Petőfi Népe, 1979. június (34. évfolyam, 126-151. szám)

1979-06-05 / 129. szám

1979. június 5. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT. SPORT • SPORT Biztos győzelem... a!nbrSÍ MTK-VM—Ferencváros Kecskeméti SC—Bp. Spartacus 2—0 (2—0) l—l (1—1) Kecskemét, 2000 néző, Vezette: Jaczina. KSC: Leskó — Egyed, Elekes, Sztvorecz, Beles — Bedzsula, Sö­rös, (Oskolás a 77. percben), Pri- kidánovics — Farkas, Puskás, Tóth. Edző: Molnár Ferenc. Bp. Spartacus: Lázár — Mol­nár, Fábián, Szebelkó, Dudás (Metzger a 27. percben) — Hor­váth (Becsei a szünetben), Kru- pai, Szőke, Lászi — Rózsavölgyi, Kelemen. Edző: Kapocsi Sándor. A nagy hőségben is hatalmas iramban indult a játék. Még az első perc sem telt el amikor Ró­zsavölgyi csúnya belemenése után Sörös az oldalvonalról futópá­lyáig repült, s utána ápolásra szo­rult. A 2. percben Sörös és Far­kas akciója nyomán Farkas be­adását a védők szögletre fejelték. Farkas ívelte be a szögletet, a labda átszállt a középen helyez­kedő védők fölött, s a hátulról nagy lendülettel érkező Puskás bombafejest küldött a jobb felső sarokba. 1— 0. Az 5. percben a 16-os oldalvo­nalától ítélt szabadrúgást a játék­vezető a KSC ellen, de a védők felszabadítottak. A játék kemé­nyebb lett, mert a Spartacus vé­dői sorozatban csak szabálytalan­ságok árán tudták megállítani a KSC támadásait. Az igazság ked­véért azt is tegyük hozzá, hogy szabályos eszközökkel nem is na­gyon próbálták. A KSC tovább rohamozott, s a 13. percben Bed­zsula távoli lövése jutott a léc fölé, majd két perc múlva Farkas beadása a kapu előtt elsuhant Tóth feje mellett. A 16. percben növelte előnyét a KSC. Bedzsula remek indításá­val Farkas futott el a jobbszélen. Ügyes csellel átjátszotta Szebelkót. Pontosan az alapvonalon elérte a labdát és középre adta. A beadás leperdült a védőkről, s a beroha­nó Puskás 4 lépésről, nagy erő­vel a hálóba lőtte. 2—0. A 18. percben ismét Bedzsula célozta meg Lázár kapuját, de a lecsapódó labda is elkerülte a ka­put. A 24. percben középen Fá­bián mellől Puskás ugrott ki a labdával, s már Dudás mellett is elgurította, amikor a Spartacus beállósa hatalmas ütéssel leterí­tette a-KSC csatárát. Puskást öl­be vitték az oldalvonalon kívülre, és percekig ápolták. Dudást a já­tékvezető figyelmeztette, edzője viszont azonnal az öltözőbe küld­te, s helyette Metzger állt be. Az iram ezután valamit esett, s bár akadt még helyzete a KSC-nek, a Spartacus védelme jól zárt. letét a KSC, s az első félórában még két újabb gólhelyzet is ki­alakult az ellenfél kapuja előtt. A Spartacus kezdetben kizárólag szabálytalanságokra alapozta a védekezést. Amikor a vendégek edzője Dudást az öltözőbe küldte, nyilván más utasítást is adott, mert a durvaságok mérséklődtek, s a Spartacus védekezése is terv­szerűbb lett. Támadójátékra vi­szont már nemigen futotta az ere­jükből. Játékuk