Petőfi Népe, 1978. szeptember (33. évfolyam, 206-231. szám)

1978-09-26 / 227. szám

1978. szeptember. 26. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT A 89. percben lőtt góllal... Kecskeméti SC—BKV Előre 1—0 (0—0) KOSÁRLABDA Belgrádba került a Türr István Kupa Kecskemét, 3500 néző. Vezet­te: Tóth L. KSC: Leskó I. — Egyed, Ele­kes I. (Petrovácz a 67. percben) Elekes II., Prikidánovics, Bed- zsula. Szabó, Oskolás (Linka a 4. percben), Puskás, Sörös, Vági, Edző: Verebes József. BKV Előre: Gőgös — Tóth, Sinkó, Vári, Perényi, Varga, Gu- lácsi, ■ Gubán, (Légrádi a 82. percben), Udvarev, (Stockbauer a szünetben), Czaimner, Kapcsos. Edző: Borbély András. Néhány lendületes kecskeméti támadás után a 3. percben Osko­lás indult meg a jobboldalon. Az alapvonal közelében fejjel akarta elvinni a labdát, ám Perényi ma­gasra emelt lábbal csúnyán fejbe­rúgta. Oskolást a mentők vitték kórházba. Linka állt a helyére. A 4. percben Sörös beadását Gulá- csi hátrafejelte, a tisztán álló Pri­kidánovics elé, aki egyből lőtt, de labdája a kapu mellé csavaro­dott. A 6. percben a cselező Söröst Tóth az ötösön leterítette. A csa­tár csak mintegy ötperces ápolás után tért vissza, de már nem volt teljesértékű harcos. Hamar kirajzolódott az Előre taktikája. Labdarúgópályán rit­kán látható durvaságokkal, lábra- irányuló rúgások, és talpalások sorozatával igyekeztek megfélem­líteni a KSC játékosokat. Ebben a 2-es számú Tóth, a 6-os Vári járt az élen, de a társaik is többször rúgtak emberbe, mint a labdába. A játékvezető Oskolás sérülése után elvesztette a biztonságát, s nem tudott gátat vetni a kímélet­len harcmodornak. A 20. percben Udvarev szögle­ténél kapkodott a KSC-védelem. Végül Gubán fordulásból a felső kapufát találta el. Két perc múlva Vági erős, de a kapu közepébe tartó lövését fogta biztosan Gőgös. A 23. percben egy előreívelt lab­dát Sörös az ötösről, tiszta hely­zetbői a léc fölé perdített. A 29. percbén Prikidánovics az alapvo­nalig vitte a labdát, majd középre lőtte, de a beadás túl mélyre si­kerűit, s a kapus előrevetődve el­csípte. A 30, percben Linka éles szögből kapura lőtt, bár középen Puskás egyedül várta a labdát.- A 36. percben a félvonal köze­lében Sörös cselezett, már tovább­adta a labdát, amikor Tóth — ki tudja hányadszor — hátulról tel­jes erejéből belerúgott a csatár iábába. A játékvezető végre ki­állította az „ámokfutó” védőjá­tékost. A szünet után is a KSC táma­dásaival folytatódott a játék. A 48. percben Prikidánovics szabad­rúgását Puskás a kapu mellé fe­jelte. Az 50. percben Szabó legu­rított szabadrúgását Prikidánovics messze a kapu fölé vágta. Táma­dott a KSC, de gyors szélsők nél­kül, sántikáló belső csatárokkal