Petőfi Népe, 1978. április (33. évfolyam, 77-101. szám)

1978-04-18 / 90. szám

1978. április 18. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT-SPORT - SPORT Csak az első félidőben játszott jól válogatottunk Magyarország—Csehszlovákia 2—1 (2—0) • A magyar válogatott csapat. 9 Nyilasi lábán a labda. Ebből lett a második gól. (Farkas Tibor (elvételei) Népstadion, 40 000 néző, ve­zette : Makszimovics (Glazar, Flazagícs) jugoszláv. Magyarország: Gujdár — Tö­rök (Martos). Kocsis,- Kereki, Tóth J. — Nyilasi, Pintér. Zom- bori — Fazekas (Halász), Törő- csi.k, Váraid» (Nagy L.). Csehszlovákia: Netolicka — Banmos, Dobias. Fiala, Gogh (Samek) — Panenka (Kozak), Jarusek, Bilsky — Janeoka (Masny), Krouipa. Nehoda. Nagy lendülettel kezdtek a magyarok. A 3. peraben Törőcsi- ket felvágták a 16-os közelében. Várad» szabadrúgását Netolicka kiütötte, s a Nyilasi elől men­teni akaró Bilskyröl a saját ka­pujába került a labda. 1—0. A 28. percben Váradi futott el a bal oldalon, lapos beadását többen is elvétették. Nyilasi azonban jókor érkezett, s lábáról a léc alá vágódott a labda. 2—0. Szünet után a 65. percben Ne­hoda átadásával Kroupa iramo­dott meg, rávezette a labdát Ko­csisra s egy szerencsés csel után 10 méterről a jobb sarokba lőtt. 2—1. Válogatottunk az első félidő­ben a várakozásnak megfelelően, lendületesen, remek ritmusvál­tással játszott. Ebben a játék­részben akár több gólos előnyt is szerelhetett volna. Szünet után teljesen megváltozott a játék képe, ami részben a sikeres csehszlovák cseréknek. részben pedig a magyar csapat vissza­esésének volt tulajdonítható. Vá­logatottunk átadta a középpá­lyát, s ezzel a kezdeményezést is. A csapat „tengelye” védeke­zésnél területet próbált védeni, nem sok sikerrel, s ezzel teret nyitott a csehszlovák támadások szervezésének. Szembetűnő volt, hogy a má­sodik játékrészben válogatott já­tékosaink nem vállalták a pár­harcot, s amikor mégis arra kényszerültek, akkor csak sza­bálytalansággal tudták megfé­kezni ellenfelüket. A közönség láthatott egy nagy­szerű első és egy kevésbé emlé­kezetes második félidőt. A győ­zelem ellenéríe igen vegyes ér­zelmeket hagyott maga után a mérkőzés, s mindenekelőtt a magyar válogatott játéka. A la­pok kommentárjai és a szakem­berek véleményei megjegyzik: egy előkészületi, barátságos vá­logatott mérkőzésből nem szabad messzemenő következtetéseket levonni. Nos, ha messzemenőt nem is. de a következtetéseket és tanulságokat mindenképpen le kell vonni. Mégpedig mielőbb, nehogy késő legyen! Egy hiba -elég volt a vereséghez Bp. Spartacus—Kecskeméti i*ntß«JUßj|itoditst. säniitnR Kecskemét. 