Petőfi Népe, 1979. május (34. évfolyam, 101-125. szám)

1979-05-22 / 117. szám

1979. május 22. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT - SPORT Lelkes támadójáték, szép győzelem Kecskeméti SC—Balassagyarmati SE 3—0 (2—0) Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Kulcsár. KSC: Frák — Egyed, Elekes, Sztvorecz, Beles — Kocsis (Tóth a 46. percben), Drahos — Osko- lás Sörös, Puskás (Bedzsula a 60. percben), Prikidánovics. Edző: Molnár Ferenc. Balassagyarmat: Baár — Pribe- li. Robb. Kovács J., Lajkó — Hornyák. Erdélyi, Hugyecz (Jelen a 65. percben)) —, Kovács I., Lucska. Szedlák (Trubin a 65. percben.) Edző: Dávid Róbert. A KSC kezdte a játékot, s mindjárt a kapujához szegezte el­lenfelét. A 3. percben Prikidáno­vics beadása pontosan ívelődött Sörös fejére, a csatár azonban ko­rán ugrott fel, s már nem tudta kapura irányítani a labdát. A 8. percben jutott először a KSC ka­pujához a vendégcsapat, s mind­járt ki is hagytak egy nagy gól­helyzetet. Kovács J. szabadrúgá­sát hárman is elhibázták, végül az ötös sarkán az előrelopakodó Erdélyi teljesen tisztán kapta, de ő is meglepődött, s gyengén Frák kezébe emelt. A 11. percben Kocsis indult meg a bal oldalon. Befelé csele­zett, majd Söröshöz adott, aki egyből Puskás elé csúsztatta a labdát. Puskástól kissé elpattant a labda, de újból megszerezte, majd egy j élfordulattal, ballal a bal, alsó sarokba lőtte. 1—0, A 13. percben a jobb oldalon Oskolás csípte el Lajkó rövid át­adását. Kiugratta Puskást, aki egyedül tört kapura, majd 8 m- ről a kivetődő Baárt találta el. 4 labda kipattant a 16-oson álló Prikidánovicshoz, aki a lábak közt nagy nyugalommal a kapu közepébe lőtte. 2—0. A kétgólos vezetés után a KSC engedett az iramból, s mintegy negyedórán át a pálya középső felében hullámzott a játék. A 18. percben Drahos erős lövése ki­pattant Baár kezéből, de a bero­hanó Sörös elől újból megszerezte a labdát. A 31. percben Kovács I. beadását Szedlák fejelte a kapu mellé. A KSC újból rákapcsolt, de a támadások most sorra a vendé­gek lestaktikáján akadt el, s a kecskeméti csatárok nem találták meg ennek az ellenszerét. Igaz, néha a partjelző akkor is intett, ha.szó sem lehetett lesről. A 34. percben például Prikidánovics ki­cselezte a védőjét, s saját magát szöktetve egyedül ugrott ki. Már jóval a 16-oson belül járt, amikor Lajkó hátulról két kézzel ellökte. A játékvezető nyilván látta az esetet, mert „továbbot” intett. A szünet után ismét egy ba­lassagyarmati helyzettel kezdő­dött a játék. Lucska jobbról ívelt be. Kovács I. 6 m-ről a léc mellé lőtte a labdát. Az 50., percben Egyed futott fel. Amikor Oskolás- tól visszakapta a labdát, váratla­nul kapura lőtt, s labdája a felső kapufáról felpattanva a kapu mö­gé hullott. A 60. percben a félvonalnál szabadrúgáshoz jutott a vendég­együttes, s ezt szabálytalanul, a labda leállítása nélkül, guruló labdából végezték el. A védők le­álltak, mindenki a sípszóra várt, s