Petőfi Népe, 1978. november (33. évfolyam, 258-282. szám)

1978-11-14 / 268. szám

1978. november 14. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT* SPORT - SPORT Sorsdöntő volt a kihagyott 11-es Balassagyarmati SE—Kecskeméti SC 2—1 (1—0) Férfi sakkcsapatunk olimpiai bajnok, a nők ezüstérmesek Balassagyarmat, 1800 néző. Ve­zette: Nagy B. Balassagyarmat: Baár — Pri- beli. Robb, Lajkó, Trubin. Hor- nyák, Erdélyi, Szűcs, Balázs, Lucska, Szedték. Edző: Déváid. Ró­bert. KSC: Frák — Bedzsula, Szabó, Sztvorecz, (Rózsa a 70. percben), Friikidánovucs, Elekes II., Drahos, Oskolás, Végi, Puskás (Leskó II. a 65. percben), Sörös. Edző: Ve­rebes József. • Nagy iramban indult a já­ték, s változatos támadások kai teltek az első percek. A 6. perc­ben Prikidánovics hibázott. Er­délyi elfutott, s 10 méterről a kapu föllé lőtt, A 9. percben egy gyors kecskeméti akció soarán Vá- gí és Prikidánovics adogatott, majd Végi 20 m-iről a léc' fölé lőtte a labdát, A 11. percben az előretörő Elekes II. került várat­lanul . óriási helyzetbe, de a ka­pu előtt kivárt, s végül felszaba­dítottak'a védők. A 14. percben a másik oldalon Lucska futott el, s Bedzsuila nehéz helyzetben tisztázott. Egy perc múlva szög­lethez jutott a hazai együttes, s Frák mentett öklözéssel. A 17. percben Sörös ugrott ki a lab­dával. Nagy helyzetbe került, de a kapust, találta el. • A 22. percben Elekes II. köny- -nyelműein cselezgetett, Szűcs el­vette tőle a labdát, s nagy hely­zetben szerencsére ő is hibázott. A 27. percben nagy alkalmat szalasztott el a KSC. Puskást a 16-oson belül La>kó fellökte. A játékvezető 11-est adott, s a büntetőit Priikiidánovics éppen a kapus kezébe rúgta.. A kimaradt 11-es természete­sen. a hazai csapatot hozta fel. A 31. percben Sztvorecz kezezé- se után Szűcs a kapu fölé lőtte a szabadrúgást. A 35. percben megszerezte a vezetést a Balassa­gyarmat. Elekes II. szabálytalan­sága miatt szabadrúgáshoz jutot­tak. A beívelt labdát Hornyák a kimozduló Frák feje fölött a hálóba fejelte. 1—0. A 37. percben Elekes II. újabb hibája után Szűcs előtt nyílt meg eí lehetőség a gólszerzésre, ám a csatár nagy helyzetben a kifutó F.rákba lőtte a labdát. A félidő utolsó eseménye Prikidá­novics erős lövése volt, amit Baár biztosan hárított. A szünet után a KSC lendült támadásba.. A 46. percben Végi elöl gólhelyzetben. mentettek szögletre a védők. Az 50. perc­ben. Trubin lesről indult. A part­jelző jelezte is. de a játékvezető felül bírálta. Szerencsére Frák ré­sen volt, s kifutással mentett. Az 52. percben szép támadásból egyenlített a KSC. Oskolás elfu­tott, majd visszagurított Vági elé, aki 20 m-ről a hálóba lőtt. 1—1. Az 57. percben Lucskát Ele­kes II. akasztotta. A szabadrú­gást Frák kiütötte. A 62. percben Szedték cselezett a 16-osoál, s közben átesett a szerelni akaró Drahos lábán. A játékvezető li­est adott. Erdélyi büntetőjét Frák ragyogó érzékkel kiütötte, de balszerencséjére ismét Erdélyi elé, aki másodszor már nem hi­bázott. 