Petőfi Népe, 1979. október (34. évfolyam, 230-255. szám)

1979-10-16 / 242. szám

1979. október 16. • PfeTÖFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT - SPORT Eredményes visszavágás • Lakatos, a kecskemétiek tehetséges öklözöje (jobbról) már a második menetben (eladásra kész­tette ellenfelét. • A vezetőbíró Kiss György, kezét emeli a ma­gasba, aki az est legjobb mérkőzését vívta. (Ban- czik István (elvételei.) Kecskeméti SC—Ostrowiec KSZQ 12:8 Barátságos nemzetközi csapat- mérkőzés, Kecskemét, városi sportcsarnok, 800 néző, vezette: Torma Béla, pontoztak: Kondrei István, Palásti István, Zádori István, Pogány Ferenc. Rövid ünnepség előzte meg a csapatmérkőzés kezdetét. Csala Ferencet, a KSC nehézsúlyú ver­senyzőjét búcsúztatták, aki ezzel a mérkőzéssel befejezte aktív sportpályafutását. A klub nevé­ben Szász Antal, az egyesület ügyvezető elnöke, az egykori sporttársak, a szakosztály képvi­seletében pedig Vigh Sándor adott át ajándékot Csala Ferenc­nek. Csaknem telt ház biztatása kö­zepette léptek szorítóba az elfő párok. 54 kg-ban: Lakatos—Ko- sinszki 2:0. Kosinszki edzője a 2. menetben feladta a mérkőzést. 57 kg-ban: Mészáros—Kulesa 4:0. Egyhangú pontozással nyert Mészáros. Többet, s pontosabban ütött ellenfelénél. Főleg a har­madik menetben volt szembetűnő a kecskeméti fiú fölénye. 60 kg-ban: Gönczi—Parafino- vics 6:0. Küzdelmes mérkőzésen, a technikásabb Gönczi 3:1 ará­nyú pontozással bizonyult jobb­nak. 63,5 kg: Rádi—Augusztin 8:0. „Kímélő” első menet után né­hány jól irányzott ütés. A haj­rában nagy verekedés, Rádi fö­lényével. A pontozók a kecske­méti fiút látták jobbnak 3:1 arányban. 67 kg-ban: Bajtai—Haraburda I. 8:2. Mindvégig a fizikailag fel­készültebb lengyel fiú támadott. Verekedős mérkőzésen nyert egy­hangú pontozással. Horváth T.—Isehovics 8:4. A lengyel öklöző volt a kezdemé­nyező, pontosabban ütött, s vé­gül egyhangú pontozással bizo­nyult jobbnak. 71 kg-ban: Kertli—Haraburda II. 10:4. Ökölvívás az elsőben, ve­rekedés, dulakodás a második és harmadik menetben. A kecs­keméti fiú csalódást keltett. 3:1 arányban nyert. Horváth K.—Molenda 10:6. A második menetben Horváth K. megrendítő ütést kapott, s edző­je feladta a kilátástalannak tűnő mérkőzést. 75 kg-ban: Kiss—Gazur 12:6. Kiss az est legjobb mérkőzését, vívta. Gazur edzője a második menetben bedobta a törülközőt. + 81 kg-ban: Csala—Bednarsz- ki 12:8. A kecskeméti fiú búcsúja nem egészen a terveknek meg­felelően sikerült. Három meneten • Vigh Sándor, a szakosztály és a csapattársak nevében köszön­tötte a búcsúzó Csala Ferencet. át tartó dulakodás után Bed­narszki egyhangú pontozással nyert. A kecskeméti csapat eredmé­nyesen visszavágott a lengyelor­szági 13:7-es vereségért. A mér­kőzés iránti nagy érdeklődés egy­úttal újía