Kovács I. egyedül tört kapura. Elekes utána iramodott, s a lö­vés pillanatában becsúszva sze­relte. A vendégek most is a les­taktikát alkalmazták, bár keve­sebb sikerrel. A 66. percben Sö­rös átjátszotta Robbot, de ami­kor megindult, a hátvéd lerán­totta. Már kapott figyelmeztetést hasonló szabláytalanságért, de most is megúszta a második(!) fi­gyelmeztetéssel. A 70. percben Oskolás átadásával Sörös nagy­szerű ütemben ugrott ki, s mivel Robb alaposan bentragadt, szó sem lehetett lesről. Sörös nagy lendülettel tört kapura, s a kifu­tó kapus mellé a hálóba lőtt. 3—0. A 72. percben Tóth került jó helyzétbe. s a 16-osról ballal a léc mellé küldte a labdát. Állandóan a balassagyarmati térfélen folyt a játék. A 88. percben Tóth a jobb oldalon cselezett, s már jó­val a 16-oson belül volt. amikor Lajkó hátulról buktatta. Kulcsár játékvezető a változatosság ked­véért a karját tárta szét, de most sem torolta meg a szabály­talanságot. Régen láttuk már hazai pályán ilyen nagy kedvvel, jól játszani a KSC-t. A főszerep most a tá­madósoré volt, s bár a helyzetek­nek csak töredékét sikerült ki­használni, ez is elég volt a biz­tos győzelemhez. Puskás és Sö­rös is sokat mozgott, s veszélyes volt. Valamivel kevesebb csele­zés viszont több eredményre ve­zetett volna. A középpálya meg­felelt, bár változatlanul hiányzik egy igazi irányító játékos. A vé­delem — eltekintve két megin­gástól, amiből most nem lett gól —, jól játszott. Elekes egyre in­kább visszanyeri régi formáját. Prikidánovics az első félidőben csatárként, a szünet után a kö­zéppályán is jó teljesítményt nyújtott, Oskolás, valamint a szü­net után beállt Tóth is túlzásba vitte a cselezéseket. A Balassagyarmat legjobbja a 7-es számmal irányító Erdélyi — amíg erővel bírta — sok gondot okozott a kecskemétieknek. A vé­delemben Robb, a támadósorban Kovács I. volt a veszélyes. Kulcsár játékvezető sok hibát követett el. Elfogadta, szentesí­tette a partjelzői tévedéseket, többször is megengedte a labda- elrúgást, a szabadrúgások mozgó labdából történő elvégzését. A szabálytalanságok megítélésében is gyakran tévedett, s két 11-es esetet is megtorlatlanul hagyott. Szerencse, hogy ezek a máskor sorsdöntőnek számító hibák most a végeredményt'csak részben be­folyásolták. Szabó Zoltán NB II. KÖZÉPCSOPORT 1. Volán 32 18 10 4 48—24 46 2. Szegedi D. 32 14 13 5 46—31 41 3. BVSC 33 14 13 6 45—38 41 4. KKFSE 32 16 8 8 54—38 40 5. SZEOL AK 33 12 13 8 47—37 37 6. Budafok 32 13 10 9 53—43 36 7. 22. sz. Volán 32 13 10 9 50—40 36 8. H. Bem SE 33 11 13 9 38—30 35 9. Balassagyarmat 32 14 6 12 38—35 34 10. KSC 32 13 8 11 37—35 34 11. Vác 32 11 12 9. 