Petőfi Népe, 1978. március (33. évfolyam, 51-76. szám)

1978-03-29 / 74. szám

1978. március 29. • PETŐFI NÉPE • EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Videoton—Pécsi MSC 4—2 (4—0) Székesfehérvár. 300 néző. ve­zette: Palotai. Góllövők: Szalmásy 2, Szabó, Majer, illetve Kardos, Kiss. Diósgyőri VTK— Zalaegerszegi TE 3—0 (3—0) Diósgyőr, 4000 néző. vezette: Somlai. Góllövők: Tatár 2, Oláh. Kaposvári Rákóczi—Vasas 3—0 (1—0) Kaposvár, 6000 néző. vezette: Umbán. Góllövők: Máté. Kiss, Konrád (11-esből). SZEOL AK—Rába ETO 3—1 (0—1) Szeged, 2000 néző. vezette: Győri. Góllövők: Garics. Forgács, Mártiha, illetve Szabó F. MTK-VM—Csepel 2—1 (2—1) Csepel. 5000 néző. vezette: Nagy. Góllövők: Koritár. Fülöp. Dunaújváros—Ferencváros 3-1 (1-1) Üllői út. 6000 néző. vezette: Pádár. Góllövők: Szepesi. Bartók, Pásztor, illetve Ebedli. Bp. Honvéd—MÁV Előre 2—0 (1—0) Kispest. 4000 néző. vezette: Szávó. Góllövők: Kozma. Weimper. Békéscsaba—Haladás 2—0 (1—0) Békéscsaba. 8000 néző. vezette: Kuti. Góllövők: Pásztor. Budavári. Kiállítva: Hauzer (Haladás). Ű. Dózsa—Tatabánya 3—1 (2—0) Megyeri út, 5000 néző. vezette: La über. Góllövők: Fazekas 2, Kellner, illetve Arany. Az NB I. állása SPORT* SPORT • SPOR'I Meglepetések nélküli fordult 1. Bp. Honvéd 49 19 5 5 56-16 43 2. Ü. Dózsa 29 15 12 2 81—40 42 3. MTK-VM 29 15 10 4 46—23 40 4. Videoton 29 15 8 6 68—41 38 5. Vasas 29 13 11 5 48—32 37 6. DVTK 29 10 13 6 39—28 33 7. FTC 29 10 10 9 40-45 30 8. D.újváros 29 9 11 9 49—48 29 9. Tatabánya 29 10 9 10 41—40 29 10. B. csaba 29 11 7 11 36—45 29 11. PMSC 29 9 8 12 39—41 26 12. Csepel 29 9 8 12 41—49 28 13. Haladás 29 8 8 13 34—48 24 14. ZTE 29 S 11 13 30—57 21 15. Rába ETO 29 4 12 13 30—45 20 16. MÁV Előre 29 8 4 17 38—70 20 17. Kaposvár 29 6 6 17 29-56 18 18. SZEOL 29 6 5 18 31-61 17 Az NB II. állása 1. V. Izzó 26 15 6 5 42—18 36 2. S.tarján 26 14 7 5 46-23 35 3. Eger 26 14 7 5 44—27 35 1. K.barclka 26 13 7 6 45—28 35 5. DVSC 26 14 4 8 31—29 32 6. Vác 26 11 7 8 31—28 29 7. Budafok 26 11 6 9 41—29 28 8. SZMTE 26 10 8 8 35—24 28 9. Dorog 26 11 6 9 27—25 28 10. Volán 26 8 11 7 35—33 27 11. B.TASK 26 9 9 8 27—28 27 12. BVSC 26 7 10 9 32—34 24 13. KKFSE 26 5 14 7 36—43 24 14. Kanizsa 26 8 7 11 33—32 23 15. Komló 26 8 7 11 28—32 23 16. Fűzfő 29 9 5 12 38—51 23 17. BKV E. 26 6 8 12 25—36 20 18. MÁV DAC 26 6 4 16 29—51 16 19. Szekszárd 26 5 6 15 25—51 16 20. Várpalota 26 4 5 17 28—56 13 A TOTÖ 12. HETI EREDMÉNYE: 1. Fűzfő—Dorog 2—2 X 2. BVSC—Budafok 1—0 1 3. Debrecen—Volán 2—0 1 4. Kossuth KFSE—Komló 1—1 X 5. Kazincb.—SBTC 0—0 X 6. Lehel SC—Papp J. SE 0—0 X 7. SZVSE—Hódmezőv. 1—2 2 8. Hajdúszob.—DMTE 2—2 X 9. Sátoraljaújh.