Petőfi Népe, 1979. május (34. évfolyam, 101-125. szám)

1979-05-08 / 105. szám

1979. május I. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT* SPORT • SPORT Ez történt az NB I-ben Ferencváros—Bp. Honvéd 2—0 (1—0) Népstadion, 15 000 néző, vezette: Palotai, Góllövők: Nyilasi, Magyar. Ü. Dózsa—MTK-VM 2—0 (0—0) Népstadion, 10 000 néző, vezet­te: Kuti. Góllövök: Fazekas 2 (egyet 11- esből). Tatabánya—Dunaújváros 1-1 (1-0) Tatabánya, 2000 néző, vezette: Győri. Góllövők: Arany, illetve Faj- kusz. Pécsi MSC— ZTE 3—2 (2—2) Zalaegerszeg, 3000 néző, vezet­te: Lauber. Góllövők: Dohány, Lutz, Torna (öngól), Pál, illetve Csepregi. Csepel—Rába ETO 1—1 (1—0) Győr, 1500 néző, vezette: Tom­pa. Góllövők: Tamóczi, illetve Glá- zer. Vasas—Békéscsaba 2—1 (1—1) Fáy u., 2000 néző, vezette: Ja- czina. Góllövők: Halász 2, illetve Ti­sza. Kiállítva: Győrfi (Békéscsa­ba), illetve Komjáti (Vasas). Diósgyőr—Vasas Izzó 3—0 (0—0) Diósgyőr, 5000 néző, vezette: Maczkó. Góllövők: Fükő 2, Fekete. Haladás—Videoton 3—2 (1—0) Szombathely, 3000 néző, vezet­te: Kőrös. Góllövők: Király (11-esből), Sebestyén, Horváth I., illetve Bur- csa, Szabó. Kiállítva: Baranyi (Videoton). MÄV Előre—Salgótarján 0—0 Székesfehérvár, 2500 néző, ve­zette: Nagy B. Kiállítva: Tóth (MÁV Előre). Az NB I. állása Ü. Dózsa 27 18 7 2 64­-27 43 FTC 27 16 7 4 57­-29 39 DVTK 27 17 4 6 51­-27 38 Bp. Honvéd 27 13 8 6 51­-28 34 Vasas 27 10 10 7 41­-36 30 Rába ETO 27 9 11 7 30-22 29 Videoton 27 9 9 9 35­-35 27 PMSC 27 7 13 7 25­-33 27 Tatabánya 27 8 10 9 39­-39 26 Dunaújváros 27 8 10 9 38­-41 26 Békéscsaba 27 9 7 11 36­-36 25 ZTE 27 8 9 10 29—30 25 STC 27 8 9 10 36­-38 25 MTK-VM 27 9 5 13 31­-38 23 Csepel 27 4 13 10 28­-36 21 M. Előre 27 7 7 13 21-46 21 Haladás 27 6 5 16 28­-63 17 V, Izzó 27 2 6 19 20­—56 10 SOROKBAN (TENISZ Az OB I-ben megindult a küzdelem. [Május 2-án. szerdán az első forduló­iban Budapesten a KSC 7:2 arányban [vesztett a Bp. Honvéd ellen, Pénteken [Kecskeméten fogadta a KSC a Bp. IjSpartacust, s 9:0 arányban maradt alul lla fővárosi csapattal szemben. A KSC [férficsapata sajnos, betegség és más [különböző okok miatt csak erősen tar­talékos csapattal tud kiállni a mérkő- Izésekre. A Kecskeméti Se teniszszak- losztályában az idén is megszervezik a [korábban oly népszerű tenisziskolát, [amelyre 8—10 éves fiúk és lányok az [iskolájukban, a tesnevelő tanáraiknál [jelentkezhetnek. [ASZTALITENISZ Kalocsán nyolcadik alkalommal ren- [dezték meg a Piros Arany Kupa asz- Italitemsz-versenyt. Nyolc csapat közül |a kupát végül Kunszentmiklós csapata In.vérte el. [SAKK , II