39—38 34 12. Építők 32 7 15 10 40—40 29 13. Spartacus 32 8 12 12 39—42 28 14. Pénzügyőr 32 10 8 14 38—55 28 15. BKV Előre 32 10 7 15 37—34 27 16. Ganz-MAVAG 32 5 15 12 28—38 25 17. Dunakeszi 33 6 13 14 18—37 25 18. Dunaújváros 32 4 11 17 34—60 19 19. V. Ikarus 32 4 9 19 22—56 17 Szabadnapos: Bp. Spartacus. Szegedi Dózsa— Ganz-MÁVAG 5—0 Vasas Ikarus—Volán SC 0—1 Építők SC—BKV Előre 1—0 Dunakeszi—SZEOL AK 0—3 Dunaújváros—Kossuth KFSE 1—1 Pénzügyőr—Budafok 3—3 Vác—22. sz. Volán 0—3 „ARANYOS VISSZATÉRÉS” Réczi László 68 kg-ban országos bajnok Ugyancsak melege volt szombat —vasárnap Székesfehérváron az Építők impozáns tornacsarnoká­ban megrendezett kötöttfogású birkózóbajnokságon részt vevő 122 indulónak és a szép számú közönségnek. Olyan volt a hatal­mas csarnok, mint a szauna, min­denki verejtékben úszott. Termé­szetesen hozzájárult ehhez az is. hogy a résztvevők mindegyike hatalmas becsvággyal küzdött a bajnoki címek, értékes helyezé­sek megszerzéséért. A három szőnyegen csaták, kiélezett küz­delmek zajlottak, s bár nem volt túl magas a színvonal, időnként egy-egy szépen kidolgozott akció izgalomba hozta a résztvevőket. 57 kg-ban (14 induló) Deák (KSC) hatalmas küzdelemben 15—12 arányban pontozással győzte 1« Turcsányit (STC). Jól kezdett Trenka (DKSE) ellen is. Hatal­mas derékfogásos csípővel a há­tára dobta a megdöbbent vidéki bajnokot.' A vezetőbíró megadta a tust, de a pontozóbíró nem akarta észrevenni. Hidalás után Trenka felülkerekedett, majd egy hátraeséssel betusólta Deá­kot. A „ziccer” kihagyása bi­zony letörte, és ezí is hozzájárult, hogy leléptetéssel vesztett Tóth (BHSE) ellen, aki korcsoportja ju­nior világbajnoki ezüstérmese. 68 lig (15 induló): Réczi és Györgyi (Radnóti) révén voltunk érdekel­tek. Györgyi nagyon lelkesen küz­dött, de három győzelme és két veresége nem volt elég az 1—4. helyezés eléréséhez. Réczi László viszont világbajnokhoz méltó nyugalommal, nagyon taktikusan és nagy biztonsággal aratta győ­zelmeit. Fittyet hányt arra, hogy a szakvezetés „leírta” — hiszen nem találtuk új súlycsoportjában a kiemelt versenyzők között —, és a közvélemény is elfordult tőle. A mexikói VB-n elszenvedett sé­rülése még februárban kiújult, emiatt nem vehetett részt sem a felkészülésben, sem a versenye­ken. A vidékbajnokságon a te­hetséges szegedi Péter mögött végzett. Ez mind ellene szólt — nem úgy kivételes akaratereje, amely már sok nehéz csatán át­segítette. — Ügy érzem, teljesen rendbe jöttem, és élvezem a küz­delmeket — mondotta, amikor el­ső mérkőzése véget ért leléptetés­sel a dunaújvárosi Hausleiter el­len. Nagy nyugalommal leléptetéssel verte Kisst (Szondi) is, aki már korábban megtépázta babérjait. Aztán a fiatal Forgó (BVSC) el­len már teljesen felszabadultan csinált egy hátsó kiemelést és tus­sal nyert. Ráczot (Eger) egy ra- yasz „parasztszaltóval” (derékfo- gásos hátraesés) csapta .maga alá úgy, hogy még hidalni sem tu­dott. Pétert (SZEOL) pedig szó szerint leiskolázta. Ledöntéses le- vitellel 1 pontot szerzett, utána olyan leckét adott neki taktiká­ból, amit ritkán lehet látni. Kö­zös intés után teljes passzivitás­ra ítélte, és leléptetéssel vágott vissza a vidéki bajnokságon el­szenvedett vereségért. Leléptetés­sel verte a tehetséges