Petőfi Népe, 1977. október (32. évfolyam, 231-256. szám)

1977-10-18 / 245. szám

✓ 1977. október 18. • PETŐFI NÉPE • 1 PORT* SPORT • SPORT Már 4 ponttal vezet a Honvéd Kun Béla SE Többet támadott a KTE Kecskeméti TE—Láng Vasas 1—0 (0—0) Bp., Rozsnyay u., 400 néző. Ve­zette : Meizer. KTE: Nagy E. — Franczkó, Vi- rágh, Nagyhegyesi, Komáromi (Kovács), Csordás, Szabó, Por- handa, Csurka, Mányoki, Nérnedi (Zubomyák). Edző: Vereb István. Láng Vasas: Lesi —Szabó, Zala- vári, ÍBassó, Rohonczi, Mihálovics, Gombos, (Kónya), Ónody, Varga, Juhász, Czanka. Edző: Simonyi Ferenc. A KTE játszott fölényben, s egymás után két szöglet is je­lezte, hogy a kecskeméti csapat nem állt be védekezni idegen­ben sem. Az 5. percben Csurkát buktatták, de Franczkó nagy ere­jű szabadrúgása elsuhant a kapu mellett. A 10. percben Csordás és Porhanda közösen ügyetlen­kedtek el egy 16 méteres szabad­rúgást. A 15. percben az első ko­molyabb hazai támadást Mihálo­EZ TÖRTÉNT AZ NB 1-BEN Ferencváros—Tatabánya 5—3 (3—1) Üllői út, 15 000 néző, vezette: Tompa. Góllövők: Nyilasi 2, Szokolai 2, Esterházy, illetve P. Nagy, Csapó, Halász. Bp. Honvéd—Haladás VSE 2—0 (1—0) Kispest, 3000 néző, vezette: Szávó. Góllövő: Kozma 2 (egyet 11-es- ből). Kiállítva: Király (HVSE). Vasas—Rába ETO 5—2 (1—0) Győr, 11 000 néző, vezette: Nagy B. Góllövők: Váradi 2, Izsó, Ko­váén, Török, illetve Berecz, Glá- zer. Diósgyőr—MÁV Előre 4—1 (2—1) Diósgyőr, 5000 néző, vezette: Müncz. Gól lövők: Fükő 2, Salamon, Ta­tár, illetve Sárközi (11-esből). f£Ji r.rw- n’kpT» ,'ÍÍL Videoton—Dunaújvárosi Kohász 5-3 (3-1) Székesfehérvár, 6000 néző, ve­zette: Palotai. Góllövők: Burcsa 3, Tieber 2, illetve Szűcs, Hámori, Tóth. Kaposvár—Csepel 2—1 (2—0) Kaposvár, 7000 néző, vezette: Kúti. Góllövők: Kanyar Marcsok. il­letve Branikovits. Üjpesti Dózsa—PMSC 1—0 (0—0) Űjpest. 4000 néző. vezette: Pá­dár. Góllövő: Tóth A. SZEOL AK—Békéscsaba 2—1 (2—1) Szeged, 7000 néző, vezette: Há­mori. Góllövők: Jernei (11-esből), Zámbori, illetve Királyvári. Tu­lipán és Fehérvári (Békéscsaba) kiállítva. Zalaegerszeg—MTK-VM 1—1 (1—0) Zalaegerszeg, 6000 néző, vezet­te: Somlai. Góllövők: Tóth, illetve Takács. Az NB I. állása Ü. Dózsa 8 5 3 16—7 13 MTK-VM 8 5 2 1 13-5 12 Vasas 8 5 1 2 17—9 11 Tatabánya 8 5 1 2 17—12 11 Bp. Honvéd 8 5 — 3 15—5 10 Csepel 8 5-r 3 12—10 10 Videoton 8 4 1 3 23—13 9 DVTK 8 3 3 2 9—8 9 FTC 8 3 2 3 16—17 8 PMSC 8 2 3 3 10—9 7 R. ETO 8 2 2 4 9—13 6 B.-csaba 8 2 2 4 10—15 6 D.-város 8 1 4 3 10—16 6 ZTE 8 1 4 3 9—15 6 Haladás 8 2 2 4 8—14 6 Kaposvár 8 1 3 4 11—15 5 M. Előre 8 2 1 5 7—17 5 SZEOL 8 2 — 6 6—18 4 r í r Az NB II. állása 1. Vác 11 7 2 2 17—7 16 2. Komló 11 7 1 3 20—13 15 3. Izzó 11 6 2 3 16—6 14 4. Volán 11 5 4 2 18—13 14 5. S.