a jelenlegi hely­zetüket igazolta. A KSC védelme nagyon maga­biztos volt. Beles mozdulni sem engedte a szélsőjét, s Elekes is jól játszott, s néhányszor jól is indított. A középpálya most tel­jesen a KSC „ellenőrzése” alatt állt. Sörös és Bedzsula is renge­teget futott, jól indított és a tá­madásokhoz is felzárkóztak. Elöl Farkas az első félidőben sokszor átjátszotta a védőjét, de amikor Szőke személyében külön „test­őrt” kapott, már nemigen boldo­gult, s többnyire behúzódott. Pus­kást a két gólja dicséri. Tóth is sokat volt játékban és több gól­helyzete is akadt, de ezeket nem tudta kihasználni. Amikor elfá­radt, ismét belebonyolódott a cse­lezésekbe, s ez már nem vált hasznára a csapatnak. Jaczina játékvezető minden szabálytalanságot észrevett és meg is torolta valamennyit, ugyanakkor az előnyszabályt is jól alkalmazta. Kifogástalanul bí­ráskodott. Szabó Zoltán Az NB II. Középcsoport állása 1. Volán SC 2. Szegedi □. 3. BVSC 4. 22. Volán 5. KKFSE 6. SZEOL 7. Budafok 8. Bem SE 9. KSC 10. B-gyarmat 11. Vác 12. BKV E. 13. Épít. SC 14. Pénzügyőr 15. Bp. Spartacus 16. Ganz-M. 17. Dunakeszi 18. D.újv. É. 19. Ikarus 34 19 10 5 52—26 48 34 14 15 5 51—36 43 34 14 14 6 47—40 42 34 15 10 9 60—42 40 34 16 8 10 57—45 Í0 35 13 13 9 48—39 39 34 14 10 10 55—44 38 35 12 14 9 40—30 38 34 14 9 11 41—37 37 34 15 6 13 39—36 36 34 12 12 10 41—40 36 34 12 7 15 42—35 31 34 8 15 11 43—45 31 34 11 8 15 41—59 30 34 8 13 13 42—47 29 34 5 16 13 31—42 26 34 6 14 14 18—37 26 34 5 Í1 18 37-68 21 34 4 9 21 23-60 17 momA/i r\f ews Szabadnapos: Dunakeszi VSE Vasas Ikarus—Budafoki MTE 0—2 BKV Előre—Kossuth KFSE 4-1 H. Bem József SE—SZEOL AK 2—0 Váci Híradás—Ganz-MAVAG 2—1 Szegedi Dózsa—BVSC 2—2 Pénzügyőr—22-es Volán 0—2 D.újv. Építők—B.gyarmati SE 1—0 'Népstadion, 18 000 néző. Vezet­te: Nagy B. Góllövők: Borsó, illetve Nyilasi. Salgótarján—Haladás 1— 0 (I—0) Salgótarján, 5000 néző. Vezette: Győri. Góllövő: Berindán. Zalaegerszeg—Videoton 2— 2 (0—0) Zalaegerszeg, 4000 néző. Vezet­te: Hámori. Góllövők: Hozbor 2, illetve Tie- ber, Burcsa. Tatabánya—Rába ETO 2—1 (2—0) Győr, 1000 néző. Vezette: Tóth L. Góllövők: Hegyi, Dupai, illetve Pénzes. Vasas—Ű. Dózsa 4—2 (1—2) Népstadion, 15 000 néző. Vezet­te: Pádár. Góllövők: Izsó 2, Váradi, Zom- bori, illetve Fazekas, Fekete. Bp. Honvéd—Dunaújváros 1—0 (0—0) Kispest, 2000 néző. Vezette: Rúzsa. Góllövő: Weimper. Pécsi MSC—Békéscsaba 2-1 (1—1) Pécs, 3000 néző. Vezette: Tát­rai. Góllövők: Dobány, Dárdai, illet­ve Tisza. MÁV Előre—Diósgyőr 1-1 «—0) ^Székesfehérvár, 2000 néző. Ve­zette: Kőrös. Góllövők: Meggyes, illetve Fükő. Csepel—Bp. Vasas Izzó 2—1 (2—0) _Csepel, 500 néző. Vezette: Tompa. Góllövők: Hegyi, Vad, illetve Varga. Az NB 1. O. Dózsa 2. FTC 3. DVTK 4. Bp. Honvéd . 