte állandóan a ceglédiek birtokában volt a labda, s nagyon jól cseleztek, ügyesen adogattak, de az is igaz, hogy a kapura nem voltak ők sem iga­zán veszélyesek. A 65. percben Puskás előtt nyílt ismét nagy le­hetőség a győzelem megszerzésé­re, de fordulásból a kapu mellé bombázott. A sérülések és más kényszerítő okok miatt tartalékos csapattal felálló KSC valójában a vártnál jobban kezdett. Az első félóra alapján akár több góllal is vezet­Egy félidőn át jól védekezett a Jánoshalma Dunaújvárosi Építők—Jánoshalma 3—0 (0—0) Dunaújváros, 800 néző, vezette: Dorozsmai. Dunaújváros: Péter — Fúrják (Garbacz a 15. percben), Miklós I., Tóth — Labáth, Lapu, Béres — Magyar (Juhász a 67. percben), Mártha, Miklós II., Ármai. Edző: Forggim Károly. Jánoshalma: Csernák — Bátyai, Maráczi, Szegezdi Fenyvesi IV. — Angeli, Tápai, Józsa — Horváth P., Horváth L. (Tóth a 62. perc­ben), Szuhanek (Nagy a 83. perc­ben). Megbízott edző: Zag József. Igen jól előkészített pályán nagy iramban indult a játék. A hazai együttes mindjárt táma­dásba lendült, de a kitűnően vé­dekező jánoshalmi csapattal szemben komoly helyzetet nem tudtak kialakítani. A félidő na­gyobb részében ugyan a jánoshal­mi ak térfelén folyt a játék, de a kapu elé ívelgetett labdákat rendre kifejelték, vagy elrúgták a vendégcsapat védői. Közben a Spartacus csatárai is vezettek né­hány veszélyes ellentámadást. Szünet után hamar változott a játék képe. A 47. percben a hazai együttes megszerezte a vezetést. £ bal oldalon Tóth futott el Bátyai mellett, majd középre ívelt. A labda Mártha fején irányt változ­tatva éppen Armai elé pattant, aki nyugodtan lekezelte és mint­egy 12 méterről a tehetetlen Cser­nák mellett a kapu jobb oldalába lőtte. 1—0. A gól megbontotta az addig szervezetten védekező jánoshalmi csapat sorait. Kapkodás, majd idegeskedés következett, aminek az lett a vége, hogy az 56. perc­ben Szegezdit reklamálásért kiál­lította a játékvezető. Egy perc múlva már a második hazai gól is a jánoshalmi kapuban volt. Mintegy 17 méterről szabad­rúgáshoz jutott a Dunaújváros, s a rosszul felálló sorfal mellett Miklós 11. a kapu jobb alsó sar­kába bombázta a labdát. 2—0. A 78. percben szinte ugyanarról a helyről ismét Miklós 11. végez­hetett el szabadrúgást, megismét­lődött az előbbi helyzet, s a labda most is a jobb alsó sarokban kö­tött ki. 3—0. A jánoshalmi csapat az első félidőben jól szervezte meg a vé­delmét, s közben nem mondott le az ellentámadás lehetőségéről sem. Sajnos a fegyelmezett játék csak az első hazai gólig tartott, s bár utána a további eredmény már csak jól eltalált szabadrúgá­sokból született, a helyzetek alap­ján több gólt is lőhetett volna a Dunaújváros. Jók: Miklós I., Miklós II., Ármai, Garbacz, Lá­bát, illetve Maráczi, Horváth P. M. L.