Petőfi Népe, 1978. június (33. évfolyam, 127-151. szám)

1978-06-08 / 132. (133.) szám

1978. Június 8. • PETŐFI NÉPE • T SPORT. SPORT KOSÁRLABDA NB II -es eredmények Kecskeméti MFSC—VIvT KÖZÉRT 66—62 (35—29) NB II. férfi. Bp. Kismartoni út. MFSC: Várnagy (16), Felföldi (2), Pluhár (9), Ruzsonyi (18), Ágoston (2). Cseré: Emri (6), Blaskovits (7), Magyar (2), Szen­de (4). Edző: Vasvári Károly. Az MFSC férficsapata 3. győ­zelemmel a 13. helyen áll az NB II. osztályban. Egri TK—Kkfházi Lenin Tsz SK 74—73 (32—29) NB II. férfi. Eger. Vezette: Bo­­kodyné, Tárnok. Kfh. Lenin Tsz SK: Mészáros (30), Bódi S. (18), Nádasdi (8),. Hevér (6), Nemcsok. Csere: Bódi Cs. (9), Csáki (2), Reicher. Edző: Kurucz István. Kecskeméti MFSC— Törükszenitmikiós 73—59 (37—24) NB II. női. Törökszentmiklós. Vezette: Molnár, Patay. MFSC: Szentesiné (25), Olajos­­né (10), Bánságiné (2), Szarkáné (14), Kontráné (12). Csere: Kégel­­né (4), Mikó (6), Szabó R. Edző: Vasvári Károly. Az MFSC női csapatának ez volt az ötödik tavaszi győzelme. KÉZILABDA Szoros mérkőzésen nyert a Soltvadkert Solt vadkerti TE—Váci FORTE 10—9 (8—4) NB II. női. Soltvadkert. Soltvadkert: Fritsch — Dér, Török 1, Hirsch 1, Kovács 4, Ma­rosi 4, Szarka. Csere: Honti, Pén­tek, Karász, Molnár, Szőrfi. A soltvadkerti csapat az első félidő végén játszott nagyon jól, s ek­kor biztosították be a győzelmet. Jók: Fritsch, Kovács, Marozsi. tí S ZÁS Értékes helyezések Szolnokon Szolnokon vettek részt után­pótlás-ellenőrző versenyen a Kecskeméti SC sportiskolás úszói, & több értékes helyezést szerez­tek. A KSC Sí úszóinak eredmé­nyei: 50 m béka fiú hátúszás 1. Vin­­cze Gábor 44,5. 50 m béka leány hátúszás 1. Walter Ildikó 43,5, 2. Pólik Anita 45,5. 50 m úttörő leány mellúszás 1. Faragó Éva 41,5. 200 m serdülő leány vegyes­úszás 3. Bérezi Ildikó 3:07,8. 100 m béka leány mellúszás 1. Pólik Anita 1:50, 2. Walter Ildikó 1:51,6. 100 m béka fiú mellúszás 1. Vin­­cze Gábor 1:51, 3. Fodor T. 1:59,4. 50 m delfin leány hátúszás 1. Zombori Judit 40,2, 3. Molnár Ágnes 41,4. 100 m úttörő leány hátúszás 2. Vörös Vera 1:24,0. ASZTALITENISZ Megyei férfi CSB eredmények Kiskunmajsa—Kunbaja 11—5 Győztesek: Bognár 3, Mezei 3, Kálló 3, Kalocsai 2, illetve: Berg­­hoffer 4, Kern 1. Kiskőrös II.—Kiskunmajsa 11—5 Győztesek: Judák 4, Horváth 3, Pethő 3, Béleczky 1, illetve: Bognár 3, Kálló 1, Kalocsai 1. Kkfházi Szövetkezeti SE— Mélykút 11—5 Győztesek: Csenki G. 4, Csen­­ki M. 3, Rigó dr. 2, Laczkó 2, illetve: Szőke 3, Kovács 1. Kiskunmajsa—Solt 15—1 Győztesek: Mezei 4, Kálló 4, Szatmári 4, Bognár 3,. illetve: Végi 1. SOROKBAN SÚLYEMELÉS Békéscsabán, az ifjúsági I—II. kor­csoport területi kiválasztó versenyén vettek, részt a Kecskeméti Spartacus súlyemelői. A versenynek 50 indulója volt. I. korcsoport. Könnyűsúly: 1. Lippai László (K. Spartacus) 227,5 (102,5 — 125). Megyei felnőtt és Ifjúsági csúcs, ifjúsági aranyjelvényes szintű teljesítmény, II. korcsoport. Könnyű­­súly: 1. Messzi István (K. Spartacus) 200 (190 — no). Ifjúsági ezüstjelvényes teljesítmény. SPARTAKIAD A Kalocsai Járási Hivatal Testneve­lési és Sportfelügyelősége június H-én Kalocsán, a Városi Sporttelepen ren­dezi meg a Falusi Dolgozó Spartakiád­­ja járási döntőit. A műsorban atléti­kai, kötélhúzó, kézilabda, röplabda és kispályás labdarúgó-versenyek és mér­kőzések szerepelnek. HELYESBÍTÉS A sportrovat szerdai oldalán az Épí­tők megyei sportünnepélyének ered­ményei közé egy sajnálatos hiba csú­szott be. A női kispályás labdarúgás­nál a helyes végeredmény a követke­ző: 1. BACSÉP, 2. BACSBER. 