Petőfi Népe, 1977. november (32. évfolyam, 257-281. szám)

1977-11-29 / 280. szám

1977. november 29. • PETŐFI NÉPE • T Kecskeméti TE—Dunaújvárosi Építők 2—0 (0—0) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Pálvölgyii. KTE: Nagy E. — Franczkó, Vi- rágh, Nagyhegyes, Komáromi, Putnoki, Szabó, Mányoki, Csur­ka, porhanda, Horváth (Zubor- nyák). Edző: Vereb István. Dunaújvárosi Ép.: Péter — Zsiffkó, Miklós I., Rajcsányi, Deb- reczeni, Ármai, Miklós II., Peter- di. Hegedűs (Balajki), Rych, Lam­bert (Béres). Edző: Kőhalmi Mi­hály. A pályát 5—6 cm-es, latyakos hó borította. Az első félórában, amíg valamennyire megszokták, s letaposták a pályát, szinte alig lehétett elrúgná a labdát, s így nem is alakulhatott ki valamire­való játék. Az első kecskeméti tá­madás végén Mányoki labdáját a kapus szögletre ütötte. A 6. perc­ben egy újabb szöglet után Csur. ka fejelt a léc mellé. A 8. perc­ben Mányoki elől kivetődve csíp­te el a labdát a dunaújvárosi ka­pus. A 13. percben Nagy E. men­tett ki vetődéssel Rydh elől. A 18. percben Ármai szabadrúgásból át­emel te* a labdát a sorfalon Rych elé, aki közvetlen közelről a KTE kapusának kezébe emelte, A 30. percben szabadrúgásból, Zsiffkó mintegy 30 m-ről célozta meg a Dunakeszi, 200 néző. Vezette: Müncz. Dunakeszi: Kenesei — Kári, Dévai, Asztalos (Hönsch), Bazso-, nyi, Berta, Gyetvai, Lőrincz, Kol-,' láth, Sólyom, Nazátn. Edző: Ko­vács György. KSC: Bozóky — Gulyás, Elekes I., Elekes H., Bedzsula (Rózsa), Szabó. Vági, Oskolás, Puskás, Sö­rös, Thurzó (Kurucsai). Edző: Molnár Ferenc. A mérkőzést salakos edzőpá­lyán rendezték. Az első perc vé­gén, Sörös és Vági adogatás után Szabó lőtt kapásból a kapu mel- , lé. Az ellentámadásból a rendkí­vül gyors, és erőszakos Sólyom 10 méterről a léc mellé fejelte a labdát. A 6. percben Puskás el­hamarkodott távoli lövésével fe­jeződött be egy ígéretes KSC-tá- rnadás. Két perc múlva, egy gyors hazai támadás végén Szabó men­tett az ötös sarkánál. A 12. perc­ben Asztalos röviden adott haza. Oskolás rácsapott a labdára, s a kapus mellett elhúzva a háló­ba gurította. 0—1. A 18. percben Elekes II. szabálytalansága miatt jutott szabadrúgáshoz a hazai­csapat, s Szabó fejjel tisztázott. A 22. percben újabb KSC-táma- dás végén Sörös, szorongatott helyzetben 12 méterről nem talál­ta el a kaput. A 26. percben Sö­rös a félpályáról indulva a kapu elé küzdötte magát, s felvágták. A szabadrúgást Puskás gyengén végezte el. A 30. percben Puskás felugrás közben összeütközött Hönsohel, aki megsérült, s nem tudta folytatni a játékot. Állt a játék, s végül Müncz egy rekla­máló nézőt kivezettetett a pályá­ról. A 32. percben Puskás men­tett a saját kapuja előtt, majd a 35. percben