Petőfi Népe, 1979. május (34. évfolyam, 101-125. szám)

1979-05-03 / 101. szám

1979. május 3. * PETŐFI KÉPE O 7 SPORT* SPORT • SPORT Világbajnok a magyar csapat Phenjanban az asztalitenisz világbajnokság csa­patdöntőjén 22 ezer néző szorongott a sportcsar­nok lelátóin, a lépcsőkön, s minden olyan helyen, ahol valamint látni lehetett a küzdelemből. Közel egy órás késéssel Gergely és Kuo Jao-hua lépett az asztalhoz, s megkezdődött a küzdelem. Gergely—Kuo Jao-hua 2—0 (10, 18) 1—0 Jónyer—Lu Csi-vei 2—0 (12, 19) 2—0 Klampár—Li Csen-si 2—0 (17, 11) 3—0 Eddig még játszmát sem vesztettek a magyarok. Jónyer—Kuo Jao-hua 1—2 (17, —19, —19) 3—1 A döntő játszmában 10:6 arányú vezetésnél Jónyer egy játékvezetői hiba után sorozatban ron­tott. Gergely—Li Csen-si 2—1 (—13, 9, 17) 4—1 Klampár—Lu Csi-vei 2—1 (—17, 10, 11) 5—1 A magyar válogatottnak ez a 73. aranyérme, de az elsőt 53 évvel ezelőtt nyertük, az utolsó férfi- csapat-világbajnokságot, pedig 27 évvel ezelőtt. A korszerű támadójáték eredménye Kecskeméti SC—Budafoki MTE 2—0 (1—0) Budaifok, 1500 néző, Vezette: Bognár. KSC: Frák — Egyed, Csordás, Sztvorecz, Prikidánovics — Ko­csis, Sörös (Bedzsula a 71. perc­ben), Drahos — Puskás, Farkas, 1'Őth. Edző: Molnár Ferenc. Budafok: Lengyel — Béres, Ka­pitány, Tóth B., Vizi — Pajzs, Bozó, Várnai (Mészáros a 46. percben) — Schroth (Pozsár a 64. percben), Bleicher, Kacsá­nyi. Edző: Dobesch Gyula. A kitűnő talajú budafoki pá­lyán a hazai csapat heves roha­maival kezdődött a játék. Közel húsz percen át egymás után ve­zették a gólveszélyes támadáso­kat. Már a 2. percben Sztvorecz szorongatott helyzetben mentett Tóth B. elől, majd egy perc múl­va Bozó ugrott ki a tétovázó Egyed mögül, s mintegy 10 m-ről a kapu fölé küldte a labdát. A KSC-védelem lesrejátszással pró­bálkozott, de ez nem volt éppen veszélytelen. A 4. percben ugyan­is Schroth kapott egy jó ütemű átadást, a késlekedő védők közt. Kapura húzott, s a kifutó Frák mellett a kapufát találta el. A 7. percben Tóth B. lövését Frák öklözte szögletre. A 13. percben 20 m-ről ismét Tóth B. küldte kapura a labdát. Frák csak kiütni tudta, éppen a befutó Schroth elé, aki azonban nagy helyzetben a kapu fölé lőtt. A 18. percben Kacsányi ugrott meg az egymásra váró védők közül. Frák jó ütemben futott ki, s a csatár a kapusba vágta a labdát. A nehezen átvészelt percek után a KSC támadásai következ­tek. A 24. percben Farkas csap­ta be őrzőjét, majd 16 m-ről a léc fölé lőtt. A 25. percben Pus­kás és Farkas adogatott, végül Puskás a lövés helyett kivárt, s a védők menteni tudtak. A 27. percben Sörös bombázta a kapu mellé a Drahostól kapott labdát. A 30. percben a kiugró Puskást buktatták, ám a szabadrúgást Prikidánovics nagy erővel a ka­pu fölé lőtte. A 33. percben is­mét Farkas futott el. Beadását Sörös egy félfordulat után a léc mellé helyezte. A 43. percben .Kacsányi révén a Budafok veze­tett gyors támadást, amit Egyed mentett szögletre. A félidő utolsó perce hozta meg a KSC vezető­gólját. Korszerű, gyors jobb oldali támadás során Sörös már a kapu közelében lövésre lendült, amikor Kapitány buktatta. A 11-est Pri­kidánovics a hálóba bombázta. 