kevés remény volt a gólszerzésre. Az 58. percben végre Sörös jó indítást kapott. Maga mögött hagyta a védőket, s már jóval a 16-oson belül járt, amikor Sinkó hátulról lökte és ugyanakkor el is buktatta. Az akciótól messze lemaradó játékvezető továbbot intett, pedig, az eset a ll-es iskola­példája volt. A 60. percben Pus­kás ugrott ki a védők közül,' s a kaputól 8 méterre, a lövés pilla­natában lecsúszott a lábáról a labda. A 63. percben Bedzsula — Szabó adogatás után Szabó lövé­sét védte a kapus. A 67. percben Stockbauer futott egy labdára. A 16-os előtt összecsapott Elekes I- gyel, s alaposan belerúgott. A labda az Előre játékosához került, s mivel közben Leskó I. is kifutott, a kapu üres volt. Stockbauer éles szögből a jobboldali lécet találta el, majd a visszafutó Leskó I. megkaparintotta a labdát. Elekes I. is harckép'telen lett. Petrovácz állt a helyére. A 69. percben Egyed szabadrú­gását Puskás Vági elé fejelte, majd Szabó jutott lövéshez, de' ezt is védte a kapus. A 71. perc­ben Linka beadását Puskás leke­zelte. A lövésre Sinkó rátalpalt, és Puskás is megsérült, s csak percek múlva i tért vissza. Az utolsó húsz percben az Előre tel­jesen beszorult. Látszólag célta­lanul rugdosták előre és oldalt a labdát. A KSC elkeseredetten küzdött. Végre a 89. percben a baloldalon Bedzsula indította Vé­git, aki egészen az alapvonalig futott, s onnan lőtte be a labdát. A két védő közt berohanó Puskás 3 lépésről á hálóba vágta. 1—0. A játéknak kevés köze volt a labdarúgáshoz. Az első félidő na­gyobbik részében, pontosabban a kiállításig, az Előre játékosai nyílt, egyenesszándékú rúgásokkal igyekeztek harcképtelenné tenni a KSC játékosait. Később ez már leplezettebb formában, de válto­zatlanul folyt, egészen a lefújásig. Bizonyos fokig érthető, hogy eb­ben a rúgászáporban, s a sérülé­sek miatt szárnyszegett csapattal a KSC csak nehezen tudta ki­vívni a győzelmet. Bár a játék folyamán több, biztosnak látszó helyzet akadt, csak az utolsó előtti percben sikerült bevinni a szí­vós „sündisznó-állásban” védekező Előre kapuját. A védelem elég jól zárt. bár mindkét félidőben- volt" egy-egy megingásuk, amiből akár gólt is kaphatott volna a csapat. Oskolás kiesése és Sörös sérülése is közrejátszott abban, hogy kevés igazán gólveszélyes helyzet ala­kult ki. A KSC-ből Egyed, Elekes I., Elekes II. játéka emelkedett ki, de a harcos küzdőszellemért az egész csapat dicsérhető. A BKV Előre csapatából keve­sen játszottak igazi labdarúgást. A jól helyezkedő és biztoskezű Gőgös kapuson kívül csak Varga játéka dicsérhető. Baján telt ház előtt folyt, s fejeződött be szombaton este a Türr István Kupa nemzetközi férfi kosárlabdatorna. A győzelmet a