Petőfi Népe, 1978. december (33. évfolyam, 283-308. szám)

1978-12-12 / 292. szám

1978. december 12. • PETŐFI NÉPE • 7 % SPORT* SPORT Igazságos döntetlen Dunakeszi Vasutas— Kecskeméti SC 0—0 Dunakeszi, 200 néző, vezette: Bauer. Dunakeszi: Kenesei — Lőrincz, Hanzel, Kiss J., Dévai, Asztalos, Kiss K. (Katonka 60. perc), Csá­szár, Gyetvai, Pollák, Nazáth (Bó­dé 72. perc). Edző: Virágh István. KSC: Frák — Egyed, Elekes I., Petrovszky (Bedzsula 78. perc), Rózsa, Prikidánovics, Drahos, Vá­­gi, Oskolás, Puskás, Csehok (Sö­rös 52. perc). Edző: Verebes Jó­zsef. Az időjáráshoz viszonyítva igen jó talajú pályán került sor a mér­kőzésre. Óvatos játékkal teltek el az első percek. A 9. percben adó­dott az első helyzet, Csehok jó labdát kapott a balszélen. Kicse­lezte a ráfutó hátvédet,'de kivárt, és a kifutó kapusba vágta a lab­dát. A 12. percben gyors jobb ol­dali hazai támadás után Pet­rovszky nem tudta elfejelni a lab­dát, Pollák nagy helyzetben 8 mé­terről lőtt Frák kezébe. A 14. percben ismét Csehok előtt adó­dott jó helyzet, de 16 méterről csúnyán fölé lőtte a labdát. A 17. percben újabb hazai támadás vé­gén Egyed mentett szorongatott helyzetben Pollák élői. A 22. perc­ben Dévai 12 méterről küldött fe­jesét Frák szögletre ütötte. A 30. percben gyors KSC-akció végén Vági 20 méterről lőtt kapu fölé. A 32. percben Elekes szabályta­lankodott a KSC kapujától 18 mé­terre. A szabadrúgást Asztalos a léc mellé küldte. A 39. percben a gyors Nazáth elől Egyed szöglet­re mentett. A beívelt szögletet Frák öklözte a mezőnybe. A 43. percben Prikidánovics iramodott meg a bal oldalon. A kaputól 20 méterre fellökték. A szabadrúgást Puskás magasan a kapu fölé lőt­te. A 45. percben Kiss K. futott el a jobb oldalon, de Prikidánovics beérte és szögletre szerelte. Az első félidő változatos játéka után a második játékrész hazai rohamokkal indult. A 46. percben Petrovszky hibája után Pollák ke­rült nagy helyzetbe, ám nem ta­lálta jól el a labdát, s Frák védte az erőtlen lövést. A 49. percben Vági ragyogóan futott el a jobb oldalon, beadását azonban Puskás elhibázta. Az 53. percben Nazáth elől mentett bravúros kivetődés­sel Frák. Az 58. percben Elekes cselezgetett feleslegesen. Kiss K. elvette tőle a labdát, kapura hú­zott, de a jobbról érkező Egyed az utolsó pillanatban szögletre mentett. A 68. percben kavarodás támadt a KSC kapuja előtt, s Dé­vai a hálóba lőtte a labdát, de a partjelző már jóval előbb lest jel­zett. A 75. percben gyors hazai támadás után Elekes mentett szögletre Kiss J. elől. A 77. perc­ben Prikidánovics egyéni játék után már a 11-es ponton járt, és a kifutó Keneseit találta el. A 80. percben