Petőfi Népe, 1978. június (33. évfolyam, 127-151. szám)

1978-06-06 / 131. szám

1978. június 6. • PETŐFI NEPE • 1 SPORT* SPORT -SPURI MA *%>*<*■ ÍV* ’■ft* Biztos, fölényes győzelem Kecskeméti SC—Dunakeszi VSE 5—l (1—0) A Csongrád megyei és a Bács- Kiskun megyei Sporthivatalok dolgozóinak apparátus értekezle­te: Szentes. aportszálló. A tanács­kozás három napig tart. Vihar miatt félbeszakadt a Szamuely SE-V askút mérkőzés Kecskemét, 800 néző. Vezette: iyőri. KSC: Bozóky — Beles (Gu­­yás), Elekes I., Elekes II., Bed­­sula, Linka, Hájer (Prikidáno- Its), Oskolás, Sörös, Puskás, Vá­­. Edző: Molnár Ferenc. Dunakeszi: Kenesei — Lőrincz, asztalos, Dévai, Kiss, Lerner Gyetvai), Mudri, Berki (Nazáth), ollák, Sólyom, Koós. Edző: Kovács György. Szokatlanul nagy hőségben indjárt kecskeméti támadások­ai kezdődött a játék. Az első tá­madásból szögletet harcolt ki a ecskeméti csapat. A 7. percben ledzsula átadásával Oskolás el­ütött a jobb szélen. Beadását ági lőtte kapura és Kenesei há­­ított. A folytatásban a játék ál­­indóan a Dunakeszi térfelén mlyt. A 9. percben Sörös elől lentettek szögletre a védők. A eívelés után Puskás fejelt a léc íellé. A 19. percben Oskolás be­­dását Puskás a kapus kezébe fe­ilte. A nagy kecskeméti fölény­­jellemző volt, hogy Bozóky k KTE volt a lelkesebb csapat Kecskeméti TE—Dunaújvárosi Építők 2—1 (1—1) csak a 28. percben védett először. Sólyom 25 m-es szabadrúgását Ütötte ki a bal alsó sarokból. Bedzsula próbálkozott távoli lö­véssel, majd Puskás fejelt jó helyzetből a léc fölé. A 40. perc­ben szerezte meg a vezetést a KSC. Vági cselezett a 16-oson be­lül, amikor éppen lövőhelyzetbe került Lőrincz buktatta. A 11-est Vági a kapust becsapva lőtte a hálóba. 1—0. A 43. percben Sólyom kézzel ellökte Elekes I-et, majd lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot. A 44. percben Puskás közeli erős lövése Is a kapu mellé jutott. A szünet után folytatódott a KSC nyomása. Az 58. percben Vági szabadrúgását Puskás ma­gasra ugorva a kapu mellé fejel­te. A 61. percben szöglet. után Puskás lefejelte a labdát Sörös elé, aki lehajolva a hálóba fe­jelte. 2—0. Az újrakezdés után Sólyom egyedül indult meg a KSC kapu­ja felé.. Két védőt, majd a kifutó Bozókyt is kicselezte és az üres kapuba küldte a labdát. 2—1. A 65. percben Prlkidánovits hatalmas lövése kerülte el a ka­put. A 70. percben Vági labdájá­val Puskás elhúzott Asztalos mel­lett és 14 méterről a kimozduló kapus mellett lőtt a hálóba. 3—1. Újabb Prikidánovits bomba kö­vetkezett, de ez is elkerülte Ke­nesei kapuját. A 78. percben Vági labdájával Sörös indult meg középen. Két védőn is átjutott, majd a kifutó kapus mellett is el­húzta a labdát és az üres kapuba küldte. 4—1. A 82. percben Puskás már a 16-oson belül járt amikor Aszta­los hátulról buktatta. A 11-est Puskás értékesítette. 5—1. A mérkőzés 90 percéből leg­alább 80 percet a KSC támadott, de az első félidőben rengeteg helyzetet elhibáztak a kecskemé­tiek. A gólhelyzetek alapján pe­dig akár kétszámjegyű eredmény­re is megvolt a lehetőség. .Jók: Elekes I. Linka (a mezőny leg­jobbja), Bedzsula, Vági, Prikidá­novits, illetve: Lőrincz, Asztalos, Sólyom. Merényi Béla Az NB II. állása 1. stc , 2. V. Izzó 3. DVSC 4. K. Vegy. 5. Eger 0. Szolnok 7. Budaiok 8. Volán 0. Vác 10. Dorog 11. BTASK 12. Kanizsa •. 