1—0. A fordulás után is a KSC ma­radt támadásban. Az 50. percben Kocsis átadásával Farkas kiug­rott. Lövése kipattant a kapusról és Puskás a hálóba helyezte. 2—0. Az 52. percben Farkas a kifutó kapust találta eí. Az 55. percben egy kavarodás után a játékvezető 10 m-ről közvetett szabadrúgást ítélt a KSC ellen. A lövés Egyed- ről pattant szögletre. A 64. perc­ben Sörös lefutotta a védőket, de a kiinduló kapus mellett a léc mellé gurított. A 67. percben a kiugró Bozót Drahos buktatta. A megítélt 11-est Vizi a bal kapufa mellé lőtte. A 70. percben Tóth lőtt el­hamarkodottan a kapu mellé. A 85 percben Belicher szögletét Bo­zó 5 lépésről a léc fölé fejelte. Az első húsz perc vitathatatla­nul a hazaiaké volt, s közben ki­hagytak egy nagy helyzetet is. Fzután már a KSC irányította a játékot, s gyors, korszerű tá­madásokkal teljesen „kiütötte” a Budafok védelmét, öt holtbiztos helyzet maradt ki, s a KSC nagy erőfölényben volt. Egyénileg Frák biztos kezű kapus volt. Ragyo­góan játszott a Csordás, Sztvo­recz, Prikidánovics hármas. A középpályás sor igyekezett a lab­dákat, gyorsan átjátszani a buda­fokiak térfelére. Elől Farkast nem tudták tartani, s Puskás több vé­dővel a nyakán is helyzetbe tu­dott kerülni. Tóth is ügyesen ját­szotta meg a labdákat, de kiha­gyott egy nagy helyzetet. A Budafok 20 percen át jól játszott, de hamar elfáradtak. Az NB II. Középcsoport állása 1. Volán 29 16 9 4 44—22 41 2. Szegedi D. 29 13 12 4 39—27 38 3. KKFSE 29 14 8 7 48—36 36 4. BVSC 30 11 13 6 38—36 35 5. SZEOL. 30 11 12 7 43—35 34 6. Budafok 29 12 9 8 46—37 33 7. Bem SE 30 10 12 8 35—28 32 8. B. gyarmat 30 13 6 11 36—32 32 9. Kecskemét 29 12 8 9 33—31 32 10. 22. volán 29 11 9 9 44—37 31 11. Vác 29 9 12 8 36—35 30 12. Bp. Spart. 30 8 10 12 39—42 26 13. BKV 29 9 7 13 33—31 25 14. Építők 29 6 13 10 36—37 25 15. Ganz-M. 30 5 15 10 28—31 25 16. Pénzügyőr 29 10 5 14 32—49 25 17. Dunakeszi 30 6 12 12 18—31 24 18. D.újv. É. 29 4 10 15 31—52 18 19. Ikarus 29 4 8 17 22—52 16 Szabadnapos: 22. sz. Volán SE. SZEOL AK—BKV Előre 3—1 Bp. Spartacus—BVSC 0—0 Volán SC—D.újvárosi Építők 0—0 Vasas Ikarus—Pénzügyőr SE 0—0 Kossuth KFSE—Szegedi Dózsa 0—1 Építők SC—Váci Híradás 1—1 Ganz-MAVAG—Dunakeszi VSE 0—0 B.gyarmat—Bem J. SE i—o MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Öt csapat nyert idegenben Honvéd Kun Béla SE— Soltvadkert 1—0 (0—0) Soltvadkert, 500 néző, vezette: Suba. H. Kun Béla SE: Gulyás — Nagy (Gyöngyösi), Tóth, Horváth, Cséve, Darányi, Felegyi, Szabó, Kisznyér, Meszlényi Evanics (Szász). Edző: Vereb István. Soltvadkert: Balogh — Mészá­ros, Szávai, Óláh, Kanász, Fritt- mann, Tóth, Eiler, Lehr, Bozorá- di, Csorna. Edző: Meskó István. Nagy küzdelmet. változatos mérkőzést vívott a két csapat. A 81. percben Balogh kiütött labdá­ját Kisznyér lőtte a hálóba, s ez­zel eldőlt a két pont sorsa. 1—0. Jók: Felegyi, Szabó, Kisznyér, il­letve Balogh. 'Tóth, Frittmann. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE)— Soltvadkert 6—0 (2—0). Góllövők: Kurucz, Gyöngyösi 2—2, Terno- vics, Cseh. Kiskunhalasi MEDOSZ— Tiszakécske 6—3 (1—1) .Ay Kiskunhalas, 500 néző, vezette: Szabó J. Kkh. MEDOSZ: Szabó (Pintér) — Tóth J., Agócs, Dobra (Körösi), Fischer, Fuksz, Tóth L., Szőke, Mészáros, Karsai, Harsányi. Edző: Virágh István. Tiszakécske: Tóth (Szabó) — Losonczi, Bállá, Domonics, Kecs­kés, Varga, Sánta, Pálinkás, Szá­raz, Bús, Józsa (Kain). Edző: Uzso- vics Sándor. Második félideji jó játékával nyert a Kiskunhalas. Góllövök: Szőke, Karsai 2—2, Fuksz, Agócs, illetve Pálinkás, Sánta, Losonczi (11-esből). Jók: Szőke, Karsai, il­letve Pálinkás, Sánta. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Tisza­kécske 5—0 (0—0). Góllövők: Pri­kidánovics 2, Földes, Mészáros, Kovács. KTE—Harta 6—1 (4—0) Kecskemét, 800 néző, vezette: Nagy Czirok. KTE: Kerpits — Magyar, Ko­máromi (Szabó T.), Érsek, Nagy- hegyesi (Herczegi), Seres, Por- handa, Virágh, Bohács, Szabó L. Horváth. Edző: Gacs Tibor. Harta: Krisztián (Páli) — Nagy (Czeffer), Pávelkó, Arnold, Pan­dur, Stefán, Lehóczki, Horváth, Weibel, Frei, Halász. Edző: Ble- szák Sándor. A hartai csapat nagyarányú veresége ellenére is mindvégig lelkesen küzdött. Góllövők: Seres 3, Szabó L. 2, Bohács, illetve Frei (11-esből). Jók: Seres (a mezőny legjobbja), Magyar, Horváth, Sza­bó L., illetve Frei, Páli, Pávelkó. Ifjúságiak: KTE—Harta 16—0. Góllövők: Trecskó 8, Koch, Diós, Petrovácz 2—2, Gyulai. Sükösd—Honvéd Mezőfi SE 1—0 (1—0) Sükösd, 300 néző, vezette: Né­meth. Sükösd: Szén te — Jagicza, Lak- ner, Lógó I., Faddi II., Szabó, Páncsics, Kovács, Kollár (Ker- nya), Sudár, Kocsis (Reich). Edző: Varga Imre. H. Mezőfi SE: Domokos — Szí­vós, Rózsa, Kucsera, Zátrok, Ko- lek, Palcsó, Ábel, Szőllősi II., Szűcs, Makó (Ocskó). Edző: Krivy Ottó. A 4. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: Szabó az alapvonalról visz- szagurította a labdát Kollárnak, aki a léc alá lőtt. 1—0. Jók: Lógó I., Kollár, Szabó, illetve Szívós, Kucsera, Ábel. Fájsz—Honvéd Radnóti SE 1—0 (1—0) Fájsz, 350 néző, vezette: Zsigó. Fájsz: Fatér — Kupusz, Papla- nos, Horváth, Kovács, Galambos, (Vlasits), Dinnyés, Baráth (Kras- nyánszki), Herner, Gombkötő, Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. H. Radnóti SE: Szabó III. — Török, Kovács,.Rapcsák, Szabó II., Lázár (Horváth), Szekeres, Kur­di, Muhi, Szálőacli, Boros (Pozsári). Edző: Veres István. Mindvégig a Fájsz irányította a játékot és egy idényre való gól­helyzetet hagyott ki. Góllövő: Dinnyés. Jók: Zsákai, Paplanos, Kovács, illetve Szabó III., Rap- csák. Ifjúságiak: Radnóti SEI—Fájsz 3—1 (1—0). Góllövők: Tóth 2, Len­gyel, illetve Csaplovics. Kalocsai SE— Császártöltés 2—0 (2—0) Császártöltés, 300 néző, vezette: ifj. Molnár. Kalocsai SE: Niezner — Kapi­tány, Posztobányi,. Tamás, Illés, Jenei, Csorba, Szabó, Kovács I. Lakatos, Kovács II. Edző: Molnár Ferenc.