Petőfi Népe, 1979. szeptember (34. évfolyam, 204-229. szám)

1979-09-18 / 218. szám

1979. szeptember 18. • PETŐFI NÉPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Ferencváros—Videoton 2—2 (2—0) Székesfehérvár, 15 000 néző. vezette: Palotai. Góllövők: Nyilasi, Pogány illetve Ba- ranyi, Burcsa. Sárga lap: Zsiborás, Tepszics (FTC). Ü. Dózsa—MTK-VM 4—0 (2—0) Megyeri út, 6000 néző. vezette: Pádár. Góllövők: Fekete 2. Kiss, Fazekas. Kiállítva: Pécsi (MTK-VM). Sárga lap: Jurácsik (Dózsa), Vági (MTK-VM). Tatabánya—Volán 3—1 (3—0) Czabán Samu tér. 4000 néző, vezette: Jaczina. Góllövők: Szabó. Csapó, Barabás il­letve Kellner. Rába ETO—Pécsi VSK 2—1 (1—1) Győr, 2500 néző. vezette: Soós. Góllövők: Pölöskei 2, illetve Szőcs. Debrecen—Diósgyőr 2—1 (1—0) Debrecen, 18 000 néző. vezette: Macz- kó. Góllövők: Jankovics, Tímár illetve Oláh. Bp. Honvéd—Dunaújváros 1—0 (0—0) Dunaújváros. 7000 néző. vezette: Győ­ri. Góllövő: Kozma. Vasas—Békéscsaba 5—0 (3—0) Fáy u., 5000 néző, vezette: Urbán. Góllövők: Kiss 2. Várad! 2 (egyet 11-esből), Híres. Sárga lap: Zsíros, Csepregi (B.csaba). Rácz (Vasas). Zalaegerszeg—Salgótarján 2—0 (0—0) Zalaegerszeg, 6000 néző, vezette: Kő­rös. Góllövők: Konrád, Soós. sárga lap: Csíki (STC). Pécsi MSC—MÁV Előre 2—0 (0—0) Pécs. 4000 néző, vezette; Nagy M. Góllövők: Pál, Lutz ((11-esből). Sár­ga lap: Tóth (MÁV Előre). Az NB I. állása 1. PTC 2. Bp. Honvéd 3. Videoton 4. Vasas 5. PMSC 6. Debrecen 7. ZTE 8. Rába ETO 9. DVTK 10. Ü. Dózsa 11. STC 12. MÁV Előre 13. Békéscsaba 14. MTK-VM 15. Tatabánya 16. PVSk 17. Volán SC 18. Dunaújváros 6 3 6 3 6 3 6 3 6 3 3 — 12—7 9 2 1 12—8 8 2 1 13—10 8 1 2 17—13 7 1 2 10-6 7 1 2 10-8 7 12 9—7 7 1 2 9—9 7 — 3 8—5 6 — 3 15—13 6 4 1 10—8 6 2 2 9—10 6 2 2 9—11 6 4 1 7—9 6 1 3 9—10 5 1 4 4—11 3 1 4 7—15 3 1 5 6—16 1 VÍZILABDA Döntetlen a Komjádi Kupában Kecskeméti SC—Tatabányai Bányász 4—4 (1—0, 0—2, 2—2, 1-0) Bp. Hajós A. uszoda. Vezette: Brandi, Tőrös. A Komjádi Kuipa D-csoportjá- ban játszó kecskeméti csapat Póczeli főiskolai fölvétele, s Nagysolymosi kiválásával ala­posan meggyengült gárdával is jól helyt állt a Tatabánya ellen. A második negyed rövidzárlata után az utolsó negyedben a győ­zelem megszerzésiére is volt le­hetőség. Góldobók: Markó 2, Székely 2. I Az úttörőknél is félsiker Megkezdődött a küzdelem a vi­za labda úttörő I. és II. korcso­portban. A KSC I. korosztályos csapatából Erdélyi, Hegedűs, Benda és Tóth hiányzott, mert nem kaptak felmentést az isko­lai munka alól. A csapat így is biztosan győzött. Úttörő I. B-osztály: Kecskeméti SC—CSMSK 15—0 (3—0, 3—0, 5—0, 4—0) Bp. Szőnyi út. Vezette: Szent- györgyi. KSC: Szappanos — Bozsik 3, Nagypál 2, Nagy O., Csillag I. 5, Berki 3, Bagy I. 2. Csere: Király. Edző: Vallkay Ferenc. Úttörő II. A-osztály: Tatabányai Bányász—Kecskeméti SC 4—3 (2—1, 1—1, 