—Leninváros 2—5 2 10. Roma—Lanerossl 1—1 X 11. Foggla—Lazlo 3-1 1 12. Florentlna—Bologna 0—0 X 13. Atalanta—Inter. 0-1 2 +1 14. Rákóczi SE—Alumínium 3-1 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­Négy gól, s végre jó játék Kecskeméti TE—Dunakeszi VSE 4—0 (2—0) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Divinyi. KTE: Kerpits — Görbe, Virágh, Nagyhegyesi, Komáromi, Csor­dás, Magyar I. (Szabó), Mányoki, Némedi (Zubornyáik), Porhanda, Bohács. Edző: Vereb István. Dunakeszi: Leboniczki — Lő- rincz, Asztalos, Dévai, Kiss, Hönch, Pollák, Gyetvai (Lerner), Koós, Sólyom, Nazáth. Edző: Ko­vács György. Az első nagy -helyzet a 4. perc­ben maradt ki. Magyar I. reme­kül emelte át a védők feje fe­lett a labdát, majd mielőtt föl­det ért volna, kapásiből, alig 5 méterről a léc fölé 'bombázta. A 7. percben Porhanda vitte fel a labdát, majd a hátráló védők közt 18 m-ről, laposan a jobb kapufa mellé rúgta. A 10. perc­ben Gyetvai kiugratta a szaba­don hagyott Koóst, aki nagy hely­zetbe került, ám lövés helyett gyengén a kapus kezébe gurított. Az ellentámadás után a cselező Mányokit buktatták a 16-os előtt. A szabadrúgást Porhanda rava­szul csavarta el a sorfal mellett, s mielőtt a kapus megláthatta volna a labdát, már a bal alsó sarokba csapódott. 1—0. A 14. percben Nazáth játszotta át Görbét, s a visszagurított lab­dáját Sólyom a léc fölé lőtte. A 21. percben Porhanda átadásával Bohács már a 16-oson belül járt, amikor Asztalos hátulról buktat­ta. A megítélt 11-est Porhanda a bal sarokba vágta. 2—0. A félidő végéig a KTE fölé­nyével folyt a játék. A szünet után érthetetlenül ideges, kapkodó volt a játék és feltűnően sok a szabálytalanság. Negyedórán keresztül még lövés sem ment egyik -kapura sem. A Dunakeszi védelme lesre játszott, s ez sokáig teljesen megbénítot­ta a KTE támadásait. Végre a 63. percben Csordás unta meg a dolgot, s a védők vonalába előre­törve, leadás helyett önmagát szöktette. Sajnos kissé hosszan, s a kapus felszedte a labdát. Még egy perc sem telt el, amikor Ko­márominak ugyanez sikerült. A lesre váró védők közt önmagát szöktette, s kiugorva a hálóba lőtt. 3—0. A KTE ezután mór megnyu­godva ismét átvette az irányí­tást. A 67. percben Bohács reme­kül vette le az előrevágott lab­dát, s pontosan találta a hátulról nagy lendülettel érkező Mányoki elé, aki aztán már nem is hibá­zott. 4—0. A 75. percben Nazáth elvette a labdát a cselező Görbétől, s ka­pura húzott, de lövését Kerpits védte. Az utolsó percben köny- nyelműsködött a KTE védelme. Koós a 16-oson szabadon vette át a labdát, de ügyetlenül és elha­markodottan a kapu fölé vágta. A KTE ezen a mérkőzésen minden tekintetben felülmúlta el­lenfelét. A mezőny legjobbjának számító