-tarján 11 6 1 4 19—12 13 6. Budafok 11 5 3 3 19—13 13 7. Kanizsa 11 4 5 2 16—10 13 8. Dorog 11 5 3 3 12—8 13 9. B. TASK 11 4 4 3 12—12 12 10. DVSC 11 5 2 4 10—11 12 11. SZMTE 11 4 3 4 14—11 11 12. Fűzfő 11 5 1 5 17—19 11 13. K.-barclka 11 4 3 4 14—16 11 14. KKFSE 11 3 5 3 12—18 11 15. Eger 11 2 6 3 12—16 10 16. MÁV DAC 11 3 1 7 14—19 7 17. BKV Előre 11 3 1 7 12—19 7 18. BVSC 11 1 4 6 11—18 6 19. Várpalota 11 2 2 7 11—24 6 20. Szekszárd 11 Volán—Váci Híradás BTASK—Kazincbarcika SBTC—BKV Előre Dorog—Eger Nagykanizsa—Szolnok Komló—V árpalota Budafok—Vasas Izzó Fűzfő—Debrecen MÁV DAC—KKFSE BVSC—Szekszárd 2 1 8 10-21 5 2—2 3—2 2—1 0—0 1—1 3- 0 0-0 4— 0 4—1 3-1 vies vezette, s Franczkó mentett szögletre előle. Egyik csapat sem játszott jól ezekben a percekben. Végül egy ügyes Csurka-átadásból Némedi lőtt, s a labda a kapusról pattant 'ki, s Bassó pedig szög­letre vágta a berobbanó Mányo­ki elől. Később állandósult a KTE fölénye. Csordás lövését előbb ki­ejtette a kapus, majd másodszor­ra rávetődéssel megszerezte a labdát. A szünet után a KTE-csatárok támadásaival indult a játék. A 47. percben Mányoki labdájával Csurka indult el, s futtából ha­talmas erővel a kapufát találta el. Az 55. percben az előretörő Nagy­hegyesi lőtt a léc fölé. Most már nagy volt a KTE fölénye, de a góllövés egyelőre nem sikerült. A 67. percben Zubornyák már meg­szerezhette volna a vezetést, de a kifutó kapustól megijedt, és elke­rülte az ütközést, s ezzel a lab­dát is elvesztette. Egy perc múl­va Lesi kapus és Zalavári össze­futott, s a labda Csurkához ke­rült, aki az üres 'kapura emelte, de Zalavári közbelépett, s róla pattant szögletre a labda. A 76. percben Franczkó reme­kül ugratta ki Csurkát, aki közé­pen lefutotta a védőjét és mint­egy 16 méterről lőtt a bal sarok­ba. 1—0. A gól után Zalavári rek­lamált, s a játékvezető kiállította. A KTE ezután tartotta az ered­ményt. A 85. percben még Pora handa 'beadását Zubornyák a ka­pu fölé fejelte. A közepes iramú, de színvona­las játékban á KTE végig sokkal többet kezdeményezett, s az egy- gólos győzelem még nem fejezi ki a két csapat közti különbséget. Jók: Szabó, Mányoki, Csurka, il­letve Bassó, Juhász, Czanka. Fazekas Imre • 4 A jó játék elmaradt Pénzügyőr—Kecskeméti SC 2—1 (0—1) Kecskemét. 