Petőfi Népe, 1978. május (33. évfolyam, 102-126. szám)

1978-05-23 / 119. szám

1978. május 23. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT Nagy sikert aratott az OSN kecskeméti sportünnepélye 9 Általános iskolások léggömbgyakorlata. (Banczik István (elvételei.) Kellemes, napsütéses idő fo­gadta az országős sportnapok kecskeméti sportünnepélyéire ér­kezett ötezer főnyi közönségét szombaton délután a kecskeméti Szektái Stadionban. A nézőiket, a megyei, városa szervek, intézmé­nyek. vállalatok és iskolák kép­viselőit. a sportrendezvény fősze­replőit Terbe Dezső, az MSZMP Bács-Kiiskun megyéi Bizottságá­nak titkára köszöntötte. Megnyi­tó beszédében a többi között a következőket mondta: „Többször megfogalmaztuk, hogy ifjúságunk ügye a szocialista építés egyik legdöntőbb kérdése. Ifjúságunk a társadalom szerves része. Cselek­vő részese a társadalom életének és hordozója jövőbeni fejlődésé­nek. Számottevő társadalmi és politikai erőt képvisel. A felnőtt társadalom a ma ifjú nemzedé­kétől saját harcának folytatását és szándékai megvalósítását vár­ja. Áltála kívánja a jövőt for­málni. alakítani. Hazánkban a ma fiataljaira — a holnap felnőt­téire — vár a szocializmus teljes felépítése. A ma ifjúságát tehát alkalmassá kell tenni a társada­lom történelmi jelentőségű célki­tűzéseinek megvalósítására. Ebben kiemelkedő szerepe van a sport­nak is — mondta Terbe Dezső, majd így folytatta: — Míg az Európa- és világbajnokságokon, olimpiákon az élsportolóink, ver­senyzőink arra törekednek, hogy mind jobb eredményeket érjenek el és a dobogóra kerüljenek, ad­dig az országos sportnapok ren­dezvénysorozatain a fiatalok mel­lett a nézőket, a szurkolókat, a lakosság egészét hívjuk a sport­pályákra. a zöld gyepre. Itt nem a győzelem, hanem a részvétel a fontos. Az V. országos sportnapok jegyében megrendezésre kerülő 0 A Katona József Gimnázium tanulóinak kosárlabda-gyakorlata. különböző tömegsport-versenyek­re várunk mindenkit: éljenek a testedzés és sportolás lehetőségé­vel” — mondta az MSZMP Bács- Kiskun megyei Bizottságának tit­kára. Az ünnepélyes megnyitót köve­tően a Bányai Júlia Gimnázium háromszáz főnyi csoportja kezdte meg a szebbnél szebb gyakorla­tok bemutatását. Nagy sikert ara­tott Müller Katalinnak és Bérezi Istvánnak, a tv-torna népszerű szereplőinek frissítő gyakorlata, amelyet együtt végeztek a közön­9 Szaltó — az egyik kiskunhalasi tornász előadásában. séggel. Népszerűségükre jellemző volt. hogy a gyerekek percek alatt elözönlötték a pályáit, körül­fogták őket. Így is nagy tapsot kapták. A műsor folytatásában egymást követték a látványos be­mutatók, majd Kecskemét. Kis­kunfélegyháza. Kiskunhalas. Ka­locsa és Baja város váltói vetél­kedtek. A serdülő fiú ..A” kor­csoportos fogyóváltóban (400. 300, 200. 100 m) a következő eredmé­nyek születtek: 1. Kecskemét (Sailánki. Kői. Dudás. Tóth). 2. Baja. 3. Kiskunfélegyháza. 4. Kiskunhalas. 