Porhanda, valamint Csor­dás és Komáromi révén a KTE uralta a középpályát, s végre szélsői is voltak a kecskeméti csapatnak. Bohács volt a legjobb csatár, de — amíg el nem fáradt — Magyar I. is jól játszott. Fel­tűnő viszont, hogy ilyen fölény mellett a védelem néha bizony­talankodott és könnyelműsiködött is. A Dunakeszi csapatából Lő- rincz, Kiss és Sólyom emelkedett ki. , Szabó Zoltán A 84. percben 11-est hibázott a KSC Erzsébeti Spartacus MTK—Kecskeméti SC 0—0 Bp. Ady E. u. 1000 néző. Ve­zette: Hámori. ESMTK: Lukács — Torna, Steinbeiszer, Weiland, Forintos, Császár (Kecskés), Fischl, Fritz (Szalai), Markovics, Fekete, Ma- tuz. Edző: SinkoVlcs Ferenc. KSC: Bozóky — Rózsa, Elekes II., Sztvorecz, Llnika, Hájer, Bed- zsula, Oskolás, Sörös, Prikidáno- vits. Edző: Molnár Ferenc. Szemerkélő esőben, a sérülések miatt alaposan megtizedelt csa­pattal kezdett a KSC. A 11. perc­ben Bedzsula hazaadása után Bo- zóiky kezéből szögletre perdült a labda. A 14. percben Fritz alig 5 m-ről leadott lövését nagy bra­vúrral hárította a KSC kapusa. Egy perc múlva Oskolás beadá­sát Lukács csípte el merész ki­vetődéssel. A 19. percben a fel­futó Rózsa kicselezte a védőket, s mintegy 14 m-ről küldött lövé­sét hárította az ESMTK kapusa. A 35. percben szabadrúgás után kavarodás támadt a hazaiak ka­puja előtt. A labda egy védőről Sörös elé pattant, aki azonban egyből a léc fölé lőtte. A 40. perc­ben Oskolás szöglete után Elekes II. labdája a bal kapufát érint­ve jutott túl az alapvonalon. A 49. percben egymás után 3 szögletet harcolt ki a kecskeméti csapat. Harmadszorra Prikidáno- vits elé került a labda, s a lövé­sét Lukács látványos vetődéssel mentette. Az 59. percben Bozóky nyomta szögletre Szalai lövését. A 64. percben ismét az ESMTK kapus igazolta tudását. Sörös 12 m-ről küldött lövését öklözte szögletre. A 77. percben egy ösz- szecsapás után Elekes II. meg­rúgta Kecskést. Hámori játékve­zető kiállította. A 80. percben is­mét Sörös célozta meg a kaput, s Lukács ezt is szögletre tenyerel- te. A 82. percben Sörös lövéséta kapus kiejtette, de a védőknek sikerült felszabadítani. Steinbei­szer hosszan előrevágta a labdát Szálaihoz, aki elhúzott a védők mellett. Beadását Bozóky csípte el a berohanó ESMTK csatárok elől. A 84. percben Sörös kicse­lezte a védőket. A kapus kifutva két kézzel ellökte a KSC-csatárt. A játékvezető 11-est Ítélt. A bün­tetőt Sörös nagy erővel a bal sa­rokba rúgta. A kapus vetődött, s róla visszapattant Söröshöz, aki sajnos egy pillanatig kivárt, s Lukács rávetődve elcsípte előle a labdát. A gól nélküli döntetlen igazsá­gos eredmény, bár a KSC végig többet és veszélyesebben táma­dott. A sok helyzet azonban — s a 11-es is —, kimaradt. A KSC minden játékosa lelkesen küz­dött. Bozóky, Elekes I., Rózsa, va­lamint a hosszú szünet után is­mét csatasorba állt Hájer játszott igen jól. Az ESMTK-ból Stein­beiszer, Lukács, Forintos és Fe­kete tűnt ki. Merényi Béla NB III. Középcsoport 1. B.