Petőfi Népe, 1977. szeptember (32. évfolyam, 205-230. szám)

1977-09-27 / 227. szám

1977. szeptember 27. kedd PETŐFI NÉPE • 7 SPORT* SPORT - SPORT Jól játszott a KTE Három pont már a Honvéd Kun Béla SE előnye • A KTE első gólja, amely a kapufa belső éléről pattant a hálóba. A kapus tétlenül nézi a labda útját. Kecskeméti TE—Gyöngyösi Spartacus 2—1 (2—1) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Kószó. KTE Nagy E. — Franczkó, Virágh, Nagyhegyes!, Komáromi (Görbe) Csordás. Magyar M. (Szabó T.), Kovács S„ Mányoki, Porhanda, Némedi. Edző} Vereb István. Gyöngyösi Sp.: Takács — Nagy, Ács, Adonyi, Huszár, Berecz, Bority (dr. Galgóczi), Szabó, Fe- rencz, Benei (Tóth), Cseh. Edző: Nagy János. A KTE támadásai közben a 3. percben Némedi szögletét a ka­pus lehúzta. Az 5. percben meg­szerezte * a vezetést a KTE. A 16-os oldalvonalától Komáromi ívelt szabadrúgást. A labda pon­tosan Némedi fejére szállt, s on­nan a bal kapufa élére, majd a halóba pattant. 1—0. A 9. percben szabadrúgásból Csordás lőtt, s a labda a bal ka­pufa mellett ment ki. A 14. perc­ben Mányoki ügyes csellel ke­rült lövőhelyzetbe, ám csúnyán mellé küldte a labdát. Állandóan a KTE volt mezőnyfölényben. A 18. percben Kovács S. kapott jó labdát, s amikor cselezni próbált, buktatták. Komáromi szabadrú­gását Takács d kapujából kilép­ve szerezte meg. A 20. percben Némedi lövését kiejtette a ka­pus, ám sikerült megkaparinta­nia a labdát. A 24. percben 22 m-ről Magyar M. küldött sza­badrúgást. s labdája súrolta a felső lécet. A 34. percben Nagy- hegyesi szabadrúgását védte el­vetődve Takács. A 39. percben Kovács S. beadását Némedi tiszta helyzetből mellé lőtte. A 40. percben növelte előnyét a KTE. Kovács S. futott el a jobb olda­lon, majd beívelt. A nagy Lendü­lettel érkező Némedi a kapu bal oldalába fejelte a labdát. 2—0. A 44. percben Ferencz kicse­lezte Nagyhegyesit. s már a 16-oson belül járt, amikor Vi­rágh szabálytalanul szerelte. A 11-est Ferencz értékesítette. 2—1. A fordulás után a 47. percben 18 m-es szabadrúgásból Csordás lőtt, s a labda a .sorfalról vágó­dott le. Az 51. percben Kovácsot szögletre szerelte Adonyi. Ebből Mányoki a léc mellé fejelt. Az 33. percben Kovács S. lövése Hu­szárról pattant szögletre. Két perc múlva Magyar M. ugrott ki. s ez a lövés Nagy lábáról vágó­dott az alapvonalon túlra. Az 38. percben a kiugró Mányoki elé a kapus kifutott. A labda Kovács S. elé pattant. A lövésbe Huszár tette bele a lábát, s onnan pat­• Kovács jobb oldali remek beadására Mányoki és Ncmedi ugrott fel. Közülük Némedi volt jobb helyzetben, s remek fejest küldött a jobb felső sarokba. (Banczik István felvételei.) tant megint szögletre. A 64. perc­ben Némedi Mányoki elé fejelte a labdát, s csatár azonban tiszta helyzetből a léc mellé küldte. A 68. percben Ferencz ugratta ki Szabót. A lövés