Petőfi Népe, 1977. december (32. évfolyam, 282-308. szám)

1977-12-06 / 286. szám

1977. december 6. • PETŐFI NÉPE • 7 Nyomasztó fölényben játszott a KSC Kádár János látogatása a sakkbajnokságon Az NB II. állása Kecskeméti SC—Gyöngyösi Spartacus 2—0 (1—0) Kecskemét. 400 néző. Vezette: Bondár. KSC: Bozóky — Gulyás. Ele­kes I., Elekes II., Szabó, Bedzsu­­la, Vági, Oskolás, Puskás, Sörös, Prikidánovics. Edző: Molnár Fe­renc. Gyöngyös: Kovács — Király, Adonyi, Ács, Kelemen. Huszár, Berecz (Horváth), Szabó, Ferencz, Gábor. Kupi (Galgóczi dr.). Ed­ző: Nagy János. A Széktói Stadion simára hen­gerelt, havas pályával várta a csapatokat, s az olykor inkább jégpályához hasonlító talaj na­gyon megnehezítette a játékosok dolgát. Az első percben már Sörös lö­vését a kapus csak kiütni tudta. 6 nagy kavarodás támadt a ven­dégek kapuja előtt. Végül Pus­kás elé került a labda. Közeli lövését a gyöngyösi kauus hárí­totta. Az 5. percben Vági 20 m-es lövését a jobb alsó sarokból te­nyereit« ki Kovács. A 9. percben Oskolás egy csel után tisztára játszotta magát, majd 8 m-ről a léc mellé lőtt. A 14. percben Sza­bó—Vági—Prikidánovics volt a labda útja. A szélső elhúzott Ki­rály mellett és a hálóba lőtt. 1—0. A 24. percben Vági 14 m-ről küldött lövését a kapus nagy ve­tődéssel kiütötte, de újból csak Vági elé. Másodszorra Vági alig 8 méterről célozta meg a kapu másik sarkát, ám a kapus fel­pattanva ezt is szögletre ütötte. A 27. percben Oskolás beadá­sát húzta le Kovács a fejelni készülő Puskás elől. A 33. perc­ben Puskás tiszta helyzetből cé­lozta meg a kapu bal sarkát. A kapus ezt is elérte és szögletre nyomta. A 37. percben Puskás ugrott ki. Lefutotta a védőket, s most is csak Kovács kapuson múlott, hogy nem lett gól a lö­vésből. A 40. percben egy előre­vágott labda átszállt a KSC védői felett. Bozóky kivetődve szerezte meg Gábor elől. Ez volt a gyön­gyösiek egyetlen próbálkozása as első félidőben. A 43. percben Prikidánovics került jó helyzet­be. Király azonban az utolsó pil­lanatban belelépett a labda út­jába. A szünet után a 47. percben Prikidánovics futott el a balszé­len. Lövésszerű beadásába Ado­nyi belenyúlt, s a léc alá tartó labdát Kovács reflexmozdulattal fogta meg. Majdnem öngól lett. Az 54. percben mintaszerű ak­cióból született a második KSC- gól. Szabó a 16-osnál álló Sörös­höz játszott, majd továbbfutott, s Sörös nagyszerű ütemben per­­dítette vissza hozzá a labdát Szabó két lépés után naov erővel a jobb alsó sarokba vágta 2—0. A 60. percben Puskás ugrott ki Szabó átadásával. Mintegy 12 méterről az üres jobb sarok mel­lé gurított. Közben egy összecsa­pásnál Gábor, a játékvezető háta mögött ököllel leütötte Szabót; aki elterült, de szerencsére nem sérült meg komolyabban. Utána néhány percig — nyilván törlesz­tési szándékkal — nyomonkövet­­te a gyöngyösi csatárt. Szerencsé­re később meggondolta magát és nem törlesztett, hanem inkább a játékkal törődött. A 64. percben 22 m-es szabad­rúgáshoz jutott a KSC. Szabó ravaszul csavart labdáját a