Petőfi Népe, 1978. június (33. évfolyam, 127-151. szám)

1978-06-20 / 142. szám

1918. Június 28. • PETŐFI NÉPE • f Győzelem az NB III. idényzáróján Kecskeméti SC—Enyingi MEDOSZ 2—0 (0—0) Kecskemét, Széktói Stadion, 500 néző, vezette: Balázs. Kecskeméti SC: Frák — Rózsa Elekes I., Elekes II., Bedzsula, Linka, Vági, Oskolás (Hájer), Sö­rös, Puskás, Prikidánovics. Edző: Molnár Ferenc. Enying: Kötél — Lakatos, Kiss, Polgár, Rédli, Molnár, Verbóczki (Bereczki), Csöhkiss, Márton, Bende, Bazsó,. Edző: Kulkucska Károlyt Kezdés után a KSC lendült tá­madásba és egymás után két szögletet ért el. A 14. percben Prikidánovics futott el Vági lab­dájával, de beadását Sörös elől mentették a védők. Két perccel később Puskás lövését a kapus szögletre ütötte. A 17. percben Sörös—Puskás összjáték után Puskás lövése pattant szögletre az egyik védőről. A 23. percben szabadrúgáshoz jutott az enyin­gi csapat. Martton 22 méteres lö­vését Frák szögletre ütötte. A 25. percben Linka lövése az egyik védőről ’ szögletre pattant, a be­ívelt labda után nagy tumultus keletkezett az enyingi kapu előtt. Végül a védők felszabadítottak. A 27. percben Prikidánovics 20 méteres lövése a kapufáról vá­gódott ki a mezőnybe. A 32. percben Sörös tört be a bün­tetőterületen belülre, de Kiss fel­vágta. A megítélt 11-est Vági gyengén a jobb sarokra gurítot­ta. s a kapus könnyedén hárítot­ta. A 35. percben Vági lövése a kapusról pattant vissza a me­zőnybe. A 43. percben ellentá­madás után Csekiss lövését Frák hárította. Szünet után a 47. percben gólt ért el a KSC. Szöglet után nagy tumultus támadt a kapu előtt, a labda a jobb oldalra kisodródott. Puskás még elcsípte az alapvo­nal mellett, s közelről a rövid sarokra pendített a rosszul he­lyezkedett kapus mellett. 1—0. Az 51. percben Prikidánovics átemel­te az egyik védő felett, s a jó ütemben érkező Sörös kapásból • Sörös és Prikidánovics légköre* az enyingi védőkkel. (Banczik István felvétele.) lőtt a kapuba. 2—0. Az 54. perc­ben Linka távoli, felső sarokra helyezett lövését ütötte szögletre az enyingi kapus. A 62. percben Sörös került gólhelyzetbe, de lö­vését a vetődő kapus lábbal men­tette. A következő percekben is a KSC támadott többet! A gólhely­zetek közül azonban többet nem sikerült kihasználni. Az utolsó percekben az Enyingnek volt néhány támadása, komolyabb gólveszély nélkül. A 86. percben Marton lövése az oldalhálóban kötött ki. Az első félidőben vezetett erőt­len kecskeméti támadások után a második 45 percben lőtt gólok hoztak némi élénkséget a KSC játékába. A két gólon kívül még több 'helyzet maradt kihasználat­lanul. A kecskeméti közönség vé­gül is csak a győzelemmel lehe­tett elégedett, a kék-fehérek já­téka sok kívánnivalót hagyott az idényzárón. Jók: Bedzsula, Linka, Sörös, Puskás, illetve Kötél, Kiss, Márton. NB III. Középcsoport Végeredmény 1. Ganz-M. 2. Építők 3. KSC 4. B.