a másik oldalon kö­rülményeskedés .miatt elrontotta a Szabó jó átadása után kialakult helyzetet. A 40. percben Oskolás a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. Puskás átadását telje­sen tiszta helyzetből lőtte mellé. A szünet után már a 46. perc­ben Kolláth került nagy gól­helyzetbe. Szerencsére kivárt, s Elekes I. elrúgta előle a labdát. A 48. percben Gulyás mentett a kaput, de ez a lövés nem okozott gondot a KTE kapusának. A 34. percben a 16-osról a KTE jutott közvetett szabadrúgáshoz. A le- gurítás után Mányoki elől a vé­dők tisztáztak. A 41. percben szögle\t után nagy kavarodás tá­madt a vendégek kapuja előtt, végül Virágh lövését Péter elve­tődve megfogta. A következő percben Horváth három védőt is kicselezett, de a belőtt labdáját Péter ismét elcsípte. A szünet után a KTE teljesen beszorította ellenfelét. Az 52. percben a 16-os oldalvonala mel­lől Porhanda ívelt be szabadrú­gást. A labda pontosan Komáromi felé szállt, de amikor felugrott fejelni, a mögötte álló Rapcsányi két kézzel kilökte a labda alól. A közelben álló játékvezető ha­bozás nélkül a 11-es pontra mu­tatott. A büntetőt Csurka nagy erővel vágta a jobb sarokba. 1—0. A gól utón még nagyobb lett a KTE fölénye. A 63. percben Hor­váth ügyesen cselezett, majd mintegy 10 méterről jobbal, a lábak mellett a kapu mellé gurí­tott. A 66, percben Porhanda sza­badrúgása után is nehezen tisz­tázott a vendégcsapat- védelme. A KTE ekkor már jól feltalálta ma­kecskeméti kapu előtt, majd az 50. percben Thurzo a hazaiak 16-osáig vitte a labdát és onnan a kapus kezébe rúgta. Az 58. perc­ben nagy kavarodás a KSC ka­puja előtt, végül Gyetvai 3 lépés­ről mellé fejelt. A 62. percben egyenlített a Dunakeszi. Egy hosszú labdára Kolláth éfc Elekes 1. rajtolt. A csatár volt a gyor­sabb, és a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt. 1—1. A 65. percben a 16-os sarkánál, de a vonalon kívül Elekes II. szabálytalanko­dott. Müncz úgy látta, hogy be­lül történt az eset, és 11-est ítélt. Sólyom nem hibázott. 2—1. A KSC ezután teljesen vissza­esett. A 80. percben Sólyom el­húzott Bozóky mellett, aki utána nyúlt, s a csatár elesett. Ez is 11-es, A büntetőt Sólyom mellé lőtte. Egy perc múlva Vági lövése pattant szögletre egy védőről. A látottak alapján a hazai si­ker teljesen megérdemelt. Végig­támadták a mérkőzést, sőt a szü­net utón egy kapura játszottak. A KSC-ből csak Gulyás nyújtott végig egyenletesen jó teljesít­ményt. Kerpesits Béla Az NB III. Középcsoport állása 1. B-gyarm. 17 10 5 2 32—16 25 2. Ganz-M. 17 11 2 4 48—22 24 3. Pénzügy. 17 8 6 3 27—17 22 4. Bp. Spart. 17 8 6 3 18—15 22 5. Perbál 17 8 5 4 29—19 21 6. Bp. Ep. 17 7 5 5 34—26 19 7. KSC 17 7 4 6 28—22 18 8. D-keszi 17 7 4 6 23—22 18 9. KTE 17 7 4 6 26—26 18 10. 