Petőfi Népe, 1979. június (34. évfolyam, 126-151. szám)

1979-06-19 / 141. szám

1979. június 19. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT - SPORT Az utolsó forduló előtt Faragó vezet KIESETT CSÁSZÁRTÖLTÉS ÉS ÉRSEKCSANÁD Jánoshalma lett a bajnok A VII. Tóth László nemzetközi sakk emlékverseny vasárnapi 14. fordulóján eddig két játszma fe­jeződött be döntetlen eredmény­nyel, s három játszma függőben van, s ezek közül a Honfi — Po­pov játszmára csak hétfőn délu­tán kerülhetett sor, pedig Popov bolgár nemzetközi mester már az utolsó, Bárczay nagymes­ter elleni fordulóját is lejátszot­ta, mert a verseny befejezése előtt kíván hazautazni. Ugyancsak lejátszották a Portisch — Vogt játszmát a 15. fordulóból, mert Vogt is szeretne már hétfőn el­távozni Kecskemétről. A 14. forduló eredményei: Faragó — Grószpéter 1:0, Est- rin — Nogueiras döntetlen, Vogt — Tompa 1:0, Orsó — Csőm 0:1, Bárczay — Portisch F. döntetlen, Vágányán — Rigó függő, Suba — Tomasewski függő, Honfi — Po­pov függő. Hétfőn délelőtt folytatták a Suba — Tomasewski játszmát, s a bástya-végjátékban Subának van gyalogelőnye. A Vágányán — Rigó játszma is a végjátéknál tart, s huszár-végjáték alakult ki, amelyben Vágányán nagymester­nek van gyalogelőnye. Az Estrin — Honfi játszma szombaton ma­radt függőben. Itt Estrinnek van némi esélye a győzelemre. A va­sárnapról függőben maradt Hon­fi — Popov játszma csak az Estrin — Honfi játszma befejezé­se után kerülhet sorra. A 15. fordulóból előrehozott játszmák: Popov — Bárczay dön­tetlen, Portisch — Vogt döntetlen. A verseny állása az utolsó for­duló előtt: Faragó 10, Csőm, No­gueiras 9,5 Suba 9 (1). A versenyt Vogt (NDK) 8, Portisch Ferenc ugyancsak 8, Bárczay László nagymester 7,5 ponttal már be­fejezte. Nehéz győzelemmel zárta a bajnokságot a KSC Kecskeméti SC—Dunakeszi VSE 1—0 (0—0) Kecskemét, 1800 néző. Vezette: Dorozsmai. KSC: Leskó — Egyed, Sztvorec^ Beles, Drahos (Kocsis a 80. perc­ben), Bedzsula, Prikidánovics — Farkas, Puskás, Sörös, Tóth. Ed­ző: Molnár Ferenc. Dunakeszi VSE: Kenesei —Kiss J., Győrök, Asztalos, Bodó — Horváth, Dévay, (Nazáth a szü­netben), Kiss L. (Koós a szünet­ben) — Lőrincz, Pollák, Hadi. Edző: Virágh István. A KSC kezdte a játékot, s az első helyzet a 6. percben adódott Farkas előtt, a szélső azonban a kapu mellé küldte a labdát. A játék ezután egyte keményebb lett, s nem túlságosan magas szín­vonalon folyt, s bár a KSC tá­madott többet, a vendégcsapat­nak is akadtak helyzetei. A 19. percben ismét Farkas előtt nyílt gólszerzési alkalom, de ezt is el­hibázta. A KSC továbbra is fö­lényben volt. A 39. percben Pus­kás fejese a kapufát találta el. A visszapattanó labdából Priki- dánivocs