Petőfi Népe, 1978. október (33. évfolyam, 232-257. szám)

1978-10-10 / 239. szám

1978. október 10. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT Taktikai vereség Volán SC—Kecskeméti SC 2—0 (0—0) Kecskemét 5000 néző. Vezette: Páclár. Volán: Benes — Stier, Hatvan­ger, Bbedli (Durgonics a 33. perc­ben), Márkus, Kiss, Bartosik, Szakáll, Bene, Menyhárt (Magos a 63. percben), Stefán. Edző: Palók Pál. KSC: Leskó I. — Bedzsula, Egyed, Szabó, Prikidánovics — Elekes II., Vági, Drahos (Rózsa a 64. percben), Oskolás, Puskás, Leskó II. (Tóth). Edző: Verebes István. Mindkét oldalon alaposan meg­szervezték a védelmeket, s így csak ritkán jutott a labda a ka­puk előterébe. A 4. percben egy védelmi hiba után Leskó I. a 16-oson kívülre futva, kézzel ütötte el a labdát a rárohanó Menyhárt és Bene elől. Bene sza­badrúgása egy védőről szögletre pattant. A 10. percben alakult ki az első nagy helyzet. Először Vá­gi próbálkozott elfutással a bal oldalon de labdája visszakerült az oldalvonal mellé, s ott hirte­len Prikidánovics iramodott meg vele. Egészen az alapvonalig vit­te, s onnan pontosan adta be a kaputól mintegy 10 méterre álló Puskáshoz. A csatárnak még arra is volt ideje, hogy lekezelje, s megnézze magának az üres jobb sarkot, s aztán gyatrán, vagy öt méterrel a kapu mellé lőtt. A 13. percben Oskolás átját­szotta Márkust. Beadását Puskás közelről a kapus kezébe gurította. A 17. percben került ismét a KSC kapuja elé a Volán támadósora. Szakáll 7 méterről lőtt, s Leskó egy gyors vetődéssel elcsípte a bal sarokra tartó labdát. A 19. percben Egyed hibázott. Rövid hazaadását Bene elcsípte, de Egyed javított, s szögletre men­tett előle. A 31. percben Hatvanger buk­tatta a kitörő Puskást. Szabó nagy erejű szabadrúgása elakadt a sorfalban. A játék továbbra is a két 16-os közt hullámzott. A KSC volt a támadó fél, de komoly helyzetet nem sikerült kidolgozni. A szünet után a KSC próbált ismét kezdeményezni. A 47. perc­ben Vági elől mentettek szögletre. A beívelt szöglet után Drahos köz­vetlen közelről a léc mellé fe­jelt. A 49. percben Puskás buk­tatása után Prikidánovics lőtte kapu fölé a szabadrúgást. Az 53. percben Prikidánovics előreívelt labdáját Puskás fejjel nem érte el, majd a megszerzett labdát csú­nyán a kapu fölé vágta. Az 55. percben szerezték meg a vezetést a vendégek. Menyhárt a felezővo­naltól egy hosszú labdával szök­tette az addig tétlenül álldogáló Beiiét, aki nagyszerű ütemben tet­te maga elé a labdát s bár kissé balra sodródott, amikor Leskó I. kimozdult, mellette kapura gu­rított, s a labda a bal kapufáról pattant a hálóba. 