1—0, 0—1) Bp. Szőnyi út. Vezette: Téglási. KSC: Kovács — Bán, Nyilas II, Papp 2, Garay, Tasi 1, Máriás. Csere: Csemy. Edző: Valkay Fe­renc. A kecskeméti csapat nem tud­ta megismételni a Tatabánya el­leni .tavaszi jó játékát, s bár a tatabányai játékosok „önbizal­mát” a kitűnően védő Kovács kapus hamar elvette azzal, hogy 4 m-est, majd a közeli biztos helyzetek egész sorát mentette, a kapus jó teljesítménye is kevés volt a győzelemhez. , '' _ SPORT. SPORT - SPORT Győzelmet szalasztott el a KSC BKV Előre—Kecskeméti SC 1—1 (0—0) Idegenben nyert a BSK, a KAC és a Mezőfi SE A Kun Béla SE Fajszon hagyta az egyik pontot Bp., Knopp I. utca. 800 néző. Vezette: Tapolczai. BKV Előre: Gőgös — Vári (Ga- bai a 62. percben), Gulácsi, Tóth, Török — Ritter, Gubán, Csányi — Fekete, Gábor (Udvarev a 46. percben), Kapcsos. Edző: Borbély András. KSC: Leákó — Elekes II., Ele­kes I., Kovács, Prikidánovics — Lakatos, Csordás, Sörös — Haj er, Tapasztó (Kocsis a 62. percben), Farkas. Edző: Molnár Ferenc. Erős széllel hátban a hazaiak vezették az első rohamokat. A 7. percben Gubán 25 m-ről küldött lövését nyomta szögletre Leskó. A 10. percben Fekete mutatott be szép cselsorozatot, majd a 16-os sarkáról lőtt kapura. Leskó jó ér­zékkel fogita a veszélyes labdát. A 14. percben nem sok hiányzott ahhoz, hogy a hazaiak megszerez­zék a vezetést. Kapcsos a bal ol­dalon elfutott. Kicselezte Elekes Il-.t, .majd a kapujából kifutó Les­kó kapus mellett is elhúzta a lab­dát, s az üres kapura gurította. A közben berohanó Elekes I. a gól­vonalról rúgta ki a labdát. A KSC támadósora is lábra ka­pott A 15. percben Farkas átadá­sával Tapasztó húzott el a jobb szélen, de a beadása elsuhant a befutó Sörös felett. A 27. percben Tapasztó középen .ugrott ki. Igen nagy helyzetbe ,a 11-es pontra ki­futó Gőgöst -találta el. A 29. percben Hajer cselezett ügyesen az Előre kapuja előtt, de közben oldalra keveredett, s 12 m-ről, éles szögből az oldalhálóba akadt meg a lövése. A 35. perc­ben a kiugró Farkast Vári buk­tatta a 16-os előtt. A szabadrú­gást Farkas a kapu mellé emelte. A 41. percben Prikidánovics ívelt labdáját Vári elvétette. A hiba Söröst is váratlanul érte, s óriási helyzetben, mintegy 10 méterről a kapu mellé vágta a labdát. A szünet után élénkebb lett a játék, s fokozódott a „keményke­dés” is. A 46. percben Török síp­szó után hatalmasat rúgott Far­kasba, s ezt a .teljesítményt a já­tékvezető sárga lappal „jutalmaz­ta”. A 48. percben Lakatos jó labdát tálalt Farkas elé, aki kis­sé kivárt, s Gulácsi az utolsó pil­lanatban elrúgta előle. Az 52. percben a bal oldalon felfutó Ha­jért vágta lel nagyon csúnyán Váris, s ezért ő is sárga lapot ka­pott. A szabadrúgást Lakatos a sorfalba lőtte. A játék ezután változatos volt. Az 54. percben Gubán lövése su­hant el. Leskó kapuja fölött, majd 2 perc múlva az előretörő Kovács 25 m-es lövése ds csak centiméte­rekkel csúszott el a bal kapufa mellett. A 61. percben Kapcsos húzott el a bal oldalon. Pontos labdát ívelt a szabadon hagyott Udva­rev elé, aki a kifutó Leskó fölött a léc alá lőtte. 