ka­pus szögletre nyomta. Oskolás szögletét Puskás lefejelte a jobb alsó sarokra és Kovács vetődve, ujjheggyel nyomta a labdát is­mét szögletre. A 86. percben Puskás ugrott ki a jobbösszekötő helyén. Lövését a kapus kiütötte a teljesen tisztán álló Prikidá­novics elé, aki 7 m-ről elhamar­kodottan a léc fölé vágta. A 89. percben Puskás előtt nyílt az utolsó nagy lehetőség, de 14 mé­terről most is a kapu teljesen üres jobb sarka mellé küldte a labdát. A kecskeméti csapat nyomasz­tó 'fölényben játszott, s a nagy helyzetek egész sorát dolgozták ki. A csúszós, bizonytalan tala­jon azonban a szokottnál is gyengébben céloztak a KSC csa­tárok, s ha mégis eltalálták a kaput, akkor a bravúrosan vé­dő Kovács kapus hárított. A KSC- ből Gulyás, Elekes I., Elekes II.; Szabó és Bedzsula nyújtotta a legjobb teljesítményt. A gyön­gyösi csapatból Kovács kapus a mezőny legjobbja volt. Kivüle Király és Huszár nyújtott elfo­gadható teljesítményt. Bondár játékvezető szinte hi­bátlanul látta el feladatát. Vasárnap a KGMTI-iben az 5. fordulóval folytatták az országos egyéni sakkbajnokságot. A ver­senyre ellátogatott Kádár János, az MSZMP KB első titkára, s nagy figyelemmel kísérte az ér­dekes játszmákat, a versenyzők színvonalas küzdelmét. Az 5. forduló eredményei: Adorján—dir. Eperjessy döntet­len, Vadász—Csőm döntetlen, Schneider—Portisch F. 0:1, Len­gyel L.—Bárcziay döntetlen, Rlb­­li—-Faragó döntetlen. További sakk eredmények: Lukács—Rigó 0:1, Sax—Hazai függő, Perényi—Sápi 1:0, Tom­pa—Orsó M. döntetlen. Az élcsoport: Ribli 4, Lengyel és Rigó 3,5—3,5, Sax 3 (1). Hétfőn lesz a 6. forduló. SAKK Jól tartotta magát a KTE Balassagyarmati SE—Kecskeméti TE 0—0 Bálassagyarmat, 2200 néző. Ve­zette: Tompa. B.-gyarmat: Balázs Zs. — Robb, Szebani, Lajkó, Hornyáig Erdé­lyi, Babinszki (Balázs J.), Hu­­gyecz, Lucska, Fábri, Tóth. Ed­ző: Dávid Róbert. KTE: Nagy E. — Franczkó, Vi­­rágh, Szabó, Nagyhegyesi, Komá­romi, Putnokd (Dobó), Ponhanda, Máriyokd', Csu-nká, Horváth. Ed­ző: Vereb István. A' kisméretű füves pályát 1—2 om-es jeges hó borította. A be­melegítésnél sokat csús2íkáltak a játékosok, ezért néhányan a stop­lis cipőt gumitalpúra cserélték fel. Mint 'később kiderült, a ci­pőt cserélő játékosok maradtak .talpon, a többiek pedig csúszkál­tak. Az első hazad támadás után Csutka jól ugratta ki Mányokit, eki jó helyzetből a kapu mellé lőtt. Veszélyes ellentámadás so­rán Virágot Lucska elsodorta, majd a kifutó kapus mellett ka­pura lőtt, de Nagyhegyesi men­teni tudott. A 4. percben Csurka ugrott ki, de Szebeni az utolsó pillanatban szögletre szerelte. Porhanda élesen belőtt szögletét a befutó Mányoki a kapu mellett a jobb kapufa irányába fejelte és mindenki „megdermedve” néz­te, hogy a labda centiméterekkel kerülte el a kaput. A hazai csapat rohamait a KTE okos labdatartással és pontos adogatással fékezte. A játék ezek­ben a percekben kapkodóvá vált, mert a nagy iramban a játéko­sok sokat csúszkáltak és sok volt a pontatlan átadás is. A KTE jobban alkalmazkodott a