Petőfi Népe, 1978. október (33. évfolyam, 232-257. szám)

1978-10-31 / 257. szám

1978. október 31. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT-SPORT - SPORT Szerencse is kell a győzelemhez Kecskeméti SC—Kossuth KFSE 1—0 (0—0) Szentendre, 100 néző. Vezette: Mohácsi. KSC: Frák — Rózsa, Elekes I., Elekes II., Egyed — Bedzsula, Szabó, Váigi, Prikidánovics — Puskás, Sörös (Leskó II. a szü­netben). Edző: Verebes József. KKFSE: Hornyák — Pozsgai, Emmer, Szikszai, Éger — Amb­rus, Horváth, Fehér (Koroknai a 78. percben), — Gőgitz, Hámo­ri, Fischli. Edző: Budai László. A kezdés után a főiskolások lendültek támadásba. A KSC szervezett, zárt védekezésből próbált gyors kontra-támadáso­kat indítárni. A 8. percben Pri­kidánovics tört előre a bal ol­dalon, s jó helyzetből leadott lövését Hornyák elivetődve hárí­totta. Az ellentámadásnál Hor­váth ugrott ki a kecskeméti vé­dők közül, de Frák jó ütemű kifutással és belevetődéssel men­tett. A 12. percben Elekes I. rek­lamálása miatt ítélt szabadrúgást a játékvezető a KSC ellen. Amb­rus lövése a védőkről pattant le. A 17. percben újabb kecskeméti helyzet adódott Vági futott el a bal oldalon. A beadást röviden mentették a hazai védők, ponto­san Puskás elé perdült a labda, aki azonban a léc fölé küldte. A 25. percben Rózsa szabály­talankodott a 16-os sarkánál. Hámori szabadrúgása Elekes I. fején irányt változtatva került a kapu fölé. A 28. percben ismét Prikidánovics futott el a bal szé­len, s a begurított labdáját Vá­gi 11 méterről — óriási helyzet­ből — lőtte a kapu mellé. A 30. percben Elekes 1. ismételt szabálytalansága miatt a kiállí­tás sorsára jutott. A KSC ezután kényszerűségből átszervezte a védelmét. Egyed került középre, Rózsa a bal oldalra, s Bedzsula húzódott hátra a jobbhátvéd he­lyére. Érdekes módon, a kiállí­tás inkább a hazai együttest za­varta meg. A 35. percben Szabó szabálytalansága miatt jutott szabadrúgáshoz a Kossuth KFSE. A lövés Prikidánovics fejéről pattant vissza a mezőnybe. A 37. percben Gőgitz ugrott meg s hirtelen gólhelyzetbe került, ám Frák kivetődve, óriási bra­vúrral tisztázott. A 40. percben kavarodás támadt a kecskeméti kapu előtt Frák ismét bravúr­ral védett. A szünetben cserélt a KSC, s a gyengélkedő Sörös helyett Les­kó II. állt a csapatba. A 47. percben szöglet után Frák is­mét ragyogóan védte Gőgitz lö­vését. Az 56. percben Hámori lőtt a léc fölé. Két perc múlva Horváth került kecsegtető hely­zetbe, de 14 méterről a kapu mellé lőtt A 62. percben Bed­zsula szabálytalansága után Fe­hér szabadrúgása is a kapu mel­lé került. A 65. percben egy újabb formás hazai támadás után Frák védett remekül. A 68. percben dőlt el a mér­kőzés sorsa. Gyors Vági—Priki­dánovics támadás futott a pá­lyán. Prikidánovics első lövése egy védőről visszapattant ismét Prikidánovicshoz, aki másodszor­ra, 14 méterről a felső sarokba vágta. 