Petőfi Népe, 1978. június (33. évfolyam, 127-151. szám)

1978-06-13 / 136. szám

\ 1978. június 13. • PETŐFI NfiPE • T SPORT - SPORT - SPORT 4-0-ról egyenlített a Gyöngyös Kecskeméti SC—Gyöngyösi Spartacus 5—5 (4—0) Gyöngyös, 1800 néző; vezette: Maczkó. KSC: Bozóky — Gulyás (Be­les), Elekes I., Elekes II., Hájer, Linka (Bedzsula), Oskolás, Sö­rös, Prikidánovits, Puskás, Vági. Gyöngyös: Kovács (Eédei) r- Király (Huszár), Adonyi, Kele­men, Ács, Horváth, Ferencz, Úll­­mann, Gábor, Bányai, Szabó. Ed­ző: Nagy János. Szép, napsütéses időben, kitű­nő pályán játszották a mérkő­zést. Az 1. perc végén Prikidá­novits elől mentettek szögletre. A 4. percben Sörös ugrott ki, s mintegy 20 m-re a kaputól buktatták. A szabadrúgást Pus­kás legurította Prikidánovits elé, aki óriási erővel a kapu bal ol­dalába lőtte. 1—0. A 8. percben Gábor elől Lin­ka mentett az utolsó pillanatban. A 12. percben ismét Sörös ug­rott ki. A 16-osnál felvágták. A szabadrúgást Puskás a hálóba bombázta. 2—0. A 16. percben Hájer nagy lö­vése ment a kapu mellé. Két perc múlva Oskolás elfutott, s beadását Prikidánovits a hálóba vágta. 3—0. A 22. percben Pri­kidánovits kapott jó labdát Sö­röstől. Az alapvonalról Puskás­hoz gurított, aki élesen vágta a labdát a hálóba. 4—0. A gyön­gyösiek ezután kapust cseréltek. A játék kiegyenlítettebb lett. Elekes II. mentett szögletre Gá­bor elől, majd Sörös lőtt a ka­pu mellé. A 36. percben Szabó lőtt a léc mellé jó helyzetből. A szünet után hazai góllal kezdődött a játék. A 46. perc­ben Hájer szabálytalankodott. A szabadrúgásnál Bozóky rosszul helyezkedett és Gábdhr a hálóba lőtt. 4—1. A gól után nagyot változott a játék képe. Támadott a hazai csapat. Az 59. percben Szabó el­futott a baloldalon. Bozóky bent­ragadt, de szerencsére a gyön­gyösi csatárok is hibáztak. A 62. percben Sörös vétette el Priki­dánovits beadását. A 65.' percben Bozóky újabb hibája után Ele­kes I. csak szabálytalanság árán akasztotta Úllmannt. A 11-est Ferencz. belőtte. 4—2. A 72. percben Linkát alaposan megrúgták a kaputól 18 méter­re. A kecskeméti játékost — aki addig a csapat legjobbja volt — le kellett cserélni. A szabadrú­gást Prikidánovits a jobb felső sarokba bombázta. 5—2. ■ A gyöngyösiek még ezután sem adták fel. A 75. percben nagy tömörülés támadt a KSC kapuja előtt. Hájer röviden szabadított fel és Ullmann a hálóba lőtt. 5—3. A 78. percben Elekes II. hi­bájából Gábor elfutott. Beadá­sára Bozóky nem jött ki és Ullmann a hálóba fejelte a lab­dát. 5—4. Óriási erővel rohamo­zott a hazai csapat az egyenlíté­sért. A 86. percben Elekes 1. hi­bázott, s Gábor egyenlített. 