2—1. A 64. percben Puskás össze­futott Robbal. Mindkét játékos ápolásra szorult, s Puskás már nem is tudott tovább játszani. Leskó II. állt a helyére. A 67. percben Sörös ugrott ki, de várt a lövéssel és a védők közbe tud­tak avatkozni. Izgalmas, változa­tos játékot hozott az utolsó ne­gyedóra. A 73. percben Lucska lövését Frák tornászta szögletre. A 75. percben a kiugró Söröst vágták fel a 16-osnál. Szabó szabadrúgá­sa a sorfalban akadt el. A 78. percben Frák és Lucska össze­csapása után 11 m-ről közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető a KSC ellen, de ezt' hárította a védelem. A 88. percben óriási lehetőség nyílt az egyenlítésre. A labda átszállt Baár kapus fö­lött, s a befutó Sörös a kapu torkából fejelte a léc fölé. Végig nagyiramú mérkőzés volt. A hazai csapat többet bir­tokolta a labdát. A játék máso­dik felében a KSC tudott újí­tani, de mindent középen akar­tak megoldani, s ezzel megköny- nyítették a hazai védők dolgát, Sorsdöntő volt a 0—0 állásnál ki­hagyott 11-es. A KSC-ből hátul Szabó ját­szott jól. s a középpályán Vági dolgozott nagyon sokat, de több­nyire teljesem magára maradt. Elekes II. ismét csak azt bizo­nyította, hogy nem a középpályán van a helye. A KSC a döntet­lenre rászolgált volna. NB II. Középcsoport Szenzációs magyar sikerrel zárult Buenos Aires­ben a 23. férfi sakkolimpia. A magyar válogatott a 14., utolsó fordulóban a jugoszlávokat győzte le 3 :1 arányban, s 37 szerzett porttal nyerte a sakk­olimpiát, megelőzve a szovjet, az Egyesült Államok és az NSZK sakkozóit A magyarok 66 százalékos teljesítménnyel győztek, de sokkal ■ inkább elisme­résre méltó tény, hogy együttesünk az 56 parti közül csak hármat vesztett. A magyar csapatban Portisch Lajos az olimpia valamennyi mérkőzésén játszott mégpedig az el­ső táblán. Nyolc győzelmével nagy érdemeket szer­zett az elsőség kivívásában. Riblii Zoltán második táblásként egy mérkőzés kivételével mindig szere­pelt. Egyenletes teljesítményt nyújtott, öt győzel­me és nyolc döntetlenje dicséri. Sax Gyula nagy­szerű játékának köszönhető, hogy ezúttal a har­madik táblán is eredményesen szerepelt a magyar csalpat, Ö sem talált legyőzőre, öt győzelmet szer­zett. Csőm István tíz mérkőzésien bizonyította ké­pességeit. Két győzelem és nyölc döntetlen a mér­lege. A férfi sakkoliimpiia végeredménye: 1. Magyaror­szág 37 ponttal, 2. Szovjetunió 36, 3. Egyesült Ál­lamok 35, 4. NSZK 33 ponttal. A nők számára is befejeződött a sakkolimpia. A magyar válogatott az utolsó fordulóban 2 :1 arányban legyőzte a jugoszlávokat, s ezzel meg­szerezte az ezüstérmet. A női mezőnyben, a kö­vetkezőképpen alakult a végeredmény és a helye­zési sorrend: 1. Szovjetunió 16 ponttal, 2. Magyar- ország (Petronlicsné Verőci Zsuzsa, Ivánka Mária, Makai Zsuzsa, Kass Rita) 11, 3. NSZK 11, 4. Ju­goszlávia 11, 5. Lengyelország 10,5, 6. Spanyolor­szág 8,5 ponttal. Jánoshalma nyerte a megyei rangadót 1. Volán SC 14 11 2 1 24—6 24 2. SZEOL AK 15 8 4 3 22—17 20 3. KKFSE 14 7 5 2 26—16 19 4. Kecskemét 14 9 1 4 17—12 19 5. Buda fok 14 6 6 2 26—15 18 6. BVSC 15 5 6 4 17—20 16 7. Építők SC 14 5 5 4 22—14 15 8. Ganz-M. 14 4 7 3 16—11 15 9. Szegedi Dózsa 14 5 5 4 17—14 15 10. Bem SE 15 3 8 4 14—15 14 11. Vác 14 4 5 5 16—18 13 12. B.