Kalocsán a művelődési házban adták lát a Szabad Föld Kupát a győztes ka- lllocsai Eszperantó Sakk Klub csapata­inak. Utána Hajtun József mester 20 [táblás szimultánt adott. Újabb hazai vereség Kossuth KFSE—Kecskeméti SC 2—0 (1—0) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: S ke KKFSE: Hornyák — Éger, Gi­ron, Szikszai, Hámori Gy. — Ambrus, Rojik, Becsei — Fischli, Hámori L., Fehér. Edző: Budai László. KSC: Frák — Egyed, Csordás (Elekes a 60. percben), Sztvorecz, Prikidánovics — Drahos, Kocsis, Farkas, (Puskás, a 60. percben), Tóth. Edző: Molnár Ferenc. ígéretes kecskeméti támadások­kal indult a játék, s állandóan a vendégcsapat térfelén pattogott a labda. A 4. percben Puskás átadá­sát Sörös maga elé tette, s ami­kor a kaputól mintegy 10 m-re lövéshez készült, Giron elkaszál­ta. A játékvezető — mivel utána az alapvonalon túlra gurult a labda — kirúgást ítélt. A 6. percben Farkas szögletét Puskás visszagurította Sztvorecz elé, aki mintegy 20 m-ről meg­célozta a bal felső sarkot. A csa­varodó labda az utolsó pillanat­ban elkanyarodott, s a kapufáról az alapvonalon túlra pattant. A 8. percben jutott először a kecskeméti kapuig a vendégcsa­pat, s mindjárt gólt is lőttek. Be­cseit Sztvorecz az oldalvonal mel­lett szabálytalanul akasztotta. A szabadrúgást Becsei a 16-osra ívelte, ahol Sztvorecz fejjel csak érinteni tudta. A labda a 16-os 'sarkánál őrizetlenül hagyott Fischlihez került, aki a kint álló Frák fölött egyből a hosszú sa­rokba ívelte. 1—0. A lLpercben Tóth ügyes cse­lekkel húzott el. Pontos labdát adott a nagy lendülettel érkező Sörös elé. aki azonban nem tud­ta lekezelni. A 14. percben a második ven­dégtámadás is majdnem gólt ho­zott. Fischli szabadrúgását a vé­dők elhibázták. Hámori L. meg­szerezte, s 15 m-ről a bal sarok felé lőtte, de Frák bravúrral há­rított. A 24. percben Tóth szöglete re­mekül ívelődött Puskás fejére, s onnan a bal felső sarok felé. Hor­nyák a levegőben úszva ütötte magasba a labdát, majd Éger szögletre fejelte. A 26. percben Fischli átjátszotta Prikidánovi- csot, s Hámori L. elé perdítétte a labdát, Frák azonban kivetődve megszerezte. A 33. percben is Hámori L. húzott el a bal olda­lon, majd az alapvonalnál beka­nyarodva lövés helyett éppen Csordáshoz gurított. A gólhelyze­tek tehát inkább a KSC kapuja előtt alakultak, pedig közben a kecskeméti csapat állandóan ro­hamozott. Sajnos, ezeknek a tá­madásoknak inkább olyan „hiá­bavaló erőlködés” jellege volt, mert a KKFSE kapuja közelébe alig-alig jutottak, s legfeljebb néhány erőtlen távoli lövésre fu­totta az erőből, ami viszont nem okozott gondot Hornyáknak. A második félidő kezdetéig még reménykedhettünk a fordulatban, de ez is hamar elszállt. A 47. .percben ugyanis a félpálya kö­zelében egy összecsapás után Ko­csis a földre került. A labda Há­mori L-nél maradt, aki a jobb oldalon megiramodott vele. Priki­dánovics hiába üldözte, egészen a kapuig futott. Frák is habozott, nem indult ki, s amikor meg­mozdult, Hámori L. a kapus mellett a jobb alsó sarokba gu­rította a lábdát. 2—0. A folytatás ugyanaz volt, mint az első félidőben. A KSC erőlkö­dött. Molnár edző kettős cserét határozott el, de már ez sem se­gített. Igaz, Elekes beállításával a védelem megszilárdult, s a vendégeknek nem akadt több helyzetük, de ugyanakkor a KSC-nek sem. Sztvorecznek volt még egy szép lapos lövése a 61. percben, amit Hornyák bravúros vetődéssel hárított, s a 86. perc­ben a kapus labdahordozásért 10 m-ről közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető a KKFSE ellen, de ugyanakkor megengedte, hogy a sorfal a labdától 5 lépésre álljon fel. A legurításból Sörös nagy lö­vése Éger fejéről a léc fölé per­dült. A kecskeméti csapat ismét azt igazolta, hogy hazai pályán kép­telen elfogadható teljesítményt nyújtani. A KKFSE ugyanazzal a taktikával verte meg a KSC-t, amivel az elmúlt héten a kecske­métiek Budafokon nyertek. Ke­mény, ' erőteljes védekezésből gyors ellentámadásokat indítot­tak, s kihasználták a fellazult, s főleg lassú kecskeméti védelem hibáit. Hornyák kapus kétszer gólnak látszó lövést és fejest mentett. A védelem, élén a ma­gas Gironnal biztos volt. Nem szégyellték elrúgni a labdákat, s bár sokszor szabálytalankodtak, végeredményben ez hasznos harc­modornak bizonyult. A középpá­lyán Rojik volt a karmester, elöl Hámorit nagyon nehéz volt tar­tani. A kecskeméti csapatban Frák jól védett. A második gól előtt határozott kifutással talán meg­menthette volna a kaput, ám vég­ső soron ezért a gólért sem lehet hibáztatni. A kecskeméti véde­lem lassúnak tűnt, s a gyors el­lentámadásoknál mindig zavarba jött. Egyedül Sztvorecz nyújtotta a tőle várt teljesítményt. Erőtlen vol a KSC középpályás sora és a támadósor is. Puskást Giron több­nyire lefejelte, Sörös reménytele­nül birkózott a védők gyűrűjé­ben. Farkas ígéretesen kezdett, de negyedóra el tértével behúzó­dott, s teljesen eltűnt. Tóth a bal­szélen sokszor és ügyesen moz­gott, de a túlzásba vitt cselezés miatt ő sem boldogult. Szőke játékvezető a pálya kö­zepéről, nagyon keveset futva bí­ráskodott, s bár a 4. percben el­engedett 11-esen kívül döntő hi­bát nem követett el, mégis bosz- szantóan sok fordított ítélete volt, s elnézte a durvaságokat is. A KSC vereségéért azonban igazán nem okolható. Szabó Zoltán' NB II. Középcsoport 1. Volán 30 16 10 4 45—23 42 2. Szegedi D. 30 13 13 4 41—29 39 3. KKFSE 30 15 8 7 50—36 38 4. BVSC 31 12 13 6 40—37 37 5. Bem SE 31 11 12 8 37—28 34 6. SZEOL 31 11 12 8 44—37 34 7. Budafok 30 12 9 9 47—39 33 8. 