megerősítette, hogy a csapattálálkozó változatlanul vonzza a sportág szurkolóit. A túlzott védekezés eredménye Csepel—Kecskeméti SC 1—0 (0—0) Csepel, 1200 néző. Vezette: Mo­hácsi. Csepel:, Kovács — Kincses, Kő­halmi, Wéber, Harangi — Tuli­pán, Hegyi, Tóth — Tarnóczi (Ozsváth a 85. percben), Geiger (Varga a 76. percben), Vincze. Ed­ző: Keszthelyi Mihály. KSC: Leskó — Csordás, Elekes I., Elekes II., Kovács — Farkas (Bedzsula a szünetben), Szabó, Hajer (Frei a 78. percben) — Ta­pasztó, Puskás, Sörös. Edző: Mol­nár Ferenc. Szép időben, nagyszerűen előké­szített pályán mindjárt a hazai csapat vette át a játék irányítá­sát. Az 5. percben Hegyi elől Ha­jer szögletre mentett. A 10. perc­ben Puskás rossz átadását Geiger elcsípte, s 14 méterről alig lőtt a kapu mellé. A 12. percben ismét Hegyi próbálkozott lövéssel, de labdája a léc fölé szállt. A KSC először a 25. percben veszélyeztet­te a csepeli kaput. Söröst buktat­ták. A szabadrúgást Szabó Pus­káshoz gurította, s a csatár lövé­sét Kovács kapus csak másod­szorra tudta megkaparintani. A játék valamivel kiegyenlítettebb lett, bár most is a Csepel volt a támadó fél. A 40. percben Tóth nagy lövését Leskó szögletre ütöt­te. A beívelt labda Kovács fejéről a kapufára, majd ismét szögletre pattant. A szünet után az első támadást a KSC vezette. Tapasztó éles szögből a kapu mellé küldte a labdát. A folytatás már nem volt biztató. A KSC teljesen beszorult. Az 50. percben Tóth 18 m-es lö­vését Leskó a levegőben úszva ütötte szögletre. Az 56. percben Kovács szerelte Geigert az utolsó pillanatban. Az 57. percben Szabó egyéni játékkal áttört a csepeli védők gyűrűjén, ám Kincses lerántotta, s ezért sárga lapot kapott. A 62. percben Tóth csavarodó szögletét Leskó a kapu fölé ütötte. A 64. percben Tapasztó elfutott a jobb­szélen, de beadását Sörös és Pus­kás is elvétette. A 70. percben Elekes II. rossz hazaadásánál Leskó csak bravúrral tudta kiüt­ni a labdát, s másodszorra Vincze lövése Kovácsról pattant le. A 76. percben egy csepeli tá­madásnál Hajer váratlanul lyukat rúgott, s a labda így a teljesen őrizet nélkül álló Hegyihez került, aki egyet igazított, s 17 m-ről a jobb alsó sarokba lőtte. 1—0. A 80. percben Tapasztó beadá­sát Puskás fejjel rosszul találta el, s így oda lett a helyzet. A KSC ezen a mérkőzésen tel­jesen beállt védekezni. Megszáll­ták a kapu előterét, s így próbál­ták megakadályozni a hazaiak gólszerzését. Csupán idő kérdése volt, hogy ez meddig sikerül. Nos, 76 percig ment, de a játék 90 per­cig tartott. A passzív játék eddig még #oha nem vezetett eredmény­re, mert a kapu előteréből elrú­gott labdákkal a Csepel mindig újabb támadást indított, s egyet­len hiba elég volt a vereséghez. Leskó nagyon jól védett. A hát­védsor jól rombolta a támadáso­kat, a középpályán