-gyarmat 14 4 5 5 16—19 13 13 Bp. Spart. 14 4 4 6 18—23 12 14. D.újv. Ép. 14 4 3 7 20—25 11 15. Pénzügyőr 14 4 3 7 17—23 11 16. Dunakeszi 15 2 7 6 10—17 11 17> BKV Előre 14 4 2 8 14—15 10 18. 22. Volán 14 1 7 6 11—22 9 19. V. Ikarus 14 2 1 11 5—26 5 Szabadnapos: Bp. Spartacus. Építők SC—BKV Előre 3—1 Volán SC—Vasas Ikarus 2—0 Ganz-MÁVAG—Szegedi Dózsa 1—1 Budafoki MTE—Pénzügyőr SE 5—2 KKFSE—D.újv. Építők 3—0 BVSC—Honvéd Bem J. SE 0—3 22. Volán—Váci Híradás 1—1 SZEOL AK—Dunakeszi VSE 2—0 Csak két csapat akart bajnokságot nyerni A végéhez énkezett megyei kézEabda-bajnoksáig értékelésének kez­detén szót kel! ejteni arról, hogy az idén a szakszövetség a bajnok- ,szervezetiiiee próbátóa megerősíteni. Többek között “is ina to az év eifere ^ fordulók időpont jatt, amihez"’követfcT zgtesen ragaszkodtál is/'A "verkértykiírásban már a tárgyi, és szemé­lyi reítéiefel^ kötöttek sf'hevez,ésMelHÉz1 ^6*vÍtCT:be?rtéíli^fez^^ít^ tűnt a későbbiek során, de még következetesebb végrehajtást igényel. A szakmai hanyatlás okai A játék színvonalát tekintve az elmúlt évhez viszonyítva visz- szaesés tapasztalható, s részben elmaradtak az előzőekben oly sokszor jellemző küzdelmek is. Ez először a csapatok rendsze­res, és intenzív munkájúnak hiá­nyát jelzi, de a jelenlegi erő­viszonyok s'em .késztetik csapa­tainkat nagyabb erőfeszítésekre. A múltban mindig akadt egy-két kiugró teljesítményt nyújtó csa­pat, akik az utolsó pillanatig sem adták fel a továbbjutás re­ményét. Ebben az évben a két első helyezett csapatunkon kívül más talán nem is akart bajnok­ságot nyerni. Feltűnően könnyen megadta magát a BSK férfi- és a Kiskőrös női csapata is. A visszaesés a sok eljátszado­zott edzések következménye. Csa­pataink többségénél — bár van edző — nincs sem technikai, sem taktikai képzés, az edzések intenzitásáról pedig jobb nem is beszélni. Sajnos az osztályozó mérkőzések már nemegyszer tá­masztották alá ezen megállapítá­sainkat. Sajnálatos módon egyre több csapat a játéktéren muta­tott meggyőző játék helyett a „zöld asztalt” választja menedék­helyül. A gyengébb teljesítmény­re hatással van a nézők, a já­tékosok és a játékvezetők kap­csolata is. A mérkőzéseken elő­forduló kisebb, nagyobb fegye­lemsértés több esetben a közön­ség ingerült türelmetlenségét váltja ki, amely aztán láncsze­rűen továbbterjed a játékosokra is. Az indulatok megfékezése, va­lamint a játékszabályok betartá­sa a játékvezetők feladata. Az elmúlt három évben alapvetően kicserélődött a játékvezetői tes­tület, A megmaradt. tapasztalt, rutinos játékvezetőkön kívül van­nak lelkes fiatalok is, de ezek „beéréséhez” idő kell. Ismételten megállapítható, hogy az utánpótlás-nevelést a szakosztályok többségénél még most sem veszik komolyan, jól­lehet ez az egyedüli járható út az új tehetségek felkutatására, a játékosé Llomá ny felfrissítésére. Az ifjúsági csapatok indításával sokszor csak az a cél, hogy a felnőtt csapatat megóvják a pon­tok levonásától. Távolról sem a tudatos utánpótlás-nevelésre tö­rekedtek. Sajnálatos módon