Petőfi Népe, 1977. szeptember (32. évfolyam, 205-230. szám)

1977-09-06 / 209. szám

1977. szeptember 6. • PETŐFI NÉPE • t MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Változatlanul szoros az élmezőny Javult a KSC teljesítménye Kecskeméti SC—22. sz. Volán 2—0 (1—0) • Csatármarasztaló a Volán kapuja előtt. Az egyik védő Oskolás kezét, a kapus a lábát fogja. Kecskemét, 800 néző. Vezette: Mile. KSC: Frák — Gulyás, Kuru- csai, Kecskés, Sztvorecz (Heim), Linka, Szabó, Bedzsula (Tóth), Oskolás, Sörös, Vági. Edző: Mol­nár Ferenc. 22. sz. Volán: Kertész — Gősi, Bige, Köböl, Kemenczei, (Várna), Zombori, Bocsi, Csóka, Raffael (Pál), Mezei, Bakos. Edző: dr. Varga László. A 2. percben Vági beadása pattant szögletre Köböl lábáról. A beívelt szöglet után Szabó lőtt kapura, s a labda most Zombori- ról vágódott szögletre. Támadott a KSC, a Volán csak védekezett. Középen a 3-as Bige, és a 6-os számú Köböl minden labdát el­rúgtak vagy elfejeltek a kecske­méti csatárok orra elől, s olykor szabálytalanságokkal állították meg a kecskeméti rohamokat. A 23. percben Oskolás cselsorozata után a beadása Sörös mögött szállt el. A 25. percben kavaro­dás támadt a Volán kapuja előtt. Végül Szabó lőtte kapura 22 mé­terről, s Kertész szépen védett. A 27. percben balról, a 16-os oldalvonalról szabadrúgáshoz ju­tott a KSC. Vági labdája átszállt a fejek fölött és a jobbösszekötő helyéről Sörös kapásból óriási gólt ragasztott a jobb sarokba. 1—0. A 30. percben cserére kénysze­rült a KSC. Sztvorecz megsérült, és Heim állt a helyére. A KSC ezután még nagyobb fölénybe ke­rült, s egymás után adódtak a helyzetek. A legnagyobbat Linka hagyta ki, mert Vági, visszagurí­tott labdáját 7 lépésről mellé rúgta. A 32. percben Vági beadá­sát. Oskolás előrevetődve fejelte de a labda elsuhant a bal oldali léc mellett. A 41. percben Zom­bori szabadrúgását Csóka kapás­ból rálőtte, s a labda alig kerül­te el a felső sarkot. Ez volt egyébként a Volán egyetlen va­lamirevaló próbálkozása. A 44. percben Szabó távoli lövését véd­te a kapus. A szünet után csak annyiban változott a kép, hogy még na­gyobb lett a KSC nyomása. Vági az alapvonalról a kapus kezébe gurított. Az 53. percben Linka át­adását Szabó a jobb alsó sarok­ra lőtte, s a kapus nagy vetődés­sel nyomta szögletre a labdát. Az 55. percben Linka lőtt távolról, s a kapus a léc alól tolta szöglet­re. A 66. percben Oskolás egé­szen a bal oldalra vitte át a lab­dát. Kemenczei megpróbálta el­kaszálni, de ő maradt az össze­csapás után a földön, Oskolás pe­dig továbbfutott. Kicselezte Bi­gét is, majd beívelt. A labda egy védőről Vági elé pattant, aki lőtt, s a labda újból egy védőt érintve a bal sarokba vágódott. 