1—0. A főiskolás csapat heves táma­dásokkal válaszolt a gólra. A 70. pereiben Rózsa mentett szögletre. A 80. percben újabb gyors KSC- ellentáimadás során Bedzsula— Prikidánovics adogatás végén Hornyák mentett szögletre. A hajrában még két izgalmas ese­mény adódott A 84. percben Ko­roknai került helyzetbe, de 18 m-ről a kapu mellé bombázott. A 86. percben Leskó II. rövid hazaadását Frák bátor kifutás­sal tisztázta. A 88. percben még Puskás biztosíthatta volna be a KSC győzelmét, de jó helyzetből a kapu fölé fejelt. A kemény, küzdelmes mérkő­zés jellemzője a KSC-védelem és a hazai csatárok „párbaja” volt A kecskeméti csapat Elekes I. kiállítása után sikerrel rendezte a sarait A kritikus időszakban Frák néhány nagyszerű védése mentette meg a csapatot a gól­tól. A második félidőben a Kos­suth KFSE rövid adogatásokra épített támadásait már biztosan verte vissza a KSC védelme, majd egy gyors ellentámadás so­rán Prikidánovics lövése a két pont sorsát is eldöntötte. A kecskeméti csapat minden tagja lelkesen játszott Külön ki kell emelni Frák kapust aki többször is gólnak látszó hely­zetekben tisztázott. A középpá­lyán Prikidánovics, hátul Rózsa játszott igen hasznosan. Sörös a hosszú kényszerpihenő után még nagyon félénken játszott, s in­dokolt volt a lecserélése. A Kossuth KFSE-foŐl csak Horváth nyújtott jó teljesít­ményt. NB II. Középcsoport 1. Volán SC 12 9 2 1 20S 20 2. Kecskemét 12 9 — 3 14—8 18 3. KKFSE 12 6 4 2 21—14 16 4. SZEOL AK 13 6 4 3 18—17 16 5. Budafok 12 5 5 2 18—10 15 6. G.-MAVAG 13 4 6 3 15—10 14 7. BVSC 13 4 6 3 15—16 14 8. Építők SC 12 4 4 4 19—13 12 9. Szegedi D. 12 4 4 4 13—13 12 10. Bp. Spart. 12 4 4 5 17—20 12 11. B.-gyarm. 12 3 5 4 14—15 11 12. Vác 12 4 3 5 13—15 11 13. Dunakeszi 13 2 7 4 9—13 11 14. BKV Előre 12 4 2 6 13—10 10 15. Dunaújváros 12 4 2 6 17—19 10 16. Pénzügyőr 12 4 2 6 15—18 10 17. Bem SE 13 1 8 4 8—14 10 18. 22. Volán 12 1 5 6 8—19 7 19. Ikarus 12 2 1 9 5—22 5 Szabadnapos: Balassagyarmati SE. Építők SC—D.új városi Építők 5—1 Volán SC—Pénzügyőr SE 1—0 Budafoki MTE—Váci Híradás 1—0 Ganz-MÁVAG—H. Bem SE 1—1 Bp. Spartacus—Dunakeszi VSE 1—1 Vasas Ikarus—BKV Előre 1—0 22-es Volán—Szegedi Dózsa 1—1 SZEOL AK—BVSC 1—0 • A rajt előtti percek: a résztvevők az autósiskola kocsiját követve bejárják a pályát. A BACSEP SC auto- és motor- sportszakosztálya október 29-én. vasárnap 9 órai kezdettel orszá­gos meghívásos autós slalomku- paversenyt rendezett Kecskemé­ten, a Széktói Stadionban. A rajt előtt fél órával már minden ké­szen állt az első futalm indításá­ra. A népes mezőny, ötvennégy autós (amatőr és egyesületi ver­senyző jelentette be részvételét), izgatottan szemllélte a kijelölt pá­lyát, amely mint később kiderült ügyességre és találékonyságra késztette a résztvevőiket. Csaknem ezer r.áző előtt in­dították az első kocsikat. A kü­lönböző géposztályokban élveze­tes futamokat láthattak az érdek­lődők. , Különösen Zíma János tízszeres rbagyar bajnok aratott osztatlan elismerést, aki hírne­véhez méltón nemcsak az 1000 köbcentiméteres, hanem az abszo­lút kategóriában is megnyerte a versenyt. — A verseny jól szolgálta az autóssport népszerűsítését, a köz­úti közlekedés biztonságának nö­velését — mondta Gémes Gábor, a versenybíróság elnöke. — A résztvevők jól kamatoztathatják majd a versenyben szerzett ta­pasztalataikat a mindennapi köz­úti közlekedésiben. Így aztán tu­lajdonképpen vesztesről nem is beszélhetünk, hiszen valameny- nyí résztvevő gazdagabb lett né­hány élménnyel, tapasztalattal. A verseny részletes eredmé­nyei, 600 köbcentis géposztály: 1. Matusiik György (Békési Volán), 2. Morvái Talmás (Miskolci AFIT), 8. Kéring Tamás (Dunaújvárosi Építők). 