5—5. Nagyon tanulságos mérkőzés volt ez a KSC számára. A csa­pat erényei mellett a hibák is szembetűnőek lettek. Az első tél­időben ragyogó játékkal szerez­tek nagyarányú vezetést, azután az első bekapott potyagól szinte megbénította az egész csapatot. A védelem — elsősorban Bozóky kapus — hibát hibára halmozott. A második félidőre a csapat 5— 6 játékosa is szinte csak lézen­gett a pályán. Sem erejük, sem akaratuk nem volt már, s így nem véletlen, hogy a behozha­­tatlannak tűnő előny is elolvadt. Kitűnt, hogy Hájer és Vági képtelen hátul megfelelően segí­teni a védőmunkát, s az egész együttes erőnléte feltűnően visz­­szaesett. A csapatból csak a sé­rüléséig remekül játszó Linka és a második félidőben beállt Be­les dicsérhető maradék nélkül. A hazai csapatból Horváth, Ács, Gábor és Ullmann játszott jól a második félidőben. Maczkó játékvezető kitűnően vezette a mérkőzést. Kerpesits Béla Csurka „mesterhármasával” Kecskeméti TE—Balassagyarmati SE 3—0 (2—0) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Kuti. KTE: Kerpits — Szabó, Vi­­rágh, Nagy hegy esi, Komáromi (Dobó), Csordás, Zubornyák (Ma­gyar í.), Mányoki, Csurka, Por­­handa, Horváth. Edző: Vereb István. . Balassagyarmat: Balázs (Báhr) — Robb, Szebeni, Lajkó, Fábri, Hornyák, Erdélyi, Szedlák, Hu­­gyelcz, Szűcs, Tóth (Babinszki). Edző: Dávid Róbert. _ Aj &érb;őzgs kezdetére az eső elállt, de a pálya vizes, csúszós maradt. A KTE óriási lendület­tel kezdett. A 2. percben Zu­­bornyák középről, mintegy 25 méterről lőtt a kapu fölé. A 9. percben Tóth beadását Szűcs nagy helyzetből fejjel a kapu mellé csúsztatta. Ez volt egyéb­ként az egyetlen valamirevaló próbálkozása a vendégcsapatnak, mert védekezésre szorultak, s a KTE egymás után vezette a tá­madásokat. A 15. percben Hor­váth már a kifutó kapus mellett is elhúzta a labdát, de kisodró­dott, s csak az alapvonalon túl érte el. A 19. percben szerezte meg a vezetést a KTE. Zubor­nyák a jobb oldalon egymás után két védőt cselezett ki. Lövése a jobb alsó sarok felé tartott. A kapus csak kiütni tudta a lab­dát, és a berohanó Csurka a há­lóba vágta. 1—0. A 21. percben Horváth beadá­sát Csurka a jobb felső sarok felé fejelte, de Balázs hárított. A 23. percben növelte előnyét a kecskeméti csapat. Nagyhegyesi balról ívéit előre, s a labda a kapura tartott. Balázs kapus ké­sőn vette észre a bajt, s szöglet­re akart öklözni, de csak a felső lécre nyomta a labdát. A labda kipattant és a pontosan érkező Csurka a hálóba továbbította. 2—0. A . 25r (gereben^ Szebeni lövését Kerpits a jo'bbr-';,. alsó . sár,okból ütötte ki. A 28. * percben Csurka lövése a felső léc sarkáról pat­tant vissza a mezőnybe. A 38. percben a kitörő Szűcsöt a 16- oson belül lerántotta. A limest Szebeni nagy erővel rúgta a bal sarok felé, de Kerpits is oda ve­tődött és bravúrosan szögletre ütötte a labdát. A kimaradt bün­tető ismét a KTE csapatát hoz­ta fel. A szünet után a 48. percben Csurka már a kapust is kicselez­te, de Hornyák szögletre men­tett. Az 53. percben Csurka el­húzta a labdát a kapus mellett, de kisodródva már nem tudta a hálóba küldeni. Az 55. perc­ben Porhanda keresztberúgta a labdát a kapu előtt. Ügy tűnt, hogy Balázs kapus biztosan meg­szerzi, de a kapus balszerencsé­jére elcsúszott. A labda elpattant tőle, Csurka megszerezte, kicse­lezett egy védőt és az üres ka­puba vágta. 