-gyarmat 2. Ganz-M. 3. Építők SC 4. KSC 5. 22. Volán 6. Perbál V. KTE 8. Dunakeszi 9. Pénzügyőr 10. Bp. Spart. 11. Gyöngyös 12. Bem SE 13. ESMTK 14. ÉGSZÖV 15. Ikarus 16. D.újv. E. 17. Cegléd 18. Auras 19. Enylng 20. Láng 26 14 26 15 26 13 26 13 26 13 26 11 26 12 26 12 26 11 26 9 20 11 26 9 26 11 26 7 26 7 26 9 26 6 8 4 43-21 36 5 6 64—32 35 7 6 52—32 33 6 7 47—31 32 5 8 40—30 31 8 7 37—28 30 6 8 41—33 30 6 8 36—32 30 7 8 41—30 29 8 9 26—31 26 3 12 43—41 25 7 10 29—28 25 3 12 45—52 25 9 10 29—31 23 9 10 28—33 23 4 13 40—46 22 7 13 24—46 19 9 12 22—46 19 6 16 28—59 14 3 18 18-49 13 Perbáli Tsz SK—Vasas Ikarus 2—0 Ganz-M.—Gyöngyösi Sp. 1—l ÉGSZÖV MEDOSZ—Auras ‘SE 2—0 B.gyarmati SE—Bp. Spartacus 3—0 22. sz. Volán SE—Ceglédi VSE 2-0 Építők SC—Honvéd Bem J. SE 2—1 Enyingi MEDOSZ—Láng Vasas 2—0 D.újv. Építők—Pénzügyőr SE 2—1 RÖPLABDA A legjobb hat csapat között a KSC Váci Híradós—BKV Előre 1—1 K.barclkai Vegyész—S.tarján! TC 0—0 Debreceni VSC—Volán SC 2—0 KKFSE—Komló 1—1 Fűzfő—Dorog 2—2 Szekszárdi D—B.csabai TASK 2—1 Eger—MÁV DAC 3—1 Szolnoki MTE—Várpalota 2—0 BVSC—Budafok 1—0 Vasas Izzó—Nagykanizsa 2 -1 A röplabda-szurkolók köny- nyen kiszámíthatták, hogy az NB I-es férfi bajnokság B-cso- portjában az utolsó előtti kettős fordulóban az egymás ellen ját­szó Vasas és KSC számára is nagy a tét. A KSC-nek egyszer — legalább itthon — nyerni kell, a Vasas—Kecskeméti SC 3:1 (—10, Kecskemét, 400 néző. Vezette Pécsi, Papp. Vasas: Mondi, Simon, Dévényi Győri, Ádám, Medve. Csere: Her­mann, Sehmidl. Edző: Benke At­tila. Ság tájékoztatása szerint a 13+1 ta- lálatosokra 152 664 forintot fizetnek, a 13 találatosok nyereménye 57 249, a 12 találatosoké 1445, a U-eseké 143, a tíz- találatosoké 35 forint. KSC: Járosi, Kocsis, Demeter, Szabó, Konyán, Lantos. Csere Arany, Kelemen, Nusser. Edző Beregszászi Szabolcs. Az első játszmában 5:2-es kecs­Kecskeméti SC—Vasas 3:2 (—12, 12, Bp., Fáy utca. 800 néző. Vezet­te: if j. Kiss, Huszti. KSC: Kocsis, Demeter, Szabó, Konyárl, Lantos, Járosi. Csere: Kelemen. Edző: Beregszászi Sza­bolcs. Vasas: Győri, Simon. Dévényi, Mondi, Ádám, Medve. Csere: Hermann, Keese. Edző: Benke Attila. A találkozó előtt kézilabda BEK-döntőt rendeztek a Fáy ut­cában, s a közönség a férfi röp­labda-mérkőzésre is a helyén Vasas ellen, s akkor már biztos a feljutás, a Vasas számára pe­dig alig marad valami remény. A tét pénteken, a hazai pályán a KSC-t bénította meg, vasár­nap