2—0. A 72. percben Kecskés lövése a kapufa tetejéről pattant ki. A 76. percben a cselező Oskolás lá­bát elhúzták a 16-oson belül. A 11-est Kecskés, gyengén irányí­totta a jobb sarokra. A kapus kiütötte, majd újabb vetődéssel megszerezte a rárohanó Tóth elől. A 84. percben Heim szabadrúgá­sából Szabó alig fejelt mellé. A 86. percben Linka ívelt be. Sö­rös a bal sarokra irányította a fejest, de a kapus jól helyezke­dett. A KSC a mérkőzés nagyobb részében nagy fölényben játszott, de a szervezetten és jól védeke­ző Volán kapuját csak igen nehe­zen sikerült bevenni. A csapat teljesítménye akkor javult iga­zán, amikor Szabó lett a beállós. A legjobb teljesítményt Szabó, Gulyás, Vági és Oskolás nyúj­tották. ' A Volán elsősorban védekezni akart, s ezt — bár jól csinálták — törvényszerű volt. hogy a nagy nyomás közben gólokat kapnak. Kertész kapus. Köböl és Csóka játszott a legjobban. Mile játékvezetőnek nem volt könnyű dolga, mert sok volt a szabálytalanság, de komolyabb hibát nem követett el, s így vég­eredményben jól bíráskodott. • Kertész, a Volán kapusa Kecskés jobb sarokra tartó büntetőjét védte ki. (Banczik István felvételei) Ellentétes félidők Kecskeméti TE—Bp. Építők 2—2 (2—0) Az NB II. állása 1. Komló 5 4 — 1 11— 5 8 2. Nagykanizsa 5 3 2 — 9- 3 8 3. KKFSE 5 3 2 — 7- 4 8 4. Volán 5 3 1 1 10— 5 7 Budafok 5 3 1 1 10— 5 7 6. Vác 5 3 1 1 6- 4 7 7. Vasas Izzó 5 3 — 2 10— 4 6 8. Dorog 5 3 — 2 6- 4 6 Salgótarján 5 3 — 2 6- 4 6 10. Kazincb. 5 2 2 1 5— 4 6 11. BKV Előre 5 2 1 2 7— 6 5 12. DVSC 5 2 1 2 6- 5 5 13. Fűzfő 5 2 — 3 7— 9 4 14. Bcs. TASK 5 1 2 2 4- 7 4 15. Eger 5 1 2 2 6-11 4 16. SZMTE 5 1 1 3 5- 7 3 ll BVSC 5 — 2 3 5- 9 2 18. MÁV DAC 5 1 4 7—13 2 19. Várpalota 5 — 1 4 3—12 1 20. Szekszárd 5 — 1 4 2-11 1 Salgótarján—Vasas Izzó 1-0 (1-0) Nagykanizsa—Szekszárd 5­-1 (3-1) Volán—Eger l—l (0—0) MÁV DAC—Fűzfő 5—1 (5—0) Komló—Debrecen 1—0 (l—0) VÁC—Szolnok 1—0 (0—0) Kossuth KFSE—BKV Előre 1—0 (0-0) Budafok—Dorog 1—0 (0—0) Kazincbarcika—Várpalota 1—0 (1—0) BTASK—BVSC 0—0 A Szabó-Bakó páros ezüstérmes SZÓFIA Négyórás vitával zárult le va­sárnap éjjel Szófiában a kajak­kenu világbajnokság. A már is­mert K—2 10 000 m-es szám ver­senyében a zsűri „salamoni dön­tést” hozott. Sem a versenybíró­ság bejelentését a magyar hajó ellen, sem pedig a magyarok óvá­sát nem vette figyelembe és a pályán elért eredményt hagyta jóvá. K—2 10 000 m világbajnok: Piatrasz Sjurkasz, Anatolij Ko­rolkov (Szovjetunió), 2. Szabó, Bakó (Magyarország), 3. Maca- renco, Ticu (Románia). A VB MÓDOSULT ÉREMTABLAZATA: , , ,, arany ezüst bronz 1. Szovjetunió 4 5 5 2. Románia 4 4 2 3. Magyarország 3 4 4 4. NDK 3 3 ­5. Lengyelo. 