pedig a Kun B. SE-ből a hét folyamán átiga­zolt Szabó volt a legjobb. Egye­dül ő igyekezett megjátszani a- labdákat, sőt arra is futotta ere­jéből, hogy időnként a csepeli kaput is veszélyeztette. Elöl Ta­pasztó kevés labdát kapott, né­hányszor jól elfutott. Puskás saj­nos túlságosan hamar belenyu­godott abba, hogy a túlerővel szemben nem mehet .semmire. Mohácsi Játékvezető kifogásta­lanul bíráskodott. Kerpesits Béla NB II. Középcsoport 1. Csepel 11 10 — .1 25—5 20 2. Izzó 11 6 4 1 21—14 16 3. Vác 11 5 5 1 19—8 .15 4. kkfse 11 6 1 4 21—17 13 5. SZEOD 11 4 4 3 15—11 12 6. Budafok 11 4 4 3 16—15 12 7. Bem SE 11 4 3 4 17—9 11 8. BVSC 11 4 3 4 14—11 11 9. Ganz-M. 11 5 1 5 16—15 11 10. Dunakeszi 11 5 1 5 11—12 11 11. D.újv. Ép. 11 3 5 3 13—17 11 12. Sz. Dózsa 11 4 2 5 17—14 10 13. BKV E. 11 2 6 3 12—12 10 14. Kecskemét 11 3 3 5 18—14 9 15. 22. Volán 11 1 7 3 13—18 9 le. Bp. spart. 11 3 3 5 11—16 9 17. Építők 11 3 2 6 11—16 8 18. Esztergom 11 2 4 5 14—23 8 19. Pénzügyőr 11 3 2 6 11—20 8 20. Jánoshalma 11 2 2 7 9—37 6 BVSC—22. sz. Volán 2—2 Honvéd Bem SE—SZBOL AK 1—1 Vác—BKV Előre 2—1 Budafok—Építők SC 4—1 Ganz-MAVAG—Dunakeszi i—o Pénzügyőr SE—Bp. Spartacus 2—0 D.újv. Építők—Szegedi D. 2—1 Bp. Vasas Izzó—Kossuth KFSE 4—2 Az Esztergom elvitte az egyik pontot Esztergom—Jánoshalma 2—2 (2—1) Jánoshalma, 1200 néző. Vezette: Aczél. Esztergom: Bulfán — Huszák, Varga, Weizer, Pelinger — György, Czenczi, Lelkes — Mar­kó (Horváth a 42. percben), Pe- szeki I., Salth (Peszeki II. a szü­netben). Edző: Monostori Tiva­dar. Jánoshalma: Csernák — Faddi (Gizinger a 65. percben), Maráczi, Fenyvesi IV., Bátyai — Liliom, Angeli, Józsa (Horváth P. a szü­netben) — Bényi, Márkus, Tá- pai. Edző: Fertőszegi Béla. Hazai támadásokkal kezdődött a, mérkőzés, s a vezetést is elég hamar megszerezte a Jánoshal­ma. A 12. percben Fenyvesi IV. vitte fel a labdát, s a kaputól mintegy 18 méterre váratlanul lőtt. A labda a jobb alsó sarokba vágódott. 1—0. Mindenki jó folytatást várt, ám a játék nem így alakult. A kez­deményezést a vendégek vették át, s a 27. percben egyenlítettek. Faddi kezezését a játékvezető szándékosnak látta, s mivel az eset a 16-oson belül történt, bün­tetőt ítélt. A 11-est Peszeki I. lőtte a hálóba. 1—1. Még egy perc sem telt el, s ismét a hazaiak kapujában volt a labda. A bal oldali beadás után Peszeki I. maga elé tette a lab­dát és 16 m-ről Csernák kapu­jába küldte. 