Petőfi Népe, 1979. augusztus (34. évfolyam, 178-203. szám)

1979-08-24 / 197. szám

» 1979. augusztus It. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT. SPORT .SPORT LABDARtGÓ MNK KOSÁRLABDA Székesfehérváriak nyerték a nemzetközi tornát A pályaválasztók sikere • Evanics rúgja a Kun Béla SE győztes gólját. (Farkas Tibor felvétele) Honvéd Kun Béla SE— Kecskeméti SC 3—2 (0—2) Kkfháza, 500 néző, vezette: Dö- mény. H. Kun B. SE: Gulyás —Kocz- ka, (Lőrincz a szünetben) Horváth, Tóth Cs., Cséve, Kurucz, (Kászon a szünetben), Darányi, Meszlényi, Kisznyér, Evanics, Varga.' Edző: Kurucz István. KSC: Leskó — Egyed, Kerekes J., Csordás, Beles, Kocsis, (B. Mol­nár a szünetben), Lakatos, Sörös, Prikidánovics, Puskás, (Frei a 70. percben), Farkas. Edző: Molnár Ferenc. 15. perc: Farkas jobb oldali be­adását Sörös mesteri fejessel küld­te a rövid sarokba. 0—1. 21. perc: Lakatos egyedül vezet­te kapura a labdát. Gulyás kifu­tott a kapu elé és a labdára vető­dött, majd mindketten elestek. Dömény játékvezető túl szigorúan büntetőt ítélt, amit Puskás hajtott végre, de jobb sarokba helyezett lövését Gulyás szép vetődéssel ki­ütötte. 38. perc: Puskás pontos átadá­sát Prikidánovics nagy erővel lőt­te a hosszú sarokba. 0—2. Szünet után a 48. percben Eva­nics átadásával Meszlényi tört ka­pura, és a kiugró kapus mellett a hosszú sarokba juttatta a labdát. 1—2. 60. perc: Barna cselezgetett a 16-os előtt. Majd mintegy 25 mé­terről lövésre szánta el magát, és a labda, mintha zsinóron húzták volna, vágódott a jobb felső sarok­ba. 2—2. 70. perc: Kisznyér lövését Leskó a kapufára nyomta, majd a visz- szapattanó labdát Evanics közel­ről a hálóba pofozta. 3—2. 72. perc: Farkas letalpalta Lő- rinczet, ezért sárga lapot kapott. 74. perc: Farkas beadását Frei fejelte a kapura, Gulyás a léc alól ütötte szögletre a labdát. 79. perc: Frei 15 méteres lövését Gulyás nagy bravúrral ütötte a mezőnybe. 84. perc: Kisznyér 8 méterről küldött fejesét Leskó reflexmoz- dulattSl hárította. Élénk iramú mérkőzésen az el­ső félidőben a vendégek, a máso­dik játékrészben pedig a hazaiak játszottak fölényben és fordították a maguk javára a mérkőzést. Az utolsó negyedórában ismét feljött a KSC. Több helyzetet is kidolgoz­tak a csatárok, de a remekül védő Gulyás kapuját már nem tudták bevenni. Dömény játékvezető jól vezette a sportszerű mérkőzést, de a 11-es túl szigorú megadásával hazaiakat sújtotta. Jók: Gulyás, Darányi, Meszlényi, Evanics, illetve Csor­dás, Sörös, Farkas, Leskó. Miske—Kiskunhalasi AC 3—1 (1—0) Miske, 600 néző, vezette: Kávai. Miske: Bényei — Markó, (Bara­nyai), Dobai, Sűrű, Czár, Illés, Ma­tos, Petrecz, Dézsi, (Nagy), Káko- nyi, Varga. Edző: Vattai Csaba. Kiskunhalas: Szabó — Körösi, Dobra, Fuksz, Agócs, Kiss, Nagy, (Hornyák), Izsák, Karsai, Szőke, Tóth. Edző: Virágh István. A hazai csapat megérdemelten győzött. Góllövők: Nagy