1200 néző. Ve­zette: Pál T. Pénzügyőr: Dómján — Kosztyu, Mu­rái*, Csekő, Raffael, Szili, Nagy. Nap, Vi­da (Csele), Ei- pel, Kudlák (Menyhárt). Ed­ző : Tóthegyi Tibor. KSC: Frá'k — Gulyás, Ku- rucsai, Elekes I., Elekes II., Dimka (Bed- zsula), Szabó, Vági, Oskolás, Puskás, Priki- dánovics (Sö­rös). Edző: Molnár Ferenc. A vendégcsa­pat lendüle­tes támadásai- "yáj kezdődött^ a játék. A 2. ■'p’eí'cbén Kud-! Iák beadását Nagy közelről éppen Frák ke­zébe fejelte. A KSC védek me kapkodott, s még két nagy helyzet adó­dott a Pénz­ügyőr csatárai előtt. majd rendeződtek a sorok. A 9. percben Kosz­tyu lábáról lecsúszott egy labda, s így Prikidánovics hirtelen nagy helyzetbe került. A kapus kifu­tott, s a KSC-esatár elgurította alatta a labdát, de a kapu he­lyett a jobb kapufa tövét találta el. A KSC fokozatosan vette át az irányítást, de a sok szabály­talansággal védekező ellenfél ka­puját nehéz volt megközelíteni. A támadások lassan, sok adoga­tással gördülték, s mindig közbe­nyúlt egy láb. ami vagy a lab­dát, vagy a kecskeméti csatár lábát találta el. A 13. percben Vági távoli lövését védte a ka­pus. A 19. percben Oskolás ala­posan megkeverte a védőjét, majd középre ívelt- A labda már túljutott a kapuson, s a bero­hanó Puskás fejelni készült, ami­kor a kapus hátrafelé vetődve szögletre ütötte A 35. percben Vági szabadrúgása a bal felső sarok felett suhant el. A 37. perc­ben Oslkolás balra keveredve szögletet harcolt ki. Mindjárt be is ívelte, s labdája a védők fö­lött elszállt. A másik oldalon Puskás egy lépés után a hálóba fejelte. 0—1. A szünet után a 47. percben Szabó átadását Linika kapta, s lö­vése egy védőről szögletre pat­tant, de a játékvezető kirúgást mutatott. Az 51. percben Kuru- csai szögletre mentett egy lab­dát. A beívelés után a labda hát- rakerült a 16-oson túlra, majd innen Szili hosszan a kapu elé fejelte, ahol Eipel a gólvonal közelében, vagy 2 méteres lesen állt. A csatár fejjel a bal sarok­ba csúsztatta a labdát, s a já­tékvezető megadta a gólt. 1—1. Az 58. percben Szabó 25 m-es szabadrúgása megkerülte a sor­falat, de a kapus résen volt. A 60. percben Prikidánovics szög­letéből Puskás kapásból lőtt, s a labda a felső léc élén megpat­tanva hagyta el a pályát- A 71. .percben Szabó lövését kiejtette a kapus, majd a rárohanó Pus­kás elől másodszorra megkapa­rintotta. A 73. percben egy teljesen ér­telmetlen ítélet szabadrúgáshoz juttatta a Pénzügyőr csapatát. Raffael ívelt előre. A 16-osnát Bp] Építők—D.úív.^Építők ■Hl • Egy jellemző kép a mérkőzésről. A Pénzügyőr kapusa felugorva, szerezte meg a labdát, s közben kinyújtott lábbal mellbe rúgta a felugrani készülő Puskást. Felháborító jelenet volt, s természetesen ez is, mint a többi, megtorlatlan maradt. Gulyás lyukat rúgott, s így Nagy lekezelhette, majd fordulásból a jobb felső sarokba emelte a lab­dát. 2—1. A 84. percben Bedzsula próbál­kozott lövéssel. Egy perc múlva Vági szögletéből Kurucsai