1000 köbcentis géposztály: 1. Zima János (Bp. Spartacus), 2. Farkas Pál (BÁCSÉP SC), 3. Kuldfai János (Székesfehérvári (karnis). 1300 köbcentis géposztály: 1. Kárász Mihály (BACSÉIP SC), 2. Mészáros György (Kiskőrösi Autószerviz), 3. Rákóczi Tamás (BÁCSÉP SC). 1300 köbcenti feletti kategória: 1. Hrutfca Pál (Kiskőrösi Autó­szerviz), 2. Bandó László (Békési Volán), 3. Frei László (Kiskőrösi Autószerviz). Abszolút kategória: 1. Zima János (Bp. Spartacus), 2. Matu- sik György (Békési Volán), 3. Kárász Mihály (BÁCSÉP SC). A csapatversenyben a kiskőrö­si Autószerviz együttese bizo­nyult a legjobbnak a BÁCSÉP SC II. csapata előtt. A mezőny két női versenyzője közül, Farkas Róbert né (BÁCS­ÉP SC) győzött, míg a 2. helyen Nagy Mátyásné (BÁCSÉP SC) végzett. A verseny szünetében a BÁCS­ÉP SC gokartosai tartottak be­mutatót. A slalomkupa autó ügyességi verseny a délutáni órákban fejeződött be. Az ünne­pélyes eredményhirdetést a BÁCSÉP munkásszállójában tar­tatták, ahol Gémes Gábor adta át a serlegeket az egyéni és csa­patverseny győzteseinek, illetve helyezettjeinek. • Pusztai Zoltán indító magasba lendíti a zászlót; kezdődik a verseny. Felvételünkön Hrutka Pál kis­kőrösi versenyző vág neki a távnak. • Az első és utolsó befejezetlen futam: a Zsiga a fának ütközött, s a cél helyett már csak a javító- műhelybe folytathatta útját. (Banczik István felvételei) Nem várt súlyos vereség MA: RÖPLABDA Junior bajnokság: Kecskeméti SC—Csepel, Kecskemét, Városi Sportcsarnok, 16.30. Rangadó mér­kőzés, amelyen a junior bajnok­ság első helyezése dől el! TENISZ Bár az egyéniben kiharcolt második hely is nagyszerű telje­sítmény volt, Taróczy Balázs a bácsi G.and Prix teniszverse­nyen a fírifi párosban a para­guayi Pecoi oldalán megszerezte a győzelmet. A fárasztó egyéni döntő után ebben a számban a dél-afrikai Hewitt—McMillan ket­tős ellen 6—3, 6—7, 6—4 arány­ban sikerült kiharcolni az első­séget. A nagy érdeklődéssel kísért versenysorozatot összesen 25 000 néző látta. (MTI) Görögország—Magyarország 4—1 (0—0) • Európa-bajnoki selejtező labda­rúgó-mérkőzés, Szaloniki, 15 000 néző, vezette: Dudin (Jeliabov, Tehoukov), mindhárom: bolgár. Görögország: Konsztantinou — Kirasztasz, Firosz, Ravousszisz, Joszifidisz — Nikolaudisz, Deli- karisz (Damanakisz), Koudasz — Ardizoglou (Mitropulosz), Galla- kosz, Mavrosz. _ Magyarország: Katzirz — Mar­tos, Kocsis, Kereki, Lukács — Pál, Tatár, Pintér, Zombori — Szoko- lai (Kovács I.), Váradi. Az első gólhelyzet válogatot­tunk előtt adódott. Ä 6. percben Pintér jobb oldali begurítását Ta­tár átlépte, így a labda Váradi elé került, aki a kapu helyett az ol­dalhálót találta el. A 32. és a 40. percben újabb gólszerzési lehető­séget hagytak ki labdarúgóink. Előbb Zombori 13 méterről kapu fölé lőtt, majd Pintér rúgta a labdát a hosszúsarok mellé. Szünet után valóságos gólzáport nyitottak a görögök, az indiszpo­náltan játszó magyar csapat ellen. Először az 59. percben ingott meg a magyar védelem, ezt Gallakosz használta ki. 1—0. A 68, percben ismét sakk-matt helyzet alakult ki a magyar kapu előtt. Ardi­zoglou bal oldalról belőtt labdá­ját Katzirz és a védők is elvétet­ték, végül Gallakosz lábáról ke­rült a labda a kapuba. 