K. 2, Pet­recz, illetve Agócs. Jók: Markó, Dobai, Matos, illetve Fuksz, Tóth L A Miske—Kiskunhalas MNK- mérkőzést rövid ünnepély előzte meg. Markó Menyhért, a Miske Tsz labdarúgója 18 évi játék után befejezte aktív pályafutását. A mérkőzés előtt a vezetők, játékos­társak és a szurkolók ajándékokat adtak át a visszavonuló játékos­nak. Bajai SK—Honvéd Szamuely SE Baja, 400 néző, vezette: Németh. BSK: Majzlinger — Germán, Molnár, Papp, Petresevics, Ónódy (Takács), Pintér, Cseke, Valkai, Radics, Harsányi. Edző: Rónai Sándor. H. Szamuely SE: Tamaskó — Üjvári, Kiss, Szalontai, Baksa, Un- gi, Szabó; Lelesz, Rácz, Marusa, Vitek. Edző: Malomszegi Ottó. Könnyen nyert a mindvégig fö­lényben játszó bajai csapat. Ungi a 75. percben szándékos durvasá­gért sárga lapos figyelmeztetést kapott. Góllövők: Valkai 2, Radics 2, Harsányi, Cseke, Takács illetve Rácz 2. Jók: Valkai, Harsányi, Cse­ke, Petresevics illetve Rácz, Ma­rusa. A Kecskeméti Városi Tanács V. B. Testnevelési és Sportfelügyelő­sége és- Kosárlabda Szakszövetsé­ge Tisza Kupa néven nagyszabású nemzetközi serdülő és országos út­törő kosárlabdatornát rendezett Tiszakécskén. Eredmények: V—VI. helvért MAFq—KSC 110—60 (54—28)'. A III—IV. helyért Odbor (jugoszláv) .—Ganz-MÁVAG 59—47 (34—22). Az I—II. helyért Székesfehérvár— Baja 88—65 (38—36). A serdülők versenyét tehát a Székesfehérvár nyerte, 2. Baja, 3. Odbor, 4. Ganz- MÁVAG, 5. MAFC és 6. KSC. Az úttörő lányoknál körmérkő­zéses rendszer folyt: Székesfehér­vár—KSC II. 59—23 (35—10), KSC I—Pécsi Sí 40—21 (22—13), Szé­kesfehérvár—KSC I. 41—29 (21— 14), Székesfehérvár—Pécsi Sí 42— 32 (23—14), KSC II—Pécsi Sí 34— 32 (13—17), KSC I—KSC II. 55— 28 (24—14). Az első helyet itt is a székesfehérvári csapat szerezte ÖKÖLVÍVÁS Egerben szerepeltek a Honvéd Kun Béla SE ökölvívói a Dobó István nemzetközi emlékverse­nyen, és három bronzérmet sze­reztek: légsúlyban Vladár, kisvál- tósúlyban Molnár, nagyváltósúly­ban Pintér végzett a harmadik he­lyen. TEHETSEGKUTATAS Augusztus 25-én, a DMVSC—Vasas mérkőzés előtt rendezik az országos „Ki a leggyorsabb? Ki a legkitartóbb?” atlétikai tehetségkutató akciót. Me­gyénkből a vaskúti Kiing Keresztély és Varga Ibolya, a halasi Gáspár Im­re, Pék Károly és Kovács Erzsébet, a félegyházi Sós László, * Urbán Éva és Virág Mária, a jászszentlászlói Czin- kóczi Zsuzsa, valamint a kecskeméti Herczeg István és Faragó Attila vesz részt a versenyen. Reméljük, az elő­zőekhez hasonlóan érmes helyezéseket érnek el ifjú atlétáink. meg, 2. KSC I., 3. KSC II., 4. Pécsi Sí. Az úttörő fiúknál is körmérkő­zéseket rendeztek: Pécs—Csőszer 69—24 (36—5), MAFC—KSC 66— 39 (28—17), MAFC—Csőszer 59— 42 (29—20), KSC—Csőszer 55—40 (23—19), MAFC—Pécs 81—43 (42— 19), KSC—Pécs 72—52 (35—12). Az elsőséget a MAFC ifjú kosarasai szerezték meg, 2. KSC, 3. Pécs, 4. Csőszer. A hétfői eredményhirdetésen él­tékes és szép