1—0. A gól után a KSC feladta az addigi passzív, védekező játékot, s hamarosan sikerült az egyenlí­tés is. A 67. percben Hajer szög­lete után a védőkről többször is lepattant a labda, de nem tudtak menteni. Prikidánovics első lövé­se is lepattant, majd másodszorra egy igazítás után, 16 m-ről élesen a kapu jobb alsó sarkába lőtte. 1—1. A 69. percben. Sörös a jobb ol­dalon elfutva a középen érkező Farkas elé tálalta a labdát, aki azonban rosszul találta el, és ezzel odalett,a nagy helyzet. A 74. pere­iben Csordás lőtt kapásból a kapu mellé. A 77. percben a kiugró Sö­röst Gulácsi a 16-oson belül le­rántotta. A megítélt 11-est azon­ban Prikidánovics magasan a ka­pu fölé lőtte. A KSC tovább tá­madott. A 79. percben -Csordás nagy -lövését a kapus csak kiüt­ni tudta, pontosan Lakatoshoz, de ő gyengén a kapus kezébe fejelte a labdát. A 80. percben Fekete „belépője” után Elekes I. megsé­rült, s csak 3 perces ápolás után tért vissza. A 88. percben Sörös 10 m-ről a kapusba lőtte a labdát. A tavalyi BKV Előre elleni mérkőzés óta nem is láttunk ilyen durva, kíméletlen belemenésekkel tarkított játékot. Az Előre most „ismételt”. A KSC az első félidő­ben a védekező, passzív játék miatt nem tudott kibontakozni. A hazaiak vezető gólja után viszont teljesen megfordult a helyzet. A KSC nagy fölénybe került, egyen­lített, majd 11-est, és egy sor nagy helyzetet hibáztak el a kecs­kemétiek. A végén az Előre örül­hetett a döntetlennek.-Egyénileg Leskó nem vétett hi­bát. A védelemből Elekes I. volt a legjobb, de a többiek is jól küz­döttek. Kitünően‘játszott Kovács, aki sokszor ügyesen szerelt, s tá­madásokat indított. Prikidánovics teljesítményét a 11-es kihagyása rontotta le. A középpályán Laka­tos volt a legjobb, mert Hajer és Csordás sokszor pontatlanul adta a labdákat. A támadósorban Far­kas nem tudott magára találni. Sörös sokat mozgott. A második félidőiben, középen már minden megmozdulása ©ólveszélyes volt. Kár, hogy a nagy helyzeteit ki­hagyta. Tapasztó kevés labdát ka­pott, s kihagyott egy nagy gól­helyzetet, de a .lecserélése így sem volt indokolt. Tapolczai játékvezető az igen igen nehéz mérkőzést jól vezette. K. B. A döntetlen volt a reális eredmény Jánoshalmi Spartacus—BVSC 0—0 Jánoshalma, 1200 néző. Vezette: Osztenmajer. Jánoshalma: Balogh — Bátyai, Maráczi, Szegezdi, Fenyvesi IV. — Angeli, Márkus (Gizinger a 70. percben), Tápai — Bényi (Li­liom a 61. percben), Horváth, Jó- zsa. Edző: Fertőszegi Béla. BVSC: Flak — Bodnár, Petró, Sipos, Duhaj — Papp, Szanyi (Sár gi az 55. pereiben), Polónyi — Be- recz, Lipcsei (Krómer a 65. perc­ben), Szécsi. Edző: Urban'kovics Mihály. Kissé hideg, szeles időben, szép­számú közönség előtt került sor a találkozóra. Az első támadásokat a jánoshalmi csapat vezette, s az első gólhelyzet is a vendégek ka­puja előtt adódott. A 7. percben Márkus jó helyzetben, .kapta meg a labdát, ám 8 m-ről leadott lö­vése elszállt a léc mellett. A foly­tatás közepes iramú és nem túl­ságosan magas színvonalú me­zőnyjáték volt, s a BVSC is fel­jött, majd fokozatosan át is vette a játék irányítását. A 20. percben nem sok hiány­zott ahhoz, hogy a vezetést is meg­szerezze a fővárosi csapat. Berecz 5 m-ről lőtt kapura, s Balogh csak igen nagy bravúrral védte az erős és jól helyezett labdát. A félidő második felében csak annyit -változott a játék képe, hogy a vasutasok még nagyobb fölényt harcoltak ki, de a helyze­teiket sorra elhibázták. A ’fordulás után az eddig sem valami nagy iram, s a színvonal is tovább esett. Eléggé unalmas, csapkodó játék folyt, némi BVSC- fölénnyel. Igazi gólhelyzet csak a 60. percben adódott ismét. Lipcsei a kaputól alig 2 m-re szabadon fejelhetett, de közeli fejese is a léc fölé jutott. A 65. percben Liliom könnyen eldönthette volna a mérkőzés sor­sát a hazaiak javára, mert egy jánoshalmi támadás végén már csak a kapussal állt szemben, de lövése elakadt a kifutó Fiukban. Ezzel a két csapat végleg el is lőtte minden „puskaporát”, s a befejező sípszóig már csak me­zőnyjáték folyt, s mindketten az eredmény tartására törekedtek. A nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen a gól nélküli döntetlen volt a reális eredmény. A jános­halmi csapatból Angeli, Szegezdi és Fenyvesi IV. teljesítménye emelkedett az átlag fölé, a BVSC- böl Bodnár, Petró és Szécsi tűnt ki. Az NB II. Középcsoport Jó iramú mérkőzésen sok ki­hagyott gólhelyzet ellenére sem tudta mind a két pontot itthon tartami a hazai csapat. Jók: Far­kas, Czoimbos;, Czeglédi, illetve Farka®, Kecskés, Kis juhász dr. Ifjúságiak: Tiszakéoslke—Tom­pa 3—2. Izsák—Soltvadkert 1—0 (1—0) Iszák, 500 néző, vezette: Zseni­ben. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Laki, Bőthi, Nagy, Tóth, Bogdány, Mezei, Szélpáll, Jakus. Edző: Seres Lajos. Soltvadkert: Máyer — Visz­kók, Eiter, Tóth (Benkó), Friitt- mamm, Gerber dr. (Cseh), Köpe, Kárász, Fábián, Oláh, Mészáros. Edző: Meskó István. Állandó hazai fölénnyel játszó csatársor nem tudott gólt rúgni a kitűnő formában védő Mayer- nék. A 40. perűben Szóipái bom­báját nem tudta védeni a kapus. Továbbra is erős hazai nyomás nehezedett a vendégek kapujára, de ezt a csatársor nem tudta ér­vényesíteni. Akár nagyobb arány­ban is nyerhetett volna a hazai csapat. Jók: Tóth, a mezőny leg­jobbja, Németh, Szélpál, Gyiff- kó dr.. illetve Máyer, Köpe, Fá­bián. Fájsz—Honvéd Kun Béla SE 1—1 (1—1) ■ Fájsz, 300 néző, vezette: Mirza.' Fájsz: Fatér — Korpusz, Szabó, Horváth, Kovács, Posztőbányi, Dinnyés, Csaiplovics (Kiss), Her- ner, Gombkötő, Zsákéi. Edző: Balogh Gyárfás. H. Kun B. SE; Gulyás — Gyön­gyösi, Horváth:, Felegyi (Kókai), Cséve, Barna (Kászon), Darányi, Szabó, Kisznyér, Meszlényii, Eva- nics. ^ Küzdelmes, jó iramú mérkőzé­sen a döntetlen eredmény igaz­ságos. Góllövők: Zsákai, illetve Kisznyér. Jók: Kupusz, Poszto- hányi;, Zsákai, . illetve Horváth, Szabó, Kisznyér. Ifjúságiak: Fájsz—H. Kun B. SE: 0—0. Kalocsai SE—Kiskőrös 1—0 (1—0) Kalocsa, 600 néző, vezette: Suba. Kalocsai SE: Szabadi — Ka­pitány, Pécsi, Paveükó, Illés I., Jeniei‘, Horváth, Matos, Kováts, I’.'.; s II. (Nemes). Mezei. (Pong- ráczj! Edző: Farkas András. Kiskőrös: Vass —1 Petróczi, Kun, Antal, Podabni, Hajnak (Fá­bián), Dénes R., Polareczki, Sár­közi (Szávai), Kiss, Katona. Ed- zy: Biácsi Sándor. A kemény, időnként dúrva mérkőzésen a kiskőrösi csapat széttördelte a mérkőzést, így nem alakulhatott ki folyamatos és jó játék. Góllövő: Mezei (11-esfoől) Jók: Kapitány, Horváth, Kováts, ililefbve Katona, Kiss. Kiállítva: Poliaireczfsi. Ifjúságiak: Kalocsa—Kiskőrös .6—0 (4—OK Góllövők: Csupor 2, Kovács, Király, Bergmann, Ká~ konyi. Kiskunhalasi AC—Bajai Tsz SK 2—0 (2—0) Bajai, 500 néző, vezette: Berta. KAC: Szabó (Pintér) — Kőrö­sül, Dobra, Fuiksz, Agócs, Kiss R., Nagy, Izsák, Mészáros, Karsai, Szőke, Tóith. Edző: Virágh .Ist­ván. Bajai Tsz SK: Kovács — And- ruskó, Vddosa, Szemző, Vörös, Ómódi, Gáspár, Bohner, Németh, Lipokátidh, Pálmai. Edző: Pál­mai Sándor. A vendégcsapat rutinosabb já­tékával szerezte meg a két pon­tot. Góllövők: Karséi, Agócs Ül­ésből). Jók: Szőke, Tóth, illetve Andruskó, Gáspár. Ifjúságiak: KAC—'Bajai Tsz SK 3—2. GóLlövők: Török, Nagy, Papp, illetve Egyed, Pastrovícs. A megyei LABDARCGÖ-BAJNOKSAG Állasa 1. Csepel 7 7 — — 19—3 14 2. Vác 7 4 3 — 15—4 11 3. Izzó 7 3 4 — 13—7 10 4. KKPSE 7 4 1 2 15—9 S 5. BVSC 7 3 2 2 8-4 8 6. Dunakeszi 7 4 — 3 9—10 8 7. Bem SE 7 3 1 3 13—6 7 8. Kecskeméti 7 2 3 2 11—7 7 9. SZEOL 7 2 3 2 9—8 7 10. BKV E. 7 1 5 1 7—7 7 11. D.újv. Ép. 7 2 3 2 7—9 7 12. Esztergom 7 2 3 2 10~rl4 7 13. Ganz-M. 7 3 — 4 8~tl0 6 14. Pénzügyőr 7 2 2 3 8—11 6 15. 22. Volán 7 1 4 2 8—12 6 16. Budafok 7 1 3 3 7—11 5 Bp. Spartacus 7 2 1 4 7—11 5 18. Szegedi D. 7 1 2 4 6—9 4 19. Építők 7 1 1 5 5—10 3 20. Jánoshalma 7 1 1 5 3—26 3 Épitűk SC—Honvéd Bem J. SE 2—0 Bp. Vasas Izzó—Pénzügyőr 1—1 22. sz. Volán—Kossuth KFSE 2—0 Szegedi Dózsa—Ganz-MAVAG 1—2 Csepel—SZEOL AK 2—0 Esztergom—Budafok 2—2 Dunaújváros—Váci Híradás 1—1 Dunakeszi vasutas—Bp. Spartacus 3—0 SIKERESEN SZEREPELTEK A BÁCSÉP SC GO-KARTOSAI „Csak” a második helyre futotta Vasárnap Dunaújvárosban ren­dezte meg a székesfehérvári Álba Régia go-kart-szakosztálya a go­kart országos bajnokság V. for­dulóját. A meglehetősen