-gyárin. 5. Pénzügyőr 6. 22. Volán 7. Bp. Spart. 3. Gyöngyös 9. Perbál 10. Bem SE 38 21 a 9 89—49 50 38 19 12 7 75—41 50 38. 20 9 9 79—41 49 38 18 12 8 59—35 48 38 17 13 8 61—39 47 38 19 9 10 58—42 47 38 17 10 11 55—46 44 38 18 7 13 63—53 43 38 15 12 11 51—39 42 38 15 12 11 47—39 42 11. Dunakeszi 12. ESMTK 13. KTE 14. D.újv. É. 15. Ikarus 16. ÉGSZÖV 17. Cegléd 18. Auras 38 16 9 13 52—51 41 38 16 5 17 67—86 37 38 18 8 12 58—49 34 38 14 6 18 61—65 34 38 10 10 18 41—56 30 38 9 10 19 43—59 28 38 9 8 21 35—77 26 38 6 10 22 30—78 22 19. Láng 20. Enying 38 7 38 5 5 26 31—75 19 7 26 38—93 17 Vereséggel búcsúzott a KTE Budapesti Spartacus—Kecskeméti TE 3—2 (2—1) Bp„ Kőér u. 100 néző, vezette: Kőrös. Bp. Spartacus: Radics — Büki, Fábián, Öze, Dudás, Krupai, Hö­­römpöly, Szalai, (Káposztás), Ke­lemen (Molnár), Metzger, Becsei. Edző: Herendi (Pád. Kecskeméti TE: Kerpits' — Szabó, Virágh, Nagyhegyesi, Ko­máromi (Tóth), Csordás, Zubor­­nyák, (Dobó), Mányoki, Csurka, Porhanda, Horváth. Edző: Vereb István. A KTE az utolsó pillanatig nem adta meg magát, közel állt az egyenlítéshez. A BP. Spartacus fölényben játszott ugyan, a győ­zelmet azonban csak nehezen szerezte meg. Góllövők: Becsei, Hörömpöly, Krupai, illetve Csur­ka, Zubomyák. Jók: Fábián, Sza­lai, Becsei, illetve Kerpits, Csor­dás, Poihanda. A mérkőzésről nem -kaptunk részletes tudósítást. Megjegyzés: Az első vonal feletti csapatok az NB Il-be jutottak. Az el­ső és második vonal közöttiek osztá­­lyozót játszanak az NB n-be jutásért. A második vonal alattiak kiestek a megyei (BLSZ I. o.-ú) bajnokságba. A KTE csapatától vesztegetési kísér­let miatt 10 büntetőpontot levontak. Fellebbezését az MLSZ feUebbviteli bi­zottsága elutasította. Ganz-MÁVAG—Pénzügyőr SE 2—2 D.újv. Építők—Honvéd Bem SE 1—1 Dunakeszi VSE—Ceglédi VSE 1—0 22. sz. Volán SE—ESMTK 1—0 Gyöngyösi Sp.—Vasas Ikarus 1—1 B.gyarmati SE—Auras SE 4—0 Perbáli Tsz SK—Láng Vasas SK 0—0 Építők SC—ÉGSZÖV MÉDOSZ 3—0 MEGYEI t OSZTÁLY ARGENTÍNA 78 Szerdára maradt a döntés Törőcsik és Nyilasi után Nanninga Az egykori csillag véleménye Vasárnap — magyar idő sze­rint — az éjszakai órákban a második fordulót is lejátszották a labdarúgó világbajnokság két négyes csoportjában. Döntés azon­ban változatúmul nincs. Lega­lábbis ami a kis és nagydöntőbe­jutás kérdését eldöntené. Mind­össze az tisztázódott, hogy Auszt­ria az „A”, Peru a „B” csoport­ban elszenvedett újabb vereségé­vel utolsó lehetőségét is elvesz­tette a dobogóra kerülésért folyó harcban. Az eddig lejátszott mérkőzések eredményei, „A” csoport: NSZK —Olaszország 0—0, Ausztria— Hollandia 1—5, Hollandia—NSZK 2— 2, Olaszország—Ausztria 1—0. Az „A** csoport állás* 1. Hollandia 2 1 1 — 7—3 J 2. Olaszország 2 1 1 — 1—0 1 3. NSZK 2 — 2 — 2—2 2 4. Ausztria 2-----2 1—0 — A hátralevő mérkőzések (jú­nius 