1—0. Válaszként a KSC merészen ki­támadott. Néhány kemény össze­csapást is láthattunk, majd a 61. percben újabb gólt ért el a Vo­lán. Most Stefán indult meg a labdával, majd ismét Bene kapta. Nagyszerű ütemben lépett ki a védők közül, most is megvárta, míg Leskó I. kiindul, s a ballal a kapu bal oldalába lőtt. 2—0. A gól után kettős cserét hajtott végre a KSC,' s jobban meg­szervezte Bene semlegesítését, aki ezután már nem is törte magát túlságosan, ám a KSC is hiába erőlködött. Pedig a 63. percben Puskás remekül eltalált fejese gólt érdemelt volna. Benes nagy vetődéssel, igen nagy bravúrral ütötte ki a labdát a bal alsó sa­rokból. A 74. percben Szabó lab­dáját Tóth emelte a léc fölé. A 82. percben Vági ívelt be szögle­tet. Benes a labda helyett a fe­jelni akaró Puskást ütötte le, akit ezután percekig ápoltak a kapu mögött. A 87. percben Vági szögletét Puskás közelről fejelte mellé. A rangadót nagy várakozás előzte meg, s a szép számú 'közönség el­sősorban az alacsony színvonal miatt csalódott. Mindkét csapat alaposan megszervezte a védel­mét, sőt annyira, hogy ez már a támadójáték rovására ment. így aztán — .sakknyelven szólva — az első félidőben patthelyzet alakult ki. Igaz, a labda többnyire a KSC birtokában is volt, s gólhelyzet is adódott, elsősorban Puskás előtt, aki már ebben a játékrészben is eldönthette volna a mérkőzést. A szünet után is ezzel folytatódott tíz percen át. Ekkor Bene, aki ad­dig szinte alig nyúlt labdához, két villámgyors elfutással eldön­tötte a mérkőzés sorsát. Több helyzete nem is volt a Volánnak. A kecskeméti csapat taktikai ve­reséget szenvedett. Jók: Benes, Hatvanger, Stefán, Bartosik, illetve Leskó I., Priki­dánovics. Vági. 0 Bal oldali kép: Vági húzza el a labdát Márkus mellett. Középen: Nagy tömörülés a Volán kapuja előtt. Jobbról: Benes, a Volán ka­pusa a labda helyett Puskás fejét akarta elütni a kapu elől. MODELLEZÉS A Bányász Kupán kiskunfélegyházi győzelem Várpalotán tizedik alkalommal rendezték meg a Bányász Kupa modellező versenyt a szabadon- repülő modellek kategóriájában. A versenyen második helyezést ért el az MHSZ kiskunfélegyházi modellező klub Almási Mihály, Horváth János, Horváth Tibor, Horváth Zoltán, Lantos Zoltán, Szeri András összeállítású csa­pata. Az MHSZ kiskunfélegyházi modellező klub válogatott ver­senyzői — ez évben — az or­szágban megrendezett valameny- nyi modellező versenyen sikere­sen szerepeltek, s esélyük van arra, hogy a jövő évi és Jugo­szláviában megrendezésre kerülő modellező világbajnokságra meg­hívást kapjanak. Büntetőpont a Kiskunhalasi MEDOSZ-tól Nem jelent meg a Kiskunhala­si MEDOSZ serdülő csapata az Érsekcsanád elleni bajnoki mér­kőzésen. A két pontot most 