az NB-s szakosztályainknál sem megnyugtatóbb a helyzet. Leg­alábbis a közvetlen tartalékként indított csapatok szereplése ezt látszik igazolni. Kétségkívül vannak megyék, ahol a kézilabda sportág előbb­re tart, miint nálunk. A bajnok­ságok színvonalát a jobb tárgyi és személyi feltételekkel rendel­kezők mindig a legjobbak szint­jén tudják tartani. A megyei szakszövetség előtt a cél és a feladat adott és an­nak elérését és megvalósítását csak céltudatos, kitartó, minden szinten következetes munka ered­ményezheti, amelynek nemcsak a szakvezetés és a játékosok, ha­nem valamennyi kézilabdáit sze­rető szurkoló is örülne. A Baja is versenyben volt A férfiaknál a bajnokságot a Lajosmizse KSE csapat nyerte. Értékelésükre később még visz- sza térünk. A Bajai SK sokáig versenyben volt, ám a végére (elfáradták. Ez az év tanulságul szolgálhat szá­mukra. Nyilván rádöbbentek ar­ra, hogy a bajnoki címért küzdő együttesnek vidékre is teljes csa­pattal illik elutaznia, mert 'köny- nyen érheti kellemetlen megle­petés. A Kecskeméti MEZŐGÉP kellemes színfoltja volt a bajnok­ságnak. Ellenük egy csapat sem mehetett biztosra. Ha a vidéki mérkőzéseikre is teljes csapatuk­kal utaztak volna el minden esetben, az ezüstérem sem lett volna elérhetetlen. A Honvéd Radnóti SE az előző évekhez vi­szonyítva előre lépett. A Soltvad­kert, a Dávod, a KAC és a Ka­locsa közepes képességű csapa­tok, teljesítményük igen hullám­zó volt. Játszottak sokszor, nagy­szerűen, de kiábrándítóan is. A KAC visszaesése talán a legna­gyobb meglepetés. A Kiskőrös és a Bácsalmás ebben az évben ár­nyéka volt önmagának. A Kds- kummajsa és a Tiszakécske a baj­nokság végére megoldódott edző­cserékkel igen jó teljesítményt nyújtottak, de egész évi össztel­jesítményük alapján megérde­melten kerültek az utolsó hely­re. A férfi ifjúsági bajnoki címért már hagyományosan a Lajosmi­zse és a KAC versengett. Most a Lajosmizse nyert, tegyük hozzá, hogy teljesen megérdemelten. Ta­lán példaként lehetne minden csapatnak bemutatni Sipos Ottó edző évek óta tartó következetes munkáját. Mint mondtuk, az if­júságiaknál — talán az első hat helyezett kivételével — a cél csatk a pontlevonás elkerulese voJt. A csapatlétszámok és a tel­jesítmények erre engednek kö­vet keztetnii.-.nl.ttj» bi«mryoi:saemlé-- let változtatásra is' szükség'van. jsti9ie uufnalsxY (lfiMosoaiot> omo: Könnyen nyert a Kiskunmajsa A nőknél a bajnok Kiskun­majsa teljesítményének értékelése is külön oikk témája lesz. Egyet viszont már most leszögezihe- tünk; akkor nyerték, amikor akartak. Hogy ez jó volt vagy sem ? Ezt az osztályozó mérkő­zések döntik el. A Kiskőrös a kitűzött célját ugyan teljesítette, de hogy mennyi munkát fordí­tottak a jövőre vonatkozóan, az csak a későbbiek során dől el. A Kecel edző nélkül szinte ru­tinból került a dobogóra. Tuda­tos szakmai irányítással nyilván többre lettek volna képesek. A női mez.