Petőfi Népe, 1979. március (34. évfolyam, 50-76. szám)

1979-03-20 / 66. szám

1979. március 20. # PETŐFI NÉPE • 7 SPORT- SPORT • SPORT A KSC-nek volt több gólhelyzete Dunaújvárosi Építők—Kecskeméti SC 1—1 (1—0) Dunaújváros, 1200 néző. Vezette: Dravecz. Dunaújváros: Török — Gar­bacz, Bozsik, Mártha, Peterdi — Lapu, Miklós II., Simon — Hrych, Béres, Németh. Edző: Nagy Er­vin. KSC: Leskó — Petrovszki, Ele­kes I., Sztvorecz, Beles — Bed- zsula (Kocsis a 83. peíeben), Csordás, Prikidánovics — Far­kas, Puskás, Sörös (Oskolás az 50. percben). Edző: Molnár Fe­renc. Az első percekben mindkét csapat nagyon óvatosan játszott, s -alig mert nyíltan támadást kez­deményezni. A 11. percben, talán az első komolyabb támadásból váratlanul jött a hazaiak vezető gólja. Beles belépését a játékve­zető szabálytalannak minősítette. Az oldalvonal közeléből Simon ívelte be a szabadrúgást. Leskó kapus későn mozdult, s a felug­ró Mártha fejéről a labda a bal sarokba jutott. 1—0. A folytatás a KSC-nek sikerült valamivel jobban. A 17. percben Farkas futott el a szélen. Beadá­sát Csordás kapásból lőtte a léc fölé. A 28. percben Hrych elől Elekes I. mentett szögletre, majd két perc múlva Prikidánovics be­adását Csordás alig fejelte a léc mellé. A 38. percben az előretö­rő Beles nagy erővel célozta meg a kaput, de az a lövés is a léc AUTÓSPORT fölött suhant el. A 42. percben Mártha csúnyán felvágta Puskást. A szabadrúgást Puskás végezte el, s a nagy erővel meglőtt lab­da laposan a kapufáról vágódott vissza. A szünet után is egy csúnya szabálytalansággal kezdődött a játék. A 46. percben ugyanis Bozsik vágta fel a kapura törő Prikidánovicsot. A szabadrúgást azonban a sértett magasan a ka­pu fölé küldte. A KSC ezután is támadásban maradt. Farkas buk­tatása után Prikidánovics sza­badrúgását mentették a védők. Az 50. percben Sztvorecz sza­bálytalankodott Miklós II-vei szemben. A szabadrúgást Leskó a mezőnybe öklözte. Az 53. perc­ben EleAtes I. szabálytalansága után is könnyen hárította a sza­badrúgást a kecskeméti kapuvé­dő. A hajrában is elég sok volt a szabálytalanság mindkét olda­lon. A 75. percben Beles labdá­jával Prikidánovics húzott el a bal szélen. Beadását Török ki­vetődve szerezte meg. A 78. percben egy újabb Prikidánovics- beadást Török elvétett, 'sajnos igen nagy helyzetben Puskás is hibázott. A 80. percben Oskolás beadását Puskás fejelte fölé. Az állandó kecskeméti támadások végül a 86. percben hozták meg az egyenlítést. Egy előrevágott labdára Puskás rajtolt. Kicsele­zett két védőt is, majd a kapu bal oldalába lőtt. 1—1. A 88. percben is Prikidánovics futott el, s