a bal felső sarok mellett ment ki. Ez volt a gyön­gyösiek egyetlen akciója a máso­dik félidőben. A 81. percben Porhanda szabadrúgása a kapu fölé jutott. A 85. percben Ferencz csípte el Nagyhegyesi könnyelmű hazaadását. Virágh az utolsó pil­lanatban mentett szögletre. A 88. percben szabadrúgás után Má- nvoki 5 méterről, előrevetődve fejelt. A labda kiperdült a ka­pus kezéből, ám pontosan a gól­vonalon mégis elcsípte. A KTE az első félidőben, szél­lel hátban játszva igen ötletesen játszott, s ekkor akár 3—4 gólt is lőhettek volna. A második já­tékrészben is inkább a kecske­métiek birtokolták a labdát, s ekkor is sok helyzet maradt ki, A gyöngyösi együttes nagyon széteső játékot mutatott. Jók: Virágh, Komáromi, Kovács S., Némedi, illetve Takács, Huszár, Ferencz. Merényi Béla Kiskunhalasi MEDOSZ— Bácsalmás 8—2 (3—2) Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Czenczik. Kh. MEDOSZ: Szabó — Föl­des, Tápai, Tóth, Dobra, Fuksz, Mészáros, Szőke (Körösi), Kar­sai, Agócs (Halász), Nagy. Edző: Virágh István. Bácsalmás: Géczi — Lengyel, Szál, Varga, Bizáncz, Hegyes, Zsivanov, Jukovics, Knetig, ko­vács. Edző: Locskai Ferenc. Az 5. percben Szőke beadását Mészáros fejelte a hálóba. 1—0. A 20. percben Karsai elvette a labdát a cselező Száltól; és a há­lóba lőtte. 2—0. Egy perc múlva Zsivanov szépített. 2—1. A 30. percben, egy gyors támadás vé­gén Futó egyenlített. 2—2. A 44. percben Mészáros két csel után lőtt a hálóba. 3—2. A szünet után „átjáróház” lett a tartalékos vendégcsapat védel­me. Az 50. és 60. percben Kar­sai lőtt gólokat. 5—2. A 70. perc­ben Nagy buktatása miatt meg­ítélt 11-est Dobra lőtte a kapuba. 6—2. A 80. percben Tóth emelt a hálóba. 7—2. A 85. percben Mészáros állította be a végered­ményt. 8—2. Jók: Tápai. Tóth, Fuksz, Mé­száros, Karsai. Ifjúsági eredmény: Bácsal­más—Kh. MEDOSZ 3—2 (1—2). Góllövők: Barcsák 2, Jancsó, il­letve: Harsányl 2. Izsák—Vaskút 1—0 (I—0) Izsák, 200 néző, vezette: Fran- ciskovics. Izsák: Varga I. — Hoss, Gyiff- kó dr., Sponga, Boti, Bozsó, Tóth, Nagv, Pataki. Varga II. (Mezei), Lipokatich. Edző: Seres Lajos. Vaskút: Bergmann — Leitner, Matus, Germán I., Benkovics, Nagy, Körmendi (Mazug), Csóti, Dömény, Germán II., Strabl XZsi- vity). Edző: Palatinszki János. A hazaiak nagyon sok gólhely­zetet hagytak ki, s csak egyszer sikerült az ellenfél hálóját be­venni. A vendégek örülhetnek, hogy az eredmény így alakult. Góllövő: Pataki. Jók: Bőti.Gyiff- kó dr., Sponga, Varga I., illetve: Nagy, Csóti, Bergmann. Ifjúságiak: Izsák—Vaskút 6—2. (4—1). Góllövők: Szekeres 3, So­ros 2. Felföldi 1, illetve: Kónya 1, Albert 1. Tiszakécske—Lajosmizse 1-1 (1—0) Tiszakécske, 600 néző, vezette: Németh. Tiszakécske: Szabó — Laczkó I.. Balia I., Fazekas I., Almási, Sánthá, Laczkó II.. Pálinkás, Petrezselyem, Demovics (Rusvai). Edző: Uzsovics