pedig, a budapesti vissza­vágón a Vasast. A pénteki mérkőzés: 11, 7, 11) keméti vezetés után 8:8, majd 10:10 volt az állás, s innen nyert a KSC. A másodikat váratlanul könnyen nyerte a Vasas, majd a harmadik játszmát 6:l-es KSO- vezetés után fordították meg. A negyedikben 9:9-ig fej fej mellett haladtak, de a KSC itt már so­rozatban rontotta el a nyitásokat és a nyitásfogadásokat. s. végül a mérkőzést is elvesztették. A vasárnapi mérkőzés: nek. Az együttesből Demeter, Konyárl és Járosi tűnt ki. A Va­sasból vasárnap senki sem nyúj­tott kiemelkedő teljesítményt. Az NB I. B-csoport állása: 1. Bp. Honvéd 10 8 2 26 : 9 18 2. KSC 10 8 2 26:14 18 3. MALÉV 12 6 6 20:24 18 4. Ü. Dózsa 10 7 3 23:15 17 5. Vasas 10 5 5 21:17 15 6. Szolnok 10 2 8 12:26 12 7. KOMÉP io — 10 7:30 10 Az utolsó kettős fordulóban a KSC ellenfele a Szolnoki Vegyi­művek csapata lesz. Honvéd Gábor A. SE— Tiszakécske 2—0 (0—0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Zsigó. H. Gábor A. SE: Kubatovics — Galántai, Eil er, Tóth, Torma (Hangya), Berndt, Hustyi, Deme­ter (Bereczki), Udvari, Hajdú, Túri. Edző: Kévés Ferenc. Tiszakécske: Szabó — Csernus, Bállá, Laczkó I., Domonics, Sántha, Almási, Ézsiás, Józsa, Laczkó II., Pálinkás I. Edző: Uzsovics Sándor. Góllövő: Udvari 2. Jók: Galán­tai, Udvari, Hajdú, illetve: Cser­nus, Sántha, Ézsiás. H. Szamuely SE—Bajai SK 1—0 (0—0) ■Kalocsa, 500 néző, vezette: Franciskovics. H. Szamuely SE: Polyáki — Krasznai, Brezniczki, Szabó, Csá- ky (Fazekas), Bartos, Borbély. Czár, Dézsi, Maruzsa, Leles. Ed­ző: Pala András. Bajai SK: Gilián — Bada, Molnár, Petresevics, Márity, Pin­tér, Sárközi, Ónodi, Kovács, Ke­mény, Egyed. Edző: Csongor Já­nos. Góllövő: Beles. Jók: Brez­niczki (a mezőny legjobbja), Sza­bó, Bartos, Maruzsa, illetve: Ke­mény. H. Kun Béla SE—Gara 4—0 (3—0) Gara, 200 néző, vezette: Pányi. H. Kun Béla SE: Gulyás — Emődi dr., Lőrincz, Horváth, Olasz, Zágon, Papp, Kókai, Ko­vács, Kisznyér, Szakái. Edző: Vil­lányi Csaba. Gara: Ercsi — Murinyi I„ Osztrogonácz, Bergmann, Forral, Zomborcsevics, Ddbler, Czokoly (Kiss), Takács, Tomaskov, Faze­kas. Edző: Nagy János. Góllövők: Kisznyér 3, Szakái. Jók: Olasz, Kókai, Kisznyér, il­letve: Osztrogonácz, Forrni, Zom­borcsevics. Ifjúságiak: Gara — H. Kun Bé­la SE 3—0 (2—0). Góllövők: Li- sinczi, Kniskovics, Über II. Soltvadkert—Bácsalmás 4—2 (2—1) Soltvadkert, 200 néző, vezette: Papp. Soltvadkert: Vass — Kugelman, Dukai, Lehr, Frittmann, Szarka, Ocskó, Erdős, Balogh, Fábián, Mészáros. Edző: Meskó István. Bácsalmás: Futó — Varga, Naramcsik, Turcsányi (Knetig), Krisztin. Zsiivanov, Lengyel, Ru­dies (Szál). Hegyes, Holló. Edző: Molnár József. Góllövők: Erdős 