várakozásnak megfelelően a Partizán Belgrád együttese szerezte meg. A döntőben a Bajai SK egy félidőn át igen jól tartotta magát, de a második játékrész már a ju­goszláv csapat egyértelmű fölényét hozta. A csoportmérkő­zések eredményei: Turow—Pécsi VSK 82—79 (34—48) Vezette: Weidinger, Bacsfay. Ld.: Bükiéi 26, Boryca 20, illetve Pálvölgyi 29, Rabb I. 12. Körmendi DFMTE—Kecskeméti SC 84—77 (47—39) Vezette: Varga, Faidt. Ld.: Szűcs 32, Szlávik 22, illetve Csikai 20, Farkas 18. Partizán Belgrád—Videoton 119—84 (53—53) Vezette: Weidinger, Bacsfay. Ld.: Márics 22. Babies 18, Sáf­rány, Nagy P. 19—19. Bajai SK—Oroszlányi Bányász 104— 71 (50—42) Ld.: Kubatov 37, Kancsár 22, illetve Lapis 21, Krajnyik 20. Oroszlányi B.—Turow 91—74 (44—32) Vezette: Bacsfay, Fáidt. Ld.: Manner 40, Bocskor 22, il­letve Bükiéi 22. Pécsi VSK—Bajai SK 76—74 (47—35) Vezette: Náday dr„ Horváth. Ld.: Heinrich 23, Rabb I. 13, il­letve Horváth — Bors 20, Kará­csonyi 14. Partizán Belgrád—Körmend 105— 70 (54—41) Vezette: Varga, Weidinger. Ld.: Pesics 19, Todorics 16, illet­ve Szlávik 18; Szűcs 14. Videoton—Kecskeméti SC 85—64 (47—41) Vezette: Nádai dr., Horváth. Ld.: Guóth 24, Sajni 23, illetve Székedi 12, Felföldi 10. Oroszlányi Bányász—Pécsi VSK 71—64 (41—40) Vezette: Weidinger, Bacsfay. Ld.: Manner 22, Lupis 16, illetve Pálvölgyi 18, Rabb II. 18. Bajai SK—Turow 84—71 (44—36) Vezette: Varga, Horváth. Ld.: Kubatov 28, Nyitrai 12, illet­ve Binkowski 20, Bükiéi 18. Partizán Belgrád—Kecskeméti SC 83— 75 (42—29) Vezette: Náday dr., Faidt. Ld.: Todorics 13, Petrovics 12, il­letve Kovács 26, Felföldi 21. Körmend—Videoton 95—84 (56—48) Vezette: Varga, Bacsfay. Ld.: Szlávik 30, Trümmer 28, il­letve Hevesi 21, Horváth 16. A DÖNTÖK EREDMÉNYEI: 7—8. HELYÉRT Pécsi VSK—Kecskeméti SC 84— 75 (41—47) Vezette: Horváth, Bacsfay. Ld.: Rabb I. 19, Pálvölgyi 16, il­letve Pajor 20, Csikai 19. 5—6. HELYÉRT Turow—Videoton 104—98 (43—38) . Vezette: Náday dr., Faidt. A A belgrádi Partizán nyerte a Türr István Kupát. • Egy jelenet az első félidőből, amikor még jól tartotta magát a Bajai SK. A lepattanó labdáért három játékos is résen volt. • Kassai Ervin Oscar-díjas nemzetközi játékvezető (jobbról) Baján búcsúzott az aktív játékvezetéstől. Felvételünkön Ivkovics, a Partizán edzője gratulál Kassainak. Középen Weidinger Dezső, aki a közel­múltban szerzett nemzetközi minősítést, ő vette át a sípot a búcsúzó Kassaitól. (Banczik István felvételei.) Ld.: Bükiéi 32, Binkowski 32, il­letve Nagy 29, Guóth 21. 3—4. HELYÉRT Körmend—Oroszlány 64—53 (32—29) Vezette :Bacsfay, Faidt Ld.: Szlávik 25, Szendrei 12, illet­ve Manner 19, Krajnyik 18. 