2—0. A 72. percben Ardizoglou növelte a görög csapat előnyét. 3—0. A 89. percben Mitropulosz beadását Mavrosz Katzirz mellett lőtte a hálóba. 4—0. A 90. percben 22 méterre a görög kaputól szabad­rúgáshoz jutott a magyar csapat. Váradi a sorfal mellett a kapu bal oldalába lőtte a labdát. 4—1. Különösebb szakértelmet nem igényel a megállapítás: a magyar válogatott nem várt súlyos vere­séget szenvedett talán az európai középmezőnybe sem tartozó, de lelkes görög csapat ellen. Az eredménytől, már csak a vereség körülménye a lesújtóbb, amely ismételten felveti a sportág fejlő­désének, a módszerének és köve­telményének felülvizsgálatát. . Kecskeméti TE— Honvéd Radnóti SE 8—1 (5—0) Kecskemét, 300 néző. Vezette: Suba. KTE: Kerpits (Nagy E.) — Görbe, Virágh, Nagyhegyesi, Ko­máromi, Csordás, Putnoki, Ma­gyar I., Bohács, Porhanda, Ma­gyar M. Edző: Gacs Tibor. Honvéd Radnóti SE: Szabó III. — Török, Szabó ÍI., Goda (Néve­ri), Szarka, Szombati, Zimány, Suba (Boning), Muhi, Varga. Ed­ző: Veres István. Az első félidőben a KTE köny- nyed játékkal érte el góljait. A szünet után még több helyzet nyílt a kecskeméti csatárok előtt, de túlkombinálták a helyzeteket, s nagy gólokat akartak rúgni, s így csak háromszor sikerült be­venni a gyengén játszó szabad- szállásiak kapuját. Góllövők: Magyar I. 3, Csordás 2, Magyar M., Porhanda, Bohács. illetve Muhi. Jók: Görbe, Csordás, Magyar I., Porhanda, illetve Török, Muhi. Ifjúságiak: KTE—Honvéd Rad­nóti SE 7—0 (1—0). Góllövők: Trecskó 3, Petrovácz, Kocsis, Diós, Marton 11-esből. Honvéd Mezőfi SE— Kiskunhalasi MEDOSZ 2—0 (1—0) Kiskunhalas, 15Ö néző. Vezette: ifj. Molnár. Honvéd Mezőfi SE: Domokos — Kutasi, Ábel, Seres (Szabó), Popp, Varga, Farkas, Szűcs, Ko- lek, Zótrok, Kocsis (Érsek). Edző: Krivy Ottó. Kkhalasi MEDOSZ: Szabó — Kiss L., Tápai, Dobra, Iusák (Bé- nyi), Juhász L., Fuksz, Veres, Kiss R., Karsai, Ábrahám. Edző: Virágh István. Mészáros, Tóth sérülés, Szőke és Agócs pedig eltiltás miatt hiányzott a MEDOSZ csapatából. A Honvéd Mezőfi SE már az 5. percben kihasználta a MEDOSZ- védelem súlyos hibáját és Farkas vezetést szerzett. 1—0. A 60. perc­ben Kolek buktatásáért 11-eshez jutott a Mezőfi SE, s a büntetőt Ábel értékesítette. 2—0. Jók: Ábel, a mezőny legjobbja. Farkas, Kolek, illetve Tápai, Fuksz, Kiss R. Fájsz—Tiszakécske 0—0 Fájsz, 300 néző. Vezette: Né­meth. Fájsz: Fatér — Kupusz, Baráth, Horváth, Kráczer, Kovács, Ga­lambos, Dinnyés, Kalmár, Her- ner, Vlasits (Gombkötő), Zsákai. Edző: Bújdosó Márton. Tiszakécske: Szabó — Kecskés, Bállá, Laczkó, Domonics, Sántha, Száraz, Dobó, Pálinkás, Almási (Bus), Józsa. Edző: Uzsovics Sán­dor. Színvonalas mérkőzésen, igaz­ságos döntetlen eredmény szüle­tett. Jók: Kráczer, Zsákai, illetve Bállá, Dobó, Józsa. Ifjúságiak: Tiszakécske—Fájsz 5—0 (3—0). Góllövők: Ézsiás 4, Rácz 1. Császártöltés—Kiskőrös 1—0 (1—0) Császártöltés, 200 néző. Vezet­te: Dobos. Császártöltés: Koch — Liska, Buchmüller, Albert, Ligetfalvi, Markó, Varga, Lakner, Szeicz, Schilli. Edző: dr. Gerber Pál. Kiskőrös: Beneczki — Szent- györgyi, Dedák, Hajnák, Dusno- ki, Kálmán, Frank, Major, Bállá, Judák, Fodor. Edző: Rapcsák Ti­vadar. Közepes iramú mérkőzésen Szeicz szabadrúgásból lőtt góljá­val győzött a hazai csapat. Jók: Koch, Schilli, Buchmüller, illet­ve Dedák, Major. Ifjúságiak: Kiskőrös—Császár- töltés 8—0 (5—0). Honvéd Kun Béla SE— Sükösd 1—0 (0—0) Sükösd, 300 néző. Vezette: Varga. Honvéd Kun Béla SE: Gulyas — Gyöngyösi, Felegyi, Horváth, Olasz, Tóth, Görög (Seres), Sza­bó, Kisznyér, Zágon, Barna. Ed­ző: Vereb István. Sükösd: Faddi I. — Jagicza, Lakner, Logo I., Faddi II., Né­meth, Páncsics, Szabó, Kovács, Kocsis, Evanics. Edző: Varga Imre. A második félidőben lendülete­sebb játékával tudott felülkere­kedni a vendégcsapat. Góllövő: Zágon. Jók: Szabó, Kisznyér, il­letve Lógó I., Faddi I. Ifjúságiak: Honvéd Kun Béla SE—Sükösd 4—1 (2—1). Góllövők: Tóth, Tajti, Kurucz, Kaldenecker, illetve Kernya. Lajosmizse—Baja 2—I (1—1) Lajosmizse, 300 néző. Vezette: Pádár. Lajosmizse: Szmulai — Kovács, Bende, Szívós, Márkli, Kucsera, Lukács, Kislőrincz, Tömöri, Vaj­da, Kis juhász dr., Kállai. Edző: Máté Ferenc. Baja: Péter — Glavatity, Mol­nár, Petresevics, Pintér, Márity Kovács (Sárközi), Ónodi, Radics, Laki, Kazal. Edző: Rónai Sándor. A fegyelmezetten játszó hazai csapat nagyiramú mérkőzésen megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Góllövők: Márkli, Vaj­da, illetve Ónodi. Jók: Szmulai, Bende, Márkli, illetve Laki, Óno­di, Kazal. Ifjúságiak: Baja—Lajosmizse 2—0 (0—0), Honvéd Szamuely SE— Soltvadkert 0—0 Kalocsa, 400 néző. Vezette: Szabó. Honvéd Szamuely SE: Tomas- kov — Szombati, Szalontai, Kiss, Bese, Mikó, Czár, Űjvári, Maru- zsa. Szabó (Lelesz), (Egyedi), Rácz. Edző: Malomszegi Ottó. Soltvadkert: Balogh — Csorna, Eiler, Frittmann, Mészáros, Szá­vai, Szőllősi, Erdős, Lher, Dukai (Ocskó), Köpe. Edző: IVIeskó Ist­ván. Végig nagy fölényben játszott a hazai csapat, csatáraik igen sok gólhelyzetet hagytak ki. Jók: Kiss, Mikó, Czár, Rácz, illetve Erdős, Lher. Érsekcsanád—Harta 3— 1 (2—0) Érsekcsanád, 150 néző. Vezette: Karácsonyi. Érsekcsanád: Csordás — Varga, Marinké, Gyuricza, Kovács, Triebl, Melher, Csurai, Tüske, Serdült, Koszorús II., Ádám, Bár­dos. Edző: Bartha György. Harta: Páli — Nagy, Pavelkó, Arnold, Horváth, Lehoczki, Haj- ber, Szatmári, Frei, Takács, Pan­dúr. Edző: Blezák Sándor. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen nyert a hazai csapat. Góllö­vők: Bárdos, Kovács, Tüske (11- esből), illetve Frei (11-esből). Jók: Csordás, Marinké, illetve Frei, Lehoczki. Kiállítva: Pandúr, Horváth, Pavelkó. Ifjúsági: Érsekcsanád—Harta 4— o (1—0). Góllövők: Bajusz 2, Pauk, Serdült. Izsák—Jánoshalma 0—0 Kiskunfélegyháza, 100 néző. A Honvéd Gábor Á. SE—Kalo­csai SE mérkőzést közös meg­egyezéssel november 1-rq halasz­tották. A MEGYEI labdarügö-bajnoksag Állasa 1. Jánoshalma 2. Bajai SK 3. Kalocsa 4. KTE 5. H. Kun B. SE 6. H. Mezőfi SE 7. Fájsz 8. Kkh. MEDOSZ* 9. Lajosmizse 10. Tiszakécske 11. H. Szamuely SE 12. Sükösd 13. Izsák 14. Soltvadkert 15. Kiskőrös 