Petőfi Népe, 1979. március (34. évfolyam, 50-76. szám)

1979-03-27 / 72. szám

1979. március 27. • PETŐFI NÉPE » 7 SPORT* SPORT • SPOR'I Harmadszor is kupagyőztes az MHSZ ÉBKM Vízmű Szombaton délelőtt, pontosan 10 órakor, a kecskeméti fedett uszodában ünnepélyes megnyitóval kezdődött meg a Hírős Kupa uszonyos és búvárúszó verseny. A lelátóval szemben, az 50 m-es medence jobb oldalán 17 egyesület 204 úszója sorakozott fel, köz­tük a csehszlovák KSP Bratislava népes csa­pata. A pozsonyi versenyzők az MHSZ me­gyei vezetőségének meghívására, az ÉBKM Vízmű tavalyi látogatásának viszonzására ér­keztek Kecskemétre, s résztvételükkel nem­zetközi találkozóvá avatták az amúgy is ran­gos vetélkedőnek számító Hírős Kupát. Az első csúcs már a rajtlista elkészítésénél megszületett. A teljes EB-programú verseny­ben a 208 résztvevő összesen 674 számon­kénti nevezést jelentett be, s ez példátlan az eddigi Hirös Kupák, de valamennyi hasonló országos verseny történetében. Így aztán, bár pergő, zökkenőmentes volt a rendezés, a verseny szombaton 19 óráig, vasárnap pe­dig késő délutánig tartott. Az eredményekre sem lehetett senkinek panasza. Az elmúlt he­tekben Kecskeméten edzőtáborozó válogatott keret tagjai mind ki­tűnő formában voltak, s így sor­ra dőltek meg az országos csú­csok. Az első napon négy fel­nőtt, és 2 ifjúsági csúcsot, a má­sodik napon pedig 3 felnőtt és egy ifjúsági csúcsot úsztak a ver­senyzők. A hét felnőtt csúcsból a sze­gedi Kiss Ferenc, a kaposvári Dombosi Ferenc, valamint a kecs­keméti Fodor Mária kettőt-kettőt, az Izzós Löffler György pedig egyet ért el. A pontversenyt harmadízben is aykecskeméti MHSZ ÉBKM Víz­mű úszói nyerték. A verseny eredményei: FÉRFIAK: 100 m búvárúszás: 1. Kiss Fe­renc (MHSZ Muréna) 41.1, orszá­gos felnőtt csúcs. 2. Löffler (MHSZ Izzó) 42.4, 3. Éles (Izzó) 42.6. 800 m búvárúszás: 1. Kemecsei Péter (Izzó) 8:05.8, 2. Drozdik (ÉBKM Vízmű) 8:07.4, 3. Benkő (Muréija^ 8:54.1. ÍÓ0 m uszonyos úszás: 1. Kiss F. (Muréna) 43.3 országos felnőtt csúcs. 2. Tóth A. (Vízmű) 45.6, 3. Gyors (MHSZ Kaposvár) 46.5. 400 m uszonyos úszás: 1. Gyors Róbert (Kaposvár) 3:44.2, orszá­gos ifj. csúcs, 2. Kárpáti (BHG) 3:47.7, 3. Szabó L. (Vízmű) 3:49.3. 1500 m uszonyos úszás: 1. Dom­bosi Ferenc (Kaposvár) 15:20.0 or­szágos felnőtt csúcs, 2. Kárpáti (BHG) 15:29.1, 3. Szabó L. (Víz­mű) 15:45.2. 4x200 m uszonyos váltó: 1. MHSZ ÉBKM Vízmű 7:24.4, 2. MHSZ Izzó 7:26.4, 3. MHSZ Ka­posvár 7:30.4. 50 m búvárúszás: 1. Löffler György (Izzó) 17.5 országos fel­nőtt csúcs, 2. Kiss F. (Muréna) 17.9, 3. Tóth Á. (Vízmű) 18.8. 400 m búvárúszás: 1. Löffler György (Izzó) 3:45.2, 2. Drozdik (Vízmű) 3:46.5, 3. Benkő (Muré­na) 4:01. 