2 12 6—7. Bulgária 1 _ Olaszország 1 _ -i 1 —9. Kanada — , _ NSZK — j _ 10. Spanyolo. _ _ 2 (MTI) Bp. Népligeti pálya. 300 néző. Vezette: Krajnyák. KTE: Kerpits — Görbe, Francz- kó, Szabó T., Csordás, Virágh, Kovács S. (Barócsi), Komáromi, Mányoki, Magyar M. (Garaczi), Nagyhegyesi. Edző: Vereb István. Bp. Építők: Szarka — Konrád, Pócza, Páncsics dr. (Bállá), Ge- lesits, Gohér, Gáspár, Kikillai, Pauli, Kontha, Krajcs (Pran- dóczki). Edző: Thömann Antal. A hazai csapat támadásaival kezdődött a játék. A 3. percben szabadrúgásból Gáspár a kapu fölé lőtt. Az ellentámadásból a KTE jutott szabadrúgáshoz, s Magyar M. labdáját a kapus véd. te. Támadott az Építők. Kerpits hárított szépen egy beívelt szög­letet, majd egy perc múlva, egy újabb szöglet után Kontha fe­jelt a kapu mellé. A 10. percben Ismét Kontha került jó helyzet­be, de Magyar M. megzavarta, s a kapu mellé lőtt. A 14. percben Kovács S. elfutott Páncsics dr. mellett, s a kifutó kapus fölött a kapufát találta el. A 21. perc­ben Nagyhegyesi lövését védte Szarka. A 28. percben Virág 25 m-ről küldött lövése alig kerülte el a kaput. A 29. percben Ma­gyar labdájával Kovács S. elfu­tott, és megszerezte a vezetést. 1—0. A 32. percben Mányoki lö­vése az egyik védőről a hosszú sarok felé pattant, de á kapus vetődve szögletre tenyerelte. A 34. percben Csordás és Nagyhe­gyesi adogatott, majd Mányoki kapta és 14 m-ről laposan lőtt a hálóba. 2—0. A következő percben Mányo­ki ismét lefutotta Páncsics dr.-t. A beadást Szarka mentette. A szünet után Komáromi ve­zette az első KTE-támadást. Már a 16-oson belül járt, amikor Konrád szögletre szerelte. Az 52. percben Magyar szabadrúgását Mányoki fejelte a sarok felé, s a kapus nagy vetődéssel mentett szögletre. A hazai csapat vette át az irányítást. Az 58. percben Go­hér lövése Szabóban akadt el. A 68. percben Gáspár beadását Prandóczki a hálóba fejelte. 2—1. Nagy nyomás nehezedett ezután a KTE kapujára, s a já­tékvezető is sorozatban ítélt a hazaiak javára. Gelesits labdája már túljutott az alapvonalon, amikor Görbe és Prandóczki el­esett. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Kerpits kivédte. A 80. percben Franczkó és Prandóczki feje fölött elszállt a labda. A lesen álló Gáspár közel- . ről nem hibázott. A partjelző hiába jelezte a lest, a játékveze­tő felülbírálta és gólt adott. 2—2. Bár a továbbiakban is a hazai­ak játszottak fölényben, a kapuk már nem forogtak veszélyben. A KTE az első félidőben akár négy gólt js lőhetett volna. A második félidőben a hazaiak álltak köze­lebb a győzelemhez. Jók: Ker­pits, Franczkó, Mányoki, Nagy­hegyesi, illetve: Pócza, Kontha, Gáspár. Berki Zoltán NB ül. Középcsoport 1. Gianz-MÁVAG 5 4 1 __ 15- 3 9 2. B.