13. BVSC . 14. Fűzfő 15. Komló 16. BKV E. 17. KKFSE 18. Szekszárd 19. MÁV D. 20. Várpalota 36 22 9 5 72—31 S3 36 20 10 6 58—25 50 36 22 6 8 49—35 50 36 20 9 7 65—31 49 36 15 13 8 51—37 43 36 16 9 11 55—38 41 36 14 9 13 59—43 37 38 11 15 10 45—46 37 36 14 8 14 39—40 36 36 13 9 14 34—35 35 36 12 11 13 36—38 35 36 12 9 15 45—47 33 36 10 12 14 48—53 32 36 11 10 15 46—67 32 36 12 7 17 35—43 31 36 9 11 16 32—46 29 36 6 17 13 48—63 29 36 8 9 19 36—70 25 36 7 8 21 40—74 22 36 6 9 21 41—72 21 J ánoshalma—Császártöltés 3—1 (2—1) Jánoshalma. 400 néző. Vezette: Zsifió. Jánoshalma: Csornák — Dobos, Maráczi. Fenyvesi IV.. Bátyai, Angeii. Horváth L.. Horváith P., Liliom. Török (Halász). Fenyve­si III. Edző: Fertőszegi Béla. Császártöltés: Koch — Schind­ler. Lisika (Ledniczlki). Buohmül­ler. Albert, Ober. Szeicz. Lalkner, Mankó, Geriber dr.. Varitza I. (Varga II.). Mb. edző: Hajzer János. Az 5. percben bekapott gól után „felébredt” a hazai csapat és biztosa,« szerezte meg a győ­zelmet. Góllövők: Fenyvesi III., Angeii. Horváth P.. illetve Lak­ner. Jók: Liliom. Angeii. Fenyvesi 111.. Fenyvesi IV.. illetve Varga 11.. Mariké. Dunaújváros, 200 néző. Vezet­­( Szőke. KTE: Kér pits — Szabó. Vi­­ágh. Nagyhegyest. Komáromi, isordás. Magyar (Dobó). Mánvo- Csurka Por banda Horváth. Idző: Véreb István. Dunaújváros: Papp — Zsifkó, ffüklés I.. Bozsik. Tatár. Kecske­méti. Simon G.. Béres (FrivaLsz­­y). Ármai. Miklós II.. Hrych Peterdy).Mb. edző: Nagy Ervin. A hazaiak már az első perc­en szögletet értek el. s ebiből luxnál perdltése a kapufát éri.nt­­e jutott az alapvonalon túl. A percben Csurka ugrott ki. *s liklós 1. a lövés pillanatában zerelte szögletre. Az ellentáma­­lásnál ismét Ármai került jó elyzetbe. ám kivárt a lövéssel. Végül Virágöról pattant ki a albdálja. A 12. percben Horváth lelőtt labdájáról Csurika késett e egy gondolattal. Az első iga­­án nagv helyzet a 16. percben KKFSE—Debreceni VSC 1—2 BKV Előre—Budafok MTE 1—0 K.barcikai Vegyész—Szekszárd 5—0 Váci Híradás—Eger SE 0—2 Ep. Vasas Izzó—Dorog 2—1 Várpalota—Fűzfő 1—1 Nagykanizsa—Volán SC 1—1 Szolnoki MTE—BVSC 4—2 Komlói Bányász—B.csabal TASK 0—2 Salgótarjáni TC—MÁV DAC 2—0 NB III. középcsoport adódott. A dunaújvárosi kapu előtt, a bal oldalon nagy tömörü­lés támadt. Porhanda ügyesen adott a jobb oldalon egyedül ál­ló Komáromi elé. aki azonban óriási helyzetben a kapu mellé vágta a labdát. Változatos játék folyt ezután is. s mindkét csa­pat sóikat hibázott. A 31. percben Miklós I. a leálló védők mellett lőtt a jobb alsó sarokba. 0—1, Mindössze egy percig örülhettek a vezetésinek a dunaújvárosiak. A 32. percben Mányoki átadásá­val Csurka ugrott ki. és a kapust is elfektetve kiegyenlített. 