őny meglepetése Kisszál­lás, a Lajosmizse és a Zsana csapata volt, Rövid kézilabda­múltjuk dacára szép teljesít­ményt nyújtottak. NB-s csapa­tai ruk tartalék csapatai nem emel­ték a bajnokság színvonalát, sőt... A Nemesnádudvar és a Kossuth Tsz SE sorsa még nem pecsételődött meg. Bentmaradá- suk az osztályozó mérkőzések eredményétől, valamint a területi bajnokok első osztályban szük­séges feltételék biztosításától függ. A serdülőknél kimagasló tel­jesítményt nyújtott a Kiskun­majsa, de jónak mondható a KAC és a Nemesnádudvar ered­ménye is. Schóber Ottó Jánoshalma—Bajai SK 3—0 (1—0) Jánoshalma, 1000 néző. Vezette: Tóth. Jánoshalma: Csernák — Bátyai, Maráczi, Fenyvesi IV., Nagy (Fad- di), Angeli, Liliom, Péter, Szabó, Horváth, Fenyvesi III. Edző: Fer­tőszegi Béla. Bajai SK: Péter — Molnár, Si­mon, Márity, Glavatity, Laki, Ónodi, Takács (Kaszás), Pintér (Sárközi), Radics, Kazal. Edző: Ró­nai Sándor. A nagyon jó iramú mérkőzésen a fegyelmezettebben játszó János­halma nyert. Góllövők: Horváth, Fenyvesi III., Szabó. Jók: Angeli, Fenyvesi III., Liliom, illetve Sár­közi, Márity. Ifjúságiak: Jánoshalma—Bajai SK 1—0 (0—0). Góllövő: Szuha- nek. Fájsz—Honvéd Kun Béla SE 0—0 Fájsz, 300 néző. Vezette: Kávai. Fájsz: Fatér — Kupusz, Baráth, Kárczer (Horváth), Kovács, Ga­lambos, Dinnyés, Vlasits, Herner, Gombkötő (Paplanos), Zsákai. Ed­ző: Bujdosó Márton. Honvéd Kun B. SE: Gulyás — Gyöngyösi (Széli), Felegyi, Hor­váth, Matorán, Tóth, Nagy (Mik­lós), Szabó, Kisznyér,. Zágon, Bar­na. Edző: Vereb István. < A jó iramú mérkőzésen mind- . kiét csapatnál sok gólhelyzet ma- rhdt ki. Jók:1 Zsákai;''Galambos, , illetve Felegyi, Szabó. Ifjúságiak: Honvéd Kun B. SE— Fájsz 3—0. Góllövők: Kurucz 2, Tóth. Harta—Honvéd Gábor A. SE 1—0 (1—0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: ifj. Molnár. 0 Harta: Páli — Czeffe (Szatmá­ri), Lehoczki, Nagy, Arnold, Pan­dúr, Valkovics, Stafán, Takács (Kaiber), Frei, Halász. Honvéd Gábor A. SE: Kubato- vics — Galántai, Udvari, Erdődi, Berndt, Kiss (Maglódi), Soós, Tóth A., Garai (Kovács), Novák, Han­gya. Edző: Kévés Ferenc. A nagyobb lelkesedés döntött. A fegyelmezetlenül játszó honvéd- csapat megérdemelt vereséget szenvedett. Góllövő: Halász. Jók: Nagy, Ste- fán. Kiskunhalasi MEDOSZ— Soltvadkert 1—1 (1—0) Kiskunhalas, 500 néző. Vezette: Kkhalasi MEDOSZ: Szabó — Kiss R. I., Tóth, Tápai, Dobra, Fuksz, Mészáros, Agócs, Szőke, Karsai, Juhász (Bényi). Edző: Vi- rágh István. Soltvadkert: Balogh — Csorna (Lehr), Eiler, Frittmann, Mészá­ros, Köpe, Oláh, Szőllősi, Perényi, Erdős, Szávay. Edző: Meskó Ist­ván. Nagy iramú, kemény mérkőzé­sen a MEDOSZ-nak volt több helyzete. A döntetlen azonban megfelel a játék képének: Góllövők: Szőke, illetve Eiler. Jók: Tóth, Dobra, Szőke, illetve Eiler (a mezőny legjobbja), Mé­száros, Köpe. Ifjúságiak: Kiskunhalasi ME­DOSZ—Soltvadkert 1—0 (0—0). Góllövő: Harsányi. Lajosmizse—Kiskőrös 3—0 (2—0) Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Pongrácz. Lajosmizse: Szmulai — Szívós, Kucsera, Márkli, Kállai, Kislő- rincz, Bende, Lukács, Vajda, Ko­csis. Edző: Máté Ferenc. Kiskőrös: Bereczki — Szent- györgyi, Dcdák, Kálmán, Rácz, Dusnoki I., Hajnák, Major, Frank, Katona, Dusnoki II. Edző: Rap- csák Tivadar. Nagy iramú mérkőzésen az éret­tebb