Nazáth elől mentett szögletre Egyed. A beívelt szög­letet Frák jó érzékkel lehúzta. Az utolsó tíz perc csapkodó, időhúzó játékkal telt el, úgy lát­szott, hogy a hazaiak is belenyu­godtak a döntetlenbe. A látottak alapján teljesen reá­lisan alakult ki a döntetlen ered­mény. Mindkét oldalon a hátsó sorok játszottak jól, a támadó­­sorokban kevés volt az átütőerő. A KSC hátsó sora nagyon jól játszott. Egyed a jobbhátvéd posztján remekelt, de Frák és Ele­kes sem maradt el mögötte. Ele­kes teljesítményét lerontja, hogy egy nagy hibát csinált, amit sze­rencsére a hazaiak nem használ­tak ki. A pálya középső részén Prikidánovics volt a legjobb. Ren­geteget futott, kár, hogy nem ta­lált méltó társakra. A csatársor kifejezetten gyen­gén játszott Puskás két helyzetet elügyetlenkedett. Oskolás egyszer sem tudott elfutni őrzője mellett. Vági az egyéni játékot erőltette, nem sok sikerrel. A második fél­időben beállt Sörös is gyenge tel­jesítményt nyújtott. Bauer játékvezető kifogástala­nul vezette a játékvezetői szem­pontból nem éppen könnyű mér­kőzést. kosárlabda Megkezdődött a „rájátszás” Kevés sikert hozott a ráját­szás megyénk NB I-es férficsa­­pataliniak. Körmenden a BSK, Sopronban a KSC csak 1—1 győ­zelmet szerzett, s ezzel a KSC nagyon közel került a kiesözó­­nólhoz. A kecskeméti csapat most is a sérült Farkas, valamint Su­­bin nélkül volt kénytelen kiáll­ni. A feltételek • persze nem egyenlőek, mert a rivális Kör­mend, a PVSK, a Sopron; s a TFSE is a saijáit pályáján játszott. 1—8. HELYÉRT Bajai SK—MAFC 97—96 (51—38, 86—86) Körmend, 600 néző. Vezette: Ber­ki, Gergely. BSK: Aglfalvi (16), Kubatav (24), Csanádi (14), Karácsonyi (12), Kancsár (16). Csere: Szabó (2), Varga (9), Hosszú (4), Gor­­janácz. Edző: Kovács József. Az első félidőben biztos bajai vezetés után a MAFC egyenlített. A hosszabbítást a bajaiak bírták jobban erővel és idegekkel. Bp. Honvéd—Bajai SK 97—86 (46—47) Körmend, 1000 néző. Vezette: Gergely, Kosaras. BSK: Ágfalvi (24), Kubatov (20), Csanádi (8), Karácsonyi (16), Kancsár (8). Csere: Hosszú (4), Szabó (8.) Edző: Kovács József. Az utolsó 10 perében húzott el a Honvéd. Körmendi DFMTE— Bajai SK 93—81 (44—38) Körmend, 1300 néző. Vezette: Szittya, Kosaras. BSK: KubatoV (33), Csanádi (10), Karácsonyi (10), Kancsár (8), ÁgfáM (10). Csere: Szabó (8), Varga (2). Edző: Kovács Jó­zsef. A körmendiek alaposan ki­használták a hazai pálya elő­nyét. A bajnokság állása 1. Bp. Honvéd* 2. Ganz-MAVAO 3. V. ízzé. 4. MAFC 33 29 4 3416—2763 61 33 25 8 2775—2464 58 33 22 11 2962—2700 55 33 20 13 2816—2558 53 33 19 14 2779—2671 52 33 19 14 2620—2541 52 33 19 14 2655—2616 52 33 18 15 