tiszteletdijakat adtak át. A serdülőtornán a legjobb dc- bó Mokos Gábor (MAFC) volt 105 pontjával, a legjobb mezőnyjáté­kos a jugoszláv Vladimir Marcelic. Az úttörő lányoknál a legeredmé­nyesebbnek a székesfehérvári Zsigmondi Ágnes bizonyult, a leg­jobb mezőnyjátékos díját Hegedűs Edit (KSC) kapta. Az úttörő fiúk között a legtöbb pontot: 50-et, a pécsi Kacskovics Tamás dobta, míg a legjobb mezőnyjátékos cí­mét Nagyiványi Tamás (MAFC) érdemelte ki. LABDARÚGÁS Előkészületi mérkőzés: KTE— Izsák 5—0 (2—0). Izsák, 200 néző. A kecskeméti csapat jól játszott, győzelme ilyen arányban is meg­érdemelt. Góllövők: Petényi 2, Tánczos 2, Seres. ATLÉTIKA A Népstadionban megrendezett A korcsoportos serdülő országos egyéni bajnokságon szerepeltek megyénk at­létái. Dujmovics Mária (Bajai SK) 400 méteren az 1. helyen végzett 56,85 mp- cél. A távolugrásban Vajda (KSC) 634 cm-es ugrása pedig a bronzérmet je­lentette az első napon. TEKE Az Alkotmány Kupa küzdel­mei során a KTE csapata szép és le/lkes játékkal, megérdemelten szerezte meg az első helyet 2483 fás teljesítménnyel. Második a BÁCSÉP 2418 fával, a kupavédő Kecskeméti MÁV a harmadik helyre szorult. SOROKBAN Sokba kerülnek a sportközvetítések KÉZILABDA Egy győzelem, két súlyos vereség A közelmúltban Brüsszelben ült össze az Európai Rádióközve­títések Uniója, az UER, hogy ál­lásfoglalást dolgozzon ki a sport- közvetítések egyre magasodó araival kapcsolatban. A rádiós es televíziós adásokért is felelősi szervezet vezetőit már évek óta aggasztja, hogy a világversenyek rendezői már-már csillagászati összegeket követelnek az adások jogdíjáért, lassan már ott tart a világ, hogy mindenki a televí­ziósokból akar meggazdagodni... Más lapra tartozik, hogy a tévé­seket sem kell félteni, ők is szé­pen keresnek a hirdetésekből. A tény azonban tény: a sport- közvetítésekért egyre többet és többet kell fizetni, arról pedig szó sem lehet, hogy egyik-másik esejpény adását töröljék a műsor­ból, mert akkor meg a készülékek eladásával lenne baj. A sportért világszerte milliók és milliók ra­jonganak, akik egyben azt is megkövetelik, hogy a tévé a szo­bájukba hozza a világnagyságo­kat, s persze élőben, színesben és gyakran. Ezek után néhány példa arra, hogy mekkora összegek miatt protestál az UER, amelyet más kontinensek hasonló társaságai is támogatnak: — A Lake Placid-i téli olimpia szervezőbizottság nem enged: Az Európába sugárzott programért 3 millió 940 dollárt követel: — Az 1982-es spanyolországi labdarúgó-világbajnokság házi­gazdái legalább 39 millió svájci frank haszonra számítanak a te­levíziós jogdíjakból; — Még az előkészületek leg­fontosabb teendőinek sem tet­tek eleget az 1986-os kolumbiai labdarúgó-világbajnokság szer­vezői, a hét év múlva sorrake- riilő „Mundial” tévéközvetíté­seinek jogdíját már megállapí­tották: 49 millió svájci frank a tarifa — most... — A jövő