hatalmas lövése a kapufáról kifelé pattant. Nagy szerencséjük volt a hazaiaknak. A döntetlen idegenben nem rossz eredmény, de a látottak alapján a KSC győzelme sem lett volna meglepetés. Az Épí­tőknek a 90 perc alatt nem volt egyetlen helyzetük sem, s a gólt Leskó hibájából érték el. A há­romcsatáros alapfelállás sajnos ismét nem vezetett eredményre, s amikor a KSC több játékos­sal bátran kitámadott, mindjárt nagyot változott • a játék képe. Az utolsó negyedórában három abszolút gólhelyzete volt a kecs­keméti csapatnak, s így a hazai­ak örülhettek a döntetlennek. A KSC-ből Leskó a gólnál na­gyot hibázott, később alig akadt védenivalója. Hátul Sztvorecz, Elekes I. és Beles játszott jól. Csordás mindinkább játékba len­dült. Elöl Puskást a gólja dicsé­ri, bár a helyzetei alapján hár­mat is rúghatott volna. Farkas idegesen kapkodott, Oskolás be­adásai nem sikerültek. Prikidá­novicsot az utolsó húsz percben, amikor bal szélen játszott, nem tudták tartani. Sörös lecserélése nem volt indokolt. Dravecz játékvezető az eléggé, nehéz, küzdelmes, sok szabályta­lanságtól tarkított mérkőzést igen jól vezette. MA: LABDARÚGÁS Bács-Kiskun megye—Csongrád megye serdülő válogatott mérkő­zés: Jánoshalma, 12 órakor. Bács-Kiskun megye—Csongrád megye ifjúsági válogatott mér­kőzés: Jánoshalma 13.30-kor. Kupagyőztes a Petőfi Népe! A Magyar Újságírók Országos Szövetsége Fiatal Újságírók Klubja szakosztálya Téli kupa néven országos 'futballbajnoksá- got hirdetett, amelyen szerkesz­tőségünk csapata is indult. Az előselejtezők után együttesünk döntőbe jutott, amelynek mér­kőzéseit szombaton játszották Budapesten, a Vasas Fáy utcai sportcsarnokában. Szerkesztőségünk csapata — Ballal József, Benkő Imre, End­re Ferenc, Goór Imre, Kutasi Fe­renc, Magyar László és Váczt Tamás — első mérkőzésén 2:0 arányban diadalmaskodott a Veszprémi Napló együttese fö­lött, majd szoros küzdelemben döntetlenre játszott a Magyar Hírlap—Magyar Nemzet focistái­val, így az első helyért léphetett pályára. A nagyszámú nézőkö­zönség kitartó buzdítása mellett Magyar László két góljával meg­érdemelt sikert aratott szerkesz­tőségünk csapata, s megnyerte a Téli kupát. A versenybíróság különdíjai közül egyet ugyancsak a szer­kesztőség csapata egyik tagjának ítélték. A legtechnikásabb játé­kos címet ugyanis Goór Imre nyerte. Ez történt az NB I-ben A Hírős Kupa slalom verseny első fordulója $ Célban a verseny egyik résztvevője. A Hírős Kupa autós slalom ver­seny első fordulóját rendezte meg vasárnap délelőtt Kecskeméten, a Széktói Stadion parkolójában a Kecskeméti Volán SC autó—mo­torsport szakosztálya. Ä kitűnően elő! esetett, s elég vobm. pályán két kört. (kb. 3 km-t) kellett az indulóknak teljesíteni. Az érdeké lődés meglepően nagy volt, nem­csak a megyénkből, hanem Bu­dapestről, Szegedről és Békéscsa­báról is érkeztek csapatok, s né­zőközönségben sem volt hiány. A mintegy három órán át tartó ver­senyt ezer néző figyelte. A Hírős Kupa slalom verseny eredménye: I. forduló. 