21-én): Hollandia—Olaszor­szág, NSZK—Ausztria. Tehát a holland—olasz mérkőzés győztese már biztos döntős, sőt a papír­forma szerint már a döntetlen is a tulipánosoknak kedvez. Hacsak az NSZK válogatottja nem arat olyan gólkülönbségű győzelmet, hogy megelőzi a jelenlegi cso­portelsőt. Egy minden esetre biz­tos: szerdán mind az olasz, mind az NSZK-beli hadrendnek a tá­madást kell szolgálnia, hiszen a tét (az utolsó!) a döntőbe jutás. A „B” csoportban a következő a helyzet, eddig: Lengyelország —Argentína 0—2, Brazília—Peru 3— 0, Peru—Lengyelország 0—1, Argentina—Brazília 0—0. A „B” csoport állása 1. Brazília 2 1 1 — 3-0 * 2. Argentina 2 1 1 — 2—0 1 3. Lengyelország 2 1—1 1—2 2 4. Peru 2------2 0—4 — A csoport hátralevő mérkőzései (június 21-éii):Brazília—Lengyel­­ország, Argentína—Peru. Ebben a csoportban nincs sok variációs lehetőség. A braziloknak a dön­tetlen nem valószínű, hogy ele­gendő lesz a csoportelsőséghez. Sőt a lengyelek esetleges győzel­me sem garancia az elsőség meg­szerzésére, Meglehet, hogy győ­zelmük esetén „csak” a kisdön­­töt játszhatják. Brazil győzelem esetén az argentinoknak nem csak a győzelem, de a brazilok­nál jobb gólkülönbségre is szük­ségük lesz, a döntőbejutáshoz. Te­hát nyílt titok, hogy ebben a csoportban is az utolsó fordulóra maradt a döntés, s végre kinyíl­nak a jól záró védelmi reteszek. Mert a továbbjutáshoz most már gólokat kell, rúgni. Az meg .támadójáték nélkül aligha sike­rül. VB-MOZAIK Ismét szó esett a magyarok­ról.. . a holland Dirk Nanninga kiállítása kapcsán minden hír­­ügynökség megjegyzi: ez a Mun­­diál harmadik piros kártyája Tö­rőcsik és Nyilasi után. Az NSZK—Hollandia mérkőzés utáni sajtóértekezleten Nanninga volt az egyik főszereplő. A sokak előtt érthetetlen kiállítás okairól kérdezték. — Teljesen ártatlan eset volt — mondotta. — Úgy érzem az uruguayi Barreto játékvezető túl­játszottá a szerepét. Egy szabad­rúgás után Hölzenbein megfogta az orromat és azt kérdezte: „Na mi van?” Erre és mellemmel ta­szítottam rajta és ugyanazt kér­deztem: „Na mi van?” Ezkel a dolognak vége is lett volna, tö­megével adódtak a mérkőzéseken ilyen jelenetek. Ekkor azonban Barreto hozzám rontott, sárga­lapot vett elő és felírta a neve­met. Hibát követtem el, mérték­kor elnevettem magam, miután érthetetlen volt számomra az egész. Barreto méginkább feldü­hödött, elkezdett ordítani, s mivel még mindig mosolyogtam, elővet­te a pirosat is. Fogalmam sincs _ arról, mi a rossz abban, ha va­laki mosolyog. Továbbra sem ko­­morodtam el és nem igen akar­tam lemenni a pályáról. Erre azt ordította, hogy rendőröket hív, erre lementem. A mundiálról jelenti Szőnyi János Bizonyára sokan emlékeznek még a 60-as évek világsztárjára a Real Madrid csillagára, Alfre­do di Stefanóra. ö is itt vendé­geskedik a Mundiálon. Ma már szinte teljesen kopasz, kicsit