200 tn uszonyos úszás: 1. Tóth Árpád (Vízmű) 1:41.4, 2. Kiss F. (Muréna) 1:41.5, 3. Gyors (Kapos­vár) 1:45.2. 800 m uszonyos úszás: 1. Dom­bosi Ferenc (Kaposvár) 7:55.5 or­szágos felnőtt csúcs, 2. Gyors (Ka­• A 100 m női uszonyos úszás első három helye­zettje kecskeméti úszó volt. Balról: Fodor Mária, országos csúccsal győzött. Jobbról: Balogh Gabri­ella, aki ifjúsági csúccsal lett második, s Horváth Ildikó végzett a harmadik helyen. fordulója alkalmából alapított, az MHSZ megyei vezetősége, az MHSZ ÉBKM Vízmű Könnyűbú­vár Klubja, az Észak-Bács-Kis- kun megyei Vízmű Vállalat, a Konzervgyár, a Kiskunsági Erdő- és Fafeldolgozó Gazdaság, a Sü­tőipari Vállalat és a Közép-ma­gyarországi Pincegazdaság támo­gatásával. Az eltelt hét év azt igazolja, hogy az alapító szervek jól hatá­roztak a Hírős Kupa kiírásával. E dinamikusan fejlődő sportág legnépesebb mezőnye indul min­den évben a kupa elnyeréséért, s a téli alapozás után minden év­ben ezen az első versenyen mé­rik le a szakvezetők a felkészü­lésük eredményét. A verseny te­kintélyét néhány adattal is iga­zolni tudom. Az alapítás évében, 1973-ban 198 résztvevő 587 rajt­tal, 1974-ben 158 fő 536, 1975-ben 175 fő 561, 1976-ban 183 fő 438, 1977-ben 228 fő 640, 1978-ban 197 fő 611, s végül 1979-ben 204 fő 674 rajttal vett részt a versenyen. A Hírős Kupát eddig kétszer a szegedi Muréna, egyszer-egyszer a Szolnok, illetve '.Eger ' klubja:" nyerte el, s végül az utolsó há­rom alkalommal a házigazda kecs­keméti ÉBKM Vízmű lett az első. A Hírős Kupa a sportág hagyo­mányos évnyitó versenye lett, s úgy gondoljuk, hogy a rendezés megéri a fáradságot és az elis­merést. Jó volna, ha az alapító szervek sem feledkeznének meg az 1973- ban vállalt, s nemes célt szolgáló kötelezettségeikről, s az ÉBKM Vízmű, valamint a Közép-magyar­országi Pincegazdaság példájára ők is teljesítenék önként vállalt patronáló feladataikat. Az MHSZ megyei vezetősége és a klub szeretné továbbra is mél­tó körülmények közt megrendezni a versenyt, azonban az önfelál­dozó tevékenység is kudarcba fullad, ha nem érzik maguk mö­gött a társadalmi összefogást. Az 1979. évi Hírős Kupa ver­seny megrendezéséért, s az abban nyújtott segítségért köszönetün- ket fejezzük ki. Ügy gondolom, hogy ez a verseny, a sporttevé­kenység jól szolgálja az Edzett ifjúságért tömegsportmozgalmat is —•, fejezte be nyilatkozatát Bognár Ferenc alezredes, az MHSZ megyei titkára. Sz. Z. posvár) 7:59, 3. Kárpáti (BHG) 7:59.9. 4x100 m uszonyos váltó: 1. MHSZ Izzó 3:07, 2. MHSZ Muré­na 3:11.7, 3. MHSZ ÉBKM Vízmű 3:13.3. NŐK: 50 m búvárúszás: 1. Fodor Má­ria (Vízmű) 20.1, országos felnőtt csúcs, 2. Pallagi Zs. (Muréna) 21.2, 3. Horváth I. Vízmű) 21.6. 400 m búvárúszás: 1. Pallagi Zsuzsa (Muréna) 4:08.1,2. Horváth I. (Vízmű) 4:13.2, 3. Buzinkai É. (Izzó) 4:27.3. 