2961—2866 51 5. Körmend 6. Bajai SK 7. BSE 8. PVSK • Egy büntetőpont levonva. A 9—16. HELYÉRT Soproni MAFC—Kecskeméti SC 69—67 (35—34) Sopron, 1000 néző. Vezette: Bacs­­fay, Szász. KSC: Felföldi (4), Székedi (2), Bogsdhütz (6), Kovács (12), Csi­­kai (16). Csere: Pajor (21), Tóth (6). Edző: Kégel Tamás. Kecskeméti SC—BKV Előre 76—73 (35—40) Sopron 600 néző. Vezette: Kar­dos, Szász. KSC: Felföldi (3), Székedi (15), Bogschütz (3), Kovács (15), Csi­­kai (19). Csere: Pajor (9), Tóth (7), Lákatos (4). Edző: Kégel Ta­más. Videoton—Kecskeméti SC 92—78 (44—46) Sopron, 300 néző. Vezette: Bacs­­fay, Kardos. KSC: Felföldi (13), Székedi (6), Pajor (7), Kovács (23), Csikai (16). Csere: Lakatos (4), Tóth (5), Bogsahütz (4), Szaffnauer. Edző: Régéi Tamás. A bajnokság állása 9. Videoton 10. Csepel* 11. Oroszlány 12. KSC 13. SMAFC 14. TFSE 15. SZEOL AK 10. BKV Előre 33 19 14 2790—2737 52 33 18 15 2690—2815 49 33 15 18 2424—2541 48 33 13 20 2590—2678 46 33 12 31 2721—2825 45 33 12 21 2645—2833 45 33 3 30 2615—3077 36 33 1 32 2293—3072 34 * Két büntetőpont levonva. * « * NB II-ES EREDMÉNYEK VM KÖZÉRT—K. MFSC 75—72 (38—44) NB II. fénfi. Kecskemét. Vezette: Hajnis, Farkas. MFSC: Krizsán (4), Vár,nagy (16), Ruzsonyi (14), Magyar (12), Bukta. Csere: Király (4), Emri (14), Molnár (8), Halász, Szántó. Edző: Vasvári Károly. A mérkőzés nagy részében az MFSC vezetett. Kecskeméti SC—MEAFC 64—57 (28—32) NB II. női. Kecskemét. Vezette: Farkas, Hajnis. KSC: Pod'ani (6), Sütő (9), Bie- Jik (8), Zakiján (19), Kenderesi (10). Csere: Kuni ez (2), Slajchó (6), Kovácsné (4), Nyilas, Major. Edző: Darida Károly. K. MFSC—Törökszentmiklós 96—38 (43—15) NB II. női. Kecskemét. Vezette: Farkas. MFSC: Szentes,iné (17), Olajos­­né (11), Vasvárfiné, Szarkáné (24), Kontrámé (14). Csere: Illés (18), Bánságiiné (6), Mikó (6). Edző: Vasvári Károly. MA: KOSÁRLABDA Országos Ifjúsági Kupa elődön­tői: Kecskeméten, a Városi Sport­­csarnokban. 13 óra: SZEOL AK —Monori SE, női; 14.30: MEAFC —Kecskeméti SC, női; 16 óra: Hernádi Tsz SK—Csőszerelő, fér­fi; 17.30: MEAFC—Kecskeméti SC, férfi. Ez történt az NB I-ben C. Dózsa—Salgótarján 4— 1 (3—0) Megyeri út, 1000 néző, vézette: Kőrös. Góllövők: Fazekas 2 (egyet 11- esből), Türőcsik, Fekete, illetve Berindán. Bp. Honvéd—Csepel 5— 1 (3—0) Kispest, 1200 néző, vezette: Mo­hácsi. Góllövök: Weimper 2, Geiger 2, Pál, illetve Kovács. Haladás—MÁV Előre 5—3 (2—1) Szombathely, 3000 néző, vezette: Kuti. Góllövők: Galántai, Kereki (11-esből). Horváth I., Sebestyén, illetve Sárközi, Gellér (öngól), Brúder, Tóth. MTK VM—Bp. Vasas Izzó 2—2 (1—0) Hungária körút, 2000 néző, ve­zette: Urbán. Góllövők: Borsó, Aszalai, illet­ve