Sándor. KSC-fölény, dunaújvárosi gólok Dunaújvárosi Építők—Kecskeméti SC 2—0 (2—0) EZ TÖRTÉNT Dunaújváros, 1300 néző. Ve­zette: Kulcsár. Dunaújváros: Péter — Zsifkó, Kalmár, Miklós I., Tatár, Debre- czeni, Miklós II., Simon G., Brych (Hegedűs). Ármai, Soós. Edző: Kőhalmi Mihály. KSC. Frák — Kutasi, Kuru- csai, Kecskés, Szabó, Heim. Ha- jer, Bedzsula, Oskolás. Sörös (Puskás), Vági. Edző: Molnár Ferenc. A kezdés után mindjárt a KSC vette át a játék irányítását. A kecskeméti csapat sorra vezette támadásait. Többnyire a jobb ol­dalon futottak ezek a veszélyes rohamok, ahol Oskolás vívott nagy harcot az egykor kecskeméti Tatárral, s többnyire eredmé­nyesek voltak az összecsapások. A beadásokat azonban a védők rendre elfejelték a KSC-játéko- sok elől. A nagy támadássoro­zat közben egy lefutásból várat­lanul a hazaiak szereztek veze­tési. Á 20. percben a jobbössze­kötő helyén Ármai jól vette át a labdát. Kurucsai és Kecskés közt kiugrott, s lövésével szem­ben Frák tehetetlennek bizo­nyult. í—0. A KSC továbbra is támadás­ban maradt. A 24. percben Vági adott be, s Sörös az ötösön, óriá­si gólhelyzetben hibázott. ♦ A 31. percben szabadrúgáshoz jutott a Dunaújváros. A beívelt labdát Hrych a 16-osnál lefejel­te, majd amikor társaitól vissza­kapta, nagy erővel a léc alá vág­ta. 2—0. A KSC-védelem csak nézte ezt az adogatást. A szünet után a KSC cserélt, s Puskás állt Sörös helyére. A kecskeméti csapat nyomasztó fö­lényben volt, de gólt lőnni még­sem sikerült. A 65. percben Pus­kás került óriási helyzetbe, de az ötösről gyengén lőtt a kapus kezébe. Nem sokkal később Ha- jer urott ki, de lövése fölé szállt. Á 75. percben Oskolás iramodott meg. de 8 m-ről ő is a kapu fö­lé küldte a labdát. A nagy KSC- rohamok közt ismét gyors ellen- támadás bontakozott ki. Ármai hasonlóan az első gólhoz, Kuru­csai és Kecskés közt' ugrott ki, de nagy helyzetben fölé lőtt. Nem sok hiányzott az újabb ha­zai gólhoz. A KSC tehát idegenben is vé­gigtámadta a mérkőzést, de a csatárok most nem tudták gó­lokra váltani a helyzeteket, a védelem pedig a kevés ellentá- m,adásból is két gólt kapott, A dunaújvárosi csapatból Pé­ter kapus. Kalmár. Miklós I. és Simon G. játszott jól, a KSC-ből pedig Frák. Kutasi, Szabó és Heim tűnt ki. Csepel—RÁBA ETO 2—0 (1—0) Csepel, 3000 néző, vezette: Há­mori. Góllövők: Wéber, Braniko- vits. Bp. Honvéd—Tatabánya 2—0 (2—0) Kispest, 4000 néző, vezette: Pa­lotai. Góllövők: Pál, Kofema. Ferencváros—MÁV Előre 1—0 . (0—0) Üllői út, 13 000 néző, vezette: Győri. Góllövő: Ebedli. MTK-VM—Békéscsaba 2—1 (1—1) Békéscsaba, 10 000 néző, vezette: Pádár. Gólíövők: Borsó, Morgós, illetve Tulipán. Videoton—Haladás 6—0 (3—0) Székesfehérvár. 