szeles időben jól szervezett versenyen a várakozásnak megfelelően sze­repeltek a BÁCSÉP SC go-kar- tosai. Az ifjúsági kategóriában ifj. Rózsi Béla az első futamban elsőként ért a célba, ám a má­sodik futamban egy -koccanás kö­vetkeztében kicsúszott, s így csak a második -helyet szerezte meg. összesítésben második lett. A bajnoki táblázatban azonban így is vezet, s amennyiben az utolsó fordulóban sikerül jó helyezést elérnie, megnyeri az éves baj­nokságot is. A bajnokság harmadik osztá­lyában Kovács Jenő, a kecske­méti Spartacus versenyzője ma­gabiztosan versenyzett, s a har­madik futamban már nem is in­dult, ugyanis így is megszerezte az igen előkelő második -helyet. Nagy küzdelem alakult ki a másodosztályban a helyezíésekért. Boros László, a BÁCSÉP fiatal reménysége, aki többszörös válo­gatott, mindhárom, futamban jól rajtolt, a második futamot meg­nyerte, de a harmadik futamban balszerencsésen kisodródott az egyik kanyarban, de így isj má­sodik helyen végzett. Kemény Gábor — aki veteránnak számít a kar-tozásbian — az első futam­ban végiig tartva a harmadik he­lyet, megpördült, s így csak he­tediknek ért célba. A másik két futamban azonban javítani tudott, és összesítésben a 4. helyen vég­zett. Az első osztályban új gépek is rajthoz á-lltak, s Tormási Attila Maiicó-jával nem bírt a Rotaxok- fcal, s a végig izgalmas küzde­lemben a 6. helyet szerezte meg. A legi-zgalimasabbnak a széria 125-ös kategória bizonyult, ugyan­is igen népes mezőny állt rajt­hoz. A BÁCSÉP-esek közül Cser- nik József az 5., Galamb Lajos a 14. helyen futott a célba. Mint megtudtuk, a BÁCSÉP SC go-kart-szakoSztálya rövide­sen külföldi turnéra indul a Né­met Szövetségi Köztársaság go­kart-klubja meghívásának tesz eleget, s Wi-ttgebornban NS2K- beli, holland, dán, svéd, lengyel és jugoszláv 'klubcsapatokkal mé­rik öíssze tudásukat. SOROKBAN CSELGÁNCS A decemberi világbajnokságra készü­lő magyar cselgáncs-válogatott nem­zetközi versenyen szerepelt a hét vé­gén az osztrák fővárosban. A 86 kilo­grammosok súlycsoportjában szép ma­gyar siker született: Kiss Endre, a KSC Európa-bajribki bronzérmes versenyző­je győztesként állhatott dobogóra az ünnepélyes eredményhirdetés alkalmá­val. A magyar csapat Kollár és Molnár révén ezüst, E. Kovács révén pedig bronzérmet szerzett. ATLÉTIKA A Népstadionban szombaton és va­sárnap rendezték meg az országos vál­tóbajnokságokat. A serdülő 4xl00-asok mezőnyében (19 induló között) a KSC csapata az előkelő harmadik helyen végzett. Ideje: 45.96. SAKK Az országos férfi egyéni bajnokság középdöntőjében, a 6. forduló után Grószpéter Attila, a BACSEP SC tehet­séges versenyzője vezeti a mezőnyt a negyedik csoportban 5 ponttal. BIRKÓZÁS A DVTK országos kötöttfogású junior versenyén, az 57 kg-os súlycsoportban Deák (KSC) szerezte meg az elsőséget. KAJAK—KENU