Petőfi Népe, 1979. április (34. évfolyam, 77-100. szám)

1979-04-24 / 94. szám

1979. április 24. • PETŐFI NÉPE # 7 A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGBAN HENGERELT AZ ÉLMEZŐNY Pontot vesztett a KTE Kiskőrösön Az egyik pontot elvitte az Építők SC Kecskeméti SC—Építők SC 1—1 (0—0) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Kószó. KSC: Frák — Egyed, Csordás, Sztvorecz, Prikídánovics — Ko­csis, Farkas, Bedzsula — Osko- lás (Tóth a 69. percben), Puskás, Sörös. Edző Molnár Ferenc. Építők SC: Szekeres — Gele- sits, Páncsies dr., Pócza, Popo- vics — Varga (Kikilai av 87. percben), Branikovits, Lévai — Máté, Kiss, Pauli. Edző: Tho- mann Antal. Sörös már az 1. perc .végén jó ütemben ugrott ki, de távolról próbálta megcélozni a kaput, s rosszul találta el a labdát. Ne­gyedórán keresztül a KSC erőt­len próbálkozásait láthattuk, s majdnem minden támadás az Építők ügyesen alkalmazott les­taktikáján hiúsult meg. A 14. percben Gelesits előreívelt labdá- Ja a fedezetlenül hagyott Brani­kovits felé szállt. A volt válo­gatott játékos szerencsére ügyet­lenül a kapu mellé perdített. A 19. percben két szöglethez is ju­tott az Építők. Másodszorra a ki­pattant labdát Branikovits 18 m-ről kapura lőtte. Frák már a földön feküdt, s verve volt, de a gólvonalról mentettek a védők. A 16. percben az egymásra váró kecskeméti védők közt Lévai megszerezte a labdát, s lövése a kapufát érintve ment mellé. A 24. percben Prikídánovics szögletét Puskás élesen lefejelte a jobb alsó sarokra. Szekeres be­levetődött, s a labda a kapusról szögletre pattant. A KSC támadásait a rutinos budapesti játékosok sok adoga­tással igyekeztek fékezni. A 35. percben Farkas a 16-os jobb sarkáról éles lövést küldött a bal felső sarok felé. Szekeres ök­lei ől magasra perdült a labda, s végül szöglet lett belőle. A 43. percben Kovács beadása után Puskás fordulásból erős lövést küldött a bal sarok felé, de Sze­keres szépen védte a félmagas, veszélyes labdát. A fordulás után az 55. percben Kiss fejese esett a kapufa tete­jére, majd az 58. percben Sörös ugrott ki a védők közül. A lö­EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Ferencváros—Haladás VSE 2—0 (1-0) Üllői út, 18 000 néző, vezette: Urbán. Góllövők: Martos, Magyar. vés pillanatában azonban vissza­rántották, s így a labdája maga­san a léc fölé került. A 65. percben egészen várat­lanul szerzett vezetést az Építők. Egy előrevágótt labdán három kecskeméti védő is raita volt. Sztvorecz a labdáért igyekvő Kisst igyekezett feltartani, ám Prikídánovics és Csordás is egy­másra várt. Végül Kiss közbeug­rott, megszerezte a labdát, és a kiinduló Frák mellett a jobb sa­rokba csúsztatta. 0—1. A gól után percekig nagy volt a zavar a kecskeméti védelem­ben, s nem sok hiányzott ahhoz, hogy a vendégek növeljék az eredményt. A 71. percben Pauli százszázalékos helyzetből lőtt mellé, majd egy perc múlva Pau­li beadását Frák kijvetődéssel csípte el Kiss elől. A 76. percben egyenlített a KSC. Tóth harcolt ki szögletet, s az elsőt Szekeres kapus öklözte ismét áz alapvo­nalon túlra. A második beívelés után a labda kipattant a kaputól mintegy 25 m-re álló Sztvorecz- hez, aki egyből rálőtte, s a labda nagy erővel a bal felső sarokba zúdult. 