* Császártöltés: Koch — Kovács, Liska, Buchmüller, Óber, Varga, Albert, Ligetfalvi, Markó, Ger­ber dr., Schilli. Edző: Rausch Já­nos. Jó iramú mérkőzésen nyert a kalocsai csapat. Góllövők: Laka­tos, Kovács. Jók: Posztobányi, La­katos, Szabó, illetve Gerber dr., Buchmüller, Liska. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Csá­szártöltés 5—0. Honvéd Gábor Áron SE™ Bajai SK 0—0 Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Varga J. H. .Gábor A. SE: Tóth L. — Ga- lántai, Dedák, Kocsis, Halász, Kovács P., Serfőző, Novák, Piuko- vics. Erdős, Tóth A. (Bergmann). Edző: Kévés Ferenc. BSK: Gilián — Radics, Molnár, Papp (Petresevics), Ónodi, Márjty, Kovács L., Cseke, Glavatity, Ta­kács, Kovács J. (Bognár). Edző: Rónai Sándor. Jó iramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. Jók: Dedák, Kovács P., Serfőző, illetve Márity, Takács. Izsák—Honvéd Szamuely SE 3—1 (2—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Do­bos. Izsák: Varga — Németh, Laki, Tóth, Molnár (Jakus), Nagy, Ter- jéki, Fazekas, Tanczos, Szélpál, Mezei. Edző: Fekete Sándor. H. Szamuely SE: János — Lut­ter, Kiss Szalontai, Schmikl, Lan­tos, Szabó, Alföldi, Rácz, Marusa, Vittek (BencsiicT. Edző: Malom­szegi Ottó. Góllövők: Fazekas 2, Tánczos, illetve Lantos. Jánoshalma—Lajosmizse 3—2 (1—1) Lajosmizse, 600 néző, vezette: Kovács K. Jánoshalma: Csernák — Dobos, Maráczi, Fenyvesi IV., Bátyai, Li­liom, Lipokatich, Márkus, Péter, Horváth, Meicbacher. Edző: Fér- tőszegi Béla. Lajosmizse: Madi — Erdős, Gyurgyik, Kovács, Márkli, Bende, Lukács, Kállai, Tasi, Vajda, Kis- lőrincz. Edző: Máté Ferenc. A nagy iramú mérkőzésen a hazai csapat nem érdemelt vere­séget. Góllövők: Márkus, Péter, Liliom, illetve Márkli, Vajda. Jók: Csernák, Péter, Liliom, illetve Kállai, Bense, Vajda. Ifjúságiak: Lajosmizse—János­halma T^-Ö (0—0). Góllövő: Hor- nacsek. Kiskőrös—Crsekcsanád 1—6 Az Érsekcsanádon lejátszott mérkőzésről nem kaptunk tudósí­tást. így az ifjúsági bajnokság táblázatát sem tudjuk közölni a hiányzó eredmények miatt. A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állása A PETŐFI NÉPE totó-tanácsadója Határőr Dózsa-sikerek Kiskunhalason a XIII. Nemzetközi Lovasversenyen Idegenben az éllovasok A totó 18. heti szelvényén ma­gyar és olasz mérkőzések szerepelnek. Az első helyen találjuk a Nyugati csoport három rangos összecsapását, a Középcsoport ugyancsak három ér­dekes mérkőzését. Az olasz A osztály négy mérkőzést képvisel. Tlppjeink: 1. Bábolnai SE—Kaposvári Rákóczi. NB II. Nyugati csoport. Az elmúlt fordulóban mindketten egy-egy pon­tot szereztek. Tippünk: x, 1. 