Nagy mezőnyök indultak a Szolno­kon rendezett országos versenyen. Az ifjúságiak c II. 500 m-es versenyében a Huszár, Gáti páros az előkelő második helyen végzett. Mindketten a Bajai Spartacus-Vízügy versenyzői. TORNA A Tornacsarnokban (Bp.) rendezték meg az első osztályú serdülő csapat- bajnokság harmadik fordulóját. A fiúk versenyében szép kiskunhalasi siker született, 282.15 ponttal elsők lettek a KAC fiú tornászai. Ezzel együtt zajlott a vidékbajnokság is. A dobogósok: 1. Kiskunhalasi AC ,,A” (Kovács, Ramo- vics. Horváth, Evetovics. Hegyes, Mé­száros, edző: Paczolay Gyula és Lek-' rinszky Zoltán, 282.15 ponttal, 3. Kis­kunhalasi AC ,,B” 271.65 ponttal. Kecskeméti TE—H. Szamuely SE 2—1 (1—0) Kecskemét, 1000 néző, vezette: Németh J. KTE: Kerpits — Herczegh, Ér­sek, Virágh, Nagyhegyesi, Seres, Morvái (Tänczos), Csurka, Bo- hács, Porban da, Petényi (Hor­váth F.). Edző: Vereb István. Szamuely SE: Tamasikó — Új­vári, Kiss, Szalontai, Kántor, Fenniniger (Lengyel), Szabó, Un- gi, Rácz, Marosai, Vitek. Edző: Malomszegi Ottó. A KTE jól kezdett, állandóan támadott. A 4. percben Bohács nagy lövését Tamiaskó vetődve szögletre ütötte. A 14. percben a sok támadás gólt eredményezett. Porhanda szabadrúgását Csurka fejelte a hálóba. 1—0. A 20.* percben Csurka tiszta helyzetben a kapusba lőtte a labdát. Ezután ellaposodott a játék, egyetlen esemény történt, Szabó teljesen egyedül tört kapura, Kerpitset is kicselezte, de a kapu mellé lőt­te a labdát. A Szamuely ezekben a percekben jobban játszott. A második félidő egyenrangú ellenfelek alacsony szintű harca volt. A Honvéd csapat egyre job­ban felülkerekedett. Közben egy ártatlan labdára Tamaskó kifu­tott, Csurka átemelte rajta és 2—0. A 75. percben egyéni játék után Lengyel a jobb felső sarok­ba lőtt. 2—1. Ettől kezdve telje­sen beszorult a KTE. Játékosai kapkodták, rendszertelenül ját­szottak. A közöeség csalódottan távozott a mérkőzésről. A KTE csapatából, annak elle­nére, hogy a mérkőzést megnyer­ték, senkit sem lehet kiemelni. A Szamuely csapatából Kiss, Vi­tek és Újvári játszottak jól. Kkfh. Szövetkezeti SE— Lajosmizse 1—1 (0—1) Kiskunfélegyháza, 600 néző, vezette: Karácsonyi. Szöv. SE: Rigó Z. — Zs. Ju­hász, Sahin, Dongó, Vidéki, Ma­joros, Jókaii, Kürthy, Szabó M., Palásti, Iványi (Térjék). Edző: KI i mosók Pál. Lajosmizse: Kripkó — Lukács, Ábel, Kovács, Ben de. Kállai, Molnár, Vajda II., Kislőrincz, Rozsán, Tóth. Edző: Bánhidi László. A változatos1, élénk iramú mérkőzésen mindkét oldalon sok góllövési lehetőség kimaradt. Góllövők: Beádé’, illétéé SáhinC' Jók: Zsi Juhász, Majoros, Jókai, illetve Ben de, Vajda II., Tóth. Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SE— Lajosmizse 1—T T0—0). Góllövők: Dobos, illetve Bódis. Bajai SK—Honvéd Gábor Áron SE 2—0 (0—0) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Szabó. ­BSK: Gülián — Simon; Molnár, Papp, Petresevies, Pártén; Csők, Takács, Kovács, Radics, Harsá­ny!. Edző: Rónay Sándor. H. Gábor A. SE: Tóth L. — Galántai, Dedák, Serfőző, Halász, Kormos (Holló), Tóth A., Piuko- vics, Erdős, Bergmann, Kovács. Edző: Kévés Ferenc. Élénk áramú játékban a Hon­véd egyenlő ellenfélként har­colt. A 20. percben Kovács les­ről érvénytelen gólt lőtt, s az eülentáimadósnál Galántai a ka- puifát találta telibe. A 70. perc­ben Radics labdája a kapufáról lepattant, s Kovács közelről a hálóba fejelt. 1—0. A 90. perc­ben Kovács lövésével 2—0. Sár­ga, lapot kapott: Molnár (BSK) a 43. percben, a 44 percben Ha­lász (Gábor Á. SE). Jók: Kovács a mezőny legjobbja, Simon, il­letve Galántai, Halász. Honvéd Mezőfi SE—Sükösd 2—0 (1—0) Sükösd, 200 néző, vezette: Hor­váth. H. Mezőfi SE: Domokos — Szí­vós, Rózsa, Szepesi, Kucsera, Szabó, Szűcs, Kutasi, Szollősi, Széchenyi (Párisi), Sántha, Makó. Edző: Krivy Ottó. Sükösd: Szénié — Kennya, Bad a. Faddi, Kovács. Szabó, Ló­gó, Radics (Szeitz), Kollár (Bo- gárdi), Sudár, Németh. Edző: Varga Imre. A tartós sükösdii mezőnyfö­lény rendkívül fegyelmezett vé­dekezéssel ellensúlyozta a ven­dégcsapat. Két sikeres ellentá­madásból Széchenyi és Makó ré­vén két gólt értek el, még, a ha­zaiaknak 10 ki dolgozott helyzet­ből egyszer sem sikerült 'beven­ni a jól védő Domokos kapuját. Jók: Szűcs, Domokos, Szívós, il­letve Bada,- Kernya, Németh. Tompa—Tiszakécske 0—0 Tompa, 500 néző, vezette.: Varga. Tompa: Moravecz — Farkas, Czambos, Fodor, Bálint, Szilvása dr.,' Béleczki, Sas (Grósz), Kábái (Bartha), Czeglédi, Baráth. Edző: Szűcs László. Tiszakécske: Farkas — Laczkó, Losomczi, Bálint, Kis juhász dr., Sántha, Varga, Oskolák, Pálin­kás (Bán), Mari, Kecskés, Józsa. Edző: Dobó István. 1. Kalocsa 7 6 — 1 18-5 12 2. KAC 7 5 2 — 21—12 12 3. Bajai SK 7 5 1 1 15—2 11 4. H. Mezőfi SE 7 5 1 1 12—4 11 5. KTE 7 4 2 1 13—9 19 6. H. Kun B. SE 7 4 1 2 ll—5 9 7. Kkfh. Szöv. SE 7 3 2 2 13—7 8 8. Izsák 7 2 3 2 9—12 7 9. Tiszakécske 7 3-\ 3 11—9 7 10. Lajosmizse 7 1 5 1 8—8 7 11. Soltvadkert 7 3 l 3 8-11 7 12. Sükösd 7 1 3 3 5—8 5 13. Fájsz 7 1 3 3 6—10 5 14. Tompa 7 1 3 3 3—8 5 ir>. Kiskőrös 7 1 2 4 6—11 4 16. H. Szamuely SE 7 1 1 5 15—18 3 17. H. Gábor A. SE 7 — 2 5 1—14 2 18. Bajai Tsz SK 7 — 1 6 2—24 1 A MEGYEI IFJÚSÁGI LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG Állasa 1. Bajai SK 6 5 1 — 31—6 11 2. H. Kun B. SE 6 5 1 — 16—2 11 3. Tiszakécske 7 5 — 2 21—5 10 4. Lajosmizse 7 4 1 2 26-8 9 5. Kalocsa 5 4 — 1 20—3 3 6. KTE 5 3 1 1 8—6 7 7. Sükösd 5 3 — 2 17—6 6 8. Kkfh. Szöv. SE 5 2 2 1 4—7 6 9. Kiskunhalas 5 2 1 2 14—14 5 10. Soltvadkert 6 2 1 3 12—19 5 11. Kiskőrös 6 1 1 4 5—12 3 12. Tompa 8 1 —i 4 4—27 2 13. Fájsz 5 — 1 4 4—20 1 14. Bajai Tsz SK 5 — — 5 3—21 — 15. Izsák 5 — — 5 3—32 —