1—2. HELYÉRT Partizán Belgrád—Bajai SK 92—66 (51—44) Vezette: Varga, Weidinger. Ld.: Kerkez 24, Márics 16, illetve Kubatov 12, Nyitrai 12. A TÜRR ISTVÁN KUPA VÉGEREDMÉNYE: 1. Partizán Belgrád, 2. Bajai SK, 3. Körmendi DFMTE, 4. Oroszlá­nyi Bányász, 5. Turow (Lengyel- ország), 6. Videoton, 7. Pécsi VSK, 8. Kecskeméti SC. A döntőmérkőzés előtt búcsúz­tatták Kassai Ervin Oscar-díjas nemzetközi játékvezetőt az aktív működéstől való visszavonulása után. A Magyar Kosárlabda Szö­vetség nevében dr. Hepp Ferenc, a játékvezető bizottság nevében Szabó II. István nemzetközi já­tékvezető köszöntötte. ÖKÖLVÍVÁS A Honvéd Kun Béla SE a Petőfi Népe Kupa győztese Ez történt az VÍZILABDA Az első meglepetés a mérlege­léskor érte a Petőfi Népe Kupa hagyományos ökölvívó verseny résztvevőit. Az előzetes nevezés után ugyanis a létszám — a szo­kásossal ellentétben — nem csök­kent, hanem emelkedett. Végül 13 egyesület 93 ökölvívója lépett szorítóba a két serdülő és á fel­nőtt korosztályban. A pénteki el­ső napon is jó mérkőzéseket lát­hatott a nem túlságosan nagy­számú közönség. Szombaton — az elődöntők során — 19 pár küz­dött a döntőbejutásért, s már ek­kor sor került az első döntőre is, amit a serdülő 1964-esek kor­csoportjában a kispapírsúlyban vívott Rácz (Honvéd Kun B. SE) és a szekszárdi Orbán. Győzött a kiskunfélegyházi ökölvívó. A szombaton este vívott felnőtt­mérkőzések • közül csak a békési Bolla, és Komlós (Honvéd Kun B. SE) mérkőzs'se tartott 3 me­neten át. A váltósúlyban a fél­egyházi Samu, a nagyváltósúly­ban pedig Kertli is döntő fölény­nyel győzött a 2. menetben. A nehézsúlyban Szombathelyi (Hon­véd Kun B. SE) ellenfelét sok szabálytalanság után leléptették. A vasárnapi versenyen már két döntetlen eredmény is akadt, mi­vel néhány súlycsoportban a ke­vés induló miatt körmérkőzést rendeztek, s így lehetséges volt a döntetlen eredmény is. A me­zőtúri Simon és Makkai (Borsodi B.) mérkőzésén valóban nehéz lett volna bármelyiket is győz­tesnek megnevezni. Csak kerül­gették egymást. Döntetlen ered­ményt hirdettek ki & fiélnehézsú- lyú döntőben a Bolla Szőke-mér­kőzés után is. Ez volt a nap egyik legjobb mérkőzése, s mind­ketten sokat, és szabályosan ütőt- , tek. Szerintünk Bolla volt a jobb, s a döntetlen után ő lett a súly­csoport győztese. A nehézsúlyú döntőben a kis­kunfélegyházi Szombathelyi va­lósággal lerohanta a hatalmas ter­metű, I szombaton nagyon jól küzdő ellenfelét, aki ez ellen a harcmodor ellen semmit sem tu­dott tenni. Még egy menetet sem harcoltak végig, s Taizs feladta. A Petőfi Népe Kupa II—III. o. felnőtt és serdülő ökölvívó ver­seny végeredményei: SERDÜLÖK (1964-ES SZÜLETÉSŰEK) Kispapírsúly: 1. Rácz (Honvéd Kun B. SE), 2. Orbán (Szekszár­di Dózsa). Pehelysúly: 1. Patos (KAC), 2. Turca (Salgótarjáni TC). Váltósúly: 1. Gál (KSC), 2. Da- nyi (Salgótarjáni TC). * SERDÜLÖK: (1962—63-AS SZÜLETÉSŰEK) Papírsúly: Ladányi (Honvéd Kun B. SE), 2. Tánczos (KSI), 3. Kovács (KSC). Pehelysúly: 1. Antoni (Békés), 2. Demeter Z. (KSC), 3. Danyi (Sal­gótarjáni TC). Könnyűsúly: 1. Kövér • (KSI), 2. Lakatos Z. (KSC), 3. Tóth (Salgótarjáni TC). Kisváltósúly: 1.