Petőfi Népe, 1977. november (32. évfolyam, 257-281. szám)

1977-11-01 / 257. szám

1917. november 1. PETŐFI NÉPE SPORT* SPORT * SPOR I Hat gól a visszavágóra Tovább nőtt a H. Kun Béla SE előnye Magyarország— Bolívia 6-0 (5-0) VB-selejtező a 16 közé jutásért, Népstadion, 60 000 néző, vezette: Barreto (uruguayi) Magyarország: Gujdár — Tö­rök, Kocsis, Kereki, Tóth J. — Pintér, Zombori — Fazekas (Pusztai), Nyilasi (Nagy L.), Tö­rőcsik, Váradi. Bolívia: A. Galarsa — ViUalon — Dellano, Taritolay, Anguio, Baldivieso — Aquilar, Aragonez, Romero — Bastida (Sanchez), Mezza (Vargas). Magyar támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. A 12. percben Török jobb oldali beívelt szabad­rúgását Nyilasi fejelte a jobb sa­rokba. 1—0, A 19. percben Törőcsik kapta a labdát, aki mintegy 11 méter­ről lőtt a kapu bal oldalába. 2—0. • Hat gól az eredményhirdető táblán. A 21. percben Zombori a bal- összekötő helyén ugrott ki a vé­dők közül, és mintegy 22 méter­• Nyilasi fejéről a kapuba tart a magyar csapat első gólja. ről szép gólt lőtt a bel felső sa­rokba. 3—0. A 27. percben Fazekas—Váradi volt a labda útja. Váradi 14 mé­terről rúgta a labdát a bal sa­rokba. 4—0. A 40. percben Pintér iramodott meg a labdával a jobb oldalon, 8 méterről, a kapus hasa alatt lőtt a jobb sarokba. 5—0. A 81. percben Törőcsik labdát fedezve perditett Nagy L. elé, aki 16 méterről, félmagasan lőtt a bal sarokba. 6—0. Válogatottunkban Török. Ko­csis I., Zombori és Törőcsik nyúj­tott kimagasló teljesítményt. A magyar csapat tetemes előnyt szerzett a visszavágóra. A hat gól szinte behozhatatlan, hiszen köz­tudott az is, hogy csodák a lab­darúgásban sincsenek. így már labdarúgó-válogatottunk az ar­gentínai VB 16-os mezőnyében érezheti magát. Egy félidőn át vezetett a KSC Kecskeméti SC—Vasas Ikarus 1—1 (1—0) Bp. Mátyásföld, 300 néző. Vezet­te: Faragó. KSC: Frák—Kecskés, Elekes I., Elekes II., Kurucsai, Tánczos, (Parti), Szabó, Gulyás, Oskolás, Puskás (Sörös), Vági. Edző: Mol­nár iFerenc. V. Ikarus: Bacsia (Zádor), — Baliökk, Recska, Horváth, öry, Hágenbach, MálLk, Darányi, Fa­uszt, Hajduska, Sponga (Kocsis). Edző: Kantba Károly. Az első támadásokat a KSC vezette. A 4. percben Oskolás be­adásába Recska kézzel ütött bele a 16-oson belül. A játékvezető nyilván nem látta az esetet. A 6. percben öry nem vette ész­re, hogy a kapus kijött a kapu­jából, s a hazaadása begurult az üres kapuba, öngól. 