5. Kiskőrös. Hason­ló sorrend alakult ki a leányvál­tóban is. A győztes kecskeméti csapat tagjai: Ficsor. Bari I., Mendler. Major. A győzteseknek és helyezetteknek járó díjakat Borszéki Lajos, az MTSH elnöke adta át. Hosszan tartó, elismerő taps formájában nyerték el megárde- 1 melt díjukat a Kiskunhalasi AC tornászai is. akik az előrebuk- f eme tői a csavairttszalfóig mutat­ták be gyakorlatanyagukat Paczo- lay Gyula és Lekrinsrtti Zoltán edzők vezetésével A kecskeméti, nagy sikerű tornaünnepély egy szép záróképpel fejeződött be. A folytatásra a grundokon. ját­szótereken. iskolaudvarokban ke­rül majd sor. s tart egész évben. B. I. Rangadó, gólok és jó játék nélkül Kecskeméti SC—Építők SC 0—0 • A mérkőzés egyik legnagyobb helyzetét hagyta ki a KSC. Sörös lö­vése a kapusról magasra pattant. A lehulló labdát Puskás fejelte, s & földről felpattanó kapus ebben nem tudta megakadályozni a kecske­méti csatárt, ám a labda végül az üres kapu mellé jutott. (Banczik István (elvétele.) Kecskemét. 1500 néző. Vezette: Király. KSC: Frák — Rózsa, Elekes I., Elekes II. Sztvorecz. Linka. Bed- zsula (Prlkidánoyiits). Vági. Os- kolós. Puskás (Parti). Sörös. Ed­ző: Molnár Ferenc. Építők: Perendi — GelesLty, Páncsics dr. (Varga). Bállá. Go- hár, Pócza. Pauli. KikUai. Pata­ki dr.. | Kiss. Lévai (Piriandóczki). Edző: Thómann Antal. A játék a kezdés után mindjárt az Építők térfelén folyt, s nagy iramban indult. Az 5. percben Vági az alapvonal közeiéből adott középre. Puskás kapásból megcé­lozta a kaput, s a labda alig ke­rülte el a jobb felső sarkot. A 18 percben maradit ki a legna­gyobb helyzet. Sörös kiugrott, s maga mögött hagyta a védőket, ám a lövésével a kapust találta el. A magasra felpattanó labdát Puskás a kapus fölött az üres kapu mellé fejelte. A 27. percben sajnálatos sérü­lés történt. Egy előreívelt labdáig ra Páncsics dr. és Puskás ugrott fél fejelni, s összeütköztek. Pus­kás a földön maradt. Páncsics nem esett el. mégis ő szenvedett súlyos sérülést. A fejbőre hosz- szan felrepedt, s rövid ápolás után kóiiházbia vitték. A 32. percben Bedzsula 18 m-es lövése az old álhatóban akadt meg. A 35. percben kimaradt a har­madik nagy helyzet is. Qskolás beadásánál a kapus rosszul jött ki. s nem érte el a labdát. Pus­kás előnyös helyzetben volt. ám megtör pánt és a labda elsuhant előtte. A 39. percben Vági be­adását a kapus húzta je Puskás fejéről. A 42. percben egy előre­vágott labdánál Elekes I. hibázott. Közben Frák is messze kifutott, s a kapu üresen maradt. Kikilai elhúzta a labdát és az üres kapu-' ra emelte, de Frák a 16-oson ki­viül kézziel elütötte. A szabadrú­gás elakadt a soriadban. A szünet után nagyot esett az iram és a színvonal is sokkal alacsonyabb lett. a játék pedig kiegyenlítettebb. A KSC csak szögleteket ért ed. A 73. percben Rózsa szabadrúgását Puskás a léc mellé fejelte. Két perc múl­va Kílkilad szabadrúgása túljutott a sorfalon, s Frák bravúros ve­tődéssel nyomta Id. a labdát a jobb kapufa mellől, majd Rózsa felszabadított. A 80. percben PxikidánOvits lövése alig kerülte el a kaput A labda a kapu előtt kereisztbe. a ball kapufa tövénél suhant el. s a berohanó Sörös lába előtt is elcsúszott. A 