22. Volán 30 11 10 9 46—39 32 9. B.-gyarm. 30 13 6 11 36-32 32 10. Vác 30 10 12 8 38—36 32 11. Kecskemét 30 12 8 10 33—33 32 12. BKV E. 30 10 7 13 36—31 27 13. Bp. Spart. 31 8 11 12 39—42 27 14. Építők 30 6 14 10 37—38 26 15. Pénzügyőr 30 10 6 14 33-50 26 16. Ganz-M. 31 5 15 11 28—33 25 17. Dunakeszi 31 6 13 12 18—31 25 18. D.újv. Építők 30 4 11 15 32—53 19 19. Ikarus 30 4 8 18 22—55 16 MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Tovább tart az élmezőny versenye az elsőségért Szabadnapos: Balassagyarmati SE. Dunakeszi Vasutas—Bp. Spartacus 0—0 BVSC—SZEOL AK 2—1 Szegedi Dózsa—22. Volán 2—2 D.újv. Építők—Építők Se l—l Váci Híradás—Budafoki MTE 2—1 H. Bem J. SE—Ganz-MÁVAG 2—0 Pénzügyőr SE—Volán SC l—l BKV Előre—Vasas Ikarus 3—0 Tiszakécske—Fájsz 3—0 (0—0) Tiszakécske, lOOd néző, vezette:" Francziskovics. Tiszakécske: Tótih — Losonczi, Bállá, Domonics, Kecskés, Káin, Sánta, Pálinkás, Száraz, Bus (Vá- czi), Józsa. Edző: Uzsovics Sán­dor. Fájsz: Fatér — Kupusz, Papi a- nos, Kráczer, Zsákai, Kovács, Ma­ros, Dinnyés, Baráth, Herner, Gombkötő. Edző: Bújdosó Már­ton. Második félideji eredményes játékával nyert a Tiszakécske. Góllövők: Sánta, Váczi, Józsa. Jók: Kecskés (a mezőny legjobb­ja), Pálinkás, Domonics, illetve Kovács, Zsákai. Ifjúságiak: Tiszakécske—Fájsz 2—I (1—1). Góllövők: Hunyadi, Bállá, illetve Csere. KTE—Honvéd Radnóti SE 4—0 (2—0) Szabadszállás, 250 néző, vezette: Dötnény. KTE: Kerpits — Magyar, Vi- rágh, Nagyhegyesi, Komáromi, Seres, Szabó L., Horváth (Szabó I. ), Bohács, Porhanda (Szabó III.), Érsek. Edző: Gacs Tibor. H. Radnóti SE: Szabó III. — Horváth, Kovács, Török (Muhi), Szabó II., Pozsári (Karakas), Rap- csák, Kroll, Szekeres, Szombati, Boros. Edző: Veres István. A 40. percig közel azonos erők küzdelmét látta a közönség. A 42. .percben Seres fejelte a KTE ve­zető gólját. 1—0. Egy perccel ké­sőbb Bohács volt eredményes. 