megöregedett az egykori kitűnő labdarúgó. Nem lehet megállni, hogy néhány szót ne váltsunk vele. Így beszélgettünk egymással a tv-stúdió folyosóján. „Mi a véleménye az eddig lá­tottakról”? — kérdeztem. „Sok nagyszerű mérkőzést lát tam, de biztos tartogatnak acsa patok számomra még sok érdé kességet. Többen megleptek éret játékukkal, elsősorban azok, akik tői keveset vártam. Így, bármi lyen furcsán hangzik, Tunisz és Irán. Ezektől a csapatoktól senki nem várt ilyen helytállást, he lyenként európai és dél-amerika szintű, érett, tudatos játékot nyúj tanak. A brazilok ott tartanak ahol négy évvel ezelőtt abbahagy ták. Korszerűtlen a játékuk. Per sze ez még nem jelent semmit. Helmuth Schont sem hagyja el szokásos szerencséje. A hollandok bálszerencsések, nekik van a leg­több sérültjük. Jól játszanak, nagy kár, hogy Cruyff nincs köztük. Az olaszok keltették eddig a leg­jobb benyomást, ha továbbra is ilyen jól játszanak, döntőben le­hetnek. Peru a skótok kiverésé­vel megtette a magáét, nem hi­szem, hogy sokkal többre képe­sek Cubillasék. Az argentinok? Itthon játszanak, ez a legnagyobb erényük és egyben szerencséjük. A lengyeleknél a fejnek nem mindig engedelmeskedik a láb.” „Milyen döntőt vár?” „Argentínát egyrészről, Hollan­diát, vagy Olaszországot a másik­ról. De ne vesse a szememre, ha esetleg tévedek!” „Látta a magyarokat játszani?” „Igen. Buenos Airesben ott vol­tam én is a River stadionban. A Mer del Plata-i mérkőzésüket a tv-n néztem. Egyik mérkőzésen sem volt esélyük. Többet vártam tőlük. Nem hiszem, hogy csak ennyit tudnak!" — kezet nyújtott és tovább sietett. Látszott rajta, hogy még szívesen mondott volna valamit. % Bankigazgató, ökölvívó Hivatalnok, elektromérnök, bankigazgató, földművelő is ta­lálható a VB 32 játékvezetője kö­­. zott. Valamennyien sportoltak, a legtöbben természetesen a kerek hnrlahdának-hódoltak, viszont ko­rábbi ökölvívó és atléta is fellel­hető soraikban. Egyértelműen Palotai Károly labdarúgó-pályafutása volt a leg­sikeresebb. Az 1964-es olimpián aranyérmet nyert magyar csapat kapitánya volt. Ki lesz közülük a VB-döntő bírója — még senki nem tudja. Csütörtökön eldől. OSZTÁLYOZÓ AZ NB II-be JUTÁSÉRT A KTE a Mohács, a Kun Béla SE a Szolnoki MÁV ellen kezd Hétfőn délelőtt az MLSZ újjá­alakított tanácstermében megbe­szélésre jöttek össze az NB II-es osztályozóra készülő sportegyesü­letek vezetői. Saiga Lajos, az MLSZ titkára bejelentette, hogy az 1978—79-es bajnoki évben NB I., NB II. osztályú és megyei baj­nokság lesz. Az NB II-ben há­rom csoportban, csoportonként 20 csapattal bonyolítja le a mérkő­zéseket, a csoportok Közép, Nyu­gat és Kelet néven szerepelnek. Az osztályozóra jogosult csa­patok 'közül az Auras és a Sely­­lye, valamint Pest megye, Ko­márom megye, Zala megye és Veszprém megye bajnoka nem élt ázzál a lehetőséggel, hogy