évben Olaszország látja vendégül a labdarúgó Európa-bajnokság döntőjét. A szervezők követelése: 5,5 millió svájci frank. Az UER, ajánlata: 3 millió. Egyik fél sem enged, így fennáll annak a veszélye, hogy a mérkőzéseket csak azok látják, akik a helyszínre siet­nek .... Tiszaföldvári Tsz SK— Lajosmizsei KSK 18—2 (8—1) NB II-es férfi mérkőzés. Tisza- földvár, 300 néző, vezette: Szabó. Lajosmizse: Peithő — Farkas, Fazekas 2, Kurilla, Makai, Szórád, Fekete. Csere: Boda, Kisjuhász, Dóba. Edző: Sipos Ottó. Jánoshalmi Spartacus— Dunavidéki Vendéglátó 13—9 (6—4) NB II-es női mérkőzés. János­halma, 100 néző, vezette: Bertóthy, Palotás. Jánoshalma: Bartók — Sztá- rovszki 2, Debella I. 3, Fenyvesi 6, Mikó I., Debella K. 2, Mikó M. Ed­ző: Rátái Róbertné. Salgótarjáni TC—BÁCSÉP SC 19—9 (8—2) NB II-es női mérkőzés, Salgó­tarján, 200 néző, vezette: Bárány, Kovács. BÁCSÉP: Tóth — Peszmeth 2, Rácz, Németh 2, Csernus 2, Feke­te 2, Cs. Kovács 1. Csere: Kocsis, Sáfár, Almási. MEGYEI BAJNOKSÁG Nagy küzdelem, közepes színvonal A második fordulóban a papír­forma érvényesült. A férfiaknál egy mérkőzést már tavasszal leját­szottak, egyet viszont elhalasztot­tak. A négy mérkőzésen a nézők nagy küzdelmeket láthattak. A feljövőben levő Bácsalmás értékes pontot vitt haza Dávodról. A tel­jesen széteső Kiskunmajsa ismét súlyos vereséget szenvedett, ezút­tal otthonában. A Honvéd Radnóti már másodszor nem állt ki. Ügyük­ben a megyei kézilabda-szövetség e héten dönt. A nőknél a színvonal sajnos, most sem érte el a közepest. Kap­kodva, minden elgondolás nélkül játszottak valamennyi pályán. A Kiskunmajsa rangadót nyert Kis­kőrösön. Győzelmével nagy lépést tettek a bajnokság megnyerése fe­lé. A Kisszállás nagyarányú győ­zelme megérdemelt, bár a gól­arány kicsit túlzottnak látszik. ___ Eredmények, férfiak: Dávod—Bácsalmás 14—14 (8—11) Dávod, 100 néző, vezette: Stad­ler Miklós. Góllövők: Gál 3, Balics 6, Jano- vics 2, Gorkies 1, Gál 1, Metyei 1, illetve Aranyász 9, Kiss 4, Szakái 1. Ifjúságiak: 26—10, Bácsalmás javára. Kiskunmajsa—Bajai SK 12—18 (5—11) Kiskunmajsa, 100 néző, vezette: Jónás, Theodorán. Góllövők: Városi 1, Nyerges 1, Lantos 1, Lakatos 2, Fekete 5, Banga 2, illetve Hornyák 1, Lam- pert 1, Rácz 2, Vinkó 2, Nemes 6, Jerkó 6. Ifjúságiak: 7—1, a BSK javára. Balotaszállás—Tiszakécske 32—15 (19—9) Balotaszállás, 100 néző, vezette: B. Kovács, Márton. Góllövők: Ordassy 4, Laskovics 4, Nyilas 4, Szundi 5, Ternyák 8, Oláh 7, illetve Domonics 6, Bakos 2, Hűmmel 2, Székely 1, Bakos L. 1, Szarvas 1, Szijj 2. Ifjúságiak: 24—3, Balotaszállás javára. A Kalocsai ÉPGÉP—H. Radnóti SE mérkőzés elmaradt, mert a Radnóti SE nem jelent meg. NŐK Orgovány—Kiskunhalasi AC 4—13 (2—4) Orgovány, 50 néző, vezette: dr. Bicsérdy Gyula. Góllövők: Gulyás 4, illetve Som- feleán 3, Vér 3, Fodor 4, Bartha 1, Nagy 2. Serdülők: 5—2, a KAC javára. Kecel—Soltvadkerti