2. KOMÉP (Tatabánya)—MAV DAC (Győr). NB II. Nyugati csoport. A győriek egymás után kétszer szenved­tek vereséget hazai pályán. A KO­MÉP az osztláyozó elkerüléséért har­col. Tippünk: x. 3. Répcelaki Bányász—Komlói Bá­nyász. NB II. Nyugati csoport. A komlóiak hazai veresége nagy meg­lepetés. A répcelaki együttes a ki­esés ellen küzd. Tipünk: x, 2. 4. BVSC—Szegedi EOL AK. NB. II. Középcsoport. A két együttes közel egyformán áll a bajnokságban, nincs lényeges különbség kettőjük között. Tippünk: x. 5. Kecskeméti SC—Kossuth KFSE. NB II. Középcsoport. Meglepő a két együttes elmúlt heti szereplése. A KSC Budafokon nyert, a Kossuth pe­dig hazai pályán vesztett. Tippünk: x, I. 6. Pénzügyőr SE—Volán SC. NB. II. Középcsoport. Az elmúlt héten mind­ketten gólnélküli döntetlen eredményt értek el. A Volán otthon, a Pénz­ügyőr idegenben. Tippünk: 2, x. 7. Napoli—Catanzaro. Olasz A osz­tály. A Napoll római győzelme a Lazio ellen nagy meglepetés, akár­csak a Catanzaro hazai veresége. A Napolt az esélyesebb. / Tippünk: 1. / N 8. Lanerossi Vicenza—Juventus. Olasz A osztály. A Lanerossi nehéz helyzetben van. A Juventus hazai pontvesztése meglepetés. Tippünk: 1, 2. 9. Fiorentina—Ascoll. Olasz A osz­tály. A Fiorentina már biztosította helyét a jövőre Is az A osztályban. Az Ascolihak még nagyon kell a pont, hogy véglegessé váljon bent- maradása. Tippünk: x, 1. 10. Avellino—Internazionale. Olasz A osztály. Az Inter hazai veresége nagy meglepetés. Az . Avellino helye sem biztos még. Tippünk: x. 11. Bari—Palermo. Olasz B osztály. A két csapat között nagy a különb­ség, a Palermo javára. Valószínű, hogy Bariban is sikeresen szerepel­nek. Tippünk: x. 12. Genoa—Pescara. Olasz B osztály. Változatlanul nem megy a játék a Genoának. s továbbra ts a veszélyes zóna közelében tartózkodik. Tippünk: x, I. 13. SambenedetteSe—Pistoiese. Olasz B osztály. A Pistoiese nagy erőfeszí­téseket tesz, hogy kiharcolja a fel­jutást. A két együttes között ponto­san tíz pont különbség van. Tippünk: x, 2. + 1 mérkőzés: 14. Cesena—Ternana. Olasz B osz­tály. A hazaiak győzelmükkel javí­tottak veszélyes helyzetükön, de még mindig fenyegeti őket a kiesés réme. Tippünk: x. A további mérkőzésekre tlppjeink: x, 1. D. I. A hagyományokhoz híven, áp­rilis 29. és május 1. között im­már tizenlhanmadszor rendezték meg Kiskunhalason a nemzetközi lovasversenyt. A kedvezőtlen időjárás ellenére a három ver­senynapon mintegy tízezren te­kintették meg a négy baráti or­szágból érkezett és a magyar él­gárdát felvonultató lovasok ver­senyét. Az első napon a vendégek között üdvözölhették dr. Bán Ákost, az Országos Kőolaj- és Gázipari Tröszt vezérigazgatóját, a város és járás vezetőit. A nemzetközi megnyitó versenyt, amelyet 350 méteres pályán egy perc alatt kellett teljesíteni, a Határőr Dózsa versenyzője, Bajtai Sándor nyerte Gárdista nevű