3. Bajai Bácska. ELMARAD A SZIMFEROPOL VENDÉGSZEREPLÉSE Bár Baján már a plakátokon is meg­jelent, a megyei sporthivatal arról ér­tesített bennünket, hogy a Szimferopol labdarúgóinak és atlétáinak Bács me­gyei látogatását későbbi időpontra ha­lasztották. ATLÉTIKA A Népstadionban folytatódott Buda­pest felnőtt atlétikai bajnoksága, ame­lyet bolgár, csehszlovák, lengyel, NDK- beli és szovjet atléták részvétele ava­tott nemzetközivé. Kedden, az első versenynapon nagyszerű megyei siker született. Janák Mária, a Bajai SK versenyzője (edzője: Horváth György) 39 centiméterre megközelítette saját ta­valyi utánpótlás-csúcsát. Végül 58.50- nel megszerezte a bajnoki címet, A megyebeli atléta sikereinek szép elismerése, hogy meghívást kapott a Budapest. Nagy díj nemzetközi atlétikai versenyre' is. amelyet június 12-én ren­deznek a Népstadionban. Ezen a nagy­szabású versenyen olimpiai bajnokok, vidágcsúcstartók és természetesen a magyar élgárda vesz részt. MA: , BIRKÓZÁS A „Grundbirkózás ’78” kecskeméti városi döntője: Széktói Stadion, 10 óra. LABDARÚGÁS A megyei serdülő baj­nokság döntői keretében: Kecskeméti TE—Bajai SK, Kecskemét, Széktó 16 óra. ARGENTÍNA 781vbImozaik Jól küzdöttek a franciák Bearzot és Baróti a 3-1-ről Négy gól - négy kép Az osztrákok a nyolcas elődöntőben Argentína-Franciaország 2-1 (1-0) A labdarúgó VB tv-közvetítése Csütörtökön: 21.30—23.30-ig összefoglaló. 80 000 néző, v.: Dubach (svájc). Góllövők: Passarella (11-esből), Luque, illetve Piatini. Az első csoportban a második mérkőzést kedden este játszották Buenos Airesben a River Plate stadionban telt ház előtt. A sváj­ci Dubach vezette a találkozón, amelyen a két csapat így kezdett: Argentína: Fillol — Olguin. Luis Galvan, Passarella, Taran­­tini — Gallego, Ardiles, ■ Valen­cia — Houseman, Luque, Kem­­pes. Franciaország: Bertrand — De­­manes — Battiston, Bossis, Tre­sor, Lopez — Bathenay, Michel, Platini — Rocheteau, Lacombe, Six. Argentína kezdett, de a fran­ciák mindjárt bizonyították, hogy nem a levegőbe beszéltek, való­ban elszántan harcoltak. A 4. percben szögletet értek el. A 8. percben Lacombe előrevetődve fejelt, Fillol védett. Jobban ado­gattak, többet támadtak a fran­ciák. A 15. percben Six jól nyes­te középre a labdát, Rocheteau érkezett és egyből alig csavarta mellé 6 méterről. Közben a tisz­tázni akaró Fillol megsérült, ápolni kellett. A 17. percben adó­dott az első veszély a francia ka­pu előtt. Ardiles visszagurított, Luque elvétette, majd Kempes lőtt és Rio a gólvonal előtt kivág­ta a labdát. Housemann lesgólja is jelezte, hogy Argentína na­gyobb sebességre kapcsolt. A 20. percben Luque bombázta a francia kapusba a labdát. Szép dolgokat mutattak ä franciák és a