8000 néző, vezet­te: Somlai. Góllövők: Májer 3, Sza­bó, Buresa, Karsai. Dunaújváros—Ű. Dózsa 1—1 (1—1) Dunaújváros, 6000 néző, vezette: Mohácsi. Góllövők: Engelbrecht illetve Törőcsik. Zalaegerszeg—Kaposvár 2—2 (2—0) Kaposvár, 8000 néző. Góllövők: Csepregi, Rácz illetve Túrái, Kon- rád. Vasas—SZEOL AK 2—1 (1—0) Szeged, 6000 néző, vezette: Ja- czina. Góllövők: Kovács, Zombori illetve Garics. Pécsi MSC—Diósgyőr 2—0 (0—0) Diósgyőr, 7000 néző, vezette: Marton. Góllövők: bány. Az NB I. állása Kardos, Do­1. Ü. Dózsa 6 4 2 _ 1 2- 4 10 2. Tatabánya 6 5 — 1 11— 4 10 3. Csepel 6 5 — 1 11— 5 10 4. MTK-VM 6 4 1 1 9- 4 9 5. Videoton 6 3 1 2 17— 6 7 6. Vasas 6 3 1 2 9— 6 7 7. Bp. Honvéd 6 3 — 3 7— 4 6 8. Haladás 6 2 2 2 8— 9 6 9. Ferencváros 6 2 2 2 9-11 6 10. Diósgyőr 6 2 2 2 4— 6 6 11. Pécsi MSC 6 1 3 2 6— 7 5 12. MÁV Előre 6 2 1 3 5— 7 5 13. Rába ETO 6 1 2 3 5- 8 4 14. Dunaújváros 6 — 4 2 4— 9 4 15. ZTE 6 1 2 3 7—13 4 16. Békéscsaba 6 1 2 3 6—13 4 17. Kaposvár 6 — 3 3 8^-11 3 18. SZEOL AK 6 1 — 5 4-15 2 Az NB II állása NB III Középcsoport KÉZILABDA NB II. A KTE nyerte a megyei rangadót Kecskeméti TE—Jánoshalmi Spartacus 16—12 (8—7) NB II-es női mérkőzés, János­halma, 100 néző, vezette: Sodar, Taksony. Kecskeméti TE: Deák — Tóth, Bajó, Takács, Cs. Kovács, Pesz- met. Gergely. Csere: Fekete. Ed­ző: Zubornyák Andrásné. Jánoshalmi Spartacus: Bartók — Mikó M.. Debella I., Debella K., Mikó I., Nagy, Fenyvesi. Cse­re: Juhász, Lengyel. Edző: Rátái Róbertné. A sokkal energikusabb, moz­gékonyabb kecskeméti csapat az egész mérkőzés alatt többet kez­deményezett. A védekezése is jobb volt ellenfelénél, s a haj­rában biztosan nyert. A jános- halmiak hétméterest hibáztak. Góldobók: Takács 6. Kovács 3, Peszmet 2, Gergely 5 illetve Fenyvesi 6, Debella I. 3, Mikó M., Debella K„ Nagy. Jók: Ta­kács, Cs. Kovács, Gergely illetve Debella K. 1. Vác 8 6 1 1 12— 4 13 1. Ganz-M. 8 5 2 1 20— 5 12 2. Volán 8 5 2 1 15— 8 12 2. Bp. Építők 8 5 1 2 16— 11 11 3. Izzó 8 5 1 2 15— 5 11 3. Pénzügyőr 8 4 3 1 10— 7 11 4. Komló 8 5 1 2 15—11 11 4. ÉGSZÖV 8 4 2 2 17­9 10 5. S.-tarján 8 5 — 3 13— 6 10 5. B.-gyarm, 8 3 4 1 14­■ 8 10 6. Budafok 8 4 2 2 18—12 10 6. KSC 8 3 3 2 14— 10 9 7. N.-kanizsa 8 3 4 1 10— 5 10 7. Perbál 8 4 1 3 11— 9 9 8. Dorog 8 4 1 3 10— 7 9 8. D.-keszl 8 4 1 3 10— 9 9 9. K.-barcika 8 3 3 2 9— 8 9 9. Bp. Spart. 8 4 1 3 Il­12 9 10. KKFSE 8 3 3 2 9—12 9 10. D.-újv. É. 8 3 2 3 ii)— 12 8 11. DVSC 8 3 2 3 8— 7 8 11. Auras 8 3 2 3 10­1.3 8 12. Fűzfő 8 4 — 4 12—15 8 12. Ikarus 8 3 1 4 13— 13 7 13. SZMTE 8 3 1 4 10— 8 7 13. Láng 8 3 1 4 8— 10 7 14. B. TASK 8 2 3 3 7— 9 7 14. Cegléd 8 3 1 4 12— 15 7 15. Eger 8 1 4 3 9—15 6 15. Gyöngyös 8 3 1 4 10­13 7 16. MÁV DAC 8 2 1 5 10—16 5 16. KTE 8 2 3 3 10­■14 7 17. BKV Előre 8 2 1 5 7-13 5 17. ESMTK 8 2 2 4 12—-19 6 18. Várpalota 8 1 2 5 5-15 4 18. Bem SE 8 2 1 5 8— •12 5 19. BVSC 8 — 3 5 8—15 3 19. 