5. Vasas <r,­6. Videoton 7. Rába ETO 8. PMSC 9. ZTE 10. Tatabánya 11. STC 12. Dunaújváros 13. Békéscsaba 14. MTK-VM 15. MÁV E. 16. Csepel 17. Haladás I. állása 30 18 9 3 69—34 45 30 16 10 4 63—35 42 30 17 6 7 53—30 40 30 15 8 7 54—30 38 30 U 10 8 48—42 34 30 11 10 9 4i—38 32 30 10 11 9 34 —27 31 30 8 14 8 31—39 30 30 9 11 10 38—36 29 30 9 U 10 42—42 29 30 9 11 10 39—40 29 30 9 11 10 44—47 29 30 9 8 13 41—45 26 30 10 6 14 34—42 26 30 8 8 14 23—48 24 30 5 13 12 30—39 23 30 8 5 17 31—64 21 MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Négy csapat nyert idegenben Kalocsai SE—Bajai SK 2—1 (1—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Francziskovics. Kalocsai SE: Szabadi — Kapi­tány, Pécsi, Csorba, Illés, Jenei, Posztobányi (Pongrácz), Kiss, Ko- váts, Lakatos, Matos. Edző: Mol­nár Ferenc. Bajai SK: Gilián — Simon, Molnár, Papp, Takács, Márity, Kováts L., Ónodi (Bognár), Ra­dies, Laki, Kovács J. Edző: Ró­nai Sándor. Küzdelmes mérkőzésen megér­demelten nyert a hazgj csapat. Góllövők: Kováts, Jenei, illetve Laki. Jók: Csorba, Kapitány, Ko­váts, illetve Laki. Márity. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Bajai SK 3—0. Tlóllövők: Kováts F„ Sztankó, Kákonyi. Fájsz—Sükösd 1—0 (1—0) Sükösd, 350 néző, vezette: Dö- mény. Fájsz: Fatér — Kupusz, Bgráíh, Kráczer, Galambos, Kovács, Dinnyés, Horváth, Herner, Gomb­kötő, Zsákai. Edző: Bújdosó Már­ton. Sükösd: Szente — Kernya, Bo- gárdi, Kovács, Faddi II., Szabó, Páncsics, Németh, Horváth (Hi­das), Sudár, Kocsis (Reich). Edző: Varga Imre. A tartalékos hazai csapatban Szabó már az első nercben meg­sérült. Sudárt pedig a 48. perc­ben kiállították. Ezzel az előny­nyel és egy vitatható góllal nyert a Fájsz. Góllövő: Dinnyés. Jók: Gombkötő, Zsákai, illetve Kernya, Németh. Ifjúságiak: Sükösd—Fájsz 4—0 (2—0). Gőllövők: Koprivonácz 2, Kollár, Lógó. Soltvadkerti TE— Kecskeméti TE 1—1 (1—0) Soltvadkert, 400 néző, vezette: Kiss A. Soltvadkert: Mayer — Csorna (Mogyorósi), Mészáros, Lehr, Frittmann, Kárász, Balogh, Tóth, Oláh, Szávaj, Eiler. Edző: Meskó István. KTE: Kerpits — Magyar,-Vi- rágh, Nagyhegyesi, Komáromi, Seres, Szabó (Herczeg), Horváth, Bohács, Porhanda, Érsek. Edző: Gacs Tibor. Az 5. percben Nagyhegyesi ön­góljával jutott vezetéshez a Solt­vadkert. 1—0. A 76. percben is­mét Nagyhegyesi volt a főszerep­lő, ekkor azonbap az ellenfél ka­pujába talált, i—I. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a döntet­len eredmény megfelel a látottak­nak. Jók: Mayer, Lehr, Tóth, il­letve Magyar, Érsek. Ifjúságiak: KTE—STE 4—0 (2— 0). Góllövők: Petrovácz 2, Trecs- kó, Gyulai. Jánoshalma—Kiskőröa 1—0 (0—0) © Kiskőrös, 600 néző, vezette: dr. Jármi. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Bátyai, Maráczi, Fenyvesi, Már­kus (Horváth P.), Angeli, Liliom, Péter, Horváth, Szuhanek. Edző: Fertőszegi Béla. Kiskőrös: Bergczki — Kálmán, Dénes, Szende, Podobni, Major, Polereczki, László, Sárközi (Pál), Szabó, Kun. Edző: Rapcsák Tiva­dar. Alacsony színvonalú és iramú mérkőzésen a rutinosabb János­halma egyetlen támadásból sze­rezte meg a győztes gólt. A 20. és a 21. percben László szabadrúgá­sai után Csernák kétszer is nagy bravúrral mentett. Az 50, percben Sárközi teljesen egyedül törhetett kapura, de mellé lőtt. A 60. perc­ben az előretörő Maráczi egyedül állt a kapussal szemben, de Be- reczki bravúrral védett. A 73. percben jobb oldali jánoshalmi tá­madásnál a kiskőrösi védők nem támadtak, és Horváth L. biztosan szerezte meg a győzelmet jelentő gólt. f Jók: Csernák, Maráczi, Hor­váth, illetve Bereczki, Polereczki, Podobni. Ifjúságiak: Jánoshalma—Kiskö­rös, 57-3 (2—3) Góllövők- Urbán 2, Nagy 2, Halász, illetve Tóth. Honvéd Kun Béla SE— Ersekcsanád 7—0 (3—0) Kkfh., 600 néző, vezette: Né­meth. Kun B. SE: Gulyás — Nagy J., Tóth, Horváth (Kászon), Cséve, Gyöngyösi, Darányi, Szabó, Kisz- nyér, Görög, Barna (Sípos), Edző: Vergb István. Ersekcsanád: Csordás — Csurai, Marinkő, Gyuricza, Korsós, Triebl, Melcher, Koszorús, Boros (Szi- ráczki). Tüske (Varga), Bárdos. Edző: Bartha György. A 70. percben Kisznvér tizen­egyesét az érsekcsanádi kapus ki­védte. Góllövők: Kisznyér, Gö­rög 2—2, Kászon, Cséve, Dará­nyi. Jók: Cséve, Gyöngyösi, Da­rányi. Szabó, illetve Csordás, Csu­rai. Koszorús. Ifjúságiak: A mérkőzés elma­radt. mert az érsekcsanádi csapat nem jelent meg. Kiskunhalasi MEDOSZ— Honvéd Szamuely SE 6—3 (2—1) Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Czenczik. Kiskunhalas: Szabó (Pintér) — Kiss R.,‘ Tápai, Dobra, Agócs, Fuksz, Szőke, Mészáros, Karsai, Tóth L., Harsányi. Edző: Virágh István. A szünet után annyit változott csak a kép, hogy a Spartacus még inkább védekezésbe vonult. Elől csupán Kelemen tartózko­dott, s a többiek — feladva még a középpályát is — szinte kézi- labdaszerűen a 16-osuk előtt cso­portosulva védekeztek. Az 52. percben Tóth ügyes cselekkel tisz­tára játszotta magát, aztán 7 m- ről a kapu mellé lőtt. Az 55. perc­ben Becsei tört előre, de beadá­sát Leskó lehúzta. Egy perc múl­va Farkas futtából leadott lövé­sét Lázár hárította. Nagy volt a KSC fölénye, s a fővárosi csapat alig jutott át a félvonalon. A 70. percben Priki- dánovics szabadrúgásánál Tóth és Puskás egymást zavarta, s a lab­da a kapu fölé jutott. A 72. perc­ben egy Spartacus-ellentámadás során Leskó a labda mellé ütött, de a védelem felszabadított. A 73. percben az előretörő Prikidáno- vics 20 m-ről küldött lövése is csak centiméterekkel suhant el a bal alsó sarok mellett. A 80. perc­ben Oskolás beadását Tóth fejelte kapura, de a labda egy védőn erejét vesztette és Lázár kapus vetődve megszerezte. A 88. perc­ben maradt ki a Spartacus egyet­len igazi gólhelyzete. Becsei cse­lezett, majd elvitte a labdát. Egyed és Elekes közt, s a tisztán álló Rózsavölgyihez adta, aki azonban 7 m-ről ügyetlenül a ka- I$u