2—1. A szünet után a jánoshalmi csapat elkeseredetten támadott. A 60. percben bal oldali beadás után Angeli magasra ugorva a hálóba fejelte az egyenlítő gólt. 2—2. A hajrában sorra alakultak a jobbnál jobb helyzetek a vendé­gek kapuja előtt, de ezeket a já­noshalmi csatárok elhibázták, s bár közelebb álltak a győzelem­hez, az Esztergom mégis elvitte az egyik pontot. Jók: Csernák, Maráczi, Angeli, illetve Peszeki I., Varga, Weizer. Nincs már veretlen együttes a megyei bajnokságban H. Mezőfi SE—Lajosraizse 0—0 Kecskemét, 300 néző, vezette: Köböl. H. Mezőfi SE: Pető — Szívós, Rózsa, Szepesi, Kucsera, Makó, Szoó, Lantos, Baukó (Szécsényi), Sántha, Szűcs. Edző: Krivy Ottó. Lajosmizse: Kripkó — Lukács, Ábel, Kislőrincz, Kovács, Márk.li, Rozsán, Tóth, Tarjányi (Molnár), Vajda, Kállai. Edző: Bánhidi Jó­zsef. A Mezőfi SE csapatából több játékos távozott, és így az össze­szokottság hiánya miatt eléggé kapkodva- kezdtek. Hosszú ideig teljesen eseménytelen volt a küz­delem. A két 16-os között játszot­tak. A kapuk nem forogtak ve­szélyben. Az első komolyabb tá­madást a Lajosmizse vezette, de Rozsán lövését Pető kiütötte. A 48. percben Márkli tiszta helyzetben nem találta el a labdát. Gólhelyzet volt. Vajda sárga lapot kapott. A 60, percben egyéni játék után Kál­lai a bal felső sarokra lőtte a labdát, amelyet Pető csak kiütni tudott. A játék képe alapján egyik csa. pat sem érdemelte meg a győzel­met. Jók: Kucsera, Szűcs, Szívós, illetve Kislőrincz, Márkli, Lukács. KTE—Bajai Tsz SK 7—1 (4—0) Kecskemét, 800 néző, vezette: Varga J. KTE: Szabó Z. — Magyar, Sza­bó T., Nagyhegyesi, Morvái (Ér­sek), Seres (Szabó L.), Porhanda, Kovács, Csurka, Bohács, Petényi. Edző: Vereb István. Bajai Tsz SK: Kovács B. — Andruskó, Szemző, Bohos, Vido- sa, Kohner (Pálmai), Gáspár, Bohner, Tóth A., Németh (Bar- tos), Gaál. Edző: Pálmai Sándor. Ideális labdarúgóidőben kezdő­dött a játék. A KTE azonnal tá­madólag lépett fel és a 3. perc­ben gólt ~ért el. Kovács felvágásért 11-es, Csuka értékesítette, i—0. A KTE tovább támadott, Csurka egy labdát szépen lekezelt és a háló­ba továbbította. 2—0. A 20. perc­ben Porhanda szögletét Bohács a jobb sarokba fejelte. 3—0. A 21. percben Morvái megsérült, nem tudott tovább játszani. Érsek állt a helyére. A 25. percben vezette első komolyabb támadását a ba­jai csapat, a labdát Szabó Z. szög­letre ütötte. A 32. percben egy be­lőtt labdát Bohner tiszta helyzet­ben nem értékesített. A 41. perc­ben egyéni játék után Csurka lőtt hálóba. 4—0. Az 55. percben egy teljesen ár­tatlan támadásnál a KTE védel­me leállt, és Bohner gólt lőtt. 4— I. A további gólok: Csurka 5—1, a 82. percben Porhanda beadását Kovács értékesítette. 6—1. A 83. percben Porhanda szabadrúgását Bohács a hálóba fejelte. 