22. Volán 8 1 2 5 7— ■16 4 20. Szekszárd 8 1 1 6 6—17 3 20. Enying 8 2 — 6 5­■17 4 Vác—S.BTC 1­-0 Auras SE—D-keszi VSE 2—0 Vasas Izzó—VoLán SC 1'-1 ESMTK—Vasas Ikarus 3­-2 KKFS E—Nagy ka nizsa I­-1 H. Bem SE—ÉGSZÖV 2­-1 Kazincbarcika—Komló 2­-2 Bauxitb. SE—Pécsi VSK 4­-l Do brece n—BTAS K 2­-1 Bp. Építők—22. Volán SE 4­-3 Várpalota—Dorog 1­-1 Ceglédi VSE—Perbáli Tsz SK 2­-l BVSC—Fűzfő Eger—Budafok 1­2­-2-2 Bp. Spartacus­-Láng Vasas 2­-0 Szekszárdi Dózsa—MÁV DAC 2­-1 Pénzügyőr SE­-Balassagy. SE 1—0 Szolnok—Előre 3­■0 Ganz-MAVAG­Enying 5­-1 Lajosmizse: Madi — Vajda I., Kisjuhász, Kovács F., Kántor, Bende, Vajda III., Márkli, Kis­juhász dr., Kovács T. (Kállai), Kucsera. Edző: Máté Ferenc. Fergeteges rohamokkal indított a tiszakécskei csapat. A 13. perc­ben Pálinkás nagy helyzetben mellé lőtt, majd a 22. percben Laczkó II. Petrezselyem átadásá­ból szép gól lett. A lajosmizsei csapat a 43. percben tizenegyes­hez jutott, amelyet Kisjuhász dr. melle rúgott. A 48. percben les­gyanús helyzetben, az új ember­ként beállított Kállai fejesgóllal egyenlített. A mérkőzés végéig továbbra is a tiszakécskeiek ro­hamoztak, időnként teljesen be­szorult a vendégcsapat, amelynek kapuját sqkszor a szerencse men­tette meg. Végeredményben a döntetlen igazságos. • Jók: Józsa (a mezőny legjobb­ja), Laczkó II.. illetve: Kovács, Kucsera, Kállai. Ifjúságiak: Tiszakécske—Lajos­mizse 1—2 (1—0). Góllövők: Kor­mos, illetve: Pető, Dékány. Fájsz—Honvéd Szamuely SE 1—0 (1—0) Fájsz, 300 néző, vezette: Far­kas. Fájsz: Fatér — Kupusz, Pap- lanos, Vlasies, Kovács, Bolvári, Horváth, Kráczer (Maros), Her- ner. Gombkötő, Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Szarúuely SE: Varga — Krasz- nai, Brezniczki. Kerek, Bartos, Kocsis, Dézsi, Zsáki, Tóth (Mor­vái), Borbély (Fazekas). Edző:' Pala András. A jó iramú mérkőzésen csak nehezen bírt ellenfelével a ha­zai csapat. Góllövő: Herner. Jók: Vlasies, Kráczer, Kupusz, illetve: Brezniczki, Kerek, Gács. Bajai SK—Császártöltés 3—1 (2—0) Baja, 400 néző, vezette: Zsigó. BSK; Gilián — Szemző, Molnár, Márity, Győrfi, Onódi I., Havasi (Rajcsics), Önódi II., Kocsis (Be­csi). Bohács. Kozák. Edző: Cson­gor János. Császártöltés: Koch — Schind­ler, Lakner (Albert), Szeicz, Var­ga. Markó (Leitner), Buchmüller, Varga, dr. Gerber, Ober. Edző: Rauch Ferenc. A BSK rögtön támadólag lé­pett fel, de a csatárok sorba hagyták ki a tiszta helyzeteket. A félidő befejezése előtt gyors kétgólos előnyre tett szert a BSK. A második félidő elejére feljött a vendégcsapat és két helyzet maradt ki. GöllövőK:-Bó- hács 2, Márity. illetve: Gerber dr. Jók: Márity, Onódi II.. Bo­hács, illetve: Varga, Gerber dr. Ifjúságiak: Bajai SK—Császár- töltés 12—0 (7—0). Góllövők: Pintér 7, Kovács 2, Lipócz, Kas­sai, Bognár 1—1. Jánoshalma—Sükösd 3—0 (1—0) Hajós, 600 néző. Jánoshalma: Csernák — Bá­tyai, Maráczi, Liliom, Fenyvesi IV., Angeli, Kolozsvári, Mészá­ros (Faddi), Csermák, Fenyvesi III., Farkas. Edző: Gacs Tibor. Sükösd: Szente — Szabó (Kop- rivonácz), Bogárdi, Lakner (Vet- ró), Kovács. Németh, Pánfcsics, Marusa, Kollár, Lógó, Evanics. Edző: Varga Imre. A 17. percben közvetett szabad­rúgás után Kollár 16 méterről lőtt, Csernák bravúrral öklözte a labdát a léc fölé. A 23. percben Németh beadását Lógó a kapu sarkából fejelte fölé. A 26. perc­ben Lógó szólózott, majd mint­egy 6 méterről léc fölé vágta a labdát. A 45. percben 18 méteres szabadrúgáshoz jutott a János­halma. Fenyvesi III. nagy erővel a sorfal mellett bal sarokba vág­ta a labdát. 1—0. A fordulás után a 47. percben Liliom hozta fel a labdát, majd amikor Kolozsvári­tól visszakapta közelről a hálóba vágta, 2—0. A 82. percben Ko­lozsvárit a keresztező Bogárdi fel­vágta. 11-es! A büntetőt Kolozs­vári lőtte a bal kapufa mellé. 3—0. A kezdeti sükösdi rohamok után a Jánoshalma átvette az irányítást és biztosan győzött. Jók: Liliom, Kolozsvári, Farkas, illetve: Németh, Páncsics, Kol­lár. Ifjúságiak: Jánoshalma—Sü­kösd 1—1. H. Gábor Á. SE—Gara 4—1 (1—0) Gara, 150 néző, vezette: Szabó. H. Gábor A. SE: Kovács — Kühner, Baráth, Minorics, Eiler, (Demeter), Maczkó, Béréi, Ko­szorús. Udvardi, Zahorecz, Túri. Edző: Kévés Ferenc. Gara: Kubatovics — Aranyo­si (Murinyi). Forrai, Miglinczi, Zomborcsevics, Miskó I., Berg­man. Tomaskov, Tényi (Hollósi), Takács. Tóth. Edző: Nagy János. Az első félidőben kiegyensú­lyozott játék folyt, a 15. percben Perei vezetéshez juttatta a ven­dégcsapatot. Szünet után a garai védelem hibájából Koszorús, De­meter, Túri növelték a vendég­csapat góljainak számát. A 86. percben Miskó I. szépített. Jók: Miglinczki. Tomaskov, illetve: Kovács, Udvari, Túri. H. Mezőfi SE—Soltvadkert 2—0 (0—0) Kecskemét, Szolnoki u. 300 né­ző, vezette: nj. Molnár Károly. H. Mezőfi SE: Kiss A. — Bér­ezés, Ábel, Seres, Kiss Gy., Var­ga, Ferenczi (Vigh), Puskás, Far­kas, Horváth, Popp. Edző: Krivy Ottó. Soltvadkert: Balogh — Köpe, Dukai, Szarka, Galántai, Fritt- man, Lehr, Szávai, Fábián, Er­dős, Mészáros. Edző: Meskó Ist­ván. Az első félidő csapkodó- rossz játékot hozott. A 20. percben sza­badrúgáshoz jutott a Mezőfi, amelyet Seres a sorfalba rúgott. A 27. percben Farkas jó labdával szöktette Serest, akinek lövéssze­rű beadását a kapus védte. A 29. percben Ferenczi 20 méterről le­adott nagy lövését Balogh bra­vúrosan ütötte ki szögletre. A 39. percben Fábián lövését Kiss ve­tődve védte. Az 50. percben Se­res ballábas lövése felső kapufát súrolva hagyta el a játékteret. Az 53. percben Horváth 22 mé­terről leadott lövését Balogh nagy bravúrral .ütötte szögletre. A 74. percben hazai támadás után a labda Farkas elé került, aki a bal alsó sarokba juttatta. A 82. percben Kiss Gy. beadását Hor­váth értékesítette. 