22. Volán 17 6 5 6 24—24 17 11. Ikarus 17 6 4 7 24—24 16 12. D-újv. É. 17 6 4 7 27—28 16 13. ESMTK 17 7 2 8 34—39 16 14. ÉGSZÖV 17 4 7 6 22—19 15 15. Bem SE 17 5 5 7 18—20 15 16. Gyöngyös 17 6 2 9 24-30 14 17. Auras 17 4 6 7 19—31 14 Cegléd 17 5 4 8 19—31 14 19. Láng 17 3 2 12 13—33 8 20. Enying 17 3 4 11 14—39 8 B-gyarm. SE—Ganz-MAVAG 3—2 Auras SE—Erzsébeti SMTK 2—0 Gyöngyösi Sp.—Pénzügyőr SE 2—0 22. Volán SE—Láng Vasas 2—1 Bp. Spartacus—Enyingi MEDOSZ 2—2 H. Bem J. SE—Perbáli Tsz SK 0—0 Bp. Építők—Ceglédi VSE 5—0 gát a csúszós pályán, ahol a hóban rendre elakadt a labda. Néha tetszetős, folyamatos táma­dásokat vezettek. A 68. percben Csurka átjátszotta a védőket, s elhúzta már a labdát a kapus mellett is, de kissé jobbra keve­redve a ráfordulás pillanatában megcsúszott és az üres kapu fölé emelt. A 70. percben Mányoki lövését ütötte szögletre a kapus. A 76. percben Nagyhegyes! mentett szögletre Miklós II. elől. A 87. percben Nagyhegyes! szabadrúgá­sát lábbal mentette a kapus. A 90. percben egy hosszan előrevá­gott labdával Csurka elhúzott a véd.ők mellett, s a kifutó kapus alatt a bal sarokba gurított 2—0. A mérkőzés nagy részében ke­ményen birkóztak a csapatok, nemcsak egymással, hanem az irreális, játékra alig alkalmas ta­lajjal. A KTE-játékosok jobban tud­tak alkalmazkodni a körülmé­nyekhez, erővel is bírták a hóta­posást. A csapatból Virágh, Csur­ka, Mányoki, valamint a sikere­sen bemutatkozó Putnoki játszott igen jól. A dunaújvárosi csapat­ból Miklós I., Debreczeni és Rych emelkedett ki. Az NB II. állása 1. SBTC 17 10 3 4 30—16 23 2. V. izzó 17 10 2 5 29—13 22 3. Vác 17 10 2 5 24—17 22 4. K-barc. 17 8 5 4 28—18 21 5. Volán 17 7 7 3 25—18 21 6. Dorog 17 9 3 5 21—15 21 7. SZMTE 17 7 6 4 27—16 20 8. Eger 17 7 6 4 28—21 20 9. Komló 17 8 4 5 25—21 20 10. B. TASK 17 6 8 5 17—19 18 11. Kanizsa 17 6 3 6 24—19 17 12. DVSC 17 7 3 7 14—17 17 13. Fűzfő 17 8 1 8 30—34 17 14. KKFSE 17 4 8 5 2T7—32 16 15. Budafok 17 5 5 7 25—24 15 16. BKV Előre 17 5 4 8 20—25 14 17. Várpalota 17 4 3 10 20—38 11 18. MÁV DAC 17 4 2 11 21—36 10 19. BVSC 17 1 7 9 15—27 9 20. Szekszárd 17 2 2 13 15—39 6 BKV Előre—Budafok 2—1 Volán SC—Nagykanizsa 2—1 Dorog—Vasas Izzó 3—1 Szekszárd—Kazincbarcikai V. 1—1 Debrecen—Kossuth KESE 1—1 Eger—Vác 2—0 MÁV DAC—Salgótarján 1—2 BTASK—Komló 1—0 BVSC—Szolnoki MTE 1—1 Fűzfő—Várpalota 5—0 • A két ifjúsági számban győztes kecskeméti Horváth Ildikó rajt­hoz készülődik. (Banczlk István felvétele) Kiskunhalasi MEDOSZ—Gara 11—0 (4—0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Schaffer. Kkhalasi MEDOSZ: Szabó — Földes, Tápai, Dobra, Fuksz, Kiss R., Szőke (Juhász), Izsák, Karsai, Nagy (Rozinka), Tóth. Edző: Vi- rágh István. Gara: Szűcs — Migllczki, Oszt- rogonácz, Kriskovics, Bergmann, Forrai, Miskó I., Czoboly, Zom- borcsevlcs, Tényi (Kiss), Takács. Edző: Nagy László. Mélytalajú pályán a MEDOSZ nagy fölényben játszott, s tetszés szerint rúgták a gólokat. A 70. percben már 7—0 volt az állás, amikor előbb Ki9st, majd 3 perc •múlva Osztrogonáczot állította ki a játékvezető kirívó durvaságért. Góllövők: Karsai 5. Izsák 2, Tóth 2, Szőke, Juhász. Jók: Fuksz, Kiss R„ Karsai és Tóth a mezőny leg­jobbja, illetve Miskó I., Zombor- csevics. Ifjúságiák: Kkhalasi ME­DOSZ—Gara 0—0. Tlszakécske—Jánoshalma 2—1 (1—0) Tiszakécske, 200 néző, vezette: Czenczlk. Tiszakécske: Szabó — Petre­zselyem, Bállá, Almási, Sántha, Laczkó I., Laczkó II., Pálinkás, Józsa, Seres (Domonics), Boros (Herczeg). Edző: Uzsovics Sándor. Jánoshalma: Csernák (Szuha- nek) — Ignácz, Kolozsvári, Fény. vési IV., Maráczi, Angeli, Mészá­ros, Liliom (Kovács), Faddi, Do­bos, Fenyvesi III. Edző: Gacs Ti­bor. Nehéz talajú pályán, irreális körülmények között folyt a játék. A 14. percben Boros révén a ha­zai csapat szerezte meg a veze­tést. Az 50. percben újabb Boros, góllal bebiztosította a győzelmet a Tiszakécske. A 65. percben Ko­vács szépített. 2—1. Jók: Petre­zselyem, Sántha, Józsa, Bállá, il­letve: Dobos, Kolozsvári. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt, mert a játékvezető a pályát já­tékra alkalmatlannak találta. Tompa—Vaskút 2—0 (0—0) Tompa, 500 néző, vezette: Hor­váth. Tompa: Friebert — Kovács, Bálint, Neszvecskó, Horváth (Grósz), Kiss, dr. Szilvási, Ceg­lédi, Baráth, Pásztor, Kábái. Ed­ző: Budincsevics János. Vaskút: Putnyik — Péter, Ma­tus, Germán, Matusek, Strabl, Az MHSZ kecskeméti Kinizsi klub búvárúszóinak sikerével ért véget a Tatabányán vasárnap rendezett Bányász Kupa hagyo­mányos, egyben évzáró uszonyos ts búvárúszó verseny. A kecske­méti úszók nyolc egyéni és két váltószámban szerezték meg az első helyet, s ezen túlmenően is számos értékes helyezéssel értek el pontot. A pontversenyt, s ezzel a Bányász Kupát a Kinizsi úszói nyerték, pontosabban, megvédték elsőségüket, mert eddig is a kecs­kemétiek voltak a vándordíj vé­dői. . Részletes eredmények: 15 m gyermek fiú búvárúszás: 2. Bánhídi 6,6. 15 m gyermek leány búvár­úszás: 3. Kerekes F. 7,0, 6. Bá­náti I. 7,7. 20 m serd. fiú búvárúszás: 1. Szabó L. 7,95, 6. Rácz 8,95 20 m serd. leány búvárúszás: 2. Benkó G„ 9,1. 25 m ifj. búvárúszás: 1. Po- mozi 9,9, 6. Drozdik 10,56. 25 m ifj. leány búvárúszás: 1. Horváth I. 10,20. 200 m gyermek fiú uszonyos úszás: 1. Bánhidi 2:00,84, 6. Vin- cze Zs. 2:15,08. Péter, Germán, Dömény, Szabó (Körmendi), Csóti. Edző: „ Szóló László. 