3—0. A vendégcsapat kapust cserélt. Hornyák hibájából Csurka indult kapura, de lövését Báhr védte. A 73. percben Csurka kapáslövé­sét szögletre ütötte a kapus. A 75. percben Mányoki átkígyózott a védőkön, de az elébevetődő kapusba rúgta a labdát. A 80. percben Dobó hatalmas lövése pattant vissza a kapufáról. Az utolsó perCÍg~-a~ KTE ' TOhamO­­ZOtt;. A kecskeméti csapat végig ha­tártalan lelkesedéssel küzdött, és jól is játszott. Az élcsoportba tartozó Balassagyarmat, akik so­káig az első hely várományosá­nak tekintették magukat, véde­kezésre kényszerült. Kis szeren­csével a kecskemétiek több gólt is szerezhettek volna. A KTE csapatából Kerpits a 11-es hárításával szerzett nagy érdemeket. Szabó, Nagyhegyesi, Csordás, Porhanda és Csurka nyújtott végig egyenletesen ■ jó teljesítményt. A vendégcsapatból Robb, Erdélyi és Szedlák játéka emelkedett ki. Kuti játékvezető nagyszerűen követte a játékot és hiba nél­kül vezette a találkozót Birkózószakosztályok, figyelem ! Az NB II. állása A Kiskunhalasi AC birkózó­­szakosztálya június 18-án 10 órai kezdettel megyei úttörő szabad­ás kötöttfogású birkózóversenyt rendez, melyre a helyszínen is nevezhetnek A verseny célja, megyénk versenyzőinek módot nyújtani a versenyzésre. Tekin­tettel az utazási nehézségekre (nem minden szakosztály tud autóbusszal utazni) a mérlegelést 8 órától fél 10 óráig bonyolítják le, így megyénk valamennyi szak­osztálya vonaton is meg tudja közelíteni a verseny színhelyét, amely egyébként a Szűcs József Általános Iskola tornaterme. A versenyt két szőnyegen rendezik meg és az T—III. helyezetteket éremdíjazásban részesítik. Kovács Sándor Karatebemutató Baján # Baján, a Tttrr István sportcsarnokban nagy sikerű karatebemuta­tót tartottak, amelyen részt vettek a budapesti MÜTEX, a Kertészeti- Egyetem és a bajai karateklub tagjai. Megfigyelőként ott voltak a jugoszláv szakemberek Zomborból és Temerinből is. A bemutatót Kecskés Sándor, a Magyar Karate Testület elnöke vezette. A részt­vevők nagy igyekezettel mutatták be a karate Több jellegzetességeit. 1. STC 37 22 10 5 74—33 54 2. V. Izzó 37 21 10 6 61—26 52 3. DVSC 37 23 6 8 51—36 52 4. K. Vegy. 37 20 9 8 66—33 49 5. Eger 37 16 13 8 54—38 45 6. Szolnok 37 16 9 12 56—41 41 7. Volán 37 12 15 10 53—48 39 8. Budafok 37 14 10 13 61—45 38 9. Vác 37 14 8 15 39—42 36 10. Kanizsa 37 13 9 15 47—47 35 11. BTASK ' 37 12 11 14 36—40 35 12. Dorog 37 13 9 15 36—43 35 13. Komló 37 13 7 17 36—43 33 14. Fűzfő 37 11 11 15 46—67 33 15. BVSC 37 10 12 15 48—55 32 16. BKV El. 37 9 12 16 32—46 30 17. KKFSE 37 6 17 14 49—66 29 IC. Szekszárd 37 9 9 19 38—65 27 19. Várpalota 37 7 9 21 43—72 23 20. MÁV DAC 37 7 8 22 40—75 22 Várpalotai B—BVSC 2—0 Budafoki MTE—Salgótarján 2—2 Eger SE—Szolnoki MTE 3—1 Bp. Vasas Izzó—Kossuth KFSE 3—1 Volán—Dorog 8—2 Komlói Bányász—MÁV DAC 1—0 BKV Előre—Fűzfő 0—0 Szekszárdi Dózsa— ■Váci Híradás 2—0 N. kanizsai Olajb.— B.csabai TASK 2—0 Debrecen—Kazincbarcika 2—1 NB III. középcsoport 1. Ganz-M. 2. Építők a| Ksc 4. Pénzügyőr 5. B.