2. Balogh, Fá­bián, illetve: Holló, Krisztin. Ifjúságiak: Bácsalmás—Solt­vadkert 4—1 (1—1). Góllövők: Vörös 2, Jancsó, Tűrésén (öngól), illetve: Katzenbacher. Jánoshalma—Izsák I—0 (1—0) Jánoshalma, 500 néző, vezette: Szabó. Jánoshalma: Csernák — Do­bos, Maráczi, Fenyvesi IV., Hor­váth I., Fenyvesi III., Kolozsvári (Török), Liliom, Horváth II., Ádám, Szabó. Edző: Fertőszegi Béla. Izsák: Varga I. — Németh, Gyiffkó dr., Laki, Bőthi, Szász, (Nagy), Tóth. Bogdány, Lipoka- tich, Varga II., Mezei II. Edző: Seres Lajos. Góllövő: Kolozsvári. Jók: Feny­vesi IV., Kolozsvári, illetve: Var­ga I., Varga II. A Petőfi Népe TOTÓ-tanácsadója Az éllovasok nehéz 90 perce 4, —10, 3) maradt. így a fővárosban szo­katlanul nagyszámú néző látta az érdekes rangadót. A kecskeméti csapatot mintha péntek óta ki­cserélték volna. Minden egyes labdáért küzdött a csapat. de nemcsak küzdött, hanem korsze­rűen, gyorsan és jól is játszott. A Vasasnak csak fellángolásai voltak, s a harmadik és a döntő játszmában teljesen állva marad­tak. A KSC ezzel a győzelemmel már biztos résztvevője az NB I. 1—6, csapat további küzdelmé­SOROKBAN GO-KART Szombathelyen, országos meg­hívásos nemzetközi go-kart ver­senyt rendeztek, amelyen a kecskemétiek is indulták. A III. osztályban Kovács Jenő (Kecske­méti Spartacus) minden futamát megnyerte. A többi kecskeméti versenyző is jól kezdte az idényt. Cslkai Antal a II. osztályban a 4.. Csányi Imre 6. lett. Karácso­nyi Sándor motorhiba miatt ki­állt. Az ifjúságiak mezőnyében ifjú Rózsi Béla (BÁCSEP) a 4. helyet szerezte meg. Ifjú Faragó József (Spartacus) motorhiba miatt feladta a versenyt. JÉGKORONG Magyarország—Olaszország 5 -2 (2—0, 2—1, 1—1). Válogatot­i tunk az olaszok elleni nagyszerű győzelemmel biztosította bentma- radiását a VB ,,B” csoportjában. CSELGÁNCS A Bp. Spartacus I. osztályú felnőtt rangsorversenyén a 71 kg-os súlycsoportban Nagysoly- mosi Sándor, a Kecskeméti SC versenyzője győzött. A totó 13. heti. április 2-i szelvé­nyére nagyon érdekes, és a helyezé­sek szempontjából igen jelentős mér­kőzések kerültek. A hat NB Il-es együttes találkozóján a legnagyobb figyelem a budafoki, a békéscsabai, a pesti és a komlói mérkőzések felé irányul. Az NB ill-ból, a főmérkőzések kö­zé négy, a pótmérkőzések közé há­rom mérkőzés került. Az olasz A-osztály három mérkő­zése közül kiemelkedik a torinói örökrangadó. Tlppjelnk: 1. NIKE Fűzfői AK—BVSC. NB II. A két együttes közül tavasszal a BVSC szerepel jobban. Tippünk: X. 2. Budafoki MTE—Eger SE. NB II. Az Eger tartja formáját és eséllyel küzd a feljutásért. Tippünk: x, 1. 