85. percben Rózsa ívelt távolról ka­pura. de ez nem Okozott gondot a kapusnak. A KSC az első félidőben fö­lényben játszott, s időnként a kapujához szegezte ellenifelét, s a második játékrészben is a kecs­kemétieknek volt több helyzete, de a támadosor ezen a vasárna­pon a vártnál jóval kevesebbet nyújtott; s képtelenek voltak gólt lőnli. A védelem feltűnő — s tő­lük mostanában szokatlan — in­gadozásai miatt az egyébként teljesen védekező felfogásban játszó Építők előtt is megnyílt az alkalom a gólszerzésre, ám ők sem bizonyultak szemf ülesébb ék - pék. mint a KSC játékosai. A döntetlen igazságos eredmény. Jók: Linka. Vági. illetve Pataki dr.. Varga. Értékes pont idegenből Kecskeméti TE—Perbáli Tsz SK 1—1 (1—0) Perbál, 800 néző. Vezette: Si­mon. KTE: Kerpits — Csordás, Vi- rágh, Nagyhegy esi, Komáromi, . Szabó, Zubornyák (Dobó), Má- nyoki, Csurka, Porhanda, Hor­váth. Edző: Vereb István. Perbál: Szegedi — Blind, Ko­vács !., Füstös, Eleki, Faragó, Ko­vács II. (Kovács III.), Monoki, Bocskai, Hucker, Babai. Edző: Hári László. Kisméretű, salakos pályán a hazai csapat támadásaival kezdő­dött a játék. A 2. percben Babai szabadrúgása csak centiméterek­kel ment a léc fölé. Egy perc múlva könnyetaiűsködött a kecs­keméti védelem, s Kerpics csak merész kivetődéssel tudott tisz­tázni Bocskai elől. A 6. percben Horváth csavart szögletét a kapu torkában többen is elhibázták, s végül a labda az alapvonalon túlra csavarodott. Hazai támadások közben a 14. percben egy gyors ellentámadás­ból a KTE szerezte meg a veze­tést. Zubornyák iramodott meg a kapu felé. Lövése kipattant a vé­dőkről. A labdát Csurka Mányo- kihoz adta, aki középre ívelt, s Zubornyák felugorva a bal alsó. sarokba csúsztatta. 1:0. Elkeseredett hazai rohamok kö­vetkeztek ezután, és Kerpits nagy­szerű védései. Az egyedül kapura húzó Bocskai lövését mentette, majd alig egy perc múlva ismét Bocskai közeli labdáját védte bravúrosan a kecskeméti kapus. A KTE ekkor jól védekezett, s Csura, majd Mányoki előtt újabb helyzet adódott, de nem tudták növelni az eredményt. A 42. perc­ben Komáromi lövése suhant el a léc fölött. A szünet után Zubornyák ve­zette az első veszélyes támadást, s a 'hazai kapus messzire kifutva lábbal bántott. Az 55. percben egy nagy vágta után Csurka még a vonal előtt elcsípett egy labdát, s középre adta. Horváth a kifutó kapus mellett, óriási helyzetből a léc mellé perdítette a labdát. A 62. percben egy könnyelmű­ség hozta meg a perbáliak egyen­lítő gólját. Egy rövidre sikerült felszabadítás után nagynehezen sikerült csak szögletre menteni. Á beívelt labda kipattant a vé­dőkről, de nem messzire. Babai 11 méterről a sarokba ívelte. 