0—0 gólaráranyal az Érsekcsanád kap­ta, s a MEDOSZ felnőtt csapatá­tól 1 büntetőpontot levontak. A halasi csapat ezzel a táblázat 11. helyére esett vissza. Könnyen le­het, hogy ez az egy .pont nagyon fog hiányozni a „végelszámolás­nál”. A héten sok volt a kiállítás, s akadt néhány súlyosabb eset is. Rubos Béla, a Lajosmizse serdü­lő játékosa a mérkőzés alatt meg­ütött egy nézőt, aki éppen visz- sza akarta adni az elgurult lab­dát. Rubost 1978. december 31-ig tiltották el a játéktól. 6 6 bajnoki mérkőzésen nem sze­repelhet Kövesdi Sándor (Harta), Csupor László (Kalocsai SE). 3 mérkőzéstől kapott eltiltást Felföldi Attila (Harta), Illés László (Kalocsai SE), Mészáros Benő (Soltvadkert). 2 mérkőzésen nem vehet részt Jenei István (Kalocsai SE), Lis- ka Antal (Császártöltés), Pataki István (Izsák). 1 mérkőzéstől eltiltva Vörös Attila (Kalocsai SE), Rozinka László (Kkhalasi MEDOSZ). SZEMÉLYI HÍREK A megyei labdarúgó-szövetség elnöksége dr. Dezsőfi Ferencet a fegyelmi bizottság elnöki tiszté­ből felmentette. Az FB elnökének Földi Imrét, az FB tagjául pedig Pozsonyi Istvánt nevezték ki. ATLÉTIKA Kiskunfélegyházi és kiskunhalasi győzelem a Petőfi Népe Kupa II. korcsoportos döntőjében A csapatverseny győzteseinek és helyezettjeinek felajánlott tisz­teletdíjakat Szabó Sándor megyei úttörőtitkár és Farkas Ferenc megyei általános iskolai szakfel­ügyelő adta át. 0 Célban a fiú 60 m-es síkfutás döntőjének mezőnye. (Banczik István felvételei.) Kellemes, napsütéses időben — a körülményekhez viszonyítva —, jól előkészített pályán került sor szombaton délelőtt a Petőfi Né­pe Kupa atlétikai tehetségkutató verseny megyei döntőjére. A Széktói Stadionban felsorakozott százhatvanhárom résztvevőt és vezetőiket dr. Weither Dániel, lapunk főszerkesztője köszöntöt­te. „Ezen a pályán — mondta a többi között — egykoron -nagy eredmények születtek, kiváló at­léták futottak. Most nektek adó­dott az a lehetőség, hogy bizo­nyítsatok, érezzétek át a feladat jelentőségét, lépjetek egykori elő­deitek nyomdokaiba.. Az ösztönző szavak nem ma­radtak hatás nélkül. Már az első versenyszámokban élvezetes küz­delmeknek lehettünk tanúi, s persze néhány jó -teljesítményt is feljegyezhettünk. A Petőfi Népe Kupa II. kor- csoportos atlétikai tehetségkutató verseny megyei döntőjének ered­ményei, fiúk, 60 m: 1. Mészáros László (Nyárlőri-nc) 8,7, 2. Gajda (Kkh. Fazekas) 8,9, 3. Bosnyák (Jánoshalma) 8,9. 