Nagy, Sipőcz. Ferencváros—Dunaújváros 2—2 (0—0) Dunaújváros, 4000 néző, vezet­te: Tompa. Gól lövők: Szokolai, Mészöly, il­letve Judik 2. Diósgyőr—Pécsi MSC 2—0 (0—0) Diósgyőr, 3000 néző, vezette: Maczkó. Góllövők: Tatár, Váradi. Tatabánya—Zalaegerszegi TE 1—0 (0—0) Tatabánya, 1000 néző, vezette: Palotai. Góllövők: Barabás, illetve Rácz. Vasas Rába ETO 0—0 Fáy utca, 1000 néző, vezette: Győri. video ton—Békéscsaba 3—0 (2—0) Székesfehérvár, 3000 néző, ve­zette: Makó. Góllövők: Burcsa 2, Nagy III. ÍNMf'/h Az NB 1. Honvéd I á íiásci 15 10 3 2 39—12 23 2. Ü. Dózsa 15 H 6 1 40—20 22 3. FTC 15 ii 5 2 33-19 21 4. DVTK 15 9 2 4 24—23 20 5. Rába ETO 15 5 7 3 17—12 17 6. Tatabánya 15 6 5 4 25—22 17 7. STC 15 5 5 5 24—22 15 8. Videoton 15 5 5 5 19—18 15 9. PMSC 15 5 5 5 12—18 15 10. Békéscsaba 15 5 3 7 15—16 13 11. Vasas 15 4 5 6 21—25 13 12. Dunáújvóros 15 4 5 6 20—26 13 13. Csepel 15 3 6 6 20—23 12 14. ZTE 15 9 6 6 11—16 12 15. Haladás 15 5 2 8 18—32 12 16. MTK-VM 15 4 3 8 19—22 11 17. MÁV E. 15 4 3 8 11-29 11 18. V. ízzé. 15 2 4 9 17—30 8 NB II. Középcsoport Őszi végeredmény 1. Volán 18 12 5 1 29—9 29 2. Budafok 18 8 8 2 34—18 24 3. SZEOL 18 i 7 3 26—21 23 4. KKFSE 18 H 6 4 33—25 22 5. Szegedi D. 18 7 7 4 19—14 21 6. Kecskemét 18 9 3 0 20—19 21 7. BVSC 18 3 6 20—19 21 8. Ganz-M. 18 5 9 4 21—14 19 9. B.-gyarm. 18 7 5 6 23—22 19 10. Vác 18 6 7 5 23—23 19 11. Bem SE 18 4 10 t 20—17 18 12. Építők SC 18 5 7 6 24—20 17 13. Bp. Spart. 18 6 4 8 27-28 18 14. BKV E. 18 6 3 9 20—19 15 15. 22. Volán 18 4 7 7 23—27 15 16. Pénzügyőr 18 6 3 9 22—32 15 17. Dunakeszi 18 2 8 8 10—22 17 18. D.újv. E. 18 4 3 11 23—36 it 19. Ikarus 18 2 2 14 11—40 6 Szabadnapos: Szegedi EOL AK. KKFSE—Volán SC 1—1 Budafoki MTE—Építők SC 2—0 BVSC—Váci Híradás 1-1 22. sz. Volán—V. Ikarus 6—2 Bp. Spartacus—Dunaújvárosi E. 5—2 H. Bem J. SE—Szegedi Dózsa 0—0 B.gyarmati SE—BKV Előre 1—0 Pénzügyőr SE—Ganz-MAVAO 1—0 TOTÓ A Sportfogadási és Lőtt* Igazgatóság tájékoztatása szerint a 49. heti totó­nyeremények az Illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 47 volt, nyere­ményük egyenként 26 532 forint; Ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény 13, a nyeremény és a Jutalom együtt 58 507 forint; 12 találatos szelvénye 1224 foga­dónak volt. nyereményük egyenként 679 forint; li találatot 10 774-en értek el, nyereményük 77 forint: A 10 talá­latos szelvények száma 54 958, nyere­ményük 28 forint. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek, (MTI) A TOTO 49. HETI EREDMÉNYE 1. Kazincbarcika—Debr. VSC 0-0 X 2. Gyula—HMSE 2—1 1 3. H. Bem SE-Sz. Dózsa 0—0 X 4. Dunakeszi—KSC 0—0 X 8. KKFSE—Volán SC 1—1 X 6. Budarok—Építők SC 2—0 1 7. KOMÉI'- Rákóczi SE 4—2 1 8. Sopr. SE—Bauxltb. 