-gyarmat 6. 22. Volán 7. Gyöngyös 8. Bp. Spart. 9. Perbál 10. Bem SE 11. Dunakeszi 12. ESMTK 13. KTE* 14. D.újv. £. 15. Ikarus 16. ÉGSZÖV 17. Cegléd 18. Auras 19. Láng 20. Enying 37 21 - 7 37 18 12 37 19 9 37 17 12 37 17 12 37 18 9 37 16 37 18 37 14 37 10 37 9 87-47-49 7 72—41 48 9 77—41 47 8 59—37 46 8 55—35 46 10 57—42 45 37 18 6 13 62—52 42 37 16 10 11 52—44 42 37 15 11 11 51—39 41 37 15 11 11 46—38 41 37 15 9 13 51—51 39 5-16 67—65 37 8 11 56—46 34 5 18 60—64 33 9 18 40—55 29 9 10 18 43—56 28 9 8 20 35—76 26 6 10 21 30—74 22 7 4 26 31—75 18 5 7 25 38—91 17 37 37 37 37 10 büntetőpont levonva. H. Bem' J. SE—Erzsébeti Sp. MTK 2—1 D.újv. Építők—Auras SE 1—0 22. Volán SE—Perbáli Tsz SK , 1—1 Építők SC—Láng Vasas I 2—1 Ganz-MAVAG—Bp. Spartacus 2—2 Dunakeszi VSE—Ikarus Vasas 3—2 Enyingi MEDOSZ—Pénzügyőr SE 2—2 Ceglédi VSE—ÉGSZÖV MEDOSZ 2—1 Öt gólt kapott Garán a Kalocsai SE Gábor A. SE—Vaskút 1—0 (0—0) Kiskunhalas, 200 néző, vezet­te : Papp. . Gábor A. SE: Kubatovics — Galántai, Eiler, Tóth A., Han­gya, Berndt, Debreceni, Hustyl, Udvari, Túri, Demeter. Edző: Ké­vés Ferenc. Vaskút: Leitner II. — Matus, Germán II., Welchner, Benko­­vics, Csóti, Matusek, Palatinsz­­ki, Péter I., Dömény, Hodován (Malthaner). Edző: Wéber János. A 75. percben lőtt góllal nyert a Gábor Á. SE a lelkesen ját­szó vaskútiak ellen. GóUövő: Tú­ri. Jók: Eiler, Berndt, Hangya il­letve Csóti, Palatinszki, Matusek. Izsák—Kkh. MEDOSZ 0—0 Izsák, 200 néző, vezette: Zsigó. Izsák: Varga I. — Németh, Gyiffkó dr., Bogdány, Bőthi, Mol­nár, Mezei, Nagy Pataki, Varga II., Lípokatich. Edző: Seres La­jos. Kkh. MEDOSZ: Szabó — Izsák (Bényi), Dobra, Fuksz, Nagy, Föl­des, Rozinka, Mészáros, Juhász, Szőke, Halász. Edző: Virágh Ist­ván. Jók: Németh (a mezőny leg­jobbja), Varga I., Bogdány, Li­­pokatich, illetve Szabó, Fuksz, Nagy, Mészáros. Ifjúságiak: Izsák—Kkh. ME­DOSZ 0—0. Jánoshalma—Lajosmizse 2—1 (1—1) Jánoshalma, 400 néző, vezette: Mihály. Jánoshalma: Bozsics — Török, Maráczi, Fenyvesi IV., Liliom, Angeli, Horváth L., Ádám, Ko­lozsvári, Szabó, Fenyvesi III. (Horváth Cs.). Edző': Fertőszegi Béla. Lajosmizse: Madi — Szívós, Márkli, Kovács, Bende, Kállai, Erdős (Vajda), Pető, Kislőrincz, Kisjuhász, Kucsera. Edző: Gerő­­házi Tihamér. Góllövők: Angeli, Szabó, illet­ve Bende. Jók: Angeli, Bozsics, illetve Bende. Ifjúságiak: Jánoshalma—Lajos­mizse 3—0 (2—0). Góllövők: Fenyvesi, Juhász, Nagy. H. Kun Béla SE—Tiszakécske 4—1 (2—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, vezette: Trisz. H. Kun Béla SE: Endre — Széli, Emődi dr. (Nagy J.), Ró­káig Iványi,_Miklós, Krenács. “Kisznyér, Kovács," Patyi, Nagy József (Pallagi). JSdző: Villányi Csaba. Tiszakécske: Szabó — Petre­zselyem (Csernus), Bállá, Almási, Láczkó, Ézsiás, Seres (Herczegh), Pálinkás, Laczkó II., Sántha, Jó­­zsa. Edző: Uzsovics Sándor. Góllövők: Kisznyér 3, Nagy Jó­zsef, illetve Sántha. Jók: Kókai, Krenács, Kisznyér, illetve Lacz­kó I., Sántha, Józsa. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE— Tiszakécske 5—0 (2—0). Góllö­vők: Tóth 2., Kurucz, Tajti, Kle­­ment. Sükösd—Soltvadkert 2—0 (0—0) Sükösd: Szente — Vetró, .Rácz, Bogárdi, Lakner, Faddi II., Sza­bó, Páncsics, Koprovinácz, Kol­lár, Németh, Evanics. Edző: Var­ga Imre. Soltvadkert: Balogh — Lehr, Fábián, Frittmann, Ocskó, Szőr­­fi, Kárász, Szávai, Erdős, Mészá­ros, Klam (Hoczinner). Edző: Meskó István. Góllövők: Szabó, Evanics. Ifjúságiak: Sükösd—Soltvad­kert 6—0 (2—0). Góllövők: Lógó 2, Kernya 2, Csizmadia, Hidas. Tompa—Bajai Tsz SK 6—1 (4—1) Baja, 150 néző, vezette: Czen­­czik. Tompa: Szávai — Kábái II., Neszvecskó, Bálint, Horváth, Bé­­leczki, Czeglédi, Kiss, Bella (Ba­­ráth), Pásztor, Kábái I. Edző: Rapcsák Tivadar. Bajai Tsz. SK: Kiss — Per­­hács, Farkas, Putnyik, Bohos, Miokovics I., Lípokatich, Kisvöl­­gyi, Taba, Kling, Szűcs (Reich). Edző: Bohner József. Góllövők: Pásztor 3, Czeglédi, Kábái I., Béleczki, illetve Taba. Jók: Pásztor, Czeglédi, illetve Kiing. Ifjúságiak: Bajái Tsz SK— Tompa 5—0 (3—0). Góllövők: Bohner 2, Hardai, Németh, Má­­lik. Gara—Kalocsai SE 5—1 (1—0) Gara, 100 néző, vezette: Far­kas. Gara: Vedelek — Fazekas, Bergmann, Zomborcsevics. Mu­­rinyi I., Forrai, Tomaskov, Uher II., Takács, Miskó I., Tóth (Czo­­bolya). Edző: Karagics István. Kalocsa: Niezner* — Pongrácz, Pécsi, Varjú (Szabó), Matos, Posztobányi, Kapitány, Jenei (Krasnyánszki), Vén, Lakatos, Kovács. Edző: Molnár Ferenc. Góllövők: Takács 3, Miskó I. 2, illetve Vén (11-esből). Jók: Murinyi, Takács, Miskó I., illet­ve Szabó, Matos. Ifjúságiak: Kalocsai 'SE—Gara 3—0 (1—0). GóHövők: Hortobá­gyi, Hegedűs, Horváth. H. Szamuely SE—Császártöltés 3—0 (1—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Francziskovics. H. Szamuely SE: Zlatniczki — Weinstein, Breznyiczki, Szabó, Bartos, Borbély, Czár, Újvári, Fazekas, Morvái, Maruzsa. Edző: Pala András. Császártöltés: Koch — Schind­ler, Liska, Bucmüller, Ober, Al­bert (Ledniczki), Varga I., Sze­­icz, Markó, Gerber dr., Varga II., Edző: Hajzer János. Góllövő: Fazekas 3. Jók: Brez­nyiczki (a mezőny legjobbja). Szabó, Bartos, Borbély, Czár, Új­vári, Fazekas,- illetve Bucmüller, Óber. Fájsz—Bácsalmás 5—0 (1—0) Fájsz, 400 néző, vezette: Do­bos. Fájsz: Fatér — Kupusz, Hor­váth, Kráczer, Bolvári, Galam­bos, Dinnyés, Kalmár, Herner, Gombkötő, Zsákai. Edző: Bujdo­só Márton. Bácsalmás: Géczi — Turcsányi, Lengyel (Vojnics), Hafner, Pán­­csity, Fritzk, Vörös, Futó, Bö­­röcz, Hegyes, Zsivanov (Páncsics). Edző: Molnár József. Góllövők: Herner 2, Kráczer, Kalmár, Dinnyés. Jók: Gombkö­tő, Kráczer, Kalmár, illetve Gé­czi, Lengyel. Az ifjúsági mérkőzés Bácsal­más késése miatt elmaradt. H. Szamuely SE—H. Gábor Á. SK 3—0 (2—0) Kalocsa, 300 néző. Góllövők: Borbély 2, Bartos. Jók: Bognár, Ledniczki, Bartos, Szabó, illetve Demeter, Tóth. A mérkőzést hét közben játszották. A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. H. Kun B. SE 36 29 6 1 114—15 64 2. H. Mezőfi SE 36 19 11 6 72—43 40 3. Bajai SK 36 19 10 7 68—32 48 4. Kkh. MEDOSZ 36 21 5 10 86—43 47 5. Lajosmizse 36 16 11 9 75—46 43 6. Fájsz*. 