mellé lőtte. A gyorsan megszerzett kétgólos előny után sem fékezte a lendü­Kiskőrösi tervek A Kiskőrösi Petőfi Spartacus SE lab­darúgó-szakosztálya a közelmúltban számolt be tevékenységéről a megyei labdarúgó-szövetség előtt. Kritikusan, önkritikusan értékelték helyzetüket. A csapat megyei bajnokságban való sze­replése elmaradt a várakozástól, több kulcsjátékos sérülése miatt. Ugyanak­kor az ifjúságiak a legjobb 16 csapat közé jutottak az Országos Ifjúsági Ku­pában. A szakosztályvezetés a jó után­pótlásra építve határozta meg jövőbeni elképzeléseit, amely szerint a követ­kező bajnokságban a csapatépítés, majd a Jó középcsapattá fejlődés il­letve 1980/81-ben a megyei bajnokság élvonalában való szereplés lesz az együttes feladata. A labdarúgó-szövetség a Kiskőrösi Petőfi Spartacus SE labdarúgó-szak­osztályának beszámolóját elfogadta. Grószpéter Attila győzelemmel kezdett a Tóth László-emlékversenyen Szombaton délután Kecskemé­ten, a Tudomány és Technika Házának emeleti különtermében, a verseny színhelyén került sor a VII. Tóth László nemzetközi sakk-emlékverseny lünnepélyes megnyitójára. A megnyitón részt vett Mészá­ros János, az MSZMP városi bi­zottságának titkára, a verseny névadójának, Tóth Lászlónak öv­vegye és családjának tagjai. A rendezőszerv nevében Fi­scher István, a városi tanács vb elnöke köszöntötte a résztvevő­ket és a vendégeket, s nyitotta meg a hetedik alkalommal meg­rendezésre kerülő Tóth László- emlékversenyt. Ezt követően Gábor Zoltán, a Magyar Sakk Szövetség alelnöke írnél,tatta Tóth László tevékenységét. A szombaton délelőtt tartott sorsolás és technikai értekezlet után az első „kő” leesett a ren­dezők szívéről, mert a kubai Nou- gerias pontosan megérkezett, s a megnyitón, s az első fordulón már részt is vett. Faragó viszont m m • Fischer István, a kecskeméti Városi Tanács elnökhelyettese köszön­tötte a nemzetközi mezőnyt és a vendégeket. csak hétfőn érkezett; meg Kecs­kemétre, s így a Csőm, valamint a második fordulóban esedékes • Tóth Lászlónét, a verseny névadójának özvegyét virágcsokorral kö­szöntötték az ünnepélyes megnyitó alkalmából. (Banczik István felvé­telei.) Tompa mester elleni játszmájá­ra csak. a függőnapokon kerülhet sor. A szombati versenynap leját- azatt hét játszmája közül négy végződött döntetlenül. Számunk­ra kellemes meglepetés, -hogy a kecskeméti szíriekben induló Grószpéter Attila mester — aki azonban már teljesítette a nem­zetközi mesteri címhez előírt fel­tételeket — csak a cím odaítélése várat még magára — az első na­pon sötéttel nyert a szovjet Est- rin nemzetközi mester ellen. Ez volt egyébként a nap egyetlen sötéttel elért győzelme. A román Suba Tompa ellen nyert, a ver­seny legnagyobb értékszámú résztvevője, a szovjet Vágányán nagymester pedig a lengyel Toma- sowsfcit győzte le. Az első forduló eredményei: Bárczay—Honfi