200 m uszonyos úszás: 1. Ba­logh Gabriella (Vízmű) 1:55.7, 2. Tóth (Kaposvár) 1:58.6, 3. Polo- niova (Bratislava) 2:03.7. 800 m uszonyos úszás: 1. Bu­zinkai Éva (Izzó) 8:31,1, 2. Ba­logh G. (Vízmű) 8:43.5, 3. Tóth (Kaposvár) 8:45.9. 4x200 m uszonyos váltó: 1. MHSZ ÉBKM Vízmű 7:59.7, 2. MHSZ Dunai Vasmű 8:24.4, 3. MHSZ Muréna 8:26.8. 100 m búvárúszás: 1. Fodor Mária (Vízmű) 48.5, 2. Pallagi Zs. (Muréna) 50.0, 3. Horváth I. Víz­mű) 50.8. 400 m uszonyos úszás: 1. Bu­zinkai Éva (Izzó) 4:05.9, 2. Balogh G. (Vízmű 4:11.3, 3. Tóth (Kapos­vár) 4:13.4. 100 m uszonyos úszás: 1. Fodor Mária (Vízmű) 50.5 országos fel­nőtt csúcs, 2. Balogh Gabriella (Vízmű) 51.7 országos ifj. csúcs, 3. Horváth I. (Vízmű) 52,2. 1500 m uszonyos úszás: 1. Bu­zinkai Éva (Izzó) 16:31.7, 2. Fabó (Dunai Vasmű) 16:56, 3. Tóth (Kaposvár) 17:00.5. 4x100 m uszonyos váltó: 1. MHSZ ÉBKM Vízmű 3:30.5, 2. MHSZ Muréna 3:46.4, 3. MHSZ Dunai Vasmű 3:47.7. A Hírős Kupa pontversenyének végeredménye: 1. MHSZ ÉBKM Vízmű 44, 2. MHSZ Izzó 93, 3. MHSZ Muréna 111, 4. MHSZ Ka­posvár 129, 5. MHSZ Dunai Vas­mű 157, 6. KSH Bratislava 157 pont. A verseny befejezése után Bog­nár Ferenc alezredes, az MHSZ megyei titkára a következőket mondta: — Most hetedik alkalommal rendeztük meg Kecskeméten a Hírős Kupa búvárúszó versenyt, amelyet a Magyar Honvédelmi Szövetség megalakulása 25. év­MA: A Kecskeméti SC küldöttköz­gyűlése: Kecskeméten, a Városi Tanács dísztermében, 17 órakor. TEKE: NB 1-es női mérkőzés: SZEOL AK—Kecskeméti SC; Szeged, SZEOL-pálya. Ez történt az NB I-ben Ü. Dózsa—Tatabánya 2—1 (1—0) Tatabánya, 13 000 néző, vezet­te: Kőrös. Góllövők: Fazekas, Törőcsdk, illetve P. Nagy. Bd. Honvéd—Vasas Izzó 1—0 (0—0) Kispest. 4000 néző, vezette: Urbán. Góllövő: Gyimesi. MTK-VM-Haladás 3—2 (2—1) Hungária körút, 3000 néző, ve­zette: Szávó. Góllövők: Borsó. Turtóczky, Pülöp, illetve Kereki 2 (egyet 11-esből). Pécsi MSC— Dunaújváros 1—1 (1—01 Dunaújváros, 5000 néző. vezet­te: Kuti. Góllövők: Kardos, illetve Sá- ió, Diósgyőr— Békéscsaba 5—0 (5—0) Diósgyőr, 10 000 néző, vezette: Tompa. Góllövők: Fekete 3, Borostyán, Magyar. Vasas—Salgótarján 3—1 (2—0) Fáy u., 6000 néző, vezette: Há­mori Góllövők: Izsó, Halász, Gass, illetve Bíró. Rába ETO—MÄV Előre 2—0 (0—0) Győr, 4000 néző, vezette: Bárt- fai. Góllövők: Szabó O., Mile Videoton— Ferencváros 2—0 (1—0) Székesfehérvár, 20 000 néző, ve­zette: Palotai. Góllövők: Nagy II., Szabó. Ki­állítva: Baranyi (Videoton). Csepel—Zalaegerszeg 0—0 Csepel. 2000 néző, vezette: Tóth L. az Nb i. Állasa l. tr. Dózsa 22 14 6 2 54—23 34 2. Bp. Honvéd 22 12 7 3 47—19 31 3. FTC 22 13 5 4 48—26 31 4. DVTK 22 13 3 6 38—25 29 5. Rába ETO 22 8 8 6 25—18 24 6. Tatabánya 22 8 7 7 36—33 23 7. Videoton 22 7 8 7 26—28 22 8. B.