talajhoz, ezért — bár a hazai­ak kezdeményeztek — biztosan verték vissza a támadásokat. A 15. percben Lucska lövését Nagy E. szépen hárította, majd Tóth lőtt érvénytelen gólt, mert a lab­da már túl volt az alapvonalon. A 25. percben Lucska labdája jó helyzetben Erdélyihez került, akinek lövését Nagy szögletre te­­nyereite. A keskeny pálya „elő­nyét” jól használták ki a hazai­ak — nyilván ezt sokat is gyako­rolták. Erdélyi hatalmas partdo­­básali a 11-es pontig szálltak és ezek rendre komoly veszélyt je­lentettek a KTE kapuja előtt. A 30. percben egy gyors ellentáma­dást követően Horváth beadását MánycM lőtté kisodródva a kapu mellé. A 40. percben Szebeni élesén belőtt szabadrúgása után Hugyecz került jó helyzetbe, de lövése a kapusról kipattant, majd Virágh felszabadított. A félidő utolsó perceiben a KTE veszé­lyeztetett, a második szöglet után Horváth kapásból a kapu fölé bombázott. A félidőben minden KTE-játé­­kos (ápőt cserélt. Mint kiderült ez döntően befolyásolta a játékot. A hazaiak sokat csúszkáltak, míg a KTE-játékosok jobban „álltak” a lábukon. Az 51. percben Csurka labdájával Mánydkd az elcsúszó védője mellett a félpályáról in­dulva a jobb oldalon egyedül fu­tott a kapura, A 16-os sarkáig kifutó kapus mellett magasan ívelt a kapu fölé, pedig középen Csurka egyedül várta a beadá­sát. A 60. percben óriási szerencse mentette meg a hazaiak kapuját a góltól. Az igen jól játszó Má­­nyoki — aki ki tudja hányad­szor játszotta már át védőjét —, hatalmas lövését Balázs vetődve kiütötte és a jókor érkező Csur­ka óriási helyzetben a fekvő ka­pus lábát találta el. A mérkőzés hátra levő részé­ben a KTE kultúrált játéka ál­talános tetszést aratott a nézők körében, kár, hogy kapura nem voltak már ezekben a percekben veszélyesek a csatárok. Az utol­só percben Komáromi cselezte be magát a 16-oson belülre és jó helyzetben elhamarkodottan ka­pu mellé lőtt. A mérkőzés na­gyobb részében a hazaiak kezde­ményeztek ugyan, de a talajhoz jobban alkalmazkodó KTE a gyors ellentámadásokból több helyzetet teremtett mint a hazai­ak. Tompa játékvezető igen jól bíráskodott. Jók: Balázs Zs., Porhanda, Hu­gyecz, Szebeni, illetve Szabó, Nagyhegyesi, Porhanda, Mányoki (a mezőny legjobbja). Rosta vezeti az élmezőnyt A hét végén a függőjátszmákat játszották le a kecskeméti vegyes mesterversenyen. Ismét sok volt a döntetlen. Lovas—Csala döntetlen. Sötét gyalogelőnnyel is döntetlent tar­tott. Függőjátszmák a II. fordulóból: Molnár—Radojevics döntetlen. Üjrafelvétel utón gyors megegye­zés. Balogh—Lovas döntetlen. Csák pár lépésig tartott. Függőjátszma a IV. fordulóból: Kormányosi—Lovass 0—1. Világos feladta reménytelen függőállását. A VI. forduló függőjátszmái: Hradeczky—Lovass döntetlen. Megnyitás* utáni megegyezés a 14. lépésben. Tokaji-Nagy—Molnár döntetlen. Világos gyalogelőnye nem volt elég a győzelemhez a bástyavégjátékiban. Kormányos— Radojevics döntetlen. Kiegyenlí­tett vezérvégjáték. Haragos—Ba­kos 0—1. Világos tiszftáldozata nem vált be. Brandies—Cserna