3-2 1 9. Sabarla—Komló 1—0 1 10. Ascolt—Atalanta 1—0 1 11. Juventus—Internaz. 1—1 X 12. Milan—Torino 1-0 1 13. Napoli—Perugia + 1 1—1 X Rimini—Cagliari 1-2 2 Kézilabda TORNA Jó formában vannak a kiskunhalasiak Amint már hírt adtunk róla, szombaton nagyszabású nemzet­közi tornászversenyt rendeznek Kiskunhalason Túlit Péter emlé­kére. A vendéglátók már hetek óta készülnek a vetélkedőre, Pa­­czolay Gyula vezetőedző és Lek­­rinszki Zoltán edző irányításá­val. A formaidőzítés érdekében a hét végén Budapesten, az or­szágos serdülő I. osztályú egyéni bajnokság küzdelmein igyekeztek bizonyítani felkészültségüket a KAC versenyzői. Az országos egyéni összetett bajnokság serdülő mezőnyében Mészáros Csaba a 4., a Báthori Gábor pedig az 5. helyen végzett A szerenkénti versenyben, tala­jon, bajnak: Mészáros Csaba 18 850 ponttal, ugrásban és kor­láton pedig ezüstérmet szerzett. Ugyancsak második helyet ért el Pataki Miklós, aiki lólengésben tartozik korosztálya élvonalához. Pozsonyban befejeződött a kézilabda­­világbajnokság. Az elsőséget a legki­egyensúlyozottabb teljesítményt nyújtó NDK szerezte meg. A további sorrend: 2. Szovjetunió, 3. Magyarország. 4. Csehszlovákia, 5. Jugoszlávia. 6. Len­gyelország. Az újságírók szavazatai alapján összeállított VB-válogatottban a magyarok közül Vadászná kapott helyet. • A Szovjetunió nyerte a nemzetközi férfi kézilabdatornát, miután az utol­só találkozón 21:17 (11:10) arányban győzött Jugoszlávia ellen. Csehszlová­kia az utolsó másodpercben dobott góllal 25:24 (11:13) arányban nyert Ro­mánia ellen. l. Szovjetunió 9 pont, 2. Csehszlová­kia 8. p., 3. Románia 6. p. (MTI) MEGYEI I. OSZTÁLY Gólzáporos győzelmek az utolsó fordulóban Honvéd Mezőfi SE—Lajosmizse 7—0 (2—0) Kecskemét, Szolnoki úti pálya. 250 néző. Vezette: Franciskovics. Honvéd Mezőfi SE: Domokos — Érsek, Varga, Kutasi, Popp, Abel, Seres, Kolek (Zátrok), Szűcs (Szől­­lősi), Farkas, Kocsis. Edző: Krivy Ottó. Lajosmizse: Szmulai — Szívós (Tömöri), Kucsera, Kovács, Ben­­de, Kállai, Erdős (Kocsis). Vajda II., Kislprincz, Márkli, Lukács. Edző: Máté Ferenc. A havas, csúszós pályán a Me­zőn SE játékosai alkalmazkodtak jobban. A második félidőben szi­porkázó csatárjátékkal ..kiütéses” győzelmet arattak. Góllövők: Far­kas 3, Szűcs 2, Kocsis, Szőllősi. Jók: Kutasi, Seres, Szűcs, Popp. illetve Kislőrincz, Kállai, Szmulai. Solt vadkert—Császártöltés 11—4 (3—2) • Horváth csapata második gólját lövi. (Farkas Tibor felvétele) Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Dömény. Soltvadkert: Balogh — Csorna (Haász), Oláh, Eiler, Köpe, Mé­száros, Lehr, Erdős, Perényi, Du­­kai, Mogyorósi (Kárász). Edző: Meskó István. Császártöltés: Szamosi — Sind­­ler I., Liska, Sindler II., Markó, Varga, Leitner, Ligetfalvi, Lakner, Gerber dr., Schilli. Edző: dr. Ger­ber Pál. Küzdelmes első félidő után, a második játékrészben a soltvad­­kerti csapat tetszés szerint rúgta a gólokat. Góllövők: Eiler 4, Dukai 2, Ká­rász 2, Perényi, Léhr, Balogéi, ,jjr . letv(5*Várga; Ligétfa'lvi, Gerberdr., Sefulii.. Jak: .Eilen,,.Lehr, Perényi, Kárász,',metvé"L'igé'tfaivr.‘ ' ,v '” Ifjúsági eredmény: Soltvadkert —Császártöltés 3—3 (2—0). Gól­lövők: Hachbold, Lehoczki, Klam, illetve Bergmann, Kovács, Huber. Kecskeméti TE— Kiskunhalasi MEDOSZ 5—2 (3—1) Kiskunhalas, 150 néző. Vezette: Kiss A. KTE: Kerpits — Görbe, Csor­dás, Lantos, Nagyhegyesi, Komá­romi, Porhanda, Magyar M. (Tóth), Bohács (Herczeg), Hor­váth, Virágh. Edző: Gacs Tibor. Kkhalasi MEDOSZ: Szabó — Kiss R. (Körösi), Tóth, Tápai, Dob­ra, Juhász, Fuksz, Mészáros, Kar­sai, Agócs, Szőke. Edző: Virágh István. A csúszós talajon a MEDOSZ kezdett jobban, s Karsai góljával vezetést szerzett. 0—1. Nem sok­kal később Tóth öngóljával egyen­lített a KTE. 1—1. A 35. percben Porhanda, a 40. percben Bohács lőtt gólt. 3—1. A szünet után Mé­száros még szépített. 3—2. Az 50. percben a reklamáló Kársait a já­tékvezető kiállította. Ezután a KTE nagy fölénybe került, és Csordás, valamint Horváth gól­jaival bebiztosította a győzelmét. A KTE sokkal egységesebb és lelkesebb csapata ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. A kecskeméti csapatból Kerpits, Lantos és Bohács játszott kiemel­kedően. A MEDOSZ csapatában még közepes teljesítményt sem nyújtott senki sem. Ifjúsági eredmény: Kecskeméti TE—Kiskunhalasi MEDOSZ 2—0 (0—0). Góllövők: Diós, Petrovácz. Sükösd—Érsekcsanád 4—1 (0—0) Sükösd, 200 néző. Vezette: Mar­­tines. Sükösd: Szente — Jagicza, Sza­bó, Lógó A., Faddi II., Radics, Páncsics, Kovács, Fűz (Reich), Ko­csis (Kernye), Evanics. Edző: Var­ga Imre. Érsekcsanád: Csordás — Varga, Marinkó, Kovács, Gyuricza, Triebl, Melcher, Koszorús II. (Csurai), Koszorús I., Kiss, Bár­dos. Edző: Bartha György. A havas, csúszós pálya sem vet­te el a két szomszédos község csa­patainak harci kedvét. Teljesen kiegyenlített első félidő utón az Érsekcsanád csapata elfáradt, s a védelmük sorra követte el a nagy hibákat. Góllövők: Kernya, Páncsics 2, illetve Marinkó (öngól), Csurai. Jók: Páncsics. Evanics, Lógó A., Radics, illetve Kiss, Marinkó. Ifjúsági eredmény: Sükösd—Ér­sekcsanád 4—1 (2—0). Góllövők: Lógó J. 2. Lógó Z., Koprlvanácz, illetve Nagy. Honvéd Radnóti SE— Jánoshalma 2—2 (1—0) Szabadszállás, 