fe­jelt kapura, de a 'kapus védett. A KSC teljesítménye elmaradt a várakozástól. Bár az első perc kapkodása után a kecskeméti csiapiat a mérkőzés legnagyobb részében támadásban volt, s fö­lényben is játszott, a csatárak sehogy sem tudták megtalálni a Pénzügyőrök kemény, szoros vé­dekezésének ellenszerét. Keveset is mozogták, s alkalmat adtak a beavatkozásra. Gólhelyzet még így is akadt, de ezekből csak egyet sikerült kihasználni. A vendégcsapat semmivel sem volt jobb a KSC-nél. A valós eredmény döntetlen lett volna. Sajnos az NB Ill-ban még soha nem láttunk ilyen gyenge játékvezetést, mint amit most Pál T. bemutatott. A rengeteg tévedése és fordított ítélete mel­lett a lesgól megadásával az eredményt is befolyásolta. Jók: Murár, Raffael, Eipel, il­letve Szabó, Elekes II. Az NB III. Középcsoport állása 1. Ganz-M. 11 7 2 2 32—11 16 2. Pénzügyőr 11 6 3 2 17—9 15 3. Bp. Spart. 11 7 1 3 14—12 15 4. Balassagy. 11 4 5 2 16—10 13 5. Bp. Építők 11 5 3 3 23—19 13 6. KTE 11 5 3 3 17—16 13 7. ÉGSZÖV 11 4 4 3 19—12 12 8. Perbál 11 4 4 3 16—14 12 9. Dunakeszi 11 5 2 4 13—13 12 10. D.újv. Ép. 11 4 3 4 19—14 11 11. KSC 11 4 3 4 17—13 11 12. Gyöngyös 11 4 2 5 15—15 10 13. Cegléd 11 4 2 5 15—19 10 14. ESMTK 11 4 2 5 19—25 10 15. Ikarus 11 4 1 6 14—16 9 10. 22. Volán 11 3 3 5 13—18 9 17. Auras 11 3 3 5 13—24 9 18. Bem SE 11 2 3 6 9—15 7 19. Láng 11 3 1 7 10—21 7 20. Enylng 11 2 2 7 8—23 6 Ceglédi VSE—Balassagy. Ganz-MAVAG—Auras SE SE 0—0 6—2 Fájsz—Bajai Tsz SK 1—0 (0—0) Baja, 400 nézp, vezette: Baán. Fájsz: Fatér — Maros, Papla- nos, Kupusz, Kovács, Galambos, Kraiczer, Dinnyés (Horváth), Hemer, Gombkötő, Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Bajai Tsz SK: Kiss — Kisföl- di, Putnik, Nyiráti, Kisa, Mio- kovics II., Rausch, Sztanity, Mio- kovics I.. (Bohner), Hohner, Fu- macs. Edző: Bohner József. A 25. percben Kisa lyukat rú­gott, Herner elől Kiss kifutva, bravúrosan rávetődve védett. A 28. percben Hohner szöglet után kapásból fölé lőtt. Szünet után a 49. percben Ki­sa hibájából Gombkötő nagy helyzetbe került, de kivárt, s a védelem szögletre mentett. Ez­után a bajai csapat valamivel többet birtokolta a labdát, de a fajszi támadások veszélyesebbek voltak. A 85. percben nagy ka­varodás támadt a bajai kapu előtt. Az ide-oda pattogó labda végül Kraiczer lábáról jutott a kapuba. 1—0. A mérkőzés alacsony színvona­lú iátékot hozott, a fajszi csapat többet támadott, s támadásaik vészéi vpsebbek voltak, de végül egv szerencsés góllal szerezte meg a avőzelmet. Jók: Kraiczer, Kovács, Papla- nos, illetve Putnik. Kiss, Nyiráti. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK— Fájsz 10—1 (5—0). Góllövők: Né­meth 3, Bohos 2. Lipokatioh 2, Tóth, Szűcs, Reisch, illetve Vede­lek. T'íctí* ír ppcIí p Kiskunhalasi MEDOSZ 4—2 (3—1) Tiszakécske, 300 néző, vezette: Szalai. Tiszakécske: Szabó — Laczkó I.. Balia I., Almási, Petrezselyem (Fazekas), Sántha, Pálinkás (Tóth), Seres, Laczkó II., Józsa, Boros. Edző: Uzsovics Sándor. Kiskunhalasi MEDOSZ: Szabó — Földes, Tápai, Dobra, Nagy, Mészáros (Rosinka), Fuksz, Tóth, Szőke, Karsai, Halász (Dá­vid). Edző: Virágh István. Már a mérkőzés első percében Karsai fejesgóllal vezetéshez jut­tatta a MEDOSZ-t, majd a 7. percben Tóth szabadrúgás góljá­val már 2—0-ra vezettek a ven­dégek. Az első félidő utolsó per­ceiben Halász növelte 3—0-ra a MEDOSZ előnyét. A 43. percben Seres 11-es góllal szépített. 3—1. A 63. percben Karsai remek fe­jesgóljával 4—1-re vezetett a MEDOSZ. Végül a 84. percben Seres ismét egy tizenegyes góljá­val beállította a végeredményt. Jók: Karsai, Fuksz, Szabó, il­letve Sántha. Ifjúságiak: Tiszakécske—Kkha- lasi MEDOSZ 0—0. Izsák—Bácsalmás 4—0 (1—0) Bácsalmás, 200 néző, vezette: Francziskovlcs. Izsák: Varga I. — Németh, Hős, Laki, Bőthi, Bozsó, Tóth, Nagy Pataki, Varga TI., Szász. Edző: Seres Lajos. Bácsalmás: Futó — Lengyel, Szál, Bizánc, Holló, Krisztin, Ko­vács, Knetig, Patocskai (Balázs), Hegyes, Rudics (Zsivanov). Edző: Locskai Ferenc. Nagy lelkesedéssel küzdött a vendégcsapat, biztosan nyerte meg a szétesően, rosszul játszó hazaiak ellen a mérkőzést. Gól­lövők: Varga II. 2, Bőthi, Nagy. Jók: Hős, Bőthi, Varga II. Ifjúságiak: Bácsalmás—Izsák 2—1 (1—1). Góllövők: Jancsó 2, illetve Kovács. Soltvadkert—Gara 2—1 (1—0) Soltvadkert, 200 néző, vezette: Pongrácz. Soltvadkert: Vass — Lehr, Du- kai, Frittman, Galántai, Köpe, Bozorádi, Szarka (Ocskó), Fá­bián, Erdős, Szávai (Kornóczi). Edző: Meskó István. Gara: Kubatovics — Zombor- csevics, Fonrai, Miskó, Takács, Kiss, Hollósi (Rriskovics), To- maskov, Tóth, Tényi, Czokoly (Uher II.). Edző: Nagy József. Alacsony színvonalú, csapkodó játék, a Soltvadkert sok gólhely­zetet hagyott ki. Góllövők: Du- kai, Kornóczi, illetve Takács. Jók: Köpe, Frittman, Bozorádi, illetve Zomborcsevics, Miskó, To­rna skov. Ifjúságiak: Gara—Soltvadkert 2—1 (0—0). Góllövők: Dobler, Miglinczi, illetve Dávid. Vaskút—Jánoshalma 2—1 (0—0) Vaskút, 300 néző, vezette: Sza­bó J. Vaskút: Bergmann — Péter II., Matus, Germán II., Benko- vics (Leitner), Dömény, Körmen­di, Nagy (Málthaner), Péter L, Zórity, Germán I. Edző: Wéber János. Jánoshalma: Osernák — Fad- di, Bátyai, Fenyvesi IV., Mará- czi, Angeli, Kolozsvári, Liliom' Horváth, Farkas (Csermák), Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Kiegyenlített