800 m: 1. Tóth Tibor (Kkh. Szüts J.) 2:28,6, 2. Komlós (Kkh. Fazekas) 2:32,4, 3. Lengyel (Jánoshalma) 2:35,2. Ma­gasugrás: 1. Nádasdi László • Dr. Weither Dániel, lapunk főszerkesztője nyi­totta meg a kupaverseny megyei döntőjét. • Kerék Csaba (jobbról) átveszi az első helyezett­nek járó díjat Farkas Ferenctől. (Kkfh. József A.) 130, 2. M-iSkol- czd (Jánoshalma) 125, 3 Bácsal­mási (Klkh. Fazekas) 125. Távol- ugrás: 1. Silba János (Kkh. Faze-, kas) 433, 2. Fer-ró (Kecel) 417, 3. Cseszneki (Jánoshalma) 405. Kis- labdahiajítás: 1. Putnyik András (Vaskút) 55,70, 2. Horváth (Klkh. Szüts J.) 53,90, 3. Vasvári (Kkfh. József A.) 52,30. A pontverseny végeredménye, a Petőfi Népe Kupa 1978. évi győz­tese: kiskunhalasi Fazekas Gábor Általános Iskola (Gajda László, Komlós Imre, Bácsalmási Antal, Siba János, Görbics Zoltán, igaz­gató: Gál József né, testnevelők: Szomoráné Kovács Judit, Paczo- lay Gyula) 40 ponttal, 2. János­halma 39, 3. Kiskunfélegyházi József A. 33. ponttal. Lányok, 60 m: 1. Bállá Andrea (Tiszakécske) 9,3, 2. Katona (Kmét Béke tér) 9,4, 3. Keserű (Kkfh. József A.) 9,4. 400 m: 1. Garas Mariann 69,9, 2. Cseli-k (Kalocsai 1-es sz.) 70,2, 3. Tom- csány-i (Kmét, Molnár E.) 72,2 Magasugrás: 1. Törteii Éva (Kkfh. Nagyszőlő úti) 125, 2. Pál (Kkfh. József A.) 120, 3. Szanyi (Kkh. Alsóvárosi) 120. Tá-volug- rás: 1. Dóczi Mária (Harta) 411, 2. Puskás (Kkh. Alsóvárosi) 380, 3. Besze (Kkfh. Nagyszőlő úti) 382. Kislabd-ahajítás: 1. Zsibrita Márta (Kkfh. Batthyány) 50,20, 2. Csanaki (Kkh. Vén J.) 44,70, 3. Czibere (Harta) 43,80. A pontverseny végeredménye, a Petőfi Népe Kupa 1978. évi győztese: kiskunfélegyházi József Attila Általános Iskola (Keserű Mónika, Szabó Ildikó, Pál Gab­riella, Endre Zsófia, Fülöp Zsó­fia, igazgató: Bányai Ferenc, testnevelők: Kerék Csaba, Vereb István) 32 ponttal, 2. kecskeméti Molnár Erik Ált. Isk. 30,5, 3. kis­kunhalasi Alsóvárosi Ált. Isk. 29 ponttal. A Bajai SK és a Jánoshalmi Spartacus az élen Kalocsai SE—Kecskeméti TE 1—0 (0—0) Kalocsa, 40.0. néző, vezette: Tatai. Kalocsa: Niezner — Németh, Pécsi, Posztobányi, Tamás, Far­kas (Varjú), Lakatos, Matos, Ka­pitány (Szabó S.), Vén, Kovács. Edző: Molnár Ferenc. KTE: Kerpits — Görbe, Vi- rágh, Nagyhegyesi, Komáromi, Csordás, Magyar I., Horváth, Bo- hács, Magyar M., Herczeg. Edző: Gacs Tibor. Kiegyensúlyozott játék után a 10. percben Vén kapott hosszú labdát, s a kifutó kapusba vezet­te. A 17. percben jó labdával Ma­gyar I. kiugrott a védők közül, s közelről Nieznerbe lőtt. A 37. percben Vén hosszan előre fejel­te a labdát Kapitány elé, aki kapásból kapu .mellé küldte. Az 57. percben Bohács 18 méteres szabadrúgását Niezner bravúro­san ütötte ki. A 62. percben Ko­vács a félpályáról elindulva há­rom védőt kicselezett, begurítását Vén közelről a hálóba lőtte. 