4 A mérkőzés egyperces gyász­szünettel kezdődött, a vaskúti csapat tragikusan elhunyt tagjá­nak emlékére. Mély, sáros talajon egyik csa­pat sem tudott kibontakozni. A 75. pereiben Ceglédi gyenge lab­dája a vaskúti kapus lába között a hálóba gurult. 1—0. A 81. perc­ben egy szép támadás után Szil­vás! dr. labdája jutott a kapuba. 2—0. Ifjúságiak: Tompa—Vaskút 1—0. Soltvadkert—Bajai Tsz SK 1—1 (1-0) Soltvadkert, 100 néző, vezette: Farkas. Soltvarkert: Balogh — Leehr, Dukaá. Frittmann, Wolf, Köpe, Bozorádi, Szarka, Erdős, Fábián, Ocskó. Edző: Meskó István. Bajai Tsz SK: Kiss — Hódos (Farkas), Putrtlk, Kisföldi, Ktsa, Bohos, Miokovics II., Hohner (Fumacs), Nyiráti, Sztanity, Boh­ner. Edző: Bohner József. Az első félidőben a hazai, a másodikban a vendégcsapat ját­szott jobban. Az eredmény igaz­ságos. Góllövők: Erdős, illetve: Leehr (öngól). Jók: Dukál, Fritt­mann, Bozorádi, Erdős, illetve: Kisa, Putnik és Nyiráti. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Solt­vadkert 6—0 (2—0). Góllövők: Ll- pokatich (2), Reik, Kazinczi, Schéidl, Zsibrek. Lajosmizse—Szamuely SE 6—0 (2—0) Lajosmizse, 400 néző, vezette: Karácsonyi. Lajosmizse: Tóth — Vajda I., Kisjuhász, Kovács, Kántor, Kál­lai, Danics, Márkli, Kislőrincz, Vajda II., Kucsera. Edző: Máté Ferenc. Szamuely SE: Zlatniczky — Drávucz, Brezniczki, Krasznai, Bene, Tóth, Borbély, Czár, Tóth, Marusa, Morvái. Edző: Pala And­rás. A minden részében jobb hazai csapat ilyen arányban is meg­érdemelten nyert: Góllövők: Vaj­da II. 3, Kántor i, Kucsera, Da­hles. Jók: Kisjuhász, Márkli, Kántor, illetve: Zlatniczky, Brez­niczki, Czár. Izsák—H. Mezőfi SE 1—1 (1—0) Kecskemét, Szolnoki u. 100 né­ző, vezette: Horváth Gy. 200 m gyermek leány uszonyos úszás: 4. Kerekes F. 2:13,95, 2. Morvái I. 2:15,25. 400 m serd. fiú uszonyos úszás: 1. Szabó L. 3:56,85, 2. Rácz 4:00,42. 400 m serdülő leány uszonyos úszás: 2. Benkó G. 4:43,35. 400 m ifjúsági uszonyos úszás: 1. Drozdik 4:12,5, 3. Pomozi 4:31,4, 5. Fodor 4:48,25. 400 m ifj. leány uszonyos úszás: 1. Horváth I. 4:30,3. 4x50 m gyermek fiú uszonyos váltó: 1. MHSZ Kinizsi (Vincze, Horváth, Szabó, Bánhídi) 1:50,35. 4x50 m gyermek leány uszonyos váltó: 1. MHSZ Kinizsi (Bánáti I. Morvái I., Gombás K., Kerekes F.) 1:59,4. A verseny keretén belül az MHSZ Kinizsi 4x100 m-es fiú if­júsági uszonyos váltója kísérletet tett az országos ifjúsági csúcs megdöntésére. A kísérlet sikerrel járt. A Drozdik, Rácz, Pomozi, Szabó L. összetételű váltó 3:21,22- vel új országos csúcsot úszott. A Bányász Kupa pontversenyé­nek végeredménye: 1. MHSZ Ki­nizsi, 2. MHSZ Izzó, 3. MHSZ Dunaújváros. Izsák: Varga I. — Németh, Höss, Laki, Bőthi, Szász, Tóth, Bogdány, Gylffkó