1—1. A második félidőben a KTE bírta jobban az iramot és a nagy meleget. Az 55. percben Horváth beadásába Papp .beleütött, s a ke­resztező Bozsik majdnem öngólt vétett. A 63. percben Kerpits hárította nehezen Kecskeméti lö­vését. majd Hrych ugrott ki. s jó helyzetben a kapu mellé lőtt. A 70. percben Csordás labdáját Porihand'a kapta. Kicselezte a vé-' dókét, s a fekvő kapuson is át­emelte a labdát, ám a közben befutó Miklós I. a gólvonalról mentett. Két perc múlva Csurka perdltette a labdát közelről a kúp mellé. A sorozatos KTE-tá­­madás végre meghozta a győz­tes gólt is. A 75. percben Csurka balról adott be. s a jó ütemben érkező Mányoki a hálóba talált. 2—1. A hajrában is a KTE játszott fölényben. A 88. percben Po:rhan­­da beadását Mányoki a kapusba vágta, majd a felfutó Komáromi lövése jutott a kapu mellé. iA nagy hőség mindkét csapat játékosait alaposan próbára tet­te. A KTE határtalan lelkesedés­sel küzdött, s a jó iramú mékő­­zésen végül megérdemelten sze­rezte meg a fontos győzelmet. Jók: Virágh. Szabó. Porhanda. Csurka. illetve Miklós II.. Tatár, Kecskeméti. Miklós I. Berki Zoltán 1. Ganz-MÁVAG 2. KSC 3. -Építők SC 4. E.-gyarmat 5. Pénzügyőr 6. 22. Volán 7. KTE 8. Gyöngyös 9. Bp. Spart. 10. Perbál 11. Bem SE 12. ESMTK 13. Dunakeszi 14. D.újv. Ep. 15. Ikarus 16. EGSZdV 17. Cegléd 18. Auras 19. Láng 20. Enymg 38 21 6 9 85—45 48 36 19 9 9 72—36 46 38 17 12 7 10—40 46 36 17 12 7 55—32 48 36 17 11 8 57—36 46 36 18 8 10 56—41 44 36 17 8 11 53—46 42 36 18 5 13 57—47 41 36 16 9 11 50—42 41 36 IS 10 11 50—38 40 36 14 11 11 44—37 39 36 16 S 15.68—63 37 36 14 9 13 48—49 37 36 13 5 18 69—64 31 38 10 9 17 36—62 29 36 9 10 17 42—54 28 36 8 8 20 33—75 24 36 6 10 20 30—73 22 36 7 4 25 30—73 13 36 S 6 26 36—86 10 Erzsébeti SMTK—Auras SE Bp. Spartacus—Enyingi MED. Építők SC—Ceglédi VSE MEDOSZ EGSZÖV—V. Ikarus Ganz-MAVAG—B.gyarmati SE Pénzügyőr SE—Gyöngyösi Sp. Perbáli Tsz SK—H. Bem J. SE Láng Vasas—22. sz. Volán SE 6-0 7—1 5—1 3—1 2—1 2-0 0—0 2—2 Adatok bizonyítják, hogy a nö­vekvő szabad idővel párhuzamo­­|an egyre növekszik az igény a testnevelési és sporttevékenység ránt. A szervezett dolgozók az llmúlt évben közel kétezer házi­versenyt rendeztek a különböző munkahelyeken. A megye szak- Izervezeti tömegsport mozgalmá­ban mintegy 24 ezer dolgozó te­vékenykedett. A különböző tú­­lákon, a hétvégi pihenőhelyek lá­togatásában több mint 14 ezer Izervezett dolgozó vett részt. Nem Kevésbé Jelentős azoknak a tár­sadalmi szerveknek a száma, hmelyek az SZMT-vel való hgyüttműködés alkalmával kap­csolódtak be a sportmozgalomba. Ennek egyik szép példája volt az Kimúlt évben is megrendezett kis­puska lövészverseny, amelyen me- Byeszerte 13 ezren vettek részt. [T A Szakszervezetek Bács-Kis- Kun megyei Tanácsa évente mint­­ftgy 40 ezer dolgozót mozgósít a Hömegsport, az aktív pihenés kü­lönböző formáiban. Ez az arány Igen eredményesnek mondható, he ugyanakkor újabb feladato­dat is jelent az SZMT számára. ■V mozgalom rajtja alkalmából beszélgettünk Némedi Sándorral, Biz SZMT Bács-Kiskun megyei tit­kárával a szervezett dolgozók tö- Bnegsport mozgalmáról. I — Az elmúlt esztendő egyik wiagy jelentőségű eseménye volt Híz „Edzett ifjúságért” mozgalom. Ikz SZMT hogyan vette ki részét KTtnefc