döntetlen. Hullámzó küzdelem után. A VII. forduló eredményei: Lo­vass—Tokaji-Nagy 0—1. Világos Időzavarban rontott. Cserna— Hradeczky 0—1. Rontás időzavar, ban. Radojevics—Brandies 1—0. vezéráldozatos kombináció. Ba­kos-Kormányos 0—1. Győzelem nehéz végjátékban. Rosta—Hara­gos 1—0. Sötét királya középen rekedt. Dr. Sallay—Balogh dön­tetlen. Háromszori lépésismétlés után. Molnár—Csala 1—0. A VIII. forduló befejezett játsz. mái: Tokaji-Nagy—Csala dön­tetlen. Rövid küzdelem után. Ba­í. S.-tarJán 18 11 3 4 32-16 2. K.barc. 18 9 5 4 34-18 3. V. Izzó 18 10 3 5 30-14 4. Vác 18 10 3 5 25-18 3. Eger 18 8 6 4 31—23 6. Volán 18 8 8 3 26-19 7. Dorog 18 9 4 5 22-16 8. SZMTE 18 7 6 5 29-19 9. Komló 18 8 4 6 25—23 10. B. TASK 18 7 8 5 18-19 11. Kanizsa 18 6 5 7 24—20 12. Fűzfő lfc 8 1 9 30—35 13. K. FSE 18 4 9 5 28-33 14. DVSC 18 7 3 8 14-23 15. BKV E. 18 6 4 8 21—25 16. Budafok 18 5 5 8 25—26 17. M. DAC 18 5 2 11 23—36 18. BVSC 18 2 7 9 18—29 19. Várpalota 18 4 3 11 22—41 20. Szekszárd 18 2 3 13 16-40 BKV Előre—Fűzfő 1—0 Volán SC—Dorogi AC 1—1 Szekszárd—Váci Híradás 1—1 K.barcikal Vegyész—DVSC 6—0 Salgótarján—Budafok 2—0 Kossuth KFSE—Vasas Izzó 1—1 BVSC—Várpalota 3—2 Eger—Szolnok 3—2 B. TASK—Nagykanizsa 1—0 MÁV DAC—Komló 2—0 NB III. Középcsoport • Dr. Sallay Roland mester, a kecskeméti sakkverseny egyik neves résztvevője. (Banczik lit­ván felvétele.) logh—Molnár 1—0. A 25. lépésig tartott. Lapzártáig a következő játszmaáillások alakultak ki: A Hradeczky—Radojevics mérkőzé. sen világosnak gyalogelőnye volt. A Lovass—Cserna játszma bo­nyolult állásban folytatódott. A Haragos—dr. Sallay és a Kormá­nyos—Rosta mérkőzés körülbelül egyenlő állásban volt. Az élmezőny állása az eddig lejátszott mérkőzések alapján: Rosta 6 (1), Balogh 5, Tokaji- Nagy 5, Lovass 4,5 (1), Hradeczky 4 (1) ponttal. 1. Ganz-M. 18 12 2 4 53—25 26 2. B.-gyarmat 18 10 6 2 32—16 26 3. Pénzügy. 19 9 6 3 31—18 24 4. Bp. Spart. 18 8 6 4 21—20 22 5. Bp. Épít. 18 a 5 5 38—26 21 8. Perbál 18 8 5 5 29—22 21 7. KSC 18 8 4 6 30—22 20 8. 22. Volán 18 7 5 8 27—24 19 9. Dunakeszi 18 7 5 6 23-22 1» 10. KTE 18 7 5 6 28—26 19 11. D.újv. É. 18 7 4 7 30—29 18 12. ESMTK 18 8 2 8 36—40 18 13. Ikarus 18 6 5 7 24-24 17 14. EGSZÖV 18 4 8 6 23-20 16 15. Bem SE 18 5 5 8 19—22 1* 16. Cegléd 18 5 5 8 20—32 15 17. Gyöngyös 18 8 2 10 24—32 14 18. Auras 18 4 6 8 20—34 14 19. Láng 18 3 2 13 13-37 8 20. Enylng 18 2 4 12 15-43 1 22. sz. Volán SE—Prbáll Tsz SK 3—0 Sükösdön győzött a Lajosmizse csapata Hárman a rangadóról A kiskunfélegyházi Honvéd­rangadó szoros küzdelemben, mindössze egygólos hazai győze­lemmel ért véget. A mérkőzés után a két edzőtől, és egy — az ered­mény alakulásában erősen érde­kelt — játékostól kértünk véle­ményt. Krivy Ottó, a Mezőfi SE edzője: Nem játszottunk rosszul, s mégis vesztettünk. A mezőnyben elég jól adogattak a játékosaink, sajnos a kínálkozó helyzeteket következe­tesen elügyetlenkedtük. Ezen az irreális talajon nem is várhatott sepki jobb játékot, olyan igazi rangadó, amit pedig a hideg