-gyacmat 5 3 2 — 12— 5 8 3. ÉGSZÖV 5 3 1 1 10— 4 7 4. KSC 5 2 3 — 8- 4 7 5. Perbál 5 3 1 1 8- 5 7 6. Bp. Spartacus 5 3 — 2 6- 4 6 7. Auras SE 5 2 2 1 8- 7 6 8. Pénzügyőr 5 2 2 1 5- 4 6 9. Gyöngyös 5 3 — 2 9- 9 6 10. Ikarus 5 2 1 2 8— 8 5 11. Bp. Építők 5 2 1 2 7— 7 5 Dunakeszi 5 2 1 2 7— 7 5 13. Láng 5 2 — 3 7- 8 4 14. KTE 5 1 2 2 5- 8 4 15. Dunaújv. 5 1 2 2 7- 9 4 16. Bem SE 5 1 1 3 4- 7 3 17. ESMTK 5 1 1 3 5- 9 3 18. 22. sz. Volán 5 — 2 3 2- 9 2 19. Enying 5 1 — 4 2-11 2 20. Cegléd 5 — 1 4 6-13 1 Auras SE—Ceglédi VSE 3-3 (3-1) Balassagyarmati SE­Dunaújvárosi Építők 2—2 (0—0) Dunakeszi VSE—Enyingi MEDOSZ 2-0 (1—0) Gyöngyös—Láng Vasas 1—0 (1—0) Bp. Spartacus—Erzsébeti MTK 1—0 (0-0) ­Vasas Ikarus—H. Bem SE 1—1 (1—1). Ganz—MÁVAG—ÉGSZÖV 3—1 (1—1) Pénzügyőr—Perbál 1—1 (l-l) Honvéd Gábor A. SE— Honvéd Mezőfi SE 2—2 (1—1) Kiskunhalas, 200 néző. Vezet­te: Zsigó. V Gábor A. SE: Stuber — Küh­ner, Baráth, Maczkó, Minorics, Eiler, Udvari, Koszorús, Perei, Zahorecz, Túri. Edző: Kévés Fe- fenc. Mezőfi SE: Kiss A. — Érsek, Hajerbacher, Seres, Kiss Gy., Varga, Ferenczi (Kiss L.), Puskás, Farkas, Horváth, Bodor (Popp). Edző: Krivy Ottó. A 7.' percben Udvari tiszta helyzetből lőtt a léc fölé. A 11. percben Varga hosszú Indítását Seres a hálóba lőtte. 0—1. A 16. percben Udvari kiugratta Ellert, aki a bal oldali léc mellett lőtt a hálóba. 1—1. A szünet után ha­zai fölénnyel folytatódott a já­ték. A 82. percben egy kecske­méti védő kézzel nyúlt a labdá­hoz. A játékvezető 11-est ítélt, amit Éiler először a kapusba lőtt, majd a visszapattanó labdát má­sodszorra már biztosan helyezte a hálóba. 2—1. A kezdés után Koszorús mindenkit kicselezett, s a kapust is elfektette, de a visz- szarohanó Érseket találta el. A 89. percben Hajerbacher remekül futott végig a pályán,' s védhe- tetlen gólt lőtt. 2—2. Jók: Stuber, Baráth, Udvari, illetve: Kiss Gy., Hajerbacher, Farkas. Bajai Tsz SK—Bajai SK 0—0 Baja, 700 néző. Vezette: Né­meth. Bajai TSZ SK: Kiss — Kisföl- di. Putnik, Nyirati. Kisa, Mioko- vics 1., Rausch. Miokovics II., Taba (Gál), Hohner, Sztanity. Edző: Bohner József. BSK: Gilián — Vidosa, Molnár, Márity, Győrfi. Egyed, Cseke, Petresevics (Havasi), Radics (Ónodi II.), Bohács, Kemény. Edző: Csongor János. A 2. percben Radics hagyott ki nagy helyzetet. A továbbiakban kiegyenlített játék folyt, s a BSK birtokolta többet a labdát, ám a csatárai alig jelentettek gólve­szélyt. A 20. percben Kiss men­tett kifutással Bohács elől. a 30. percben Nyiraiti lövésébe Molnár nyúlt bele, s így elkerülte a ka­put. A 31. és 35. percben Bohács, a 44. percben Kemény próbálko­zott lövéssel. A szünet után is a BSK fölé­nyével folytatódott a játék. Ra­dics lövése a kapusban akadt el, maid Bohács egyedül