1—1. A hajrában is a hazai csapat kezdeményezett. A 73. percben Kovács nagy lövését hárította Kerpits. A 86. percben Dobó in­dította Horváthot, aki az alapvo­nalról középre adott. Csurka át­lépte a labdát és Mányoki nagy lövést küldött kapura, ám Szegedi a jobb alsó sarokból szögletre tornászta. Az utolsó percekben a KTE volt a támadó fél, de csak szögle­teket sikerült kiharcolni. A két csapat mindvégig jó ira­mú, sportszerű mérkőzést vívott. A KTE értékes pontot hozott a rivális csapat otthonából. Jók: Kerpits, Csordás, Mányoki, Csur­ka. illetve Eleki, Hucker. Berki Zoltán Négy vendéggyőzelem a 31. fordulóban Az NB II. állása 1. Salgótarján 34 21 8 6 68—29 50 2. V. Izzó 34 19 9 6 55—23 47 3. Debrecen 34 21 5 8 46—33 47 4. K. Vegy. 34 19 8 7 60—31 46 5. Eger 34 14 12 8 49—37 40 6. Szolnok 34 14 9 11 47—36 37 7. Budafok 34 14 8 12 58—41 36 8. Vác 34 14 8 12 39—35 36 9. Dorog 34 13 8 13 32—32 34 10. Volán 34 10 14 10 43—45 34 11. B. TASK 34 11 10 13 32—36 32 12. Nagykanizsa 34 12 7 12 43—46 31 13. Komló 34 12 7 15 35—40 31 14. Fűzfő 34 11 9 14 45—62 31 15. BVSC 34 9 12 13 43—49 30 16. KKFSE 34 6 16 12 46—60 28 17. BKV E. 34 8 10 16 31—46 26 18. Szekszárd 34 8 8 18 35—64 24 19. MÁV D. 34 7 7 20 40—72 21 20. Várpalota 34 6 7 21 39—70 19 Kossuth KFSE—Eger SE 1—1 Vasas Izzó—Szekszárdi Dózsa 3—0 BKV Előre—B.csabai TASK 1—0 Komlói Bányász—N.kanizsai Olaj. 1—2 Vác—Fűzfő 2—0 Szolnoki MTE—Budafok 5—4 Salgótarjáni TC—Volán SC 6—3 K.barcikai Vegyész—BVSC 2—1 Debrecen—Dorog 2—l Várpalotai Bányász—MÁV DAC 6—2 NB III. Középcsoport 1. Ganz-M. 34 19 6 9 79—44 44 2. B.-gyarm. 34 16 12 6 52—30 44 3. 22. Volán 34 18 7 9 52—35 43 4. KSC 34 17 8 9 63—33 42 5. építők sc 34 15 12 7 64—39 42 6. Pénzügyőr 34 16 10 8 53—33 42 7. Gyöngyös 34 17 5 12 56—33 42 8. Bp. Spart. 34 15 9 10 43—40 39 9. KTE 34 15 8 11 50—45 38 10. Perbál 34 14 9 11 47—37 37 11. Bem SE 34 13 10 11 40—35 36 12. Dunakeszi 34 14 8 12 45—42 36 13. ESMTK 33 14 5 14 56—59 33 14. D.újv. É. 34 13 5 16 58—58 31 15. Ikarus 34 10 9 15 37—48 29 16. EGSZÖV 34 8 10 16 37—49 26. 17. Auras 34 6 10 18 29—64 22 18. Cegléd 34 7 8 19 31—70 22 19. Láng 34 7 3 24 28—70 17 20. Enying 33 5 6 22 32—76 16 ESMTK—Ganz-MÄVAG 2—1 Bp. Spartacus—Dunakeszi VSE 2—0 B.gyarmati SE—Gyöngyösi Sp. 0—0 22. sz. Volán SE—Auras SE 2—1 Vasas Ikarus—Ceglédi VSE 1—0 Pénzügyőr SE—EGSZÖV MED. 2—2 D.újv. Építők—Enyingi MED. 6—X Honvéd Bem J. SE—Láng Vasas 3—0 Lajosmizse—Bajai SK 2—0 (2—0) Lajosmizse, 300 néző, vezette: Francziskovics. Lajosmizse: Madi — Szívós, Márkid, Kovács, Bénidé, Kállai, Erdős (Tomozi), Vajda II. (Pető), Kislőrincz, Kisjuhász dr., Kucse- ra. Edző: Gerőházi Tihamér. Bajai SK: Gilián — Bada, Mol­nár, Márity, Petresevics, Pintér, Ónodi, Baráth, Cseke, Radícs, Kazal Edző: Csongor János. Rangadóhoz méltó, színvonalas mérkőzés. A többet támadó ha­zaiak megérdemelten szerezték meg a mérkőzés 'két pontját. Gól­lövők: Kállai, Vajda II. Jók: Rende, Kállai, Kucsera, Kisju­hász dr., illetve: Petresevics, Cseke. Ifjúságiak: Lajosmizse—Bajai SK 2—2 (2—0). Góllövők: Dékény 2, illetve: Bognár I., Bognár II. Honvéd Szamuely SE—Sükösd 1—0 (0—0) Sükösd, 400 'néző, vezette: Pongrácz. H. Szamuely SE: Zlatniczki — Wetstein, Breznyiczki, Krasznai, Bese, Sbrempek,' Tóth, Lelesz, Fa­zekas, Marusa, Morvái. Edző: Pala András. Sükösd: Faddi I. — Jagicza, Lógó II., Lakner, Faddi II., Sza­bó, Páncsics, Kovács, Kollár, Né­meth, Evanics. Edző: Varga Im­re. Góüövő: Faddi, öngól. Jók: Bqpznyiczki, Bese, iLletve: Kollár. H. Gábor Áron SE—Fájsz 1-1 (0—1) Kkh., 200 néző, vezette: Papp. H. Gábor A.: Kúbatovics — Galántai ELler, Berendt, Hangya, (Tóth), Kühner, Hajdú, Hustyi, Udvari, Demeter, Túri. Edző: Ké­vés Ferenc. Fájsz: Fatér — Maros, Kupusz, Galambos, Kovács (Horváth), Fráter, Dinnyés, Kalmár, Herner, Gombkötő, Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. A hazai csapat súlyos védelmi hibából tudott csak kiegyenlíteni. Góllövők: Udvari, illetve: Diny- nyés. Jók: Galántai, Kühner, Hajdú, illetve: Kráczer, Dinnyés, Hemer. Izsák—Császártöltés 1—0 (1—0) Császártöltés, 200 néző, vezet­te: Karácsonyi. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Bogdány, Bőthi, Szász, Nagy,' Pataki, Varga II., Tóth, Lipokatich. Edző: Seres Lajos. Császártöltés: Koch — Schind­ler, Liska, Büchmüller, Varga, Ober, Albert, Szeicz (Lentner), Lakner, Gerber dr., Markó (Led- nicaki). Megbízott edző: Hajzer János. Az első félidőben nyújtott já­ték alapján az Izsákiak megér­demelten győztek. Góllövő: Lipo­katich. Jók: Lipokatich, Tóth, Németh, illetve: Budhmülíer, Lis­ka. Ifjúságiak: Izsák—Császártöltés 3—0 (1—0). H. Kun Béla SE—Soltvadkert 2—1 (1—0) Soltvadkert, 800 néző, vezette: Aczél H. Kun Béla SE: Gulyás — Emődi dr., Lőrincz, Kókai, Olasz, Felegyi, Zágon, Szabó, Kovács, Kisznyér, Farkas. Edző: Villányi Csaba. Soltvadkert: Balogh — Lehr, Fábián, Frittman/n, Bozodári, Ká­rász, Dukai, Szarka, Erdős, Szá­vai (Ocskó), Mészáros. Edző: Meskó István. Nem érdemelte meg a hazai csapat a vereségeit. Kiállítva: Lehr, Frittmann. Góllövők: Kisz­nyér, Emődi dr., illetve: Dukai. Jók: Lőrincz, Kókai, illetve: Bo­zodári, Mészáros. Ifjúságiak: Soltvadkert—H. Kun Béla SE 2—1 (1—1). Góllövők: Dávid, Katzenbach, illetve: Nagy. Vaskút—Gara 2—0 (0—0) Vaskút, 600 néző, vezette: Far­kas. Vaskút: Leitner II. — Péter II., Matus, Welkner, Benkovics, Ger­mán II., Matusek (Molnár), Pa- latinszki (Körmendi), Péter I., Dömény, Csáti. Edző: Wéber Já­nos. Gara: Vedelek — Migiinczi, Bergmann, Jankó, Porral, Zom- borcsevics, Szabó, M isiró, Faze­kas, Takács, Füredi (HolLÓsi). Edző: Karagics István. A hazai csapat nagy iramot diktálva biztosan győzött. Gól­lövők: Benkovics, Welkner (11- esből). Jók: Benkovics (a mezőny legjobbja), Dömény, Matus, illet­ve: Vedelek, Bergman, Zombor- csfevics. Ifjúságiak: Vaskút—Gara 3:1 (1—1). Góllövők: Nagy 2, Tabi, illetve: Dobler. Tompa—Tiszakécske 2—1 (2—1> Tompa, 500 néző, vezette: Hor­váth. Tompa: Szávai — Neszvecskó, Kábái, Czvianov, Kiss, Bálint Horváth, Czeglédi, Béleczki, Bel­la, Baráth. Edző: Rapcsák Tiva­dar. Tiszakécske: Bállá — Domo- nics, Almási, Laczkó I., Sánta, Seres, Pálinkás, Laczkó II., Ézsi- ás, Józsa. Edző: Uzsovics Sándor. Nagy küzdelemben a Tompa maga javára fordítottá a mérkő­zést. A vezetést a vendégcsapat szerezte meg Józsa révén, mely­re a hazaiak Béleczki és Kábái révén válaszoltak. Jók: Szávai, Béleczki, illetve: Szabó, Józsa. Ifjúságiak: Tompa—Tiszakécske 4—0 (1—0). H. Meződ SE—Bácsalmás 3—0 (1—0) Bácsalmás, 200 néző, vezette: Nagyczirok. H. Mezöfi SE: Domokos — Ku- tasi, Ábel, Seres, Popp, Vígh, Érsek, Puskás, Farkas;, Bodor, Kocsis. Edző: Krivy Ottó. Bácsalmás: Futó — Varga, Len­gyel Narancsok, Bózsik, Krisztin, Böröcz, Kovács, Hegyes, Páncsity (Turcsényi). Edző: Molnár Jó­zsef. Biztosan nyertek a jobban ját­szó vendégek. Góllövők: Farkas 2, Kocsis. Jók: Ábel, Seres, Far­kas, illetve: Bázsik, Krisztin. Bajai Tsz SK—Jánoshalma 1—1 (1—0) Baja, 300 néző. Bajai Tsz SK: Farkas — Per- kács, Putnik, Kisföldi. Bohos, Li­pokatich, Hohner, Miokovics II., Taiba, Kling (Miokovics I.), Re­ich. Edző: Boíhner József. Jánoshalma: Csernák — Bá­tyai Maráczi, Horváth, Fenyvesi IV., Liliom (Ádám), Török, An- geli, Szabó, Kolozsvári Fenyve­si III. Edző: Fertőszegi Béla. Küzdelmes mérkőzésen a já­noshalmi csatárok igen sok gól­helyzetet kihagytak, csak 82. percben sikerült egyenlíteniük. Góllövők: Lipokatich, illetve: Ma- ráczl Jók: Bohos, Kisföldi, illet­ve: Török, Maráczi. Ifjúságiak: Jánoshalma—Bajai Tsz SK 3—2 (2—1). Góllövőik: Ju­hász, Nagy, Mándics, illetve: Né­meth, Fa. Kalocsai SE—Kiskunhalasi MEDOSZ 3—0 (1—0) Kalocsa, 200 néző, vezette: ifj. Molnár. Kalocsa; Niezrver — Pongrácz, Pécsi, Posztobányii, Tamás, Var­jú (Matos), Lakatos, Szabó (Né­meth), Kapitány, Vén, Illés. Ed­ző: Molnár Ferenc. Kkh.: Szabó — Kiss R., Tápai, Dobra, Fuksz, Mészáros, Tényi, Izsák, Halász, Juhász, Szőke. Ed­ző: Virágh István. Góllövők: Illés, Vén, Lakatos. Jók: Niezner, Pécsi, Posztobányi, illetve: Mészáros, Halász. Ifjúságiak: Kkh. MEDOSZ— Kalocsa 2—1 (1—0). A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa 1. H. Kun B. SE 31 24 6 1 100—11 54 2. H. Mezőfi SE 31 16 10 5 63—37 42 3. Kkh. MEDOSZ 31 19 3 9 76—38 41 4. Bajai SK 31 17 7 7 57—28 41 5. Lajosmizse 31 15 10 6 68—39 40 6. Kalocsa 30 16 6 8 67—39 38 7. Jánoshalma 30 13 8 9 56—44 34 8. Izsák 31 12 10 9 49—35 34 9. Fájsz* 31 11 11 9 57—42 32 10. Soltvadkert 31 13 6 12 35—46 32 11. Sükösd 30 14 3 13 53—45 31 12. H. Gábor A. SE 31 10 10 11 47—55 30 13. Tiszakécske*« 30 11 7 12 35—41 27 14. Császártöltés 31 9 9 13 41—55 27 15. H. Szamuely SE 31 8 7 16 34—48 23 16. Tompa 31 6 10 15 36—69 22 17. Vaskút 31 5 9 17 22—62 19 18. Bajai Tsz SK 3L 5 7 19 26—67 17 19. Bácsalmás 31 4 7 20 29—82 15 20. Gara 31 4 6 21 23—92 14 Megjegyzés: Az egy csillaggal Jelzett csapattól egy. a két csillaggal Jelzett csapattól két büntetőpont levonva. A MEGYEI IFJÚSÁGI labdarogO-bajnoksag Állasa 1. Bajai SK 26 20 3 3 113—12 43 2. Bajai Tsz SK 25 14 5 6 60—28 33 3. Kkh. MEDOSZ 26 13 7 6 46—19 33 4. Jánoshalma 25 13 7 5 46—32 33 5. Kalocsa 23 13 6 4 74—19 32 6. Sükösd 24 12 8 4 48—20 32 7. Tompa 27 9 12 6 39—34 30 8. Gara 24 12 5 6 38—26 29 9. Lajosmizse 26 9 10 7 47—32 28 10. Izsák 25 10 6 9 58—39 25 11. H. Kun B. SE 25 10 4 11 48—44 24 12. Soltvadkert 26 7 7 12 33—59 21 13. Bácsalmás 26 8 3 15 33—62 19 14. Tiszakécske 24 5 4 15 23—58 14 15. Vaskút 27 7 3 17 20—62 14 16. Fájsz 25 4 5 16 20—72 13 17. Császártöltés 27 2 1 24 14—131 5