osz­­tályozón részt vegyen. A sorsolásnál nyolc csapatot kiemeltek, ezek erőnyerők és csak a második fordulóban kapcsolód­nak be a küzdelmekbe. Czékus Lajos, az MLSZ főelőadója is­mertette a lebonyolítás szabály­zatát, amely szerint a mérkőzé­seket oda—visszavágó alapon kell lejátszani az UEFA kupa rend­szerében. Á párosítás a követke­ző: Szolnoki MÁV—Kun Béla SE, Debreceni Kinizsi—Kisvárda, Recsk—Nagy.bátony, Lehel SC— Hajdúszoboszló, Kecskeméti TE —Mohács, Kaposvári Táncsics— Keszthely, Kiss J. SE—Véménd, Edelóny—Nyírbátor, Körmend— Motiim SE, Dunaújvárosi Építők —íPaks, ÉGSZÖV—Április 4. Va­sas, Békés megye bajnoka — Szentes, Bélapátfalva—Borsód! Bányász, Siófok—Sabaria, Duna­keszi Vasutas—ESMTK. . A mérkőzéseket június 24-én és 28-án játszák, majd a máso­dik fordulóra július 1-én és 5-én 'kerül sor. Szombaton a kezdési időpont 16 óra, szerdán 16.30 óra. Békés megye bajnokát szerda délig a megyei labdarúgó szö­vetség jelenti, mivel Orosháza és Nagyszénás ügyében addig dön­tést hoznak. (MTI) Az NB II. végeredménye 1. STC 2. Izzó 3. DVSC 4. K. Vegy. 5. Eger 6. SZMTE 7. Volán 8. Budafok 9. Kanizsa 10. Vác 11. B. TASK 12. Dorog 18. Komló 14. BVSC 15. Fűzfő 16. BKV El. 17. KKFSE 18. Szekszárd 19. Várpalota 20. MÁV DAC 38 23 10 3 75—33 56 38 22 10 6 63—26 54 38 23 7 8 51—36 33 38 20 9 9 66—35 49 38 16 14 8 55—39 46 38 17 9 12 59—41 49 38 12 16 10 55—50 40 38 14 11 13 64—48 39 38 14 9 15 49—48 37 38 14 9 li 39—42 37 38 12 12 14 38—42 36 38 13 10 15 37—44 36 38 13 8 17 39—46 34 38 10 13 15 50—57 33 38 11 11 16 46—68 33 38 9 13 16 34—48 31 38 6 18 14 50—67 30 38 9 9 20 38—73 27 38 7 10 21 44—73 24 38 7 8 23 41—77 22 Megjegyzés: A Várpalota és a MÁV DAC együttese osztáüyozót játszik majd az új NB II-be jutásért. Volán—Békéscsabai TASK 2—2 BVSC—BKV Előre 2—2 Kossuth KFSE—Dorogi AC 1—1 Salgótarjáni TC—Fűzfő 1—4 Vasas izzó—K.barcikai Vegyész 2—0 Váci Híradás—Debreceni VSC 0—0 Várpalotai Bányász—Eger SE l—1 Szolnoki MTE—Szekszárdi Dózsa 3—0 Nagykanizsa—MÁV DAC _ 2—1 Komlói Bányász—Budafoki MTE 3—3 Nagyarányú győzelmek az utolsó fordulóban H. Kun Béla SE—Bajai SK 2—1 (2—0) Kiskunfélegyháza, 300 néző, ve­zette: Francziskovics. H. Kun Béla SE: Endre — Szél, Lőrincz, Kókai, Olasz, Mik­lós, Krenács, Felegyi, Kovács, Kisznyér, Pallagi. Edző: Villányi Csaba. Bajai SK: Péter — Radics, Molnár, Győrfi,. Márity, Pintér, Sárközi, Ónodi, Bada, Petrese­­vics, Kazal. Edző: Csongor Já­nos. A jóiramú találkozón a hazai csapat a helyzeteit jobban kihasz­nálta. Góllövők: Kovács, Kisz­nyér, illetve Márity (11-esből). Jók: Endre, Lőrincz, Kisznyér, il­letve Molnár, Márity, Bada. Ifjúságiak: Bajai SK—H. Kun Béla SE 1—0 ' (0—0). Góllövő: Bognár. Vaskút—Tompa 2—1 (1—0) Vaskút, 200 néző, vezette: Sza­bó J. Vaskút: Leitner II. — Welkner, Germán II., Matus, Benkovics (Leitner