2—0. Az 56. percben Seres 3—0- ra, ma,jd a 73. percben Szabó L. 4— 0-ra alakította az eredményt. Közben a Radnóti SE-nek is volt helyzete, de nem tudta kihasznál­ni. Jók: Virágih, Komáromi, Se­res, illetve Szabó III. Ifjúságiak: KTE—Radnóti SE 5— 3 (2—0). Góllövők: Trecskó 3, Petrovácz 2, illetve Horváth 2, Grünfelder. Kiskörös—Császártöltés 1—0 (0—0) Kiskőrös, 600 néző, vezette: Karácsonyi. Kiskőrös: Bereczki — Kálmán, Dénes, Podobni, Szende, Hajnák, Polereczki, Major, Szabó, László, Dusnoki II. (Sárközi). Edző: Rap- csák Tivadar. Császártöltés: Koch — Ober, Albert, Liska, Buchmüller, Varga, Ligetfalvi, Schilli (Viczker), Lak- ner (Bergmann), Markó, Gerber dr. Edző: Rausch János. Az 55. percben László szöglet­rúgása után a kapus, Koch vál­láról pattant a labda a kapuba. 1—0. Az alacsony színvonalú, küz­delmes mérkőzésen a szerencsé­sebb csapat nyert. Jók: Kálmán, Dénes, Hajnák, illetve Óber, Lis­ka, Ligetfalvi. Ifjúságiak: Kiskőrös—Császár- töltés 4—0 (1—0). Góllövők: Ba J. 2, Kunföldi, Lesták. Harta—Ersekcsanád 3—2 (I—0) Harta, 500 néző, vezette: Czen- czik. Harta: Krisztián — Nagy, Pa- velkó, Stefán, Arnold, Pandúr, (Czeffer), Weibel, Lehóczky, Ta­kács, Frei, Halász. Edző: Bleszák Sándor. Ersekcsanád: Csordás — Lévai, Marinkó, Gyuricza, Korsós, Triebl, Csurai, Koszorús L, Bárdos, Ko­szorús II., Vörös. Edző: Barta György. • A Honvéd Kun B. SE—Sükösd mérkőzésen Kisznyér a félegyháziak: második gólját lövi Szente hálójába. (Farkas Tibor felvétele.) Alacsony színvonalú mérkőzé­sen nyert a hazai csapat. A játék­vezető négy 11-est ítélt meg, jo­gosan. Góllövők: Halász 3 (kettőt 11-esből), illetve Bárdos 2 (egyet 11-esből). Jók: Halász, Stefán, il­letve Csordás és Bárdos. Kiállít­va: Frei és Vörös. Ifjúságiak: Harta—Érsekcsa­nád 3—1 (1—0). Góllövők: Tu- ránszky, Faragó, Kövesdi, illetve Serdült. Jánoshalma—Izsák 1—0 (0—0) Jánoshalma, 700 néző, vezette: Kávai. Jánoshalma: Csernák — Dobos (Gizinger), Maráczi, Fenyvesi IV., Bátyai, Liliom, Márkus, Lipoka- tich, Péter, Horváth, Szuhanel*. Edzq: Fertőszegi Béla. Izsák: Varga — Németh, Tóth, Molnár, Nagy, Laki, Fazekas, Terjéki, Mezei, Tánczos, Szélpál. Edző: Fekete Sáador. Nagy iramú, jó játékkal, és sok kihagyott gólhelyzettel telt el a 90 perc. Góllövő: Szuhanek. Jók: Csernák, Fenyvesi IV., illetve Varga, Szélpál. Ifjúságiak: Jánoshalma—Izsák 11—0 (5—0). Góllövők: Nagy O. 5, Nagy B. 4, Juhász, Halász. Kalocsai SE—H. Gábor Á. SE 0—0 Kalocsa, 400 néző, vezette: Trisz. Kalocsai: Niezner — Kapitány, Pécsi, Tamás (Csorba), Illés, Je­néi, Posztobányi, Kiss Gy., Kováts G., Kováts F. (Vén), Lakatos. Ed­ző: Molnár Ferenc. H. Gábor Áron SE: Tóth — Ga- lántai, Dedák, Halász (Tóth), Ko­csis (Bergmann), Kovács, Serfőző, Novák, Piukovics, Erdős, Holló. Edző: Kévés Ferenc. A kalocsai csapat hiába játszott mezőnyfölényben, a Gábor Á. SE jól védekezett, s megérdemelten vitte el az egyik pontot. Jók: Posztobányi (a mezőny legjobbja), Kapitány, Csorba, Illetve Tóth L., Kocsis, Galántai. Honvéd Mezőfi SE—Kiskunhalasi MEDOSZ 0—0 Kecskemét, 300 néző, vezette: Horváth J. Mezőfi SE: Domokos — Szívós, Rózsa, Kutasi, Zátrok, Kucsera, Palcsó, Öber, Szőllősi II., Szűcs,' Kolek (Makó). Edző: Krivy Ottó. H. MEDOSZ: Szabó - Tóth I..’ Dobra, Fuksz, Agócs, Harsányi, Szőke, Mészáros, Tápai, Karsai, Tóth L. Edző: Virágh István. Zuhogó esőben, alacsony szín­vonalú, küzdelmes mérkőzésen, igazságos pontosztozkodás. Jók: Kutasi, Rózsa, Zátrok, illetve Dob­ra, Tápai, Szőke. Kun Béla SE—Sükösd 4—1 (2—0) Kiskunfélegyháza, 800 néző, ve­zette: Kérdő. Kun Béla SE: Gulyás — Gyön­gyösi, Tóth, Horváth, Cséve, Da­rányi (Szász), Felegyj, Szabó, Kisznyér, Meszlényi, Evanics, Ed­ző: Vereb István. Sükösd: Szente — Jagiczá, Lógó, Faddi II., Szabó, Lakner, (Radics), Kollár, Németh, Páncsics, Sudár, Kovács. Edző: Varga Imre. Változatos, élénk iramú mérkő­zésen a helyzeteit jobban kihasz­náló Kun Béla SE az utolsó 20 percben biztosította be győzelmét. Góllcrvők: Kisznyér 2, Evanics, Szabó, illetve Németh. Jók: Gyön­gyösi, Szabó, Kisznyér, Evanics, illetve Szente, Szabó, Németh, Sudár. Ifjúságiak: Kun Béla SE—Sü­kösd 3—0 (2—0). Góllövők: Ku- rucz 2, Cseh. Soltvadkert—Honvéd Szamuely SE 2—2 (2—1) Soltvadkert, 400, néző, vezette: Farkas. Soltvadkert: Balogh — Csorna, Lehr, Mészáros, Frittmann, Bozo- rádi, Kárász, Ocskó, Eiler, Szávai, Tóth. Edző: Meskó István. Szamuely SE: János — Schmikl, Kiss, Lantos, Szalontai (Lutter), Alföldi, Lelesz, Marusa, Szabó, Rácz, Vittek. Edző: Malomszegi Ottó. Az idény leggyengébb játéká­val csak nehezen tudta otthon tartani az egyik pontot a soltvad- kerti csapat. Eiler a 67. percben kiállítva. Góllövők: Oláh, Eiler, illetve Rácz, Szabó. Jók: Balogh (a mezőny legjobbja), Frittmann, illetve Marusa, Rácz. Bajai SK—Lajosmizse 3—1 (2—1) iBaja, 800 néző, vezette: Egri. Ifjúságiak: Baja—Lajosmizse 1 _o (0—0). Góllövő: Csincsák. T elexhiba miatt csak hiányos tu­dósítást kaptunk. KOSÁRLABDA A Felszabadulási Kupáért Kecskeméti SC—Bajai SK 68—65 (38—42) Kecskemét, 200 néző. Vezette: [Kosaras, Szabó III KSC: Vei key (12), Felföldi (3), I Székedi (8), Kovács (6), Farkas (18). Csere: Bekő (1), Veress (2), Vereb (2), Kiss (5), Tóth A. (11). Edző: Szikora Sándor és Kégel I Tam ás. BSK: Hosszú (2), Kubatov (32), [Csanádi (4), Dora, Varga J. (4). Csere: Pestality, Kovács (2), Kan- csár (14), Szabó (7), Varga I. Edző: [Kovács József. A kecskeméti Kovács dobta az [első kosarat, utána Kubatov négy­szer egymás után betalált a gyű­rűbe. Az állás 2—8 volt a BSK