2—0. Jók: Ábel, Varga, Farkas, Popp, illet­ve: Balogh, Dukai. Kalocsai SE—Tompa 1—1 (0—0) Kalocsa, 300 néző, vezette,: Schaffer. Kalocsa: Niezner — Pongárcz, Pécsi, Tamás, Szabó J. Szabó Gy. (Posztobányi). Kapitány, Varjú, Vén, Matos, Jenei. Megbízott ed­ző: Tamás Ferenc. Tompa: Friebert — Grósz, Bá­lint, Neszvecskó, Horváth, Kiss, Czeglédi, Kábái, Barát, Pásztor, Béleczki. Edző: Budincsevics Já­nos. Az őszi szezon leggyengébb mérkőzését játszotta a kalocsai csapat. Tompa közelebb állt a győzelemhez. Góllövők: Jenei, il­letve: Pásztor. Jók: Pécsi, Ta­más, Jenei, illetve: Bálint, Pász­tor, Neszvecskó. Ifjúságiak: Kalocsa—Tompa 8—0 (4—0). H. Kun Béla SE—Bajai Tsz SK 4—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 700 néző, ve­zette: Dobos. H. Kun B. SE: Dam — Széli, Horváth. Iványi (Zágon), Kókai, Olasz, Csurka, Bálint dr.. Feleki (Miklós), Kisznyér, Szakáll. Ed­ző: Villányi Csaba. Baja: Farkas — Kisföldi, Put- nik, Nyitrai, Kisa (Tamás), Mio- kovics I., Hohner (Sztanity). Ra­us, Taba, Miokovics II., Gál. Ed­ző: Bohner József. A vendégcsapat a 38. percig eredményesen védekezett, ekkor Bálint dr. éles szabadrúgását Kó­kai látványos fejessel küldte a hálóba 1—0. A 47. percben Sza­káll beadását Csurka csúsztatta fejjel a léc alá. 2—0. Ezután Bá­lint dr. és Szakáll a kapufát ta­lálta el. A 75. percben Csurka át­engedte a labdát Miklósnak, aki köze’ről a hálóba lőtt. 3—0. A 88. percben Csurka állította be a végeredményt. Jók: Csurka (a r'zzcny legjobbja), Széli, Kókai, Szakáll, illetve: Putnik, Mioko­vics I., Raus. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Kun, Béla SE 2—1 (0—1). Góllövők} Németh, Kazinczi, illetve: Ku- rucz. A megyei labdarúgó bajnokság állása 1. H. Kun B. SE 9 9 r­— 42— 2 13 2. Lajosmizse 9 7 1 1 28— 9 IS 3. Bajai SK 9 6 3 — 17- 5 15 4. Mezőfi SE 9 6 3 — 19— 8 15 5. Kkh. MEDOSZ 9 6 1 2 29—13 13 6. Soltvadkert 9 6 1 2 12— 9 13 7. Kalocsai SE 9 5 1 3 20—12 11 8. Jánoshalma 9 3 4 2 20—12 10 9. Sükösd 9 4 1 4 12—14 9 10. Tiszakécske 9 3 3 3 9—11 9 11. Izsák 9 3 2 4 7—12 a 12. Bácsalmás 9 2 3 4 9—19 1 13. Fájsz 9 no 2 5 9—12 6 14. Császártöltés 9 2 1 6 14—19 9 15. H. Gábor A. SE 9 2 1 6 13—23 S 16. °ijai Tsz SK 9 1 3 5 8—18 9 17. Tompa 9 1 3 5 6—21 S 18. H. Szamuely SE 9 1 2 6 8—15 4 19. Gara 9 — 4 5 4—26 4 20. Vaskút 9 — 3 6 2—19 3 A megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság állása 1. Kalocsai SE 8 6 2 — 34- 4 14 2. Bajai SK 7 6 1 — 39— 1 13 3. Tompa 9 5 3 1 25—18 13 4. Lajosmizse 8 4 4- 19— 8 iá 5. Bajai Tsz SK 8 4 2 2 16—15 10 6. Kkh. MEDOSZ 7 4 1 2 24— 9 9 7. Sükösd 8 3 3 2 15—12 9 8. Bácsalmás 9 3 2 .4 15—18 a 9. Solvadkert 8 3 1 4 15—24 i 10. Fájsz 8 3 — 5 16—18 a 11. H. Kun Béla SE 7 3 — 4 13—14 a 12. Gara 6 2 1 3 7-8 9 13. Jánoshalma 7 1 3 3 6—16 3 14. Izsák 7 2 — 5 17—21 4 15. Tiszakécske 7 2 — 5 11—20 4 16. Vaskút 8 1 2 5 3-24 4 17. Császártöltés 9 — 1 8 3-46 4