36 15 12 9 69—43 41 7. Sükösd 36 18 5 13 63—49 41 8. Kalocsai SE 35 18 6 11 72—54 40 9. Jánoshalma 36 15 10 11 62—49 40 10. Izsák 36 13 12 11 54—39 38 11. H. Gábor Á. SE 36 12 12 12 53—62 36 12. Soltvadkert 36 13 8 15 39^-54 34 13. H. Szaumely SE 35 12 7 14 46—52 31 14. Tiszakécske** 35 12 8 15 41—54 30 15. Császártöltés 36 10 9 17 44—63 29 16. Tompa 35 9 10 16 46—74 26 17. Vaskút 35 5 12 18 25—66 22 18. Gara 36 6 7 23 32—101 19 19. Bajai Tsz SK 36 5 7 24 31—86 17 20. Bácsalmás 36 5 7 24 32—96 17 Megjegyzés: Az egy csillaggal jelzett csapattól egy. a két csillaggal jelzett csapattól kettő büntetőpont levonva. „NEM RÚGJÁK LE AZ ELLENFELEK A SZŐNYEG FELETT A CSILLÁRT...” Réczi 68 kg-ban vidéki bajnok, Sárközi bronzérmes •92 versenyző mérlegelt be szombaton Szolnokon a Tiszalige­­ti Körcsarnokban a felnőtt kö­töttfogású vidéki birkózóbajnok­ságon. Az impozáns csarnok min­den tekintetben nagyszerű ott­hont adott a vidéki bajnokság­nak, csakhát egy kicsit elviselhe­tetlen volt a forróság, amiben a hatalmas napsugárt áteresztő üvegfalakon kívül a versenyzők is „ludasak” voltak. Ilyen kiéle­zett, hatalmas iramú küzdelmek­re már régen volt példa. Egy-egy nagyszerű csatánál valósággal „szikrázott a szőnyeg” és átfor­rósodott az amúgy is túlfűtött hangulat. Legnagyobb érdeklő­déssel mindenki a félegyházi Réczi Lászlót figyelte, aki Göte­borgban világbajnokságot nyert, de idehaza valahogy nem sike­rül eddig a bizonyítás. Megszo­kott súlyától fentebb, 68 kg-ban próbálkozott Valamennyi ellen­felét „két meneten belül” verte, egyedül a dunaújvárosi Tóth Se­bestyént léptették le ellene a har­madik harmádban. Bajnokunk nem villogott, nem sziporkázott (ezt némelyik néző nehezmé-KOSÁRLABDA Győzelemmel női csapata Kecskeméti SC—Szegedi VSE 57—48 (27—22) NB II. női. Kecskemét. Vezet­te: Szász, Budanovics. KSC: Bieli'k (10), Véghné, Sü­tő, Zakiján (12), Kovácsné (12). Csere: Slajchó (4), Podani (9), Kurucz (10), Kenderesi, Nyilas. Edző: Darida Károly. Végig szoros, kemény küzde­lem folyt. DASE—Kkfházi Vasas 58—56 (28—28, 48—48) NB II. női: Kiskunfélegyháza. Vezette: Virik, Farkas. Kkfh. Vasas: Szeginé (10), Far­kas (4), Bódi (4), Pálinkás (8), Holló (6). Csere: Rácz (20), Ju­hász 2), Móricz (2), Varga. Edző: Bódi Tivadar. A második félidőben már 8 ponttal vezetett a Vasas, de a végére a DASE kiegyenlített, s a nyezte is), hanem a biztonságra törekedve — ahogy megjegyezte, lépésről lépésre „araszolgatva” — gyűjtötte pontjait és őrölte fel ellenfeleit. — Ellenfeleim nem rúgják le a szőnyeg felett a csillárt — nyi­latkozta a „bölcsek” mosolyával, de velem sem csinál senki egyet­len félreérthető akciót sem. Egy viglágbajnoknák vigyáznia kell a presztízsére és én nem bocsát­kozom kétes kimenetelű akciók­ba. Ennek köszönhetem, hogy rit­kán érnék meglepetések a leg­nagyobb