TE ifi 27—10 (12—6) Kecel, 100 néző, vezette: Ónodi József. Góllövők: Hollósi 7, Szefcsik 4. Dezső 8, Pálinkásné 8, illetve Tas- kovics 2, Szabó 2, Bajusznács 1, Nagy 1, Marosi 4. Nemesnádudvar—BÁCSÉP SC ifi 10—5 (4—0) Nemesnádudvar, 100 néző, ve­zette: Angeli Sándor. Góllövők: Schauer 4, Kovács 1, Háberbusch 1, Bajai 2, Antal 2, il­letve Nagy 1, Mészáros 1, Kapus 2, Kovács 1. Serdülők: 31—4, Nemesnádud­var javára. Kiskőrös—Kiskunmajsa 6-7 (3—3) Kiskőrös, 150 néző, vezette: Gás­pár, Vigh. Góllövők: Tóth 1, Viczián 4, Ba­lázs 1, illetve Kónya 1, Agócs 4, Tarjányi 1, Papdi 1. Serdülők: 13—3, Kiskunmajsa javára. Kisszállás—Zsana 21—8 (11—4) Kisszállás, 50 néző, vezette: Csizmás József. Góllövők: Urbán 2, Romsics 12, Király 1, Erdélyi 6, illetve Gerner 4, Lajkó 1, Kádár 3. Serdülők: 14—3, Kisszállás javá­ra. . i A Harkakötöny—Kecel mérkő­zés vihar miatt elmaradt. A mér­kőzést augusztus 25-én 15, és 16 órakor játszák le. Schóber Ottó Kemping­cikkek szezonvégi kiárusítása SPORT—JÁTÉK SZAKÜZLETEIBEN 1979. augusztus 21-től szept. 1-ig. 20—40% ENGEDMÉNY! 999 T erületi labdarúgó­bajnokságok Bajai csoport MisKc—Érsekcsanád 6—1 (2—0) Miske, 500 néző. vezette: Mikus. A hazai csapat végig nagy fölény­ben játszott. Góllövök: Varga 2, Czár, Petrecz. Matos, Kákonyi, illetve Bár­dos (ll-esbol). Kinizsi SE—Bácsalmás 0—0 Baja. 100 néző, vezette: Pólyák. Zuhogó esőben az első félidőben a Bácsalmás, a második félidőben ha­zai csapat volt fölényben. Jók: Muri- nyi, Hajcsics, Szekeres, illetve Szőke, Krisz-tin, Turcsányi. Vaskút—Katymár i—1. Madaras—Ha­jós 4—2, Tataháza—Hercegszántó 1—4, Dávod—Gara 0—6, Bácsbokod—Csátal- ja 4—1. Nagybaracska—Dusnok 0—0. Ifjúságiak: Vaskút—Katymár 10—0, Kinizsi—Bácsalmás 4—2, Madaras—Ha­jós 1—1, Miske—Ersekcsanád 4—2, Ta-- tahaza—Hercegszántó 3—2, Dávod—Ga- ra 2—1, Bácsbokod—Csútalja 1—3, Nagybaracska—Dusnok 1—0. Kecskeméti csoport Alpár—Helvécia 3—3 (1—0) Tiszaalpár, 100 néző, vezette: Mészá­ros. Góllövők: Palásti 2, Farkas, illetve Sörös, Király 2. Jók: Palásti, Kanalas, illetve Tobak, Király Szabó Gy. Kerekegyháza— Hetényegyháza 2—2 (2—0) Kerekegyháza, 400 néző, vezette: Czenczik. Góllövők: Gogolák (11-esből), Csör­gő, illetve Kiss 2. K. MÁV—Tass 4—0, Kossuth Tsz— Gakitelek 1—0. Dunavecse—Kunszent- miklós 0—0, Kiskunmajsa—Kkth. Hú­sos I—1, Kkíh. Vasutas szabadnapos. Ifjúságiak: Kossuth Tsz—Lakitelek 1— o. Kerekegyháza—Hetény egyhaza 4—0. Kecskeméti MÁV-Tass 2—0, Al­pár—Helvécia 2—0. Dunavecse—Kun- szentmiklás 0—0, Kiskunmajsa—Kkfh. Húsos 5—1. Kiskunhalasi csoport Csengőd—Kelebia 1—0 (0—0) Kelebia, 300 néző, vezette: Szabó. Erős iramú mérkőzésen a vendég­csapat nagy akarással győzött, s a győzelmet megérdemelte. Góllövö^ Laj­kó. Jók: Kiss (a mezőny legjobbja). Kisszállás—Dunapataj 6—0 (1—0) Kisszállás, 200 néző, vezette: Sendu- la. A második félidőben nyújtott telje­sítménye -alapján ilyen arányban is megérdemelten győzött a hazai együt­tes. Góllövők: Zsebő 3, Maczkó L. 2, Novák. Jók: Maczkó L., Maczkó T., Virágh, illetve Köteles, Kovács. Kecel—Soltszentimre 5—1 (2—1) Kecel, 400 néző, vezette: Mező. A keceli csapat végig fölényben ját­szott. helyzetei alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. Góllö- vők: Benedeczki, S^vetnyik 3. (kettőt tizenegyesből). Szabó, illetve Hajnal. Jók: Benedeczki, Bakos, Szabó, illet­ve Antal. Berta, Huszár. Harkakötöny—Császártöltés 1—1,. Mélykút—Rém 2-*l, Hárta— Homok­mégy 4—1, Szakmár—Szánk 2—1, Kh. Spartacus—Akasztó 5—3. t Ifjúságiak: Kisszállás—Dunapataj 2— 1, Harkakötöny—‘Császártöltés 3—2. Kecel—Soltszentimre 8—0. Mélykút— Rém 5—2. Harta—H-omokmégy 2—0, Akasztó—Kh. Spartacus 5—0, a Szak­már—Szánk mérkőzést a játékvezető 10—0-ás szakmári vezetésnél komoly­talan játékért lefújta, Kelebia—Csen­gőd 1—9. A területi labdarúgó-bajnokság állása Bajai csoport l. Gara 2 2 — — 9—1 4 2. Hercegszántó 2 2 — — 7—2 4 3. MJske 2 1 1 — 8—3 3 4. Kinizsi 2 1 1 — 4—2 3 5. Dusnok 2 1 1 — 4—2 3 6. Bácsalmás 2 1 1 — 1—0 3 7. Bácsbokod 2 1 — 1 5—4 2 8. Madaras 2 1 — 1 4—3 2 9. Csátalia 2 1 — 1 5—6 2 10. Érsekcsanád 2 1 — 1 4—8 2 11. Hatos 2 — 1 1 4—6 l 12. Vaskút 2 — 1 1 3—5 1 13. Nagybaracska 2 — 1 1 2—4 1 14. Katymár 2 — 1 1 3—8 l 15. Tataháza 2 — — 2 3—7 18. Dávod 2 — — 2 1—9 Ifjúságiak 1. Vaskút 2 2 — — 15—0 4 2. Miske 2 2 —. — 8—2 4 3. Dávod 2 2 —, — 7—3 4 4. Csátalja 2 2 — — 5—1 4 5. Gara 2 1 — 1 5—2 2 Kecskeméti csoport 1. Kecskeméti MÁV 1 1 — — 4—0 2 2. Lakitelek 1 1 — — 1—0 2 3. Helvécia 1 — 1 — 3—3 1 4. Tiszaalpár 1 — 1 — 3—3 1 5. Kerekegyháza 1 — 1 — 2—2 1 Hetényegyháza 1 — 1 — 2—2 1 7. Kiskunmajsa 1 — 1 — 1—1 1 Kkfh. Húsos 1 — 1 —. 1—1 1 9. Dunavecse 1 — 1 — 0—0 1 Kunszentm. 1 — 1 — 0—0 1 11. H. Radnóti SE MFSC Kkfh. Vasutas SK 14. Kossuth Tsz 1 — — 1 0—1 ­15. Tass 1 — — 1 0—4 ­Ifjúságiak 1. Kiskunmajsa 1 1 — — 3—1 2 2. Kerekegyháza 1 1 — — 4—0 2 3. K. MÁV 1 1 — — 2—0 2 4. Tiszaalpár 1 1 — 2—0 2 Kiskunhalasi csoport 1. Kisszállás 2 2 — — 15— 4 4 2. Harta 2 2 — — 11— 3 4 3. Csengőd 2 2 — — 4—0 4 4. Kecel 2 1 1 — 7—3 3 5. Császártöltés 2 1 1 — 5— 1 3 6. Mélykút 2 1 1 — 4—3 3 7. Kelebia 2 1 — 1 2—2 2 8. Homokmég^ 2 1 — 1 4— 5 2 9. Szakmár 2 1 — 1 2— 4 2 10. Soltszentimre 2 1 — 1 2— 5 2 11. H. Spartacus 2 1 — 1 5—12 2 12. Harkakötöny 2 — 1 1 1—2 1 13. Rém 2 — — 2 2— 5 — 14. Akasztó 2 — 2 3— 7 — 15. Szánk 2 — 2 3— 9 — 16. Dunapataj 2 — 2 0—10 — Ifjúságiak 1. Szakmár 2 2 ­- 14—2 4 2. Akasztó 2 2 ­- 9—2 4 3. Harta 2 2 ­- 5—0 4 MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 16.30: Hírek 16.33: A világ nagy hegyei. Olasz filmsorozat (ism.) A Szik­lás-hegység (Színes) 17.25: Eletet az éveknek. Nyug­díjasok műsora 17.55: Játék a betűkkel 18.20: Reklám 18.25: öt perc meteorológia 18.30: 35 km kolbász. A szegedi körzeti stúdió műsora 18.00: Reklám 18.10: (Esti mese (Színes) 18.20: Tévétorna (Színes) 18.30: TV-Hiradó (Színes) 20.00: Delta. Tudományos híradó 20.20: Egész nyáron szilveszter. Éwégi kabarék a TV hős­korából. Szilveszter 1866 22.45: TV-Híradó 3. (Színes) 2. MŰSOR: . 