lo­ván. Második Popescu Dania, Románia, Coniak nevű lován Harmadik Balogh András, Mező­hegyes, Dália nevű lovával. Ugyanezen a napon, bonyolították a nemzetközi díjugratást szaba­don választott pályán, 1,30 méte­res akadályokon. Az első Bozan Alexandra, Románia, Calin, má­sodik Mezei Miklós, Határőr Dó­zsa, Heródes, harmadik Jiri Pe- chacek, Csehszlovákia, Ámor és Boris Pavlov, Ginastic nevű lo­vával. Hétfőn a jó idő több nézőt csalogatott ki a pályára, s a ven­dégek között ott volt dr. Ábra­hám Kálmán építésügyi és város- fejlesztési miniszter, Földesi Je­nő határőr vezérőrnagy, minisz­terhelyettes, dr. Gajdócsi István, a megyei tanács elnöke, Pintér László határőr ezredes. A nem­zetközi kupát — csapatverseny, három lovasból álló csapatok vívják — a csehszlovák csapat nyerte, második Bulgária, har­madik Magyarország. A nemzet­közi díjugratáson ismét a Határ­őr Dózsa remekelt. Tuska Pál Határőr Dózsa versenyzője, Dal- mand nevű lovával szerezte meg az első helyet, második Bozan Alexandra, Románia, harmadik Sterczel Viktor magyar váloga­tott. A páros díjugratásban Me­zei Miklós és Varga György, a Határőr Dózsa versenyzői Ka­szinó és Játék nevű lovaikkal hibapont nélkül szerezték meg az első helyet, második Móra Lász­ló és ifj ú Herczog Emil Enying, harmadik Plank Egyed és Már­ta Sándor, Mezőszilas. A nemzetközi lovasverseny har­madik napján nem kedvezett az idő a nézőknek, s a lovasoknak sem. Ennek ellenére több mint hatezren szorongtak a lelátókon. A stafétaugratást — három lovas végzi — az igariak nyerték Ka- poli, Németh, Dudás összeállítá­sú csapattal. A második helyen a Határőr Dózsa végzett Tuska, Varga, s a harmadik helyet is a Dózsa versenyzői szerezték meg. A Barátság stafétában a legjobb­nak bizonyult a Krucskó—Molnár páros. Második Horváth—Cornel, harmadik Ákos—Popa összeállí­tású csapát. Mint minden alka­lommal, a legnagyobb érdeklődést a városi tanács díja váltja ki, ugyanis itt egyre magasabbra ál­lítják az akadályokat. A Piusance győztese 190 centiméteren Jiri Pechacek, Csehszlovákia, holtver­senyben második—harmadik Pe- chacek és Miljutinovic Milan, Jugoszlávia, negyedik Papp Ti­bor, BHSE. A Határőr Dózsa modernizált pályán, amelyhez a városi ta­nács nyújtott anyagi segítséget, s társadalmi összefogással ké­szült el, igen színvonalas verseny folyt három napon keresztül. Eh­hez hozzájárult a versenyzők és a vendégek jó ellátása, a róluk való gondoskodás. Ebben igen jelentős szerepe volt Kárász Já­nos őrnagynak, Bárány József zászlósnak, az egészségügyi, és állategészségügyi ellátásnak. Nem érdektelen megemlíteni, hogy az áfész jól szolgálta a közönség kiszolgálását, s a három napon mintegy 60—80 ezer forintos for­galmat bonyolított le. A nemzet­közi lovasversenyt Dudás István határőr ezredes zárta be. G. G. 1. Jánoshalma 31 18 9 3 65—24 47 2. Kun Béla SE 31 20 6 5 82—27 46 3. KTE 31 18 7 6 61—33 