fiatal Né- methet is, aki nem is volt akár­milyen ellenfél, mert a végén bronzérmet szerzett. Közben Pé­ter a másik szőnyegen a súlycso­port bajnoka ellen küzdött, az EB-bronzérmes Gaál Károly el­len. A Réczitől elszenvedett vere­ség annyira felpaprikázta, hogy a BVSC .sokszoros bajnokát 11—10 arányban hatalmas küzdelemben legyőzte. Gaál „megtört öregem­berként” vánszorgott le a sző­nyegről, pedig még akkor nem is sejtette, hogy milyen csata vár rá Réczi ellen a döntőben. Az első „adok—kapok” tologatás után Réczit figyelmeztették, majd Gaált megintették a bírák. Utána Réczi fokozatosan „sebességre” váltott. Gyönyörű ledöntéssel híd- ba vitte, majd hatalmas hátsó ki­emeléssel megdobta Gaált. Gaál ráadásul szabálytalanul begán­csolt, amiért meg is intették. A második harmadban úgy látszott, feltámadt, mert csinált egy Ievi- telt, és egy szép pörgetést Réczi- vel, de ezzel el is lőtte puska­porát. Réczi okosan tartalékolta erejét, azt sem bánta, hogy köz­ben kettős intés volt, majd meg­intették másodszor is. Szerzett pontjaiból bőven futotta. A har­• Réczi László edzőjével, Besze Lászlóval hagyja el a szőnyeget. (Farkas Tibor felvétele.) madik menetben aztán olyan dac­cal hajtotta-űzte Gaált, amellyel bármelyik világversenyen győzni lehetne. Két újabb hátsó kieme­léssel valósággal elsöpörte nagy riválisát, és 11—6 arányú impo­náló győzelmével megszerezte a 68 kg-ban is az országos bajnoki címet. •— Engem is meglepett Réczi magabiztos visszatérése — mon­dotta, Hegedűs Csaba szövetségi kapitány. — Feltétlenül számítok rá a közelgő nemzetközi viadalo­kon. — Üjra ott szeretnék lenni a VB-n és az olimpián — nyilat­kozta Réczi László. — 32 éves vagyok, teljesen egészséges,, és úgy érzem, beleerősödtem új súlycsoportomba, az ellenfeleket pedig mindegy, hol veri meg az ember, az a fontos, hogy győz­zön — tette hozzá. 74 kg-ban (14 induló) a másik kiskunfélegyházi versenyző, Seres László is nagyszerűen harcolt. Tussal verte Zekét (FTC) és An­talt (PVSC). Tornától (Vasas) nagy küzdelemben _ leléptetéssel vesz­tett. majd Nádai (FTC) ellen mi­nimális pontozással kapott ki. Végül is 6. helyezést ért el, és ez­zel értékes olimpiai pontot vitt haza egyesületének. <KS.) MEGYEI BAJNOKSÁG Baja nyerte a megyei rangadót • A Honvéd Kun Béla SE—Fájsz mérkőzés 50. percében Baráth buk­tatta szándékosan a félegyházi Szabót. A sértett a földön, s Dobos já­tékvezető mutatja, hogy Baráthnak el kell hagynia a pályát. (Farkas Tibor felvétele.) Bajai SK—Jánoshalma 3—1 (2—1) Baja, 2000 néző. Vezette: Varga. BSK: Gilián — Simon, Molnár, Popp, Márity — Pintér, Önody (Petresevics), Laki — Takács, Ko­vács I., Kovács II. Edző: Rónai Sándor. Jánoshalma: Csernák — Bátyai, Maráczi, Fenyvesi IV. — Lipo- katich (Faddi), Gizinger, Liliom • (Angeli) — Márkus, Péter, Hor­váth, Szuhanek' Edző: Fertőszegi Béla. Rangadóhoz méltó, remek játé- . kot láthatott a nagy számú kö­zönség. A BSK a 25. percben sze­rezte meg a vezetést. Laki szép cselek után adott középre, s Ko­vács II. a hálóba lőtte a labdát. 