mérkőzés, megér- , dernelt vaskúti győzelem. Góllö­vők: Germán I., Germán II., il­letve Faddi. Jók: Germán II., Zórity, Matus, illetve Angeli, Horváth, Fenyvesi IV. Ifjúságiak: Vaskút—Jánoshal­ma 2—1 (1—1). Góllövők: Link, Stábli. Tompa—Sükösd 2—2 (2—0) Tompa, 400 néző. Tompa: Friebert — Kovács, Bálint, Neszvecskó, Horváth (dr. Szilvási), Kiss, Czeglédt, Czvia- nov, Baráth, Pásztor (Kábái), Béleczki. Edző: Budincsevics Já­nos. Sükösd: Szente — Szabó, Bo­gáréi, Lakner, Kovács, Németh, (Vetró), Fáncsics, Marusa, Kol­lár, Lógó, Evanics. Edző: Varga Imre. Az első félidőben a hazai csa­pat irányította a játékot, szünet után a vendégek kerültek fö­lénybe, igazságos döntetlen szü­letett. Góllövők: Baráth, Pásztor, illetve Evanics, Marusa. Jók: Neszvecskó, Béleczki, Bálint, il­letve Szabó, Lógó, Páncsics. Ifjúságiak: Sükösd—Tompa 2—0 (2—0). Lajosmizse—H. Mezőfi SE 5—3 (2—0) Lajosmizse, 500 néző, vezette: Szekeres. Lajosmizse: Madá — Kovács, Kisjűíhász, Szívós, Kucsera, Kis- juhász dr., Bende, Márkli, Kán­tor, Vajda II., Kállai. Edző: Má­té Ferenc. H. Mezőfi: Nagy — Bérezés, Ábel, Popp, Szendrődi, Érsek, Puskás, Faakas, Seres, Bodor, Zaicz. Edző: Krivy Ottó. Nagy áramban kezdődött a mérkőzés. A Lajosmizse vette át a játék irányítását, de szórvá­nyos ellentámadásokat is vezetett a vendégcsapat. A 12. percben .Kántor ugrott ki - a-, védők kőiül, S megszerezte á tvezetést. 1—0, A 15. percben- ismét Kanton.. buk­tatták a 16-oson belül, s a meg­ítélt 11-est Vajda II. értékesítet­te. 2—0. A 28. percben Farkas lövését Mádi szögletre ütötte. A 35. percben Vajda lövését nagy bravúrral védte a kapus. Szünet után a vendégcsapat nagy ira­mot diktált, s az 50. percben Ér­sek futott el a jobb oldalon, s beadását Farkas közelről a háló­ba gurította. 2—1. A gól fellel­kesítette a vendégcsapatot, az 58. percben Farkas fejesgóljával si­került egyenlíteni. 2—2. A 65. percben Vajda II. megszerezte a vezetést, 3—2. A 68. percben is­mét Vajda II. talált a hálóba. 4—2. A 75. percben Farkas fe­jesgóljával szépített a H. Mezőfi SE. 4—3. A 80. percben Vajda II. a kapust kicselezve juttatta a labdát a hálóba 5—3. Jók: Kis- juhász, Kántor, Vajda II., illetve Fankas, Ábel, Zaicz. Kalocsai SE—Bajai SK 2—1 (1—0) Kalocsa, 400 néző. ­Kalocsai SE: Niezner — Pong­rácz, Pécsi, Posztobányi, Né­meth (Varjú), Jenei, Szabó J., Kapitány, Vén, Matos II. (Kras- nyánszki), Illés L. Megbízott ed­ző : Tamás Ferenc. Bajai SK: Gilián — Andriski, Holmár, Már’ity, Petresevics, Egyed, Ónodi I., Cseke, Radics, Bohács, Ónodi II. Edző: Csongor János. Az első nagy helyzetet a BSK hagyta ki. Kapitány hibájából Bohács tört