800 kcm-ig: 1. Matusik András (Békéscsabai Volán) 1:52,9, 2. Farkas J. (Csepel Autó) 1:57,9, 3. Danita J. (Baja) 2:00,6. 1000 kcm-ig: 1. Zima János (II'íXERAG) 1:55jo> 2. Vincza J. (Baja) 1:59,0, 3. Törtek L. (IN­TER AG) 2:02,3. Vi00 kcm-ig: 1. Dávid József (BÁCSÉP) 1:59,5, 2. Rákóczi T. (Kecskeméti Volán) 2:02,5, 3. Csí­nja János (Csepel Autó) 2:04,4. •1300 kcm felett: 1. Kárász Mi­hály (Kecskeméti Vo’án) 1:58,0, 2; Frei L. (Kiskőrös) 2:12,0', 3. Úutka P. (Kiskőrös) 2:12,5. Nők: 1. Farkas Vincéné (DÉL­ÉP, Szeged) 2:15,4, 2. Kolozsvári­né (Kecskeméti Volán) 2:26,0, 3. Faikasné (BÁCSÉP) 2:47,0. Az abszolút versenyben: 1. Ma­tusik András (Békéscsabai Volán) 1:52.9, 2. Zimma János (INTE- RAG) 1:55,0, 3. Farkas József (Csepel Autó) 1:57,9. Csapatban: 1. Kecskeméti Vo­lán 38 pont, és a Békéscsabai Volán ugyancsak 38 ponttal, 3. Kiskőrös 35 ponttal. A Hírős Kupa slalom verseny második fordulója április 1-én lesz, ugyancsak a Széktói Sta­dionban. Ü. Dózsa—Salgótarján 1—0 (l—iB) Salgótarján, 11 000 néző, ve­zette : Palotai. Góllövő: Fazekas (11-esből), ' Rába ETO—Vasas 0—0 Győr, 6000 néző, vezette: Mar­ton. Zalaegerszeg—Tatabánya 0—0 Zalaegerszeg, 5000 néző, vezet­te: Rúzsa. Békéscsaba—Videoton 3—1 (0—0) Békéscsaba, 11 000 néző, vezet­te: Mohácsi. Góllövők: Pogács 2, Budavári, illetve Májer. Ferencváros—Dunaújváros 3—1 (2—1) Üllői út, 22 000 néző, vezette: Győri. Góllövők: Szokolai 3, illetve' Kuti, MTK-VM-Vasas Izzó 2—1 (1—0) Tábori u.. 2000 néző, vezette: Maczkó. Góllövők: Fülöp, Pekker, illet­ve Varga. MÄV Előre—Haladás 1—1 (1—1) Székesfehérvár, 4000 néző, ve­zette : Kőrös. Góllövők: Sugár (11-esből), il­letve Varga. Csepel—Bp. Honvéd 1—1 (1—0) Csepel, 3000 néző, vezette: Lau- ber. Góllövő: Vincze, illetve Utassy. Pécsi MSC—Diósgyőr 0—0 Pécs, 7000 néző, vezette: Pádár. RÖPLABDA LEHET SZAVAZNI Az NB I. állása Befejeződött a keresztbejátszás A leg jobbakra A röplabda NB I-ben befejező­dött a keresztbejátszás is, s a har­madik „felvonás”, a négy torna­rendszerű körmérkőzéá előtt a KSC biztos negyedikként várja a folytatást. A Bp. Spartacus elleni péntek—szombati kettős forduló nem állította különösebben nehéz feladat elé a kecskeméti gárdát. Pénteken Budapesten a Spartacus egy játszmát