idő dacára szép számban megjelent közönség minden bizonnyal szí­vesen látott volna. Mi jól küz­döttünk, s én egyénileg Bodor, Kutasl és Domokos teljesítményé­vel voltam elégedett. Villányi Csaba, a Kun Béla SE edzője: — Nagy küzdelemben, s ha né­mi szerencsével is, de nyertünk. Én a kihagyott 11-es után úgy éreztem, hogy szétesik a csapat. Szerencsére a második félidőre Gulyás, Lőrincz és Szakáll játé­ka nagyot javult, s ez volt a dön­tő. Most. a bajnokság után még két hétig edzésben maradunk, majd pihenő következik, s január 4-én kezdjük meg a felkészülést a tavaszi idényre. Kisznyér, a Kun Béla SE játékosa: Nagyon bánt, hogy nem tudtam berúgni azt a 11-est ezen a döntő jellegű mérkőzésen. Nem mente­getőzni akarok, de nekifutás köz­ben megcsúszott a bal lábam. Sem kitámasztani, sem fékezni nem tudtam már, a vége az lett, hogy gyatrán mellé rúgtam a labdát. Pedig nem is emlékszem, hogy utoljára mikor hagytam ki bünte­tőt. Meg is fogadtam magamban, hogy ezután az edzéseken még többet gyakorolom a 11-es rúgást, hogy máskor ne fordulhasson ilyen velem elő. Farkas Tibor Honvéd Gábor Á. SE—Bácsalmás 3—1 (2—0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Nagy L. Honvéd Gábor A. SE: Kubato­­vics — Galántai, Eiler, Torma, Kühner, Szörfi (Hangya), Hustyl, Udvari, Demeter, Tóth A., Túri. Edző: Kévés Ferenc. Bácsalmás: Futó — Lengyel, Holló, Bizáncz. Szál (Latinyák), Krisztin, Zsivanov, Varga, Ko­vács, Frich, Narancsiik. Edző: Locskai Ferenc. Közepes iramú mérkőzésen a Honvéd Gábor A. SE a jobb csa­patjátékával szerezte meg a győ­zelmet. Góllövők: Udvari 2 (egyet 11-esből), Túri, ill. Naran­csig. Jók: Kühner, Demeter, Tú­ri. illetve Holló, Narancsik. H. Kun Béla SE—H. Mezőfi SE 1—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, vezette: Aczél. Kun Béla SE: Gulyás — Ame­­da, Lőrincz, Iványi, Kókai, Olasz, Kováes, Zágon, Miklós (Pallagi), Kisznyér, Szakái. H. Mezőfi SE: Domokos — Szendrődi, Ábel, Seres, Papp, Varga, Kutasi, Nagyőr, Farkas, Bodor, Kocsis (Vigh). Edző: Krivy Ottó. A rendkívül csúszós, havas pá­lyán igen sportszerűtlen küzde­lem folyt a megyei honvéd rang­adón. H. Mezőfi SE az első fél­idő második felében jött lendü­letbe, de Farkas két gólba tartó lövését Gulyás bravúrosan men­tette. A 38. percben Olasz nem túl erős lövését Domokos kiütötte Szakái elé, aki a hálóba vágta a labdát. 1—0. Két perc múlva Kisznyér buktatásáért a megítélt 11-est Kisznyér kapu mellé lőt­te. Szünet után mindkét együt­tesben védelmek jeleskedtek, egyik csapat sem tudott komoly gólhelyzetet összehozni. Döntet­len jobban megfelelt volna a já­ték képének. Jók: Gulyás. Ivá­nyi, Szakái, illetve Ábel, Kutasi, Farkas. Kalocsai SE—H. Szamuely SE 2—1 (1—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Scheffer. Kalocsa: Niezner — Pongrácz, Posztobányi, Tamás, Szabó. Jenei, Kapitány, Illés, Varjú, Vén, Matos. Edző: Molnár Ferenc. H. Szamuely SE: Bolyáki (Zlatnicki) — Tóth L„ Breznyicz­­ki, Bartos, Szabó, Zsáki, Lelesz, Czár, Borbély, Tóth