20.00: Maradhatok még. NSZK tévéfilm (Színes) 21.25: Ot perc meteorológia (ism.) 21.30: TV-Hiradó 2. (Színes) 21.50: Hűen a hivatáshoz — Kiss Árpád-portré 22.35: Reklám KOSSUTH 8.25: A halhatatlanság Járművel 8.35: Fúvósáttratok « 9.00: Operarészletek. Gershwin: Porgy és Bess. 9.33: Mezei hangverseny 10.05: A fekete havas. Benedek Elek meséje 10.28: Verseit elmondja: Illyés Gyula 10.33: Cherubini: F-dúr vonós­négyes 11.00: Gondolat. A Rádió irodal­mi hetilapja 12.35: Zenekari muzsika 14.00: Zenés játékokból 14.44: Magyarán szólva ... 15.10: Bárdos Lajos kórusművei­ből 1S.28: Fogat fogért. Majlen Konsztantyinovszkij műve rádióra alkalmazva 15.52: Tejfog helyett tojásfog. Riport 16.05: Dalok a munkáról 16.13: Operarészletek. Erkel: Hunyadi László 17.10: Külföldről érkezett... . 17.32: Láttuk, hallottuk 17.57: Kodály: II. vonósnégyes 18.15: Hol volt, hol nem volt,,. 18.30: Esti Magazin 19.15: Az első tanitó. Cs. Ajtma- tov kisregénye rádióra al­kalmazva 20.05: Az elmúlt évad kiemelkedő dzsesszfelvételeiböl 20.35: Magyar előadóművészek 21.30: Gazdaságról mindenkinek 22.20: Becs — a harmadik ENSZ- „ város. Vámos Ignác Írása 22.30: Rossini: A tolvaj szarka — nyitány 22.10: Mítoszok és legendák. III. rész 23.00: Magyar kamarazene 0.10: Filmzene PETŐFI 8.05: Klasszikus operettegyütte­sek 8.33: Verbunkosok, katonadalok 9.01: Slágermúzeum 10.00: Zenedélelött 11.45: Tánczenei koktél 12.33: Édes anyanyelvűnk. 12.38: Nótamuzsika 13.15: Énekló Ifjúság 13.30: A zene titka 14.00: Kettőtől ötig . . . 14.45: A beat kedvelőinek 15.30: Könyvről — könyvért 15.40: Rivaldafényben 17.00: Szóból ért az ember 17.30: Ötödik sebesség 18.33: Tánczenei műsor 19.03: örökzöld dallamok 20.00: Félóra népzene 20.33: Iránytű 21.35: Duna menti városok mu­zsikája 22.20: Nóták. Berki István népi zenekara játszik, Balázs Erzsébet és Merán Lajos énekel, Lugosi Tibor kla- rinétozik 23.15: Operettrészletek. Sullivan: Patience. 3. MŰSOR 8.08: Zenekari muzsika 9.00: Katedra 9.30: Két szeptett 10.15: Operarészletek 11.05: Zenekari muzsika 12.35: Reneszánsz kórusmuzsika 13.07: Bluesfelvételekből 13.50: Kosztolányi Dezső: Euró­pai képeskönyv. Könyv­szemle 14.00: Wagner operáiból 15.00: Franck-művek. Szvjatosz- lav Richter zongorázik 16.00: És hatodszor Havannában Nyárádi Péter dokumen­tumműsora 16.30: Tip-top parádé 17.00: Zenekari muzsika 19.05: Katedra 19.35: Kapcsoljuk a margitszigeti Tnermál Szálló konferen­ciatermét kb. 20.15: A Magyar Népköltészet Hete 20.35: A dalest közvetítésének folytatása kb. 21.25: 2000 felé ... Az Ifjú­sági Rádió folyóirata kb. 22.00: Operaáriák 22.20: Zenekari muzsika