3. Békéscsabai TASK—Debreceni VSC. NB II. A debreceniek ismét nyertek és továbbra Is esélyesek a feljutásra. Tippünk: x. 4. Volán SC—Vasas Izzó. NB II. Az Izzó átvette a vezetést, a Volán Deb­recenből vereséggel távozott. Három­esélyes találkozó. Tippünk: x, 1. 5. Komlói Bányász—Kazincbarcikai Vegyész. NB II. A Vegyész Is tagja a szoros élmezőnynek. A Komlót a kiesés réme fenyegeti. Tippünk: x. 6. BKV Előre—Szolnoki MTE. NB II, Az Előre a kiesés ' elkerüléséért küzd, váltakozó sikerrel. A Szolnok a középmezőnyben tanyázik. Tippünk: x. 1. 7. Ceglédi VSE—Perbáli Tsz SK. NB ni. Közép csoport. A ceglédiek Ifjúságiak: Jánoshalma—Izsá 5—2 (3—1). Góllövők: Mándlcs Szuhanek, Nagy, illetve: Széké rés, Szántói. Kiskunhalasi MEDOSZ— SUkösd I—0 (0—0) Sükösd, 450 néző, vezette: Baán Kiskunhalasi MEDOSZ: Szabó — Földes, Tóth, Tápai, Dobra Fuksz, Mészáros, Szőke (Perényi). Karsai, Kiss R. (Izsák), Nagy. Edző: Virágh István. Sükösd: Szente — Jagicza, Bo­gárát, Lakner, Kovács, Németh, Pánicsics, Szábó, Kollár, Vetró (Koprivinácz), Evanics. ' Edző. Varga Imre. Góllövő: Földes. Izsák és Kar­sai a kiállítás sorsára jutott. Jók: Szabó, Mészáros, illetve: Szente és Lakner. Ifjúságiak: Kkh. MEDOSZ— Sükösd 0—0. H. Mezőfi SE—Fájsz 2—2 (2—0) Fájsz, 300 néző, vezette: Kiss. H. Mezőfi SE: Domonkos — Kutasi, Ábel, Seres, Popp, Var­ga, Érsek, Puskás (Zátrok), Far­kas, Bodor (Nagygyőr), Kocsis. Edző: Krivy Ottó. Fájsz: Fatér — Maros, Kupusz, Vlasits, Kovács, Galambos, Hor­váth (Bolvári), Dinnyés, Her- ner, Gombkötő (Kalmár), Zsákai. Edző: Bújdosó Márton. Góllövők: Puskás, Varga, illet­ve: Herner 2. Jók: Érsek, Far­kas, illetve: Herner, Vlasits. Tompa—Császártöltés 5—2 (3—1) Tompa, 500 néző. Vezette: Nagy. Tompa: Friebert — Kovács, Szilvás! dr., Neszvecskó, Cvianov (Grósz), Kiss, Vlgágh, Czeglédi, Bállá, Pásztor, Béleczki (Kábái). Edző: Rapcsák Tibor. Császártöltés: Kooh — Schind­ler, Liska, Buckmüller, Varga, Al­bert, Ober, Markó, Szelcz, Gerber dr., Varga II. Edző: Rausch Já­nos. Góllövők: Pásztor 2, Czeglédi 2, Béleczki, illetve: Schindler, Var­ga II. Jók: Pásztor, Czeglédi, Bella, illetve: Liska.^ Ifjúságiak: Tompa—Császártöl­tés 4—0 (2—0). Kalocsai SE—Bajai Tsz SK 3—2 (0—0) Baja, 300 néző. Vezette: Kö- vesi. KSE: Niezner — Pómgrácz, Pé­csi, Tamás (Krasnyánszkl), Sza­bó, Posztöbányi, Matos, Varjú (Barabás), Vén, Lakatos, Illés. Edző: Molnár Ferenc. Bajai TSZ SK: Farkas — Per- hács, Risföldi, Ptnyik, Kisa, Mio- kovics II., Reich, Miokovics I. (Nyirati), Taba, Hohner, Hohner Bohner (Sztanity). Edző: Bohner József. Góllövők: Lakatos, Kras­nyánszki, Illés, illetve: Taba 2. Jók: Szabó, Illés, illetve: Taba. Vaskút—Cajosmlzse 1—1 (1—0) A telexvomal hibája miatt csak mérkőzés, eredményt sikerült megszereznünk. Ifjúsáigi eredmény 2—1 a La- josmizse javára. A MEGYEI