Cs. (Morvái); Maruzsa. Edző: Pala András. Az első félidőben a Kalocsai SE támadott többet, szünet után a H. Szamuely SE irányította a játékot. A szerencsésebb csapat győzött. Góllövők: Szabó. Varjú; illetve Borbély. Jók: Pongrácz, Illés, Szabó, Varjú, illetve Brez­­nyiczki (a mezőny legjobbja). Szabó. Czár. Izsák—Tompa 1—0 (1—0) Izsák, 200 néző, vezette: Bru­der. Izsák: Varga — Németh, Hős, Laki, Bőthi. Szász, Tóth, Bog­­dány (Bozsó), Lipokatich, Gyiff­­kó dr., Mezei. Edző: Seres La­jos. Tompa: Friebert — Kovács, Bálint. Neszvecskó, Horváth, Czvianov, Szilvási dr. (Kiss), Czeglédi, Baráth, Pásztor, Kábái. Edző: Budincsevics János. A mérkőzés előtt a játékveze­tő bizottság elnöksége nevében köszöntötték Bruder Imre játék­vezetőt, aki ezen a mérkőzésen búcsúzott el az aktív játékveze­téstől. Az első félidőben több helyze­tet hagytak ki a hazaiak. A 3. percben büntetőn belül szabály­talankodtak a vendégek, a meg­ítélt 11-est Varga a jobb sarokba helyezte. A játék alapján a ha­zaiak megérdemelt győzelemmel fejezték be az őszi fordulót. Ifjúságiak: Izsák—Tompa 1—1 (1—0). Lajosmizse—Sükösd 2—1 (1—1) Sükösd, 300 néző, vezette: Francziskovits. Lajosmizse: Tóth — Kovács, Kisjuhász, Vajda I-, Bende, Kál­lai, Danics, Kislőrincz Vajda II., Kántor, Kucsera. Edző: Máté Fe­renc. Sükösd: Szenté — Bogárdi, Lakner, Kovács, Szabó, Evanics, Páncsics, Németh. Kollár (Lógó II.), Lógó I., Vetró (Koprivonácz). Edző: Varga Imre. Csípős hidegben indult a já­ték, Páncsics a 9. percben meg­szerezte a vezetést. Lógó I. egy­más után három alkalommal ke­rült százszázalékos gólhelyzetbe, de mindháromszor hibázott. A vendégek első támadása góllal végződött, Vajda II. talált a háló­ba. 1—1. Szünet után mindjárt Vajda II. ismét a hálóba talált. 2—1. Sükösd mindent megtett az egyenlítésért, de a lajosmizsei védelem a gólvonalról is tisztáz­ni tudott. A sükösdiek 9 hete tartó veretlensége ezzel megsza­kadt. Jók: Vajda II., Tóth, Kis­juhász, illetve Evanics, Kovács, Németh. Ifjúságiak: Sükösd—Lajosmi­zse 1—0 (0—0). Góllövő: Lógó III. Vaskút—Soltvadkert 1—0 (1—0) Vaskút, 200 néző, vezette: Zsi­gó. Vaskút: Putnydk — Péter II., Matus, Germán II., Matusek (Leitner), Csóti, Szabó, Benko­­vics, Péter I., Dömény, Germán I. Edző: Wéber János. Soltvadkert: Vass — Lehr, Du­­kai, Frittmann, Szarka, Kugel­­mann, Szávai, Erdős, Fábián, Balogh, Mészáros. Edző: Meskő István. Nehéz, csúszós talajon nagy küzdelemben megérdemelten nyert a va&kúti csapat. Góllövő: Dömény. Jók: Péter II.. Csóti, Matus, illetve Vass, Mészáros, Dukai. Ifjúságiak: Vaskút—Soltvad­kert 1—1 (0—0). Góllövők: Schwalm, illetve Kovács. Baja—Gara 4—1 (0—0) Gara, 200 néző, vezette: Kiss. Baja: Gilián — Kemény, Mol­nár, Márity, Petresevács, Ónodi I..