futott el. s végül a kapu mellé lőtt. Ezután ■a Baiai TSZ SK támadásai kö­vetkeztek. A 76. nercben Gál fu­tott el. s a beadása teliesen tisz­tán találta Hohnert. aki azonnal lőtt, s Gilián bravúrosan védett. Ez volt a mérkőzés legnagyobb helyzete. A baiai rangadón a BSK ját­szott végig mezőnyfölényben, de ezt nem tudta gólra váltani, mert a Baiai TSZ SK jól védekezett, sőt, az utolsó húsz percben, ami­kor kitámadtak meg is nyerhet­ték volna a mérkőzést. Jók: Kiss, Putnik. Rausch. Miokovics II., il­letve: Molnár, Márity, Egyed. Ifjúságiak: BSK—Baiai Tsz SK 3—1 (2—1) Góllövők: Decsi 2, Takács, illetve: Bohner. Fájsz—Gara 1—1 (1—1) Fájsz, 300 néző, vezette: Baán. Fájsz: Fatér — Kupusz, Pap- lanos. Vlasies, Kovács. Galambos, Kráczer, Kalmár (Dinnyés), Her- ner, Gombkötő, Zsákai. Edző: Búidosó Márton. Gara: Kubatovics — Murinyi, Misko, Bergman, Forrai. Zombor- csevics. Hollósi (Kiss), Tényi. Ta­kács. Tomaskov, Tóth (Uher). Edző: Nagy István. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a gyenge napot kifogó hazai­ak nem bírtak a lelkesen véde­kező garaiakkal. (A góllövőket nem kaptuk meg). Jók: Kupusz, Zsákai, illetve: Kubatovics, For­rai. Ifjúságiak: Fájsz—Gara 3—0 (1—0). Góllövők: Vedelek 2, Baló. Tompa—Jánoshalmi 1—1 (1—0) Tompa, 800 néző, vezette: Mol­nár. Tompa: Kovács — Horváth I., Neszvecskó, Bálint, Francisko- vics, Czivanov, Kiss, Ceglédi, Horváth II., Gilicze, Béleczki. Edző: Budincsevics János. Jánoshalma: Csernák — Fad- di, Dobos, Fenyvesi IV, Maráczi, Angeli, Szabó, Csermák (Né­meth), Horváth, Liliom, Fenyve­si III. Edző: Gacs Tibor. A lelkes tompái csapat Czvia- nov révén már a 10. percben ve­zetést szerzett. 1—0. A JSE a 88. percben Németh góljával egyen­lített: 1—1. Jók: Baráth, Czvia- nov, illetve: Dobos, Szabó. Ifjúságiak: Tompa—Jánoshal­ma 1—1 (1—0). Soltvadkert—Tiszakécske 2—1 (1—0) Soltvadkert, 400 néző, vezette: Schaffer. Soltvadkert: Balogh — Köpe, Dukai, Galántai, Lehr, Szávai (Frittmann), Fábián, Szarka, Kor- nóczi, Erdős, Mészáros. Edző: Meskó István. Tiszakécske: Szabó — Laczkól.," Balia II., Fazekas I., Almási I., Sántha, Laczkó II., Józsa, Seres, Boros, Pálinkás (Fazekas II.). Edző: Uzsovics Sándor. Kemény, helyenként durva mérkőzésen harcolta ki a győzel­met a soltvadkerti csapat. Sán­tha a 84. percben kiállítva. Gól­lövők: Erdős 2, illetve: Seres. Jók: Lehr, Szarka, Erdős, illetve: Balia I., Almási I., Seres. Ifjúságiak: Soltvadkert—Tisza­kécske 4—0 (2—0). Góllövők: Katzenbach 3, Szilberhorn. Sükösd—Izsák 2—0 (1—0) Sükösd, 400 néző, vezette: Szá­lai. Sükösd: Szente — Vetró (Kol­lár), Bogárdi, Lakner, Kovács, Németh, Páncsics, Marusa, Kop- rivonácz, Evanics, Szabó. Edző: Varga