1— 0. A 35. percben Önody 15 mé­terről védhetetlen gólt lőtt. 2—0. A 42. percben Horváth szépített. 2— 1. Az iram a második félidőben sem esett. Mindkét csapat teljes erőből küzdött, s a játék kiegyen­lített volt. A 80. percben bünte­tőből biztosította be győzelmét a BSK. Kovács I. már a 16-oson be­lül járt, amikor Fenyvesi IV. buk­tatta. A 11-est Kovács I. értékesí­tette. 3—1. A gól után Csernák reklamált, s ezért kiállították. Jók: Takács, Simon, Márity, Ko­vács II., illetve Horváth. Ifjúságiak: Bajai SK—János­halma 4—ls(l—0). Honvéd Kun Béla SE—Fájsz 3—0 (2—0) Kiskunfélegyháza, 700 néző. Ve­zette: Dobos. Honvéd Kun B. SE: Gulyás — Gyöngyösi, Felegyi, Horváth, Csé- ve, Darányi, Evanics, Szabó, Kisz- nyér (Barna a 40. percben), Mesz- lényi, Görög (Putnoki a 60. perc­ben). Edző: Vereb István. Fájsz: Tatár —Maros (Kupusz) (a 60. percben Baráth), Csaplo- vics, Kovács, Galambos, Dinnyés, Horváth, Herner, Gombkötő, Zsá- kai. Edző: Bujdosó Károly. A közepes teljesítmény is elég volt a hazaiaknak a biztos győze­lemhez. A fajszi csapat a mezőny­ben szépen adogatott. Kiállítva Baráth az 50. percben. Góllövők: Görög, Kisznyér, Evanics. Jók: Gyöngyösi, Cséve, Szabó, illetve Fatér, Herner, Gombkötő, Zsákai. Ifjúságiak: Honvéd Kun B. SE —Fájsz 7—0 (1—0) Góllövők: Pin­tér 4 Kurucz 3, Vidács, Tóth Cs. Kecskeméti TE— ,i Honvéd Mezőfi SE 2 2—0 (1—0) Kecskemét, Városi pálya, 400 néző. Vezette: Zsigó. KTE: Kerpits — Magyar, Vi- rágh, Komáromi, Herczeg, Seres, Szabó (Kiss), Porhanda, Bohács, Érsek (Trecskó), Horváth. Edző: Gacs Tibor. Honvéd Mezőfi SE: Domokos — Szívós, Rózsa, Kutasi, Szepesi, Lantos (Szabó I.), Palcsó, Ábel, Szöllősi (Szabó II.), Szűcs, Kucse- ra. Edző: Krivy Ottó. Az, első félidő 29. és 30. per­cében, Bohács két góljával el is dőlt a mérkőzés sorsa. A KTE vé­gig fölényben volt, a honvédcsa­pat gyengén, minden elképzelés nélkül játszott. Jók: Porhanda, Seres. Magyar, illetve Domokos. Kiskunhalasi MEDOSZ— Soltvadkert 2—1 (2—0) Soltvadkert. 400 néző. Vezette: Tóth L, Kkhalasi MEDOSZ: Szabó — Kiss R. (Tóth I.), Dobra, Fuksz, Agócs, Harsányi, Szőke, Mészáros, Karsai, Tápai, Tóth I. Edző: Vi- rágh István. Soltvadkert: Balogh — Mogyo­rósi, Lehr, Frittmann, Bozorádi, Kárász^ (Szentgyörgyi), Oláh, Tóth, Mészáros, Eiler, Dukai (Ocs- kó). Edző: Meskó István. Az első félidőben a MEDOSZ, a másodikban a Soltvadkert tá­madott többet. Góllövők: Mészá­ros. Frittmann (öngól), illetve Eiler. Ifjúságiak: Kkhalasi MEDOSZ —Soltvadkert 2—2 (2—0). Góllö­vők: Földes, Ács, illetve Szamo­si 2. Sükösd—Honvéd Szamuely SE 2—2 (1—1) Sükösd, 200 néző. Vezette: Guba. Sükösdj Szente — Jagicza, Bo- gárdi, Lakner, Kovács, Szabó, Páncsics, Lógó I., Kollár, Kocsis (Németh), Koprivanácz II., Ker- nya. Edző: Varga Imre. Honvéd Szamuely SE: János — Schmilk. Kiss, Lutter (Gálffy), Szdlontai. Lantos, Szabó, Lelesz, Rácz. Marusa, Vitek. Edző: Ma­lomszegi Ottó. Az első félidőben jól játszott a sükösdi. csapat. A Kollár Szabó kettős a helyzetek sorát dolgozta ki. amit társaik rendre elhibáz­tak. Góllövők: Lógó, Kovács, il­letve Marusa 2. Kiállítva: Schmilk. Jók: Kol­lár, Szabó, illetve Kiss, Vitek, Ma­rusa. Kiskőrös—Lajosmizs« 3—2 (3—1) Kiskőrös. 