ismételt, de a labdája a kapu mellett hagyta el a játék­teret. A szünetben a vendégcsapat edzője cserét határozott el, s a játék mindjárt élénkebb lett. A helyzetek azonban változatlanul kimaradtak. Az 50. percben szabadrúgáshoz jutott a KSC. Prikidánovics lö­vése a kapufáról pattant vissza, s csak üggyel-bajjal tisztázott a Dunakeszi védelme. A két pont sorsát eldöntő gól az 53. percben esett. A vendég­csapat kapuja előtt többször is a védőkről pattant vissza a labda, végül Tóth a hálóba lőtte. 1—0. A hajrában is a KSC támadott többet, de a dunaújvárosi csapat szervezetten, s keményen védeke­zett. A mérkőzés túlnyomó részében a KSC volt fölényben, s helyzet is akadt, de a jól védekező ven­dégcsapat sikerrel akadályozta meg a kecskemétiek további gól­szerzési kísérleteit. Igaz, a KSC táblázaton elfoglalt helyén csak akkor tudott volna változtatni, ha további hét gólt szerez a csa­pat, Erre viszont ezen a mérkőzé­sen gondolni sem lehetett. , Jók: Sztvorecz, Bedzsula, Egyed, illetve Győrök, Bodó, Pollák. D. I. Az NB II. Középcsoport végeredménye 1. Volán SC 36 20 11 5 57—28 51 2. Szegedi D. 36 15 16 5 54—37 46 3. BVSC 36 15 14 7 52—44 44 4. 22. Volán 36 16 11 9 61—42 43 5. KKFSE 36 17 8 11 59—49 42 6. SZEOL, AK 36 13 14 9 48—39 40 7. Vác 36 14 12 10 43—40 40 8. Bem SE 36 12 15 9 41—31 39 9. Budafok 36 14 11 11 57—48 39 10. Kecskemét 36 15 9 12 45—42 39 11. B.-gyarmat 36 15 6 15 39—38 36 12. Építők SC 36 9 16 11 45—45 34 13. BKV Előre 36 13 7 16 43—36 33 14. Pénzügyőr 36 12 8 16 42—61 32 15. Bp. Spartacus 36 8 14 14 44—50 30 16. Ganz-M. 36 7 16 13 36—43 30 17. Dunakeszi 36 6 14 16 18—40 26 18. D.újv. Ép. 36 5 12 19 40—73 22 19. Ikarus 36 4 10 12 24—62 18 Szabadnapos: Szegedi EOL AK. Vasas Ikarus—22. sz. Volán 0—0 Szegedi Dózsa—H. Bem J. SE 1—1 Váci Híradás—BVSC 1—0 Építők SC—Budafok 2—0 Volán SC—KKFSE 3—0 BKV Előre—B.-gyarmati SE 1—0 D.újvárosi Építők—Bp. Spartacus 2—2 Ganz-MAVAG—Pénzügyőr 2—0 Jánoshalma—Tiszakécske 5—1 (3—1) Jánoshalma, 1200 néző, vezette: Farkas. Jánoshalma: Csermák — Fad- d'i, Maráczi, Bátyai, Liliom, Már­kus (Horváth P.), Angeli, Péter, Szabó (Szuhanek), Horváth L., Dobos. Edző: Fertőszegi Béla. Tiszakécske: Tóth — Losonczi, Dobó, Domonics. (Bállá), Kecskés (Száraz), Varga, Sántha, Pálinkás, Laczkó, Váczi, Józsa. Edző: Uzso- vics Sándor. A mérkőzés előtt á BSK-ba távozó Szabót búcsúztatták a JSE vezetői és játékostársai. Nagy lendülettel kezdett a Já­noshalma. Szabó futott el a bal­oldalon, és 15 méterről küldött lövése Vargát érintve vágódott , a kapuba. 1—0. A 6. percben Jó­zsa közeli lövését Csemák csak kiütni tudta, a kipattanó labdát a csatár másodszorra védhetetle- nül lőtte a hálóba. 