Petőfi Népe, 1977. november (32. évfolyam, 257-281. szám)

1977-11-09 / 263. szám

1977. november 9. # PETŐFI NÉPE • 1; J SPORT* SPORT Biztos győzelem a Cegléd ellen Kecskeméti SC—Ceglédi VSE 3—0 (1—0) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: (Tóth B. KSC: Frák — Elekes I„ Kuru- jcsai, Elekes II., Szabó, Gulyás, Ivági, Oskolás, Sörös (Tánczos), [Puskás, Tóth. Edző: Molnár Fe­lre ne. CVSE: Keller — Zsemlye, Ha- tlász, Klein, Debnár, Halmi, Du- jdás. Darányi, Fehér (Lendvai), JLiptai (Dudár), Karcsú. Ecíző: Halmi Lajos. ] Már az első percben szabadrú­gáshoz jutott a KSC, majd a já- |ték ezután is állandóan a ceglé- jdiek térfelén folyt. Puskás fejelt ' a kapu fölé, majd a 6. percben JTóth futott el a bal oldalon, s a ilövésszerű beadását Keller el- icsípte. A 14. percben Sörös cse­lezett, majd megcélozta a kaput, jde Keller a helyén volt. A KSC diktálta az iramot, s a Cegléd védekezésre szorult, s a taktikai szabálytalanságokkal igyekeztek lassítani a kecskemétiek roha­mait, s többnyire sikerrel, mert a szabadrúgások nem sóik ve­szélyt jelentettek. A 20. percben végül mégis egy szabadrúgás I hozta meg a vezető gólt. A ka­putól 18 méterre Vági futott a .labdára, s lövése a sorfal felett elsuhanva a kapu bal oldalába csapódott. Kellen későn vetődött <s csak a gólvonalon tül ütött a . labdába, s az a kezéről a hálóba Ijutott. 1—0. A 24. percben Sörös lőtt várat- Jlanul, mintegy 12 méterről kapu­ra, s a labda a felső kapufáról i vágódott vissza a mezőnybe. A 29. percben Oskolás .beadása ■után támadt kapkodás a ceglédi (kapu előtt. Végül Puskás kapta, s egy csellel tisztára játszotta magát, majd 10 méterről, óriási gólhelyzetből a jobb kapufa mel­lé gurított. A fordulás után esett az iram, bár a KSC továbbra is egy ka­pura játszott. A ceglédiek ritkán próbálkoztak ellentámadással, s egyszer sem jutottak el a KSC kapujáig. A 62. percben Szabó lőtt 30 méterről, s a labda a fel­ső kapufa éléről pattant az alap­vonalon túlra. A 72. percben Oskolás szabadrúgását Puskás le­fejelte a gólvonalra, de Keller jól vetődött. A 75. percben újabb szabadrúgáshoz jutott a KSC. Szabó lövése a sorfalról lepat­tant, s a ceglédi kapu elé per­dült, ahol a szemfüles Tóth a védők lába alatt a jobb sarokba nyomta. 2—0. A 77. percben újabb kapusbra­vúr Kellertől. Szabó hatalmas lövését öklözte ki a bal felső sa­rokból. A 87. percben Tánczos lövését védte Keller, majd rövi­den rúgta ki. Szabó a félpálya környékén megszerezte, s kapura húzott. A 16-osnál egy csellel be­csapta a védőket, majd az ötös sarkáról a kapus fölött a kapura zúdította a labdát. Keller bele­ütött, de kezéről a felső léc alsó lapjára, s onnan a hálóba vágó­dott a labda. 3—0. A KSC végig nagy fölényben volt, s bár a ceglédiek próbál­koztak ellentámadással, a kecske­méti kapura a 90 perc alatt egyetlen lövés sem ment. A véde­lem ebben az összetételben a ceg­lédiek számára áttörhetetlennek bizonyult. Jók: Szabó, Elekes II., Kuruesai, Vági, Oskolás, illetve, Keller, Halmi, Darányi. Taktikai fegyelmezetlenségek 22. sz. Volán—Kecskeméti TE 3—0 (1—0) Bp., Rákoscsaba, 500 néző. Ve­zette: Kulcsár. 22. Volán: Kertész — Tóth, Bocsi (Molnár II.), Kemenczei, Vaszilev, Köböl, Mezei, Zombori, Bakos, Molnár, Kotul (Standin­ger). Edző: Varga László. KTE: Nagy — Franczkó, Vi- ráigh. Nagyhegyest, Komáromi, Csordás, Szabó, Csurka, Mányoki, Pörhanda, Horváth, (Zubor- nyák). Edző: Vereb István. A 4. percben Molnár I. 12 mé­terről, kapásból lőtt a KTE kapu­ja mellé. Három perc múlva Csurka 14 méterről, nagy erővel célozta meg a kaput, s Kertész bravúrosan, s inkább szerencsével hárított. A 12. percben Horváth— Szabó adogatás után Pörhanda lőtt fölé jó helyzetből. Egy perc múlva Csurka a kifutó kapus mellett is elhúzta már a labdát, majd az üres kapu mellé lőtte. Az elügyetlenkedett nagy lehe­tőség után majdnem a KTE ka­pott gólt. A 15. percben Mezei le­futotta Nagyhegyesit. majd 10 méterről lőtt, s most Nagy védett bravúrosan és némi szerencsével. A 36. percben Pörhanda könnyel­műen hátrafejelt labdája után csak nagynehezen sikerült Virág­nak szögletre menteni. A félidő hajrájában ismét a KTE táma­dott, s a fellazult védelem miatt gólt kapott. Mezei kiugratta Ba­kost. aki keresztbe adott, s Kő­iül két lépésről lőtt a hálóba. 1—0. A második félidő a Volán tá­madásaival kezdődött, majd csere után a KTE támadósora felgyor­sult. A KTE az egyenlítés érde­kében feladta a szoros emberfo­gást, de ennek ideges kapkodás lett az eredménye s újabb Vo­lán-gól. A 72. percben Komáromi átadását Vaszilev elcsípte. Mezeit ugratta ki. akit Nagyhegyesi most sem tudott tartani, s a csatár 7 méterről védhetetlen gólt lőtt. 2—0. A 78 percben Nagyhegyesi tört előre. Beadását Kértész Szépen húzta le. Egy perc múlva Zubor­nyák kapáslövése pattant ki a tö­mörülő védőkről. Az ellentáma­dásból Molnár I. gólt lőtt, de ezt a kapus akadályozásáért nem ad­ta meg a játékvezető. Űjból a KTE támadott, s a Volán rúgott gólt. A 85. percben Zombori lövé­sét Nagy kiütötte, éppen Molnár l. elé, aki 7 méterről a hálóba lőtte. 3—0. A 90 perc alatt a KTE legalább arfttyi támadást vezetett, mint a Volán, de ezek a támadások több­nyire elakadtak, s a kialakult helyzeteket pedig elhibázták a kecskeméti csatárok. Ugyanakkor a Volán sokmozgásos, sok kereszt­befutással kombinált rohamai gyakran zavarba hozták a kecs­keméti védőket. Nagy hiba, és felesleges volt a szoros emberfo­gás feladása. A Volán így. telje­sen megérdemelt győzelmet ara­tott. Jók: Vaszilev, Mezei, Kotul, Bakos, illetve Nagy, Virágh, Má­nyoki. Kifogástalan volt a játékveze­tés. Fazekas Imre EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Újpesti Dózsa—MTK-VM 0—0 Megyeri út, 8000 néző, vezette: Palotai. Küzdelmes mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Vasas—Haladás VSE 2-0 (I—0) Szombathely, 5000 néző, ve­zette: La über. A helyzetkihasználás a Vasas javára döntött. Góllövők: Ko-v vács. Müller. Diósgyőr—Kaposvár 4—0 (1—0) Diósgyőr, 4000 néző, vezette: Somiái. Közepes játékkal is biztosan nyert a Diósgyőr. Góllövők: Vá- radi. Magyar, Oláh (11-esből), Grolmusz. Kiállítva: Karasz (Ka­posvár). SZEOL AK—Pécsi MSC 1—0 (0—0) Szeged, 3500 néző, vezette: Ur- bán. Nagy küzdelemben harcolta ki a győzelmet a Szeged. Góllövő: Birinyi. BP. Honvéd—Dunaújváros 3—2 (0—1) Kispest, 2000-néző, vezette: Tát­rai. A Dunaújváros kétszer is ve­zetett, végül mégis a tapasztal­tabb Honvéd nyert. Góllövők: Nagy 2, Póczik (11-esből). Lukács (öngól), illetve Szepesi (11-esből). Zalaegerszeg—Tatabánya 0—0 Zalaegerszeg, 2000 néző, vezet­te: Hámori. A látottak alapján a döntetlen igazságos. Csepel'—Békéscsaba 6—1 (4—0) Csepel, 1500 néző, vezette: Nagy B. Jól kihasználta helyzeteit a Cse­pel a gyengén játszó Békéscsaba ellen. Góllövők: Vad 2, Ozsváth, Somogyi. Tóth I., Kovács Gy. (ön­gól), illetve Magyar (öngól). Ferencváros—Rába ETO 2—1 (2—1) Győr, 15 000 néző, vezette: Pá­dár. A játék képe alapján a döntet­len igazságosabb lett volna. Gól­lövők: Vépi (11-esből), Szokolai illetve Mile (11-esből). Videoton—MÁV Előre 5—2 (3—1) Székesfehérvár, 6000 néző, ve­zette: Kőrös. A rutinosabb csapat nyerte a helyi rangadót. Góllövők: Szabó J. 3, Nagy II., Kovács J., illetve Havasi, Leehner. 1 ­Az NB I. állása Rangadó volt Félegyházán és Kecskeméten 1. Ü. Dózsa 10 6 4 — 20—8 16 2. Vasas 10 7 1 2 22—9 15 3. MTK VM 10 6 3 l 16—7 15 4. Tatabánya 10 5 3 2 18—13 13 5. Videoton 10 5 2 3 29—16 12 6. Honvéd 10 6 — 4 20—10 12 7. Csepel 10 6 — 4 19—13 12 8. DVTK 10 4 3 3 13—11 11 9. FTC 10 4 2 4 18—19 10 10. PMSC 10 3 3 4 11—10 9 11. ZTE 10 2 5 3 11—16 9 12. D.újváros 10 2 4 4 14—20 8 13. Haladás 10 3 2 5 11—18 8 14. Rába ETO 10 2 3 5 11—16 7 15. B.-csaba 10 2 3 6 12—22 7 16. SZEOL AK 10 3 — 7 9—21 fi 17. Kaposvár 10 1 3 6 12—21 5 18. MÁV Előre 10 2 1 7 10—26 5 Az NB III. Középcsoport Az NB II. állása állása 1. Vác 14 9 2 3 21—10 26 2. Komló 14 8 3 3 25—17 19 1. Ganz-M. 14 9 2 3 37—17 20 3. Izzó 14 8 2 4 24—10 18 2. Pénzügyőr 14 8 4 2 25—13 20 4. S.-tarján 14 8 2 4 25—15 16 3. B.-gyarm. 14 7 5 2 22—11 19 5. K.-barcika 14 7 3 4 26—17 17 '4. Perbál 14 7 4 3 26—16 18 6. Volán 14 6 5 3 23—17 17 5. Bp. Spart. 14 7 4 3 14—12 18 7. SZMTE 14 6 4 4 21—14 16 6. KSC 14 6 4 4 24—15 16 8. Eger 14 5 6 3 21—18 16 7. D.újv. É. 14 6 3 5 26—20 15 9. DVSC 14 7 2 3 13—13 16 8. D.-keszi 14 6 2 6 19-19 14 10. Kanizsa 14 5 5 4 20—16 15 9. Bp. Ép. r 14 5 4 5 25—26 14 11. Dorog 14 6 3 5 16—14 15 10. ESMTK 14 6 2 6 28—30 14 12. B. TASK 14 5 5 4 16—16 15 11. KTE 14 5 4 5 18—21 14 13. Budafok 14 5 4 5 22—19 14 12. ÉGSZOV 14 5 4 5 18—21 14 14. KKFSE 14 3 7 4 18—25 13 13, 22. Volán 14 5 3 6 19—20 13 15. Fűzfő 14 6 1 7 22—30 13 14. Ikarus 14 5 2 7 20—21 12 16. BKV E. 14 3 3 8 14—23 9 15. Gyöngyös 14 5 2 7 21—27 12 17. MÁV D. 14 4 1 9 17—28 9 16. Cegléd 14 4 4 6 16—23 12 18. Várpalota 14 3 2 9 16—30 8 17. Bem SE­14 4 3 7 14—19 11 19. BVSC 14 1 5 8 12—23 7 18. Auras 14 3 5 6 15—27 11 20. Szekszárd 14 2 1 11 13—30 5 19. Láng 14 3 2 9 12—27 F » 20.' Enying 14 2 2 10 9—31 6 Vasas Izzó—Eger SE 1-3 7 Kossuth KFSE-BVSC 1-1 Erzsébeti Sp. MTK— Enyingi M. Pénzügyőr SE—Bp. Építők Vasas Ikarus—Láng Vasas B.gyarmati SE—D.készt VSE Bp. Sp. —MEDOSZ ÉGSZOV D.újv. Építők—Gyöngyösi Sp H. Bem József SE—Auras SE Perbáli Tsz SK-Ganz-MÁVAG EREDMÉNYEK SOROKBAN ÖKÖLVÍVÁS Honvéd Kun B. SE—Bp. Építők 22—0 CSB-mérkőzés. Az Építők csak 9 versenyzővel jelent meg, seb- -ből Iketten átestek a súlyhatáron. A félegyháziaik így — függetle­nül a szerdán megrendezésre ke­rülő Lévai—Hideg mérkőzéstől, már 'bajnoknak tekinthetők. röplabda BÁCSÉP—MAFC 3-«-l (-15, 4, 7, 9) NB II. női. Bp. Vezette: Ko­vács, Szeli. BÁCSÉP: Horváth, Csontos, Rotík, Magó. Domokos, Nagy. Cse­re. Sinkó, Hermanovsaki, Garaczi. Feith. Edző: Dunsat István. Az első játszmát megnyerte a nagy lelkesedéssel játszó MAFC, majd a rossz kezdés miatt végig ke­ményen küzdött, s csak nehe^n nyert a BÁCSÉP. Jók: Herma- novszki. Rock, Sinkó. LABDARÚGÁS Országos Ifjúsági bajnokság Kecskeméti SC—Kecskeméti TE l—0 (1—0) KSC: Horváth S. — Deák, Nagy O., Sah in, Dóró, Szécsényi, Ligetfalvi, Tóth, Pádár I.. Tonté, Nagy Z. KTE: Nagy Z. — Szűcs, Zavics, Bodó, Pintér, Herczeg, Petrovácz, Szabó R„ Trecskó, Tóth J„ Né­meth (Bodócsi). A rangadón a KTE kezdett job­ban, de kihagyták a kínálkozó helyzeteket, majd a KSC feljött és egy szabadrúgásgóllal megsze­rezte a vezetést. Góllövő: Szécsé­nyi. Jók: Deák, Saihin, Szécsényi, Tonté, illetve: Herczeg, Tóth J. Komló—Dorog Szolnoki MTE-MÄV DAC Debrecen—Szekszárd BKV Előre—Volán SC Várpalota—B.csabai TASK SVTC—Nagykanizsa K. Vegyész—Fűzfő Váci Híradás—Budafok TOTÓ 2—1 3— 1 2—0 1—1 0— I 2—1 4— 0 1— 0 A TOTO 15. HETI EREDMÉNYE 1. Komló—Dorog 2—1 1 2. DKV Előre—Volán • 1-1 X 3. Várpalota—BTASK 0—1 2 4. Vác—Budafok 1—0 1 5. Kossuth KFSE—BVSC 1—1 X 6. Gyula—Nyíregyháza 1—0 1 7. S.-újhely—Ózd 2—1 1 8. Szegedi VSE—Szolnoki MÄV 1—0 1 9. Hódmezőv.—Leninváros 3—2 1 10. Bologna—Torino 1—3 2 11. Inter.—Milan 1—3 2 12. Lanerossi—Lazio 2—1 1 13. Pescara—Verona 2—2 X +1 14. MÁV NTE—Bábolna 0-0 X Fájsz—Császártöltés 7—1 (4—1) Fájsz, 300 néző, vezette: Sza­bó. i Fájsz: Fatér — Kupusz, Pap­lané«, Vlasies, Kovács, Galambos, Dinnyés, Kráczer, Herner, Gomb­kötő (Horváth), Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Császártöltés: Koch — Schind­ler, Liska, Ober, Lentner, Albert, Silli, Mentus, Lakner, dr. Ger­ber, Varga. Edző: Rausch János. A hazai csapat végig fölény­ben játszott, és ilyen arányban is megérdemelten győzött. Góllö­vők: Herner 3, Kráczer 2, Diny- nyés, Óber (öngól), illetve dr. Gerber. Jók: Zsákai, Herner, Kráczer, illetve Gerber dr., Var­ga. Ifjúságiak: Fájsz—Császártöl­tés 3—1 (0—0). Góllövők: Vede­lek 2, Fang, illetve Angeli. H. Kun Béla SE—Kalocsai SE 4—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 300 néző, vezette: Karácsonyi. H. Kun B. SE: Daru (Gulyás) — Harmada, Kókai, Iványi, Zá- gon, Széli (Nagy J.), Kovács, Papp, Kisznyér, Krenács, Sza­káll. Edző: Villányi Csaba. KSE: Niezner — Németh, Pé­csi, Tamás, Szabó J. (Szabó Gy.), Posztobányi, Kapitány (Varjú), Jenei, Vén, Pongráez, Matos. Ed­ző: Molnár Ferenc. A 12. percben Vén fejesét men­tette Daru. A 17. percben Ko­vács elfutott. Beadását Papp egy­ből lőtte a hálóba. 1—0. A 25. percben Széli megsérült, helyet­te Nagy Jenő lépett a pályára. A 30. percben Szakáll csavart szög­letét Niezner ujjheggyel tolta léc fölé. Szünet után a Kun B. SE át­vette a játék irányítását. A 62. percben Kisznyért buktatták a 16-oson belül a Kisznyér laposan helyezte a hálóba. 2—0. A 65. percben Zágon átadásából Papp növelte a gólok számát. 3—0. Ä 80. percben Kisznyér 12 méter­ről lőtt góllal állította be a vég­eredményt. 4—0. Az új összeál­lításban szereplő Kun Béla SE a második félidőben felülkereke­dett és biztosan nyert. Jók: Kó­kai, Zágon, Papp, Kovács S., il­letve Németh, Posztobányi, Vén. Ifjúságiak: Kun Béla SE—Ka­locsai SE 2—1 (2—1). Góllövők: Vakulya, Boda, illetve Nemes. H. Mezőíi SE—Kiskunhalasi MEDOSZ 1-0 (0-0) Kecskemét, Szolnoki út, 200 né­ző, vezette: ifj. Molnár. H. Mezőfi SE: . Domokos — Szendrődi, Ábel, Seres, Popp, Kutasi, Érsek, Puskás, Farkas, Zaicz (Kocsis). Edző: Krivy Ottó. Kkh. MEDOSZ: Szabó — Föl­des Tápai, Kiss R-, ‘Dobra, Fuksz, Tóth, Szőke (Rozinka), Mészáros (Perényi), Karsai, Nagy. Edző: Virágh István. 'Közepes színvonalú játékot mu­tatott végig a két csapat, de a 7. percben szögletet harcolt ki a Mezőfi SE, és a beívelt szöglet­rúgásból Farkas kapura fejelt és Szabó védte. A 12. percben Tóth lövése Ábelről pattant ki szög­letre, s a beívelt szögletet Do­mokos gólvonalról ütötte ki a mezőnybe. A 17. percben Fuksz 18 méterről küldött lövését Do­mokos vetődve védte. A 42. percben Szőke 18 méterről le­adott pattogó lövését védte Do­mokos. Az 50. percben Farkas lövését Szabó vetődve ütötte szögletre. A 60. percben Érseket (H Mezőfi) a játékvezető kiállí­totta. A 73. percben nagy tu­multus támadt a Kkh. MEDOSZ kapuja előtt, s Farkasról a lab­da Seres elé pattant, aki közel­ről a hálóba lőtte. 1—0. A 79. percben Popp beadását Seres nagy helyzetből kapu fölé fejel­te. Szünet után nagyobb erővel támadt a H. Mezőfi SE, megér­demelten szerezte meg a győ­zelmet. Jók: Popp, Kutasi, Far­kas, illetve Szabó, Tápai, Tóth. Sükösd—Vaskút 3—1 (I—0) Sükösd, 300 néző, vezette: Fran- cziskovics. Sükösd: Faddi — Bogárdi, Lakner, Szabó, Kovács, Evanics, Páncsics, Németh, Kollár, Lógó, Vetró (Koprivanácz). Edző: Var­ga Imre. Vaskút: Pitnyik — Matusek, Matus, Germán, Benkovics, Dö- mény, Cséti, Nagy (Malthaner), Zórity, Szabó, Mazug (Geri). Ed­ző: Wéber János. A jobb erőkből álló sükösdiek teljesen megérdemelten jutottak a két ponthoz. Góllövők: Pán­csics, Németh, Bogárdi, illetve Dömény. Jók: Páncsics, Bogárdi, Lakner, illette Matus, Germán, Geri. Ifjúságiak: Sükösd—Vaskút 2—0. Góllövők: Bajai, Lógó II. Bajai SK—Tompa 2—2 (0—0) Baja, 300 néző, vezette! Bán. BSK: Gilián — Kemény, Mol­nár, Márity, Petresevics, Cseke, Onódy I., Havasi, Onódy II. (Ra­dies), Bohács (Baráth), Kazal. Edző: Csongor János. Tompa: Fiebert — Kovács, Bá­lint, Neszvecskó, Horváth, Kiss, Czvianov, Baráth, Czeglédi, Pász­tor, Béleczki (Kábái). Edző: Gyu- rinovics János. Az első 45. percben szintén egykapura játszott a bajai együt­tes, de még az üres kapuba sem tudtak betalálni. A szünet után a tompái Pásztor vezetést szer­zett és Radies egyenlített, Czvia- nav újból a tompaiakat juttatta vezetéshez. Végül óriási kavaro­dás támadt a tompái kapu előtt és Neszvecskó öngólt vétett. Jók: Onódy I., Bohács, illetve Pásztor, Bálint. Ifjúságiak: Bajai SK—Tompa 1—i (1—0). Góllövők: Kovács, il­letve Farkas. Izsák—Tiszakécske 1—1 (0—0) Izsák, 300 néző, vezette: Né­meth. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Laki, Bőthi, Bozsó (Szász), Tóth, Lipokatich, Varga II. (Pa­taki), Hős, Bogdán. Edző: Seres Lajos. Tiszakécske: Szabó — Laczkó 1., Bállá, Petrezselyem, Almási, Sántha, Seres, Pálinkás, Laczkó 11., Boros, Józsa. Edző: Uzsovics Sándor.. Az első félidőben a hazaiak támadtak többet. A döntetlen eredményt igazságos. Góllövők: Lipokatich, illetve Boros. Jók: Gyiffkó dr., Laki, Bogdán, illet­ve Szabó, Laczkó II., Bállá. Ifjúságiak: Izsák—Tiszakécske 6—0 (2—0). Góllövők: Jakus 2, Szekeres, Horváth, Petró, Tóth. Gara—Lajosmizse 2—2 (1—0) Gara, 300 néző, vezette: Zsi­gó. Gara: Nagy — Migliczki, Oszt- rogonácz, Miskó, Bergmann, For­ral, Miskó, Kriskovics, Tényi, Kovács, Hollósi, Tóth. Edző: Nagy József. Lajosmizse: Macii — Vajda I., Kisjuhász, Kovács, Márkli (Kis- juhász D.), Kántor, Bende, Vaj­da III., Kislőrincz, Vajda II., Kállai. Az óriási lelkesedéssel játszó hazai csapat 2—0-ra vezetett. A Lajosmizse nagyon sok helyzetet kihagyott. Az eredmény igazsá­gos. Góllövők: Takács, Tóth (11- esből), illetve Vajda II., Bende. Jók: Osztrogoriácz, Forrai, Mis­kó, illetve Kovács, Bende, Kisju­hász L. KOSÁRLABDA Meglepetés a BSK veresége A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 45. heti totó- nyeremények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 2 darab nye­reménye egyenként 588 079 forint; 13 plusz 1 találatos szelvény nincs: 12 találatos szelvény 69 darab. 