javára, majd 3 perc múlva 14—8, Jde már a KSC vezetett. Változa­tos küzdelem folyt, csak Kuibatov [volt igazán dobóformában, s a félidőig már a 25. pontját szerez­te. A harmadik negyed végén 53— 51 a BSK javára. Az utolsó ne­gyedben 61—61-ig mindig a BSK vezetett 2 ponttal, s a KSC pedig [egyenlített. Ezután a BSK táma­dása sikertelen volt, a KSC vi­szont egy kettős kosárral, s az utána következő büntetővel 3 pont előnyre tett szert. 66—63. 17.30-niál állt az óra, amikor Kancsár 2 büntert.őt bedobott. 66— 65. Ezután a KSC-nál volt a lab­da, s a kecskemétiek a közel 30 mp-es előkészítés után négyszer is rádobták, s mindannyiszor új­ból megszerezték a lepattanó lab­dát. Ötödszörre egy oldalbedobást ítéltek a játékvezetők a KSC ja­vára, s az utolsó másodpercekben Farkas kosarat dobott. Kecskeméti SC—Vasas Izzó 79—78 (41—36) Kecskemét, 200 néző. Vezette: Bacsfay, Juhász. KSC: Vei key (6), Felföldi (23), Kováos (11), Kiss (2), Farkas (18). Csere: Bekő (2), Tóth A. (13), Csorvási (2), Veress (2). Edző: Szikora Sándor és Kégel Tamás. Végig szoros mérkőzés, s izgal­mas volt az utolsó perc is. A KSC 76—70-re vezetett, de az Izzó 76— 76-nál egyenlített. Kovács bedo­bott 1 bünifctőt. 77—76. Az Izzó kosarat dobott 77—78. Az utolsó másodpercekben Felföldi is beta­lált a gyűrűbe 79—78, s ezzel nyert a KSC. Közepes eredmények a főiskolás atlétikai bajnokságon A megyei labdarúgó-bajnokság állása Baján rendezték meg a megyei főiskolás atlétikai bajnokságot. Általában közepes eredményeket értek el a versenyzők, s mindösz- sze 7 III. osztályú eredtpényt je­gyezhettünk fel. FÉRFIAK 100 m: 1. Szedmák (GAMF) 11.4, 2. Ritzel (GAMF) 11,9, 3. Vedelek (Bajai TK) 11,9. 400 m: 1. Szedmák (GAMF) 52.4, 2. Iga (Kertészeti Főisk.) 53,8, 3. Kiss J. (GAMF) 54,8. 800 m: 1. Iga (Kertészeti Főisk.) 2:05,1, 2. Hegedűs (Kertészeti Fő­isk.) 2:07,6, 3. Kócsó (Kertészeti Főisk.) 2:12,1. 1500 m: Francia V. (Kertészeti Főisk.) 4:25,0, 2. Hegedűs (Kerté­szeti Főisk.) 4:36,6, 3. Vida (GAMF) 4:37,8. Magasugrás: 1. Hízó (Kertészeti FőiSk.) 175, 2. Tormási (Kertészeti’ Főisk.) 170, 3. Lipták (Kertészeti Főisk.) 170. Távol ugrás: 1. Somogyi (GAMF) 584, 2. Jakab (Bajai Vízügy) 582, 3. Lipták (Kertészeti Főisk.) 578. ‘Hármasugrás: 1. Hujber (GAMF) 12,90, 2. Lipták (Kertészeti Főisk.) 12,40, 3. Ritzel (GAMF) 11,82. Súlylökés: 1. Hujber (GAMF) 12,04, 2. Takács (Bajai Vízügy) 10,69, 3 Túri (Kertészeti Főisk.) 10,55. Gránátdobás: 1. Takács (Bajai Vízügy) 66,04, 2. Hujber (GAMF) 63,84, 3. Spengel (Bajai Vízügy) 61,38. 