1—1. A 37. percben Horváth L. szerzett ve­zetésit a Jánoshalmának. 2—1. A 43. percben ismét Horváth L. volt eredményes. 3—1. A 75. percben Horváth L. mesterhár­masával már 4—1 volt az ered­mény. Ezt követően büntetőhöz jutott a hazai csapat, de Angeli kapufára rúgta a 11-est. A 83. percben Horváth P. szabadrúgás­ból lőtt góljával alakult ki az 5—1-es végeredmény. A Tisza­kécske csak 30 percig volt egyen­rangú ellenfele a bajnokcsapat­nak. Jókr Csernák, Angeli, Hor­váth, illetve Józsa, Pálinkás. Ifjúságiak: Jánoshalma—Ti­szakécske 12—1. Góldövők: Ju­hász, Lipokatitíh 3—3, Ürbán, Nagy O. 2—2, Nagy B., Halász, illetve Kovács. KTE—Fájsz 1—1 (0—0) Kecskemét, 500 néző, vezette: Francziskovics. KTE: Kerpits — Magyar, Vi­rágh (Kiss), Nagybegyesi, Komá­romi, Seres, Szabó L. (Petrovácz), Horváth, Bohács, Porhanda, Sza­bó T. Edző: Gacs Tibor. Fájsz: Fatér — Kúpusz, Ba­MOTORCSÓNAK EB Olasz győzelem, szép magyar sikerek Mintegy tízezer néző volt kí­váncsi a hét végén Baján meg­rendezett SD 700 köbcentiméte­res sportkategória Európa-baj­nokságára és a meghívásos mo­torcsónak-versenyre. Az ünnepé­lyes megnyitón dr. Serbelisz Ká­roly, a Magyar Motorcsónak Szö­vetség elnöke köszöntötte a részt­vevőket, a nagyközönséget, akik között ott voltak a verseny fő­védnökei, dr. Ábrahám Kálmán építési és városfejlesztési mi­niszter és dr. Gajdócsi István, a megyei tanács elnöke is. A várakozásnak megfelelően már az első futamok rendkívül izgalmasan alakultak. Sajnos az esélyeknek megfelelően. Az olasz motorok ezúttal is igazolták jó hírüket, s tulajdonosaik biza­kodva várhatták a vasárnapi folytatást. A magyarok közül Csapiáros László sikeréért szur­koltak elsősorban a bajaiak. A Posztó SE versenyzője nagy igye­kezettel készült a rangos erőpró­bára az OC siklóhajó kategóriá­ban. — Sajnos tuskóra futottam — mondta sajnálkozva. — De talán még nincs minden veszve ... Csapiárosnak igaza volt. A má­sik két futamban már eredmé­nyesebb volt, s végül elcsípett egy dobogós helyezést. «St A vasárnapi futamokra ismét benépesült a Duna-part. A né­zők között ott volt Marót! János, az OTSH elnökhelyettese, dr. Major Imre, a megyei tanács el­nökhelyettese és Breich Miklós, az OVH első elnökhelyettese is Baja város párt- és tanácsi ve­zetőinek társaságában. A nagyszámú közönség remek futamokat láthatott a szélborzol­ta 'hullámok hátán. Egy-egy szép győzelem, számos magyar siker és értékes dobogós helyezés mel­lett volt hajóborulás, bukfenc • Luigi Selva megvédte Európa-bajnoki címét, boldogan emeli ma­gasba a virágcsokrot. / utáni talpraáilás is, szóval min­den, ami beletartozik a nagy nemzetközi versenyek hivatalos és nemhivatalos programjába. Végül is valamennyi résztvevő értékes