támogatásából? — kérdez- Hük. I — Az SZMT titkársága konk- Irét és részletes intézkedési ter- I vet dolgozott ki az „Edzett if- I júságért” tömsgsport mozgalom Ihatékony segítése érdekében — Unondta. — A közös rendezvé­nyekhez az szb-k helyileg a tár- I gyi feltételek megteremtésével Kisegítették a versenyek megrende- I zését. Ezen kívül 30 ezer forint- I tál támogattuk a városi és nagy- I községi szakmaközi szervezeteket. I — Hogyan segítik ebben az év­űben az Országos Sportnapok me- B gyei rendezvénysorozatát? I — Az SZMT sportnaptára úgj wészült, hogy céltudatosan szol- Beálja az OSN megyei rendezvé-I Bajai VOLÁN tevékenységét dí­jazta 20 ezer forint értékben. Az elmúlt esztendőben szinte ugrás­szerűen növekedett a kispályépí­­tés. összesen negyvenkét létesít­mény készült el huszonöt munka­helyen. örvendetes, hogy a ME­DOSZ területén húsz épült. Érté­kük meghaladja a 11 millió fo­rintot. A ráfordított társadalmi munkában részt vett szocialista brigádok, dolgozó fiatalok száma meghaladta a 3 ezer főt. A SZOT elismerését fejezte ki, hogy 1977- ben már négy munkahelyet (Al­földi Gépgyártó és Szolgáltató Vállalat Kiskunfélegyházi Telepe, Kecskeméti Konzervgyár, 623. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézet, Dél-Bács-Kiskun megyei Vízmű Vállalat) ért az a kitüntetés, hogy 80 ezer forintot vehettek át juta­lomként. A kispályaépités idén tovább folytatódik, reméljük, hogy a Petőfi Népe sportrovata, úgy mint korábban, ez évben is ha­tékonyan segíti a mozgalmat. — Hasznos kezdeményezésként vezették be a munkaközi tornát, milyen eredményeket értek el ezen a területen? nyeinek sikeres lebonyolítását. Bi Ahol nincsenek sportegyesületek ja még felelősségteljesebb felada- el tok várnak szakszervezeti bizott- sz ságainkra. Szervezett dolgozóink té háromszázötven munkahelyről rr vesznek részt az OSN nyitó, záró, h valamint a közbeeső rendezvé- D nyein. Feladatainkat természete- k sen megyénk sportszervével ősz- ri szehangolt intézkedési terv sze- n rint végezzük. j b — Törekszik-e az SZMT a tö- n megsportban a kampány szerűség ? megszüntetésére, a folyamatosság ~ fokozottabb biztosítására? * Természetesen már hosszú j idő óta erre törekszünk. Ez azon- ] ban egy hosszabb folyamat, amely ] nem valósítható meg egyik nap- i ról a másikra. Bár törekvésünk f ezen a téren sem volt eredmény- ] télén, hiszen megyénk szakszer- . vezeti mozgalma területén kiala­kult egy tömegsport-rendszer. Tapasztalataink szerint a na­gyobb munkahelyeken már van rendszeresség is. Természetesen sok még a tennivaló. S ez nem csupán módszertani, tárgyi és szubjektív feltételek kérdése, ha­nem a szemléletformálásé is. Egyébként ez év második felé­ben bevezetésre kerülő új, átfogó egységes tömegsport-rendszer a tömegtestnevelés és a tömegsport területén éppen a rendszerességet, a folyamatosságot lesz hivatva biztosítani, mindenekelőtt a mun­kahelyeken. — Már eddig is jelenős ered­ményeket értek el a kispályaépítő akció ösztönzésében, hogyan kí­vánják folytatni ezt a hasznos i kezdeményezést? — A SZOT-nak az utóbbi évek­ben az egyik legjobban sikerült ' kezdeményezése volt a kispálya- 1 építő akció, amely széles körű társadalmi mozgalommá vált or­szágosan, de a megyénkben is. Jól segíti pártunk sportpolitikai cél­­~ kitűzéseit. 