döntetlen, Vogt— Popov döntetlen, Orsó—Portisch F. döntetlen, Suba—Tompa 1—0, Vágányán—Tomasewski 1—0, Estrin—Grószpéter 0—1, Noguie- ras—Rigó döntetlen. A második versenynapon mind­össze egy játszma hozott eddig győzelmet jelentő eseményt. Ri­gó megnyerte a Honfii Károly elleni játszmáját, mégpedig ő is sötéttel. A további négy játszma döntetlen eredményt hozott, ket­tő pedig függőben maradt. A második forduló eredményei: Bárczay—Vogt döntetlen, Honfi- Rigó 1—0, Grószpéter—Nougieras döntetlen, Portisch F.—Suba dön­tetlen, Popov—Orsó döntetlen, A Tomasewski—Estrin és a Csőm— Vágányán játszma függőben ma­radt. A hétfőn délelőtti függőnapon tehát két játszma folytatódott. A Tomaso wski—Estrin játszmát másfél órás játék után döntetlen­re adták, de a Csőm—Vágányán játszma továbbra is függőben maradt, mégpedig igen érdekes állásban. A játszmát az 56. lépéstől kí­sértük figyelemmel s ez a vilá­gos részéről B:c5 volt. A sötét válasza B Í8. A további folytatás: 57. B c7—h4, 58. K h2— h3, 59. F hl—F f5, 60. c5—B b8, 61. B e7—K d4, 62. c6 — a játsz­ma itt függőben maradt. A vilá­gosnak, tehát Csőm nagymester­nek győzelmi reményei lehetnek. A keddi harmadik forduló pá­rosítása: Vogt—Honfi, Orsó—Bár­czay, Suba—Popov, Faragó—Por­tisch F., Vágányán—Tompa, Est- rim—Csőm, Noguerias—Toma­sewski, Rigó—Grószpéter. ' A negyedik fordulóban a kö­vetkező mérkőzésekre kerül sor: Honfi—Grószpéter, Tomasewski— Rigó, Csőm—Noguerias, Tompa— Estrin, Portisch F.—Vágányán, Popov—Faragó, Bárczay—Suba, Vogt—Orsó. Snbó Zoltán Szamuely SE: János — SchmikI (Lutter), Szalontai, Lengyel, Kiss, Rácz, Lantos (Bencsik), Lélesz, Szabó, Gálffy, Vitek. Edző: Ma­lomszegi Ottó. A második félidő közepén, 4— 1- es kiskunhalasi vezetés mellett 4—3-ra szépített a Szamuely SE. A hajrában újra a MEDOSZ iot- te a gólokat. Góllövők: Szőke, Tóth L., Karsai,_ Mészáros, Agócs, Tápai, illetve Raczy2, Szabó. Jók: Dobra, Mészáros, Tóth L., illetve Lengyel, Rácz, Vitek. Lajosmizse—Honvéd Radnóti SE 2— 0 (2—0) Szabadszállás, 200 néző, vezet­te: Horváth I. Lajosmizse: Szmulai — Gyur- gyik, Kocsis, Kovács, Bende, Kál­lai, Csorba, Vajda, Lukács, Sin- kovics (Erdős), Haraszti. Edző: Máté Ferenc. H Radnóti SE: Gyöngyösi (Sza­bó) — Pozsári, Kovács, Tanács, (Krok), Szabó II., Szombati, Rap­csák, Karakas, Dócza, Szekeres, Tóth. Edző: Veres István. A 39. és a 41. percben Vajda gólt eredményezett és ezzel nyert a vendégcsapat. Jók: Szmulai, Bende, Vajda, illetve Kovács, Po­zsári. Ifjúságiak: Lajosmizse—Radnó­ti SE 1—0 (0—0). Góllövő: Dér kány. Izsák—Harta 5—0 (0—0) Harta, 600 néző, vezette: Szabó. Izsák: Varga — Németh, Tóth, Bőthi, Nagy, Laki (Iván), Faze­kas (Molnár), Gyiffkó dr., Mezei, Tánczos, Pataki. Edző: Fekete Jó­zsef. Harta: Krisztián — Nagy, Ste­fan, Pávelkó, Arnold, Pandúr, Bleszák (Halász), Weibel, Le- hóczki, Frei, Takács. Edző: Ble-. szák Sándor. Második félidei játéka alapján nyert az Izsák a gyenge teljesít­ményt nyújtó hartaiak ellen. Gól- lövők: Fazekas, Pataki 2—2, Tán­czos. Jók: Gyifflcó dr., Mezei, Var­ga, illetve Lehóczki, Pávelkó. Ifjúságiak: _ Harta—Izsák 2—1 (2—0). Gólíövők: Faragó 2, illet­ve Kovács. Tlszakécske— Honvéd Gábor A. SE 2—1 (0—0) Góllövő: Jőzsa 2. ,A mérkőzésről nem kaptunk tudósítást. Honvéd Mező fi SE— Császártöltés 5—0 (3—0) Kecskemét, 300 néző, vezette: Trisz. Góllövők: Szöllősi 2, Kutasi, Szűcs, Szívós. Részletes tudósítást nem kap­tunk. A MEGYEI IFJÚSÁGI LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG Állasa 1. Kalocsa 31 22 2. KTE 38 22 3. H. Kun B. SE 29 22 4. Kiskunhalas 30 19 5. Jánoshalma 30 18 6. Kiskőrös 31 19 7. Sükösd 30 17 8. BSK 30 17 9. Lajosmizse 30 16 10. H. Radnóti SE 30 15 11. Tiszakécske 30 13 12. Soltvadkert 31 7 13. Császártöltés 30 7 14. Fájsz 30 5 15. Izsák 31 4 16. Ersekcsanád 29 3 17. Harta 30 3 9 4 123—24 49 4 4 132—2S 48 2 5 104—32 46 5 6 104—42 43 5 7 115—42 41 1 10 114—47 39 5 8 82—48 3» 3 10 88-31 37 2 12 65—35 34 2 13 44-83 32 2 15 67-60 20 7 17 41—67 21 3 20 39—140 17 3 22 35—105 13 3 24 27—145 11 1 25 32—125 7 1 26 15—170 7 Megjegyzés: A Kun Béla SE—Ersek­csanád mérkőzés elmaradt, mert a ven­dégcsapat nem érkezett meg. A MEGYEI labdarügO-bajnoksAg Állasa 1. Jánoshalma 36 23 9 4 73-28 55 2. H. Kun B. SE 36 23 7 6 100—34 53 3. KTE 36 22 8 6 69—34 52 4. Bajai SK 36 22 6 8 74—25 50 6. Kiskunhalas* 36 21 6 9 80—57 47 6. Tiszakécske 36 19 8 9 62-38 46 7. H. Mezőfi SE 36 18 8 10 61—32 44 8. Fájsz 36 16 9 11 38—31 41 9. Kalocsa 36 17 6 13 51—37 40 10. Lajosmizse 36 16 4 16 67—57 36 11. Izsák 36 14 8 14 43-41 36 12. Sükösd 36 13 9 14 47—39 35 13. Soltvadkert 36 9 15 12 44—44 33 14. H. Szamuely 36 10 10 16 60—66 30 15 Kiskőrös 36 8 10 18 31—61 26 16. H. Gábor A. 36 5 11 20 30-68 21 17. Harta** 36 6 11 19 32—87 21 18. H. Radnóti 36 6 7 23 37—94 19 19. Császártöltés 36 5 6 25 32—106 16 20. Ersekcsanád** 36 6 4 26 43—95 14 Megjegyzés: A csillaggal jelzett csa­pattól egy. a két csillaggal jelzett csa­patoktól két büntetőpont levonva. Olimpiai menü Elkészült az étlap a jövő évi moszk­vai olimpia részvevői számára. A tu* domános alapossággal kidolgozott ét­rend nemcsak a sportolók fokozott igényelnek felel meg, hanem figyelem­be veszi az étkezési szokásokban meg­levő nemzeti vallási különbségeket is. összesen 360 főétel között lehet válo­gatni. Az étlapot úgy tervezték, hogy min­den ízlésnek megfelelően nemzetközt legyen, ugyanakkor azonban szerepel­jen benne a szovjet népek konyhamű­vészetének néhány közkedvelt. Jelleg­zetes eleme. Az „olimpiai menü” kidolgozásában a bizottság szakértői mellett részt vet­tek a Tudományos Akadémia táplálko­zástudományi intézetének professzorai, a moszkvai városi tanács közétkezte­tési igazgatóságának szakemberei is.