tapasztalatokkal gazda­gabban távozhatott a Sugoivica- parti városból, amely példás há­zigazdája volt az Európa-bajnok- ságnak. Az eredmények, sporthajó EB, SD 700 köbcentis kategória (23 induló): 1. Luigi Selva (olasz) 1200 ponttal, 2. Guido Battisti (olasz) 900, 3. Heinz Korth • Illy Zoltán az első futam győz­tese volt a siklóhajó OB 350 köb­centis kategóriában. • Bács-Kiskun megye 1978 79. évi bajnoka a Jánoshalmi Spartacus SE. (Banczik István felvétele.) • Csodálatos látvány volt a hajók versengése a Dunán. (NSZK-beli) 794 ponttal. 10. dr. Kovács Ferenc (Vác) 151, 12. Bodrogvölgyi Lajos (Lapkiadó SE) 87 ponttal. Sporthajó SE 850 köbcentis kategória (10 induló): 1. Ulrich Hüebel (NSZK-beli) 969, 2. Ma­ian Ludovics (csehszlovák) 850, 3. Hamvas László (ESMTK) 638 ponttal. Sporthajé SC 500 köbcentis ka­tegória (17 induló): 1. Neu László (Szeged) 900, 2. Szabó Aladár (ATSC) 850, 3. Józef Syrovy (csehszlovák) 800 ponttal. Siklóhajó OE 850 köbcentis ka­tegória (két induló): 1. Fröhlich József (ESMTK) 1200, 2. Horst Clemens (NSZK-beli) 900 ponttal. Siklóhajó OC 500 köbcentis ka­tegória, nemzetközi verseny és magyar bajnoki futam (11 indu­ló): 1. Bereutz Béla (Zalka SE) 850, 2. Bernhard Dänisch (NDK- beli) 800, 3. Csapiáros László (Ba­jai Posztó SE) 600 ponttal. A magyar bajnoki futam állása: 1. Bereutz Béla 1000, 2. Csapiáros László 800, 3. Tokaji Béla (Sze­ged) 652 ponttal. Siklóhajó OB 350 köbcentis ka­tegória (11 induló): 1. Arthur Shell (NDK-beli) 1200, 2. Rifoi- zsár Mihály (HÓDGÉP SE) 694, 3. Illy Zoltán (Óbuda TSZ SK) 659, 7. Rózsahegyi Béla (Bajai Posztó) 166, 8. Sarkadi Sándor (Bajai Posztó) 127 ponttal. A magyar bajnoki futam állása: 1. Ribizsár Mihály 900, 2. Illy Zol­tán 694, 6. Rózsahegyi Béla 222 ponttal. B. I. rátJh, Kráczer, Kovács, Galam­bos, Dinnyés, Horváth, Herner, Gombkötő, Zsákai. Edző: Bujdo­só Márton. Az 57. percben esett az első gól. A Bohács buktatásáért meg­ítélt 11-est Horváth értékesítette. 1—0. A befejezés előtt Hemer egyenlített. Jók: Szabó T. (a me­zőny legjobbja), Kerpits, Komá­romi, Nagyhegyesi, illetve Zsá­kai, Hemer, Kovács, Gombkötő. ifjúságiak: KTE—Fájsz 1—0. Góllövő: Marton (11-esből). Bajai SK—Honvéd Radnóti SE 4— 0 (0—0) Baja, 600 néző, vezette: Karácso­nyi. BSK: Gilián — Simon, Mol­nár, Popp, Márity, Takács, Pin­tér, Ónodi, Laki (Bognár), Ko­vács L., Radics. Edző: Rónai Sándor. Honvéd Radnóti SE: Rácz — Török, Kovács, Rapcsák, Szabó, Lázár, Szekeres, Kooh, Tóth, Dó­zsa, Hegyi (Boros). Edző: Veres István. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, gyenge játékkal nyert a BSK. Góllövők: Márity, Kovács 3. Jók: Márity, Molnár, illetve Török, Szabó. Ifjúságiak: Bajai SK—Radnóti SE 3—0 (1—0). Góllövők: Lőrincz 2, Csincsák. Kiskőrös—Honvéd Szamuely SE 5— 1 (3—0) Kiskőrös, 400 néző, vezette: Zsi- gó. Kiskőrös: Bereczki — Kálmán, Dénes, Szende, Podobni, Major, László, Hajnak, Sárközi, Dusno- ki II., Polereczki. Edző: Rapcsák Tivadar. Szamuely SE: Tamaskó — Sohmikl, Kiss, Szalontai, Lantos, Bencsik (Lutter), Szabó, Lelesz (Alföldi), Rácz, Marusa, Gáliffy. Edző: Malomszegi Ottó. Jó játékkal, gólokban gazdag mérkőzéssel búcsúzott a közön­ségtől a hazai csapat. Góllövők: Dusnoki II. 2, Sárközi, László, Kálmán, illetve Szabó. Jók: Kál­mán, László, Sárközi, illetve Ta­maskó, Szabó, Lutter. Császártöltés—SUkösd 2—1 (1—0) Császártöltés, 300 néző, vezette: őrző. Császártöltés: Kooh — Schilli, Liska, Buchmüller, Varga, Óber, Albert, Szeitz, Lakner, Gerber dr., Angeli (Bergmann). Edző: Rausch János. Sükösd: Faddi — Kernya, Bo- gárdi, Faddi II., Szabó, Lakner (Hidas), Kollár, Németh, Pán- csics, Kovács, Kocsis. Edző: Ba­jai Péter. Jó iramú mérkőzésen nyert a Császártöltés. Góllövők: Albert, Szeitz, illetve Németh. Jók: Lis­ka, Schilli, Szeitz, illetve Pán- csiics, Kollár. Ifjúságiak: Sükösd—Császár­töltés 11—0. Kun Béla SE—Lajosmizse 3-1 (1—1) Lajosmizse, 500 néző, vezette: Szekeres. Kun B. SE: Gulyás — Gyön­gyösi, Tóth, Horváth, Cséve, Da­rányi, Kászon (Görög), Szabó, Kisznyér, Meszlényi, Evanics. Edző: Vereb István. Lajosmizse: Szmulai — Gyur- gyik, Kocsis, Lukács, Sinkovics, Ábel, Haraszti (Rekettyéi), Ben- de, Tasi (Erdős), Vajda, Kállai. Edző: Máté Ferenc. A helyzeteket jobban kihasz­náló vendégcsapat megérdemel­ten győzött. GóMövők: Meszlényi 2, Kisznyér, illetve Vajda. Jók: Gulyás, Szabó, Meszlényi, illetve Abel, Sinkovics, Kállai. Ifjúságiak: Lajosmizse—Kun B. SE 2—1 (1—1). Góllövők: Dékány 2, illetve Pintér. Honvéd Gábor A. SE— Soltvadkert 2—0 (1—0) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Molnár. Gábor A. SE: Tóth L, — Ga­lántai, Dedák, Halász, Kocsis, Kovács P., Gergmann, Vass (Ser­főző), Erdős, Piukovics, Tóth A. Edző: Kévés Ferenc. Soltvadkert: Mayer (Haász) — Csorna, Lehr, Mészáros, Fritt- mann, Kárász (Mogyorósi), Klamm, Balogh, Oláh, Eiler, Szávai. Edző: Meskó István. Az 5. percben Kovács P. lőtte az első gólt. 1—0. A 80. percben Piukovics állította be a végered­ményt. Jók: Galántai, Halász, Piukovics, illetve Lehr, Eiler. Kiskunhalas—Érsekcsanád 6—0 (2—0) Érsekcsanád, 100 néző, vezette: Kalmár. Kiskunhalas: Szabó — Harsá- nyi, Dobra, Fuksz, Agócs, Kiss, Szőke, Mészáros, Karsai, Tápai, Tóth. Edző: Virágh István. Érsekcsanád: Csordás — Kor­sós, Marinké, Gyunicza, Melcher, Boros, Csurai, Koszorús II., Tüs­ke, Bárdos. Edző: Barta György. Góllövők: Karsai 3, Agócs 2, Fuksz. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Ér­sekcsanád 4—1 (2—1). Honvéd Mezőfi SE—Izsák 2—1 A mérkőzésnek csak a vég­eredményét ismerjük. Tudósítást nem kaptunk. Kalocsai SE—Harta 2—1 (2— I) Kalocsa, 500 néző. Vezette: Var­ga. KSE: Szabadi — Kapitány, Pécsi, Szabó (Varjú), Illés, Jenei, Pongrácz, Farkas (Kiss), Matos, Lakatos, Posztöbányi. Edző: Mol­nár Ferenc. Harta: Krisztián — Nagy, Pa- velkó, Bleszák (Arnold), Pandúr. Stefán, Lehoczki, Horváth, Ta­kács, Frei (Beszedics), Weibei. Edző: Bleszák Sándor. • Alacsony színvonalú mérkőzé­sen nyert a KSE. A hartaiak Nagy révén 11-est hibáztak. Góllövők: Jenei, Posztobányi. illetve Frei. Jók: Jenei, Posztobányi, Kiss, illetve Pavelkó, Lehoczki. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Harta 5_0 (3—0). Góllövők: Illés 2, Kákonyi, Nemes, Csupor. A MEGYEI LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE 1. Jánoshalma 38 25 9 4 87—30 59 2. H. Kun B. SE 38 25 7 6 108—35 57 3. Bajai SK 38 24 6 8 85—26 54 4. KTE 38 22 10 6 74—37 54 5. Kiskunhalas* 38 22 7 9 87—58 50 6. Mezőfi SE 38 20 8 10 65—34 48 7. Tiszakécske 38 19 9 10 65—45 47 8. Fájsz 38 16 11 11 40—33 43 9. Kalocsa 38 18 6 14 56—42 42 10. Izsák 38 15 9 13 51—47 39 11. Lajosmizse 38 16 5 17 70—62 37 12. Sükösd 38 13 9 16 48-43 35 13. Soltvadkert 38 10 15 13 46—47 35 14. H. Szamuely SE 38 11 10 17 65—74 32 15. Kiskőrös 38 9 10 19 37—69 28 16. H. Gábor A. SE 38 6 11 21 33—70 23 17. Harta** 38 6 11 21 34—98 21 18. H. Radnóti SE 38 6 7 25 39—103 19 19. Császártöltés 38 6 6 26 34—112 18 20. Érsekcsanád*** 38 6 4 28 44—103 12 Megjegyzés: a csillaggal jelzett csa­pattól egy, a két csillaggal jelzett csa­pattól két, a három csillaggal jelzett csapattól négy büntetőpont levonva. A MEGYEI IFJÚSÁGI labdarugó- bajnokság végeredménye 1. KTE 32 24 4 4 135—28 52 2. Kalocsa 32 23 5 4 128—24 51 3. H. Kun B. SE 32 24 2 6 113—34 50 4. Jánoshalma 32 21 5 6 140—40 47 5. Kiskunhalas 32 21 5 6 108—43 47 6. Sükösd 32 18 5 9 93—50 41 7. Kiskőrös 32 19 1 11 117—51 39 8. BSK 32 18 3 11 92—37 39 9. Lajosmizse 32 18 2 12 68—37 38 10. H. Radnóti SE 32 15 3 14 46—88 33 11. Tiszakécske 32 13 2 17 69—74 tí 12. Soltvadkert 32 7 8 17 41—67 2 A 13. Császártöltés 32 7 3 22 39—156 17 14. Fájsz 32 5 3 24 35—108 13 15. Izsák 32 4 4 24 29<—147 Ift 16. Érsekcsanád 32 3 2 27 33—132 8 17. Harta 32 3 1 28 15—185 7 Megjegyzés: A H. Kun Béla—Érsek- csanád elmaradt mérkőzés két pontját 3—0-ás gólkülönbséggel a Kun Béla SE kapta. A május 20-án lejátszott Bajai SK—Jánoshalma mérkőzés 4—l-es Já­noshalmi győzelemmel ért véget, ezért így szerepel a táblázatunkban Is. Tu­dósítónk ugyanis korábban 4—l-es ba­jai győzelmet Jelentett. • Erem helyett... Csapiáros Béla a gratulálok gyűrűjében.