1976-ban huszonkét - sportlétesítmény épült a megye területén, mintegy 5,5 millió fo­rint értékben, 20 ezer társadalmi y munkaóra ráfordítással. A SZOT a megyei tevékenység elismeré­­!- seként a Kalocsai ÉPGÉP és a — Tulajdonképpen a munka­közi torna bevezetése a szakszer­vezet érdekvédelmi munkájának a szélesedését, tartalmi gazdago­dását jelenti. Szükségességét bi­zonyítják azok a nemzetközi és hazai tudományos tapasztalatok, amelyek megállapították, hogy a munkaközben végzett 7—8 perces torna nélkülözhetetlen a mai kor­szerű termelési folyamatokban. Szükségességét nemzetközi és ha­zai tudományos tapasztalatok bi­zonyítják. Ennek megfelelően az SZMT elnöksége intézkedési ter­veket dolgozott ki és fogadott el a munkaközi torna bevezetésére. Mint új kezdeményezés, sok aka­dályba ütközött. Ennek ellenére az elért eredmények biztatóak. Bács-KisHunban húsz munkahe­lyen négyezer-négyezerötven dol­gozó vesz részt naponta munka­közi tornán. A szakszerű torná­szás érdekében nyolcvan gyakor­latvezetőt képeztünk ki, a kép­zést ebben az évben tovább foly­tatjuk. — Melyek az idei sportmozgal­mi év legfontosabb feladatai? — Alapvető tennivalóink a ve­zető, irányitó, szemléletformáló, ellenőrző, módszertani és sport­­szervező munka színvonalának a javítása, a testnevelési és sport­­tevékenységgel összefüggő testü­leti munka fejlesztése és rend­szeressé tétele. Még nagyobb tö­megek bevonása a testedzésbe és a sporttevékenységbe. Egy sor nagyszabású sportrendezvény előtt állunk. Emellett igen fontos fel­adatnak tartjuk dolgozóink pihe­nésének, kikapcsolódásának biz­tosítását, illetve segítését. Tenni­valóink megnövekedtek, amelyek­nek' nagy részét a velünk együtt­működő társadalmi szervekkel közösen kívánjuk megoldani. A hagyományos feladatok mellett idén a második félévben az ál­lami és társadalmi szervekkel együttműködve egy új, átfogó egységes tömegtestedzési és tö­megsport rendszert vezetünk be, amely az eddiginél is tágabb le­hetőséget biztosít a rendszeres sportolásra, testedzésre — mond­ta Némedi Sándor, az SZMT Bács-Kiskun megyei titkára. Banczik István Sükösd—Bajai Tsz SK 2—1 (1—0) Süikösd, 200 néző. Vezette: Ka­rácsonyi. Sükösd: Szenté — Jagicza, Bo­­gáirdi. Lakner. Faddi II.. Né­meth. Kovács (Vetró). Kollár. Kaprovinácz. Szabó, Evanics. Ed­ző: Varga Imre. Bajai Tsz SK: Farkas — Per­­héics. Butmiik. Kisföldi. Bohos, Maökoviics I.. LLpckatich (Kiss), Reisz. Taba. Bohner. Kling (Szta­­niiity). Edző: Bohner József. iA sükösdiek nem vették komo­lyan a mérkőzést, s majdnem rá­fizettek. Németh 2—0-nál 11-est hibázott, s ez felhozta a bajai csapatot. Góllövők: Kollár. Kop­­rqvinácz. illetve Farkas. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Sü­kösd 2—1 '01—0). GóUövők: SóheindL Fekete öngól. Illetve Gsema. Fájsz—Soltvadkert 2—0 (1—0) 'Fájsz, 400 néző. Vezette: Pong­­•ráez. Fájsz: Fáíér — Kupusz, Hor­váth. Kxáczer, Kovács. Galambos, Dinnyés. Kalmár. Horner (Bolvá­­ri). Gombkötő. Zisákal. Edző: Buj­dosó Márton. Soltvadkert: Balogh — Szőrű, Bénikét. Lehr. Ocákó. Száivay, Szarika. Kárász. Erdős. Fábián, Mészáros. Edző: Meskó István. Gól lövő: Hern er 2. Jók: Z/sá­­kai. Gombkötő. Herner. illetve Fábián. Ifjúságiak: Solvadikert—Fájsz 2—0 Cl-0). Gara—Bácsalmás 3—1 (2—0) Gara, 200 néző. vezette: Hor­váth Gy. Gara: Vedelek — Czobolya, Jankó. Bergmann. Zomborcse­­vúcs. Murányi I.. Forral Tomas­­kó (Tóth). Ulher II.. Fazekas. Lis­­kó. Takács. Edző: Karagics Ist­ván. Bácsalmás: Géczi — Varga, Lengyel, Hajmer (Narancsok), Páncsdty. Kovács. Vörös. Turcsá­­nyi. Futó, Hegyes. Czvianov. Ed­ző: Molnár József. Többet és veszélyesebben tá­madott a hazai csapat, megérde­melteim szerezte meg a győzelmet. Kiállítva: Nlaramcsiiik '(Bácsal­más) . Góillövők: Takács 3, illetve Futó. Jók: Bergmann. Takács, Fazekas, illetve Lengyel. Futó, Zsdivanov. Ifjúságiak'- Gara—Bácsalmás 4—1 (0—1). Góllövők: Bácsi. Pet­­rovácz. Dobler. illetve Jancsó. Bajai SK—Kiskunhalasi MEDOSZ 2—2 (1—1) Bája. 500 néző. vezette: Poch. Bajai SK: (Kilián (Péter) — Bada. Molnár. Már it y. Petrese­­vics. Cselke. Ónodi. Pintér. Sár­közi. Radlcs (Baráth). Kazal. Ed­ző: Csongor János. ■ Kkh. MEDOSZ: Szabó — Izsák, Dobra. Fuksz. Halász. Juhász (Földes). Rommka. Mészáros. Kar­sai (Béniyti). Szőke. Tóth. Edző: Virágh István. A mérkőzés első felében igen sok helyzetet hagyott ki a BSK 2—d-es halasi vezetés után csak néhezem tartotta otthon az egyik pontolt Góüövők: Sárközi. Kazal, illetve Karsai. Mészáros. Jók: Cseke. Márity. Pintér. illetve Dobra Mészáros. Karsai. Ifjúságiak: Bajai SK—Kkh. MEDOSZ 1—0 (0—0). Góllövő: Cslncsák. Honvéd Kun Béla SE— Lajosmizae 2—0 (1—0) Kkfh. 500 néző. vezette: Abra­mov. Kun B. SE: Gulyás — Emődi dr. Lőrincz. Kókai, Olasz. Szél, (Felegyl). Kovács. Szabó. Zágon. (Miklós). Klsznyór. Szakái. Edző: Villányi Csaba. Lajosmlzse: Madi — Gyurgydk, Márkli. Kovács. Bende. Kállai, Erdős (Tömöri). Szívós. Kislő­rinc, Kisjuhász dr., Kucsera. Ed­ző: Gerőházi Tihamér. Végig sportszerű, de lanyha Iramú mérkőzést láthatott a fél­egyházi közönség. Gólliövők: Szél, Szabó. Jók: Gulyás. Lőrincz, il­letve Bende. Kisjuhász dr. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE— Lajosmizse 2—1 (1—1). Góllövők: Kurucz. Nagy. illetve Hornacsék. Kalocsa—Izsák 2—1 (1—1) Izsák. 400 néző. vezette: Marti- l mes. Katocsa: Niezner — Pangrácz (Németh). Pécsi. Tamás. Poszto­­bányi. Kapitány. Varjú (Kovács), Matos. Lakatos. Illés. Edző: Mol­nár Ferenc. Izsák; Varga I. — Németh, GyiiSSkó dr.. Bogdámy. Bőthi, Szász (Jakus). Mezei. .Nagy. Pa­taki. Varga II.. Lipokatioh. Ed­ző: Seres Lajos. Az első félidőben a hazaiak tá­madtak többet. Szünet után a vendégek irányították a játékot, a 70. percben rúgták a győztes gólt. Góllövők: Lakatos. Kapi­tány. illetve Lipokatioh. Jók: Ma­tos. Kapitány, Tamás. illetve Bőthi (a mezőny legjobbja). Bog­­dány. Varga I. .Ifjúságiak: Kalocsa—Izsák 6—1 (4—0). Honvéd Gábor A. SE— Tompa 2—2 (1—0) Kiskunhalas. 