Petőfi Népe, 1977. szeptember (32. évfolyam, 205-230. szám)

1977-09-20 / 221. szám

1977. szeptember 20. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT-SPORT - SPORT Látványos támadójátékkal győzött a KSC Négy gól a lajosmizsei rangadón Kecskeméti SC—Erzsébeti SMTK 6—2 (4—0) Kecskéméit, 500 néző. Vezette: Jaczina. KSC: Frák — Kutasi, Kurucsai, Kecskés, Szabó, Heim (Tánczos), Gulyás, Bedzsula, Oskolás, Sö­rös, Végi. Edző; Molnár Ferenc. ESMTK: Lukácsi — Erdődi, Steinbeiszer, Kovács (Fischl), Fo­rintos, Molnár, Druzsin (Marko- vics), Kecskés, Császár, Fekete, Bárányos. Edző: Sinkovics Fe­renc. A dél óta zuhogó esőtől ala­posan felázott, csúszós pályán, változatlanul esőben folyt a já­ték. A kellemetlen idő sok né- eőt elriasztott. A kezdéskor alig 300 főnyi közönség figyelte az eseményeket, s később sem vol­tak ötszáznál többen. A 2. percben Heim—Oskolás— Heim adogatás után Kovács az utolsó pillanatban mentett szög­letre. A beívelt szöglet után Sza­bó 20 m-ről mellé lőtt. Az 5. percben Oskolás iramodott meg a jobb oldalon. Már a 16-oson be­lül járt, amikor Kovács elkapta a karját és lerántotta. A játék­vezető habozás nélkül mutatott a 11-es pontra. A büntetőt Vági a bal sarokba vágta. 1—0. A 7. percben Oskolás az alap­vonalról beívelt. Vági ugrott fel fejelni, s az ötösön Erdődi ki­lökte a labda alól. Ez is 11-es. Vági. o változatosság kedvéért a jobb sarokba lőtte. 2—0. A gól után változatosabb lett a játék, s feljött az ESMTK. A 11. percben Molnár a 16-oson kapott tisztán labdát, de a kapu mellé lőtte. A 15. percben Vági vezette fel a labdát, majd ke­resztben kiugratta a nagy lendü­lettel meginduló Söröst. A kapus kifutott, s alatta Sörös élesen az üres kapura lőtt. A labda pontosan a kapu közepébe tartott, ám a hatalmas sárban, pontosan a gólvonal előtt néhány centi­méterrel elakadt, s a visszarohanó Steinbeiszer mentett. Sorra ve­zette ezután is a gyors támadá­sokat a KSC, de közben az er­zsébetiek is veszélyeztették a kecskeméti kaput. A 20. perc­ben Fekete szöglete elsuhant a KSC kapuja előtt, s kiperdült a másik oldalon az alapvonalnál. A félidő közepén fáradni lát­szott a KSC, s az ESMTK került mezőnyfölénybe. A 30. percben Fekete 20 m-ről alig lőtt mellé. A 32. percben Druzsin lövése ki­pattant a vetődő Frák kezéből, s a kapus még kétszer belevető­dött, míg végül megszerezte a labdát. A 34. percben a lesre játszó védelem mellett Oskolás a felezővonalon túlról ugrott ki. Rávezette a kapusra a labdát, s az ütközés után is nála maradt. Néhámj lépés után a hálóba lőtt. 3—0. A 37. percben Sörös remekül húzott el a bal oldalon. Az alap­vonalról pontosan Oskolás fe­jére ívelt, s onnan a labda a ka­puba jutott. 4—0. A 44. percben Oskolás beadása után pattogott a labda az ESMTK •s-apuja előtt. Bedzsula 14 m-r$ lőtt, s a labda Gulyás lába mel­lett elsuhanva a léc mellett ment ki. A szünet után még nagyobb erővel zuhogott az eső. A 61. percben a kiljgró Söröst a ka­putól 25 m-re csúnyán felrúgták. A szabadrúgást Szabó végezte el, s a sorfal mellett ellőtt labdája a vizes füvön megcsúszva, a ka­pust érintve a jobb felső sarok­ba vágódott. 5—0. A 64. percben Sörös elé kifutott a kapus, s a labdát kézzel hárította a 16-oson kívül. A szabadrúgást Szabó el­csavarta a sorfal mellett, s nagy erővel a bal oldalkapufát találta el. A 73. percben hibázott a vé­delem. Fekete iramodott meg a balösszekötő helyén. Kurucsai és Kutasi kísérte, de nem tudtak közbeavatkozni, s mintegy 20 m- ről lőtt a bal sarokba. 5—1. A 77. percben ismét Söröst buktatták. Szabó erős szabadrú­gását Lukácsi kiöklözte, s Tán­czos közelről a kapu fölé perdí- tett. A 80. percben Oskolás be­adását Vági a kapu fölé fejelte. A 89. percben Vági elhúzott a balszélen. Beadását Szabó, mint­egy 20 m-ről_ kapásból lőtte a jobb alsó sarokba. 6—1. A játékidő már lejárt, de a játékvezető valószínűleg elnézte az órát. A 92. percben szabad­rúgáshoz jutott az ESMTK. Ste­inbeiszer 25 m-ről a jobb alsó sarokba lőtte. 6—2. Pontosan a 95. percben járt az óra, amikor a játékyezető lefújta a találkozót. Ezen a mérkőzésen a KSC azt a lendületes támadójátékot nyúj. tóttá, amit már régen várt a közönség. Sok, ötletes, szélen ve­zetett támadást láttunk, különö­sen az első félidőben. A véde­lemben akadt néhány megingás. Szabó. Kurucsai, Bedzsula, Vági, Oskolás és Sörös nyújtotta a leg­jobb teljesítményt. Az ESMTK- ból Steinbeiszer, Molnár és Fe­kete tűnt ki. Jaczina játékvezető, nagyon jól, határozottan vezette a mérkőzést, bár a lesek megítélésénél a part­jelzői néha megtévesztették. Az egyetlen hibája talán az volt, hogy a végén pontosan 5 perccel elnézte az órát, mert hosszabbí­tásra semmi oka nem lehetett. A helyzetek tömegét hagyta ki a KTE Dunakeszi VSE—Kecskeméti TE 2—0 (0—0) Dunakeszi, 300 néző. Vezette: Jámbor. DVSE: Leboniczki — Görgicze, Szabadi, Dévai, Bazsonyi, Lemer, Kiss. Lőrtncz, Sólyom, Berta, (Fóliák), Nazáth. Edző: iKovács György. KTE: Nagy E. — Gof'líe^Vi-' rágh, Szabó, Csordás. Porhanda (Franczkó), Kovács, Komáromi, Mányoiki, Magyar. Nagyhegyesi (Némedi). Edző: Vereb István. Kissé csúszós, de kitűnő talajú pályán, szemerkélő esőben indult a játék. Mindkét oldalon elég sok volt a hiba, de az első esemény csak a 6. percben adódott, ami­kor Csordás rövidre sikerült fe­jesét Berta 25 m-ről egyből lőt­te, s a labda a léc fölé szállt. A 10. percben Nazáth lövése Gör­béről pattant szögletre. Ezután a KTE kezdeményezett, s a 16. percben Magyart buktatták jó helyzetben a 16-os vonalnál. Por­handa szabadrúgása azonban el­akadt a sorfalban. A 19. percben Mányoiki már a 16-oson belül járt, amikor Görgicze hátulról buktatta. A játékvezető kivitte a szabadrúgást a 16-os vonalra. A 26. percben Mányo'ki a 16-os tá­ján cselezett majd kivárt a lö­véssel és Szabadi közbelépett. A 32. percben Magyar—Mányoki— Kovács adogatás után a szélső előtt nyitva volt az út, de Ko­vács is habozott, s a kapus ki­vetődve védett. A 37. percben ismét Kovács került nagy helyzetbe. Egyedül húzott, kapura, ám lassított, s Sxabadi .feltartotta.. Nagyhegyesi hibázott.. ezután' gólhelyzetben, * nif/jJ '"a* "feíid’ó Utolsó' percében Kovács közelről a kapusba vág­ta a labdát. A második félidőt hazai gól vezette be. A 49. percben part­dobás után Lőrincz a kapu elé emelte a labdát, s Kiss a lábak közi a hosszú sarokba vágta. 1—0. Az 53. percben Mányoki el­csípte Szabadi rövid hazaadását. Fordulásból kapura lőtt, s a lab­da a fekvő kapus fejéről pattant szögletre. A 60. percben Mányo­ki labdáját Franczkó közelről rá­lőtte, s az erős labda a kapus melléről perdült ki. A 65. perc­ben Kovács újból megugrott a labdával. Rávezette és közelről a kapus kezébe rúgta. A 70. perc­ben szabadrúgásból Magyar teli­betalálta a kapufát. A sok kiha­gyott helyzet megbosszulta ma­gát. A 78. percben Komáromi szabadrúgásból az ellenfélhez gu­rított. Nazáth a kapus mellett a hálóba gurított. 2—0. Hiába ját­szott ezután is fölényben a KTE, sőt — igaz leshelyzetből — két­szer ismét zavarba jött a kecske­méti védelem. Mindkétszer Nagy E. mentett bravúrosan és szeren­csével. A KTE ismét egy gyengébb csapattól kapott ki, s közben vé­gig támadva, a helyzetek törne- gét hagyták ki. A hazaiak mind­össze kétszer kerülitek a KTE ka­puja elé, s mindkétszer gólt is lőttek. Jók: Leboniczki, Kiss, Só­lyom, illetve Mányóki, Csordás, Magyar. Berki Zoltán NB III. Középcsoport 1. Ganz-M. 2. ÉGSZÖV S. B.-gyarm. 4. KSC 5. Bp. Ép. 6. D.-keszi Perbál 10. Láng 11. Gyöngyös 12. Bp. Spart. 13. Dunaújv. É. 14. Auras 15. Cegléd in. KTE 17. ESMTK 18. F.nying 22. sz. Volán 20. Bem SE 7 4 2 1 15— 4 10 7 4 2 1 16— 7 10 7 3 4 — 14— 7 10 7 3 3 1 14- 8 9 7 4 1 2 12— 8 9 7 4 1 2 10— 7 9 7 4 1 2 10— 7 9 7 3 1 3 8— 8 7 7 3 1 3 9—11 7 7 3 1 3 9—12 7 7 2 2 3 14—12 6 7 2 2 3 8-13 6 7 2 1 4 10—14 5 7 1 3 3 8—13 5 7 1 2 4 9—17 4 7 2 — 5 4—12 4 7 1 2 4 4—12 4 7 1 1 5 6-11 3 2—0 0-0 1-0 2-1 2—0 2—1 2—2 3-0 Vasas Ikarus—Perbáli Tsz SK Gyöngyösi Sp.—Ganz-MAVAG Láng V.asas—Enyingi MEDOSZ Pénzügyőr SE—Dunaújv. Ép. Ceglédi VSE—22. sz. Volán SE Bp. Építők—Honvéd Bem J. SE Bp. Spartacus—Balassagy. SE ÉGSZÖV MEDOSZ—Auras SE Bajai Tsz SK—Izsák 2—0 (1—0) Baja, 200 néző, vezette: Varga. Bajai Tsz SK: Farkas — Kis- földi, Putnik, Nyiráti, Kiss (Hó­dos), Sztanity, Rausch, Taba, Mió- kovics II., Hohner, Gál (Suhaj- da). Edző: Bohner József. Izsák: Varga I. — Németh, dr. Gyiffkó, Laki, Boti, Bozsó. (Var­ga II.), Tóth, Nagy, Pataki, Lipo- katich, Mezei (Szász). Edző: Se­res Lajos. Rögtön a mérkőzés elején a Tsz SK lépett fel támadólag. Az 5. percben Gál becsapta az egész jobb oldali védelmet, de lövését a kapus védte. A 10. percben Li- pokatiöh veszélyeztetett. A ba­jai csapat jobban alkalmazko­dott a felázott mély talajhoz, vé­gig irányította a játékot. A 37. percben Kisföl'dit a 16-oson be­lül szabálytalanul szerelték. A megítélt büntetőt Taba értékesí­tette. 1—0. Rögtön a gól után a játékve­zető Némethet kiállította. A fél­idő végéig a játék képe nem vál­tozott, az izsáki csapat egy-egy szabadrúgással veszélyeztetett. Szünet után újra a Tsz SK táma­dott, a vendégcsapat csak véde­kezett. A 60. percben szögletrú­gás után a többször kipattanó labdát Putnik a lábak között rúgta a kapuba. 2—0. A gól után is a Tsz SK maradt fölényben, az izsáki csapat támadásai alig je­lentettek veszélyt a bajai kapu­ra. A mérkőzésen a bajai csa­pat játszott jobban, végig irá­nyította a játékot, biztosan Sze­rezte meg a győzelmet. Jók: Sztanity, Putnik, Gál, il­letve: Gyiffkó dr., Pataki, Var­ga I. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Izsák 3—2 (0—1). Góllövők: Lipokatieh 2, Seidl, illetve: Sörös, Horváth. Lajosmizse—Kalocsa 4—0 (2—0) Lajosmizse, 400 néző, vezette: Pördi. Lajosmizse: Madi — Vajda I., Kisjuhász, Kovács F„ Kántor, (Szívós), Bende, Kúcsera, Márkli (Vajda III.), Vajda II., Kisjuhász dr., Kállaii. Edző: Máté Ferenc. Kalocsa: Niezner — Pongrácz, Pécsi, Tamás, Szabó, Posztobá- nyi, Kapitány, Jenei, Matos II., Illés (Németh), Varjú. Edző: Ta­más Ferenc. Kántor nagy lövésével kezdő­dött a mérkőzés, amelyet a ka­pusnak sikerült kiütnie. Kovács elfutott, s beadása Vajda II. előtt elcsúszott. Vajda II. fordulásból lőtt, s a kapus védett. Utána Kántor—Márkid akció után ke­rült a labda a kapu mögé. Vaj­da II. hosszan szöktette magát, s a védelemnek sikerült tisztáz­nia. Illés szabadrúgását biztosan védte Madi. Kisjuhász dr. elől a védelem nehezen mentett. A 22. percben szabadrúgáshoz ju­tott a lajosmizsei csapat, savisz- szapattanó labdát Márkli 18 mé­terről a hálóba rúgta. 1—0. Meg­zavarodott a kalocsai védelem, kihasználta ezt Vajda II. aki a kifutó kapus mellett lőtt a háló­ba, 2—0. A 34. percben Illés nagy lövését Madi elvetődve kiütötte, s a védelem tisztázott. Szünet után folytatódott a la- josmizseiek fölénye, a 62. perc­ben szabadrúgásból Vajda II. ta­lált a hálóba. 3—0. A 70. perc­ben Kapitány óriási lövését Ma­di kapufára ütötte, s a vissza­pattanó labdát szögletre mentet­té. A 73. percben Kapitány újabb nagy lövését Madi bravúrosan védte. A 62. percben Kisj uh ász dr.-t a 16-oson belül buktatták, s a megítélt büntetőt Bende ér­tékesítette. 4—0. Jók: Vajda I., Kisjuhász dr., Kucsera, illetve: Pécsi, Tamás, Kapitány. Ifjúságiak: Lajosmizse—Kalo­csa 0—0. Kiskunhalasi MEDOSZ— Császártöltés 4—1 (1—1) Császártöltés, 200 néző, vezet­te: Szabó. Kkh. MEDOSZ: Szabó — Föl­des, Tápai, Nagy, Mészáros, Fuksz, Tóth, Szőke, Karsai, Igócs, Dobra, Halász (Dávid). Edző:Vi- tá.gh István. Császártöltés: Koch — Schun- ler, Liska, Buchmüller, Vág, Var­ga I., Óber, Markó, Szeitz II., Lakner, Gerber dr., Varga I. (Angeli), Albert. Edző: Rausch János. A 20. percben Karsai révén a halasiak szereztek vezetést. A 30. percben Varga góljával 1—1-re alakult az eredmény. Az első já­tékrészben a hazaiaknak több helyzetük volt, azonban ezt nem tudták értékesíteni. A második félidőben a hazaiak teljesen visszaestek, és a ME­DOSZ Karsai, ’ Agócs és Szőke góljával megérdemelten győzött. Jók: Karsai, Agócs, Mészáros, illetve: Varga I., Szeitz II. Ifjúságiak: Kiskunhalas—Csá­szártöltés 9—1 (4—1). Sükösd—Gara 2—0 (2—0) Sükösd, 150 néző, vezette: Nagycirok. Sükösd: Faddi — Szabó, Bo- gárdi, Lógó I., Kovács, Németh, Páncsics, lyiaruzsa, Kollár, Eva- nics, Koprivanácz. Edző: Varga Imre. Gara: Kubatovics — Uher (Tóth), Miskó, Bergmann, Forrai, Zomborcsevics, Kiss (Murinyi), Tényi, Takács, Tomaskó, Holló- si. Edző: Nagy János. A csúszós vizes talaj szinte kedvezett a hazaiaknak. Gyor­san, gördülékenyen vezették tá­madásaikat a csatárok, állandó veszélyt jelentettek a garai kapu előtt. Kifejezetten jó csapatjáték eredményeként félidőig előbb Koprivanácz majd Marusa talált hálóba 2—0. A második félidőt végig sükös- di fölény jellemezte, számos gól­helyzetet dolgoztak ki, de a sze­rencse nem szegődött melléjük. Így az eredmény Garára nézve hízelgő. A sükösd! csapatból Bo- gárdi, Evanies, Maruzsa és Kol­lár tűnt ki jó játékával, a garai csapatból Forrai és Zomborcse­vics. Ifjúságiak: Sükösd—Gara 1—0 (0—0). GóllcJvő: Koprovinácz II. Honvéd Kun Béla SE— Honvéd Gábor Á. SE 6—0 (3—0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezet­te: ifj. Molnár. H. Kun B. SE: Daru — Széli, Kákái, Horváth, Iványi, Olasz, Csurka, Bálint dr., Patyi, Kisz- nyér. Szakáll. Edző: Villányi Csaba. H. Gábor A. SE: Cs. Kovács — Kühner, Baráth, Minorics, Eiler, Maczkó, Perei, Udvari, Zahorecz (Demeter), Koszorús, Túri. Edző: Kévés Ferenc. A 3. percben Patyi lőtt mellé jó helyzetből. A 16. percben Sza­káll belőtt labdáját Csurka a há­lóba vágta. 1—0. A 22. percben Patyi egyedül tört kapura, de Cs. Kovács kivetődve mentett. A 38. percben Kókai beadását Csur­ka a jobb sarokba lőtte. 2—0. A 44. percben Bálint dr. beadását Patyi közelről a hálóba fejelte. 3—0. A 63. percben Csurka a kapust is kicselezve lőtt újabb gólt. 4—0. A 63. percben Bálint dr. beadásnak szánt labdája a felső sarokba hullott. 5—0. A 89. percben Bálint dr. állította be a végeredményt. 6—0. A Honvéd Gábor Á. SE nem tudott komoly ellenállást kifejteni a nagyobb képességű ellenféllel szemben. Mindössze két szöglet és két helyzet adódott a félegyházi ka­pu előtt A halasiakat Cs. Ko­vács kapus kétszámjegyű vere­ségtől mentette meg. Jók: Kókai, Csurka, Bálint dr., Kisznyér, il­letve: Cs. Kovács, Kühner, Ud­vari. Bácsalmás—Tiszakécske 1—0 (0—0) Bácsalmás, 10Ó néző, vezette: Horváth Gy. Bácsalmás: Futó — Lengyel, Szál, Narancsik, Forró. Rudics, Zsivanov, Knetig, Kovács, He­gyes, Balázs (Bizánc.) Edző: Locs- kai Ferenc. Tiszakécske: Szabó — Laczkó I., Bállá, Almási, Fazekas I. Vo- nák, Seres, Laczkó II., Danovics, RÖPLABDA NB I. Váratlan, de megérdemelt vereség Szombathelyi Spartacus Styl— Kecskeméti SC 3—2 NB I. férfi. Kecskemét. 100 né­ző. Vezette: Bots, Rombai. KSC: Arany, Demeter, Huszka, Szeghalmi, Lantos. Kelemen, Cse­re: Maczák, Kragics, Szabó. Edző: Beregszászi Szabolcs. Az első játszmát nagy küzde­lem után vesztette el a KSC. A másodikban viszont teljesen áll­va hagyta ellenfelét. Valójában a kecskeméti csapat csak ebben a játszmában nyújtotta igazi ké­pességét. A harmadik játszmá­ban váltott vezetéssel haladt, a végén a KSC jól sáncolt, s ez a játszmanyerést eredményezte. A negyedik játszma elején nagyon 'kiengedett a kecskeméti csapat, s későn kezdtek hajrázni. A döntő játszmában a szombathelyi csa­pat fordult 8—5-ös előnnyel. Ez­után sem javult a kecskemétiek teljesítménye, bár Szeghalmit új­ra pályára vitte az edző, de a lel­kes szombathelyiek li—7-re el­húztak. Ezután javított a kecs­keméti csapat, s 12—U-re már a KSC vezetett. Újabb könnyelműs­7. V. Izzó 8. KSC 9. szí. volán 10. MALÉV 11. ZTE 12. DKASE 13. Szomb. Sp. 14. MTK-VM 17 13 16 13 16 11 17 9 17 8 17 6 17 4 17 Kettős magyar győzelem a fogathajtó Európa-bajnokságon ködés, s a szombathelyi csapat 14—12-nél mérkőzéslabdához ju­tott. A KSC még egyenlített, de többre már nem futotta a csapat erejéből. A Sty] újból mérkőzés­labdához jutott, s bár az elsőnél a játékvezető egy vonalra esett labdájukat a kecskemétiek javára ítélt, a másodikat megnyerték, s ezzel váratlan, de teljesen meg­érdemelt győzelemhez jutottak. A KSC a szombaton megsérült Konyári, és a katonai szolgálat miatt hiányzó Nagy P. nélkül gyenge teljesítményt nyújtott. Me­zőnyben sokat hibáztak, s ütőerő­ben is elmaradtak a szombathe­lyi csapattól. Az ellenfél csapa­tában Komáromi a mezőny leg­jobbja volt, s Krajczár és Lenk emelkedett ki az együttesből. A KSC-ből csak Lantos nyújtott el­fogadható teljesítményt. 4 45-22 30 3 44—21 29 5 40—22 27 8 31—32 26 9 33—35 25 11 29—40 23 13 24—43 21 3 14 15-46 20 • Az NSZK-beli Donaue-Schingenben rendezték meg az idei négyes­fogathajtó Európa-bajnokságot, ahol teljes magyar siker született. Az egyéni versenyben Bárdos György, a Gyöngyösi Állami Gazdaság versenyzője nyerte az Európa-bajnokságot, s a csapatversenyt is a magyar versenyzők nyerték Bárdos—Fülöp—Muity összeállításban. Képünkön: az egyéni győztes Bárdos György. (Koppány György felvétele—KS) Pálinkás, Józsa. Edző: Uzsovics Sándor. A 82. percben lőtt góllal ne­hezen nyertek a hazaiak. Góllö­vő: Kovács. Szabó, Seres (Tisza­kécske), illetve: Narancsik (Bács­almás) a kiállítás sorsára jutot­tak. Jók: Szál, Kovács, illetve: Bállá, Pálinkás. Ifjúságiak: Bácsalmás—Tisza­kécske 4—1 (2—0). Góllövők: Jancsó 3, Vörös, illetve: Szeke­res. Tompa—Fájsz 1—0 (0—0) Tompa, 500 néző, vezette: Szá­lai. Tompa: Kovács P. — Kovács J., Bálint, Neszvecskó, Francis- kovics, Kiss, Czvianov, Baráth, Pásztor, Horváth, Ceglédi. Edző: Nagy József. Fájsz: Fa tér — Kupusz, Pap- lanos, Vlasies, Kovács, Galambos, Dinnyés, Herner, Kráczer, Gomb­kötő, Zsákai, Maros, Bolvári, To­maskó. Edző: Bújdosó Márton. Az esős idő és csúszós talaj el­lenére a tompái csapat megérde­melten nyert. Pásztor a 70. perc­ben csúsztatott fejessel szerezte meg a hazai csapat győztes gól­ját. Kiállítva: Czvianov, Francis- kovics. Ifjúságiak: Tompa—Fájsz 2—0. Góllövők: Jára, Farkas. Jánoshalma—H. Szamuely SE 3—2 (2—0) Kalocsa, 200 néző, vezette: Nagy L. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Bátyai, Fenyvesi IV., Maráczi, Mészáros, Kolozsvári, Csermák^ Horváth, Liliom, Farkas. Edző: Gacs Tibor. H. Szamuely SE: Varga — Ke­rek, Kocsis, Kovács, Rezneki, Bartos, Tóth, Zsáki, Dézsi, Gács, Borbély (Krasznai). Edző: Pala András. Zuhogó esőben, csúszós talajon jobban kedvezett a Jánoshalmá­nak a szerencse. Góllövők: Mé­száros, Csermák, Kolozsvári, il­letve: Zsáki, Dézsi. Jók: Faddi, Mészáros, Horváth, illetve: Ke­rek, Gács. Bajai SK—Sqltvadkert 1—I (I—0) Soltvadkert, 300 néző, vezette: Karácsonyi. ...J Bajai SK: Gilián — Vidosa, Molnár, Márity, Győrfi, Egyed, Bódi, Havasi (Csáké), Radios, Bo- hács, Kocsis (Ónodi). Edző: Cson­gor János. Soltvadkert: Balogh — Köpe, Dukai, Szarka, Galántai, Lher, Frittman, Szávai, Erdős, Fábián, Mészáros. Edző: Meskó István. A 7. percben Bohács szögletét Havasi 6 méterről a hálóba fe­jelte. 1—0. A gól után a soltvad- kerti csapat enyhe fölényben ját­szott. Az 58. percben Lher be­lőtt labdáját Fábián 8 méterről lőtte a hálóba. 1—1. Ezután a soltvadkerti csapat nagy fölény­be került, s a 71. percben for­más hazai támadás után Szávai átadását Fábián kapu fölé küjd- te. A 88. percben Lher beadását Fábián kapu fölé küldte. A 88. percben Lher beadását Fábián átfejelte a kifutó kapuson, de Márity a gólvonalról mentett. A végig többet támadó hazai csa­pat győzelmet érdemelt volna. Cseke és Bódi (Baja) a kiállítás sorsára jutott. Jók: Márity, Győr­fi, Molnár, illetve: Szarka, Fritt­man, Lher. Ifjúságiak: Bajai SK—Soltvad­kert 5—0 (1—0). Góllövők: Desi 2, Kovács, Pintér, Hunyi. H. Mezőfi SE—Vaskút 1—0 (0—0) A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. H. Kun B. SE 8 8 — _ 38- 2 i< 2. Lajosmizse 8 7 — 1 27— 8 14 3. Bajai SK 8 5 3 — 14— 4 13 4. H. Mezőfi SE 8 5 3 — 17— 8 13 5. Kalocsai SE 8 6 — 2 23—13 13 6. Kh. MEDOSZ 8 5 1 2 21—13 11 7. Soltvadkert 8 5 1 2 14—11 11 8. Sükösd 8 4 1 3 12—11 9 9. Jánoshalma 8 2 4 2 13—13 a 10. Tiszakécske 8 3 2 3 8—10 8 11. Bácsalmás 8 2 3 3 7—11 7 12. Izsák 8 2 2 4 6—12 a 13. Császártöltés 8 2 1 5 13—16 3 14. Bajai Tsz SK 8 1 3 4 8—14 3 15. Fájsz 8 1 2 5 8—12 4 16. H. Szamuely SE 8 1 2 5 8—14 4 17. Tompa 8 1 2 5 5—20 4 18. Gara 8 — 4 4 3—22 4 19. H. Gábor A. SE 8 1 1 6 9—22 3 20. Vaskút 8 — 3 5 2-18 3 Az ifjúsági bajnokság állása 1. Tompa 8 5 3 — 25—10 13 2. Kalocsai SE 7 5 2 — 26— 4 13 3. Bajai SK 6 5 1 — 27— 1 11 4. Lajosmizse 7 3 4 — 17— 7 10 5. Kh. MEDOSZ 6 4 1 1 22— 6 a 6. Sükösd 7 3 2 2 14—11 a 7. Bajai Tsz SK 7 3 2 2 14—14 8 8. Soltvadkert 8 3 1 4 15—24 1 9. H. Kun B. SE 6 3 — 3 12-15 3 10. Bácsalmás 8 2 2 4 12—16 3 11. Fájsz 8 3 — 5 16—18 S 12. Gara 6 2 1 3 5- 8 9 13. Tiszakécske 6 2 — 4 10—18 4 14. Jánoshalma 6 1 2 3 5—15 4 15. Vaskút 7 1 2 4 1—18 4 16. Izsák 6 1 — 5 11—19 3 17. Császártöltés 8 — 1 7 3-34 <