kapura, de biztos gólhelyzetben hibázott. Az első gól a 40. percben esett. Matos II. —Illés a labda útja, végül Vén a hálóba lőtt. 1—0. Egy perccel később Cseke a kapuba lőtte a labdát. Egyenlítési alkalom volt. A 43. percben' Bohács a kapufá­ra fejelt. Az ellentámadásból Il­lés kiugrott a védők közül és ő is a kapufát találta el. Az 53. percben egyenlített a Baja. Egyed jobb szélen elhúzott. Beadását Ra­dics értékesítette. 1—1. A 68. percben Illés kiugrott és a kifu­tó kapus felett a kapu mellé emelte a labdát. (A mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki.) A 75. percben Illés lőtte a győz­tes gólt. 2—1. A mérkőzés nagy részében a BSK játszott fölény­ben, de helyzeteit a Kalocsa használta ki jobban. Jók: Niezner, Posztobányi, Illés, illetve Márity, Bohács, Ónodi Z. Ifjúságiak: Bajai SK—Kalocsai SE 2—0. Honvéd Kun Béla SE— Császártöltés 4—1 (2—1) Császártöltés, 400 néző, vezettet Nagy László. Kun Béla SE: Daru — Széli, Horváth, Kókai, Irányi, Zágon, Papp, Miklós, Bálint dr., KLsz- nyér, Szakáll, Bödonyi. Edző: Vil­lányi Csaba. Császártöltés: Koch (Szamosi) ,— Schiendler, Liska, Bucmüller,' Sedneczki, Szeitz II., Óber, Leintner, Lakner, Gerber dr., Albert (Schild). Edző: Rausch Já­nos. A 10. percben szöglethez jutott - a vendégcsapat, és a beívelt lab­dát Zágon fejelte a hálóba. A 20. percben Gerber dr. átadásá­ból Lakner egyenlített. 1—1. A 35. percben egy jobboldali sza­badrúgás után Bodonyi fejesével alakult 2—1-re az eredmény. A 60. percben Kisznyér szabadrú­gásból szerezte meg a harmadik gólt. 3—1. A 60. percben 11-eshez jutott a Császártöltés, s ezt Lis­ka elhibázta. A 70. percben Kisz­nyér állította be a 4—1-es vég­eredményt. Jók: Kisznyér, Papp, Széli, il­letve Schiendler, Buschmüller. Ifjúságiak: Kun Béla SE—Csá­szártöltés 3—0. Honvéd Gábor A. SE— Honvéd Szamuely SE 1—1 (1—0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: / Horváth Gy. H. Gábor A. SE: Hunyadi — Mezei, Kühner, Eiler, Hangya,' Bencsik, Demeter, Ustyi, Udvari, * Szabó, Túri. Edző: Kévés Ferenc, H. Szamuely SE: Zlatniczky —■ Dravucz, Brezniczky, Rrasznai, Kerek, Bartos, Fazekas (Mihó), Zsáki, Dézsi, Kocsis, Morvái. Ed­ző : Pala, András. Széllel hátban a hazai csapat irányította a játékot, s a 20. percbefT Tűri közelről pörgette a labdát a kapuba. Az 53. perc­ben Szabó buktatásáért 11-eshez jutott a Gábor Á. SE. Eiler bün­tetőjét Zlatniczky kiütötte. A 65, percben szabadrúgásból Kerek egyenlített 1—1. Jók: Kühner (a mezőny leg­jobbja), Eiler, Hangya, Udvari,' illetve Zlatniczky, Brezniczky,' Kerek, Morvái. A MEGYEI labdarügó-bajnoksAg Állasa 1. H. Kun B. SE 12 11 1 — 52—4 23 