1—0. A 18. percben Tánczos szög­letét Kurucsai közelről a léc fö­lé fejelte. A 23. percben három percig állt a játék mert egyszer­re három KSC-játékost is ápol­ni kellett. Mindez arra mutat, hogy a hazai csapat harcmodo­ra — enyhén szólva — kissé ke­mény volt. Az Ikarusból Balokk, Recska, Darányi és öry egymást múlták felül a durvaságokkal. A KSC valamivel többet támadott mégis' ezekben a percekben. A 43. percben Oskolást indították jó labdával, de a beadása a ka­pus kezébe szállt. A szünet után fordult a koc­ka. Támadott az Ikarus. A 48. percben Fauszt lövése a jobb ka­pufa tövéről pattant vissza. Haj­duska szerezte meg, s kiugratta Málikot, aki néhány lépés után a jobb alsó sarokba küldte a lab­dát. 1—1. A 71. percben Kecskés futott fel a jobb szélen. Beadása elszállt Puskás felett, s Vági is elügyet- lenkedte a helyzetet. Nagy nyomás nehezedett ezek­ből a percekben a KSC kapujá­ra, de a védelem igen jól zárt, s közben az ellentámadások több­ször is veszélyt jelentettek az Ikarus kapujára. A 85. percben Vági kicselezte Recskát, s meg­indult a kapu felé, amikor Recs- ika felrúgta és meg is ütötte. Faragó nem fújt, s a félpálya kö­zelében Kurucsai szabálytalanko­dott. Elekes I-et a labda elrúgá- sáért a játékvezető (kiállította. A játék csak erősen közepes színvonalon mozgott, s erősen rá­nyomta bélyegét az Ikarus dur­va, emberremenő játéka, A KSC- ről a legtöbb, amit elmondha­tunk, hogy küzdött a csapat, de a játék nem ment. Egyénileg Elekes II., Gulyás és Vági tel­jesítménye emelkedett az átlag fölé. Az Ikarusból Horváth, Haj- duska és Fauszt tűnt ki. Merényi Béla Váratlan vereség a Széktói Stadionban Honvéd Bem SE—Kecskeméti TE 1—0 (0—0) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Balázs. H. Bem SE: Kollár — Trem­mel, Turner, Bajnóczi, Deák (Strausz), Nagy J.. Radies, Stei­gerwald, Lukács, Friedmann, Sá­gi. Edző: Józsa Benő. KTE: Nagy — Franczkó, Vi- rágh, Nagyhegyesi, Szabó, Má- nyoki, Porhanda (Horváth), Ma­gyar, Zübornyák. Némedi, Csur- ka. Edző: Vereb István. A szurkolók nyilván KTE-,tá­madásokat vártak, de helyette a vendégek irányították a játékot az első 20 percben. A 3. percben Franczkó és Virágh összefutott, s Sági egyedül indult a kapu fe­lé. majd a kiinduló Nagy mel­lett az ötös sarkáról a léc mel­lé gurított. A 14. percben Zubor- nyák lendületes elfutás után Porhanda elé tette a labdát, aki lövés helyett még igazított egyet, s leszerelték. A 20. percben Lu­kács és Sági -adogatott a KTE kapuja előtt, majd Sági éppen a vetődő Nagy kezébe tette a lab­dát. A KTE sorai is rendeződtek, s a félidő második felében már a ceglédiek térfelén folyt a já­ték. Zuibornyák fejelhetett volna gólt a kint álló kapus fölött, de Kollár elcsípte a labdát. A 29. percben Magyar beadását Zubor- nyák visszafejeflte a kaputól alig 7 lépésire álló Porhandához, aki elhamarkodottan, csúnyán fölé- rúgta. A 43. percben szögletből Csurlka fejelt fölé, majd Porhan- dát