rövid argentin > támadássorozat után ismét ők irányzottak. Jól induló akcióik! azonban elhaltak ~ a 16-os előtt. Az argentinok ez­úttal sem játszottak kisasszony­­futballt. Michel szorult ápolásra a 33. percben. A 35. percben a nagyon lendületes Luque iramo­dott meg, Tresor lépett közbe, eb­ből közvetett szabadrúgás lett a 16-oson belül. Az argentinok el­kapkodták. A 41. percben Valen­cia, Houseman akciója után Kempes 14 m-ről óriási kapufát lőtt. A 44. percben szöglet után Michel kapáslövését Fillol kiej­tette, de Passarella mindjárt ott termett és tisztázott. A félidő utolsó másodperceiben Luque tört ki, lövése az eléje vetődő Tresor kezét érintette. A svájci bíró már továbbot intett volna, de az argentinok kicibálták a partjelzőhöz, akinek megkérdezé­se után büntetőt ítélt. Passarella nagy erővel a bal sarokba bom­bázott. (1—0). tette, Rocheteau nem érte el. A 71. percben Six ugrott ki, 12 m­­ről nagy helyzetben elgurította a labdát a bal sarok mellett. A ki­maradt francia helyzetek után jött Luque gólja a 74. percben, 18 m-ről óriási bombát küldött a jobb felső sarokba (2—1). Six-et lökték el a 16-oson be­lül — a bíró oda sem figyelt. Utána Kempes csavart az oldal­hálóba nehéz szögből egy szabad­rúgást. Luque sérült meg a kar­ján a 80. percben, lekísérték a pályáról, így a hajrában Argen­tína emberhátrányban küzdött. Passarella elrúgta szabadrúgás után a labdát, Six reklamált és ezért sárga lapot kapott. Nem csökkent a franciák lendülete, rohamaik egymást követték, de • nem tudtak kiegyenlíteni. Luque az utolsó percre visszatért a pá­lyára. ' Nagy volt az öröm az olasz öltözőben Enzo Bearzot kapitány a kö­vetkezőket mondotta: — Mit kívánhat még egy szak­vezető? — Lőttünk három gólt és három kapufát a döntő mérkőzé­sen. Felülmúltuk a franciák el­leni teljesítményt, tovább javult a csapat. Teljesen megérdemel­ten vertük meg a magyarokat. Egyénileg mindenki megfelelt és a csapatjáték is kifogástalan volt. Magyarország válogatottját a vártnál sokkal érzékenyebben érintette kiállított, illetve sérült játékosainak hiánya. Baróti Lajos magyar szövetsé­gi kapitány nyilatkozata: — Olaszország kitűnően ját­szott, mindenképpen megérdemel­te a győzelmet. Sokkal jobb együt­tes annál, hogy Török, Nyilasi, Töröcsik és Váradi előnyt adhat­nánk nekik. Az olasz csapat úgy működött, mint egy jól olajozott gépezet, kihasználta legkisebb megingásainkat is. Olaszország javuló játékával sikerre számít­hat a világbajnokságon. (MTI) Lengyelország és az NSZK kedvező helyzetben A második csoport kedd esti két mérkőzése közül a világbaj­nok NSZK gólzáporral, a bronz­érmes Lengyelország pedig nehe­zen győzött. Mexikó már kiesett a verseny­ből, gyakorlatilag eldőlt a to­vábbjutás áz NSZK és Lengyelor­szág javára. Tunéziának le kelle­ne győzni a világbajnokot ahhoz, hogy továbbléphessen. Lengyelország— Tunézia 1—0 (1—0) Rosario, 28 000 néző, v.: Mar­tinez (spanyol). Góllövő: Lato. NSZK—Mexikó 6—0 (4—0) Cordoba, 45 000 néző, v.: Bouzo (szíriai). Góllövők: Rummenigge és Flohe (2—2), H. Müller, D.» Mül­ler. A SKÓTOK NEM NYUGSZANAK Történhet akármi, a skót lab­darúgók nem