Ferenc. < Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Kövesdi (Lipokatich), Bo­ti, Bozsó, Tóth, Bogdán, Nagy, Varga, Mezei. Edző: Seres Lajos. Evanics szerzett vezetést a sü- kösdieknek az első félidőben. Szünet után a hazaiak kezdemé­nyeztek többet. A 60. percben Marusa 20 méteres szabadrúgása biztosította a sükösdi győzelmet. Jók: Szente, Vetró: illetve: Var­ga. Ifjúságiak: Sükösd—Izsák 3—2. Góllövők: Ribár 2, Kollár, illet­ve: Szekeres, Buda. Vaskút—Kiskunhalas 1—1 (1—0) Vaskút, 400 nézo^"vezette: Var­ga J. Vaskút: Bergmann — Matusfek, Germán II., Malus, Benkovics, Malthamer, Körmendi, Csóti, Schöffer (Leitner), Dömény (Penc), Germán I. Edző: Véber János. Kiskunhalas: Szabó — Földes, Rozinka, Tápai, Halász, Kiss R., Fuksz, Mészáros, Nagy, Karsai, Dávid (Szőke). Edző: Virág Ist­ván. A vaskúti csapat nagy küzde­lemben, megérdemelten tartotta otthon az egyik pontot. Az ered­mény megfelel a látottaknak. Góllövők: Leitner, illetve: Kar­sai. Jók: Körmendi, Germán II.; Benkovics, illetve: Tápai, Karsai; Mészáros. Ifjúságiak: Vaskút—Kiskunha­las 1—0 (1—0). Góllövő: Stábl. Kalocsai VTSK— Császártöltés 2—1 (1—0) Császártöltés, 400 néző, vezet­te: Czenczik. Kalocsa: Viszmeg — Pongráczj Pécsi, Tamás, Szabó, Posztobá- nyl, Kapitány, Jenei, Vén, Illés; Balaton. Edző: Molnár Ferenc. Császártöltés: Koch — Led-« niczki, Schindler, Buchmüller, Qber, Varga I., Markó, Szeitz II., Schilli, Gerber dr., Varga II, (Lakner). A VTSK kezdett jobban. Az el­ső hazai támadás komoly sérü­léssel végződött. Szeitz II. tört kapura, de a kifutó kalocsai ka­pus letalpalta. A 20. percben Schindler öngóljával a kalocsaiak jutottak vezetéshez. A 47. perc­ben Varga I. góljával 1—1-re ala­kult az eredmény. A 85. percben Illés szabadrúgásból szerzett gól­jával alakult ki a 2—1-es kalo­csai győzelem. A látottak alap­ján a döntetlen reálisabb lett volna. Jók: Illés, Pécsi, illetve: Varga I., Lednigzki. Lajosmizse—Bácsalmás 3—0 (1—0) Bácsalmás, 500 néző, vezette: Madarász. / Lajosmizse: Mádi — Kovács I., ■Kucsera, Vajda I., Bende, Kál­lai, Szívós, Vajda II., Kántor; Márkli, Kovács II. Edző: Máté Ferenc. Bácsalmás: Futó — Lengyel, Aradi, Narancsik, Szál, Bizáncz, Varga, Knetig, Patocskai, Holló, Hegyes. Edző: Locskai Ferenc. Kiegyensúlyozott játék után á 44. ^percben Kállai szerzett veze­tést a Lajosmizsének 1—0. Szü­net után egyre nagyobb fölény­be került a vendégcsapat. A 71. percben Kántor, a 84. percben Vajda II. volt eredményes. 