nyert, mert az első két — könnyen nyert — játszma után kiengedett n kecskeméti csapat. A negyedik játszmában aztán már mindössze 3 pontra futotta a szövetkezetiek erejéből. A PÉNTEKI FORDULÓ: Kecskeméti SC—Bp. Spartacus 3:1 (9, 5, — 7, 3) Bp. Kőér utca. Vezette: Kiss K„ Rádi. KSC: Kocsis, Demeter, Szabó Z, Konyári, Lantos, Járosi. Cse­re: Nusser, A. Szabó, Újhídi. Ed­ző: Beregszászi Szabolcs. Bp. Spartacus: Bíró, Bánfai, Szabó P., Kovács, Kiss A., Pólá- nyi. Csere: Havas, Czanek. Edző: Takács Benjamin. Szabó Z., Konyári, Lantos. Edző: Beregszászi Szabolcs. Bp. Spartacus: Havas, Szabó P., Polányi, Kovács, Kiss A., Bán­fai. Csere: Bíró, Czanek, Bala- tinac. Edző: Takács Benjamin. A mérkőzés mindössze 50 per­cig tartott. A Spartacus csak a második játszmában tanúsított némi ellenállást. Ebben a játsz­mában 7:2, majd 11:7 és 12:10 volt az állás a szövetkezetiek ja­vára. Innen fordította meg a játszmát a KSC, majd a harma­dik játszmában remek sáncolá­sokkal, biztosan győzött ^ kecs­keméti csapat. A bajnokság állása NB I. férfi az 1—6. helyért 1. Vasas Izzó 18 15 3 47:17 33 2. Csepel 18 15 3 48:20 33 3. Bp. Honvéd 18 14 4 47:22 32 4. KSC 18 12 6 44:25 30 5. ZTE 18 9 9 33:39 27 6. Bp. Spartacus 18 7 11 27:37 25 7—14. helyért 7. O. Dózsa 18 13 5 44:25 31 8. Vasas 18 10 8 39:31 28 9. TFSE 18 8 10 32:41 26 10. Szív. Volán 18 8 10 30:39 26 11. MALÉV 18 6 12 31:40 24 12. Dunaújvárosi K. 18 5 13 26:48 23 13. HBNA 18 4 14 24:46 22 14. MTK-VM 18 — 18 14:54 18 • Két mérkőzést játszik a magyar férfi röplabdaválogatott a héten az osztrákok ellen. Hétfőn Kör­menden, kedden Répcelakon vív­nak határmenti találkozót a csa­patok. A válogatottban két KSC- játékos, Demeter és Szabó Z. ka­pott helyet. SZOMBATI FORDULÓ: Kecskeméti SC—Bp. Spartacus 3:1 (6, 12, 7) Kecskemét, Városi Sportcsar­nok, 400 né^ő. Vezette: Juhász, Papp. KSC: Járosi, Kocsis, Demeter, Korábbról már ismert, hogy a március 28-i Magyarország—NDK válogatott mérkőzés után a te­levíziós nézők szavazhatnak a magyar csapat legjobb játékosai­ra, akik közül az 1—3. helyezett jutalomban részesül. A szavazás lebonyolításáról Radnai János, a televízió sport­osztályának vezetője a következő­ket mondta: — A mérkőzés tévés adása 17.50 órakor kezdődik. A játék kezdete előtt, a szünetben és a végén ismertetjük azokat a tele- fonszápiokat, amelyeken a szava­zatot le lehet adni. Minden já­tékosnak lesz egy-egy telefonszá­ma — a tartalékoknak is. — Az ismert számok birtoká­ban■ 20 órától 22 óráig lehet sza­vazni, a telefonközpont ekkor regisztrálja a hívásokat. A zá­rás után a telefonközpontban a televízió és az MLSZ képviselői­nek jelenlétében történik meg a hivatalos számlálás, majd a 22.25 órakor, az újabb Telesport- adásban az eredmény hirdetése. Az ' 1—3. helyre került játéko­sok közül az első helyezett — természetesen aki a legtöbb sza­vazatot kapta — 8000, a máso­dik 7000, a harmadik ötezer fo­rintos vásárlási utalványt kap. A jutalmakat Kovács Ferenc szö­vetségi kapitány adja át a né­zők által legjobbnak tartott já­tékosoknak. (MTI) 1. O. Dózsa 21 13 6 2 52—22 32 2. FTC 21 13 5 3 48—24 31 3. Bp. Honvéd 21 11 7 3 46—19 29 4. DVTk 21 12 3 6 33—25 27 5. Tatabánya 21 8 7 6 35—31 23 6. Rába ETO 21 7 8 6 23—18 22 7. Békéscsaba 21 8 5 8 29—22 21 8. Videoton 21 6 8 7 24—28 20 9. PMSC 21 5 10 6 18—26 20 10. STC 21 6 7 8 30—31 19 11. Dunaújváros 21 6 7 8 31—35 19 12. Vasas 21 6 9 7 28—33 19 13. MTK-VM 21 7 4 10 25—28 18 14. ZTE 21 5 8 8 19—24 18 15. MÁV E. 21 6 6 9 16—35 18 16. Csepel 21 4 9 8 23—28 17 17. Haladás 21 5 5 11 22—49 15 18. V. Izzó 21 2 6 13 19—43 10 NB II. Középcsoport 1. Volán SC 24 15 6 3 38—16 36 2. Budafok 24 11 8 5 41—28 30 3. KKFSE 24 11 8 5 42—32 30 4. Szegedi D. 23 9 10 4 28—21 28 8. BVSC ' 24 9 10 5 33—32 28 6. SZEOL 24 9 9 6 34—28 27 7. Bem SE 24 7 12 5 28—21 26 8. B.-gyarm. 24 10 5 9 31—29 25 9. Vác 23 7 11 5 29—27 25 10. KSC 23 10 5 8 25—25 25 11. 22. volán 24 8 8 8 35—35 24 12. Ganz-M. 24 5 13 6 28—21 23 13. Bp. Spart. 24 7 7 10 35—36 21 14. BKV 23 7 6 10 24—23 20 15. Építők 24 5 10 9 32—33 20 16. Pénzügyőr 23 7 4 12 27—44 18 17. Dunakeszi 24 3 11 10 14—28 17 18. D.újv. É. 23 4 7 12 27—42 15 19. Ikarus 24 3 6 15 15—43 12 Szabadnapos: BKV Előre Vasas Ikarus—H. Bem J. SE 0—0 Pénzügyőr—Szegedi Dózsa 1—I Volán SC—Dunakeszi VSE 2—1 SZEOL AK-Vád Híradás 0—0 Kossuth KFSE—Ganz-MAVAG 2—2 D.újv. Építők—KSC 1—1 Budafoki MTE—Bp. Spartacus 2—0 Építők SC—BVSC 2—3 22-es Volán—B.gyarmati SE 3—2 Megyei labdarúgó bajnokság Gólszegény forduló — meglepetésekkel Tiszakécske—Kiskőrös 2— 1 (I—0) Tiszakécske, 600 néző, vezette: Karácsony. Tiszakécske:. Szabó — Laczkó, Bállá, Varga, Kecskés, Száraz, Sánta, Pálinkás (Bús), Losonczi, Dornonics, Józsa. Edző: Uzsovics Sándor. Kiskőrös: Vass — Hajnák, Kál­mán, Major, Podobni, Katona (Da- róczi). Kun, Petróczi, Fodor, Sza­bó, Dusnoki (Szentgyörgyi). Edző: Végh Lajos. A keményen védekező kiskőrö­siekkel szemben a tiszakécskei csapat csak nehezen tudta me­zőnyfölényét gólokra váltani. Gól­lövők: Kecskés (11-esből), Józsa, illetve Major (11-esből). Jók: Jó­zsa, Kecskés, Losonczi, Dornonics, illetve Major, Petróczi, Hajnák. Kiállítva: Kun. Ifjúságiak: Tiszakécske—Kiskő­rös 2—1 (1—1). Góllövők: Szóráth, Ézsiás, illetve