800 néző. Vezette: Makó. Bp. Spartacus: Radics — Sze- belkó (Nagy), Büiki, öze, Dudás, Pákái (Szabó), Metzger, Kruppa», Fábián. Molnáirfi, Becsei. Edző: Berendi Pál. KSC: Bozóky — Rózsa, Elekes I., Elekes II.. Sztvorecz, Bedzsu- la, Linka, Vági (Szabó), Oskolás, Sörös, Prikidánovits (Puskás). Edző: Molnár Ferenc. Sáros, víztócsáikkal tarkított pályán kezdődött a játék. A 2. percben Fábián szabadrúgása okozott zavart a kecskeméti ka­pu előtt, s nehezen tisztázott a védelem. A 4. percben 'két szög­let jelezte, hogy fölénybe került a KSC, bár valamirevaló táma­dást nem jegyezhettünk fel. A Spartacus jól védekezett. Ember­fogással kombinált területvédel- mükkel nem boldogult a kecske­méti támadósor. A sokkal ruti­nosabb Spartacus-játékosok mint­áig időben léptek közbe, s csíp­ték el az átadásokat vagy a hosszú indításokat. A 17. percben Bedzsula lab­dáját Sörös a kapus kezébe fe­jelte. A 33. percben újabb Fá­SC 1—0 (0—0) bián-szabadrúgás okozott izgal­mat. Bozóky a léc alól ütötte szögletre a labdát. A 40. perc­ben Fábián harmadik szabadrú­gása a felső lécről pattant visz- sza. A 45. percben hibázott elő­ször a Spartacus védelme. Sö­rös tisztán ugrott ki. s biztos gólhelyzetből a léc fölé küldte a labdát. A szünetben kettős cserére ke­rült sor mindkét oldalon. A KSC támadásai valamivel határozot- tabbak lettek. Az 50. percben Szabó lövése özéről szögletre pattant. Az 53. percben Szabó a sorfal felett, a léc fölé emel­te a szabadrúgást. Az 57. perc­ben öze hibájából Szabó a ka­putól 8 méterre tisztán kapta a labdát. A kapus a földön feküdt, ám Szabó lövése Kruppairól ki­pattant. Ez volt a második nagy gólszerzési lehetőség. A 60. percben Bedzsula ívelte be a szabadrúgást az oldavonal mel­lől. A kapus röviden öklözött, s a felpattanó labdát Puskás a 11-es pontról az üresen tátongó kapu mellé rúgta. Kimaradt te­hát a harmadik nagy helyzet is. j A kihagyott nagy helyzetek Gyengén védekezett a KTE Ganz-MÁVAG—Kecskeméti TE 4—0 (1—0) Bp. Kőbányai út. 200 néző. Ve­zette: Lauber. Ganz-MÁVAG: Kovács — Stammler, Vida (Vaskor), Dani, Nagy, Gugyedás, Simon, Végh (Geiger), Gregor, Selenka, Már­kus. Edző: Vadász Károly. KTE: Kerpits — Gyorsa, (Franczkó), Virágh, Szabó, Nagy­hegyes! Csordás (Herczegh), Por- handa, Horváth, Komáromi, Csur­ka, Bohács. Edző: Veréb István. Szemerkélő esőben a hazaiak vezették az első támadásokat. A 4. percben Simon betört a 16-os területére. Nagyhegyesi nem tu­dott közbeavatkozni, s a csatár a kifutó Kerpits mellet megszerez­te a vezető gólt. 1—0. A KTE támadásokkal válaszolt a gólra. A 12. percben Porhan- da—Bohács adogatás után Csűr- kát ugratták ki, de a csatár el­esett. Horváth is ráfutatt a lab­dára, s lövését Kovács szögletre Ütötte. A 30. percben Porhanda • szabadrúgása a kapufáról pattant vissza a mezőnybe. A 33. percben Csordás rossz átadása Simonhoz került, aki 'nagy lövést küldött kapura. Kerpits bravúrral öklöz­te vissza a labdát a mezőnybe. A 40. percben Csutka lefutotta a védőket. A kapustól szorongatva középre gurított, ám a labda el­gurult a későn érkező Csordás és Bohács előtt is. Ä második félidő is góllal kez­dődött. A 48. percben Márkus beadását a -szabadon hagyott Si­mon védhetetlenül lőtte hálóba. I!