100 néző. vezette: Farkas. Gábor A. SE: Tóth L. — Ga­­lántai, Eiler. Demeter. Berndt, Tóth A.. Debreceni. Hustyi. Ud­vari. Túri, Hangya. Edző: Kévés Ferenc. Tompa; Szávai — Kábái II., Neszvecskó. Kiss. Horváth. Bá­lint. Farkas (Kábái I.). Béleczki, Ballá. Pásztor. Baráth (Esik). Edző: Rapcsák Tivadar. (Mérsékelt iramú mérkőzésen 2—0-ás hazai vezetés után egyen­lített a tompái csapat. Góllövők: Hustyi. Túri, illetve Pásztor. Jók: Eiler. Berndt. Tóth A.. illetve Szávai. Béleczki. Pásztor. H. Szamuely SE—Vaskút mér­­mérkőzést a második félidő 50. percében a játékvezető vihar miatt lefújta. 0—0-ás állásnál. H. Mezőfi SE—Tiszakécske 2—1 (2—0) Részletes tudósítás nem érke­zett. A megyei labdarúgó­bajnokság állása 1. H. Kun B. SE 34 27 6 1 108—13 60 2. H. Mezőfi SE 35 19 11 5 72—41 49 3. Bajai SK 35 13 10 7 66—33 48 4. Kkh. MEDOSZ 34 20 4 10 84—43 44 5. Lajosmlzse 34 15 11 8 69—44 41 6. Kalocsa 33 17 6 10 70—47 40 7. Jánoshalma 34 14 10 10 60—47 38 8. Sükösd 34 17 4 13 59—47 38 9. Fájsz* 34 13 12 9 62—42 37 10. Izsák 34 13 11 10 54—38 37 11. Soltvadkert 34 13 8 13 37—49 34 12. H. Gábor A. SE 33 10 12 11 50—58 32 13. Császártöltés 34 10 9 15 43—61 29 14. Tiszakécske** 33 11 8 14 39—50 28 15. H. Szamuely SE 32 9 7 16 37—50 25 16. Tompa 34 7 10 16 40—73 25 17. Vaskút 33 5 11 17 23—63 21 18. Bajai TSZ SK 34 5 7 22 29—77 17 19. Gara 34 5 7 22 27—05 17 20. Bácsalmás 34 4 7 23 31—91 15 Megjegyzés: Az egy csillaggal jelzett - csapattól egy, a két csillaggal jelzett csapattól két büntetőpont levonva. SOROKBAN KÉZILABDA NB II-es női mérkőzés: Szente­si Kontakta—Jánoshalma 19—10 itt—5). Szentes, vezette: Amb- ] rus. S. Farkas. Jánoshalma: Bar­tók — Nagy. DebéliLa I.. Mi'kó I*. Débella K., Mikó M. Csere: Len­gyel. Juhász. Edző: Rátái Ró­­hertné. Csak tíz percig volt egyenrangú elleniéi a Jánoshal­ma. Góldobók: Mikó I.' Debella K. 3—3, Débella I. 2, Nagy. Ju­hász. EVEZÉS Szép siker született a Szolno­kon megrendezett Tisza Kupa országos minősítő evezősverse­nyen. A kormányos négyesek ver.­r. kormá­­!:51,4«lhn­senyében első helyet szerzett a bajai Vízügy-Spartacus (Katz. Döbréntei. Hollösi, Péter, korp nyos: Nagy) együttese 2: es idővel, KOSÁRLABDA Kecskeméti SC—MEAFC 65—61 (32—33) NB II. női. Miskolc. Vezette: Hável. Dancsa. KSC; BieUik '(16). Koivácsné (12). Zaláján (1'2). Slajchó (8), Kenderesi (2). Csere: Kurucz (4), Sütő (7). Podani (4). Véghné. Ed­ző: Darida Károly. MÜNCHEN A nemzetközi sportlövő verse­nyen futóvad-lövést egyéniben a magyar Bodnár Tibor nyerte 394 körös eredménnyel. A csapatver­senyben Magyarország a második helyen végzett 1510 körrel A győzelmet itt Svédország szerez­te meg 1511 körrel. FRANKFURT A motorcsónak Európa-bajnok­ság OD 500—700 kem kategóriá­jában az Euiópa-bajmoki címet az osztrák Erwin Zimmermanm. szerezte meg 1000 ponttal. A má­sodik helyen Höpner (NSZK) végzett 800 ponttal harmadik Krage (NSZK) 750 ponttal. Zlimmermann ezúttal nyolcad­szor lett Európa-bajnok. s a ki­tűnő osztrák versenyző négysze­res világbajnok is. (MTI) jNegyvenezren a tömegsportban wnteriú Némedi Sándorral, az SZMT Bács-Kiskun meuvei titkárával