dr., Mezei, Li- pokatich. Edző: Seres Lajos. H. Mezőfi SE: Domokos — Szendrödi, Ábel, Seres, Popp, Ku- tasi, Szondi, Zajicz (Vígh), Far­kas, Bodor, Kocsis. Edző: Krivy Ottó. Az első félidőben az izsáki csa­pat támadott többet, a szünet után a H. Mezőfi SE vette át a játék irányítását, csatárok tehe­tetlensége miatt nem sikerült a két bajnoki pontot megszerezni­ük. Góllövők: Gyiffkó dr., illetve: Kutasi. Jók: Varga I., Laki, Gyiffkó dr., Mezei, illetve: Ábel, Popp, Kutasi, Farkas. Bajai SK—H, Kun Béla SE 0—• Baja, 400 néző, vezette: Rá- kóczi. Baja: Gilián — Kemény, Mol­nár, Márity, Petresevics, Baráth, Ónodi I., Cseke, ónodi II. (Ko­csis), Bohács, Kazal. Edző: Cson­gor János. H. Kun Béla SE: Gulyás — Harnada, Lőrincz, Kókai, Iványi, iágon, Kisznyér, Olasz, Kovács, Miklós, Szakái. Nagy hóesés közben mélytalajú pályán a bajai csapat lépett fel támadólag. Bohács két nagy hely­zete veszélyeztette a Kun Béla SE kapuját. A vendégcsapat gyors ellentámadásai és Kisznyér ve­szélyes lövései adtak munkát Gi- liánnak. Szünet után továbbra is a BSK támadott, és a bal oldali belőtt labdát Gulyás nem érte el. Kazal közelről a hálóba rúgta. Legna­gyobb meglepetésre a játékvezető a gólt nem adta meg. A BSK to­vábbra is támadásban maradt, Ónodi I. lövését Gulyás vetődve védte. A mérkőzés eredménye igazságos. Jók: Molnár, Márity, Bohács, Illetve Gulyás, Kisznyér, Takács. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt, mert a játékvezetők későn érkez­tek meg. Császártöltés­Honvéd Gábor Á. SE 1—I (1—0) Császártöltés, 100 néző, vezette: Szabó. Császártöltés: Koch — Sind- ler, Liska, Buchmüller, Óber, Al­bert, Lednlczki (Kovács), Szeicz 11., Schilli, Gerber dr., Varga II., Edző: Rausch János. H. Gábor A. SE: Kubatovics — Galántai, Eiler, Torna, Bencsik, Küchner, Patyi, Lugossl, Deme­ter, Tóth, Túri. Edző: Kévés Fe­renc. Az első játékrészben kiegyen­lített játék folyt. Szünet után a hazai csapat nagy fölénybe ke­rült, s a gólhelyzetek egész sorát hagyta ki. Góllövők: Liska, illet­ve: Demeter. Jók: Koch, Liska, ■Illetve: Túri, Demeter. Sükösd—Bácsalmás 3—1 (3—0) Bácsalmás, 150 néző, vezette: Aczél. Sükösd: Szente — Kollár, Bo­gáról, Kovács, Szabó, Lechner, Németh, Evanics, Páncsics, Lógó 1., Lógó II. Edző: Varga Imre. Bácsalmás: Futó — Lengyel, Szál, Bizáncz, Holló, Krisztin, Zsivanov, Knetig, Kovács, Hegyes, Narancsik (Latimyák). Edző: Locs- kai Ferenc.. A lelkesébb és gyorsabb ven­dégcsapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés két pont­jának a sorsát. Góllövők: Lógó I. 2, Lógó II., illetve Futó 11-es- ből. Jók: Bogárdi, Evanics, Lógó 1., illetve: Futó, Lengyel. Ifjúságiak: Sükösd—Bácsalmás 5—o (3—0). Góllövők: Lógó