—0. Az 52. percben Vida és Geiger adogatott, s a KTE-védelem „nem találta a labdát". Végül Kerpits mentett bátor kifutással. A 72. percben Porhanda szabadrúgását Csurka mintaszerűen fejelte le a gólvonal felé, ám a labda a ka­pufa éléről ki'perdült. A 80. percben Simon remek labdával ugratta ki Gregort, aki szép lövéssel szerezte meg csa­pata harmadik gólját. 3—0. A 82. percben Komáromi és Csurka adogatott ügyesen, végül Csurka lövését bravúrral védte Kovács. A 87. percben Porhanda hibás átadását Stamler elcsípte: Elfutott, s beadását Gregor a há­lóba bombázta. 4—0. A csúszós pályán a MÁVAG csapata tetszetős, gyors, rövid át­adásokkal teremtett helyzeteket. A gyors Simon és Márkus állan­dó keresztirányú futásokkal okoztak zavart a különben is szétesően játszó KTE védelmében. Jobb, szorosabb emberfogással a KTE talán enyhíthette volna a súlyos vereséget. Jók: Selenka, Gregor, Stamler, Simon, illetve Kerpits, Csurka, Komáromi. Fazekas ívre után — mint ilyenkor már szin­te törvényszerű — a kecskemé­ti csapat védélme elkövette az egyetlen hibát, s ez mindjárt 2 pontba került. A 64. percben egy váratlan ellentámadásnál a labda átpattant a jobb oldalon lesgyanús helyzetben álló Szabó elé. Bozóky a földön fekve már nem tudott közbeavatkozni. Sza­bó éles szögből a jobb kapufát találta el, s onnan a hálóba per~ dűlt a labda. 1—0. A gól a vendégcsapatot hozta fel. A 66. percben Bozóky a ka­pufa tövénél vetődve hárította Kr.uppai éles lövését. A 75. perc­ben Sörös két védőt is kicsele­zett, s Fábiánon Is túljutott, amikor az egykori válogatott já­tékos csúnya utánrúgással elka­szálta. Még figyelmeztetést sem kapott. A 85. percben Szabó a mérkőzés legnagyobb gólhelyze­tét hagyta ki. A védők durva hi­bája miatt egyedül ugrott ki a balösszekötő helyén. Radics té­továzva indult feléje. Szabó pe­dig nem tudta mellette elguríta­ni a labdát. Lapos lövését lábbal szögletre mentette a kapus. Több lehetőség már nem volt az egyenlftésre. A KSC — bár a mérkőzés legnagyobb részében támadás­ban volt — gyengén, erőtlenül játszott, i nem bírt a rutinos Spartacus-ivédlőkkel. Igaz. ezek az NB I-es és NB Il-es tapaszta­lattal rendelkező védők is hibáz­tak. sőt többször is felkínálták a góllövés lehetőségét, ám a KSC- csatároknak ezen a napon sem­mi sem sikerült A kecskeméti védelem pedig csak egyszer hi­bázott. 1 ez eldöntötte a mérkő­zés sorsát. A Spartacusból Büki, Öze és Fábián játszott jól, a KSC-bői Rózsa. Sztvorecz és Elekes I. nyújtott elfogadható teljesítményt. Szabó Zoltán és Merényi Béla NB III. Középcsoport 1. Ganz-M. 2. B.-gyarm. 3. Építők SC 4. KSC 5. Pénzügyőr 6. 