43 4. Bajai SK 31 18 6 7 65—21 42 5. Mezőfi 31 16 7 8 52-27 39 6. Tiszakécske 31 16 7 8 47—33 39 7. Kh. MEDOSZ« 31 17 5 9 66—49 38 8. Fájsz 31 13 9 9 31—24 35 9. Sükösd 31 13 7 11 40—27 33 10. Kalocsa 31 14 5 12 44—32 33 11. Izsák 31 12 9 10 37—39 33 12- Lajosmizse 31 14 4 13 54—49 32 13. Soltvadkert 31 9 12 10 37—34 30 14. Szamuely 31 10 8 13 53—52 28 15. Kiskörös 31 6 10 15 27—-52 22 16. Radnóti 31 6 6 19 32—78 18 17. Harta»* 31 4 10 17 25—70 16 18.-Gábor A. SE 31 3 9 19 22—65 15 19. Császártöltés 31 5 4 22 27—94 14 20. Ersekcsanád»* 31 5 4 22 32—69 12 Megjegyzés: A csillaggal jelzett csa­pattól egy, a két csillaggal jelzett esa. patoktól két büntetőpont levonva. Nemzetközi olimpiai sportlottó - negyedszer Ezúttal negyedik alka­lommal kerülnek forgalom­ba a sportlottó szelvényei. A nemzetközi számsorsolás Szófiában, míg a hazai a Televízióban lesz május 16- án. A szelvények beérke­zési határideje május 15-e, kedd, déli 12 óra. A sport­lottó szelvényei részt vesz­nek a május 23-án meg­rendezendő táryynyere- mény-\sorsoláson. MAI MŰSOR 16.55: TELEVÍZIÓ 8.29: Tévétorn* (ism.) (Színes.) 8.85: Iskolatévé. Stopl Közieked] okosan! Áthaladás a villamos­síneken (Színes.) 8.91: élővilág (ált. isk. 5. oszt.). Megporzás és házlméh. 19.10: Fizika (ált. isk. 8. oszt.). Balesetelhárítási szabályok. 11.85: Osztályfőnöki óra (ált. Isk. 7—8. oszt.). Aktuális politikai kérdések. 12.95: Matematika. (ált. Isk. 8. oszt.). Összefoglalás. 14.55: Iskolatévé. Stop! (Ism.) (Színes.) 15.05: Élővilág (ism.) 15.30: Fizika (ism.) 15.55: Matematika (Ism.) 18.85: Hírek. 18.30: Olaszországi vázlatok. 17.30: 17.55: 18.00: 18.30.- 18.55: 19.05: 19.20: 19.30: 20.00: 21.35: 21.45: 22.20: A negyedik dimenzió. Bolgár filmsorozat. V/5. rész: Második jeladás Hétvégén Pest megyében. 20.50: Rövidfilm (Színes ) Reklám (Színes.) Forrástól a torkolarig. Riportfilm a Zala folyóról, TELESPORT. Reklám. Esti mese. Tévétorna (Színes.) TV-Hiradó (Színes.) Álmatlan évek. Magyar film. Reklámújság. Oj hanglemezek: Vivaldi: L’Olimpiade, operakercsztmetszet TV-Híradó 3. (Színes.) 19.30: 20.00: 21.00: 21.20: 21.40: TV-Híradó (Színes.) 14.48: Utazás Duke Elllngtonnal. Zenés film (Színes.) 15.10: Az erdő élőanyag tömegének vizsgálata. 15.28: Lengyel rövidfilm (Színes.) 16.05: TV-Hlradó 2. (Színes.) Majakovszkij Moszkvában, 16.15: Kubai dokumentumfilm Hazatérés egy idegen országba. NDK tévéfilm, sorozat. III/2. rész. KOSSUTH 8.27: 8.45: 2. MŰSOR: 18.25: Fizika (ált. isk. 6. oszt.). Halmazállapot-változások 18.50: En francais. 39/35. Francia nyelv- tanfolyam. H faut manger pour vivre. 19.05: Orosz nyelv. Hókusz-pókusz (Színes.) 9.44: 10.05: 10.35: 11.27: 11.42: 12.35: 12.45: Behár György fúvós- müveiből. Szerpentin. Az Ismeretter­jesztő Szerkesztőség órája. Muzsika Zsuzsika meséi. Dominó. Játék szóval, számmal, hanggal. Lehár felvételeinkből. Népi ellenőrök vizsgálták. Változatok sötét húrra. Ladislav Fuks regénye folytatásokban. Magyar remekírók. Füst Milán válogatott művei. Zenemúzeum. 