- Kocsis (Egyed), Radics, Bo­­hács, Baráth, Kazal. Edző: Cson­gor János. Gara: Szűcs — Migniczki, For­­rai, Bergmann, Kriskovics. Jan­kó, Murinyi I., (Takács), Zom­­borcsevics. Tényi, Miskó I., Hol­­lósi. Edző: Nagy János. Az első félidőben kiegyensúlyo­zott játék folyt, míg szünet után Baja nagy fölénybe került, s ez gólokban is megmutatkozott. Gól­lövők: Radics, Bohács 2—2, illet­ve Tényi. Ifjúságiak: Baja—Gara 5—0 (2—0). Góllövők: Sárközi 2, Ba­­da. Takács, Kucsera. Fájsz—Tiszakécske 0—0 Hajós, 200 néző, vezette: Baán. Fájsz: Fa tér — Kupusz, Papla­­nos, Vlasies, Kovács, Galambos, Dinnyés, Bolvári (Horváth), Her­­ner, Gombkötő Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Tiszakécske: Szabó — Bállá, Laczkó, Fazekas, Almási, Her­­czeg, Seres, Pálinkás, Juhász, Kormos, Józsa, Hóval borított, csúszós pályán a többet támadó fajszi csapat nem tudta fölényét gólra váltani. Jók: Galambos, Zsákai, illetve Szabó, Józsa. Vasas Ikarus—Dunakeszi VSE 0—0 Ganz-MAVAG—Bp. Sp. 5—3 Cglédi VSE—EGSZÖV MED. 1—I Pénzügyőr SE—Enyingi MED. 4—1 Bp. Építők—Láng Vasas 4—0 Erzsébeti Sp. MTK-Honv. Bem J. 2—1 D.újv. Építők—Auras SE 3—1 iv/;w/wwí.\víKsv.y.v.v.’; Az ifjúsági mérkőzés elmaradt; mert a tiszakécskei csapatnak le­járt az orvosi igazolása. Császártöltés—Bajai Tsz SK 1—0 (1—0) Császártöltés. Császártöltés: Koch — Sindler, Liska, Ober, Buchmüller, Schilli (Varga), Lakner, Szeicz I-, dr. Gerber, Albert, Ledniczki (Szeicz II.). Edző: Rausch János. Bajai Tsz SK: Kiss (Farkas) — Kisföldi, Putnik, Fumacs, Ki­­sa, Miukovics I., Nyirati, Mduko­­vics II., Sztanity, Hohner (Taba), Bohner: Edző: Bohner József. A mérkőzésen a bajai csapat lényegesen többet támadott, job­ban játszott, potyagóllal a ven­dégcsapat szerezte meg a győzel­met. Góllövő: Szeicz I, Jók: Koch, Liska, illetve Fumacs, Miukovics II. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Csá­szártöltés 3—2 (2—0). Góllövők: Lipokatich 2, Seidle, illetve Ko­vács. Berger. J ánoshalma—Kiskunhalasi MEDOSZ 3—2 (2—1) Ifjúságiak: Jánoshalma—Kis­kunhalas 0—0. 1 A megyei labdarúgó­bajnokság állása 1. H. Kun B. SE 19 15 3 1 66—T 33 2. Lajosmizse 19 11 6 2 52—24 28 3. H. Mezőfi SE 19 10 6 3 40—21 26 4. Kkh. MEDOSZ 19 12 1 6 59—32 25 5. Sükösd 19 11 3 5 43—25 25 6. Bajai SK 19 9 7 3 32—18 25 7. Kalocsai SE 18 10 3 5 39—24 23 8. Jánoshalma 19 8 5 6 39—28 21 9. Tiszakécske 19 7 6 6 23—24 20 10. Soltvadkert 19 9 2 8 20—27 20 11. Fájsz 18 7 5 6 33—22 19 12. Izsák 19 6 5 8 18—24 17 13. H. Gábor A. SE 19 6 4 9 31—44 16 14. Császártöltés 19 6 4 9 28—38 18 15. Vaskút 19 4 4 11 15—38 13 16. Tompa 19 3 6 10 15-39 12 17. H. Szamuely SE 19 4 3 12 20-35 11 18. Bajai Tsz SK 19 3 4 12 15—36 10 19. Bácsalmás 19 3 4 12 19—56 10 20. Gara 19 2 5 12 17-65 » Megyei ifjúsági bajnokság állása 1. Bajai SK 15 13 2- 69—3 28 2. Sükösd 16 11 3 2 38—12 25 3. Bajai Tsz SK 16 10 3 3 43—21 23 4. Kalocsa 15 8 4 3 48—14 20 5. Kkh. MEDOSZ 16 7 5 4 32—13 19 6. H. Kun B. SE 15 8 2 5 25—28 18 7. Tompa 16 6 6 4 28-30 18 8. Jánoshalma 15 5 6 4 27—19 18 9. Gara 16 6 4 6 25—26 18 10. Izsák 16 6 3 7 39-29 15 11. Lajosmizse 16 5 5 6 28—24 15 12. Bácsalmás 16 5 3 8 24—32 13 13. Vaskút 16 3 5 8 14—31 11 14. Soltvadkert 16 3 4 9 20—4Ö 9 15. Fájsz 14 3 2 9 16—44 8 16. Tiszakécske 14 2 4 8 13-43 8 17. Császártöltés 16 — 1 15 9-81 1