I.), Matusek, Csóti, Pa­­latinszki, Hodovány, Dömény, Pé­ter I. Edző: Wéber János. Tompa: Szávai — Kábái, Nesz­­vecskó, Béleczki, Bálint, Kiss, Czeglédi, Horváth, Bella, Pásztor, Baráth. Edző: Rapcsák Tivadar. Nehéz küzdelemben nyert a hazai csapat. Góllövők: Matusek, Hodován, illetve Czeglédi. Jók: Leitner II., Germán II., Matus, il­letve Kábái, Kiss, Szávai. Ifjúságiak: Vaskút—Tompa 2-2- (1—0). Góllövők: Nagy 2, illetve Giliczi, Grósz. Sükösd—Bácsalmás 3—0 (0—0) Sükösd, 250 néző, vezette: Czen­­czik. Sükösd: Faddi I. — Jagicza, Bogárdi, Lakner, Faddi I., Sza­bó, Páncsics, Kovács, Hollár, Né­meth, Evanics. Edző: Varga Im­re. Bácsalmás: Futó — Varga, Len­gyel, Hafner, Turcsányi, Krisztin, Vörös, Pántyity, Böröcz, Kovács, Zsivanov. Edző: Molnár József. Szünet után mutatott jobb já­tékuk alapján megérdemelten nyertek a hazaiak. Góllövők: Eva­nics, Kovács, Kollár. Jók: Ja­gicza, Kollár, Faddi II., illetve Futó, Böröcz, Lengyel. Ifjúságiak: Sükösd—Bácsalmás 6—0 (2—0). Góllövők: Ribár 2, Koprovinácz 2, Kollár 2. Császártöltés—Honvéd Gábor A. SE 4—9 (0—0) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: if j. Molnár. Császártöltés: Koch — Schind­ler, Liska, Buckmüller, Albert, Über, Szeicz, Varga I., Markó, Gerber dr., Leitner. Megbízott ed­ző: Hajzer János. H. Gábor A. SE: Tóth L. — Galántai, Tóth A., Hangya, Ber­­ezudi, Debreceni, Garai, Udvari, Kubatovics, Takács (Nánási), Szörfi. Edző: Kévés Ferenc. Góllövők: Gerber dr. 3, Markó (11-esből). Jók: Gerber dr. (a me­zőny legjobbja), Buckmüller, Al­bert, illetve Tóth L., Hangya. Honvéd Szamuely SE— Lajosmizse 2—1 (2—1) Kalocsa, 200 néző, vezette: Né­meth. H. Szamuely SE: Zlatniczki — Wettstein, Breznyiczki, Szabó, Bese, Bartos (Ojváfi), Lelesz, Czár, Fazekas, Marusa, Morvái. Edző: Pala András. Lajosmizse: Mádi (Tóth) — Szívós, Márkli, Kovács, Bende, Kállai, Erdős, Vajda II., Pethő, Tömöri (Kislőrincz), Kucsera. Edző: Geröházi Tihamér. Mindkét félidőben többet tá­madott a hazai csapat. Góllövők: Marusa, Fazekas, illetve: Vajda II. Jók: Breznyiczki (a mezőny legjobbja), Szabó, Fazekas, Wett­stein, illetve Kovács, Kállai. Gara—Kiskunhalasi MEDOSZ 0—6 Gara, 150 néző, vezette: Panyu. Gara: Vedelek — Czobolya (Jankó), Bergmann, Zomborcse­­vics, Burinyi, Forrai, Uher II., Tomaskov, Fazekas, Miskó I., Takács. Edző: Karagics István. Kkh. MEDOSZ: Szabó — Kiss, Dobra, Fuksz, Nagy, Izsák (Bé­­nyi), Mészáros, Halász, Juhász, Szőke, Tóth. Edző: Virágh István. Igen sok gólhelyzetet hagytak ki a hazai csatárok. Jók: Vedelek, Murinyi I., Miskó I., illetve Sza­bó, Nagy, Szőke. Ifjúságiak: Kkh. MEDOSZ— Gara 3—0 (0—0). Góllövők: Har­­sányi 2, Körösi. Izsáki MEDOSZ—H. Mezöfi SE 5—1 (1—0) Izsák, 200 néző, vezette: Baán. Izsák: Varga I. — Németh, Gyiffkó dr., Laki, Bőthi, Szász, Mezei, Nagy, Pataki, Varga II., (Jakus), Lipokatich. Edző: Seres Lajos. Mezöfi SE: Domokos — Kuta­­si, Ábel, Seres, Vígh, Varga, Ér­sek, Puskás, Farkas, Zátrok, Ko­csis (Zaicz). Edző: Krivy Ottó. Góllövők: Mezei, Bőthi, Pataki, Lipokatich, Jakus, illetve Kutasi. Jók: Bőthi, Pataki, Gyiffkó dr., illetve: Kutasi, Ábel, Vlgh. Kalocsai SE—Fájsz 3—2 (2—1) Fájsz, 300 néző, vezette: Zsi­­gó. Kalocsa: Niezner — Pongrácz, Pécsi, Varjú, (Krasnyánszki), Szabó, Posztobányi, Kapitány (Kovács), Jenei, Lakatos, Matos, Illés. Edző: Molnár Ferenc. Fájsz: Fatér — Kupusz, Hor­váth, Kráczer, Bolvári, Galam­bos, Dinnyés, Kalmár, Herner, Gombkötő, Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. A jobban játszó vendégcsapat megérdemelten győzött a gyengén játszó hazaiak ellen. Góllövők: Kapitány 2, Lakatos, illetve Her­ner, Kalmár. Jók: Kapitány, Il­lés, Lakatos, Posztobányi. Ifjúságiak: Kalocsa—Fájsz 8—0 (4—0). Soltvadkert—Bajai Tsz SK 5—1 (2—0) Baja, 200 néző, vezette: Kiss Antal. Soltvadkert: Balogh — SzŐrfi, Frittmann, Szávai, ucskó, Lehr, Kárász, Benkő, Dukai, Eiler, Mé­száros. Edző: Meskó István. Baja: Kiss — Perhács, Bohos, Putnik, Kisa, Miokovics I., Kis­­föidi, Szűcs, Taba, Reich, Szta­­nity. Edző: Bohner József. Góllövők: Eiler 2, Dukai, Ká­rász, Szávai, illetve: Reich. Jók: Dukai, Frittmann, illetve Bohos, Perhács. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK— Soltvadkert 3—2 (2—1). Góllövők: Lipokatich 3, Horváth 2. J ánoshalma—Tiszakécske 8—0 (3—0) Jánoshalma, 400 néző, vezette: Papp. Jánoshalma: Bozsis — Török, Maráczi, Fenyvesi IV., Liliom, Angeli, Kolozsvári (Horváth P.), Ádám, Horváth L., Szabó, Feny­vesi III. Edző: Fertőszegi Béla. Tiszakécske: Szabó — Petre­zselyem, Bállá, Domonics, Laczkó I., Sánta, Ezsiás, Pálinkás, Lacz­kó II., Hérczegh, Józsa. Edző: Uzsovics Sándor. Góllövők: Szabó 3, Fenyvesi III. 2, Liliom, Horváth L., Feny­vesi IV. Jók: Török, Fenyvesi IV., An­geli, illetve Bállá, Józsa. Ifjúságiak: Jánoshalma—Tisza­kécske 8—0 (3—-0). Góllövők: Ur­­bán 2, Nagy II. 2, Szuhanek, Mándity, Török, Juhász. A HEGYEI labdakügö-bajnoksAg Állasa 1. H. Kuli B. SE 38 30 7 1 116—16 67 2. H. Mezöfi SE 38 20 11 7 76—49 51 3. Bajai SK 38 20 10 8 71—34 50 4. Kkh! MEDOSZ 38 21 7 10 86—43 4» 5. Kalocsai SE 37 19 7 11 77—58 49 6. Lajosmizse 38 16 12 10 77—48 44 7. Jánoshalma 38 16 11 11 72—51 43 8. Sükösd 38 19 5 14 66—52 43 9. Fájsz* 38 15 13 10 72—47 43 10. Izsák 38 14 12 12 59—42 40 11. Soltvadkert 38 15 8 15 46—55 38 12. H. Gábor A. SE 38 12 12 14 53—68 38 13. H. Szamuely SE 37 14 7 15 53—54 35 14. Császártöltés 38 12 9 17 51—63 33 15. Tiszakécske** 37 12 8 17 42—54 30 16. Tompa 38 9 10 19 49—82 26 17. Vaskút 37 7 12 18 31—67 28 18. Gara 38 7 8 23 34—102 23 19. Bajai Tsz SK 38 5 7 26 32—95 17 20. Bácsalmás 38 5 7 26 33—104 i 11 Megjegyzés: Az egy csillaggal jelzett« csapattól egy. a két csillaggal jelzett csapattól kettő büntetőpont levonva.