világversenyeken is. Megfigyeltük a stílusát — a tettek is tükrözték szavainak hi­telét. Egy-egy „billentés”, s az el­lenfél máris a szőnyegen, míg Réczi alapállása biztos. Tapasz­talhatták ezt legyőzött ellenfelei is — Zvetkó (ZTE), Futó (PVSK), Tóth (DKSE), Miklós (SZVSE), Lába (DVTK), Talapka (CVSE), ' Tombor (Szondi SE). —, akik va­lamennyien a viliágbajnok „skalp­jára” vadásztak, de legfeljebb „tisztes vereséggel” távoztak. — Az országos bajnokságon már nem lesz ilyen sima az zárt a KSC hosszabbításban meg is nyerték a mérkőzést a vendégek. Kkfházi Lenin Tsz SK—DASE 77—66 (30—29) NB II. férfi. Kiskunfélegyháza. Vezette: Virik, Farkas. Kfh. Lenin Tsz SK: Mészáros (23), Hevér (14), Bódi S. (18), Bó­di Cs. (8), Nádasdi (4). Csere: Bense (8), Győri (2), Csáki, Sza­­konyi. Edző: Kurucz István. KOSÁRLABDA MNK-MÉRKÖZÉS Kecskeméti SC—MEAFC 66—62 (31—27) MNK férfi, Miskolc, Vezette: Virik, Kosaras. KSC: Bekő (4), Felföldi (6), Tóth A. (5), Székedi (16), Bogschütz (15). Csere: Lakatos (14), Velkey (8). A KSC ezzel a győzelmével a legjobb 12 csapat közé jutott. utam a győzelemhez — mondot­ta a beszélgetés végén szeré­nyen Réczi. Legnagyobb riváli­som az EB-bronzérmes Gál Ká­roly (BVSC) mellett a tehetsé­ges Pétert (BHSE), Baráthot (Va­sas) és Mészárost is le kall győz­nöm. Az idén Mészárostól és Ba­­ráthtól egyszer vereséget szen­vedtem, Gállal 1 :l-re állunk. Lesz mit törlesztenem... Ahogy Réczi László fanatiz­musát ismerjük, nem marad adó­suk. Ha szerényebb eredmény­nyel is, de megyénk többi ver­senyzője is becsülettel helytállt ezen a nagy versenyen. Melegít (KSC) sajnos, 57 kg-ban a ké­sőbbi bajnok Trenkát (DKSE) és a 3. helyezett Migléczit (PMSC) fogta ki. Mindkettővel derekasan megküzdött és igazán nem rajta múlott, hogy végül is alulmaradt. 62 kg-ban Horváth (KSC), 68 kg-ban Duka (Kkfháza). 74 kg­­ban Ván (Kkfháza) küzdött, de nem jutottak helyezéshez. 82 kg­­ban (10 induló) Sárközi Ferenc bronzérmet nyert. Leléptetéssel verte Dobót (SZVSE), és egy gyönyörű csípődobással a másik szegedit, Somogyit fektette két­­vállra. Leléptetéssel kikapott vi­szont Juhásztól (DVTK), majd megverte tussal Jurászikot (CVSE). Sajnos, a döntőre na­gyon elfogyott erejével és 10:8-ra vereséget szenvedett Galambos­tól (Szondi SE). Kappesz ellen pedig leléptették. Bronzérme így is szépen csillog, hiszen alig tud edzeni, mert a KSC-ben nincs megfelelő edzőpartnere. Az or­szágos bajnokságra a környező egyesületekben (Cegléd, Kiskun­félegyháza) keresnek edzőpart­nereket, s reméljük, majd meg­látszik ez a versenyformáján is. . Kovács Sándor A teke NB III. állása 1. HMSE 11 9 — 2 55:33 18 2. K. MÁV 11 8 — 3 56:32 16 3. SZEOL AK 11 7 — 4 59:29 14 4. KTE 11 6 — 5 51:37 12 5. Battonya 11 6 — 5 45 :43 12 6. Makói SVSE 11 6 — 5 41:47 12 7. Kh. MEDOSZ 11 5 — 6 47:41 10 8. Mezőberény 10 5 — 5 38:42 10 9. ZIM Vasas 11 4 — 7 37:51 8 10. Gyulai L. 11 3 — 8 35:53 6 11. Gyulai SE 10 3 — 7 28 :52 6 12. K. Sütőipar 11 2 — 9 28:60 4