Tóth M. Kiskunhalasi MEDOSZ— Lajosmizse 3—2 (3—1) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Pongrácz Gy. Kkh. MEDOSZ: Szabó — Rozin- ka, Tóth L., Dobra, Fuksz, Mészá­ros, Udvari, Szőke, Karsai, Agócs, Harsányi (Tóth L). Edző: Virágh István. Lajosmizse: Madi (Szmulai) — Lukács, Kovács, Gyurgyik, Márk- li, Kocsis, Kislőrinc, Bende, Tas- si (Csorba), Kállai, Vajda. Edző: Máté Ferenc. A MEDOSZ jobb első félidőbeli játékával — bár nagy kapushi­bákból — biztosította győzelmét. Szünet után a Lajosmizse táma­dott többet. A hajrában igen ke­mény volt a játék. Tóth L. a "ki­állítás sorsára jutott, Fukszot pe­dig három percig ápolták. Gól­lövők: Mészáros 2, Karsai, illetve Márkli, Kállai. Jók: Agócs, Mé­száros, Szőke, illetve Bende, Kál­lai, Kislőrinc. Ifjúságiak: Kiskunhalasi ME­DOSZ—Lajosmizse 2—0 (1—0). Góllövők: Földes, Juhász. Honvéd Radnóti SE—Harta 1—0 (0—0) Szabadszállás, 250 néző, vezet­te: Suba. Radnóti SE: Szabó III. — Török, Kovács, Szabó II., Rapcsák, Szom­bati (Pozsár), Pócza, Muhi, Tóth, Szekeres, Szarka (Hegyi). Edző: Veres István. Harta: Krisztián — Nagy, Pá- velkó, Beszedics, Pandúr, Stefán, Lehóczki, Valkovics (Páli), Ta­kács, Arnold, Halász. Edző: Ble- szák Sándor. Az első félidő egyenrangú erők küzdelmét hozta. A 25. percben Muhi 11-est hibázott. A 75. perc-, ben Pócza győztes góljával tartot­ta otthon a két bajnoki pontot a Radnóti SE. Jók: Szabó III., Tóth, Szekeres, illetve Pandúr, Stefán, Lehóczki. Ifúságiak: Radnóti SE—Harta 3— 1 (1—1). Góllövők: Benedek 2, Tóth, illetve Faragó. Soltvadkert—Jánoshalma 0—0 Soltvadkert, 900 néző, vezette: Kószó. Soltvadkert: Mayer — Csorna, Frittmann, Eiler, Oláh, Balogh, Tóth, Lehr, Szávai, Mészáros, Bo- zorádi. Edző: Meskó István. Jánoshalma: Csernák — Dobos, Maráczi, Bátyai, Fenyvesi IV., An- geli, Liliom, Márkus (Lipokatich), Péter, Horváth L., Fenyvesi III. Edző: Fertőszegi Béla. Kitűnő játékvezetés mellett nagy küzdelmet vívott a két csa­pat. Mindkét kapus gólnak látszó lövéseket hárított. A soltvadkerti csapat végül is szervezett játéká­val rászolgált az egyik pontra. Jók: Mayer, Lehr, Mészáros, Oláh, illetve Csernák, Maráczi, Angeli, Horváth L. Ifjúságiak: Jánoshalma—Solt­vadkert 3—1 (1—0). Góllövők: Nagy 2, Urbán, illetve Katzenbach, Honvéd Mezőfi SE— Kalocsai SE 0—0 Kecskemét, 400 néző, vezette: Francziskovics. Mezőfi SE: Domokos — Szepesi, Rózsa, Zátrok, Kutasi, Kucsera, Palcsó, Ábel, Szőllősi II. (Baukó), Szűcs, Kolek. Edző: Krivy Ottó. Kalocsai SE: Niezner — Kapi­tány, Pécsi, Tamás, Illés, Jenei, Posztobányi, Farkas, Vén, Szabó (Varjú), Kovács. Edző: Molnáf'Fe­renc. Rendkívül