22. Volán 7. Dunakeszi 8. Perbál 9. KTE 10. Gyöngyös 11. Bp. Spart. 12. Bem SE 13. ESMTK 14. Ikarus 15. D.újv. É. 16. ÉGSZÖV 17. Cegléd 18. Auras 19. Enying 20. Láng 29 17 5 29 14 10 29 14 9 29 14 7 29 13 8 29 14 6 29 14 6 29 12 8 29 13 29 14 29 11 29 11 29 12 29 9 29 11 29 29 29 29 29 7 72—37 39 5 44—23 38 6 56—34 37 8 48—32 35 8 44—30 34 9 42—32 34 9 42—34 84 8 9 41—33 32 6 10 44—40 32 3 12 51—43 31 8 10 29—34 30 7 11 33—32 29 4 13 50—55 28 9 11 32—36 27 4 14 46—50 26 9 13 30—37 23 7 15 29—54 21 9 14 25—54 21 6 18 31—64 16 3 21 21—56 13 2—1 Auras SE—Enyingi MEDOSZ Perbáli Tsz SK—ÉGSZÖV MED. 3—0 Gyöngyösi Sp.—Honvéd Bem SE 3—1 Pénzügyőr SC—Láng Vasas l—0 Dunakeszi VSE—22. Volán SE 2—1 D.újv. Építők—Ceglédi VSE 4—2 Építők SC—Erzsébeti SMTK 2—2 Vasas Ikarus—B.gyarmatl SE 2—1 Otthonában vesztett pontot a listavezető H. Kun Béla SE— H. Szamuely SE 0—0 Kiskunfélegyháza, 400 néző, vezette: Papp. Kun Béla SE: Gulyás — Széli, Lőrincz, Emődi dr., Olasz, Ró­kái, Zágon, Szabó, Kovács, Kisz- nyér, Szakái. Edző: Villányi Csa­ba. H. Szamuely SE: ZlaitnicZki — Krasznai, BreznyicZki, Szabó, Bese, Czár, Borgély, S term pék, Tóth I., Maruzsa, Lelesz. Edző: Pália András. Az első félidőben tervszerűtlen, csapkodó játék folyt. Szünet után sókat támadott a hazai csapat, de a kalocsai együttes kitünően védekezett. Jók: Emődi dr., Lő­rincz, illetve Zlatniczki, Brez- nyiczki, Bese. • Gól nélkül végződött a Honvéd Kun B. SE—Honvéd Szamuely SE mérkőzés. Emődi dr. előtt nyílt igen nagy gólhelyzet, ám a már földön fekvő Zlatniczki kapus ezt is hárította. Lajosmizse—Bácsalmás 3—2 (1—1) Lajosmizse, 200 néző, vezette: Suba Lajosmizse: Mádi — Kislő­rincz (Gyurgyik), Márkli, Kovács, Bende, Kállai, Kucsera, Vajda II., Kántor, Kisjuhász dr., Pethő. Edző.: Gerőházi Tihamér; Bácsalmás: Futó (Géczi) — Varga, Barna, Narancsok, Bar­csiak, Krisztin, Páncsiity, Böröcz (Turcsányi), Holló, Hegyes, Len­gyel. Edző: Molnár József. A hazai csapat sok- gólhelyze­tet kihagyott, ezért nehezen tud­ta otthon tartani a baijroki pon­tokat. Góllövők: Vajda II. 2, Kál- lai, illetve Páncsity, Holló (11- edből). Jók: Kállai, Márkli, Vaj­da II., illetve Holló, Hegyes, Lengyel. Ifjúságiak: Lajosmizse—Bácsal­más 5—0 (3—0). Góllövők: Dé- kány 3, Nyíl, Radics. Kkh. MEDOSZ—Vaskút 1—0 (1—0) Kkhalas, 150 néző, vezette: Kkh. MEDOSZ: Szabó — Föl­des, Tóth, Tápai, Kiss R, Fuksz, Oláh, Nagy, Mészáros, Szőke, Dobra. Edző: Virágh István. Vaskút: Lettner I. — Péter II., Germán II., Welchner, Csáti, Benkoivics (Bergmann), Matus, Paliatinszki, Péter I., Dömlény, Germán I. Edző: Wéber János. A Kkih. MEDOSZ nyomasztó fölényben volt, de a 16. perc­ben lőtt góllal csak keserves győzelmet aratott. Góllövő: Oláh. Jók: Tóth, Dobra, Fuksz, illetve Péter II., Csóti, Matus. Ifjúságiak: Kkh. MEDOSZ— Vaskút 2—0 (2—0). ^ Góllövők: Batsányi, Mészáros. Izsák—Sükösd 4—0 (1—0) Izsák, 400 néző, vezette: Boba. Izsák: Varga I. — Németh, Gyifflkó dr., Laki, Bőthi, Nagy, Tóth, Bogdány (Szász), Pataki, Varga II., Mezéi. Edző: Seres Lajos. Sükösd: Szente — Kollár, Bo- gárdi. Szabó, Lakner, (Vetró), Németh, Evanics, Páncsics, Kop- ravimácz, Kovács, Lógó. Edző: Varga Imre. Aiz izsáki csapat végig Irányí­totta a játékot, megérdemeltein szerezte meg a nagyarányú győ­zelmet. Góllövők: Laki, Bőthi, Nagy, Mezei. Jók: Nagy, Németh, Gyiffkó dr., Mezei, illetíve Szabó, Németh. Ifjúságiak: Izsák—Sükösd 1—1 (1—0). Góillövők: Jakus, illetve Fadüi. Ifjúságiak: Jánoshalma—Tom­pa 2—1 (1—1). Góllövők: Nagy 2, illetve Gilicze. Bajai SK—Bajai Tsz SK 5—0 (2—0) Baja, 500 néző, vezette: Soós. Bajai SK: Gilián — Bada, Molnár, Márity, Petresevies, Ónodi, Pintér, Egyed, Cseke, Ra­dics, Kazal. Edző: Csongor Já­nos. Bajai Tsz SK: Farkas — Per- hács, Putnik, Kisföldi, Kisa, Mio- kovics I., Miokovics II., Ohner, (Sztanity), Reich, Talba. Edző: Bohner József. A fölényben játszó Bajai SK biztosan nyerte meg a mérkő­zést Góllövők: Pintér, Márity, Bada, Kazal, Kisföldi (öngól). Jók: Pintér, Bada, Petresevies, Ónodi, illetve Farkas, Putnik. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Ba­jai SK 2—1 (2—1). Szondi, Popp, Seres, illetve Eiler, Demeter, Túri. Gara—Fájsz 1—0 (0—0) Gara, 100 néző. Gara: Vedelek — Zomborcse- vics, Osztrogonácz, Bergman, Murányi II., Porra», Misfcói, Tóth, Szabó, Füredi (Fazekas), Takács. Edző: K'aragity István. Fájsz: Fatér — Maros, Kupusz, Horváth, (Kollár), Kovács, Bal­vári, Dinnyés, Kalmár, Hemer, Gombkötő, Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Nagy küzdelemben, némi sze­rencsével nyert a hazai csapat Góllövő: Fazekas. Jók: Vedelek, ZomlborcsevScs, Murinyi II., il­letve Kovács, Hemer, Gombkötő. Ifjúságiak: Gara—Fájsz 6—0 (1—0). Góllövők: Bácsi 2, Dobler 2, Miglinczi, Über. Kalocsa—Császártöltés 4—0 (1—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Ka­rácsonyi. Kalocsa: Niezner — Pongrácz, Szabó, Posztobányi, Hegedűs, Je­ned, Varjú, Kapitány (Kovács), Illés;, Lakatos, Barabás. Edző: Molnár Ferenc. Császártöltés: Koch — Ober, Liska, Budhmüller, Lentner, Var­ga I., Szeifcz, Gerber dr., Lakner, Varga II. Edző: Rausch János. A kiegyenlített első félidő után a második félidőben felgyorsult a KSE játéka, ez biztos győ­zelmet jelentett a végig sport­szerű mérkőzésen. Góllövők: La­katos 2, Illés, Barabás. Jók: Sza­bó, Jenei, Illés, illetve Liska, Szeicz. - . - — Ifjúságiak: Kalocsa—Császár­töltés 10—-0 (4—0). Góllövők: Ma­tos II. 4, Szabó 2, Hortobágyi 2, Csupor, Illés. H. Mezőfi SE—H. Gábor Áron SE 2—1 (0—0) Kecskemét 100 néző. • H. Mezőfi SE: Domokos — Szondi, Varga, Érsek, Popp, Ku- tasi, Seres, Bodor, Farkas, Ko­csis, Ábel. Edző: Krivy Ottó. H. Gábor Áron SE: Kúbato- vics — Galántai, Eiler, Torma, Küchner, Berdt (Husztyi), Deme­ter, Gerencsér, Tóth, Hujoklk, Túrt Edző: Kévés Ferenc. Viharos erejű szélben a hazai csapat jobban ki tudta használni a gólhelyzeteket Góllövők: Se­res, Popp, illetve Túri. Jók: Tiszakécske— Soltvadkert 2—1 (0—0) A mérkőzést Tiszakécákén ját­szották. Ifjúsági eredmény: Solt- vadkert—Tiszakécske 2—1. A MEGYEI LABDABŰGÖ-BAJNOKSAG Állasa 1. H. Kun B. SE 26 19 6 1 84—10 44 2. Kkh. MEDOSZ 26 17 3 6 69—29 36 3. Lajosmizse 26 13 9 4 60—33 35 4. Kalocsai SE 26 14 5 7 60—35 33 5. Bajai SK 26 13 7 6 46—22 33 6. H. Mezőfi SE 26 13 7 6 52—33 32 7. Sükösd 26 13 3 10 48—37 31 8. Jánoshalma 26 12 5 9 51—41 29 9. Soltvadkert 26 12 5 9 31—34 29 10. Izsák 26 9 8 9 37—33 26 11. Tiszakécske** 26 10 7 9 30—32 25 12. H. Gábor Á. SE 26 9 7 10 41—49 25 13. Fájsz* 26 8 9 9 45—35 24 14. Császártöltés 26 7 8 11 35—51 22-45. H. Szamuely. SE 26 6 6 14-aO^g-tgg 16. Tompa 26 5 8 13 29—58 18 17. Bajai Tsz SK 26 5 7 14 23—49 16 18. Vaskút 26 4 7 15 16—49 15 19. Bácsalmás 26 3 7 16 27—71 13 20. Gara 26 3 5 18 18—82 11 Megjegyzés: Az egy csillaggal jel­zett csapattól egy. a két csillaggal jel­zett csapattól két büntetőpont levon­va. az ifjúsági bajnokság Állasa 1. Bajai SK 20 16 2 2 80—9 34 2. Sükösd 21 12 7 2 45—16 31 3. Bajai Tsz SK 21 13 4 4 54—24 30 4. Kalocsa 20 12 5 3 70—15 29 5. Jánoshalma 22 11 6 5 40—26 28 6. Gara 22 10 5 4 34—32 25 7. Tompa 23 8 9 6 34—33 25 8. Lajosmizse 22 8 8 6 41—27 24 9. Kkh. MEDOSZ 21 8 7 6 35—19 23 10. Izsák 22 8 5 9 53—38 21 11. H. Kun B. SE 21 9 3 9 40—38 21 12. Soltvadkert 23 6 7 10 31—46 19 13. Bácsalmás 22 7 3 12 29—47 17 14. Vaskút 23 3 6 14 15—49 13 15. Fájsz 22 4 3 15 18—62 11 16. Tiszakécske 20 5 4 11 19—47 10 17. Császártöltés 23 1 1 21 10—117 3 Jánoshalma—Tompa 5—0 (4—0) Kitűnően szerepeltek birkózóink a serdülők országos korosztályversenyén Jánoshalma, 400 néző, vezette: Szálai. Jánoshalma: Csernák — Dobos, Máráczi, Fenyevsi IV., Bátyai, Török, Urbán, Kolozsvári, Sza­bó, Horváth, Fenyvesi III. Edző: Fetőszegi Béla. Tompa: Fiebert — Kovács (Grósz), Neszvecskó, Horváth, Kiss, Czvianov, Czeglédi, Baráti», Bella, Pásztor, Béteczki (Knepaj). Edző: Rapcsák Tivadar. Góllövők: Szabó 3, Fenyvesi III., Urbán. Jók: Szabó (a me­zőny legjobbja), Urbán, Illetve Bellas Az NB II. állása l. STC 29 17 7 5 53—24 41 2. V. Izzó 29 16 7 6 43—19 39 3. K.-barcika 29 16 7 6 51—28 39 4. DVSC 29 17 4 8 38—31 38 5. Eger 29 14 8 7 45—32 36 6. Dorog 29 13 7 9 30—25 33 7. Budafok 29 12 7 10 46—34 31 8. Volán 29 10 11 8 38—35 31 9. Vác 29 12 7 10 33—80 31 10. SZMTE 29 11 8 10 37—28 30 11. BTASK 29 10 9 10 30—32 29 12. BVSC 29 8 12 9 37—36 28 13. Komló 29 10 7 12 30—33 27 14. Fűzfő 29 10 7 12 42—53 27 15. Kanizsa 29 9 7 13 35—39 25 16. KKFSE 29 5 14 10 38—49 24 17. BKV Előre 29 6 8 15 27—43 20 