17.07: 17.32: 17.55: 18.15: 19.15: 19.56: 20.11 21.05: 21.40: 22.20 22.30: 22.59: 23.19: 0.10: Galga-mentl népművészek felvételeiből. Debussy: Suite berga- masque. Csiribiri. Farkas Ferenc kórus- műveiből. Délutáni Rádiószínház. Bányamentők. Hangszőttes a mázaszászvári és az Istvánaknai mentésről. Körmikrofon. Enrico Caruso operafelvé­teleiből. Külföldről érkezett . .. Hol volt, hol nem volt . . . Az Ifjúsági Rádiúszínpad bemutatója. Rögtön jövök, csak rendet csinálok Trójában. Bicskei Géza cimbalmozik. „Könnyem sincs, hogy elsirassalak.” Magyar előadóművészek. Adottságok — lehetőségek, Kína 30 éve. Vincze Imre műveiből. Egy akadémikus portréja. Operarészletek. Weber: Oberon. Nagy Tibor táncdalaiból. PETŐFI 8.20: Tíz perc külpolitika. 8.33Í: Tánczene Prágából és Varsóból. 9.20: Népzenei Hangos Üjság. 10.00: Zenedélelőtt. 11.30: Csak fiataloknak! 12.33: Régi summásdalok, bányászdalok. 12.55: Kapcsolás a győri stúdió­ba. 13.25: Gyermekek könyvespolca. 13.30: Májusi muzsika. 14.00: Válogatott perceink. 16.35: Idősebbek hullámhosszán. 17.30: Segíthetünk? Az Ifjúsági Rádió műsora. 18.33: Hétvégi panoráma. 19.55: Slágerlista. 20.33: A 04, 05, 07 jelenti. 21.05í Szárnyas keréken... Beszélgetések, történetek egy kiszolgált vasúti kocsiban. 22.15: Verbunkosok, nóták. 23.15: A tegnap slágereiből. 3. MŰSOR 8.08: XX. századi operákból. 9.00: Iskolarádió, 9.30: Magyar előadóművészek felvételeiből. 10.44: Monteverdi: Arlanna panasza. 11.05: Oj lemezeinkből. 12.00: Francia operákból. 12.45: Egy pálya vonzásában. Beszélgetés Bánsági Károly 13.07: Az 1978. évi Montreux-i Nemzetközi Dzsesszfeszti- vál felvételeiből. 13.50: Romantikus zenekari muzsika. 16.00: Zenei Lexikon. 16.20: Operába hívogató. Puccini) Tosca. 16.50: ötórai tea. 18.00: A Magyar Rádió Országos Zongoraversenye. 19.20: Biológia előkészítő egyetemi felvételi vizsgára. 20.50: Dzsesszf elvételeinkből. 21.05: Külföldi tudósoké a szó. 21.20: Századunk mestermüvei­ből. 22.24: A Walkür. Részletek Wagner zenedrámájábói. 23.15: A Pécsi Nevelők Háza Kamarakórusa énekel. TOTÓ A TOTO 17. HETI EREDMÉNYEI 1. Bakony—Bábolna 0—0 x 2. MÁV DAC-PVSK 0—2 2 3. KKFSE—Szegedi D. 0-1 2 4. Gyula—Szarvas 0—4 2 5. Lehel—Kazincbarcika 0—0 x 6. SZMTE—Nyíregyháza 1—1 x 7. Ascoli—Lanerossi 0—0 x 8. Bologna—Torino 1—1 x 9. Catanzaro—Milan 1—3 2 10. Lazio—Napoll 1 — 2 2 11. Verona—Perugia 1—1 x 12. Taranto—Cagliari 0—0 x 13. Varese—Foggia 1—1 x +1 14. Rimini—Spal 0—0 x A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a totó 17. játékhetén 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 13 találatot egy fogadó ért el; nyere­ménye 1 millió 574 056 forint. A 12 ta- lálatosoi< 18 410 forintot, a lt találato- sok 1103, a 10 találatos szelvények 153 forintot érnek. \