alacsony színvonalú, csapkodó játék jellemezte a talál­kozót. A 90 perc alatt egy-egy lö­vést küldött kapura mindkét csa­pat. Jók: Rózsa, Palcsó, illetve Pé­csi, Illés. Sükösd—Izsák 0—0 Sükösd, 300 néző, vezette: Hor­váth I. Sükösd: Szente — Jagicza, Lógó L, Lakner, Faddi II., Szabó, Pán- csics, Kovács, Kollár (Radics), Su­dár, Kocsis (Németh). Edző: Var­ga Imre. Izsák: Varga I. — Németh, Tóth, Bőthi, Laki, Nagy, Fazekas, Tán- ezos, Jakus, Mezei, Pataki. Edző: Fekete Sándor. Mindvégig sükösdi fölény jelle­mezte a találkozót. Az első félidő­ben több gólszerzési alkalmat sza­lasztottak el a hazai csatárok. Az Izsák szívósan védekezett, és sike­rült elvinnie az egyik pontot. Jók: Lógó L, Szabó, Szente, illetve Bőthi, Laki, Tóth. Iijúságiak: Sükösd—Izsák 6—1 (2—1). Góllövők: Reicz 3, Kopri- vonácz 2, Lógó, illetve Radóczi. Honvéd Szamuely SE— Ersekcsanád 3—1 (2—0) Kalocsa, 600 néző, vezette: Czenczik. Szamuely SE: Tamaskó (János) — Schmidl, Kiss, Szalontai, Dani, Lantos, Szabó, Újvári (Alföldi), Rácz, Marusa, Lelesz. Edző: Ma­lomszegi Ottó. Ersekcsanád: Ikotity — Varga, Marinkó, Gyuricza, Szabó, Mel­cher, Csurai, Koszorús II., Ko­szorús I. Bárdos, Triebl. Edző: Bartha György. Mindkét játékrészben a hon­védcsapat irányított, de csatáraik a legjobb helyzeteket is elhibáz­ták. Csak nehezen sikerült otthon tartani a két bajnoki pontot. Gól­lövők: Marusa, Újvári, Lelesz (11-esből), illetve Koszorús II. Jók: Rácz, Lantos, János, illetve Csurai, Koszorús II. Kecskeméti TE—Császártöltés 2—0 (1—0) » Kecskemét, 700 néző, vezette: Horváth Gy. KTE: Kerpits — Herczeg (Sza­bó L.), Komáromi, Érsek, Nagy- hegyesi, Seres, Virágh, Porhanda, Magyar L, Bohács (Tóth), Hor­váth. Edző: Gacs Tibor. Császártöltés: Koch — Schind­ler (Viczek), Liska, Buchmüller, Varga, Ligetfalvi, Óber, Schilli (Mayer), Szeicz, Markó, Gerber dr. Edző: Hajzer János. A KTE mindvégig nyomasztó fölényben játszott. A gólokon kí­vül három kapufát lőtt, és több helyzetet hagyott kihasználatlanul. Góllövők: Porhanda, Magyar I. Jók: Seres, Porhanda, Herczeg, illetve Koch, Liska, Ligetfalvi. I f j úságiak: KTE—Császártöltés 21—0. Góllövők: Trecskó 7, Pet- rovácz, Diós 4—4, Koch 3, Gyulai 2, Lengyel. Honvéd Gábor A. SE—Fájsz 2—0 (1—0) Fájsz, 300 néző, vezette: Farkas. Honvéd Gábor Á. SE: Kubato- vics — Galántai, Dedák, Serfőző, Bergmann, Kovács, Erdős, Kocsis, Novák, Piukovics (Cvianov), Ha­lász (Soós). Edző: Kévés Ferenc. Fájsz: Fatér — Paplanos, Hor­váth, Kráczer, Kovács, Galambos, Dinnyés, Baráth, Herner, Vlasies, Zsákai. Edző: Bújdosó Márton. Sportszerű mérkőzésen a faj- sziak támadtak többet