400 néző. Vezette: Pongrácz. Kiskőrös: Bereczki — Kálmán, Dénes, Podobni, Major, Szende, Hajnák, László, Sárközi, Szabó. Polereczki (Baracskai). Edző; Rapcsák Tivadar. Lajosmizse: Szmulai — Kovács, Haraszti, Reketyei, Bende, Kislő- rincz. Csorba, Kocsis, Kállai, Lu­kács. Vajda II. Edző: Máté Fe­renc. Változatos mérkőzésen megér­demelten nyert a Kiskőrös. A ha­zaiak az első félidőben, még Ó—0 állásnál 11-est hibáztak. A 80. percben Hajnák és Kislőrincz ki­állítva. Góllövők: Major, Szabó, Sárkö­zi, illetve Vajda II., Kállai. Jók: Dénes, Polereczki, illetve Kállai, Vajda II Ifjúságiak: Kiskőrös—Lajosmi­zse 2—0 (1—0). Góllövők: Dusno- ki II., Tóth. Harta—Honvéd Gábor A. SE 1—1 (0—0) Harta, 500 néző. Vezette: Varga. Harta: Krisztián — Nagy, Pa- velkó, Stefán, Arnold, Pandúr, Lehoczki, Weibel (Takács II.), Czeffer (Bleszák), Takács ^Ha­lász. Edző: Bleszák Sándor. Honvéd Gábor Á. SE: Tóth L. — Galántai, Dedák, Kocsis, Ha­lász, Holló, Erdős, Serfőző, No- vák,_ Piukovics (Vass), Tóth A. Edző: Kévés Ferenc. Küzdelmes mérkőzésen mind­két csapat sok gólhelyzetet ha­gyott ki. Góllövők: Nagy, illetve Halász. Jók: Lehoczki (a mezőny leg­jobbja), Nagy, Stefán, Pandúr, il­letve Halász, Serfőző. Novák. Tiszakécske—Érsekcsanád 8—1 (4—1) Tiszakécske, 600 néző. Vezette: Kara. Tiszakécske: Szabó — Loson- czi. Bállá (Kain), Domonics, Kecs­kés, Varga, Sánta, Pálinkás, Dobó, Száraz (Józsa), Váczi. Edző: Uzso- vics Sándor. Érsekcsanád: Felső (Csordás) — Sziráczki, Marinkó, Gyuricza, Varga, Melcher, Boros. Koszorúi I„ Triebl, Tüske, Bárdos. Edző: Bartha György. Meggyőző játékkal fölényesen nyert a Tiszakécske. Góllövők: Losonczi 3 (egyet 11-esből), Pálinkás 2, Száraz, Vá­czi, Józsa, illetve Koszorús I. Jók: Pálinkás, Losonczi, Varga, illetve Koszorús 17, Tüske, Boros. Ifjúságaik: Tiszakécske—Érsek­csanád 6—1 (2—1). Góllövők: Ki­ri 2, Szóláth 2, Petrezselyem, Laczkó, illetve Csurai. Honvéd Radnóti SE— Császártöltés 1—1 (1—0) Szabadszállás, 200 néző. Vezet­te: Kiss A. H. Radnóti SE: Szabó III. — Török, Kovács, Szabó II., Rap­csák, Lázár (Pozsári), Muhi, Krok, Tóth, Dócza, Boros (Sze­keres). Edző: Veress István. Császártöltés: Koch — Óber, Buchmüller, Liska, Varga, Liget­falvi, Schilli (Vittek), Bergjnann (Szeitz), Albert, Gerber dr., Lak­ner. Edző: Rausch János. Végig fölényben játszott a H. Radnóti SE, de helyzetei közül csak egyet tudott értékesíteni. A 32. percben Török szerezte meg a vezetést. 1—0._A 78. percben Lak­ner egyenlített. 