1—0. A 78. percben nagy kavarodás volt a Kalocsa kapuja előtt, s vé­gül a labda a kapu mellé guruit. Sportszerű küzdelem folyt, s a két egyenlő erejű csapat küzdel­mében a hazai pálya döntött. Jók: Pécsi, Posztobányi, Lakatos, Kovács, illetve: Virágh, Nagyhe­gyesi. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Kecs­keméti TE 2—0 (1—0). Góllövők: Kovács, Papp. Bajai SK—Érsekcsanád 2—1 (2—0) Baja, 900 néző, vezette: Kiss A. Baja: Gilián — Glavatity, Mol­nár, Simon, Petresevics, Pintér, Ónodi (Takács), Laki, Sárközi, Radics (Kovács), Kazal. Edző: Rónai Sándor. Érsekcsanád: Csordás — Varga, Gyuricza, Mapinkó, Kovács, Melcher, Fidler, Csömör, Koszo­rús, Kiss, Bárdos. Edző: Bartha György. Csapkodó játék, gyenge szín­vonal. 85 percen keresztül táma­dott a Baja, de helyzeteit nem tudta gólra váltani. Góllövők: Laki, Kazal, illetve: Koszorús. Jók: Laki, Kazal, illetve: Koszo­rús, Kovács. Ifjúságiak: Bajai SK—Érsek­csanád 2—0 (0—0). Góllövők: Csincsák, Bognár. Jánoshalma—Császártöltés 4-2 (1—1) Jánoshalma, 700 néző, vezette: Zsemberi. Jánoshalma: Csermák — Fad- di, Maráczi, Fenyvesi IV., Bátyai, Angeli, Péter, Horváth (Nagy), Szabó, Ádám, Fenyvesi III. Edző: Fertőszegi Béla. Császártöltés: Koch — Schind­ler, Gerber dr., Buchmüller, Lentner, Óber, Markó, Ligetfalvi, Lakner, Albert, Szeicz. Edző: dr. Gerber Pál. Alacsony színvonalú játék, a hazái csapat csak a második fél­időben mutatott játéka alapján szerezte meg a győzelmet. Góllö­vők: Horváth, Szabó, Angeli, Pé­ter, illetve: Leitner, Markó 11- esből. Jók: Fenyvesi III., Feny­vesi IV., Maráczi, illetve: Gerber dr., Leintner. Ifjúságiak: Jánoshalma—Csá­szártól! és 8—0 (5—0). Góllövők: Juhász 3, Szuhanek 2, Márkus 2, Lipokatich. Kiskőrös—Fájsz 0—0 Kiskőrös, 300 néző, vezette: Horváth. Kiskőrös: Beneczki — Kala- mán, Dedák, Hajnak, Major, Kun, Bállá (Judák), Frank, Fodor (Dusnoki I.), Katona, Dusnoki II. Edző: Rapcsányi Tivadar. Fájsz: Fatér — Kupusz, Hor­váth (Kalmár), Kráczer, Kovács, Galambos, Dinnyés (Vlasits), Ba- ráth, Herner, Gombkötő, Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Gyenge iramú mérkőzésen, igazságos döntetlen. Jók: Dedák, Frank, illetve: Kupusz, Galambos. Ifjúságiak: Kiskőrös—Fájsz 7—3 (5—1). GóUövők: Tóth 3, Ba 3, Lesték, illetve: Tumó, Tóth, Kovács. Kiskunhalasi MEDOSZ— Harta 2—0 (0—0) Harta, 400 néző, vezette: Dobos. Kiskunhalas: Szabó — Veres (Körösi), Dobra, Fuksz, Nagy, Kiss R.. Szőke, Mészáros, Karsai, Agócs, Tóth. Edző: Virágh István. Harta: Krisztián — Kainer, Pavelkó, Stefán, Nagy, Pandúr, Horváth, Szatmári, Lehóczky, Szűcs, Frei. Edző: Blezák Sándor. Két ellentétes félidőt láthatott a közönség, az első félidőben a MEDOSZ, a másodikban a hazai csapat volt a jobb. Agócsot (Kis­kunhalas) durva játékért a játék­vezető kiállította. GóUövők: Sző­ke, Mészáros. Jók: Szabó, Fuksz, Szőke, illetve: Krisztián, Pavelkó, Lehóczki. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Harta 10—5 (5—0). Góllövők: Mészáros 3, Harsányi 2 Tóth, Földes, Ko­vács, Hornyák, Szallai. Honvéd Kun Béla SE— Honvéd Mezőfi SE 1—0 (0—0) Kecskemét, Szolnoki út, 400 né­ző, vezette: Francziskovics. Honvéd Kun B. SE: Gulyás — Gyöngyösi, Felegyi, Horváth, Olasz, Tóth, Seres, Szabó, Gö­rög (Zágon), Darányi (Nagy J.), Barna. Edző: Vereb István. Honvéd Mezőfi SE: Domokos — Kutasi, Ábel, Seres (Szabó), Popp, Varga, Érsek (Bauko), Szűcs, Farkas, Zátrok, Kolek. Edző: Krivy Ottó. Alacsony színvonalú játék, sze­rencsés góllal győzőt a H. Kun Béla SE. Góllövő: Szabó, Jók: Felegyi, Olasz, Szabó, illetve: Popp, Varga, Szűcs. Farkas (Honvéd Mezőfi SE) utánrúgásért kiállítva. Sükösd—Honvéd Radnóti SE 3—1 (3—1) SzabadszáLlás, 200 néző, vezet­te: Nagyczirok. Sükösd: Faddi I. — Jagicza, Lógó I., Faddi II., Szabó, Lakner (Lógó II.), Kocsis, Evanics, Né­meth, Kovács. Edző: Varga Im­re. Honvéd Radnóti SE: Szabó — Takács, Kovács, Szarka, Boda, Gyöngyi, Török, Rapcsák, Tuba, Muhi (Szekeres), Zimány. Edző: Vörös István. Az első félidőben jól játszó Sükösd már bebiztosította agyő­zeimét Góllövők: Evanics, Né­meth, Muhi (öngól), illetve: Rap­csák. Jók: Jagicza, Evanics, Ko­vács, iletve: Rapcsák, Suba. Ifjúságiak: Honvéd Radnóti SE—Sükösd 3—0 (2—0). Góllö­vők: Varga, Horváth, Valus, Lajosmizse—Honvéd Szamuely SE 3—2 (1—1) Lajosmizse, 300 néző, vezette: Dömény. Lajosmizse: Madi — Gyurgylk, Kucsera, Kovács, Márkli, Bende, Kislőrincz, Tömöri (Riazik), Kis- juihász dr., Vajda, Kállai. Edző: Máté Ferenc. Honvéd Szamuely SE: Tornas- kó — Szalonjai, Kiss, Bartos, Czár, Bese, Maruz&a, Szabó, Új­vári, Rácz, Ungi. Edző: Malom­szegi Ottó. Nagy küzdelem után nyert a hazai csapat. GóUövők: Márkli 2, Vajda, illetve: Maruzsa, Rácz. Jók: Kállai, Márkli, Kucsera, il­letve: Tomaskó. Tiszakécske—Soltvadkert 1—1 (0—0) Tiszakécske, 600 néző, vezette: Karácsonyi. Tiszakécske: Szabó — Domo- nics, Bállá, Láczkó L, Gyorsa, Sántha, Dobó (Laczkó 11.), Lo- sinczi, Pálinkás (Ézsiás), Bús, Józsa. Edző: Uzsovics Sándor. Soltvadkert: Májer — Lehr, Eiler, Köpe, Frittmann, Erdős, Szőllősi, Bozorádi, Mogyorósi, Oláh, Dukai. Edző: Meskó István. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen igazságos eredmény született. Góllövők: Józsa, illetve: Dukai. Jók: Gyorsa, Laczkó I., Domo- nics, illetve: Erdős, Lehr, Májer. Ifjúságiak: Tiszakécske—Solt­vadkert 3—1 (0—1). GóUövők: Szollát 2, Rácz, illetve: Klam. Izsáki MEDOSZ—Honvéd Gábor A. SE. 1—1 (1—0) Izsák, 200 néző. Vezette: Né­meth. Izsák: Varga — Németh, Bog- dány, Boti, Nagy, Tóth, Mezei, Fazekas, Tánczos, Varga (Mol­nár). Edző: Fekete Sándor. Honvéd Gábor A. SE: Kuba­tovics — GaLántai, Kovács, Ser­főző, Tóth, Sós, Udvari, Kiss (Kovács J.), Berndt, Novák, Han­gya. Edző: Kévés Ferenc. Állandó hazai fölény után is csak az egyik pontot tudta ott­hon tartani az izsáki csapat. GóUövők: Nagy, iUetve: Novák. Jók: Boti, Németh, Fazekas, il­letve: Udvari, Novák. Kovács. A MEGYEI LABDARCGO-BAJNOKSAG Állasa 1. Bajai SK 11 H 1 2 32—5 17 2. Jánoshalma 11 7 3 1 23—8 17 3. Kalocsai SE 11 6 3 2 12—9 15 4. Tiszakécske 11 5 4 2 19—12 11 5. Fájsz 11 6 2 3 12—8 14 6. H. Szamuely 11 6 1 4 30—16 13 7. Sükösd 11 6 1 4 22—10 13 8. Kkh. MEDOSZ* 11 7 — 4 21—14 13 9. Izsák 11 5 3 3 15—10 13 10. H. Mezőfi SE 11 5 2 4 18—13 12 11. Lajosmizse 11 5 2 4 21—16 12 12. KTE 11 5 2 4 16—15 12 13. H. Kun Béla SE 11 4 3 4 15—13 11 14. Soltvadkert 11 3 5 3 10—10 11 15. Kiskőrös 11 2 6 3 12—18 10 16. Érsekcsanád 11 3 — 8 16—26 6 17. H. Gábor A. 11 2 2 7 8—20 6 18. Császártöltés 11 2 — 9 11—31 4 19. Harta** 11 — 4 7 8—32 2 20. H. Radnóti 11 — 2 9 7—36 2 Megjegyzés: Az egy csillaggal Jelzett csapattól egy, a két csillaggal jelzett csapattól 2 büntetőpont levonva. AZ IFJCSAGl BAJNOKSÁG ALLASA 1. Kkh. MEDOSZ 10 8 1 1 36-14 17 2. Kiskőrös 9 7 1 1 45—9 13 3. Kalocsai SE 10 6 2 2 31—10 14 4. Sükösd 10 6 2 2 34—18 14 5. KTE 9 6 1 2 31—12 13 6. H. Kun Béla SE 9 6 1 2 23—12 13 7. Jánoshalma 10 5 2 3 38—18 12 8. Bajai SK 10 5 — 5 26—14 10 9. Lajosmizse 8 4 — 4 28—15 8 10. Soltvadkert 10 4 — 6 20—22 8 11. H. Radnóti SE 8 4 — 4 11—24 8 12. Tiszakécske 9 3 1 5 25—22 7 13. Izsák 9 3 — 6 14—31 6 14. Császártöltés 9 2 — 7 14—41 4 15. Fájsz 9 2 — 7 12—43 4 16. Érsekcsanád 9 1 — 8 17—40 2 17. Harta 10 — 1 9 2—65 1 NB II. Középcsoport 1. Volán SC 9 6 2 1 15—5 14 2. KKFSE 10 5 4 1 19—12 14 3. Kecskemét 9 7 — 2 12—5 14 4. SZEOL AK 10 4 4 2 15—14 12 5. Budafok 9 3 5 1 15—8 11 6. Ganz-M. 10 4 3 3 15—15 11 7. Szegedi D. 9 4 3 2 10—8 11 8. Bp. Spartacus 10 4 3 3 15—15 11 9. BVSC 10 3 5 2 13—14 11 10. Vác 9 3 3 3 10—11 9 11. Dunakeszi 10 2 5 3 8—10 9 12. Építők SC 9 2 4 3 11—10 8 13. Pénzügyőr 9 3 2 4 13—13 8 14. Dunaújváros 9 3 2 4 10-12 8 15. B.-gyarmat 10 2 4 4 12—15 8 16. Bem J. SE 10 1 6 3 7—10 8 17. BKV Előre 9 2 2 5 7—9 6 18. 22. volán 10 — 4 6 4—18 4 19. Ikarus 9 1 1 7 2-14 3 Szabadnapos: Budafok. BVSC—Balassagyarmati SE 1—t Szegedi Dózsa—Építők SC 1—0 Pénzügyőr—SZEOL AK 1—J Váci Híradás—Vasas Ikarus 0—0 Dunakeszi Vasutas—22. sz. Volán 1—1 Bp. Spartacus—Ganz-MAVAG 2—1 Dunaújvárosi Építők—BKV Előre 2—1 H. Bem J. SE—Kossuth KFSE 1—í