16. Érsekcsanád 17. H. Szamuely SE 18. Császártöltés 19. Kalocsa** 20. H. Radnóti SE 14 8 5 1 27—10 21 14 9 2 3 38—8 20 13 8 3 2 25—11 19 14 8 2 4 28—17 18 14 9 3 4 25—16 17 14 7 3 4 22—14 17 14 7 3 4 15—10 17 14 8 1 5 25—18 16 14 7 2 5 25—19 16 14 5 6 3 20—14 16 14 6 3 5 31—20 15 14 7 1 6 23—12 15 14 5 5 4 15—18 15 14 3 7 4 13—16 13 14 2 7 5 12—20 11 14 4 1 9 21—31 9 13 2 4 7 10—22 8 14 3 — 11 13—45 6 14 1 4 9 12—39 4 14 — 2 12 9—49 2 Megjegyzés: Az egy csillaggal jelzett csapattól egy, a két csillaggal jelzett csapattól kettő büntetőpont levonva. az ifjúsági bajnokság Állasa 1. Kkh. MEDOSZ 2. KTE 3. Kiskőrös 4. Kalocsa 5. H. Kun B. SE 6. Sükösd 7. Jánoshalma 8. Bajai SK 9. Tiszakécske 10. Lajosmizse 11. H. Radnóti SE 12. Soltvadkert 13. Izsák 14. Fájsz 15. Érsekcsanád 16. Császártöltés 17. Harta 12 9 2 1 41—17 20 12 9 1 2 44—12 19 12 9 1 2 57—11 19 12 8 2 2 50—10 18 11 8 1 2 45—13 17 12 6 3 3 35—22 17 11 6 2 3 40—19 14 12 7 — 5 30—14 14 12 4 3 5 31—22 11 U 5 — 6 31—19 10 11 5 — 6 26—35 10 11 7 — 7 20—26 8 10 3 — 7 14—33 6 12 3 — 9 23—52 6 11 2 — 9 22—54 4 12 2 — 10 14—61 4 13 — 1 12 3—82 1 »Magyar zseniális!” - mondotta Strasbourg polgármestere Európa alighanem egyik legne­hezebben kimondható nevű pol­gármestere, Pierre Pfflimlin igazán szép szavak kíséretében búcsúzott el vasárnap este Strasboug váro­sának 32 országból érkezett ven­dégeitől, s ezzel lezárult a torna- sport idei legnagyobb eseménye, a XIX. viágbaj nokság. A kelet-fran­ciaországi határváros első embe­re nem túlságosan sok időt töltött a világbajnokság egy hete alatt a versenyek színhelyén, az ügyesen átalakított vásárcsarnokban, a zá- róbankabten mégis fölöttébb ma­gabiztosan nyilatkozott az újság­írók sokféle kérdésére. Még Ma­gyar Zoltánról is elmondta véle­ményét. — Magyar zseniális! Nem is tu­dom, miért nem adtak neki tíz pontot a bírók — hangoztatta olyan hevesen, mintha egyik hon­fitársáról, vagy városbelijéről lenne szó. — Végül is ő volt a legjobb, a legerősebb és a legbát­rabb ... Magyar Zoltánról így nyilatko­zott Vígh László, a világbajnok edzője: — Minden nagy verseny után egy-egy „elismerés” következik. Egyszer Zoltán látja be hibáit, máskor meg én... Most rajtam a sor. El kell ismernem, hogy ta­nítványom azon kevés versenyzők közé tartozik, aki a döntő pilla­natokban sem esik kétségbe. Ar­ról nem is beszélve, hogy a rosz- szul sikerült mozdulatok kijavítá­sához páratlanul jól ért. Nem szabad abbahagynia, bárhogyan is tervezi jövőjét. Tudunk még újítani, de csak iákkor, ha az ed­diginél több időt dolgozunk együtt. Nyugodt körülmények kö­zött. — És végül az újdonsült világ­bajnok: — Én arra vagyok a legbüsz­kébb, hogy a döntőben egyetlen aranyérmes sem tudott akkora előnnyel győzni, mint én — han­goztatta. — Most a legszíveseb­ben egy nagyot pihennék, deierre nincs mód. Négy franciaországi városban várnak bemutatóra, az­után november 6-án Párizsból Övári Évávaa együtt Kanadába repülünk, ott újabb három fellé­pés következik. Csak november közepén indulhatok hazafelé, s otthon következik az újabb vizs­ga: a Testnevelési Főiskolán kell bizonyítanom. AUTÓSPORT A kiskőrösiek nyerték a csapatversenyt