- Demeter J. (Honvéd Kun B. SE), 2. Fekete (CVSE). Váltósúly: 1. Pákozdi (CVSE), 2. Rajkó-(KSI), 3. Makó (CVSE). Nagy váltósúly: 1. Löventér (KSI), 2. Karácsonyi (Békés), 3. Karád-i (Honvéd Kun B. SE). Nagyközépsúly: 1. Kerekes (KSC), 2. Szegedi (KSC), 3. Pus­ka (KSI). FELNŐTTEK: Harmatsúly: 1. Simon (Mező­túr), 2. Makkai (Borsodi B ), 3. Sípos (CVSE). A 3. helyért Sí­pos 3:2 arányú pontozással győ­zött Horváth (STC) ellen. Pehelysúly: 1. Farkas (Hon­véd Kun B. SE), 2. Kecskés (Bor­sodi B.) A döntőben Farkas ke­ményen ütött, és Kecskés a 3. menetben feladta. Könnyűsúly: 1. Wágner (Hon­véd Kun B. SE), 2. Szlovák (CVSE). Váltósúly: 1. Samu (Honvéd Kun B. SE), 2. Szaif (PVSK), 3. Szellő (CVSE). Nagy váltósúly: 1. Kertli (KSC), 2. Farkas (CVSE), 3. Tóth (PVSK). Kisváltósúly: 1—2. Csűri (Hon­véd Kun B. SE), és Magyar (PVSK). holtversenyben. 3. Hu­bert (Honvéd Kun B. SE) és Le- hoczky (KAC). Középsúly: 1. Kocska (PVSK), 2. ,Gál (Honvéd Steinmetz SE). Félnehézsúly: 1.. Bolla (Békés), 2. Szőke (PVSK), 3. Komlós (Hon­véd Kun B. SE). Nehézsúly: 1. Szombathelyi (Honvéd Kun B. SE), 2. Taizs (Borsodi B.), 3. Nagy (Borsodi B.), és Závodi (Honvéd Kun B. SE). A pontverseny végeredménye: 1. Honvéd Kun Béla SE 62 pont, 2. Salgótarjáni TC 34, 3. Közpon­ti Sportiskola 27, 4. KSC 25 pont. A legtechnikásabb versenyző tiszteletdíját a serdülő korcso­portban Lakatos Zoltán (KSC), a felnőtteknél Magyar István (PVSK) kapta, s a legeredménye­sebb edző díját Tóth György, a Honvéd Kun Béla SE mestere vette át. Szabó Zoltán Ferencváros—Zalaegerszeg 2—0 (0—0) Zalaegerszeg, 20 000 néző, vezette: Tompa. Góllövők: Nyilasi, Martos. Vasas—Haladás 3—0 (1—0) Fáy u„ 3000 néző, vezette: Győ­ri. Góllövők: Gass 2 (egyet 11-es- ből), Kovács. Rába ETO—Dunaújváros 1—0 (0—0) Győr, Dózsa-pálya, 4000 néző, vezette: Kuti. Góllövő: Onhausz. Békéscsaba—MTK-VM 1—0 (0—0) Hungária krt., 2500 néző, vezet­te: Maczkó. Salgótarján—Vasas Izzó 5—1 (1—0) Salgótarján, 5000 néző, vezette: Hámori. Góllövők: Bíró 3, Földi, Berin- dán, illetve Nagy. MÁV Előre—Tatabánya 2—0 (1—0) Székesfehérvár, 3500 néző, ve­zette: Nagy B. Góllövők: Deák, Sárközi (11-es- ből), Bp. Honvéd—Diósgyőr 5—0 (2—0) Kispest, 4000 néző, vezette: Ja- czina. Góllövők: Weimper 2, Pál, Pó- czik, Geiger. Pécsi MSC—Csepel SC , 1—1 (1—1) Csepel, 1500 