csapatjátékot mutató hazaiak könnyen szerezték meg a győzel­met. Góllövők: Márkli, Kállai, Kucsera. Jók: Szívós, Kucsera, Lu­kács, illetve Bereczki, Dedák, Kál­mán. Ifjúságiak: Lajosmizse—Kis­kőrös 4—1 (3—1). Góllövők: Dé- kány 2, Hornacsek, Csorba, illetve Tóth. Honvéd Radnóti SE— Császártöltés 3—1 (1—0) Császártöltés, 100 néző. Vezet­te: Frisz. Honvéd Radnóti SE: Szabó — Török, Kovács, Rapcsák, Muha, Zimány, Zakar, Suba, Szekeres, Hegyi. Edző;*Veres István. Császártöltés': f HScheffer — Schindler, Liska, Ledneszki, Al­bert, Markó, Mentus, Varga, Li­getfalvi, Szeicz, Schilli. Edző: dr. Gerber Pál. Góllövők: Rapcsák, Szekeres, Zakar, illetve Szeicz. Jók: Rap­csák, Suba, illetve Liska. Ifjúságiaik: Honvéd Radnóti SE —Császártöltés 1—0 (1—0). Izsák—Kalocsai SE 1—0 (1—0) Izsák, vezette: Horváth Gy. Izsák: Varga — Laki, Mezei, Bőthi, Tóth, Nagy, Terjéki, Pata­ki, Tánczos, Bogdány, Varga II. (Jakus). Edző: Fekete Sándor. Kalocsai SE: Niezner — Kapi­tány, Posztobányi, Tamás, Illés, Szabó, Matos, Farkas, Vén, Laka­tos (Varjú), Kovács. Edző: Molnár Ferenc. Változatos iramú mérkőzés után sikerült a két pontot megszerezni a hazai csapatnak. Góllövő: Varr ga II. Jók: Terjéki, Bőthi, Tóth, Mezei, illetve Illés, Kapitány, Posztobányi. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Izsák 6—0 (4—0). Ersekcsanád—Tiszakécske 1—0 (0—0) Érsekcsanád, 100 néző. Vezette: Dobos. Érsekcsanád: Csordás — Varga, Marinké, Gyuricza, Kovács, Kiss, Koszorús II., Triebli, Csurai, Ko­szorús I., Bárdos. Edző: Barta György. Tiszakécske: Szabó — Kecskés, Gyorsa, Laczkó, Sántha; Domo- nics, Dobó, Pálinkás, Józsa, Buús, Bállá. Edző: Uzsovics Sándor. Nagy iramú mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat győzött. Góllö­vő: Bárdos. Jók: Csordás, Koszo­rús II., Bárdos, illetve Domonics, Pálinkás. Ifjúságiak: Tiszakécske—Érsek­csanád 5—0 (1—0). Sükösd—Honvéd Szamuely SE­2—0 (0—0) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Far­kas. Sükösd: Faddi I. — Jagicza (Szűcs), Lógó, Faddi II., Szabó, Lakner, Kocsis, Evanics, Páncsics, Kérni (Radics), Kovács. Edző: Varga Imre. Honvéd Szamuely SE: Tamas- kov — Szalontai, Kiss, Muhi, Czár, Ungi, Szabó, Újvári, Rácz, Maru- sa, Lelecz. Edző: Malomszegi Ottó. Góllövők: Kovács 2 (egyet 11- esből). Jók: Faddi I., Lógó, Evanics, il­letve Muhi, Rácz. Kecskeméti TE— Honvéd Mezőfi SE 3—2 (3—0) Kecskemét, Városi pálya. 500 néző. Vezette: Tóth. KTE: Kerpits — Görbe, Csor­dás, Komáromi, Nagyhegyesi, Putnoki, Porhanda, Horváth, Ma­gyar I., Bohács, Magyar M. Edző: Gacs Tibor. Honvéd Mezőfi SE: Domokos — Zátrok, Varga, Kutasi, Popp, Ko- ( lek (Érsek), Szűcs (Szombati), Abel, Farkas, Seres, Kocsis. Edző: Krivy Ottó. _ ! Már az első percben gólt lőtt, majd a szünetig háromgólos előnyt szerzett a KTE. A második fél­időben viszont nem sok hiányzott az egyenlítéshez. Góllövők: Putnoki, Porhanda, Komáromi, illetve Farkas, Ábel 11-esből. A MEGYEI labdarúgO-bajnoksAG ali.asa 1. Jánoshalma ■l. Bajai SK 3. Kalocsai SE 4. KTE 5. Lalosmizse ti. H. Kun B. SE 7. H. Mezőfi SE 8. Sükösd 9. Kkh. MED.