labdarügö-bajnoksAg Állasa. H. Kun B. SE Kkh. MEDOSZ Lajosmizse H. Mezőfi SE Kalocsai SE Bajai SK Sükösd Soltvadkert Jánoshalma Fájsz* H.SiGábor A. SE Tiszakécske** Császártöltés H. Szamuely SE Bajai Tsz SK Tompa Vaskút Bácsalmás Gara 23 18 23 15 23 12 23 12 23 12 23 11 23 12 23 11 23 10 23 8 6 14 5 16 77—9 40 65—29 32 55—29 31 48—29 31 50—32 29 38—20 29 46—32 27 28— 32 26 45—35 25 40—30 22 29— 29 22 37—45 22 25— 31 20 30— 43 19 24—39 16 22- 40 15 26— 52 15 14—40 15 23— 64 12 17—80 9 nagyon gyengén szerepelnek. A Per­bál az első tíz között szeretne ma­radni. Tippünk: 2, x. 8. Láng Vasas—Bp. Spartacus. NB III. Közép csoport. A vendégek áll­nak jobban. A hazaiak a kiesés el­len. a Spartacus a tíz közé jutásért küzd. Tippünk: x. 9. Pénzügyőr SE—Balassagyarmati SE. NB in, Közép csoport. Mindket­ten az első tíz között vannak. A vendégek Jelenlegi helyükkel biztos résztvevői a jövő évi NB Il-nek. Tippünk: X, l. 10. Vasas Ikarus—Erzsébeti SMTK. NB III. Közép csoport. Mindketten nagy erőfeszítéseket tesznek az osz­tályozó elkerüléséért. Tippünk: l. 11. Juventus—Torino. Olasz A-osz­tály. A torinói örökrangadó három­esélyes. Tippünk: x, 1. 12. Perugia—Milan. Olasz A-osztály. A két együttes között nincs lényeges különbség, mindketten az élcsoport­hoz tartoznak. Tippünk: x. 13. Pescara—Genoa. Olasz A-osztály. A Pescara az utolsó helyen áll. A Genoa Is a veszélyes zóna tagja. Tippünk: x. + l mérkőzés: 14. Bp. Építők SC—22. sz. Volán SE. NB III. Közép csoport. A két együt­tes az első tíz között van. A hazai pálya előnye Építő,k-»ikert ígér. Tippünk: l. x. A további mérkőzésekre tippleink: 2. 2. D. I. Megjegyzés: Az egy csillaggal Jel­zett csapattól egy, a két csillaggal jel­zett csapattól két büntetőpont levon­va. A MEGYEI IFJÚSÁGI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa 1. Bajai SK 19 16 2 1 79—7 34 2. Sükösd 20 12 6 2 44—15 30 3. Bajai Tsz SK 19 11 4 4 50—22 26 4. Kalocsai SE 17 9 5 3 53—13 23 5. Tompa 20 8 7 5 33—31 23 (6. Jánoshalma 19 8 6 5 34—24 22 7. Gara 18 9 4 6 28—30 22 8. Kkh. MEDOSZ 19 7 7 5 32—14 21 9. H. Kun B. SE 19 9 3 7 35—31 21 :o. Lajosmizse 19 6 7 6 32—26 19 11. Izsák 20 7 4 9 49—36 18 12. Soltvadkert 20 5 6 9 27—42 16 13. Bácsalmás 19 6 3 10 27—42 15 14. Vaskút 20 3 6 11 15—42 12 15. Tiszakécske 18 4 4 10 17-45 12 16. Fájsz 19 3 3 13 13—50 9 17. Császártöltés 20 1 1 18 9—101 3 TENISZ Tóth vidékbajnok Kecskeméti sikerrel zárult i fedettpályás vidékibajnokság amelyet Győrben rendeztek ha szakosztály negyvenkét teniszező jének a részvételével. A féri egyesben Tóth Mihály (KSC) 6:4 6:7, 7:3 arányban legyőzte Erdé­lyit (Rába ETO), s vidékbajnol lett. A junior fiúk mezőnyéber a kecskeméti Olajos győzött.