4x100 m váltó: 1. GAMF 47,0, 2. Bajai Vízügy 49,5, 3. Kertészeti Főiskola 51,0. Fogyó váltó: 1. GAMF 3:36,0, 2. Kertészeti Főiskola 3:40,0, 3. Bajai Vízügy 4:00,0. NŐK: 100 m: 1. Balázs P. Zs. (Bajai TK) 13,3, 2. Gál E. (Óvónőképző) 14.2, 3. Bense V (Óvónőképző) 14.2. 400 m: t. Mihálovics A. (Bajai TK) 64,6, 2. Fazekas K. (Óvónő­képző) 66,3, 3. Ócs 1. (Bajai Víz­ügy) 71,0. 800 m: 1. Raffai P. (Bajai TK) 2:38,3, 2. Misokné Müller M. (Ba­jai TK) 2:43,1, 3. Hegedűs É. (Óvónőképző) 2:47,7. Magasugrás: 1. Zelenka K. (Óvónőképző) 155, 2. Király Gy. (Kertészeti Főisk.) 140, 3. Gyulai T. (GAMF) 130. Távolugrás: 1. Zelenka K. (Óvónőképző) 489, 2. Dormán I. (Bajai TK) 469, 3. Árendás R. (Bajai TK) 447. Súlylökés: 1. Németh I. (Óvó­nőképző) 9,23, 2. Donmán I. (Bajai TK) 9,19, 3 Szabadi Z. (Bajai TK) 8,71. Gránátdobás: 1. MarkoVics E. (Kertészeti Főisk) 51,90, 2. Banké M. (Bajai TK) 50,12, 3. Balogh M. (Kertészeti Főisk.) 49,58. 4x100 m váltó: 1. Bajai TK 54,4, 2. Óvónőképző 55,5, 3. Kertészeti Főiskola 61,2. Fogyó váltó: 1. Bajai TK 2:40,8, 2. Óvónőképző 2:43,6, 3. Kertészeti Főiskola 3:05,7. A megyei főiskolai atlétikai bajnokságot megtekintette, s a díjakat átadta Tax Imre, a Baja városi Tanács VB Testnevelési és Sportfelügyelőség vezetője. 1. Jánoshalma 2. Kun Béla SE 3. KTE 4. Bajai SK 5. Mezőfi 6. Tiszakécske 7. Kh. MEDOSZ* 8. Fájsz 9. Kalocsa 10. Sükösd 11. Izsák Í2 Lajosmizse 13. Soltvadkert 14. Szamuely SE 15. Kiskőrös 16. Harta** 17. Radnóti SE 18. Gábor A. SE 19. Császártöltés 20. Ersekcsanád** 32 20 32 21 32 19 32 19 32 16 32 17 32 17 32 13 32 14 32 13 32 12 32 14 32 9 32 10 32 32 32 32 32 32 6 5 7 6 6 7 8 8 7 8 6 9 9 10 .6 12 7 12 9 11 4 14 13 10 9 13 10 15 10 17 6 20 10 19 4 23 4 23 66—24 49 86—28 48 65— 33 45 68—22 44 52—27 40 50—33 41 66— 4» 39 31— 27 35 44-32 34 41—31 33 37—40 33 55-52 32 39—36 31 55—54 29 28—52 24 28—72 18 32— 82 18 22—65 16 27—95 14 34-72 12 Megjegyzés: A csillaggal jelzett csa­pattól egy. a két csillaggal jelzett csa­patoktól két büntetőpont levonva. A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása 1. KTE 27 20 4 3 123-26 44 2. Kiskunhalas 27 19 4 4 98—34 42 3. Kalocsa 27 18 5 4 103—23 41 4. Kun B. SE 26 19 2 5 93—30 40 5. Jánoshalma 27 17 5 5 108—32 39 6. Kiskőrös 28 17 1 10 102—42 35 7. BSK 27 15 3 9 75—27 33 8. Sükösd 27 14 5 8 72—48 33 9. Lajosmizse 26 14 2 10 58—29 30 10. Radnóti SE 27 13 2 12 37—80 28 11. Tiszakécske 27 11 2 14 57—52 24 12. Soltvadkert 27 7 5 15 39—58 1» 13. Császártöltés 27 6 3 18 33-132 15 14. Fájsz 27 5 2 20 35-94 12 15. Izsák 27 4 3 20 26—116 11 16. Ersekcsanád 27 3 t 23 30—117 7 17. Harta 27 2 1 2< 12—161 S