18. Szekszárd 29 6 7 16 29—56 19 19. MÁV DAC 29 6 5 18 30—55 17 20. Várpalota 29 9 5 19 32—62 13 MÁV DAC—Vasas Izzó 0-0 S.tarjánl TC—Várpalotai Bányász 4—1 K. Vegyész—Volán SC 1—0 BTASK—KKFSE 2—0 Váci Híradás—Nagykanizsa 2—0 Dorog—BKV Előre 2—0 Debreceni VSC—Budafok 2—1 Komlói Bányász—Szolnoki MTE 1—0 BVSC—Eger SE 3—0 Fűzfő—Szekszárd 2-0 lA Sportcsarnokban 4 szőnye­gen, két napon át küzdött mint­egy háromszáz versenyző a ser­dülők (14—15—16 évesek) orszá­gos szabadfogású korosztályver­senyén. Valamennyi korosztály­ban és szinte mindegyik súlycso­portban nagy létszámú verseny­zőgárda lépett szőnyegre. Nagy kár. hogy az igen színvonalas, parázs hangulatú küzdelmek rosszul végződtek, mert a rende­zők nem hirdettek eredményit, mivel a pénzverde nem szállítot­ta időre az érmeket Az ilyen rendezési hiányosságot egy kis odafigyeléssel el lehetett volna kerülni és sok lelkes fiatal ked­vét nem vették volna eL Eredmények: 45 kg (15 éve­sek) 3. Varga (KSC), 49 kg (15 évesek) 1. Mihálovdcs (Kunszent- miklós) 8 győzelemmel. A csu- paizom kunszentmiiklósi verseny­ző másodpercek alatt „darálta” le a teljes mezőnyt súlycsoport­jában. Kiemelkedő tudására jel­lemző, hogy a szombathelyi Ko­vács (súlycsoportja út törőolim­piai bajnoka) 18 akciópontot ka­pott Mihálovicstó! mire lelép­tették a szombathelyi fiút. A 16 évesek 49 kg-os súlycsoportjában ifj. Frei 3. helyen végzett. A te­hetséges soltvadkert» fiút csak az abonyi Retkes verte meg a döntőben. 53 kg (15 évesek) a kecskeméti Gulyás négy fordu­lón át veretlen volt. végül Já- ger (Cs. Autó) és Miski (BHSE) mögött 3. helyen végzett 62 kg (15 évesek) a Tiszakécskérőt KSC-be igazolt Bállá dobogóra, került. Nem is akárhogy! 19 fős mezőnyben szerezte meg 7 győ­zelemmel az 1. helyezést. 67 kg (16 évesek) a ■ kunszentmiklósi Herczeg 3. helyen végzett 5 győ­zelemmel és két vitatható vere­séggel A legnagyobb meglepetés a 14 évesek nehézsúlyának küz­delmeiben ért A kecskeméti Do­bos mindössze 70 'kg-os testsú­lyával 100 kg-on felüli „óriások* között végzett a dobogó legfelső fokán. Kétvállra fektette a tava­lyi úttörő olimpiai bajnok Kisst (FTC) is. 15 évesek legfelsőbb súlycsoportjában Szigetvári (Soltvadkert) 3. helyen végzett. Megyénk elért eredményei na­gyon biztatóak az utánpótlás korosztály seregszemléjén. Re­méljük, a jövő vasárnap sem marad el a folytatás a kötöttfo- gásúak országos évjáratverse­nyén. * Szabadfogású ifjúsági II. kcs. versenyzőink Kazincbarcikán léptek szőnyegre. 60 kg-ban Schwarcz (BSK) ismét jó formá­ban versenyzett, s Tanyi (BHSE) mögött a 2. helyet szerezte meg. Nehézsúlyban Ilonka Ferenc (Kunszentmíklós) ismét legyőzte a szegedi Lévait, Somogyit és Szerbet (mindkettő FTC-s) és a csepeli Winklert. Udvaréi (Oros­háza) ellen a döntőben 6:4 arányiban alulmaradt és 2. he­lyen végzett. Kovács Sándor