7-j-l. A 84. percben 11-es a KTE ellen, a labdát Bohner fölé lőtte. A KTE győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Kovács, Csurka, Szabó T., illetve Bohner, Andruskó. Ifjúságiak: KTE—Bajai Tsz SK 5—1 (0—1). Góllövők: Trecskó 3, Petrovácz, Diós, illetve Pastrovicz. Honvéd Kun Béla SE—Sükösd 1—0 (0—0) Sükösd, 200 néző, vezette: Czen- czik. Kun Béla SE: Osztopáni — Gyöngyösi, Tóth, Horváth, Kókai, Darányi, Fiala (Putnoki), Ká- szon (Szász). Edző: Kurucz István. Sükösd: Szente — .Jabicza (Né­meth), Bada, Lógó, Kovács, Ker- nya, Páncsics, Reich (Szeitz), Szabó, Sudár, Marusa. Edző: Var­ga Imre; Az első félidő óvatos támadások­kal, biztonságos védekezéssel, s mindkét oldalon egy-egy kima­radt helyzettel telt el. Fordulás után fölénybe került Sükösd, több­ször is lehetőség nyílt a mér­kőzés megnyerésére. A 70. perc­ben egy gyors jobb oldali ellen- támadás befejezéseként Szász fe­jese a kapufa éléről a hálóba pat­tant. 1—0. Jók: Szente, Bada, il. letve Darányi, Evanics, Horváth. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE— Sükösd 3—2 (1—1). Góllövők: Aj- tai, Tóth Cs., Benkő, illetve Kusz- tor, Csernus. Honvéd Gábor A. SE— Honvéd Szamuely SE 2—1 (1—0) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Őrző. Gábor Á. SE: Brindza — Serfő­ző, Dedák, Halász, Kormos, Ko­csis, Bergmann, Czvianov (Bor), Piukovics, Kovács P., Kiss. Edző: Kévés Ferenc. H. Szamuely SE: Pásty — Bar­na, Lengyel, Szalontai, Szeminger, (Baksa), Kántor, Varga, Szabó, Ró­zsavölgyi, Rácz, Márton (Ungi). Edző: Malomszegi Ottó. Közepes színvonal, kihagyott helyzetek jellemezték a mérkőzést. A 35. percben Kiss beadásából Czvianov 1—0. A 60. percben Brindza Rácz elé ütötte a labdát, aki belőtte. 1—1. 83. percben Kiss beadását Piukovics értékesítette. 2— 1. Jók: Halász, Bergmann, Kiss, illetve Rácz, Lengyel, Szalontai. Kiskörös—Ttszakécske 3— 1 (1—0) Kiskőrös, 600 néző, vezette: Sza­bó J. Kiskőrös: Ba (Cs. Kovács) — Kun, Antal, Podobni, Juhász K„ Homlok, Juhász L., Sárközi, Ka­tona, Kiss (Jenei). Edző: Biácsi Sándor. Tiszakécske: Farkas (Szélesi) — Laczkó (Losonczi), Terjéki, Domo- nics, Sántha, Varga, Oskolás, Pá­linkás, Mari, Kecskés, Józsa. Ed­ző: Dobó I. A hazaiak nagy akarással ját­szottak az első félidőben, de a jól védekező tiszakécskeiek ellen csak a 44. percben Sárközi tudott gólt rúgni. 1—0. A 60. percben Ju­hász fejesgóljával növelte előnyét a Kiskőrös. 2—0. A 70. percben Varga védhetetlen szabadrúgás­góllal szépített. 2—1. Sárközi újabb gólja jelentette a végeredményt. 3— 1. Jók: Pobodni, Juhász K., Sárközi, illetve. Varga, Pálinkás, Józsa. Ifjúságiak: Kiskőrös—Tiszakécs- ke 2—1 (1—0). Góllövők: Bereg­szászi, Biácsi, illetve Varga. Kkfházi Szövetkezeti SE— Kiskunhalasi AC 4— 2 (2—0) Kiskunfélegyháza, 600 néző, ve­zette: Trisz. Szövetkezeti SE: Rigó Z. — Kürthy, Majoros, Vidéki, Palás­ti, Dongó, Térjék (Iványi), Jókai, Sahin, SJzabó M., Jernei (Rádi). Edző: Klincsok Pál. KAC: Szabó — Körösi, Szőke I., Fuksz (Juhász), Agócs, Kiss R., Mészáros F. (Kovács), Mészáros T., Karsai, Szőke S., Tóth L. Edző: Virágh István. Két kihagyott félegyházi hely­zet után a 9. percben Jókai szögle­tét Sahin 10 m-ről lőtte