3—0, Jók: Bende, Kállai, Márkli, illet­ve: Futó, Hegyes. Ifjúságiak: Bácsalmás—Lajos­mizse 3—3 (2—1). Góllövők: Vö­rös, Voinek, Páncsics, illetve: Dékány 2., Riadek. H. Kun Béla SE— H. Szamuely SE 6—0 A Kalocsán lejátszott mérkő­zésről nem kaptunk részletes tu­dósítást. A megyei bajnokság állása 1. H. Kun B. SE 6­-6 — — 27— 1 12 2. Kalocsai SE 6 5 — 1 18— 8 10 3. Lajosmizse 6 5 — 1 17— 8 10 4. H. Mezőfi SE 6 4 2- 15— 7 10 5. Soltvadkert 6 5 — 1 13— 5 10 6. Bajai SK 6 4 2 — 8— 3 10 7. Sükösd 6 3 1 2 9—7 7 8. Kh. MEDOSZ 6 3 1 2 11—11 7 9. Tiszakécske 6 2 2 2 7—9 6 10. Császártöltés 6 2 1 3 12—11 5 11. Jánoshalma 6 1 3 2 9—10 5 12. Bácsalmás 6 1 3 2 5—6 5 13. Izsák 6 1 2 3 4—9 t 14. Fájsz 6 1 1 4 7—10 3 15. H. Gábor A. SE 6 1 1 4 8—14 3 16. H. Szamuely SE 6 1 1 4 5—11 3 17. Vaskút 6 — 3 3 2—12 3 18. Gara 6 3 3 3—20 3 19. B. TSZ SK 6 — 2 4 5—13 2 20. Tompa 6 — 2 4 4—14 2 A megyei ifjúsági bajnokság állása 1. Tompa 6 4 2 *­20— 6 10 2. Lajosmizse 5 3 2 — 14— 4 8 3. Bajai SK 4 3 1 — 12— 1 7 4. Kai. SE 4 3 1 — 13— 3 7 5. Soltvadkert 6 3 1 2 14—16 7 6. Sükösd 5 2 2 1 12— 9 6 7. Bajai TSZ 6 2 2 2 11—12 6 8. Kh. MEDOSZ 4 2 1 1 10— 4 5 9. Gara 5 2 1 2 5— 7 5 10. Jánoshalma 5 1 2 2 5— 7 4 11. Fájsz 5 2 — 3 9—13 4 12. Bácsalmás 6 1 2 3 8—12 4 13. Kun B. SE 5 2 — 3 9—14 4 14. Vaskút \ 5 1 1 3 1— 8 3 15. Izsák 5 1 — 4 9—17 2 16. T.-kécske 4 1 — 3 8—14 2 17. Cs.-töltés 5 — 1 4 2-14 L EREDMÉNYJELZŐK EXPORTRA Nemzetközi kosárlabda-mérkőzések Szpartak Szimferopol—Bajai SK női mérkőzés. Baja, Pázmány utca, 17 óra. Szpartak Szimfaropol-iBajai SK férfimérkőzés. Baja, Pázmány utca, 18.20. Nemzetközi röplabdamérkőzések Építők Kupa nemzetközi férfi röplabdatorna Kecskemé­ten, a Mezőfi SE Szolnoki úti tornacsarnokában, 17 órá­tól. TEKE NB I. Kecskeméti MÄV—Bp. Postás 7—1 (2420—2235) NB I női. Kecskemét. Kecskeméti MÁV: Tóth K. 416, Tóth I.-né 367, Túri E. 409, Török M. 424, Horváth 392, Medgyes I.-né 412. , Postás: Kővári I. 350, Tari A.-né 369, Szenti J. 401, Szakáll K. 385, Vörös Gy. 370, Véth 360. Ifjúságiak: K. MÁV—Bp. Postás 4—0. Határ 349, Rimaszécsi 394. A Postás nem hozott ifjúsági versenyzőt. Az első két párban Tóth K. és Török M. már ha­talmas előnyt hozott a kecskemétieknek. Ketten 105 fával dobtak többet mint a két Postás-versenyző. A második párban is csak Tótfiné veszített valamit az előnyből, s a fiatal Horváth is jól szerepelt. Az utolsó pároknál már teljesen bizonyos volt a nagy­arányú kecskeméti győzelem. A Kecskeméti MÁV női csapata jól kezdte az őszi fordulót. Hétközben Budapesten az RF. Építők ellen 5—3 arányban nyert a kecskeméti csapat, s így elkerült a kiesők közül. • A Finommechanikai és Elektronikus Műszer- gyártó Szövetkezet tájékoztató berendezéseket ké­szít. Termékeik 60 százalékát exportra szállítják. Sokat vásárolnak a KGST-országok. A szövetkezet készíti a moszkvai olimpiára is a tájékoztató» eredményjelző berendezéseket. (MTI-fotó: Balaton József—KSL ( MA: