Petőfi Népe, 1977. október (32. évfolyam, 231-256. szám)

1977-10-25 / 251. szám

I 1977. október 25. PETŐFI NÉPE I Biztos győzelem a Széktói Stadionban Sok gól a megyei bajnokság 13. fordulóján [Kecskeméti SC—Láng Vasas 3—1 (2—1) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Tóth László. KSC: Frák — Kutasi, Kurucsai, Gulyás, Szabó, [Tánczos (Elekes I.), Bedzsula, Vági, Oskolás (Sörös), I Puskás, Prikidánovits. Edző: Molnár Ferenc. Láng Vasas: Lesi — Szabó, Bassó, Rohonczi, Mi- j halovits, Török, Varga, Gombos, Juhász (Giedli), ! Czanka, Kónya (Farkas). Edző: Simonyi Ferenc. ígéretesen kezdett a kecskemé­ti csapat. Sorra vezették a veszé­lyes támadásokat. A 7. percben a vezetést is megszerezte a KSC. Tánczos indította Oskolást, aki egészen az alapvonalig futott. A beívelést felugorva megfogta a ( kapus, de a labda kicsúszott a kezéből, s éppen Puskás elé ej­tette. A csatár a kapu bal olda­llába lőtt. 1—0. A 18. percben Szabó 20 m-es szabadrúgását ütötte szögletre a kapus. A 20. percben Vági ível szabadrúgást a 16-os oldalvona­lától. Puskás a kapu mellé fe­jelte a labdát. A 24. percben Vá­gi beadását Prikidánovits kapás­ból küldte kapura. A nagy ere­jű lövés sajnos a kapu közepébe tartott, s így a kapus kiöklözte. EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN MTK-VM—Bp. Honvéd 3—2 (1—1) Hungária krt., 6000 néző, ve­zette: Győri. Góllövők: Takács, Morgós, Burg, illetve Lukács (11-esből), Nagy. Vasas—Diósgyőr Fáy u., 3000 Maczkó. Góllövők: Váradi 2, Izsó. 3—0 (2—0) néző, vezette: Pécsi MSC—Ferencváros 1—0 (1—0) Pécs, 20 000 néző, vezette: Müncz. Góllövő: Lőrincz. Ü. Dózsa—Székesfehérvár 4—1 (1—0) Székesfehérvár, 5000 néző, ve­zette: Marton Góllövők: Törőcsik 2, Fazekas, Fekete, illetve Lechner. Tatabánya—Rába ETO 1—1 (0—0) Tatabánya, 5000 néző, vezette: Tátrai. Góllövők: Hegyi, illetve Be7 reci. - síit Békéscsaba—Videoton 1—1 (1—0) Békéscsaba, 10 000 néző, vezet­te: La über. Góllövők: Gottdiener, Magyar (öngól). Dunaújváros—Kaposvár 2—1 (2—1) Dunaújváros, 5000 néző, vezet­+a • TíiiPzi niíi Góllövők: Keller, Tóth, illetve Marcsok. Haladás—SZEOL AK 3—2 (2—1) Szombathely, 6000 néző, vezet­te: Bana. Góllövők: Kereki 2 (11-esből), Halmost, illetve Forgács, Kozma II. Zalaegerszeg—Csepel 2—1 (1—0) Csepel, 2000 néző, vezette: Mo­Góllövők: Molnár, Péter, illet­ve Vad. Az NB I. állása O. Dózsa 9 6 3- 20—8 15 MTK-VM 9 6 2 1 16—7 14 Vasas 9 6 1 2 20-9 13 Tatabánya 5 2 2 18—13 12 Videoton 9 4 2 3 24—14 10 Bp. Honvéd 9 5 — 4 17-8 10 Csepel 9 5 — 4 13—12 10 PMSC 9 3 3 3 11—9 9 DVTK 9 3 3 3 9-11 9 FTC 9 3 2 4 16-18 8 Dunaújv. 9 2 4 3 12—17 8 Haladás 9 3 2 4 11-16 8 ZTE 9 2 4 3 11—16 8 Rába ETO 9 2 3 4 10—14 7 Békéscsaba 9 2 3 4 11-16 7 Kaposvár 9 1 3 5 12—17 5 MÁV Előre 9 2 1 6 8—21 5 SZEOL AK 9 2 — 7 8-21 4 Az NB II • állása 1. Vác 12 8 2 2 19-8 18 2. V. Izzó 12 7 2 3 20—7 18 3. Komló 12 7 2 3 21—14 18 4. Salgótarján 12 7 1 4 21-12 15 5. Budafok 12 5 4 3 21—15 14 6. Volán 12 5 4 3 18-15 14 7. DVSC 12 6 2 4 11-11 14 8. Szóin. MTE 12 5 3 4 16—11 13 9. Kazincbarcika 12 3 3 4 18-16 13 10. Nagykanizsa 12 4 5 3 17—14 13 11. Dorog 12 5 3 4 12—10 13 12. Egri SE 12 3 6 3 16-17 12 13. Bcs. TASK 12 4 4 4 13—14 12 14. KKFSE 12 3 6 3 14—20 12 15. Fűzfő 12 5 1 6 18-23 11 16. BKV Előre 12 3 2 7 13-20 8 17. Várpalota 12 3 2 7 15—25 8 18. MÁV DAC 12 3 1 8 14-24 7 19. BVSC 12 1 4 7 11—19 6 20. Szekszárd 12 2 1 9 11-25 5 Vác—B.csabai TASK 2-1 DVSC—BVSC 1-0 Kossuth KFSE—Budafok 2—2 Várpalota—Olajbányász 4-1 BKV Előre—Komló 1—1 Vasas Izzó—Fűzfő 4-1 SBTC—Dorog 2-0 Szekszárd—Eger 1—4 Kazincbarcika—MÁV DAC 5-0 Szolnoki MTE—volán 2-0 • Puskás nagy harcot vívott az őrzőjével. A képen A kecskeméti csatár fejéről a kapu mellé vágódik a labda. (Banczik István felvétele.) A 26. percben balról Vági és Pri­kidánovits csatázott a védőkkel, majd a labda a kaputól mintegy 22 méterre álló Szabó elé került, aki egyből, nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtte. 2—0. A második gól után sem lany­hult az iram. A 29. percben Pri­kidánovits újabb erős lövését védte a kapus. A 35. percben Varga elhúzott Gulyás mellett. Messziről kapura ívelte a labdát, mert Frák közben kijött. A ka­pus megpróbált a léc fölé öklöz­ni, de kezéről a kapu jobb sar­kába hullott a labda. 2—1. A 42. percben Tánczos ívelt előre szabadrúgást, s ebből Pus­kás ismét a léc mellé fejelt. A 45. percben Vági balról az alap­vonalig cselezte magát, majd be­ívelt. Puskás az ötös sarkáról élesen a kapufa mellett, az ol­dalhálóba fejelte a labdát. Ez is nagy helyzet volt. A szünet után eseti az iram, s bár továbbra is a KSC volt töb­bet támadásban. A játék nem volt sem nagyiramú, sem pedig különösen érdekes. Sok volt az eladott labda, a hibás átadás, A 47. percben Sörös lövése egy vé­dőről szögletre pattant. A 49. percben Tánczos labdáját Puskás kapásból irányította a bal sarok­ra. A kapus először kiejtette a labdát, de másodszorra megsze­rezte. Az 50. percben Szabó egye­dül vitte fel a labdát, s erős lö­vését a kapus szögletre tolta. A 60. percben Bedzsula átadását Puskás a kapu fölé emelte. A 70. percben Vági beadása után Pus­kás lövése a tömörülő védőkről pattant le. A 76. percben Sörös lövését a kapus lábbal mentette, majd a kipattanó labdát Vági a léc fölé rúgta. A 78. percben Vá­gi lövése kipattant a kapusról, majd másodszorra Prikidánovits lövését a gólvonalról Bassó vág­ta ki. A 82. percben Prikidánovits visszagurította a labdát a kapu­tól 25 méterre álló Szabóhoz, aki egy csel után úgy lőtte a jobb sarokba, hogy Lesi kapus meg sem tudott mozdulni. 3—1. A 88. percben nagy kavarodás után Puskás közelről a kapu mel­lé lőtt. A mérkőzés legnagyobb részé­ben fölényben játszott a KSC, s bár a csapat most nagyon sok hibával játszott, a győzelem így is biztos volt. A kecskeméti vé­delem — az egyetlen hibától el­tekintve, amiből aztán mindjárt gól is lett — jól zárt. A közép­pályán a sérüléséig Tánczos, va­lamint a támadásban és a véde­kezésben is rengeteget vállaló Szabó játszott a legjobban. A tá­madósor csak az első félórában játszott szemre szépen és ered­ményesen. A Láng Vasasból Le­si, bár az első gólnál hibázott, később jónéhányszor mentett gól­nak látszó lövéseket. Bassó és Gombos tűnt ki. Tóth László játékvezető nagy­vonalúan, kitűnően bíráskodott, s még apróbb hibát sem vétett. Fegyelmezett játékkal szerzett pontot a KTE Kecskeméti TE—Auras SE 1—1 (0—0) tő. Cinkota, 600 néző. Vezette: Sü­KTE: Nagy E. — Franczkó, Vi- rágh, Nagyhegyesi, Komáromi, Csordás (Horváth), Szabó, Má- nyoki, Csurka, Porhanda, Néme- di (Zubornyák). Edző: Vereb Ist­ván. Auras SE: Szentgyörgyi —Me­ző, Bognár, Bere. Kur, K. Nagy, Tóth, Michna, Kovács Gerda (Bé­res), Lendvai. Edző: Besenyi Ist­ván. Az első szögletet a hazaiak ér­ték el. Michna Kur fejére nyeste a labdát, de Nagy E. kiöklözte. Az 5. percben Mányoki indította Csurkát, akit Németh lökött fel a kaputól 20 m-re. A szabadrú­gás után Szabó lőtt a léc mellé. Az első perc hazai rohamai után a KTE vette át az irányítást, de a támadások sorra elakadtak a kemény hazai védőkben. Nagyon sok szabadrúgást ítélt a játékve­zető a KTE javára, de ezeket, s a mezőnyfölényt sem sikerült ki­használni. A 15. percben Szabótól Csurka kapott remek átadást, s a csatár fejese a lécet súrolva ment ki. A 26. percben Mányoki ugrott ki, s kisodródva lőtt. A labda Mezőről pattant szögletre. A 40. percben a sérüléssel bajló­dó Csordás helyére Horváth állt be. A 43. percben Michna az alapvonalnál kicselezte Nagyhe­gyesig Kovács, majd K. Nagy volt a labda útja, aki aztán 5 lé­pésről a kapu fölé vágta. Ez volt az Auras SE egyetlen gólhely­zete az első félidőben. Az 54. percben Komáromi Por- handának adott, aki a jó ütem­ben meginduló Csurka elé tette a labdát. Csurka két lépés után 16 méterről a hálóba lőtte. 1—0. Egy perc múlva Porhanda lőtt 20 méterről, s Szentgyörgyi bra­vúrosan hárított. A 68. percben Bere utánrúgás miatt a kiállítás sorsára jutott. Némedit Zubor­nyák váltotta fel, aki a 72. perc­ben Porhanda indításával tört kapura. A rövidsarokba küldött lövését Szentgyörgyi hárította. A 80. percben Nagyhegyesi felesle­ges szabálytalansága után Mich­na ívelt szabadrúgást. Lendvai 5 méterről csúnyán fölé rúgta a labdát. A 83. percben Franczkó tört előre, s ikeresztbelőtt labdá­ját Csurka kapta, ám a partjel­ző lest látott. A 85. percben Má­nyoki a 16-oson belül becsúszva, teljesen tisztán szerelte Michnát, de a játékvezető 11-est adott. A büntetőt Mező értékesítette. 1—1. A 87. percben az eleső Komáro­mi kezére Béres rálépett. Komá­romi sajnos rögtön elégtételt vett, s a játékvezető (jogosan) kiállí­totta. A KTE nem adta fel. s még az utolsó percben is akadt helyzet az Auras kapuja előtt. Az iramos, kemény mérkőzé­sen a KTE többet támadott, s a 85. percig győzelemre állt. A pontszerzés így is dicséretes tel­jesítmény. Jók: Virágh, Szabó, Porhanda, Mányoki, illetve: Michna, Mező, Kovács. Fazekas Imre Az NB III. Középcsoport állása 1. Ganz-MAVAG 12 8 2 2 35-13 18 2. Pénzügyőr 12 7 3 2 20-11 17 3. Bp. spart. 12 7 2 3 14—12 16 4. B.-gyarmat 12 5 5 2 19-11 15 5. Perbál 12 ‘ 5 4 3 20—15 14 6. Kit 12 5 4 3 18—17 14 7. D.UJv. Ep. 12 5 3 4 20—14 18 KSC 12 5 3 4 20-14 1.1 9. Bp. Építők 12 5 3 4 24—22 13 10. ÉGSZÖV 12 4 4 4 19-13 12 11. D.-keszl 12 5 2 5 14-16 12 12. ESMTK 12 5 2 5 22—26 12 13. 22. sz. volán 12 4 3 5 15-18 11 14. Cegléd 12 4 3 5 15-19 11 15. Gyöngyös 12 4 2 6 16-19 10 16. Auras SE 12 3 4 5 14-25 10 17. Ikarus 12 4 1 7 16-19 8 18. Bem SE 12 2 3 7 11-18 7 19. Láng vasas 12 3 1 8 11—24 7 20. Enying 12 2 2 8 8-25 8 Kiskunhalasi MEDOSZ—Tompa 6—1 (2—1) Kiskunhalas, 500 néző, Vezette: Karácsony. Khalasi MEDOSZ: Szabó — Földes, Tápai, Dobra. Tóth, Mé­száros, Fuksz, Kiss R. (Rozinka), Nagy, Karsai, Szőke (Halász). Edző: Virágh István. Tompa: Friebert — Grósz, Bá­lint, Neszvecskó, Horváth, Kiss, Czeglédi, Szilvási dr., Baráth, Pásztor, Béleczkíi. Edző: Budin- csevics János. Meglepetésre a 10. percben Pásztor nagy lövésével a Tompa szerezte meg a vezetést. A fél­időig azonban a MEDOSZ meg­fordította az eredményt. A szü­net után változatos volt a küz­delem, s a MEDOSZ nagy fö­lénybe került. Góllövők: Mészá­ros 3, Karsai 2, Fuksz, illetve: Pásztor. Jók: Földes. Tóth, Mé­száros. Fuksz, illetve: Bálint, Kiss, Pásztor. Ifjúságiak: Khalasi MEDOSZ— Tompa 5—0 (3—0). Gól'lövők: Bényi 2, Szalai 2, Tóth. Jánoshalma—Soltvadkert 2—1 (2—1) Jánoshalma, 600 néző. Vezette: Barna. Jánoshalma: Csennék. — Faddi, Maráczi, Kolozsvári, Fenyvesi IV., Liliom, Angeli, Horváth, Ur- bán, Fenyvesi III., Kovács. Edző: Gacs Tibor. Soltvadkert: Balogh — Lehr, Dukai. Frittmann, Galántai, Kö- pe. Bozorádi, Szarka. Mészáros, Kornóczi, Fábián, Erdős. Edző: Meskó István. Változatos, kemény, s a máso­dik félidőben inkább durva játék folyt. A Jánoshalma 2—0-ra ve­zetett Kolozsvári és Urbán gól­jaival, majd Bozorádi szépített. Kiállítva: Kornóczi és Fenyvesi IV. Ifjúsági eredmény: Jánoshal­ma—Soltvadkert 1—0. Honvéd Kun Béla SE—Bácsalmás 6—0 (4—0) Kiskunfélegyháza, 700 néző. Vezette: Németh. Honvéd Kun B. SE: Daru — Hamada, Horváth, Széli, Iványi, Kókai, Bálint dr., Papp, Zágon, Kisznyér, Szakáll. Edző: Villányi Csaba. Bácsalmás: Futó — Lengyel, Szál, Bizáncz, Holló (Varga), Krisztin, Zsivanov, Knetig, Pa- tocskai (Balázs), Hegyes, Naran- csik. Edző: Locskai Ferenc. A mérsékelt formában játszó bácsalmásiak különösebb erőki­fejtésre sem késztették a hazai együttest. Góllövők: Zágon 2, Bá­lint dr. 2. Kisznyér 2. Jók: Bá­lint dr., Zágon, Szakáll, illetve: Lengyel. Szál, Narancsik. Ifjúságiak: 'Honvéd Kun B. SE—Bácsalmás 1-0 (1—0). Gól­lövő: Pintér. Sükösd—Honvéd Gábor Á. SE 9—1 (3—1) Sükösd, 250 néző. Vezette: Ba- án. Sükösd: Faddi I. — Bogárdi, Lakner, Faddi II., Szabó, Maru- sa, Páncsics, Németh. Kollár, Ló­gó, Evanics (Koprivanácz). Edző: Varga Imre. Honvéd Gábor A. SE: Hunyadi — Mezei. Kühner, Eiler, Hangya, Bencsik (Bért), Udvari, Demeter, Husti, Szabó, Túri. Edző: Kévés Ferenc. A kezdés előtt a hazai csapat a katonai szolgálatra bevonuló Marusát búcsúztatták virágcso­korral. A honvéd együttes alapo­san meggyengült, s cserejátéko­suk sem volt. így végig csak ver­gődtek, s egy sérülés miatt a mérkőzés nagy részében tíz em­berrel játszottak. A nagyarányú vereségük így bizonyos fokiig érthető. Góllövők: Marusa 3, Ló­gó 2, Németh, Evanics, Bogárdi, • A Honvéd Kun Béla SE—Bácsalmás mérkőzésen Kisznyér lövés« utat talált , a bácsalmásiak hálójába. (Farkas Tibor felvétele.) Koprivanácz, illetve: Túri. Jók: Marusa. Kollár, Lógó, il­letve: Eiler, Kühner. Császártöltés—Gara 3—0 (0—0) Gara, 500 néző. Vezette: Rá­kos dr. Császártöltés: Koch — Szánd- ler I. (Szindler II.), Laska, Óbert, Buchmüller, Albert, Markó, Sze- icz, Lakner, Gerber dr., Varga (Mentus). Edző: Rausch János. Gara: Kubatovics — Zombor- csevics, Forrai, Kriskovics, Mis- kó, Bergmann, Tomaskov, Tóth (Kiss). Czokoly (Hollósa), TényS, Takács. Edző: Nagy József. Az első félidőben nagy fölény­ben játszott a Gara. de nem tud­ták áttörni a jól záró császártöl­tési védelmet. A szünet után a garai csapat védelmi hibáit a vendégek ügyesen kihasználták. Kiállítva: Markó (Császártöltés). Góllövőik: Liska, Gerber dr., Sze- ■icz. Jók: Liska, Koch, Szeicz, il­letve: Forrai, Miskó. Ifjúságiak: Gara—Császártöltés 6—i (3—1). Góllövők: Dobler 3, Rokonczai 2, Fazekas, illetve: Szautner. Honvéd Szamuely SK— Bajai Tsz SK 1—0 (0—0) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Zsigó. Honvéd Szamuely SE: Zat- linszky — Drávutz, Brezniczky, Kerek, Krasznai, Csáki, Bartos, Kocsis, Fazekas (Tóth), Dézsi, Morvái (Lázár). Edző: Pala And- írás Bajai Tsz SK: Kiss — Kisföldi, Putnik. Nyirati, Kisa (Németh), Miokovics I., Miókovics II., Hoh- ner (Farkas), Sztarvity, Taba, Bohner, Fumacs. Edző: Bóhner József. Alacsony színvonalú játék, s a helyzeteket jobban kihasználó ha­zai csapat megérdemelten győ­zött. Góllövő: Dézsi. Jók: Drávutz, Brezniczky, Kerek, illetve: Put­nik, Nyirati. Honvéd Mezőfi SE—Kalocsai SE 1—1 (1—1) Kecskemét, Szolnoki út. 200 néző. Vezette: Schaffer. Honvéd Mezőfi SE: Nagy L. — Bérezés, Ábel, Seres, Popp, Vigh, Érsek, Puskás, Farkas, Bodor Zajch (Szendrődi). Edző: Krivy Ottó. Kalocsai SE: Niezner — Né­meth. Pécsi, Tamás, Szabó, Posz- tobányi. Kapitány, Jenei, Vén, Illés (Matos), Pongrácz, Varjú. Edző: Tamás Ferenc. Nagyon alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt. A 11. perc­ben Farkas éles lövését Niezner szögletre ütötte. A 13. percben Kapitány bombáját Nagy L. há­rította. A 15. percben Seres sza­badrúgását Vigh vágta a hálóba. 1—0. A 34. percben 25 m-es sza­badrúgásból Pécsi Kapitányhoz gurított. A lövést Nagy L. ismét Bp. Spart.—Cegléd 0—1 D.UJvárosi Ep.—ÉGSZÖV 1—0 Erzsébeti SMTK—Dunakeszi 3—1 22. sz. Volán—Enylng 2—0 Ganz-MAVAG—Honvéd Bem SE 3—2 Pénzügyőr—V. Ikarus 3—2 Perbáli Tsz SK—Gyöngyös «—1 B.gyarmat—Bp. Építők 3—1 szögletre ütötte. A 43. percben Jenei a sok láb között a bal al­só sarokba talált. 1—1. A szünet után — ha lehet — még esett az iram és a színvonal. Jók: Bérezés, Érsek, Bodor, il­letve: Pécsi, Kapitány, Jenei. Fájsz—Vaskút 5—1 (3—0) Fájsz, 300 néző. Vezette: Hor­váth. Fájsz: Fatér — Maros, Papla- nos, Kupusz, Kovács, Galambos (Fekete), Horváth. Kráczer, Her- ner, Gombkötő. Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Vaskút: Bergmann — Leitner, Matus, Germán, Benkovics (Ma­zug), Dömény, Péter, Körmendi, Nagy (Malthaner). Zority, Ger­mán. Edző: Wéber János. A 4. percben már vezetést szer­zett a fajszi csapat Gombkötő bombagóljával. 1—0. A 12. perc­ben Kráczer távolról lőtt hatal­mas gólt. 2—0. A 32. percben Zsákai a kimozduló kapus fölött emelte a labdát a hálóba. 3—0.- A szünet után a hazai csapat fölénye csak a 70. percben ered­ményezett újabb gólt. Kupusz beadását Kráczer élesen lőtte a hálóba. 4—0. A 80. percben Zsá­kai volt eredményes. 5—0. A 88. percben közvetett szabadrúgás után a legurított labdát Zóritya sorfal közt vágta a kapuba. 5—1. Jók: Zsákai, Horváth, Kráczer, illetve: Matus, Körmendi. Ifjúságiak: Fájsz—Vaskút 0—0, Lajosmizse—Izsák 2—1 (0—1) Izsák, 400 néző. Vezette: Nagy. Lajosmizse: Mádi (Ambrus) — Kovács, Kisjuhász (Vajda I.), Szívós, Bende, Kállai, Márkli, Vajda II., Kántor, Kisjuhász dr., Kucsera. Edző: Máté Ferenc. Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Laki, Bőthi, Bozsó, Tóth, Höss (Bogdán), Pataki, Varga II., Nagy. Edző: Seres Lajos. A hazai pálya előnye nem volt elég a győzelemhez az izsáki csa­patnak. A játék képe alapján in­kább a döntetlen eredmény le­hetett volna igazságos. Gól-lövők: Vajda II., Kállai, illetve: Varga II. Jók: Bende, Vajda I., Kántor, illetve: Bőthi, Bozsó. Ifjúságiak: Izsák—Lajosmizse 2—1 (0—1). Góllövők: Molnár, Muda, illetve: Pető. Bajai SK—Tiszakécske4—2 (2—0) Baja, 400 néző, vezette: Fran- cziskovics. BSK: Gilián — Kemény, Mol­nár, Márity, Petresevics, Egyed, Ónodi I., Cseke, Radics (Kazal), Bohács, Ónodi II. Edző: Csongor János. Tiszakécske: Szabó — Laczkó I.. Bállá, Almási, Domonics, Pet­rezselyem, Sántha, Józsa, Boros, Seres. Laczkó II., Pálinkás. Ed­ző: Uzsovics Sándor. A BSK lendült támadásba. Több kimaradt helyzet után Ónodi I. vezetést szerzett. 1—0. Böhács ugrott ki a védők közül, majd Radics elé adott, aki nem hibázott. 2—0. A második félidő­ben feljavult a vendégcsapat, s az utolsó percig szoros volt a mérkőzés, s a hazaiaknak csak ekkor sikerült bebiztosítani a győzelmet. Góllövők: Radios, Ónodi I., Kazal, Bohács, illetve: Laczkó II., Seres. Jók: Bohács, Kemény, illetve: Laczkó II., Sza­bó. A megyei bajnokság állása Honv. Kun B. SE Kkh. MEDOSZ Lajosmizse Honv. Mezőfi SE Bajai SK Soltvadkert Jánoshalma Kalocsai SE Sükösd Fájsz Tiszakécske Izsák Császártöltés Tompa Bácsalmás H. Szamuely SE Bajai Tsz SK H. Gábor A. SE Gara Vasküt 13 12 1 13 10 13 9 13 1 13 7 13 8 13 6 13 8 13 6 13 2 13 2 13 2 13 2 13 2 13 1 13 1- 58-4 25 2 43—20 21 2 37—16 2* 1 31—14 1» 1 23-10 IS 4 16—17 17 3 25—17 IS 4 25—17 15 4 27—20 15 5 21—16 13 5 15-20 12 6 12-15 11 7 19—24 8 7 10-30 7 9-36 8 11-21 8 11-25 9 18—40 8 10—36 8 8-30 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Bajai SK 10 9 1 — 48-1 18 2. Kalocsai SE 11 7 2 2 39-8 18 3. Bajai Tsz SK 11 7 2 2 30—17 18 4. Kkh. MEDOSZ 11 7 2 2 32—9 18 5. Tompa 12 5 4 3 25—25 14 6. Sükösd 10 5 3 2 19-12 18 7. Lajosmizse 11 4 4 3 19-15 18 8. H. Kun B. SE ll 5 1 5 18—24 ll 9. Izsák 11 5 — 6 30—25 18 10. Bácsalmás 12 4 2 6 17-22 18 11. Jánoshalma 10 3 3 4 15-13 8 12. Gara 9 4 1 4 14-12 B 13. Vaskút 11 3 3 5 11-25 a 14. soltvadkert 12 3 2 7 18-28 8 15. Tiszakécske 10 2 2 6 11-25 a 16. Fájsz 11 2 1 8 10-37 a 17. Császártöltés 12 — 1 11 5-64 1 Kis labdával könnyű... (A Stern-ből.)