2. Kkh. MEDOSZ 12 9 1 2 37—19 19 3. Lajosmizse 12 8 2 2 35—15 18 4. H. Mezőfi SE 12 7 4 1 30—14 18 5. Bajai SK 12 6 5 1 19—8 17 6. Soltvadkert 12 8 1 3 15—15 17 7. Kalocsai SE 12 6 2 4 24—16 14 8. Jánoshalma 12 5 4 3 23—16 14 9. Sükösd 12 5 3 4 18—19 13 10. Tiszakécske 12 4 4 4 13—16 12 11. Fájsz 12 4 3 5 16—15 11 12. Izsák 12 4 3 5 11—13 11 13. Tompa 12 2 4 6 9—24 8 14. Bácsalmás 12 2 4 6 9—30 8 15. Császártöltés 12 2 3 7 16—24 7 16. Bajai Tsz SK 12 2 3 7 11—24 7 17. H. Gábor A. SE 12 2 2 8 17—31 6 18. Gara 12 1 4 7 10—33 8 19. Vaskút 12 1 4 7 7—25 S 20. H. Szamuely SE 12 1 3 8 10—21 5 az ifjüsagi bajnokság Állasa 1. Bajai SK 10 9 1 — 48—1 19 2. Kalocsai SE 11 7 2 2 39—8 16 3. Bajai Tsz SK 11 7 2 2 30—17 18 4. Kkh. MEDOSZ 10 6 2 2 27—9 14 5. Tompa 11 5 4 2 25—20 14 6. Sükösd 10 5 3 2 19—12 13 7. Lajosmizse 10 4 4 2 19—14 12 8. Bácsalmás 11 4 2 5 17—21 18 9. H. Kun B. áE 10 4 1 5 17—24 9 10. Izsák 10 4 — 6 28—24 a 11. Vaskút 10 3 2 5 17—25 8 12. Soltvadkert 11 3 2 6 17—28 8 13. Jánoshalma 10 2 3 5 14—13 7 14. Gara 8 3 1 4 8—11 7 15. Tiszakécske 10 2 2 6 11—25 6 16. Fájsz 10 2 — 8 10—37 4 17. Császártöltés 11 — 1 10 4—58 1 SOROKBAN • SOROKBAN • SOROKBAN 22. sz. Volán SE—Gyöngyösi Sp. 2—1 Enyingi MEDOSZ—Honv. Bem J. 1—1 Erzsébeti Sp. MTK—ÉGSZÖV 1—0 Dunakeszi VSE—Perbáli Tsz SK 1—1 Bp. Sp—Vasas Ikarus 1—0 1—1 TANÁCSKOZÁS KUNFEHÉRTÓN A Bács-Kiskun megyei Tanács V. B. Testnevelési és Sporthiva­tala október 20-án és 21-én két­napos értekezletet tart a kunfe­hértói sportvezetőképző és edző­táborban. A többi között szó lesz a -megyei TSH-elnökök értekezle­tén elhangzottakról, aktuális igaz­gatási, módszertani és gazdasági kérdéseket vitatnak még. A ta­nácskozás keretében a sportfel­ügyelők beszámolnak tevékenysé­gükről, majd konzultációra kerül sor. ORSZÁGOS IFJÜSAGI BAJNOKSÁG Kecskeméti SC—Pécsi Sí 3—2 (2—0). KSC: Horváth —, Deák, Nagy O., Sahin, Dóró, Szécsényi, Ligetfalvi. (Holló), Tóth, Pádár I., Nagy Z. (Magó), Pádár II. Edző: Tóth Antal. A KSC végig jobban játszott, s bár a máSódik félidő­ben a pécsiek 11-esből és egy vé­delmi hibából egyenlítettek, a hajrában sikerült megszerezni a győzelmet. Jók: Szécsényi, Nagy O., Sahin. Pécsi MSC—KTE 10—1 (5—0). A tartalékos KTE ellen nagy fö­lényben játszott a bajnokesélyes pécsi csapat. BÚVÁRÚSZÁS Kecskeméten, a fedett uszodá­ban rendezik meg október 21— 23-ig az országos ifjúsági köny-3 nyűbúvár uszonyos, és búvárúszó bajnokságot. FELSZABADULÁSI KUPA Október 19-én, szerdán újabb fordulót rendeznek a Felszabadu­lási Kupában. A Kecskeméti TE csapata a Széktói Stadionban 13.30-kor a Szegedi Dózsával ját-J szik. A KSC Hódmezővásárhelyre utazik.