11 325 fo­rint; H találatos szelvény 1189 darab 657 forint: 10 találatos szelvények száma: 10 245 db. 114 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. (MTI) Kecskeméti SC—Csőszerelő 91—85 (36—42) NB I. férfi. Kecskemét. 600 né­ző. Vezette: Petelei, dr. Frizzi. KSC: Szabó (4), Kovács (6) — Farkas (22) — Széked! (23), Fel­földi (4). Csere: Bogschütz (14), Pajor (6). Csikai (12), Boros. Ed­ző: Kégel Tamás. A KSC néhány másodperc alatt már 6—0-ra vezetett, de kissé könnyen vették a játékot. A Cső­szerelő 8—6-nál átvette a veze­tést. s a félidőig meg is tartot­ták. Ebben a játékrészben a KSC rosszul zónázott, s még rosszabb felfogásban játszott a Csőszerelő egészpályás letámadása ellen. A szünet után alig telt el 1 perc, már a KSC vezetett, s lényege­sen jobban, nagyobb figyelemmel . játszott a kecskeméti csapat. Igaz, a végén ismét kiengedtek, s 12 pontos vezetés után az eredmény ismét szorosabb lett. TFSE—Bajai SK 98—88 (49—42) NB I. férfi. Bp. TF-terem. 200 néző. Vezette: Szabó II., Puhr. Ld.: Kimter 30, Horváth 14, Mol­nár (13), Tóth V. 12, illetve: Ka­rácsonyi 26, Ágfalvi 24, Kuhatov 21. • A Honvéd Kun B. SE—Kalocsa mérkőzésen Kovács elől ment Niezner. (Farkas Tibor felvétele.) Ifjúsági eredmény: Gara—La­josmizse 2—2 (2—il). Góllövőki Dolbler 2, illetve Hajagos 2. Honvéd Gábor A. SE—Bajai Tsa SK 5—0 (2—0) Kiskunhalas, 200 néző. Vezette} Horváth. s­H. Gábor A. SE: Kubatovics — Galántai. Eiler, Torma, Hangya,' (Bencsik), Kühner, Huszti, Udva­ri, Kécskei, Tóth A. (Demeter), Túri Edző: Kévés Ferenc. Bajai TSZ SK: Kiss — Kisföl- di, Putniik, Nyirati, Kisa, Bakos, Miokovics I., Rech, Németh. Fu- maes, Farkas (Szabados), Bóhner, Edző: Bóhiner József. Közepes színvonalú mérkőzésen jobb támadó játékával nyert a Honvéd Gábor Á. SE csapata. Góllövők: Huszti, Udvari (11-es­ből). Kécskei, Benosiik, Kisa (ön­gól).' Jók: Galántai. Eiler, Kécs­kei, illetve: Kiss. Nyirati, Bakos. Jánoshalma—Bácsalmás 7—1 (3—1) Jánoshalma, 700 néző. Ve2»tte: Ernst. Jánoshalma: Deák (Csernák) — Faddi, Kolozsvári, Fenyvesi IV., Maráczi, Urban, Bátyai, Liliorry (Ignácz), Mészáros, Kovács, Feny­vesi III.. Edző: Gacs Tibor. Bácsalmás: Futó — Lengyel (Bizáncz), Szál, Narancsik, Varga; Krisztiin. Knetig, Kovács Holló, Hegyes, ’ Ivanov (Géczi). Edző} Locskai Ferenc. A barátságos hangulatú mérkő­zésen a Jánoshalma akár nagyobb arányban is nyerhetett volna, Góllövők: Urbán 3, Fenyvesi III, 2; Kolozsvári, Kovács, .illetve: Kovács (11-esből). Jók: Fenyvesi III., Fenyvesi IV., illetve: Lengyel. Narancsik; Ifjúsági eredmény: Jánoshal­ma—Bácsalmás 2—2. Honvéd Szamuely SE— Soltvadkert 2—0 (1—0) Kalocsa 400 néző. Vezette: Schaffer. H. Szamuely SE: Zatninszky — Drávucz, Brednyiczky, Bartos, Kerék, Czár, Kocsis, Maruzsa, Borbély, Dézsi, Krasznai. Edző: Pala András. Soltvadkert: Vess — Lehr, Du­kál F.rittmann (Mészáros), Ga­lántai. Köpe, Szávay. Kárász,1 Szentgyörgyi, Erdős, Bozorádi.' Edző: Meskó István. Jóiraimú mérkőzésen nyert a Honvéd Szamuely SE. A 70. perc­ben a Szamuely SE-ből Borbély és Kerék kiállítva. Góllövők: Borbély, Maruzsa. Jók: Breznyiczky, Czár Maruzsa, Dézsi. illetve: Frittmann, Erdős. A megyei labdarúgó-bajnokság állása í. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. ,12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. H. Kun B. SE Lajosmizse Bajai SK Kkh MEDOSZ H. Mezőfi SE Sükösd Soltvadkert Jánoshalma Kalocsai SE Fájsz Tiszakécske Császártöltés Tompa Bácsalmás H. Szamuely SE H. Gábor A. SE Vaskút Bajai Tsz SK Gara 15 13 15 9 15 8 15 10 15 8 15 8 15 15 15 15 15 15 15 15 15 7 7 6 5 4 4 2 3 15 3 15 3 15 2 15 2 15 1 2 - 63-5 28 4 2 40—19 22 1 26—12 2a 4 43—22 21 2 33—19 21 4 32—22 19 5 18—20 1» 4 33—21 18 5 29—21 17 6 29—19 13 5 20—22 IS 4 13—20 ia 8 23—32 11 7 12—32 10 8 16—45 10 9 14—24 9 9 23—49 9 9 12—34 8 3 10 12—32 7 5 9 14—44 7 Kecskeméti SC—Csepel 62—59 (31—29) NB I. női. Kecskemét, 200 né­ző. Vezette: Horváth, Bacsfay. KSC: Domokos (10), Zakiján (18), Bielik (10). Verasztó (3),Né- mediné (21). Csere: Kerpits, Ritt- liing, Kovácsné, Podani. Az 5. percben 13—7 a Csepel javára, majd Némediné és Domokos ko­saraival fordított a KSC. A szü­net után az 5. percben Ismét a Csepel vezetett 39—35 arányban. Bielik dobott sorozatban három kosarat, majd Za'kiján egymás, után 14 pontot szerzett. A 18. percben még a Csepel vezetett , 59—58-ra. Zakiján a befejezés előtt 28 másodperccel 69—59-re fordított, majd a lefújás pillana­tában Domokos távolról talált a gyűrűbe. Székesfehérvári Építők—Kecske­méti SC 60—49 (33—25) NB I. női. Székesfehérvár. Ve­zette: Puhr, dr. Garamvölgyi. KSC: Domokos (10), Zakiján (10), Bielik (13), Némediné (4), Veraszitó (6). Csere: Kerpesits (2), Kenderes! (4), Rlttlin, Kovácsné. Edző: Aőamik Ferenc. Az ifjúsági bajnoskág állása 1. Bajai SK 2. Kkh. MEDOSZ 3. Kalocsai SE 4. Sükösd 5. Bajai Tsz SK 6. Izsák 7. H. Kun B. SE 8. Tompa 9. Gara Lajosmizse 11. Jánoshalma 12. Bácsalmás 13. Soltvadkert 14. Vaskút 15. Fájsz 16. Tiszakécske 17. Császártöltés 10 13 11 2 — 62­-2 24 12 7 2 3 32­-12 ia-13 7 3 3 41­-12 17 12 7 3 2 22­-12 17 12 7 2 3 30­-18 ta 13 6 1 6 37­-26 13 : 13 7 1 5 23­-27 13 13 5 5 3 26­-26 13 12 6 2 4 19­-17 14 13 4 5 4 23­-20 13 12 4 4 4 23­-16 13 14 4 3 7 20­-26 11 13 3 3 7 20­-30 8 13 3 3 7 12­-28 a 13 3 2 8 15—40 8 12 2 2 8 11­-41 8 14 — I 13 7­-73 a ÖKÖLVÍVÁS A Kaposvári Dózsa—Honvéd Kun B. SE CSB mérkőzésről el­maradt Lévai—Hideg találkozó (középsúlyban). Kaposváron 14 órakor. LABDARÚGÁS A TV 16.50-kor közvetíti Prá­gából a Csehszlovákia—Magyar- ország válogatott labdarúgó-mér­kőzést. ' i