150 néző. Vezet­te: Franciskovics. H. Radnóti SE: Szabó II. — Tö­rök, Kovács, Szabó I., Karakas (Dócza), Rapcsák, Zimány, Suba, Muhi, Szekeres, Szombati. Edző: Veres István. Jánoshalma: Csernák — Török, Maráczi, Szegezdi, Bátyai, Mesz­­lényi, Péter (Hustyi), Horváth P., Szabó, Horváth J., Fenyvesi III. Edző: Fertőszegi Béla A H. Radnóti SE bátor támadó­játékával szinte kapujához sze­gezte az őszi éllovast, és 2—0-ás vezetést szerzett. A jánoshalmi csapat szeréncsés körülmények között egyenlített. Góllövők: Sze­keres, Zimány, illetve Szabó, Fenyvesi III. Jók: Szabó II., Szom­bati, Szekeres, Zimány, illetve Szabó, Fenyvesi III. Ifjúságiak: Jánoshalma—Rad­nóti SE 7—0 (2—0). Góllövők: Li­­pokatich 4, Nagy B., Nagy O., Szuhacsek. Bajai SK—Harta 4—0 (3—0) Harta, 150 néző. Vezette: Pong­rácz. Baja: Gilián — Radics (Ko­vács), Molnár (Takács), Petrese­­vits, Simon, Márity, Sárközi, Óno­di, Glavatity, Laki, Kovács L. Edző: Rónai Sándor. Harta: Krisztián (Páli) — Hor­váth, Pavelkó, Stefán, Nagy, Pan­dur, Valkovics, Lehoczky, Takács (Szatmári), Frei, Arnold. Edző: Bleszák Sándor. Közepes színvonalú mérkőzésen a bajai csapat magabiztos játék­kal nyert. Góllövők: Radics 2, Ko­vács L., Laki. Jók: Radics, Ko­vács L., illetve Nagy, Pavelkó. Ifjúsági eredmény: Bajai SK— Harta 10—0 (7—0). Góllövők: Bog­nár I. 3, Bakos 2, Csincsák 2, Sté­­ger 2, Bognár II. Honvéd Kun Béla SE— Honvéd Gábor A. SE 9—4 (4—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Ve­zette: Triz. Honvéd Kun B. SE: Gulyás — Gyöngyösi, Felegyi, Horváth, Nagy J., Tóth Cs. (Szabó), Sípos, Kisznyér, Görög, Kurucz, Barna (Hotorán). Edző: Vereb István. Honvéd Gábor A. SE: Tóth L. — Serfőző, Udvari, Hangya, Ga­lántai, Soós, Kiss, Tóth I., Kuba­­tovics, Novák, Kovács. Edző;,Ké­vés Ferenc. A havas pálya a technikailag képzettebb kiskunfélegyházi csa­patnak volt kedvezőbb, s bár a halasiak lelkesen játszottak, sokat hibáztak, s a hazaiak pedig sorra kihasználták a helyzeteiket Jők: Sípos, Kisznyér, Horváth, Fele­gyi, illetve Serfőző. Hangya, Ga­lántai. Góllövők: Sípos, Kisznyér, Kurucz 2—2, Görög, Horváth, Sza­bó, illetve Novák (11-esből). Honvéd Szamuely SE— Fájsz 1—1 (4—0) Kalocsa, 200 néző. Vezette: Do­bos. Szamuely SE: Serdült — Újvá­ri, Kiss, Bese, Bartos, Czár, Lelef (Ungi), Marusa, Szabó, Rácz, Ecse­­di. Edző: Malomszegi Ottó. Fájsz: Fatér — Galambos (Pap­­lanos), Horváth, Kráczer, Baráth, Dinnyés, Kovács, Kupusz, Herner, Gombkötő, Zsákai. Edző: Bújdosó Márton. A nehéz, csúszós talajú pályán a Szamuely SE több gólhelyzetet dolgozott ki, de csatárai kihagy­ták a kínálkozó lehetőségeket. Góllövök: Rácz, illetve Herner. Jók: Kiss, Bartos, Rácz, illetve Dinnyés, Herner. Tiszakécske—Izsák 3—2 (4—2) Tiszakécske, 300 néző. Vezette: Czenczik. Tiszakécske: Szabó — Kecskés, Bállá, Laczkó, Gyorsa, Száraz, Do­­monics, Pálinkás, Dobó (Almási), Józsa, Ezsiás. Edző: Uzsovics Sán­dor. Izsák: Varga — Németh, Laki, Boti, Mezei, Tánczos, Nagy, Pata­ki (Varga). Terjéki, Fazekas, Bog­­dány. Edző: Fekete Sándor. Jeges, nehéz talajú pályán, küz­delmes mérkőzésen tartotta otthon a két pontot a Tiszakécske. Gól­lövők: Kecskés (11-esből), Pálin­kás, Ezsiás, illetve Tánczos, Pa­taki. Kiállítva: Laczkó, illetve Mezei. Jók: Pálinkás, Száraz, il­letve Terjéki, Bőti. Ifjúságiak: Tiszakécske—Izsák 3—2 (3—0). Kalocsai SE—Kiskőrös 1—0 (1—0) Kiskőrös, 300 néző. Vezette: Bobba A. Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi, Tamás, Illés, Jenei, Posz­­tobányi, Farkas, Vén, Matos, Ko­vács. Edző: Molnár Ferenc. Kiskőrös: Vass — Kálmán, De­­dák, Podobni, Major, Hajnak, Frank, Fodor, László (Pál), Kato­na, Dusnoki II. (Judák). Edző: Rapcsák Tivadar. A kiskőrösi csapat mindvégig támadott, de a legjobb helyzete­ket is elhibázták. A kalocsaiak egyetlen támadásból, Jenei góljá­val nyertek. Jók: Kapitány, Illés, Jenei, illetve Vass, Podobni, Ka­tona. Ifjúságiak: Kalocsa—Kiskőrös 2—0 (1—0). Góllövő: Kiss Gy. 2. A MEGYEI labdarúgó-bajnokság Állasa 1. Jánoshalma 20 13 6 1 42-14 32 2. Bajai SK H 13 2 5 51—15 28 3. H Mezőfi SE 20 12 3 5 42—18 27 4. H. Kun B. SE Ü 10 6 4 48—19 26 9. Kalocsai SE 19 11 4 5 32—16 26 6. KTE 19 11 4 5 38—23 26 7. Tiszakécske 99 9 7 4 29—17 25 8. Sükösd 19 in 3 7 32—16 23 9. Fájsz 20 R 7 5 20—13 23 10. Lajosmizse 20 R 4 7 35—30 22 11. Soltvadkert 20 8 10 5 27—23 20 12. Kkh. MED.* 19 9 :< 8 32—31 20 13. Izsák 19 7 5 6 21—2B 19 14. H. Szamuely SE 19 7 4 9 36—32 18 18. Kiskőrös 9l 4 7 9 17—31 15 16. H. Radnóti SE 20 4 3 13 21—38 11 17. Érsekcsanád** 99 9 1 14 24—45 9 18. Harta*** 20 1 5 11 19—48 9 19. H. Gábor A. SE 20 2 4 14 12—44 8 20. Császártöltés 20 9 — 17 21-78 6 • Egy büntetőpont levonva. •• Két büntetőpont levonva. ••• Négy büntetőpont levonva. A MEGYEI IFJÚSÁGI bajnokság Állasa 1. Jánoshalma 2. KTE 3. Kkh. MED. 4. Kalocsa 5. H. Kun B. SE 6. Kiskőrös 7. Sükösd 8. Lajosmizse 9. Bajai SK 10. H. Radnóti SE 11. Tiszakécske 12. Soltvadkert 13. Izsák 14. Fájsz 13. Császártöltés 16. Érsekcsanád 17. Harta 17 13 2 2 74—17 28 17 13 2 2 58-15 28 17 12 2 3 56-•25 26 17 10 4 3 58— ■13 24 16 11 2 3 60— 18 24 17 1 1 1 5 71— •24 23 17 0 4 5 40—32 20 M 9 1 6 46-20 19 17 9 1 7 48-16 18 17 R 2 7 19-43 18 17 7 2 R 45-36 16 17 5 3 9 28-•35 13 17 4 1 12 20—69 » 16 3 1 12 25-■66 7 17 3 1 19 21—66 7 17 2 — 15 22--73 4 17 — 1 16 5—106 l