buktatták 16-oson belül, de a játékvezető továbbot intett. A szünet után is a KTE mezőny­fölényével folyt a játék, de va­lamirevaló gólhelyzet nem adó­dott a ceglédi kapu előtt. A 69. percben Porhanda beadását a ka­pus elcsípte a fejelni készülő Csurika elől. A 78. percben várat­lanul jött a Bem SE gólja. A KTE 16-osánál Szabó akart kifordulni egy labdával, de Lu­kács megtámadta, s kézzel ellök­te. A labda a ceglédi csatárhoz került, aki egy lépés után nagy erővel a bal felső sarokba bom­bázta. 1—0. A KTE heves támadásokkal válaszolt, de a 81. percben majd­nem a ceglédiek lőttek újabb gólt. Strausz nagy lövése csak centi­méterekkel kerülte el a bal fel­ső sarkot. A 86. percben Magyar szabadrúgása kipattant a kapus­ról. majd a 90: percben Némedi lódít az alapvonal közeléből, s labdája a hosszú saroknál, a ka­pufát érintve ment ki az alap­vonalon. A KTE sérülésektől és kiállí­tásoktól megtizedelt csapata nagy küzdelem után szenvedett • vere­séget a 'bevonulásokkal alaposan felerősödött Bem SE-től. Helyzet mindkét cüdalon több is akadt, s így a ceglédiek szerencsés győ­zelmet könyvelhették el. Jók: Tremmel, Turner, Fried­mann, illetve Franczkó, Mányo- ki. Szabó Zoltán Bajai SK—Kiskunhalasi MEDOSZ 1—0 (0—0) Kiskunhalas, 300 néző. Vezet­te: Czenczik. BSK: Gilián — Kemény, Mol­nár, Petresevits, Márity, Egyed, Ónodi I. (Baráth), Ónodi II., Bo- hács, Cseke, Kazal (Radics). Ed­ző: Csongor János. Kkhalasi MEDOSZ: Szabó — Földes, Tápai, Kiss R. (Rozinka), Dobra, Fuksz, Tóth, Szőke, Mé­száros, Karsai, Nagy (Perényi). Edző: Virágh István. Az első félidőben mindkét csa­patnak volt néhány kihagyott helyzete. A 76. percben Kiss R. a 16-oson belül buktatta Bohá- csot. A 11-est Márity a hálóba lőtte. 1—0. A 80. percben Egyed elrúgta a labdát, s ezért a já­tékvezető kiállította. A két csa­pat közt alig volt különbség, s inkább a döntetlen eredmény fe­lelt volna meg a játék képének. Jók: Gilián, Márity, illetve Tá­pai, Tóth. Ifjúságiak: Bajai SK—Kkhala­si MEDOSZ 3—0. Góllövő: Pintér 3. Honvéd Kun Béla SE— Lajosmizse 1—1 (1—0) Lajosmizse, 800 néző. Vezette: Kovács. H. Kun B. SE: Daru — Hama- da, Horváth, Széli, Iványi, Kó- kai, Kovács, Zágon, Bálint dr., Kisznyér, Szakáll. Edző: Villá­nyi Csaba. Lajosmizse: Madi — Vajda I., Kisjuh ász, Kovács, Bende Kállai, Márki! (Vajda III.), Vajda II., Kántor (Kislőrincz), Szívós, Ku- csera. Edző: Máté Ferenc. Bálint dr. 20 m-es lövése volt az első esemény, majd a Honvéd Kun B. SE csapata maradt tá­madásban. A 25. percben szöglet után Kisznyér ügyesen a hálóba perdítette a labdát. 