nyugszanak. Egyik társukat kizárták dopping miatt, előbb meg kikaptak Perutól, ők mégis úgy élnek, mintha minden a legnagyobb rendben lenne. A mexikóiak, akik egy szállodában laknak velük, panaszkodnak, hogy a skótok igen hangosan, hölgy tár­saságban érkeznek meg esténként, s éneklésükkel, kiabálásukkal za­varják álmukat * A holland labdarúgók mióta megérkeztek Argentínába nem mennek seho.va egy lépést sem kabalagyerekük, a nyolc eszten­dős Miguel Alejandro Pons nél­kül. A mendozai kisfiú legjobb barátjának a hollandok egyik sztárját, Neeskenst tartja, mert kiválóan beszél spanyolul. A hol­landok szerint a feketehajú gye­rek meghozza szerencséjüket, s segítségével elérhetik vágyukat; a világbajnoki aranyérmet. Miguel egyébként a mérkőzések alatt ott ' ül a kispadon Ernst Happel mel­lett, s idegesebb mint az edző. * Az osztrák újságírók kiszámol­ták, hogy amióta Argentínába ér­keztek, naponta átlagban mind­egyikük tízszer teszi meg az utat Buenos Aires és a csapat szál­láshelye, Moreno között. Az autó­buszon naponta négy órát tölte­nek, s hozzátéve még a városi járás-kelést így annyit utaznak, mintha negyvenórás munkahetük lenne. És még egy sort sem dik­­, táltak le Bécsnek. * Egyfajta világrekord a peruiak születésnap dömpingje. Ebben a hónapban hatan ünnepük szüle­tésnapjukat. Oblitas és Labarthe vasárnap lesz 26, illetve 22 éves, Manzo szerdán 31. La Rosa már betöltötte 26. életévét a Mundiál ideje alatt, Munante 30, Mosquera pedig 26 lesz június 21-én. * Sepp Maier, a világbajnok NSZK kitűnő kapusa szokványos kérdést kapott: mi élete nagy vágya? A válasz korántsem volt szokványos, az argentin újságíró enyhén szólva hüledezett. — Ismeri ön honfitársát, a te­niszező Vilast? — kérdezett visz­­sza komolyan Maier. — Nos, sze­retném őt megverni a Wimble— ’doni döntőben. A NÉGY EMLÉKEZETES GÓL A franciák változatlan harci kedvvel folytatták. Fordulás után egy perc alatt jobb oldali szabad­rúgás és bal oldali szöglet mutat­ta támadókedvüket. Kempes emelésével, Luque újabb lendü­letes kapura törésével válaszoltak a hazaiak. Az 53. percben Six és Ardiles összecsapása után az utóbbi ápolásra szorult. Az 55. percben Kempes 25 m-es hatal­mas lövését a francia kapus nagy bravúrral ütötte szögletre, közben nekiesett a kapufának. Hordágyat hoztak, le kellett vinni, Baratelli állt be helyette. A 62. percben megérdemelten egyenlítettek a franciák. A jobb oldalon kiugró Lacombe emelése a felső lécről pattant ki, Piatini érkezett és ha­talmas lövése a kapu jobb olda­lába vágódott. Luque lőtt mellé, majd1 Six fejesét nehezen védte Fillol. A 65. percben Valencia helyett Alonso állt be. A 69. perc­ben Lacombe lövését Fillol kiej­• Tóth Sándor fotóriporterünknek sikerült a képernyőről elcsípnie a keddi sorsdöntő mérkőzés négy gólját. Bal­ra fent: Rossi 8 méterről lőtt bombája. Alatta: a második olasz gól. Bettega szintén közelről lőtt a Jobb sarokba. Jobbra fenn: Benetti látványos nagy lövése. Ez volt a harmadik gól a magyar hálóban. Jobbra lenh: Tóth szépít tizenegyesből. Végig fölényben a svédek ellen MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 16.38: Hírek. 