a kapu­ba. 1—0. , A 15. percben a lesre játszó vé­dők közül Szabó M. jó ütemben ugrott ki. Már a kapust is kicse­lezte, majd kivárt, s Tóth L. be­érte és szögletre szerelte. A 22. percben ismét Szabó M. vezette egyedül kapura a labdát, de a KAC kapusa lábbal mentett. Most a KAC-támadók percei következ­tek, és Karsai elől Vidéki közvet­lenül a gólvonalról rúgta ki a lab­dát, majd az előretörő Körösi nagy lövése suhant el a jobb kapufa mellett. A KAC támadásai köz­ben a Szövetkezeti SE növelte az előnyét. A 30. percben a lesre ját­szó halasi védők között Dongó egy csel után saját maga elé tette a labdát. Szabó kapus a 16-osig ki­futva sem tudta szerelni, és Don­gó nagy nyugalommal a hálóba gurított. 2—0. A félidőig Mészáros F. találta el a felső kapufát, Jókai pedig 10 lé­pésről nem találta el a kaput. A 55. percben a félegyházi vé­dők egymásra vártak, s Agócs ezt kihasználva a hálóba lőtt. 2—1, A szünet után a 62. percben Karsai fejesét Rigó a léc alól ütötte ki. A 75. percben Dongó „ismételt”. A KAC védelme most is rosszul alkalmazta a lestaktikát. Dongó ugyanis leadás helyett ismét ön­magát szöktette, s a helyzetét sem hibázta el. 3—1. A 80. percben Szőke S. beadását Karsai felugorva élesen a bal fel­ső sarokba fejelte. 3—2. A KAC nagy erővel küzdött az egyenlí­tésért. A 84. percben nagy kavaro­dás támadt a Szövetkezeti SE ka­puja előtt, s végül Fuksz maradt a földön. Agócs reklamált, s ezért sárga lapot kapott. A 86. percben Szőke S. egyedül tört kapura. Kis­sé elhamarkodva, 10 m-ről lőtt, s Rigó nagy bravúrral hárított. A 87. percben Dongó kapott sárga lapot, mert a félvonalnál buktatta Szőkét. A 89. percbén Dongó szög­letét Karsai a gólvonalról még ki­fejelte, de az elébe pattanó labdát Szabó M. egyből a hálóba bom­bázta. 4—2. ÍJgy tűnt, hogy a halasiak az első félidőben kissé lebecsülték el­lenfelüket, s ekkor a lelkes fél­egyháziak akár több gólt is lőhet­tek volna. A KAC ezután nagyobb sebességre kapcsolt, s gólokat is szerzett, de a rosszul alkalmazott lestaktikára ráfizettek, s ezzel a megyei bajnokságban már nincs veretlen együttes. Jók: Dongó, a mezőny legjobbja, Rigó, Jókai, Sa­hin, illetve Tóth L., Szőke S., Fuksz, Szabó. Ifjúsági eredmény: KAC—Kkfh. Szövetkezeti SE 2—0 (1—0). Góllö­vő: Jóljárt 2. Bajai SK—Kalocsai SE 1—1 (1—0) Kalocsa, 1000 néző, vezette: dr, Rákóczi. Bajai SK: Majzlinger — Ger­mán, Molnár, Popp, Pintér, Si­mon, Kovács (Márity), Cseke, Ra­dies-, Takács, Harsányi. Edző: Ró­nai Sándor. Kalocsai SE: Niezner — Kapi­tány, Pécsi, Pavelkó (Pongrácz), Illés, Horváth (Illés II.), Jenei, Matos, Lakatos, Kováts. Edző: Farkas András. A 15. percben a játékvezető 11-est ítélt, amelyet Kovács lőtt a hálóba. 