1—0. A szü­net után felváltva kerültek ve­szélybe a kapuk. Kislőrincz, majd a másik oldalon Bálint dr. hibázott gólhelyzetben. A 70. percben egyenlített a Lajősrruzse. Kállai lövését Daru elvetődve csak kiütni tudta, s éppen Bende elé, aki nem hibázott. 1—1. A 80 percben a kiugró Szívóst a 16-oson belül hátulról buktat­ták, de a 11-es elmaradt. Mind­két csapat elhibázott meg egy nagy gólhelyzetet. _ A rangadóhoz méltó nagy kuz- delemben mindkét csapatnak lett volna alkalma a győztes goi megszerzésére, de az eredmeny így igazságos. Jók: Széli, Kisz- nyér. Szakáll, illetve Bende, Kis- juhász. Kállai. Ifjúságiak: Honvéd Kun B. SE —Lajosmizse 3—2 (2—1). Góllö­vők: Vakulya 2. Pintér, illetve Dékány 2. Vaskút—Honvéd Szamuely SE 3—1 (2—0) Vaskút, 200 néző, vezette: Far- kas. Vaskút: Bergmann — Leitner, Matus, Germán II., Benkovics, Stábl (Nagy), Dömény, Matusek, Zórity, Germán I. (Péter II.). Edző: Wéber János. H. Szamuely SE: Zlatinszki — Drávucz, Berliczki, Kerek, Bar­ters, Tóth, Czár (Morvái), Dézsi, Kocsis, Borbély. Edző: Pala And- rás. Á tartalékos vaskúti_ csapat nagy küzdelem után győzött. Gól­lövők: Germán I., Matusek, Zó­rity, illetve Dézsi. Jók: Zórity, Germán II., Leitner, illetve Dé­zsi, Drávucz. Bácsalmás—Gara 6—2 (1—1) Bácsalmás, 200 néző, vezette: Szalai. Bácsalmás: Futó — Lengyel (Bizáncz), Száll, Narancsik, Var­ga, Krisztin, Knetig (Balázs), Kovács, Holló, Hegyes, Zsivanov. Edző: Locskai Ferenc. Gara: Fiílcz — Osztrogonácz, Miskó. Bergmann. Forrai. Zombor. csevics, Kiss, Tényi, Kriskovics, Tomaskó (Hollósi), Tóth. Edző: Nagy József. Kiegyenlített első félidő után a második félidőben a Bácsalmás nagy fölénybe került, és Krisztin 2, Kovács, Száll, Varga és Kne­tig góljaival biztosan győztek: Góllövők: Tóth 2. Jók: Hegyes, Krisztin, Kovács, illetve Tóth, Zomborcsevics. Ifjúságiak: Gara—Bácsalmás 2—1 (2—0). Góllövők: Dobler 2, illetve Vojnics. Kalocsa—Izsák 4—0 (2—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Pongrácz. Kalocsa: Niezner — Németh, Pécsi, Posztobányi, Tamás, Sza­bó (Szabó II.), Jenei, Kapitány, Vén, Matos II. (Varjú), I11Ä. Edző: Molnár Ferenc. Izsák: Varga — Németh, Gyiffkó dr., Laki, Bőthi, Bozsó, Tóth, Hős, Pataki, Varga II., Nagy. Edző: Seres Lajos. A kalocsai csapat jobb csatár­játékával megérdemelten szerez­te meg a győzelmet. Góllövők: Vén, Matos II., Illés. Jók: Ta­más, Posztobányi, Jenei, illetve Gyiffkó dr. Ifjúságiak: Kalocsa—Izsák 1— 1. Góllövők: Csorba, illetve Kal­már. Tlszakécskel Coca-cola SC— Mezőfi SE 4-1 (4-0) Tiszakécske, 400 néző, vezette: Nagyczlrok Károly. Tiszakécske: Szabó — Petre­zselyem, Bállá, Airnási, Sántha, Laczkó I., Laczkó II., Seres, Pá­linkás, Józsa (Domonics), Boros (Tóth). Edző: Uzsovics Sándor. Mezőfi SE: Nagy — Érsek, Szendrődi, Papp, Ábel, Zaijcz, Puskás, Bodor, Seres, Vígh, Far­kas. Edző: Krivy Ottó. Heves támadásokkal kezdett a tiszakécskei csapat. A 7. percben Bállá szabadrúgásából 1—0-ás eredményhez jutott. A 15. perc­ben Tiszakécske 2—0-ra növelte az előnyét, Boros nagyszerű gól­jával. A 31. percben újabb Bo­ros-gólt láthatott a közönség, majd a 34. percben Seres egyéni akciójából lőtt góllal állította be az első félidő eredményét. Az első félidő végén a magáról megfeledkezett Vighet a játék­vezető kiállította, így a Mezőfi SE legénysége tíz főre csökkent. A 65. percben a Mezőfi SE Seres góljával 4—1-re szépített. Jók: Laczkó I., Laczkó II., Petrezse­lyem, illetve Szendrődi, Bodor. Sükösd—Bajai Tsz SK 2—1 (0—0) Baja, 400 néző, vezette: Szabó. Sükösd: Faddi — Kollár, Bo- gárdi, Kovács, Szabó, Lakner, Németh, Evanics, Páncsics, Kop- rivonácz, Lógó. Edző: Varga Im­re. Bajai Tsz SK: Kiss — Kisfal- di, Putnik, Nyiráti, Szabados (Sztnity), Miokovics I., Reisch (Fumacs), Rausch, Kisa, Bohos, Bochner. Edző: Bohner József. Közepes színvonalú, de eléggé jó iramú mérkőzésen a bajaiak sok helyzetet kihagytak. Góllö­vők: Lógó, Kovács (U-esből),/ il­letve Rausch. Jók: Lakner, Pán­csics, Lógó, illetve Rausch, Put- niik, Bochner. Ifjúságiak: Sükösd—Bajai Tsz SK 1—0 (0—0). Góllövő: Ribár. Császártöltés—Jánoshalma 3—1 (0—0) Császártöltés, 500 néző, vezet­te: Varga. Császártöltés: Koch — Schind­ler, Liska, Buchmüller, Ober, Albert, Lentner', Szeitz II., Lak­ner, Gerber dr., Varga II., Schil- li. Szenteczki. Edző: Rausch Já­nos. Jánoshalma: Csernák — Fad­di, Bátyai, Ignácz, Maráczi, Ko­lozsvári, Csermák, Liliom, Ange- li, Mészáros, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Az első félidőben kiegyenlített mezőnyjáték folyt. A szünet után Gerber dr. megszerezte a veze­tést, majd Angeli a labda elrú- gásáért a kiállítás sorsára jutott. Varga II. a 70. percben bebizto­sította a Császártöltés győzelmét, sőt a 75. percben Szeitz II. már 3—0-ra növelte az eredményt. Végül Ober öngóljával szépített a Jánoshalma. Jók: Gerber dr., Liska, Ober, Lentner, illetve Ma­ráczi, Kolozsvári. If j úságiak: Jánoshalma—Csá­szártöltés 6—1. Tompa—Honvéd Gábor A. SE 0—0 Tompa, 400 néző. vezette: Mar- tines. Tompa: Friebert — Kovács, Bálint, Neszvecskó, Horvát, Kiss, Caeglédi, Cvianov, Baráth, Szilvá- si dr., Pásztor (Kábái). Edző: Bu- dincsevics János. Honvéd Gábor A. SE: Kubato- vics — Berend, Eiler, Galánta, Hangya, Kühner, Kusti, Udvari, Penceter, Szabó, Túri. Edző: Huszka János. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a lelkesebb honvédegyüttes megérdemelten * vitte haza az egyik pontot. Jók: Bálint, Kábái, illetve Kubatovics, Hangya. Eiler. A MEGYEI LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG Állasa 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. H. Kun B. SE Kkh. MEDOSZ Bajai SK Lajosmizse H. Mezőfi SE Soltvadkert Kalocsai SE Sükösd Jánoshalma Tiszakécske Fájsz Császártöltés Izsák Bácsalmás Tompa Vaskút H. Szamuely SE Bajai Tsz SK H. Gábor A. SE Gara 14 12 2 59­-5 21 14 10 1 3 43­-21 21 14 8 5 1 24­-10 21 14 9 3 2 38­-17 21 14 7 5 2 32­-18 19 14 9 1 4 18­-18 19 14 7 3 4 29­-17 17 14 7 3 4 29­-21 17 14 6 4 4 26­-20 16 14 5 4 5 19­-21 14 14 5 3 6 22­-18 13 14 4 3 7 22­-25 11 14 4 3 7 12­-19 11 14 3 4 7 15­-38 10 14 2 5 7 10­-30 9 14 2 4 8 11—31 ' il 14 2 3 9 12­-21 J 14 14 2 2 3 3 9 9 18—40 7 14 1 4 9 12—42 6 A MEGYEI IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG allasa 1. Bajai SK 12 11 1 — 61—1 23 2. Kkh. MED. 12 7 2 3 32—12 18 3. Kalocsai SE 12 7 3 2 40—9 17 4. Bajai Tsz SK 12 7 2 3 30—18 16 5. Sükösd 11 6 3 2 20—12 15 6. Tompa 12 5 4 3 25—25 14 7. Gara 11 6 1 4 17—13 13 8. H. Kun B. SE 12 6 1 5 21—26 13 9. Lajosmizse 12 4 4 4 21—18 12 10. Jánoshalma 11 4 3 4 21—14 11 11. Izsák 12 5 1 6 31—26 11 12. Bácsalmás 13 4 2 7 18—24 10 13. Soltvadkert 13 3 3 7 20—30 9 14. Vaskút 11 3 3 5 12—25 9 15. Tiszakécske 10 2 2 6 11—25 6 16. Fájsz 12 2 2 8 12—39 6 17. Császártöltés 13 — 1 12 6—70 1 Vereségek a kosárlabda NB I-ben Az NB III. Középcsoport Az NB II, ► állása állása 1. Izzó 13 8 2 3 23—7 IS 2. Vác 13 8 2 3 20—10 18 1. Ganz-M. 13 9 2 2 37—14 28 3. Komló 13 7 3 3 23—18 17 2. Pénzügyőr 13 7 4 2 21—12 18 4. S.-tarján 13 7 2 4 23—14 16 3. B.-gyarm. 13 6 5 2 20—11 17 5. Volán 13 6 4 3 22—16 16 4. Bp. Spart. 13 7 3 3 14—12 17 6. K.barcika 13 6 3 4 22—17 15 5. Perbál 13 6 4 3 23—16 16 7. Kanizsa 13 5 5 3 19—14 15 6. KSC 13 5 4 4 21—15 14 8. Dorog 13 6 3 4 15—12 15 7. Bp. Építők 13 5 4 4 24—22 14 9. SZMTE 13 5 4 4 18—13 14 8. Dunakeszi 13 6 2 5 19—17 14 10. Budafok 13 5 4 4 22—18 14 9. KTE 13 5 4 4 18—18 14 11. Eger 13 4 6 3 18—17 14 10. D.újv. Ép. 13 5 3 5 21—19 13 12. DVSC 13 6 2 5 11—13 14 11. ÉGSZÖV 13 4 4 5 19—14 12 13. BTASK 13 4 5 4 15—16 13 12. Gyöngyös 13 5 2 6 25—30 12 14. Fűzfő 13 6 1 6 22—26 13 13. Cegléd 13 4 4 5 16—20 12 15. KKFSE 13 3 6 4 17—24 12 14. ESMTK 13 5 2 6 25—30 12 16. M. DAC 13 4 1 8 16—25 9 15. 22. Volán 13 4 3 6 16—20 11 17. BKV E. 13 3 2 8 13—22 8 16. Auras 13 3 5 5 14—25 11 18. Várpalota 13 3 2 8 16—29 8 17. Ikarus 13 4 2 7 17—20 10 19. BVSC 13 1 4 8 11—22 6 18. Bem SE 13 3 3 7 12—18 9 20. Szekszárd 13 2 1 10 13—28 5 19. Láng 13 3 2 8 11—24 8 20. Enying 13 2 2 9 9—28 6 Budafoki MTE—K.barclka 1—2 Dorog—Szekszárd 3—2 Láng Vasas—Auras SE 0—0 BVSC—Vasas Izzó 0—3 Dunakeszi VSE­-D.