* 10. Fájsz 11. Tiszakécske 12. Izsák 13. H. Szamuely SÍ 14. Soltvadkert 15. Kiskörös 16. Érsekcsanád 17. H. Gábor A. SE 18. Harta** 19. Császártöltés 20. H. Radnóti SE Megjegyzés: Az egy *-gal jelzett csa­pattól' egy. a két *-gal Jelzett csapat­tól 2 büntetőpont levonva. AZ ifjúsági bajnokság Állasa 16 10 5 1 34—11 25 16 10 2 4 43—12 22 16 9 4 3 27—12 21 l(i 9 3 4 31—19 21 Ki 8 3 5 28—19 19 Ki 7 5 4 26—17 19 16 8 3 5 25—17 19 16 8 2 6 25—12 18 16 8 3 5 27—20 18 16 7 4 5 15—11 18 16 5 7 4 20—15 17 16 6 5 5 17—23 17 16 6 3 7 32—26 13 16 3 9 4 14—17 15 16 3 7 6 14—23 13 16 5 1 10 22—33 11 16 2 4 10 10—27 8 16 3 4 9 16—41 8 16 3 — 13 16—51 G 16 2 2 12 14—50 6 1. Kkh. MEDOSZ 14 11 2 1 45—19 24 2. Kalocsa 14 9 3 2 56—10 21 3. KTE 13 10 1 2 48—14 21 4. Kiskőrös 13 9 1 3 61—12 19 5. H Kun B. SE 13 9 1 3 50—16 19 6. Sükösd 13 6 4 3 36—23 18 7. Jánoshalma 12 7 2 3 41—19 16 8. Bajai SK 14 8 — 6 35—14 18 9. H. Radnóti SE 13 7 — 6 29—35 14 10. Lajosmizse 13 6 1 6 35—20 13 11. Tiszakécske 14 5 3 6 38—26 13 12* Soltvadkert 13 4 1 8 21—28 9 13. Izsák 12 3 — 9 14—44 G 14. Fájsz 13 3 — 10 23—55 n 15. Császártöltés 14 3 — 11 16—62 6 16. Érsekcsanád 13 2 — 11 22—61 4 17. Harta 14 — 1 13 3—84 1 VÍZILABDA A Komjádi Kupáért ŰSZÁS Walter Ildikó országos csúccsal győzött kecskeméti SC— Debreceni Dózsa 1—0 j. n. A Debreceni Dózsa nem jelent meg a kitűzött időpontban, s így a mérkőzés 2 pontját 1—0 gól­aránnyal a KSC kapta. KSl—Kecskeméti SC 9—4 (4—1, 2—0, 2—2, 1—1) Bp., Hajós A. uszoda. Vezette: dr. Csillag, Móni. KSC: Németh — Hegedűs, Si­mon, Filep, Mankó, Nagysolymo- si, Péczeli. Csere: Szeleczkei, Bodnár. Edző: Bory István. Az OB II. A osztályban 5. he­lyen álló KSI jó játékkal győ­zött. Góldobók: Szeleczkei 3, Bodnár. Kecskeméti SC—MAFC 7—4 (2—0, 2—2, 2—1, 1—1) Bp. Hajós A. uszoda. Vezette: Matyó, Kovács. KSC: Németh — Simon, Fiíep, Markó, Szeleczkei, Nagysolymo- si. Péczeli. Csere: Bodnár, Szé­kely. Edző: Bory István. Izgalmas mérkőzésen, lelkes játékkal nyert a KSC az OB II. A. osztályban 7. helyen álló MAFC ellen. Góldobók: Nagy- solymosi 3, Péczeli 2, Filep 1. Simon 1. Jók: Nagysolymosi, Pé­czeli, Markó, Simon. November 16-án. csütörtökön 18 órakor a kecskeméti fedett uszodában kerül sor a KSC— Szentes Komjádi Kupa mérkő­zésre. • Banczik István fel­vétele. Népes mezőnyök rajtoltak vasárnap Buda­pesten a Komjádi-uszodában megrendezett OSC-kupa úszóversenyen. A „béka” korosz­tályban remek kecskeméti siker született. A 100 m-es leány pillangóúszásban Walter Il­dikó, a KSC Sí versenyzője, edzője: Rogics Jánosné 1:29,5 mp-cel új országos csúcsot ál­lított fel. (A régi 1973 óta élt, s 1:34,10 mp volt.) Ugyanebben a számban: 5. Papp Anita (KSC Sí) 1:41,7. 200 m háton: 2. Zombori Judit (KSC Sí) 3:00,1, 5. Molnár Ágnes (KSC Sí) 3:11,1. 4x100 m-es gyorsváltó: 1. Kecs­keméti SC Sí (Zombori Judit, Molnár Ágnes, Walter Ildikó, Papp Anita, edző: Rogics Já­nosné, Jenei István) 6:07,8. 4x100 m vegyes­váltó: 4. KSC Sí 5:44,5. Képünkön: Walter Ildikó (balról) az új or­szágos csúcstartó és Papp Anita, aki tagja volt a győztes kecskeméti gyorsváltónak.