1—0. A 25. percben Je­nei kicselezte a kifutó Majzüngert Is, de kisodródva csak a yisszafutó védőket találta el. A 60. percben Kovács elhúzott a bal oldalon, Pavelkó becsúszva szerelt. A bajai játékos megsérült, s nem tudta a játékot tovább folytatni. A 87. percben a játékvezető újabb 11-est ítélt., most a Kalocsa javára. Ezt Mezei értékesítette. 1—1. A várt jó mérkőzés elmaradt, csupán a nagy küzdelem emelhető ki. A játék képe alapján a döntetlen igazsá­gos. Jók: Popp, Majzlinger, illetve Kováts, Mezei. Ifjúságiak: Bajai SK—Kalocsai SE 2—1. Góllövők: Csincsák, Kö- vesdi, illetve Kákonyi. Tompa—Soltvadkert 1—0 (0—0) Tompa, 300 néző, vezette: Hor­váth. Tompa: Moravecz — Bálint, Grósz, Czombos, Horváth, Szilvás! dr., Béleczki, Kábái, Sass (Ballal, Baráth (Vigh'), Fodor. Edző:1 Szűcs László. Soltvadkert: Mayer — Viszkok, Eiler, Galántai, Frittmann, Ká­rász, Mészáros, Oláh, Gerber dr. (Klausz), Cseh, Köpe. Edző: Mes- kó István. Az első félidőben kapkodó, ér- tetlen játék folyt. A szünet után a cserejátékosok beállításával vala­kivel jobb lett a játék. A mérkő­zés 62. percében Fodor szemfüles. sége révén a hazai csapat gólt szerzett. 1—0. Jók: Bálint, Bélecz­ki, Horváth, illetve Frittmann, Galántai, Kárász. Ifjúságiak: Tompa—Soltvadkert 0—1. Fájsz—Izsák 1—0 (1—0) Fájsz, 300 néző, vezette: Fran- cziskovics. Fájsz: Fatér — Kupusz, Szabó, Horváth (Baráth), Kovács. Posz- tobányi, Dinnyés. Csaplovics (Kiss), Herner, Gombkötő, Zsá* kai. Edző: Balogh Gyárfás. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Laki, Bőthi, Nagy, Tóth, Bogdány, Mezei, Pataki, Szélpál. Edző: Seres Lajos. Közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csa­pat. Góllövő: Herner. Jók: Hor­váth, Gombkötő, Zsákai, illetve Gyiffkó dr., Bőthi. Ifjúságiak: Fájsz—Izsák 0—0. A MEGYEI LABDARÜGO-BAJNOKSAG Állasa 1. Bajai SK 11 8 2 1 26—7 IS 2. KAC 11 7 3 1 32—21 17 3. H. Kun B. SE 11 7 2 2 25—6 16 4. Kalocsa 11 7 2 2 22—9 16 5. KTE 11 6 2 3 28—15 14 6. Lajosmizse 11 4 6 1 18—11 14 7. H. Mezőfi SE 11 6 2 3 17—10 14 8. Kkth. Szöv. SE 11 5 3 3 24—16 13 9. Izsák 11 5 3 S 13—14 IS 10. Tiszakécske 11 5 1 5 18—16 11 11. Soltvadkert U 4 2 5 11—20 10 12. Tompa 11 3 4 4 11—21 10 13. Sükösd 11 2 3 6 10—15 7 14. Fájsz 11 2 3 6 9—17 7 15. Kiskőrös 11 2 2 7 10—21 G 16. H. Szamuely SE 11 2 1 8 24—29 5 17. H. Gábor A. SE 11 1 2 8 6—27 4 18. Bajai Tsz SK U — 3 8 5—34 3 A MEGYEI IFJÚSÁGI labdarügo-bajnoksag Állasa 1. Bajai Sk . 9 7 2 — 37—9 16 2. KTE 9 7 l 1 25—8 15 3. H. Kun B. SE 9 7 1 1 23—8 15 4. Tiszakécske 10 7 — 3 28—8 14 5. Kalocsa 8 6 — 2 31—5 12 6. Lajosmizse 9 5 1 3 28—19 11 7. Soltvadkert 10 5 1 4 21—26 11 8. KAC 9 4 2 3 21—17 10 9. Kiskőrös 9 3 2 4 11—15 8 10. Sükösd 9 3 — 6 29—16 6 11. Kkfh. Szöv. SE 8 2 2 4 5—15 6 12. Tompa 8 2 — 6 7—34 4 13. Fájsz 8 — 3 5 4—23 3 14. Bajai Tsz SK 9 1 — 8 12—37 2 15. Izsák. 1 — — 8 4-46 1