16.45: National Gallery. X1I/6. rész: Leonardo és Raffaelo kora. 17.10: Berber ékszerek. Francia rövidfilm. (Színes.) 17.35: Perpetuum mobile. 18.20: Reklámműsor. 18.25: Virágos kincsünk. Dokumentumfilm. 18.55: Reklámműsor. 19.05: Esti mese. 19.20: Tévétorna. (Színes.) 19.30: Tv-Híradó. 20.00: Köszöntünk VIT, Köszöntünk Havanna! VlT-vetélkedő. 4. elődöntő. 21.30: TELESPORT Labdarúgó Világbajnokság. Összefoglalók. (Színes.) 23.30: Tv-Híradó 3. 2,. Műsor: 18.48: Világnézet. Háború vagy béke. 19.30: Tv-Híradó. 20.00: Novellák filmen. 21.10: Tv-Híradó 2. 21.30: Európa a szamba ritmu­sában. Spanyol rövidfilm. KOSSUTH 5.25: Labdarúgó VB-híradó. 6.35: Labdarúgó VB-híradó. 8.27: Szabad idő Huszton. 8.53: Zenekari muzsika. 10.05: Gyermekeknek. 10.41: Taxi. Riport. 10.56: Arturo Toscanini opera­felvételeiből. 11.40: A nagymosoda. Gelléri Andor Endre regénye folytatásokban VI. rész. 12.35: Melódiakoktél. Közbeni: 13.15: Házunk tája. 13.30: A Melódiakoktél folytatása. 14.00: Irodalmi évforduló naptár. 14.30: Nóták. 15.10: Romantikus kórusmuzslka. 15.28: Ezeregy délután. 16.09: Fiatalok stúdiója. 16.34: Rudolf Schock énekel. 17.07: Olvastam valahol... 17.27: Kamarazene. 18.15: Kritikusok fóruma. 19.15: Labdarúgó VB-híradó. 19.31: Svejk. Jaroslav Hasek regényéből. 20.30: A Magyar Rádió és Tele­vízió szimfonikus zeneka­rának hangversenye a 6-os stúdióból. 21.30: Az ezüst ország. Összeállítás Argentína gazdaságáról. 22.20: Verbunkos muzsika. 22.43: Felnőttek játéka, gyermekek játéka. 22.58: A Juilliard vonósnégyes • Játszik. 0.10: Csuka Mónika táncdalai­ból. PETŐFI 8.0S: Virágénekek. 8.20: Tíz perc külpolitika. 8.33: Bágya András dalaiból. 8.42: Slágermúzeum. 9.32: Vidám könyvespolc. 10.00: Zenés műsor üdülőknek. 11.55: Gyermekek könyvespolca. 12.00: Népi zene. 12.33: Pécsi stúdiónk jelentkezik. 12.55: Csajkovszkij: Vonósszerenád. 13.25: Édes anyanyelvűnk. , 13.30: Zenevár. 14.00: Szórakoztató antikvárium. 16.00: Vetítenek a moziban egy filmet, Cséplő Gyuri a elme. 1U3: Klvánságkabaré. 17.00: Zenei tükör. 18.00: Régmúlt Idők nagyasszonyai. 18.33: Hétvégi panoráma. 19.55: Slágerlista. 20.33: Diákkönyvtár hangszalagon. 21.30: Népdalok, néptáncok. 22.15: Haydn: Asz-dúr szonáta. 22.33: Tíz perc külpolitika. 22.43: Dzsesszfelvételekböl. 23.15: A szép Galathea. 3. MŰSOR 14.05: Monteverdi kóruimfiveiböl. 14.30: Takáts Gyula: Vulkánok, fügefák. Könyvszemle. 14.40: Négy évtized magyar operája. 15.40: Fonotéka. 16.03: Liszt-zongoramüvek. 16.40: Ml a véleményed? 17.00: Ötórai tea. 18.05: Anda Géza és Christian Ferras lemezeiből. 19.15: Gitárral angolul. 19.33: Gluck: Orfeusz. 21.16: Magyar előadóművészek felvételeiből. 22.05: trószobám. Ausztria—Svédország 1—0 (1—0) Szerdán délután játszották- Buenos Airesben az osztrák­­svéd mérkőzést. Az első félidőben kiegyenlített­nek tűntek az erőviszonyok, a két tizenhatos kötött adogattak a játékosok, sok volt a hiba. A 42. percben a játékvezető 11-est Ítélt Borg szabálytalankodása miatt, a büntetőt Krankl értékesítette. A második félidőből rohamoztak az osztrákok, de sorra hagyták ki a helyzeteket. Ausztria két győzelmével már továbbjutott