mégis a vendégek szerezték meg a győzel­met. Góllövők: Zsákai (öngól), No­vák. Jók: Kubatovics (a mezőny legjobbja), Dedák, Kocsis, illetve Kráczer, Horváth, Paplanos. Honvéd Kun Béla SE— Bajai SK 1—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 800 néző, Ve­zette: Nyári. Kun Béla SE: Gulyás — Nagy J., Felegyi, Horváth, Cséves, Tóth Cs., Meszlényi, Darányi (Kászon), Kisznyér, Szász (Sípos), Evánics. Edző: Vereb István. Bajai SK: Gilián — Glavatity, Molnár, Papp, Simon, Márity, Sár­közi (Radics), Kovács, Pintér, La­ki, Petresevics (Takács). Edző: Ró­nai Sándor. Eseménytelen mezőnyjáték folyt. A 40. percben Gulyás és Sárközi rajtolt egy előrevágott labdára. A bajai játékos olyan szerencsétlenül esett az összeütkö­zéskor hogy a kórházba kellett szállítani. Szünet után az 58. perc­ben Meszlényi az alapvonalig cse­lezte magát, majd beadását a jó­kor érkező Kászon a bizonytalan­kodó bajai kapus keze között fe­jelte a hálóba. 1—0. A találkozó hátralevő részében a BSK kezde­ményezett, de sokat körülményes- kedő csatárai nem tudták kihasz­nálni a kínálkozó lehetőségeket. Jók: Felegyi, Cséve, Meszlényi, Kisznyér, illetve Papp, Simon, Márity, Laki. Ifjúságiak: Bajai SK—Kun Bé­la SE 2—1 (0—0). Góllövők: Bog­nár, Ivancsovics, illetve Kurucz. A MEGYEI LABDARUGÓ Állasa-bajnokság 1. Jánoshalma 2. Bajai SK 3. Kun B. SE 4. KTE 5. Mezőfi 6. Tiszakécske 7. Kalocsa 8. Sükösd 9. Fájsz 10. Kkh. MED.* 11. Lajosmizse 12. Szamuely 13. Soltvadkert 14. Izsák 15. Kiskőrös 16. Radnóti 17. Harta** 18. Gábor A. SE. 19. Ersekcsanád** 20. Császártöltés Megjegyzés: a *■ egy, a **-gal jelze tőpont levonva. 23 14 8 1 46—17 3G 23 15 2 6 53—16 32 23 12 6 5 52—22 30 23 13 4 6 43—26 30 23 12 5 6 43—20 29 23 11 7 5 32—19 29 23 11 5 7 33—20 27 23 11 4 8 35—19 26 23 9 8 6 22—16 28 23 11 5 8 41—37 25 23 10 4 9 40—38 24 23 9 5 9 44—33 23 23 6 11 6 31—25 23 23 8 6 9 22—29 22 23 5 8 10 21—35 18 23 6 3 14 27—82 13 23 4 7 12 21—51 13 23 3 4 16 17—50 10 23 5 1 17 26—52 0 23 3 2 18 23—82 8 al jelzett csapattól csapattól 2 bünte­A MEGYEI IFJÜSAGI LABDARÜGÖ­bajnoksAg allAsa 1. KTE 19 14 2 3 80—17 30 2. Jánoshalma 19 14 2 3 77—19 30 3. MEDOSZ 19 14 2 3 63—25 30 4. Kun B. SE 19 13 2 6 68—22 28 5. Kiskőrös 20 13 1 6 83—27 27 6. Kalocsa 18 11 4 3 63—15 26 7. Lajósmizse 19 10 2 7 50—23 22 8. Sükösd 19 9 4 6 48—37 22 9. BSK 19 10 1 8 51—19 21 10. Tiszakécske 20 0 2 9 52—41 20 11. Radnóti SE 19 9 2 8 23—53 20 12. Soltvadkert 20 5 5 9 31—40 15 13. Fájsz 18 4 2 12 27—S9 10 14. Izsák 20 4 2 14 24—82 10 15. Császártöltés 20 3 2 15 22—114 7 16. Érsekfcsanád 19 3 — 16 26—80 6 17. Harta 19 _ 1 18 6-111 t