III. 3, Koprovinácz, Ribár. A Kalocsai SE—Fájsz mérkő­zés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. A megyei labdarúgó- bajnokság állása Megérdemelt hazai siker Dunakeszi VSC—Kecskeméti SC 2—1 (0—1) Kecskeméten maradt a Bányász Kupa A megyei labdarúgó-szövetség hírei Felfüggesztették a Fajszi TSZ SK pályaválasztói jogát Lapunk szombati számában már közöltük, hogy a legutóbbi, Fájsz —Lajosmizse mérkőzés utáni sportszerűtlenségek miatt a fe­gyelmi bizottság vizsgálatot indí­tott A fegyelmi bizottság a Faj­szi TSZ SK pályaválasztói jogát, a fegyelmi eljárás befejezéséig felfüggesztette. Az intézkedés sze­rint a fajszi pályán az F.B. íté­lethozataláig mérkőzést játszani tilos. Készül a fejlesztési terv Az MLSZ által megadott irány­elvek és elképzelések alapján a megyei labdarúgó-szövetség elké­szítette a megye labdarúgósport- •jának középtávú fejlesztési tervét. A tervezetet széles körben kíván­ják megvitatni. Első lépésként tegnap az intéző bizottság tartott értekezletet, s erre meghívták a megyei bajnokság hat csapatának vezetőit is. A tervet 1978. január hónapban ligaértekezeleten tár­gyalják meg, s ezen már részt vesz valamennyi megyei bajnokságban szereplő csapat képviselője, vala­mint a területi bajnokságot üze­meltető szövetségek vezetői is je­len lesznek. November 30-án lesz a fegyelmi nap Mivel a TV december 1-én dél­után közvetíti a Bolívia—Magyar- ország VB-selejtező labdarúgó­mérkőzést, a Megyei Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága a szokásos csütörtöki nap helyett szerdán, november 30-án 17 óra­kor tartja a soron következő fe­gyelmi ügyek tárgyalását. A kosárlabda országos ifjúsági bajnokság megyei döntői LÁNYOK Kecskeméti SC— Kkfh. Vasas 66—41 (29—22) Vezette: Komlóssy, dr. Rleskó. KSC: Kocsis (3), Verasztó (13), Kerpesics (15). Bdelik (8), Gyulai (2). Csere: Slajohó (6), Csősz (4), Major (6), Nyilas, Podonl (10). Edző: Darida Károly. Vasas: Mogyoró (10), Juhász (7), Koczlka (4). Rácz (6). Vidáts (4). Csere: Holló (6), Móricz (2), Fahkas (2), Mohácsi. Edző: Bódi Tivadar. Kecskeméti SC— Bajai SK 73—62 (26—36) Vezette: Bacsfay, Perjés! KSC: SLajohó. Csősz (2). Sütő (2), Podoni (23), Kenderesi (14). Csere: Verasztó (2), Kerpesics (18), Bieliik (12), Gyulai. Nyilas. Edző: Darida Károly. BSK: Hdnth, Kuba vies (20), Ka- nagity (2), Kaltana (10), Lányi (38). Csere: Gaál. Ormódi, Trszkiity (2). Edző: Ráitvay Zol­tán. Kkfh. Vasas­Bajai SK 44—63 (16—22) Vezette: Komlóssy, dr. Pleskó. Vasas: Mohácsi, Móricz (9), Koczka (9), Rácz (12), Farkas (14). Csere: Vidáts (2), Holló, Mogyoró, Juhász (2). Edző: Bódl Tivadar. BSK: Kubovks (20), Karagity (2), Katona (7), Hirth (8), Lányi (18). Csere: Gaál. Ormódi (6), Trezkity (2). Edző: Rátvay Zol­tán. végeredmény: 1. KSC 2. BSK 3. Kkfh. FIÚK: 2 2 — 139—103 4 2 11 125—117 3 2 - 2 85—124 2 KSC—Bajai SK 63—71 (32—39) Vezette: Bacsfay, dr. Pleskó. KSC: Felföldi T. (13), Ágos- iton (4), Tóth (22), Velkey (13), Lakatos (3). Csere: Bekő (6), Szaffnaner (12), Szórád, Csorvási, Szántó. Edző: Szikora Sándor. BSK: Takács (10), Kiss (12), Pestality (21), Garjanácz (14), Varga (10). Csere: Kulisits (2), Scheid, Pálmai. Szabó, Dara. Ed­ző: Vétek Frigyes. Kkfh. Lenin Tsz SK— KSC 28—92 (14—44) Vezette: Bacsfay, Perjés!. Kkfh: Bende (2), Bódi (12), Horváth (2), Szakonyi (2), Lő- rincz. Csere: Szabó I. (10), Szabó II., Gyári, Gácsi, Tarjányi. Edző: Bódi Sándor. KSC: Felföldi (8), Bekő (8), Ágoston (4), Velkey (10). Tóth (12). Csere: Szórád (10), Csorvási (10), Szántó (10), Lakatos (18). Szaffinaner. Edző: Szikora Sán­dor. Bajai SK— Kkfh. Lenin Tsz SK 97—41 (49—27) Vezette: Bacsfay, Perjési. BSK: Takács (4), Kiss (11), Pestality (14), Garjonácz (2), Varga (20). Csere: Scheid (18), Pálmai (2), Dara (6), Kulisits (12). Szabó (8). Edző: Vétek Fri­gyes. Kkfháza: Bende (10), Bódi (3), Szabó I. (10), Lőrincz, Tarjányi (2). Csere: Szabó II. (4), Horváth (4), Szakonyi (4), Győri (2), Gá­csi. Edző: Bódi Sándor. , Végeredmény: 1. Badal SK 2 2 — 168—104 4 2. Kecsk. SC 2 1 1 155— 99 3 3. Kkfháza 2 — 2 69—189 2 1. H. Kun Béla 2. Lajosmizse 3. H. Mefőfl SE 4. Kkh. MEDOSZ 5. Sükösd 6. Bajai SK 7. Kalocsai SE 8. Soltvadkert 9. Jánoshalma 10. Tiszakécske 11. Fájsz 12. Izsák 13. Császártöltés 14. H. Gábor A. SE 15. Tompa 18. H. Szamuely SE 17. Bajai Tsz SK 18. Vaskút 19. Bácsalmás 20. Gara 18 14 3 1 85- 7 31 18 10 8 2 50—23 26 18 10 8 2 40—21 26 18 12 1 5 57-24 25 16 11 3 4 42-34 25 18 8 7 3 28—17 23 17 9 3 5 37—23 21 18 9 2 7 20—28 20 18 7 5 6 36-26 19 18 7 5 6 22—24 1# 17 7 4 6 33-22 18 18 5 7 8 17—24 IS 16 5 4 9 27-38 14 18 5 4 9 28—43 14 18 3 6 9 15-38 12 18 4 8 11 19—33 11 18 3 4 U 16—35 10 18 3 4 11 14-38 10 18 3 4 11 18—53 10 18 2 5 11 18—6U # A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása 1. Bajai SK 14 12 2- 84- 3 26 2. Sükösd 15 10 3 2 37—12 23 3. Bajai Tsz SK 15 9 3 3 40—19 21 4. Kalocsa 15 8 4 3 48-14 20 5. Kkh. MEDOSZ 15 7 4 4 32—13 18 6. H. Kun Béla SE 15 8 2 5 25—28 18 7. Tompa 15 6 5 4 27—29 17 8. Gara 15 6 4 5 20-23 16 9. Jánoshalma 14 5 5 4 27—19 15 10. Lajosmizse 14 5 5 4 27—23 15 11. Izsák 15 6 2 7 38—28 14 12. Bácsalmás 16 5 3 8 24—32 13 13. Vaskút 15 3 4 8 13—30 10 14. Sodtvadkert 15 3 5 7 20—38 9 15. Fájsz 14 3 2 9 16—44 8 16. Tiszakécske 14 2 4 8 13—43 8 17. Császártöltés 15- 1 14 7—81 l Kemény csata a hóval, a sárral és az ellenféllel A rossz idő csak Kalocsán jelentett akadályt