néző, vezette: Pá- dárJ Góllövők: Dárdai (11-esből), il­letve Somogyi. Újpesti Dózsa—Videoton 3—1 (2—1) t Megyeri út, 6000 néző, vezette Kőrös. Góllövők: Fekete 2, Törőcsik, il letve Burcsa. NB I-ben T „ Ismét gyozott Az NB I. állása a KSC mindkét úttörőcsapata 1. Bp. Honvéd 2. FTC 3. Videoton 4. Rába ETO 5. PMSC 6. O. Dózsa 7. Salgótarján 8. Tatabánya 9. Dunaújváros 10. MTK-VM. 11. ZTE 12. Csepel 13. Haladás 14. Vasas 15. MÁV El. 16. Békéscsaba 17. DVTK 18. V. Izzó 5 5-------16—1 5 4 1 — 13—1 5 2 2 1 8—6 3—2 6—5 221 4—3 221 7—7 212 8—5 212 9—7 212 7—5 2—3 8—8 2—3 3—5 5 5 5 5 5 5 5 5 5—41 5 2—3 5 2 — 5 2 — 5 11 5 11 5—2 3-6 2— 5 8—12 3— 10 2—6 6—15 3-9 10 NB II. Középcsoport 1. Kecskemét 7 6 ­1 11—3 12 2. KKFSE 8 5 2. 1 17—10 12 3. Budafok 8 3 4 1 15—8 10 4. Ganz-M. 8 4 2 2 11—5 10 5. Volán SC 7 4 2 1 10—4 10 6. Szegedi D. 7 3 3 1 8—5 9 7. SZEOL 8 3 3 2 11—11 9 8. BVSC 8 3 3 2 11—12 9 9. Építők SC 8 2 4 2 11—9 8 10. Vác . 7 3 2 2 9—8 8 n. Bp. Spart. 8 2 3 3 11—13 7 12. B.-gyarmat 8 2 3 3 19—12 7 13. Dunakeszi B 2 3 3 6—8 7 14. Pénzügyőr 7 2 2 3 10—10 6 15. D. Építők 7 2 2 3 7—9 6 16. Bem J. SE 8 1 4 3 6—9 6 17. BKV Előre 7 1 2 4 3-6 4 18. Ikarus 7 1 6 2—13 a 19. 22. Volán 8 2 ; 6 2—16 2 Szabadnapos: Volán SC. Ganz-MAVAG—B.gyarmati SE 1—0 Bp. Spartacus—22. sz. volán 1—1 BVSC—Kossuth KFSE 1—3 H. Bem J. SE—Építők SC 1—1 Dunakeszi VSE—Budafok 1—0 Váci Híradás—Pénzügyőr 2—0 D.újv. Építők—SZEOL AK 1—4 Szegedi Dózsa—Vasas Ikarus 0—2 Kecskeméti SC—BVSC 11—1 (3—0, 3—0, 3—0, 8—1) Bp. Szőnyi út. Vezette: Erdős. KSC: Verasztó — Bozsük 1, Nagypál 1, Hegedűs, Csillag I., . Vancskó 5, Benda. Csere: Jenei 4, Bánhidi, Nagy Z. Vasváry. Edző: Valkay Ferenc. Jól játszott a KSC, ám az igazi próbatétel a vasárnapi Tatabánya elleni rangadó lesz. ÜTTÖRÖ II B OSZTÁLY Kecskeméti SC—Tipográfia 5—1 (1—0, 0—1, 1—0, 3—0) Bp. Szőnyi út. Vezette: Keserű. . KSC: Szappanos — Nagy O., Király, Tóth 4, Garay, Berki 2, Bán. Csere: Csillag II., Nagy I. 2, Edző: Valkay Ferenc. Az élcsoportba tartozó Tipográ­fia ellen kemény küzdelemben ■nyert a KSC. Jók: Szappanos, Nagy O., Király. MNK MÉRKŐZÉS Bp. Honvéd—Kecskeméti SC 12—5 (4—1, 3—1, 8—1. 3—2) Az idén először OB II-ben sze­replő Honvéd' ellen bátran ját­szott a KSC. Góldobók: Rozgonyi, Péczeli, Markó, Tóth, Filep. A KOMJÁDI KUPÁÉRT Két mérkőzést játszott eddig a KSC csapata a Komjádi Kupáért. A mérleg egy vereség és egy győ­zelem. FTC—Kecskeméti SC 10—0 (3—0, 2—0, 2—0, 3—0, 2—0) Az OB I-es élcsapat elleni já­ték inkább csak élményt jelen­tett a KSC játékosainak, ám ko­molyabb ellenállást alig tudtak kifejteni. Kecskeméti SC—Siketek 14—2 (3—1, 4—0, 4—0, 3—1) Góldobók: Szeleczkei 5, Péczeli 4, Bodnár 3, Székely, Filep.