1—1. Nagy volt a kecskeméti csa­pat nyomása afc utolsó húsz perc­ben, ám a 78. percben egy köny- nyelműség miatt majdnem ismét a KSC kapujába került a labda. Bedzsula az alapvonalnál bele­rúgta a labdát Pauliba, s onnan a KSC üres kapuja felé pattant. Máté lökése miatt mégis felsza­badult a kecskeméti kapu. A 79. percben egy jobb oldali KSC-támadásnál Páncsies dr. el­vétette a labdát. Puskás rácsa­pott, s a kaputól 7 méterre éppen lövéshez lendült, amikor Pán- csics dr. hátulról két lábbal be- levgorva elkjszálta a csatárt. A nyilvánvaló 11-est érdemlő sú­lyos szabálytalanságot Kószó já­tékvezető nem torolta meg, s mi­vel közben a labda Tóth lövése után az alapvonalon túlra per­dült, szögletet ítélt.' A 82. percben Egyed szabadrú­gását Sörös fejjel megcsúsztatta, de Szekeres kapus — nagy sze­rencsével — a kapufa segítsé­NB Il-es női mérkőzés: Egri VM—Kecskeméti Spartacus 11—5. Győztesek: Patrik, Petrányi 4—4, Kiss 2, Mészáros, illetve Nagy II., Pataky 2—2, Nagy I. A tavaly még NB I-es egri , csapat ellen küzdelmes mérkőzésen vesztettek a kecskeméti lányok. gével hárított. A 88. percben még egy nagy leshelyzetet enge­dett el a játékvezető a kecske­méti kapu előtt, s nehezen tisz­tázott a KSC-védelem. Az Építők csapata jól szervez­te meg a védelmét, s így a mér­kőzés nagy részében — bár a kecskeméti csapat támadott — ritkán akadt igazi gólhelyzet. El­lentámadásaik nem voltak ve­szélytelenek, s egy ilyen kontra- támadásból — igaz, hogy a KSC védőinek közreműködésével i— szerezték meg a vezetést. A kecs­keméti csapat most is féloldalas volt, s csak az utolsó 20 percben játszottak úgy, ahogy 90 percen át kellett volna küzdeni. A vé­delemből csak Sztvorecz, kö­zéppályán Kocsis játszott élfo- gadhatóan. Az Építők csapatában Szekeres, Gelesits, Páncsies dr. és Póczá volt a legjobb. Kószó játékvezető 79. percig leginkább azzal vétette megát észre, hogy sorozatban elengedte a visszarántásokat és a labdák sípszó utáni elrúgását. A 11-es eset elnézésével pedig döntő hi­bát követett el. Szabó Zoltán NB II. Középcsoport 1. Volán 28 16 8 4 44-22 40 2. KKFSE 28 14 8 6 48-35 36 3. Sz. Dózsa 28 12 12 4 38-$7 36 4. BVSC 29 11 12 6 38-36 34 5. Budafok 28 12 9 7 36-35 33 6. Bem SE 29 10 12 7 35-27 32 7. SZEOL AK 29 10 12 7 40-34 32 8. 22. Volán 29 11 9 9 44-37 31 9. B.-gyarmat 29 12 6 11 35-32 30 10. Kecskemét 28 11 8 9 31-31 30 11. Vác 28 9 11 8 35-34 29 12. BKV Előre 28 9 7 12 32-28 25 13. Bp. Spart. 29 8 9 12 39-42 25 14. Építők SC 28 6 12 10 35-36 24 15. Ganz-M. 29 5 14 10 28-31 24 16. Pénzügyőr 28 10 4 14 32-49 24 17. Dunakeszi 29 6 11 12 18-31 23 18. Dunaújv. Ep. 28 4 9 15 31-52 17 19. Ikarus 28 4 7 17 22-52 15 Szabadnapos: Kossuth KFSE. BVSC—Ganz-MAVAG 1—0 Bp. Spartacus—SZEOL AK 2—2 Dunakeszi V.—Balassagyarm. SE 1—0 Váci Híradás—Volán SC 2—4 Szegedi Dózsa—Budafoki MTE 3—1 Dunaújváros—V. Ikarus 3—3 Pénzügyőr—BKV Előre 1—0 H. Bem J. SE—22-es Volán SE. l—0 Felnőtt férfi CSB: Kiskőrösi Spartacus—Kecskeméti Sparta­cus 15—1. Győztesek: Ambrus, Háber, Nagy 4—4, Sebestyén 3, il­letve Vad, Tőzsér. Női CSB: Kecs­keméti Spartacus II.—Kerekegy­háza 9—0. Győztesek: Márfi, Gál, Zeller 3—3. Kiskőrös—KTE 1—1 (1—1) Kiskőrös, 800 néző, vezette: Francziskovics. Kiskőrös: Bereczki — Kálmán, Dénes, Szende, Podobni, Hajnák, Polereczki, László, Sárközi (Be­regszászi), Szabó, Dusnoki II. (Major). Edző: Rapcsák Tivadar. KTE: Szabó — Magyar (Her­ceg), Virágh, Nagyhegyesi, Komá­romi, Seres, Szabó (Bódogh), Hor­váth, Bohács, Ponhanda, Érsek. Edző: Gacs Tibor. Az első félidőben mindkét ka­pu előtt több biztos gólhelyzet miaradt kihasználatlanul. A 35. percben László szabadrúgásból szerzett vezetést a kiskőrösieknek. 1— 0. A 42. percben Bohács egyen­lített. 1—1. Szünet után küzdel­mes volt a játék, de igazi gólhely­zet egyik kapu előtt sem adódott. Jók: Dénes, Polereczki, László, il­letve Virágh, Seres, Bohács. Ifjúságiak: KTE—Kiskőrös 4—2 (3—0). Góllövők: Petrovácz 2, Trecskó 2, illetve Lesták 2. Honvéd Mezőfi SE—Soltvadkert 3—0 (1—0) Kecskemét, 300 néző, vezette: Dömény. H. Mezőfi: Domonkos — Szívós, Rózsa., Zátrok, Palcsó, Makó, Ku- csera, Szőllősi II, Szűcs, Szomba- thy, Ábel. Edző: Krivy Ottó. Soltvadkert: Mayer — Szőrfi, Eiler, Csorna, Mészáros, Tóth, Oláh, Bozorádi, Balogh, Mogyo­rósi, Szentgyörgyi. Edző: Meskó István. A 24. percben Eiler kézzel «ütöt­te el a labdát a büntetőterületen belül. A megítélt 11-est Ábel ér­tékesítette. 1—0. Az 58. percben Ábel Szőllősi II-höz továbbította a szabadrúgást, aki kapásból lőt­te a Mezőfi SE második gólját. 2— 0. A 84. percben Makó fejes­góllal állította be a 3—0-ás vég­eredményt. Jók: Ábel, Rózsa, Pal­csó, illetve Csorna, Tóth. Kalocsai SE—Érsekcsanád 3— 0 (1—0) Kalocsa, 500 néző, vezette: Hor­váth I. Kalocsa: Niezner — Kapitány. Pécsi, Tamás, Posztobányi, Szabó I., Kiss Gy. Farkas (Matos), Vén (Illés), Lakatos, Kováts. Edző: Molnár Ferenc. Érsekcsanád: Ikotity — Korsós, Marinké, Gyuricza, Szabó, Var­ga, Koszorús I., Triebl (Csordás), Bárdos, Koszorús II., Balogh. Ed­ző: Baráth György. A gólkülönbségen javíthatott volna a hazai csapat, de a leg­jobb helyzeteket is kihagyta. Gól­lövők: Kapitány, Lakatos, Matos. Jók: Kiss, Lakatos, illetve Ko­szorús II., Balogh. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Érsek­csanád 11—0 (6—0). Góllövők: Kovács F. 7, Csupor 3, Nemes. Vereség az asztalitenisz NB II-ben Ú. Dózsa—Csepel 3—2 (3—1) Megyeri út, 8000 néző, vezette: Pádár. Góllövők: Nagy, Törőcsik, Fe­kete, Fazekas (11-esből), illetve Somogyi 2 (11-esből), Tarnóczi. Kiállítva: Wéber, Fekete. Videoton—Bp. Vasas Izzó 3—1 (1-0) Székesfehérvár, 5000 néző, ve­zette: Tátrai. Góllövők: Burcsa 2, Nagy II., illetve Antal. Zalaegerszeg—Bp. Honvéd 3—0 (1-0) Zalaegerszeg, 10 000 néző, ve­zette: Palotai. Góllövők: Szentes, Mihalecz (11-esből), Soós. Békéscsaba—Sz. MÁV Előre 2—1 (0—1) Békéscsaba, 8000 néző, vezette: Kuti. Góllövők: Kőhalmi (11-esből), Budavári illetve Lazsányi. Diósgyőr—Dunaújváros 2—0 (1-0) Diósgyőr, 10 000 néző, vezette: Jaczina. Góllövők: Koleszár, Görgei. Vasas—Tatabánya 2—0 (1—0) Tatabánya, 6000 néző; vezette: Hámori. Góllövők: Gass, Váradi. MTK-VM—Salgótarján 2—1 (1—1) Salgótarján, 7000 néző, vezette: Szávó. Góllövők: Török, Fülöp, illetve Kajdi. Pécsi MSC— Rába ETO 0—0 Pécs, 8000 néző, vezette: Mar­ton. Az NB I. állása 1. O. Dózsa 25 17 6 2 61-26 40 2. FTC 25 15 6 4 53-27 36 3. DVTK 25 15 4 6 43-26 34 4. Bp. Honvéd 25 13 7 5 49-24 33 5. R. ETO 25 9 9 7 27-19 27 6. Vasas 25 8 10 7 37-35 26 7. Videoton 25 9 8 8 31-31 26 8. ZTE 25 8 9 8 27-25 25 9. Békéscsaba 25 9 6 10 33-32 24 10. Tatabánya 25 8 8 9 38-38 24 11. Dunaújváros 25 8 8 9 36-39 24 12. PMSC 25 6 12 7 21-30 24 13. STC , 25 8 7 10 35-37 23 14. MTK-VM 25 9 4 12 31-36 22 15. Csepel 25 4 11 10 26-34 19 16. MÁV Előre 25 6 6 13 19-45 18 17. Haladás 25 5 5 15 24-56 15 17. V. Izzó 25 2 6 17 20-51 10 A hét vége nemzetközi találkozói • Kemény párharc a Vasas— Szpartak Kijev női BEK-döntő mérkőzésen. A 3-as Brinzay a 13- as számú Zubarjevát szereli egy nem éppen barátságos fogással. • A 17—13 arányú győzelem után négygólos előnnyel utazhat Kijevbc a Vasas női csapata. • Bemutatják a közönségnek a Hungária Kupa nemzetközi kardvívó­verseny döntőjének résztvevőit. • A győztes Vlagyimir Nazlimov az emelvény tetején. A 2. helyen Ulbrich (NDK), a 3. helyen Pop (román). (Farkas Tibor felvételei.) Izsák—Lajcsmizse 3—1 (0—1) Izsák, 400 néző, vezette: Szeke­res F. Izsák: Varga — Németh, Tóth, Bőthi, Nagy, Laki, Pataki, Farkas (Jakus>, Mezei, Tánczos, Szélpál. Edző: Fekete József. Lajosmizse: Szmulai (Mádi) — Lukács, Gyurgyik, Kovács (Csor­ba), Bende, Kállai, Tasi, Vajda II., Kislőrincz, Haraszti, Márkli. Ed­ző: Máté Ferenc. A 12. percben Tasi szerzett ve­zetést a Lajosmizsének. 0—1. A 46. percben Tánczos egyenlített. 1— 1. Az 57. percben Mezei 2—1- re alakította az eredményt. A 68. percben Szélpál állította be a végeredményt. 3—<1. Jók: Szélpál, Jakus, Bőthi, illetve Bende, Tasi, Gyurgyik. Ifjúságiak: Lajosmizse—Izsák 2— 1 (1—1). Harta—Fájsz 1—1 (1—0) Harta, 400 néző, vezette: NagyL. Harta: Krisztián — Nagy, Pá- velkó, Arnold, Pandur (Pál), Ste- fán, Lehóczki, Horváth, Takács (Halász), Frei, Weibel. Edző: Ble- szák Sándor. Fájsz: Fatér — Kupusz (Hor­váth), Paplanos, Kráezer (Vla­sies), Kovács, Galambos, Dinnyés, Baráth, Herner, Gombkötő, Zsá- kai. Edző: Bujdosó Márton. A hartai csapat már a 8. perc­ben megszerezte a vezetést. A vendégek a 86. percben egyenlí­tettek. A látottak alapján az ered­mény reális. Góllövők: Takács, illetve, Herner. Jók: Stefán (a mezőny legjobbja), Takács, Ar­nold, illetve Gombkötő, Dinnyés. Ifjúságiak: Harta—Fájsz 3—1. Gól'lövők: Brenner 2, Faragó, il­letve Juhász. Tiszakécske—Sükösd 1—0 (1—0) Tiszakécske, 900 néző, vezette: Kiss A. Tiszakécske: Tóth — Losonczi, Bállá, Domonics, Kecskés, Varga, Sánta, Száraz (Laczkó), Pálinkás, Bus, Káin (Józsa). Edző: Uzsovics Sándor. Sükösd: Szente — Jagicza, Ló­gó, Faddi, Szabó, Lakner, Kollár (Radies), Reich (Kovács), Páncsies, Sudár, Kocsis. Edző: Varga Imre. Az első félidőben jól játszott a tiszakécskei csapat, de sok gól­helyzetet kihagyott. Szünet után bátran támadott a Sükösd és ez­zel küzdelmessé vált a mérkőzés. Góllöivő: Káin. Jók: Tóth, Varga, Losonczi, illetve Szabó, Kovács, Kocsis. Ifjúságiak: Sükösd—Tiszakécs­ke 1—0 (0—0). Góllövő: Kollár. Honvéd Kun Béla SE— Honvéd Szamuely SE 5—1 (2—0) Kiskunfélegyháza, 600 néző, ve­zette: Szabó J. H. Kun B. SE: Gulyás — Nagy J„ Tóth Cs. Horváth, Cséve, Da­rányi (Szósz), Felegyi, Szabó, Kisznyér, Meszlényi, Evanics (Ká- szon). Edző: Veres István. Szamuely SE: János — Luttér, Kiss, Szalontai, Schmikl, Lantos, Szabó, Alföldi (Gálffi), Rácz, Ma- rusa. Vittek. Edző: Malomszegi Ottó. Jó iramú mérkőzésen biztosan nyert a helyzeteit jól kihasználó hazai csapat. Góllövők: Szabó 3, Evanics, Meszlényi, illetve Szabó. Jók: Szabó, Meszlényi, Nagy J., Cséve, illetve János, Vittek, Lan­tos, Schmikl. Jánoshalma—H. Gábor A. SE 4—0 (1—0) Jánoshalma, 600 néző, vezette: Pongrácz. Jánoshalma: Csemák — Bá­tyai, Maráczi, Fenyvesi IV., Li­liom, Lipokatich (Urbán II.), Márkus, Péter, Horváth, Szabó (Gizinger), Fenyvesi III. Edző: Fertőszegi Béla. H. Gábor A. SE: Tóth — Ga- lántái, Dedák, Halász, Bergmann, Kocsis, Novák, Erdős, Piukovics (Kiss), Kovács, Serfőző. Edző: Ké­vés .Ferenc. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a 28. pereiben Horváth révén szerezte meg a vezetést a János­halma. 1—0. A 65. percben ismét Horváth volt eredményes. 2—0. A 75. percben egy kapu előtti ka­varodásnál Galántai a saját ka­pujába rúgta a labdát. 3—0. (ön­gól). A 80, percben Márkus volt eredményes. 4—0. Jók: Horváth, illetve Piukovics; Bajai SK—Császártöltés 5— 0 (3—0) Baja, 600 néző, vezette: Né­meth. BSK: Gilián — Radics, Molnár, Popp, Pintér, Márity, Kovács L., Cseke, Glavatity, Takács, Kovács J. (Bognár). Edző: Rónai Sándor. Császártöltés: Kooh — Kovács, Liska, Buchmüller, Ligetfalvi, Gerber dr., Lakner, Varga, Óbe.', Sehiild, Albert (Mayer). Edző: Rausch János. Mindvégig mezőnyfölényben játszott a BSK, s helyzeteit ki­használva biztosan nyert. Góllö­vők: Kovács L. 3, Radics, Takács. Jók: Kovács L., Takács, Molnár, illetve Koch, Ligetfalvi. Ifjúságiak: BSK—Császártöltés 6— 1 (2—0). Góllövők: Bognár 2, Csíncsák, Kövesd!, Havasi, Vuk- szánovics, illetve Bergmann. Kiskunhalasi MEDOSZ—Honvéd Radnóti SE 2—0 (0—0) Szabadszállás, 350 néző. Vezet­te: Czenezik. Kkhalasi MEDOSZ: Szabó — Tóth II., Harsányi, Agócs, Tápai, Kiss R., Fuksz, Tóth I., Mészáros, Karsai, Udvari (Kőrös). Edző: Vi­rágh István. Honvéd Radnóti SE: Szabó I.— Pozsári, Kovács, Török, Szabó II,, Karakas (M-uhl), Rapcsák, Szeke­res, Tóth (Dócza), Szombati, Szarka. Edző: Veres István. Nyolcvan percig többet táma­dott, s nagy helyzeteket hibázott a honvédcsapat. A 75. percben Tápait visszarántásért kiállították. A 80. percben 11-esből Agócs szerzett vezetést, majd a 84. perc­ben Mészáros bebiztosította a MiEDOSZ győzelmét. 2—0. Jók: Szabó, Agócs, Tóth I., Kőrös, il­letve Kovács, Rapcsák, Szabó II. Ifjúságiak: Kkhalasi MEDOSZ— Honvéd Radnóti SE 2—1 (1—1). Góllövők: Balogh II., Juhász, il­letve Szőke. A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Jánoshalma 2. Kun Béla SE 3. Bajai SK 4. KTE 5. Mezőfi 6. Tiszakécske 7. Kh. MED.* 8. Fájsz 9. Lajosmizse 10. Sükösd 11. Kalocsa 12. Izsák 13. Soltvadkert 14. Szamuely 15. Kiskőrös 16. Radnóti 17. Harta** 18. Gábor A. SE 19. Császártöltés 20. Érsekcsanád** 30 18 9 3 62-22 45 30 19 6 5 81-27 44 30 18 5 7 65-21 41 30 17 7 6 55-32 41 30 16 7 7 52-66 39 30 16 7 7 44-27 39 30 16 5 9 60-46 36 30 12 9 9 30-24 33 30 14 4 12 52-46 32 30 12 7 11 39-27 31 30 15 5 12 42-32 31 30 11 9 10 34-38 31 30 9 12 9 37-33 30 30 10 8 12 52-49 28 30 5 10 15 26-52 20 30 6 6 18 32-77 !B 30 4 10 16 24-64 16 30 3 8 19 22-65 14 30 5 4 21 27-92 14 30 5 4 21 32-68 12 Megjegyzés: a csillaggal jelzett : sa- pattól egy. a két csillaggal jelzett csapattól két büntetőpont levonva. A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása 1. KTE 2. Kiskunhal. 3. Kalocsa 4. Jánoshalma 5. Kun B. SE ' 6. Sükösd 7. Kiskőrös 8. BSK 9. Lajosmizse 10. Radn. SE 11. Tiszakécske 12. Soltvadk. 13. Császártöltés 14. Fájsz 15. Izsák 16. Érsekcsanád 17. Harta 25 18 4 3 102­23 40 26 ÍR 4 4 93­34 40 26 17 5 4 98­23 30 25 16 5 4 97­31 37 24 17 2 5 84­30 36 26 14 5 7 72­4,' 33 26 15 1 10 95­41 31 26 14 3 9 74­27 31 24 13 2 9 57­28 28 25 12 2 11 31­74 26 25 10 2 13 55­46 22 36 7 5 14 39­52 19 35 6 3 16 33 123 15 25 4 2 18 33­84 12 26 4 3 19 26­105 11 25 3 1 21 28­111 7 25 l 1 23 9­144 3 ÖKÖLVÍVÁS Szabó ezüstérmes, Lakatos bronzérmes Győrben vasárnap rendezték meg az országos ifjúsági egyéni ökölvívó-bajnokság döntőit. A megyei versenyzőink közül idáig csak a kiskunfélegyházi Szabó jutott, s a döntőben pontozásos vereséget szenvedett a ceglédi Tóthtól. Szabó ezzel második lett, A négy kecskeméti ökölvívó közül Papp, Szegedi, és Szőke az első fordulóban győzött, s a legjobb 8 közé jutott, de itt vereséget szenvedtek. A 'harmatsúlyban la­katos Zoltán a döntőbe jutásért Pálinkás (Honvéd) ellen mérkő­zött, s 3—2 arányú vereséget hoztak ki a .pontozók. Érdekes, hogy ha a pontozókat nem is. de a válogatott szakvezetőjét mégis meggyőzte Lakatos öklözése, mert meghívást kapott az ifjúsági vá­logatottba. Harmatsúlyban: 1. Farkas (STC), 2. Pálinkás (Bp. Honvéd) 3. Lakatos (KSC) és Juhász (Ű. Dózsa). Félnehézsúly: 1. Tóth (Ceglédi 203. DSK), 2. Szabó (Honvéd p.un B. SE), 3. Kószó (Szegedi Dózsa) és Szvitek (FTC). * A hét második felében folyta­tódik az ökölvívó egyéni bajnok­ságok sora. Most a juniorok kö­vetkeznek, akik csütörtöktől Mis­kolcon mérkőznek a bajnoki ér­mekért. A junior bajnokságon a félegyházi fiúk közül Molnár, Samu és Pintér komoly esélyek­kel indulhat, s mindhárman esé­lyesek a dobogóra. A KSC-ből Sárosi és Rádi szerzett jogot az indulásra, s edzője szerint Rádi is ott van az éremesélyesek közt.