-csaba 22 8 5 9 29—27 21 9. Vasas 22 6 9 7 31—34 21 10. PMSC 22 5 11 6 19—27 21 11. MTK-VM 22 8 4 10 28—30 20 12. D. újváros 22 6 8 8 32—36 20 13. STC 22 6 7 9 31—34 21 14. ZTE 22 5 9 8 19—24 19 15. Csepel 22 4 10 8 23—28 18 l(i. MAv e. 22 6 6 10 16—37 18 17. Haladás 22 5 5 12 24—52 15 18. V. Izzó 22 2 6 14 19—44 10 TENISZ A francia Yannick Noah nyerte a nemzetközi teniszversenyt a férfi egyes döntőben 6:4 4:6, 6:1, 7:5-re győzött honfitársa Haillet ellen. McEnroe 6:4, 6:2-re győzött a nem­zetközi teniszverseny férfi egyes dön­tőjében az ugyancsak amerikai Tan­ner ellen. * Navratilova lett az első a nemzetközi női teniszversenyen, a döntőt 6:3, 3:6, 6:2-re nyerte az amerikai Austin el­len. Váratlan vereség hazai pályán Pénzügyőr—Kecskeméti SC 2—0 (2—0) Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Koroknai. Pénzügyőr: Dómján — Herédi, Dogdán, Szili, Csekő — Kovács, Vida, Kontha — Nagy, Nap (Pet­rák a 79. percben), Lesti. Edző: Tóthegyi Tibor. KSC: Leskó — Petrovszki, (Egyed a 46. percben), Elekes, Beles, Sztvorecz — Csordás, Ha- jer (Oskolás a 46. percben), — Farkas, Puskás, Sörös, Prikidá- novics. Edző: Molnár Ferenc. Az első lövést Vida küldte tá­volról a kapu fölé, s a 3. perc­ben kimaradt az első nagy lehe­tőség. Farkas belőtt labdáját Pus­kás Sörös elé tálalta, aki azon­ban hosszan szöktette magát, és így oldalra keveredett. Amikor visszasarkalta, Dómján kivetőd­ve elcsípte a labdát. A 8. perc­ben Petrovszki labdájával Puskás remek ütemben ugrott ki a jobb­összekötő helyén. Dómján már verve volt, ám Puskás lövése el­suhant az üres jobbsarok mellett.; A 12. percben, szinte az első Pénzügyőr-támadás vezetést ered­ményezett. Középen, a rosszul he­lyezkedő védők közül Vida ugrott ki, s a kifutó Leskó fölött a kapu közepébe emelt. 1—0. A következő percben Dómján kapott figyelmeztetést, mert elő­renyújtott lábbal fogott meg egy labdát. A 24. percben újabb gólt ért el a vendégcsapat. Nagy a bal oldalon bukkant fel. Kicselez­te és elhúzott Petrovszki mellett, majd középre kanyarodva előbb a kifutó Leskó kapusba vágta a labdát, majd amikor visszakerült hozzá, kényelmesen a kapu köze­pébe továbbította. 2—0. A KSC elkeseredetten próbált támadni. A 26. percben Puskás nagy erejű szabadrúgását Dóm­ján a bal felső sarokból, óriási bravúrral tornászta szögletre. A szünet után a KSC átszer­vezte a támadósorát. Oskolás ke­rült a jobbszélre. Farkas pedig középen sokkal több siker remé­nyében próbálkozott. Mezőnyfö­lénybe került a KSC, s egymás után alakultak a helyzetek, de semmi sem sikerült a kecskemé­tieknek. A 60. percben Sörös ke­rült óriási gólhelyzetbe, de az üres kapu fölé emelte a labdát. A 61. és a 62. percben