1—1. Jók: Szabó II., Dócza, illetve Ligetfalvi, Óber. Ifjúságiak: H. Radnóti SE—Csá­szártöltés 5—1(1—1). Góllövők: Varga 2, Benedek, Tóth, Kótai, illetve Berger. Kalocsai SE—Izsák 2—1 Ä mérkőzésnek lapzártáig csald a végeredményét sikerült meg­tudnunk. Tudósítást nem kap­tunk. A MEGVEI i.abdarügö-bajnoksAc Állasa 1. Jánoshalma 34 21 9 4 70-27 51 2. H. Kun B. SE 34 22 6 6 91-31 50 3. KTE 34 21 7 6 68—33 40 4. Bajai SK 34 21 6 7 72—23 48 5. Tiszakécske 34 18 7 9 58—35 43 6. Kiskunhalas* 34 19 6 9 71—52 43 7. H. Mezőfi SE 34 16 8 10 52—31 40 8. Kalocsa 34 16 6 12 48—34 38 9. Fájsz 34 14 9 11 33—30 37 10. Sükösd 34 13 9 12 45—35 35 11. Izsák 34 12 9 13 38—43 33 12. Soltvadkert 34 9 14 11 42-40 32 13. Lajosmizse 34 14 4 16 58-57 32 14. H. Szamuely SE 34 10 10 14 57-59 30 15. Kiskőrös 34 8 10 1G 31—58 26 16. Harta** 34 6 11 17 32—75 21 17. H. Gábor A. SE 34 4 11 19 27—66 19 18. H. Radnóti SE 34 6 7 21 37—90 19 19. Császártöltés 34 5 5 24 30-99 ] > 20. Érsekcsanád** 34 6 4 24 42-84 14 Megjegyzés: a csillaggal jelzett csa­pattól egy, a két csillaggal jelzett csa­patoktól két-két büntetőpont levonva. ÚSZÁS KOSÁRLABDA Hét érmet szereztek a Kecskeméti SC úszói Vasárnap rendezték meg Kecs­keméten, a fedett uszodában az úszó Gyermek Kupa-verseny má­sodik fordulóját. Ebben a korosz­tályban a Kecskeméti Sfc nagyon kevés számottevő úszóval rendel­kezik, s bár az öt kecskeméti úszó, akik elindultak, három arany-, h áram ezüst- és egy bronz­érmet szerzett, a pontversenyben a váltó nélkül nem szólhattak bele. * Eredmények: FIŰ1K: 50 m hát: 1. Sipos (Szentes) 33,4... 3. Gálik (KSC) 34,6. 100 m gyorsúszás: 1. Oltyán (Szentes) 1:08,2. 200 m mellúszás: 1. Harajka Róbert (KSC) 2:52,5. 400 m vegyesúszás: 1. Sprók (Szentes) 5:29,5. 200 m gyors: 1. Juhász Cs. (SZEOL AK) 2:14, 2. Gálik (KSC) 2:19,5. 4x100 m vegyesváltó: 1. Szentes 5:00,8. Fiú pontversenyben: 1. Szente­si Vízmű 2451, 2. Gyula 2220, 3. SZEOL AK 1980, 4. KSC 1340. LÁNYOK: 50 m hát: 1. Vincze E. (Szentes) 36,4, 2. Kozma Ivet (KSC) 38,5. 100 m gyors: 1. Pengő E. (Szen­tes) 1:07,3, 2. Faragó É. (KSC) 1:09,9. 200 m mellúszás: 1. Kovács Éva (KSC) 3:12,3. 400 m vegyesúszás: 1. Kozma Ivet (KSC) 5:45,5. 200 ,m gyors: 1. Becsák E. (Szentes) 2:34,1. 4x100 m vegyesváltó: 1. Szen­tes 5:25,2. Leány pontversenyben: 1. Szen­tesi Vízmű 2816, SZEOL AK 2013, 3. KSC 1954 pont. Kialakult a hatos mezőny Görögországban befejeződtek a kosárlabda B-Európa-bajnokság selejtezői, kialakult a hatos dön­tő mezőnye. Magyarország válo­gatottja, mint ismeretes, nem ju­tott tovább, míg a B-osztályból Ausztria és Skócia kiésett a C- kategóriába. A csoportok utolsó eredményei: A-CSOPORT: Görögország—Finnország 92:62 (48:29) 1. Görögország 9 p, 2. Svédor­szág 9 p, 3. Finnország 8 p (ez a három csapat jutott tovább), 4. Törökország 7 p, 5. Magyaror­szág 7 p, 6. Ausztria 5 p. B-CSOPORT: Franciaország—Spanyolország 93:79 (35:46) 1. Franciaország 10 p, 2. Spa­nyolország 9 p, 3. Lengyelország 8 p (uagyancsak az első három jutott tovább), 4. NSZK 7 p, 5. Románia 6 p, 6. Skócia 5 p. (MTI) \