újv, Ép. 5—1 Nagykanizsa—BKV Előre 2—0 Perbáli Tsz SK —Enyingi MED. 3—1 Eger SE—DVSC 2—0 Bp. Építők—Bp. Spartacus 0—0 Volán SC—Várpalota 4—1 Ganz-MAVAG—22. sz. ' Volán SE 2—1 B.csabai TASK—Szolnoki MTE 2—2 B.gyarm. SE—ÉGSZÖV 1—0 Fűzfő—Kossuth KFSE 4—3 Gyöngyösi Sp.­•ESMTK 4—3 MÁV DAC—Váci Híradás 2—1 Ceglédi VSE—Pénzügyőr SE 1—1 Komlói B.—Salgótarjáni B. 2—2 Vasas Izzó—Bajai SK 98—85 (41—47) NB I. férfi. Bp. Megyeri út. 500 néző. Vezette: Bertci, Král. BSK: Ágfalvi (22), Kubátov (21), Karácsonyi (5), Kancsár, Nyitrai (27). Csere: Pék (8), Iko- iity (2), Csanádi, Varga, Bováno- vics. Eöfeő: Kovács József. Az első félidőben nagy lendü­lettel játszott, s jobban is dobott a bajai csapat, s megérdemelten vezetett. A szünet után az Izzó feljavult, s megfordították az eredményt. A hajrában, amikor a bajaiak kipontozódtak, még alaposan el is húztak. Soproni MAFC—Kecskeméti SC . 73—65 (30—42) NB I. férfi. Sopron, 1000 néző. Vezette: Szittya, Domokos. RÖPLABDA NB I. KSC: Szabó (5), Felföldi (6), Székedi (17), Pajor (4), Farkas (15), Csere: Boros (8), Bogschütz (2), Kovács (8), Csikai, Tóth A. Edző: Kégel Tamás. Az első félidőben végig, s biz­tosan vezetett a KSC, sőt a szünet utáni első percben 14 pontra nőtt a kecskemétiek előnye. A hazaiak ezután mélyen behúzódva, sike­resen védekeztek, mert a KSC-já- tékosok kívülről nem találták be a gyűrűbe. A 3. perctől a 7. per­cig a KSC nem ért el pontot, s ez alatt a SMAFC egyenlített. 48—48, 52—52, majd a 14. percben 69—59 volt az állás. Innen végül elhúzott a soproni együttes. A SMAFC legeredményesebb já­tékosai: Lipták 22, Balogh 19, Pa­la c!k 18. Könnyelműen játszott a KSC Kecskeméti SC—Dunaújvárosi Kohász 3—2 (—12, 4, 11, —13, 4) NB I. férfi. Kecskemét. Vezette: Bogyó, Sándor B. KSC: Arany, Demeter, Lantos, Konyán, Szeghalmi, Nagy. Cse­re: Karagics, Rapesányi. Kele­men. Edző: Beregszászi Szabolcs. Az ötjátszmós mérkőzés ered­ményéből, akik nem látták a ta­lálkozót, szoros és kemény küz­delemre gondolhatnák. Valójában nem ez voit a helyzet. Valameny- nyi játszma azzal kezdődött, hogy a kecskemétiek megszerezték a vezetést, majd könnyelműsiköd- tefk. Az első játszmában 4—0 után 9—6-ra a Dunaújváros ve­zetett. A KSC rákapcsolt, s 12— 9-re fordított, aztán pillanatok alatt elvesztették a játszmát. A másodikban jobban ügyeltek. A harmadikban 7—1-es KSC-vezetés után jöttek fel a vendégek, de itt még sikerült javítani. A ne­gyedik játszmában 11—4 volt a KSC előnye, de ez sem volt ele­gendő. Végül az utolsó játszmá­ban ismét teljes erőbedobással játszott a kecskeméti csapat. 8— 0-al fordultak, majd 10—0 után ezt.a játszmát, s ezzel a mérkő­zést is megnyerték. Jók: Demeter, Arany, Lantos, illetve Gőczi, Laszcik. 4