Petőfi Népe, 1977. augusztus (32. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-02 / 180. szám

1971. augusztus 2. # PETŐFI NEPE • 1 A Budapesti Honvéd nyerte a cselgáncs csapatbajnokságot Szombaton délután 14 órakor Kecskeméten, a Városi Sport- csarnokban ünnepélyes megnyi­tóval kezdődött az országos I. osztályú cselgáncs csapatbajnok­ság. Már a délelőtti mérlegelés után nyilvánvaló volt, hogy szin­te valamennyi csapat teljes gár­dájával jött. Kivétel talán az Ű. Dózsa, mert itt a válogatott Ipacs ■sérülése miatt hiányzott. A felvonul csapatok előtt dr. Neichel László r. alezredes me­gyei rendőrkapitány-helyettes, a KSC elnökségének tagja mondott megnyitó beszédet. Üdvözölte a megjelent csapatokat, valamint •dr. Sárközi Dezsőt, a Magyar Cselgáncs Szövetség elnökét. Em­lékeztetett a megnyitóbeszédében arra, hogy a KSC cselgáncs szak­osztálya az idén ünnepli fennál- lánásának 20. évfordulóját. A kecskeméti cselgáncs sport fejlő­dése összeforrt a magyar csel­gáncssport fejlődésével, s ezt eredményeivel is bizonyította. A megnyitó után egyidőbenkét szőnyegen megkezdődött a baj­noki küzdelem, s már az első for­duló tartogatott meglepetést. A Honvéd, az Ü. Dózsa, a KSC— Győri Dózsa és az MVSC—SZE­OL AK mérkőzések sima ered­ménye után a békéscsabai Szal­vai SE mindjárt pontot vett el a múlt évi bajnok Spartacustól. A kecskeméti csapat jól kezdett. A második fordulóban a SZEOL-t verték, ám a harmadikban a Spartacus ellen már semmi sem sikerült. Végül a negyedik szom­bati forduló során legyőzték az Ü. Dózsát. • Felsorakozik a KSC csapata. Jobbról: Kovács B., Kerekes, Pulal, Nagysolymosi, Kiss E., E. Kovács J., E. Kovács K. Előkészületi mérkőzések Kecskeméti TE—Szentesi Kinizsi 5—2 (2—1) Széktói Stadion, 100 néző. Ve­zette: Baán. KTE; Kerpits (Nagy E.) — Gör­be, Virágh (Mari). Szabó (Kovács S.), Komáromi. Csordás, Portlan­ds, Farkas. (Rihocsek). Mányoki, Bohács. (Magyar M.). Nagyhegye- si. Edző: Vereb István. A KTE vezette az első támadá­sokat. A szentesi kapu előtt azon­ban kimaradtak a helyzetek, s egy ellentámadásból a nagyon gyors Kiss kiugrott, s a felső sarokba lőtt. 0—1. A válasz nem késett. Komáromi visszagurított Csordás elé, aki 25 m-ről nagy gólt lőtt. 1—1. A 25. percben Mányoki be­adását Bohács látványos csukafe­jessel küldte a hálóba. 2—1. Köz­ben a szentesieknek is akadt hely­zetük, ám Kiss egyénieskedése miatt nem tudtak gólt lőnni. A második félidőben a KTE szép tá­madások közben lőtte a gólokat. Nagyhegyesi beadását Bohács zú­dította kapásból a hálóba. 3—1. A következőt Csordás 20 m-ről bom­bázta védhetetlenül a felső sarok­ba. 4—1. A 70. percben Porhanda 11-esét szögletre ütötte a szentesi kapus. A 75. percben Csordás ki­cselezte a védőket és közelről lőtt gólt. 5—1. A szentesiek szépítő gólját 11-esből lőtték. 