Oskolás beadását Dómján öklözéssel men­tette. A 70. percben Farkas közé­pen nagy lendülettel kígyózott át a védőkön. Az üres kapura gurí­totta a labdát, ám nem eléggé r erősen, és a berohanó Bogdán és Csekő egyesült erővel a gólvonal­ról mentettek. A 72. percben Os­kolás beadása átszállt a védők fö­lött. Prikidánovics 10 méterről hatalmas erővel lőtt kapura, de a szöget jól záró Domjánról szög­letre pattant a labda. A KSC végig támadásban maradt, de a nagy nyomás dacára sem sikerült változtatni az eredményen. A mérkőzés előtt sokan azt jó­solták, hogy a Pénzügyőr mint kiesésre álló együttes, foggal-kö­römmel fog harcolni, ám arra hogy mindkét pontot el is viszi, kevesen gondoltak. A játék képe aiapján pedig az eredmény valós, s nem a véletlen műve. Az első félidőben — igaz a KSC-nek is voltak helyzetei — a vendégek minden támadása gólveszélyes volt, s a kecskeméti csapatban pedig pánikhangulat uralkodott, s nem rajtuk múlt, hogy a két gól helyett esetleg négyet kap­nak. A szünet után — sajnos, már túl későn — a KSC most is átszervezte a támadósorát, s a jobbszélre állt Oskolás, s középen már Farkas is jól játszott, de a csapat egésze már képtelen volt nagyobb sebességre kapcsolni. Kapkodtak, idegeskedtek, s elemi hibákat követtek el a labdakeze- lésben és az átadásokban. Helyzet pedig még így is akadt bőven, de az ideges hangulatban képtelenek voltak egyet is kihasználni. A Pénzügyőr játékosai lelkeseb­bek, gyorsabbak voltak, s minden tekintetben felülmúlták a kecske­métieket. Bogdán, Herédi, Vida és Lesti emelkedett ki a vendégcsa­patból. A KSC-ből végig csak Sztvorecz teljesítménye volt egyenletesen jó, s a második fél­időben Farkas és Oskolás játéka dicsérhető. Szabó Zoltán NB II. KÖZÉPCSOPORT 1. Volán 25 15 6 4 38—18 36 2. KKFSE 25 12 8 5 43—32 32 3. Budafok 25 11 9 5 43—30 31 4. Szegedi D. 24 10 10 4 30—22 30 5. BVSC 25 9 11 5 35—34 29 6. Bem SE 25 8 12 5 30—21 28 7. SZEOL 25 9 9 7 34—30 27 8. B.-gyarm. 25 11 5 9 33—29 27 9. Vác 24 8 11 5 30—27 27 10. 22. Volán 25 9 8 8 39—36 23 11. KSC 24 10 5 9 25—27 25 12. Ganz-M. 25 5 13 7 27—25 23 13. Bp. Spart. 25 7 7 11 35—37 21 14. BKV E. 24 7 6 11 25—25 20 15. Építők 25 5 10 10 32—34 20 16. Pénzügyőr 24 8 4 12 29—44 20 17. Dunakeszi 25 4 11 10 15—28 19 18. D.újv. É. 24 4 7 13 27—43 15 19. Ikarus 24 3 6 15 15—43 12 Szabadnapos: Vasas Ikarus Dunakeszi vasutas—Építők SC 1—0 Bp. Spartacus—Kossuth KFSE 0—1 Ganz-MAVAG—22. sz. Volán 1—4 Szegedi Dózsa—BKV Előre 2—1 BVSC—Budafoki MTE 2—2 H. Bem J.,SE—Volán SC 2—0 Váci Híradás—D.újvárosi Építők 1—0 B.-gyarmati SE—SZEOL AK 2—0 MKUYKI LAIÍIJ.UU (iÓ-líAJXOKSÁÍJ Idegenben is nyertek az élmezőny csapatai Bajai SK—Soltvadkert 2—0 (0—0) Baja, 700 néző, vezette: Sza­bó J. BSK: Gilián — Glavatdty, Molnár, Papp, Márdty, Simon (Petresevies), Laki, Takács, Ko­vács, Radács, Kazal (Pintér). Ed­ző : Rónai Sándor. Soltvadkert: Mayer — Lehr, Frifttmamn, Mészáros, Cs. Torna, Eiler (Halász), Oláh, Tóth, Ba­logh, Mogyorósi, Bozorádd. Ed­ző: Meskó István. A végig fölényben játszó bajai csapolt csak a 83. percben tudta megszerezni a vezetést. A gólt Kovács lőtte kapu előtti kavaro­dásból. 1—0. Négy perccel később eldőlt a mérkőzés: Laki 22 mé­terről lőtt szabadrúgása a háló­ba kötött ki. 2—0. Jók: Takács (a mezőny legjobbja), Kovács, Laki, Márity, illetve Mayer, Lehr, Frittmann, Tóth. Ifjúságiak: Bajai SK—Soltvad­kert 6—2 (2—0). Tiszakécske—Harta 1—0 (1—0) Hanta, 300 néző, vezette: Pong- rácz. Tiszakécske: Szabó — Kecs­kés, Bállá, Varga, Száraz, Sán- tha, Losonczi, Pálinkás, Domo- nics, Bus (Váczi), Józsa. Edző: Uzsovi cs Sándor: Harta: Krisztián — Nagy, Pá- vélkó, Beszedics, Pandur, Stefan, Lehóczki. Veibe! (Takács), Páli, Frei, Halász. Edző: Bleszák Sán­dor. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a jobb csapatteljesítményt nyújtó tiszaikécskeiek szerencsés góllal nyertek. Góllövő: Varga. Jók: Józsa, Varga, Szabó, illetve Beszedics, Krisztián, Halász. Ifjúságiak: Tiszakécske—Har­ta 2—0. Gólöövők: Petrezselyem, Rácz. Kecskeméti TE—Honvéd Gábor Á. SE 2—0 (2—0) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: ifj. Molnár. KTE: Kerpits — Magyar I., Szabó L., Komáromi, Érsek, Nagyhegyesá, Seres (Herczeg), Vi­rág, Porhanda, Bohács (Tóth), Horváth. Edző: Gacs Tibor. H. Gábor A. SE: Kubatovics — Galántad, Dedák, Bergmann, Kocsis (Soós), Kovács P., Novak, Piukoivies, Erdős, Serfőző, Cvia- nov (Halász). Edző: Kévés Fe­renc. A Gábor A. SE 35 percen ke­resztüli veszélyesen támadott a KTE ellen. A 36. percben Szabó L. lefutotta a védőket, és meg­szerezte a vezetést a kecskeméti csapatnak. 1—0. A 44. percben Magyar I. kapu elé lőtt labdáját a menteni akaró Kocsis saját ka­pujába rúgta, (öngól.) 2—0. Jók: Kerpits, Nagyhegyes!, Virágh, il­letve Bergmann, Serfőző. Lajosmizse—Fájsz 1—0 (1—0) Lajosmizse, 400 néző, vezette: Papp. Lajosmizse: Szmulai — Lukács, Kocsis, Gyurgyik, Kovács, Márk- li, Kállai, Bende, Homacsek (Csorba), Vajda, Kislőrincz. Ed­ző : Máté Ferenc. Fájsz: Fatér — Kupusz, Hor­váth (Krasnyánszki), Kráczer, Kovács, Galambos, Vlasies, Diny- nyés, Baráth, Hemer, Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Kitűnő játékvezetés mellett csak nehezen győzött a lajosmi- zsei csapait. Góllövő: Kislőrincz. Jók: Kállai, Bende, Kocsis, Kis­lőrincz, illetve Fatér, Kráczer, Baráth, Zsákai. Ifjúságiak: Lajosmizse—Fájsz i—0 (1—0). Góllövő: Dékány. Honvéd Mezőfi SE—Kiskőrös 1—0 (0—0) Kiskőrös, 300 néző, . vezette: Horváth. H. Mezőfi SE: Domokos — Szepesi, Rózsa, Kutasi, Zátrok, Kolek, Lantos, Ábel, Szőlősi (Baukó), Palcsó, Szűcs. Edző: Krivy Ottó. Kiskőrös: Vass — Hajnák, Kálmán, Major, Dusnoki II., Petróczi, Dénes (Beregszászi), Katona (Pál), Dusnoki I., Fodor, Szabó. Edző: Rapesák Tivadar. Alacsony színvonalú, unalmas játék jellemezte a találkozót. Egyik csapat sem érdemelt pon­tot. A 65. percben Baukó fejelte az egyetlen gólt. A hazai csapat lelketlen játékára nincs magya­rázat. Jók: Ábel, Lantos, illetve Kálmán. Jánoshalma—Sükösd 4—2 (2—0) Jánoshalma, 800 néző, vezette: Karácsony. Jánoshalma: Csemák — Dobos, Maráczi, Fenyvesi IV., Bátyai, Angeli, Márkus, Péter, Liliom, (LipOkatich), Horváth, Fenyvesi III. Edző: Fertőszegi Béla. Sükösd: Szente — Jagicza, Lataner, Faddi II., Szabó, Lógó I., Németh, Páncsics, Kovács, Kol­lár, Sudár. Edző: Varga Imre. Góllövők: Horváth 2, Angeli, Lipokatich. Jók: Márkus, Mará­czi, Angeli, illetve Szente, Lógó I. Ifjúságiak: Sükösd—Jánoshal­ma 3—3 (3—0). Góllövők: Lógó II. 2, Reich, illetve Szuhanek, Nagy B., Urbán. Honvéd Kun Béla SE—Kalocsai Se 2—1 (í—i) Kalocsa, 600 néző, vezette: Eg­ri J. H. Kun Béla SE: Gulyás — Nagy, Felegyi, Horváth, Csévéz Tóth, Kászon, Meszlényi, Kisz- nyér, Evanics (Szász), Sipos. Ed­ző: Vereb István. Kalocsai SE: Niezner — Kapi­tány, Pécsi, Tamás, Illés, Jeneií Szabó I., Farkas (Matos), Vén (Posztobán yi), Lakatos, Kováts.1 Edző: Molnár Ferenc. A 12. percben a Kalocsai SE szerezte meg a vezetést. Kováts a félpályáról indult, négy védőt kicselezett és a hálóba lőtt. 0—l.1 A 30. percben Vén a mérkőzés legnagyobb gólhelyzetét hagyta ki. A félidő utolsó percében Meszlényi góljával egyenlített a H. Kun Béla SE. 1—1. A 62. perc­ben Felegyi fejelte a labdát a kalocsai kapuba, ezzel eldőlt a találkozó sorsa. 2—1. Négy perc­cel később Felegyit a játékvezető kiállította, mert megütötte ellen­felét. Jók: Cséve, Kisznyér, Mesz­lényi, illetve Kováts, Jenei, La­katos. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Kun Béla SE 6—2. Góllövők: Kováts F. 4, Nemes, Kákonyi, illetve Kurucz, Gyöngyösi. Császártöltés—Érsekcsanád 1—0 (0—0) Császártöltés, 200 néző, vezette: Naigyczirok. Császártöltés: Koeh — Schind­ler, Liska, Buchmüller, Ober, Varga, Lágetfalvi, Szeitz, Lakner, Mankó, Gerber dr. Edző: Rausch János. Érsekcsanád: Ikotity — Lévai, Marinké, Gyuricza, Szabó, Mel­cher, Csurai, Koszorús I., Bara­bás, Triébl, Koszorús II. Edző: Bairtha Ferenc. Közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat csak nehezen tudta otthon tartani a két bajnoki pon­tot. Góllövő: Szeitz. Jók: Liska, Budbmüller, illetve Koszorús I. Ifjúságiak: Császártöltés—Ér­sekcsanád 1—0. Góllövő: Kovács. Honvéd Szamuely SE—Honvéd Radnóti SE 1—1 (1—0) Szabadszállás, 150 néző, vezet­te: Trisz. H. Szamuely SE: János — Scbmikl, Kiss, Szalontaá, Dani, Gálfi, Szabó (Rutter), Üjvári, Rácz, Marusa, Lantos. Edző: Ma­lomszegi Ottó. Honvéd Radnóti SE: Szabó III. — Török, Kovács, Rapcsák, Szabó II., Pozsári, Tamon (Szom­bati), Dócza (Tóth), Muhi, Szeke­res, Szarka. Edző: Veres István.' A 28. percben Rácz góljával a Szamuely SE jutott vezetéshez. 1—0. Az 53. percben Rapcsák fe­jesgóljával egyenlített a Radnóti SE. A látottak alapján a döntet­len igazságos. Jók: Schmikl, Ma- rusa, Szabó II. (a mezőny leg­jobbja), illetve Szombati. Izsáki MEDOSZ—Kiskunhalasi MEDOSZ 2—1 (0—0) Izsák, 300 néző, vezette: Kiss A. Izsák: Varga — Németh, Tóth, Bőthi, Nagy, Laki, Pataki, Ter- jéki, Mezei, Tánczos (Szélpál), Jakus (Fazekas). Edző: Fekete Sándor. Kiskunhalas: Szabó — Udvari, Dobra, Fuksz, Agócs, Rozinka, Szőke, Mészáros, Karsai, Pápai, Hortobágyi (Bényi). Edző: Vi­rágh István. Az első félidő igen változatos játékot hozott. Szünet után a 70. percben szerzett vezetést, majd a 83. percben növelte elő­nyét az izsáki csapat, öt perccel később nagy kavarodás támadt a hazai kapu előtt, amikor Tóth öngóljával szépített a Kiskunha­las. Góllövők: Tánczos, Pataki, Tóth (öngól). Jók: Bőthi, Laki, Németh, illetve Karsai, Agócs, Mészáros. Ifjúságiak: Kiskunhalas— Izsák 3—0 (2—0). Góllövők: Föl­des, Mészáros, Kálszi. A .MEGYEI LABDARÜGO-BAJNOKSAG Állasa 1. Jánoshalma 24 15 8 1 50—17 38 2. Bajai SK 24 16 2 6 55—16 34 3. Kun Béla SE 24 13 6 5 54—23 32 4. KTE 24 14 4 6 45—28 32 3. Mezőfi 24 13 5 6 44—20 31 6. Tiszakécske 24 12 7 5 33—19 Sí 7. Kalocsa 24 l 11 5 i 8 34-22 27 8. Sükösd 24 11 4 9 35—23 26 9. Fájsz 24 9 8 7 22—17 26 10. Lajosmizse 24 11 4 9 41—38 26 11. Kh. MED.* 24 11 5 9 42—39 25 12. Szamuely 24 9 6 9 45—37 24 13. Izsák 24 9 6 9 24—30 24 14. Soltvadkert 24 6 11 7 31—27 23 15. Kiskőrös l 24 5 8 11 21—36 18 16. Radnóti \24 6 4 14 28—63 K. 17. Harta** 24 4 7 13 21—52 13 18. Gábor Á. SE 24 3 4 17 17—52 10 19. Császártöltés 24 4 2 18 24—82 10 20. Érsekcsanád** 24 5 1 18 26—53 9 Megjegyzés: A *-gal jelzett csapat­tól egy, a **-gal jelzett csapattól két büntetőpont levonva. A MEGYEI IFJÚSÁGI LABDARÜGO-BAJNOKSAG Állasa 1. MEDOSZ 20 15 2 3 66—25 32 2. Jánoshalma 20 14 3 3 80—22 31 3. KTE 19 14 2 3 80—17 30 4. Kalocsa 19 12 4 • 3 69—17 28 5. Kun Béla SE 20 13 2 7 70—28 28 6. Kiskőrös 20 13 1 6 83—27 27 7. Lajosmizse 20 11 2 7 51—23 24 8. BSK 20 11 1 8 57—21 23 9. Sükösd 20 9 5 6 51—40 23 10. Tiszakécske 21 10 2 9 54-41 22 11. Radnóti SE 19 9 2 8 23—53 20 12. Soltvadkert 21 5 5 10 33—46 15 12. Fájsz 19 4 2 13 27—70 10 11. Izsák 21 4 2 15 24—85 10 15. Császártöltés 21 4 2 16 23—114 9 16. Érsekcsanád 20 3 — 17 2S—81 6 17. Harta 20 — 1 19 6—113 1