5—2. Jók: Csordás, Porhanda, Mányoki. Bo­hács. A szombati fordulók eredmé­nyei. I. forduló: Honvéd—O. Dózsa 4—2, MVSC—SZEOL AK 4—1, KSC—Győri Dózsa 6—1, Szalvai SE—Bp. Spartacus 3—3. II. forduló: Szalvai SE—Ü. Dó­zsa 4—1, Honvéd—MVSC 7—0, KSC—SZEOL AK 7—0, Bp. Spar­tacus—Győri Dózsa 7—0. III. forduló: Szalvai SE— MVSC 6—1, Honvéd—SZEOL AK 7—0, Bp. Spartacus—KSC 5—2, Ü. Dózsa—Győri Dózsa 5—1. IV. forduló: Honvéd—Szalvai SE 6—1, Bp. Spartacus—SZEOL AK 7—0, KSC—Ü. Dózsa 5—1, MVSC—Győri Dózsa 4—3. A küzdelem tehát a vasárnapi három forduló előtt még teljesen nyílt volt. Bár a Honvéd volt csak 100 százalékos, még a Spar- tacusnak és a KSC-nek is volt némi esélye. A KSC ezután saj­nos simán vesztett a Honvéd el­len, s legyőzte a Miskolci VSC-t. Az irányított sorsolás miatt ala­kult úgy, hogy az első helyet el­döntő Honvéd—Spartacus és a bronzéremért folyó KSC—Szalvai SE találkozó utoljára maradt. Előbb a KSC mérkőzött a bronz­éremért. A vasárnapi fordulók eredmé­nyei; V. forduló: Szalvai SE—SZEOL AK 7—0, KSC—MVSC 6—1, Hon­véd—Győri Dózsa 7—0, Bp. Spar­tacus—Ü. Dózsa 6—1. VI. forduló: Ü. Dózsa—SZEOL AK 6—1, Szalvai SE—Győri Dó­zsa 4—2, Bp. Spartacus—MVSC 7—0, Bp. Honvéd—KSC 5—0. VII. forduló: Győri Dózsa— SZEOL AK 5—2, Ü. Dózsa— MVSC 6—1. Kecskeméti SC— Honvéd Szalvai SE 4—2 Kovács B. vesztett Cselovszkay. val szemben. 0—1. Kerekes és Hipszky nagy csatát vívott, s vé­gül Kerekes kokával nyert. Pulai ellen Beck is jól küzdött, s mind­össze egy 3 pontos technikával (kokával) győzött Pulai. A Nagy. solymosi—Gyáno mérkőzés dön­tetlen. Kiss E. remek iponnal nyert Belicze ellen. A mérkőzés "Végső kimenetele szempontjából az E. Kovács J.—Papp mérkőzés lett a döntő. A befejezés előtt néhány másodperccel E. Kovács J. 3 pontos akciót hajtott végre és nyert. Ezzel a KSC 4—1 arány­ban vezetett, s E. Kovács K. el. len Petrovszki már csak szépíteni tudott. 4—2. Az első hely sorsát az utolsó találkozó döntötte el, s ez nem ment izgalom nélkül. Bp. Honvéd—Bp. Spartacus 4—3 A Spartacus versenyzője Kiss mindjárt az elején keikokut ka­pott, vagyis a legszigorúbb in­tést. A következő percben- Petz le is szorította. 1—0. Pateknek papíron nem sok esélye volt Tun. esik ellen, de mindjárt az elején jukót (5 pontos akciót) ért el. Ezután mindketten intést kaptak, majd Tuncsikot újabb kilépése miatt ki is zárták a versenyből. Lassan nem is a versenyzők, ha­nem a bírók harca lett a mér­kőzés. A következő találkozón Keserűt (Spartacus) léptették le, aki kétszer sikertelen dobást pró­bált, s mindkétszer úgy ítélték meg, hogy lefeküdt. 2—1. ATas- nádi—Szabó M. mérkőzésen a Spartacus idős versenyzője elfá­radt, s a végén jukóval vesztett. A Tirala—Morner mérkőzésen sem láttunk akciót. A Honvéd versenyzője azzal vesztett, hogy SPORT* SPORT - SPORT 9 Az eredményhirdetés. Pulai veszi át a 3. helyezettnek járó díjakat. C Balra: Kiss Endre (KSC) kapta a legeredményesebben versenyző tiszteletdíját. (Banczik István fel­vételei.) volt egy intése. 3—2. Ezen a mérkőzésen is a 95 kilósok ke­zében volt a döntés, s úgy lát­szott, hogy a mérleg a Spartacus felé billen. Mede ugyanis na­gyon vezetett. Már jukója és 2 kokája volt, s á'honvéd verseny, zenek pedig egyetlen akciója sem. A befejező dudaszóval egyidősen, vagy talán inkább utána, Medét — állítólagos kilépése miatt — keikokuzták és ezzel elvesztette a mérkőzést, a Spartacus pedig a bajnokságot. 4—2. Az utolsó, Var­ga— Ozsvár találkozón már csak szépíthetett a Spartacus. 4—3. Az országos csapatbajnokság sok remek csatát hozott, s még több kétkedést. A csapatok bát­ran, keményen és jól is küzdöt­tek, ám a bíráskodás gyenge volt. Nem is annyira a bírók szaktudását lehetne kétségbe vonni, mint inkább a pártatlan­ságukat. Itt sajnos még sok a javítanivaló, s jogosnak tűnik az általunk előzőén is felvetett kül­földi semleges bírók foglalkozta­tásának gondolata. így elkerülhe­tő lenne ugyanis az olyan utójá­ték, mint ami a mostani CSB-t követte. A végeredmény a következő: 1. Bp. Honvéd 14 pont 40 egyé­ni győzelem. 2. Bp. Spartacus 11 pont 38 egyéni győzelem. 3. KSC 10 pont 30 egyéni győ­zelem. 4. Békéscsabai Szalvai SE 9 pont, 27 egyéni győzelem. 5. Ü. Dózsa, 6. Miskolci VSC, 7. Győri Dózsa, 8. SZEOL AK. Az eredményhirdetés során Király József, a KSC ügyvezető elnöke adta át a díjakat. Külön tiszteletdíjat kapott Kiss Endre, a_KSC cselgáncsozója, aki a me­zőnyben a legtöb pontot szerezte, valamint Csányi Ferenc a Bp. Honvéd, Króner Ferenc a Bp. Spartacus és Varga András a Kecskeméti SC vezetőedzője. Szabó Zoltán TOTÓ 13 találatos szelvény egy darab, nyereménye 785 898 forint. 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. Tizenkét találatos szelvény 36 db nyeremé­nyük egyenként 14 554 forint. Tizen­egy találatos szelvény 411 db, nyere­ményük egyenként 1275 forint. A tíz találatos szelvények száma 3214 darab, nyereményük egyenként 245 forint. A közölt adatok tájékoztató Jellegűek. Kecskeméti SC—Nagykőrösi Kinizsi 2—1 (1—1) Nagykőrös, 100 néző. KSC: Bozóky (Frák) — Kutasi, Kozma. Kecskés. Sztrovecz (Parti), Sörös (Heim). Linka II.. Vági, Os- kolás, Puskás, Prikidánovits. Ed­ző: Molnár Ferenc. Az első félidőben nagyjából ki­egyenlített játék folyt. A vezetést a hazaiak szerezték meg. majd Puskás egyenlített. A második félidőben felülkerekedett a KSC. s egymás után alakultak ki a gól­helyzetek. A csatárok egyénieske­dése miatt azonban a helyzeteket nem sikerült kihasználni. A fél­idő egyetlen gólját Prikidánovits szerezte. A totó 31. heti eredménye 1. Borsodi B.—Papp J. SE 1—0 1 2. Sfüveggy.—Gyöngyös 3—1 1 3. Pásztó—Lehel SC 2—3 2 4. Hatvan—Recsk 2—3 2 5. Gyula—Szegedi Dózsa 1—2 2 6. Hódmezőv.—Szabó L. SE 2—1 1 7. Auras SE—ESMTK 2—5 2 8. ÉPGÉP—Balassagy. 0—2 2 9. Bakony—Péti MTE 0—0 x 10. Soproni Text.—Kőszeg 2—3 2 11. Táncsics SE—Bauxitb. 1—0 1 12. CVSE—Szolnoki MÁV 2—2 X 13. SOVSE—Pécsi VSK 3-0 1 + 1 14. Sülysáp—EMG Sashalom 1—1 x Megkezdődött a megyei labdarúgó bajnokság Honvéd Mezőfi SE—Gara 3—1 (1-1) Szolnoki úti pálya, 300 néző. Vezette: Szalai. H. Mezőfi SE: Kiss A- — Ér­sek, Hajerbacher, Seres, Kiss Gy. Varga, FerenCzi, Vígh, Kiss L. (Popp), Horváth, Bodor. Edző: Krivy Ottó. Gara: Kubatövics — Miskó I., Osztrogonácz, Bergmann, Forrai, Karaglty (Migléczi), Murin, Uher, Takács, Hollósi, Tóth. Edző: Nagy József. Góllal kezdődött a mérkőzés. A 2. percben kavarodás után Fe- renczi 8 m-ről a kapu közepébe lőtt. 1—0. A 9. percben Vígh elől mentett szögletre Miskó I., s a beívelt szöglet után Kiss L. ka­pásból úgy lőtt fölé, hogy a labda a felső lécet érintette- A 17. percben Talkács leadásába Bodor belenyúlt, s a labda róla az ellenkező sarokba pattant, öngól. 1—1. Az 50. percben Kiss Gy. beadását Seres a felső lécre lőtte. A visszapattanó labdát Vígh ügyetlenül közelről a háló­ba fejelte. 2—1. A 71. percben Vígh labdáját Ferenczi fejelte a kapufára. A 82. percben Feren­czi kapáslövése talált utat a há­lába. 3—1. A Honvéd Mezőfi SE messze felülmúlta a garaiakat. Jók: Ha­jerbacher, Kiss Gy-, Ferenczi, il­letve Kubatövics, Bergmann, Ta­kács. Kiskunhalasi MEDOSZ—Fájsz 3—2 (1—1) Kiskunhalas, 250 néző. Vezet­te: Horváth I. Khaíasi MEDOSZ: Szabó — Nagy, Kocsis, Dobra, Kiss R., Tápai (Halász), Mészáros, Szőke, Karsai, Agócs, Dávid (Csáki). Edző: Virágh István. Fájsz: Taimaskov — Kupusz, Débics, Vlasits, Kovács, Galam­bos, Dinnyés, Herner, Kráczer (Horváth), Gombkötő, Zsákai. Edző: Bujdosó Márton. Az ifjúsági mérkőzést megza­varó jégeső után már napsütés várta a csapatokat. Az 5. perc­ben Mészáros labdáját Agócs a léc mellé fejelte. Az első fajszi támadás fölélövéssel fejeződött be. A 25. percben Kovács sza­badrúgását Zsákai közelről a hálóba fejelte. 0—1. A 30- perc­ben Karsai beadását Agócs a hálóba sodorta. 1—1. Az 52. percben Dávid beadást Mészáros elé pattant, aki laposan a jobb sarokba lőtte. 2—1. A 70. perc­ben Dinnyés lövése a kapufáról Gombkötőhöz pattant, s a csa­tár egyenlített. 2—2. A 80. percben Dávid lövését Tamaskov a léc fölé nyomta. _ A 86. percben Szőke éles beadása Halászról Kársaihoz pattant, aki nagy lövést küldött a hálóba. 3—2. Szikrázó mérkőzés volt, s a MEDOSZ a szünet utáni jobb teljesítményével nyert- Jók: Dob­ra, Kiss R., Mészáros, illetve Ta- masikov, Kovács, Galambos. Ifjúsáigiak: 4—0 (2—0) a ME­DOSZ javára. Góllövők: Rozinka, Szalai, Kiss, Körösi. Bajai SK—Jánoshalma 3—1 (2—0) Baja, 500 néző. Vezette: Zsigó. BSK: Gilián — Andruskó, Molnár, Márity (Tóth A.), Győr- fi, Ónodi I. (Kocsis), Egyed, Cseke, Ónodi II-, Radics. Kemény. Edző: Csongor János. Jánoshalma: Csernák — Fad- di, Dobos, Fenyvesi IV., Mará- czi, Angeli, Bátyái, Csermák, Mészáros (Liliom), Szabó (Deák), Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Rekkenő hőségben indult a játék, s húsz percen át csak a mezőnyben pattogott a labda- A 21. percben Kemény lefutotta a jánoshalmi védőket és a kifutó Csernákiba lőtte a labdát. A 40. percben Keményt a 11-es ponton buktatták. A büntetőt Márity ér­tékesítette. 1—0. A 43. percben a tömörülő védelem közt nagy erővel lőtt a hálóba. 2—0. A szü­net után nagy nyomás neheze­dett a BSK kapujára. Bátyai hi­bázott tiszta helyzetben. Az 55. percben Fenyvesi III. szólózott, s a végén gólt lőtt. 2—1. A 65­KS1—Kecskeméti SC 7—1 (2—0, 1—0, 1—0. 3—1) OB II. A-osztály. Budapest. Ve­zette: Mohácsi. KSC: Baán — Filep, Végh, Roz- gonyi, Szeleczkei, Nagysolymosi, Csornák. Csere: Markó. Simon I., Keskeny. Németh. Edző: Bory István. Az első negyedben Nagysolymo­si és Csornák biztos gólhelyzetben percben Csernák ütötte ki Egyed lövését, majd lesről érvénytelen gólt lőtt a Jánoshalma. A 80. percben Kemény, mintegy 25 méterről váratlanul kapura lőtt, s a későn mozduló Csernák mel­lett a labda a bal sarokba vá­gódott. 3—1. A mérkőzés végig izgalmas, változatos maradt. Jók: Andrus­kó, Molnár, Radics Győrfi, il­letve Fenyvesi III., Angeli, Fenyvesi IV. Ifjúságiak: 3—0 (1—0) a BSK javára. Góllövők: Kovács 2, Bog­nár. Honvéd Kun Béla SE—Izsáki MEDOSZ 3—1 (2—1) Izsák, 300 néző. Vezette: Mar- tines. Honvéd Kun B. SE: Daru — Széli, Horváth, Kákái, Iványi, Zágon, Kisznyér, Olasz (Miklós), Felekig Csurka, Szakái. Edző: Villányi Csaba­izsák; Mezei I. — Laki, Gyiff- kó dir., Boti (Németh), Bozsó, Kövesdi, Pataki, Tóth, Mezei II., Bogdán, Ldpokatich. Edző: Seres Lajos. Az első veszélyes hazai táma­dást szögletre mentették a fél­egyháziak, majd a 16-oson belü­li kezezés miatt 11-est reklamál­tak az Izsákiak, ám a játékveze­tő nem látott szabálytalanságot. A 15. percben Zágon szerzett vezetést. 1—0. A folytatásban Mezed II. hibázott jó helyzet­ben, majd Feleki beadását Mezei I. húzta le. A 26. percben Bozsó egyenlített. 1—1. A félidőig mindkét oldalon sok szögletet rúgtak, s közben Kisznyér a ka­pufát találta el- A 45. percben egy rossz hazaadást Csurka csí­pett el és megszerezte a veze­tést. 2—1. A 47. percben Szakái állította be a végeredményt. 3—1. A végén többet támadott az izsáki csapat, de Daru kapus jól védett. Mindkét csapat nagyon idényeleji formában játszott. Jók: Kókai, Kisznyér, Csurka, illetve Gyiffkó dr., Bozsó, Mezei II. Ifjúságiak: 5—3 (2—0) a Kun B. SE javára. Góllövők: Vaku- lya 3, Benkó, Pintér, illetve Sze­keres 2, Czirkos.- - - J- • -*s- . —.4. Lajosmizse—Honvéd Gábor A. SE 4—1 (1—0) Lajosmizse, 500 néző. Vezette: Farkas. Lajosmizse: Tóth — Szívós, Kdsjúhász I., Vajda I., Kisjuhász II., Bende, Kucsera, Vajda III., Kántor, Vajda II., Kállai. Edző: Máté Ferenc. Gábor A. SE: Stuber — Küch- ner, Eiler, Minorics, Baráth, Koz­ma, Udvari, Koszorús, Perei, Za- horecz, Túri. Edző: Kévés Ferenc. Az első helyzet Udvari előtt adódott, s a kifutó kapusba lőtt. Kemény volt a játék, sokszor kellett közbeavatkoznia a játék­vezetőnek. Perei hibázott ismét nagy helyzetben, majd Kántor lövését mentették a gólvonalról szögletre. A 35. percben Vajda II. labdáját Kántor a hálóba perdítette. 1—0. A szünet után Kántor kapáslövése volt az első esemény, majd az 57. percben Vajda II. nagy gólt lőtt. 2—0. Ezután 11-eshez jutót a Lajosmi­zse, ám Bende lövését Stuber kiütötte. Szabadrúgásból Kozma szépített. 2—1. A 73. percben Bende átadását Vajda II. lőtte a hálóba. 3—1. A 82. percben Kál­lai állította be a végeredményt. 4—1. Jók: Szívós, Kucsera, Vaj­da II., illetve Baráth, Eiler, Koz­ma. Kalocsai SE—Sükösd 3—1 (1—0) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Nagyczirok. Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi, Illés L., Jenei, Posztobá- nyi, Varjú, Matos II., Vén, La­katos, Banabás. Sükösd: Szente — Bogárdi, Lakner, Kovács, Szabó, Németh, Kollár, Evanits, Páncsics, Maru- sa, Lógó. A kalocsaiak csak az utolsó 10 percben tudták a maguk ja­vára fordítani az eredményt. Góllövők: Lakatos 2, Illés L., il­letve Kovács. Jók: Jenei, Posz­hlbázott, s KSC viszon kétszer be­talált. 2—0. II. negyedben Keskeny állt be Nagysolymosi helyére. Rozgonyl lőtt fölé, Csornák labdáját pedig védte a kapus. Űjabb góllal nőtt a KSI előnye. A harmadik ne­gyedben Végh hibájából 4 m-es- hez jutott a KSI, sőt Véghet cse­rével végleg kiállították. 4—0. A negyet# végén Baán is remekelt, s kétszer védett gólnak látszó lö­vést. Az utolsó negyedben több helyzetet is kidolgozott a KSC. s tobányi, Illés L., Kapitány, illet­ve Szabó, Lógó, Páncsics. Ifjúságiak: Kalocsa—Sükösd 2—i (1—0). Góllövők: Csorba, Szabó, illetve Ivariovics. Soltvadkert—Tompa 2—0 (1—0) Soltvadkert, 500 néző. Vezet­te: ifj. Molnár. Soltvadkert: Balogh — Lehr (Kornóczi), Dukai, Frittmann, Galántaii, Szarka, Erdős, Bozorá- di, Fábián, Mészáros (Szentgyör- gyi). Edző: Meskó István. Tompa: Fribert — Horváth, Szilvás!, Neszvecskó, Francisko- vies, Krazir, Czeglédi (Kovács), Langó (Béleczki), Pásztor, Kábái. Góllövők: Fábián, Erdős. Jók: Frittmann, Erdős, Bozorádi, illet­ve Fribert, Neszvecskó, Kábái. Ifjúságiak: Soltvadkert—Tom­pa 1—1 (0—0). Góllövők: Kázen- bacz, illetve Franciskovics. Tiszakécske—Honvéd Szamuely SE 1—1 (0—0) Tiszakécske, 300 néző. Vezet­te: Szabó J. Tiszakécske: Szabó — Laczkó, Bállá, Fazekas, Sántha (Vonák), Seres, Almási, Pálinkás, Boros, Józsa, Laczkó II. Edző: Uzsovics Ferenc. H. Szamuely SE: Bálint (Var­ga) — Drávusz, Bese, Mózsik, Krasznai, Borbély, Gulyás, Dé- zsi, Gács, Molnárfi, Tóth. Edző: Pala András. Két perc alatt alakult ki a végeredmény. A 85. percben Borbély szerzett vezetést. A 86. percben Seres 11-esből egyenlí­tett. Jók: Szabó, Bállá, Almási, illetve Bálint, Mózsik. Bácsalmás—Bajai TSZ SK 1—1 (0—0) Kunbaja, 600 néző. Vezette: Karácsonyi. Bácsalmás: Futó — Lengyel, Aradi, Narancsik, Szál, Krisztin, Kovács, Rnetig, Patoeskai, He­gyes, Varga (Balázs). Edző: Locs- kai Ferenc. Bajai Tsz SK: Farkas — Kis- földi, Rausch, Nyiratity, Hochner, Putriik, Szánity, Hódos, Mioko- vics (Suhajda), Gál, Babos. Ed­ző: Bohus József. Góllövők: Kovács, illetve Gál, Jók: Futó, Aradi, Szál, illetve Kisföldi, Putnik. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK— Bácsalmás 2—1 (2—0). Góllövők: Németh 2, illetve Besenyi. Császártöltés—Vaskút 3—0 (1—0) Császártöltés, 400 néző. Vezet­te: Czenczik. Császártöltés: Koch — Schnei­der, Liska, Brucbmüller, Varga I., Óber, Markó, Albert, Menkó, Gerber dr., Varga II. Edző: Raüsch János. Vaskút: Bergmann — Steiner, Matus, Garrnán, Scheffer, Csóti, Dömény, Körmendi, Péter I., Péter II., Szabó, Benkovics (Pruc). Edző: Véber János. Góllövő: Varga I. A megyei bajnokság állása 1. Lajosmizse 1 1 — _ 4-1 2 2. Császártöltés 1 1 — — 3—0 2 3. Kalocsai SE 1 1 *—• — 2 Bajai SK 1 1 — 3-t 2 H. Kun B. SE 1 1 — — 3-1 i H. Mezőfi SE l 1 — —* 3-1 2 7. Soltvadkert l 1 — — 2-0 2 8. Kh. MEDOSZ 1 1 — — 3-2 2 9. Bácsalmás 1 — 1 — 1—1 i Bajai Tsz SK 1 ­1 — 1 — 1 l Tiszakécske 1 ­1 — 1-1 t H. Szamuely SE 1 ­1 — 1-1 1 13. Fájsz 1 ­— 1 2-3 Jánoshalma 1 -J — 1 1-3 Gara 1 — 1 í-i Izsák 1 — — 1 1-J Sükösd 1 — — 1 1-3 18. Tompa 1 — 1 0-2 19. H. Gábor A. SE 1 — — 1 1-4 20. Vaskút 1 —1 — 1 0-3 *V‘ A megyei ifjúsági baJnov'ág állása 1* Kkh. MEDOSZ 1 1 ' _ _ 4-0 X 2. Bajai SK 1 1 3-0 2 3. H. Kun B. SE 1 1 5-3 2 4 Bajai Tsz SK 1 1 2—1 2 Kalocsa 1 1 2-1 2 6 Soltvadkert 1 “ 1 í-i 1 Tompa 1 — 1 1—1 l 8 Cs.-töltés 1 ­1 0-0 1 Vaskút 1 — 1 0-0 1 10 Lajosmizse Tiszakécske — — . ' Gara-- — ­— , — — 13. Sükösd 1 — — 1 1—2 — Bajai Tsz SK 1 — 1 1-2 15. Izsák 1 — — 1 3—P — 16. Jánoshalma 1 — — 1 0-1 — 17. Fájsz 1 — — 1 0—4 * a döntés Keskeny végre az egyiket kihasz­nálta. a KSI pedig újabb három gólt lőtt. 7—1. A kiesés kérdése végeredmény­ben valószínűleg csak az utolsó fordulóban dől el, a jövő vasár­napi KSC—Egri Vízmű mérkőzé­sen. A KSC-nek jelenleg 4 pontja van. az egrieknek még nincs pont­juk. illetőleg még nem ismerjüki az Eger—Elektromos mérkőzés eredményét. Egerben a KSC győ-i zött 6—4 arányban. Vízilabdában az utolsó fordulóra maradt